Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Ghoula válasza dragoners (#4999) üzenetére


Ghoula
senior tag

Most eppen xbmc fut, cpu 46 fok, gpuk 41-42 fokosak, de nem az idle homerseklet a baj, nem is az atlagos ( pl borderlands2) 3d homerseklet, hanem a tartos full gpu load.

(#5002) dragoners


dragoners
tag

Crysis 2 Maximum Edition
GPU0: ~83°C GPU1: ~88-90°C, néha utóbbi felment 95°C de aztán leugrott megint 90 körülire.

wtf, úgylátszik, hogy az új driverek kakaóra rakják a videókártya hőmérsékletét, mert emlékezetem szerint ez eddig nem ilyen volt, kicsi tuningolásoknál se érte el ezeket az eredményeket (najó, ez lehet nem igaz). Érzékelhetően melegebb a szellőzőnél a rácsok, tehát szerintem itt valami driver gond lesz VAGY ha Win8.1 van a gépen, akkor sima Win8 -al próbáljátok ki, akkoriban nálam az volt, és ott nem ért el ekkora hőmérsékletet.

Kicsit elgondolkodtató, pont múltkor néztem, hogy 8.1 alatt a videókártya pörög, míg sima 8 alatt erre nem volt példa, sima csöndes üzemmódban ment az egész gép.

[ Szerkesztve ]

(#5003) Ghoula válasza dragoners (#5002) üzenetére


Ghoula
senior tag

Semmii koze az oprendszerhez :)

(#5004) gOldie


gOldie
tag

Sziasztok, az y510p mar kifuto szeria? mi lesz az utodja es mikor varhato?
koszonom

[ Szerkesztve ]

Boldi

(#5005) kosimiki


kosimiki
csendes tag

Üdv!
Négy hónapja van meg a lenovo 510p-m. Ez előtt volt egy másik ami megfőtt, nem tudom, hogy, ágyban sohasem használtam, hűtőpad volt alatta stb. A lényeg, hogy eléggé megijedtem amikor azt első alkalommal lemértem a lenovo hőmérsékletét.
Eddig nem tűnt fel mivel a külső burkolat nem igazán meleg, de alap netezés közben:
Core #1 Max 74 celsius
Core #2 Max 68 celsius
...
és átlagban is 60-65 körül járnak az értékek. Ami igazán meglepő volt mert már rögtön bekapcsolásnál 50 ről indítanak.
Open Hardware Monitor és CoreTemp64 is ezt mutatja.

Ötletek? Mitől lehet ilyen meleg? Egyáltalán jól mérnek ezek a programok?

(#5006) nbware válasza kosimiki (#5005) üzenetére


nbware
senior tag

Ezek teljesen jo ertekek, terhelesnel 90 fokig teljesen jo.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#5007) Defterdar1


Defterdar1
csendes tag

Ezek valóban nem magasak, de ha a komfort érzeted úgy kívánja, az energy managementnél tedd kerékpárra, és máris 46-47 fok lesz a max mint nálam, full hd filmnél, netezésnél pedig még ennyi sem.

(#5008) kosimiki


kosimiki
csendes tag

Köszönöm a válaszokat :)

(#5009) Because válasza kosimiki (#5005) üzenetére


Because
őstag

ezért jó az én kis notim ment egész délelőtt még Terban is szétnéztem vele, úgy érzem ebből nem a lenovora lesz váltás...

(#5010) aclandiae válasza Darth_Revan (#4960) üzenetére


aclandiae
senior tag

Én szervizben szedettem szét, és pasztáztattam újra a garancia miatt. Nem vettem észre sok különbséget, igaz utána tettem fel a módosított BIOS-t, ami a GPU-k órajelét a max-ra állítja. Összességében a portalanítás hatására csendesebb lett a hűtés, és erősebben fújja ki a levegőt.

Nálam CoolerMaster Notepal U3 van alatta. Mindhárom ventilátora az alsó hűtőrács alatt van sorban. Szerintem biztosan segíti a hűtést hogy alul jobban mozog a levegő. Én ragaszkodnék ehhez a típushoz, szerintem mást nem érdemes venni, főleg ha már használt valaki ilyet.

Because: legnemesebb szerveid pedig elszenvedik a kárt... :(

Danex: hallgatlak!

Sz4bolcs: nálam is ugyanígy van.

