Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) kacsip


kacsip
tag

Nem teszi fel a touchpad driverét a gép, pedig honlapról töltöttem le. Lefut, és a végén kiírja, hogy kettőből csak 1et tett fel, a mouse drivert vagy mit nem. És mikor állítgatnám az egér beállításokat, akkor kiírja hogy nem tud a sinpatics illesztőeszközhöz csatlakozni vagy mi:S Ez miért van?

(#702) Bozso68 válasza kacsip (#701) üzenetére


Bozso68
senior tag

Én a lemezről raktam fel. Nem volt gond vele.

(#703) kacsip válasza Bozso68 (#702) üzenetére


kacsip
tag

Értem. Azt meg tudnátok mondani, hogy mi lehet kezdeni a felbontással? Ugye Full HD-ben használom, de így nagyon kicsik a dolgok, főleg weboldalaknál zavaró, az apró betűket elég nehézkes olvasni. Mit lehetne csinálni? Az asztali ikonokon már nagyítottam, facebookot is elviselhetővé tettem.
Chrome-ban már nagyobbra vettem a beűtipust, illetve az oldal nagyítást is 125%-ra vettem. Létezik ennél jobb megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#704) kacsip válasza Bozso68 (#702) üzenetére


kacsip
tag

Most másoltam át a lemezről külsőre, és onnan tettem fel a gépre, de semmi, egyszerűen a Sinaptics Mouse-t nem teszi fel, azt írja oda ki hogy sikertelen telepítés:S

(#705) Bozso68 válasza kacsip (#703) üzenetére


Bozso68
senior tag

Férfiasan bevallom, én 1366x768-ban használom a gépet.
Először én is mindent próbáltam, a lapokat két ujjal szét lehet húzni nagyításra, de a menü és a keresőmező az marad kicsi. Aztán felbontást váltottam.
A touchpad az rejtély.

(#706) adaminyo007


adaminyo007
csendes tag

Akkor szerintetek melyik szériát érdemes megvenni a 183-t v melyik a legmegbízhatóbb? Amúgy a laptopszalonnál a 183-as már nem is 8gb rammal van hanem 16-al ez létezik vagy csak elírás?

(#707) Bozso68 válasza adaminyo007 (#706) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nekem 183-as van, szerintem egy kevésbé problémás széria.
Mivel a Lenovo szériaszámai egy bizonyos konfigurációt jelentenek, szerintem elírás, de kérdezd meg őket, engem is érdekel.

(#708) Bozso68 válasza kacsip (#704) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ha törlöd a hardverkezelőből a a touchpadot, és utána telepíted?

(#709) pokers válasza kacsip (#704) üzenetére


pokers
senior tag

Az nem lehet, hogy nem is synaptics tapipad van a gépbe, hanem a másik típus?

(#710) Bozso68 válasza pokers (#709) üzenetére


Bozso68
senior tag

Lehet, hogy ott a pont :) !

(#711) pokers válasza adaminyo007 (#706) üzenetére


pokers
senior tag

De fent a futó banneren meg 8GB RAM szerepel a 183-asnál...

(#712) pokers válasza Bozso68 (#707) üzenetére


pokers
senior tag

Nekem is a 183-as van, és eddig, 1 hét után sem találtam hibát (kopp-kopp) :)

(#713) Bozso68 válasza pokers (#712) üzenetére


Bozso68
senior tag

Én már 1 hónapnál tartok...

(#714) adaminyo007


adaminyo007
csendes tag

Majd holnap utána érdeklődök.

(#715) kacsip válasza pokers (#709) üzenetére


kacsip
tag

Az hogy lehet hogy nem sinaptics van benne? hol tudom kideríteni hogy milyen van benne? Mert így elég szegényes ez a touchpad, csak mozgatni tudom, meg kattintani, de semmi kicsinyítés, nagyítás, görgetés...

(#716) kacsip


kacsip
tag

Töröltem az eszközkezelőből az egér résznél lévő illesztőprogramokat, és msot már el sem indítja a driver telepítőjét XD Azt írja ki, hogy nem található sinaptics eszköz.

(#717) Bozso68 válasza kacsip (#716) üzenetére


Bozso68
senior tag

De működik a touchpad?