(#5011) teguran válasza aclandiae (#5010) üzenetére


teguran
tag

én CM X3-at használok, szerintem a legjobb hűtéssel rendelkezik![link]

(#5012) Ghoula válasza aclandiae (#5010) üzenetére


Ghoula
senior tag

A lenovo szervíz csinálta, vagy a kisker, ahol vetted?
Mennyi idő után lett poros? Mert a rácson van porszűrő, hol ment be ennyi por a gépbe? Azért kérdezem, mert én leszedtem a porszűrőt és még így sem látom, hogy olyan mértékben porosodna.
katt

Ha megnézitek ezt a képet, látszik, hogy a burkolati elemen, amire felfekszik a rácsos alsó takarólemez, egy deka lyuk nincs, azon nem fújsz be levegőt. És érdemes hozzánézni a laptop alját, hogy a rács és az ultrabay kivágás mekkora részen metszik egymást. Na azon a kis részen próbál levegőhöz jutni...

Próbáld ki, hogy leveszed a haslemezt, az még nem buktatja a garit, és úgy tedd rá a hűtőpadra. Garantálom, hogy 15 fokkal kevesebbet fogsz látni.
Szerk: Ha leszeditek az alját, óvatosan, a csavarok mellett kis fülek is tartják, azok hajlamosak letörni, ha izomból csináljátok. :)

[ Szerkesztve ]

(#5013) aclandiae válasza teguran (#5011) üzenetére


aclandiae
senior tag

Gondolkoztam azon a típuson is, de nekem szimpatikusabb volt, hogy szabadon pakolhatom a 3 ventit.

Ghoula: egy szerviz, de nem itt vettem a gépet. Adtak róla papírt, hogy megcsinálták. Ha garanciába kell(ene) küldenem, akkor tudom bizonyítani hogy nem én piszkáltam bele.
Fél éve kb., én vágtam a hűtőpadra és a laptop hűtőrácsára is méretre megfelelő, alumínium szúnyoghálót. Jól megfogja a por nagy részét.

Nem érzem úgy hogy túlságosan melegedne, pedig az elmúlt hetekben volt azért AC4. :)
Még jó hogy i5 van benne és nem i7! :K

(#5014) Ghoula válasza aclandiae (#5013) üzenetére


Ghoula
senior tag

Értem, reméljük Lenovo-ék is így gondolkoznak, de persze ne legyen rá szükséged. :)

(#5015) gygalilei


gygalilei
tag

Egy kérdés:
Darth Revan: Az SLI-t hogy tudtátok működésre bírni a Rome 2-nél ?

(#5016) dragoners válasza Ghoula (#5003) üzenetére


dragoners
tag

Akkor ki kell próbálni régebbi driverrel a cuccost, idáig nálam se melegedett ennyire a gép.

(#5017) Ghoula válasza dragoners (#5016) üzenetére


Ghoula
senior tag

Régi driverekkel is pont ezt csinálta. De ha megmutatod melyik az a driver,amivel nem bukok teljesítményt,és nem melegszik ennyire, felrakom.

(#5018) Darth_Revan válasza gygalilei (#5015) üzenetére


Darth_Revan
veterán

NVidia control panel-> Manage 3D Settings és külön a Rome2 programra "SLI Rendering Mode: Force alternate frame rendering 2".

[ Szerkesztve ]

(#5019) banmarcee


banmarcee
csendes tag

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy hogyan tudom bekapcsolni y510p-ben a JBL mélynyomóját? Vagy annak automatikusan szólnia kéne? Mert én úgy tapasztalom, mintha nem szólna. Lehetséges, hogy nem működik? Mennyire hallatszódik, ha felemelitek a gépet és odahajoltok? :D

Kösz előre is.

[ Szerkesztve ]

(#5020) Darth_Revan válasza banmarcee (#5019) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nincs a gépbe beépítve mélynyomó.

(#5021) banmarcee válasza Darth_Revan (#5020) üzenetére


banmarcee
csendes tag

Azt az előbb elfelejtettem odaírni, hogy y510p-ről van szó. Én valahol mintha olvastam volna annó, de akkor csak behaluztam? :D Az alján a kis rács mögött nem a mélynyomó lapul? :)

(#5022) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Ah csak nem sikerül dönteni ez a 2 közül:
-CM Notepal XL
-CM Notepal U3

Melyik lenne hatékonyabb ezzel a géppel?
Akiknek már van illyen, azoknak mennyire hûtötte le a terhelés alatt alapból 95-98 fokos ultrabay vga-t?

(#5023) Anubris válasza Darth_Revan (#5022) üzenetére


Anubris
őstag

Nekem X3 van ami hasonló az XL-hez csak nagyobb nála. Én az X3at is kicsit kisebbnek érzem, nem vagyok benne biztos hogy az XL esetében nem pont arra a részre esik a vid kari ahol nincs ventillátor csak egy lyuk.
Az U3-ról sok helyen olvastam hogy elég olcsó kis ventillátorokból áll és könnyen elromlanak.

(#5024) Darth_Revan válasza Anubris (#5023) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Köszi és X3 mennyit segít az ultrabayes VGA-ra? Mennyi nélküle és vele az ultrabay vga hőmérséklete ?

(#5025) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Jelent előnyt a W8/8.1 a 7-el szemben? Több FPS, halkabb működés, kevesebb fogyasztás... Ilyesmikre gondolok.

A másik, elindítottam a WoW-ot, és alig használja az SLI előnyeit. Mi ennek az oka?

(#5026) M.T. válasza aclandiae (#5025) üzenetére


M.T.
senior tag

A wow elsősorban a procit terhelli az SLI előnyeit max abban láthatod hogy a minimum FPS ed több tehát 25ös raidben nem esik le annyira.

(#5027) marilllyo


marilllyo
veterán

Kíváncsi lennék arra amit nem is tudom ki írt itt korábban, hogy leszedett alsó burkolat és úgy egy notihűtő. Amúgy ram csere miatt is látom fullon le kell kapni a burkolatot....Gari problémát nem jelent?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#5028) Ghoula válasza marilllyo (#5027) üzenetére


Ghoula
senior tag

Ezt én írtam :)
Úgy nem lesz bajod a hőmérséklettel, legalábbis azzal a részével, hogy a porszűrőn és a kicsi lyukon kell átszívni a ventiknek a levegőt. Garit nem bukod, mert a matrica a billentyűzet alatt van.

(#5029) zlac800531


zlac800531
csendes tag

Sziasztok!
Y510P sli változatnál,valaki,videókonvertálásnál rá tudja bírni a gépet,hogy mindkét VGA dolgozzon?
Valami trükk,beállítás,vagy program ötlete van?
Köszi a segítséget.

(#5030) aclandiae válasza zlac800531 (#5029) üzenetére


aclandiae
senior tag

Szerintem onnan indul, hogy a program támogatja az SLI-s rendszert vagy sem.

(#5031) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Na most megyek haza az Iponból mx4 pasztával és a Notepal XL-el...remélem megérte várni, ekkora sort számtech üzlet elôtt még nem láttam :Y

[ Szerkesztve ]

(#5032) BlueAthlon válasza Ghoula (#4992) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

755M esetében persze, hogy a 6 Gbps-es ( 1500 ) memóriákat használnak, de csak 1350-re belőve. 750M esetében csak 5 Gbps-es ramok vannak, de azok a gyári névleges 1250-en hajtva. Tény és való, hogy az 5 Gbps 128 bites memóriavezérlővel "csak" 80 Gbit / sec-et ad ki, de ez bőven elég a 2 SMX blokkos GK107 / GK208 mellé. Még úgy 1200 -as GPU órajel körül is. Csórikám addigra már rég összecsuklott, mikor az a + 16 Gbit/ sec számítana neki ( 6Gbps 128 biten az ugye 96 Gbit / sec ) Az nagyjából egy másfélszer erősebb GPU esetében lesz először láthatóan korlátozó tényező...

Ad1:Egyébként valaki el tudná nekem küldeni a techinferno-s bios modokat y510p V1.10-hez ? Megköszönném ( nekem nem engedi letölteni őket, regisztrált tag léttemre sem, biztos valami belső körbe is be kellene kerülnöm még ;) ).

Ad2: unlockolt biossal nagyjából mekkora GPU órajelek érhetők el vállalható fesszel és hőmérséklettel? 1250-1300-at tippelek, de jó lenne hallani néhány konkrétumot is. Nekem ugye +135-ös limittel egyelőre 1193-nál vége a játéknak, de azt rezzenéstelenül viszi alapfeszen ( 1,1V-on is ), úgy nagyjából 83-85 fokos hőmérsékletek mellett... Memóriát meg nem húzom egyátalán a fentebb részletezettek miatt..

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#5033) Because válasza Darth_Revan (#5031) üzenetére


Because
őstag

a pasztával nyersz2-3 fokot, hűtés biztos használni fog kedves Mina :)

(#5034) Ghoula válasza BlueAthlon (#5032) üzenetére


Ghoula
senior tag

Nem értem, miért olyan triviális, hogy 1500-ös memókat használnak? :)
Samsungnak van 1350-re bin-elt memóriája, amit hajthatnának a névleges órajelen.
Főleg, hogy az általad leírt dolgok alapján nem is igényli a nagy sávszélt...

(#5035) Darth_Revan válasza Because (#5033) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Pasztát még nem raktam fel, de a "no name" pasztával, amit ráraktam, azzal a hűtő abszolút semmit nem segített az ultrabay vga hőmérsékletén. Lassabban melegszik fel az tény, de így is felmegy 97C-re ... ilyet én még nem pipáltam ... hogy lehet valamit ennyire rosszul megtervezni hőleadás szempontjából ?

(belső VGA-n is csak minimálisat segített 5-6C-t).

[ Szerkesztve ]

(#5036) Danex válasza Darth_Revan (#5035) üzenetére


Danex
addikt

Mert mikor tervezték akkor valószínűleg a GT650m-re gondoltak, aminek ugye 0,1V-al alacsonyabb feszültséget kér :)

(#5037) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali !

ti milyen videó konvertáló programot használtok ? Én lekaptam az any video konvertert de ha elindítok egy konvertálást és megnézem a proci kihasználtságot az max 34 %ig megy fel. most ez nem tudom hogy jó e vagy rossz de én úgy gondolnám hogy minél több erőt csinál a proci annál gyorsabb lenne a konvertálás ...

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#5038) BlueAthlon válasza Ghoula (#5034) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

1350-es tán nincs, de 1375-ös ( 5,5GBPS ) biztosan...

Viszont a legtöbb gyártó, ha megfigyeled mostanság áll át / állt át a mainstream kártyák esetében a 6 Gbps modulok használatára, ezek most a fő vonal, a csúcskártyákon vannak 7 Gbps-es modulok ( 1750 Mhz ).

Ha nem használod ki a teljes sebességét, kisebb feszültségen hajtva megy kevesebbet és ez a fogyasztásra is jó hatással van. Inkább vesznek nagy mennyiségben egy fajtából a mennyiségi kedvezmény miatt, aztán azzal variálnak. Gyártónak is könnyebb a dolga, mert mikor osztályozza a modulokat gyártás során, kevesebb kategóriával kell számolnia...

Blőd, de egyszerűen érthető példák :

HD7770 1125 Mhz alapból 128 biten ( 5 GBPS-es modulok leórajelezve )
HD7870 1200 Mhz alapból 256 biten ( 5 GBPS-es modulok leórajelezve )

HD7790 1500 Mhz alapból 128 biten ( 6 GBPS-es modulok gyáriag kifuttatva )
R7 270(X) 1400 Mhz alapból 256 biten ( 6 GBPS-es modulok kissé visszavéve )

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#5039) Because válasza Darth_Revan (#5035) üzenetére


Because
őstag

akkor ne várj sokat a vásárolt darabtól se.... ha nem tud friss levegőhöz jutni a rendszer bármit kenhetsz oda még aranypasztát is

(#5040) Darth_Revan válasza Because (#5039) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Csak azt nem értem, hogy itt a fórumon is egyeseknek 99% terhelés mellett hogy tud 75C maradni az ultrabayes vga :U

Kamu az egész vagy akinek túlmelegszik az ultrabayes vga annak gyakorlatilag gyári hibás és gariztatni kellene ?

(#5041) dragoners válasza Darth_Revan (#5040) üzenetére


dragoners
tag

Én arra gondoltam múltkor, hogy ugye oprendszer nem lehet, mert "semmi köze hozzá", viszont a Lenovo nemrégiben az új oprendszerhez kiadott egy új VBIOS -t, ami a 2. videókártyát is érintette, vagyis főleg azt, nem? Lehet, hülyeséget mondok (meg nem is nagyon értek hozzá), de már csak erre tudok gyanakodni, mert én nekem is 75fok körül volt a kártya hőmérséklete, max 80-85, de ez akkor, mikor már abszolút nem kapott levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#5042) BlueAthlon válasza Darth_Revan (#5040) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Annyira nem kamu, mert a GT750M ultrabayben 1058 GPU / 1250 ram mellett nekem 75-78 fokos általában. Ha húzom, 1193 / 1250-re, akkor 85 körül van. Szobahőmérséklet 22-23 fok.

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#5043) Anubris válasza Darth_Revan (#5040) üzenetére


Anubris
őstag

Szia,

most néztem Rome 2 esetében a hűtőpaddal 70 fok a vid kari, másik ugye nem működik vele szóval az 45. Az Assassins creed black flag 70 illetve a második vga 75 fok. Bevallom meglepődtem mert ha csak kézzel megérintem a bal oldal mindig sokkal melegebb de gondolom a proci miatt.
Nekem 750 van nem 755.

(#5044) Darth_Revan válasza dragoners (#5041) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Én alapból a javított vBIOS-al kaptam.

Annak, akinek "hűvös" az ultrabay, annak milyen verziójú rendszer BIOS van fent? Nekem 3.05 van

BlueAthlon: Terhelés alatt mennyi a 750M VDDC-je GPU-Z szerint? 755M esetében 1.1180V

[ Szerkesztve ]

(#5045) Ghoula válasza Anubris (#5043) üzenetére


Ghoula
senior tag

Ok srácok, nem tudom, hogy AC és Rome estében mennyi a gpu load, de próbáljatok meg olyan programot futtatni, ami hosszú ideig magasan, 95+, tartja a gpu terhelését? Eddig amivel én találkoztam Crysis3, Serious sam3, Valley benchmark. Ebből mondjuk a Valley a legjobb( ultra+4x AA), mert szintetikus teszt, így azonos beállítások mellett ugyanazt csinálja mindenkinél. Futtassátok ultra-n, de ne csak 3 percig :), és utána beszéljünk a 75 fokos ultrabay-ről...
@Darth_Revan: nekem a módosított hűtővel, módosított lefogatóval, rézlapkákkal a memóriákon, módosított vázzal( nagyobb a lyuk, ahol levegőt kap az ultrabay) , porszűrő lefejtve a rácsról, és mégis elfő az ultrabay...
Én mondtam, hogy ne várj csodákat a sima újrapasztázástól :(

Nekem 1,05 és 1,09 az ultrabay, szóval én még a mákosok közé tartozom feszültség ügyileg.

[ Szerkesztve ]

(#5046) Darth_Revan válasza Ghoula (#5045) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Vagy benyomja a Withcer 2-t és amikor a legelején a sátorból kijön megáll a sátor ajtajában és vár...ha 10 perc múlva nem lesz valakinek 90C fölött az ultrabay VGA (alatta hűtő nélkül és gyári órajelen), akkor az összeteheti a kezét :)

[ Szerkesztve ]

(#5047) BlueAthlon válasza Darth_Revan (#5044) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Darth_Revan : csak egy leheletnyivel kevesebb... pont 1,1V..

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#5048) Ghoula válasza BlueAthlon (#5038) üzenetére


Ghoula
senior tag

Benéztem, lehet az 1,35V zavart meg :D
Szóval samuék is 1250/1500/1750-re bin-elik a memóriájukat.

Persze, ez tiszta sor, hogy nem csinálnak százféle terméket. De valljuk be, láttunk már gyárilag túlhajtott memóriát, így örömteli, hogy lenovoék nem ezt az utat választották.

Ha megnézed a gyártók katalógusát, samsungéknál 1,5V mindegyik, csak sebesség szerint vannak bin-elve,
SK hynix-ék 5.5Gbps-ig 1.35V, felette 1.5, sőt 1.6V-al bin-elnek, de ezt már vehetjük overclock-nak is. :)

Szóval azt mondod, nem kell a gpu-kra a gyorsabb memória, mert nem használja ki, tegyük fel, hogy a gyártóknál ez a trend az egyszerűbb raktárkészlet miatt van. :)

De mégis futtattam pár benchmarkot, 1202-es gpu órajelekkel, hogy mennyit is ér az a plusz sávszél.
Egyszer 1250-en és utána 1375-ön, csak az alaphoz képest mértet írom le, mert lusta vagyok képeket töltögetni. :)

3dmark06@fullHD, 4xAA, 8xAF:
gt1: 100,63%
gt2: 103,39%
gt3: 103,98%
gt4: 105,48%

Valley@fullHD, 4xAA:
max fps : 103%
a min fps az fura, mert 12 alapból, 20 emelt órajelen, így ezt erős kétkedéssel venném ( pedig 2x is futtattam..)

Azért valamennyit tud profitálni a többletből a kis gpu is, persze ahol a shader és a raszter előbb kifullad, ott nem, de akkor vegyük " költői túlzásnak", amit írtam, hogy ez fogja vissza. :) :R

(#5049) Ghoula válasza Darth_Revan (#5046) üzenetére


Ghoula
senior tag

Azt nem ismerem, de mondjuk akkor azt is. És ugye nem 10 perces benchmarkokra használnánk a notit... :)

(#5050) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Van valami program, amivel lehet módosítani az ultrabay vga ventilátorának a sebességét? Szerencsétlen megfő odabent, de a gép nem nyomatja maxon a ventilátort, csak akkor ha a portalanítás funkciót nyomatom a Lenovo programban ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.