(#718) kacsip válasza Bozso68 (#717) üzenetére


kacsip
tag

Úgy ahogy eddig is. Mozog és kattintatni tudok, de görgetni nem. És gondolom olyat is tudnia kéne.

(#719) Bozso68 válasza kacsip (#718) üzenetére


Bozso68
senior tag

Az eszközkezelőben nekem a Hardver vagy egyéb mutatóeszköznél a Lenovo pointing device eszköz van.
Nálad?

(#720) kacsip válasza Bozso68 (#719) üzenetére


kacsip
tag

Nekem olyan van hogy: Egér vagy egyéb mutatóezsköz/ azon belül meg: HID kompatibilis egér
Más nincs

(#721) Tachion86


Tachion86
tag

Most hogy olvasom a tapipados hozzászólásaitokat, eszembe jutott valami és kipróbáltam. A kettővel ezelőtti laptopom (ASUS K50AB) tudott olyat hogy ha két ujjamat egyszerre húztam végig függőlegesen akkor görgette a weboldalakat (meg bármit). Sajnos ezt az előző gépem (Lenovo Y570) nem tudta, hozzá kellett szoknom hogy a tapipad bal szélét kell simogatom ha görgetni szeretnék. Viszont most kipróbáltam ezen az Y500-on és működik a kétujjas görgetés! :-)
Sőt, működik oldalirányban is, ha széthúzom az ujjaimat akkor pedig zoomolni lehet egy képen vagy akárhol. Kétujjas érintésre olyan mintha az egér jobb gombját nyomtam volna meg, szuper! Már csak egy dolog hiányzik és akkor már annyit tudna mint az ASUS; háromujjas érintésre azt kellene csinálnia mint amikor az egér görgőjét nyomom meg.
Meg az FN+Enter kombinációra a számológép megnyitása is nagyon hiányzik még mindig. :-)

Szerk.:
Az érdekes az hogy mindezt úgy teszi hogy direkt nem telepítettem fel semmilyen tapipad drivert épp az itt olvasott rossz tapasztalatok miatt. Mondjuk ennek ellenére az óra mellett van valami "Synaptics mutatóeszköz" dolog...

[ Szerkesztve ]

(#722) Bozso68 válasza Tachion86 (#721) üzenetére


Bozso68
senior tag

Szerintem az enyém se tud többet :) .

(#724) kacsip válasza adaminyo007 (#706) üzenetére


kacsip
tag

Ez engem is érdekelne, mivel mikor én vettem két napja, még 4GB-al vásároltam az alapmodellt, de már 12-vel hirdetik. Kétlem, hogy elírás lenne, mert akkor csak egy modellnél írták volna el, de ezek szerint többnél is változott.

(#725) kacsip


kacsip
tag

Egyébként megoldódott a touchpad-os gondom, újra tettem a windows-t és a drivereket, és most sikeresen feltelepült a sinaptics is:)

(#726) pokers válasza Tachion86 (#721) üzenetére


pokers
senior tag

Az FN+Enter-es számológép nekem is hiányzik, az előző Asus laposon nagyon megszoktam.

Sőt, a winchester visszajelző led is nagyon hiányzik, hogy látnám mikor ír/olvas, vagy épp lefagyott a masina.

(#727) Sapphi válasza pokers (#726) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát lefagyni csak nem fog. Viszont egy SSD nagyon hiányzik belőle érezhetően a winchester húzza vissza a gépet. Nekem a következő bővítés tuti egy mSata SSD lesz. :)

(#728) Bozso68 válasza Sapphi (#727) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nekem is.

(#729) Jok3r1985 válasza Sapphi (#727) üzenetére


Jok3r1985
tag

én nem is értem egyébként, egy 5 éves core 2 duo laptopom ssd-vel kategóriákkal használhatóbb mint ez a csúcs processzor, ram vga-s gép aminél másodperceket kell várni egy böngésző ablak nyitására. 16gb-s msata ssd amivel árulják 60.000 (!) ft-al drágábban kb filléres tétel egy ilyen laptophoz, nagyon gáz, hogy alapból nem képesek beletenni :U

(#730) Sapphi válasza Jok3r1985 (#729) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát igen, mondjuk én akkor már egy 128 vagy 256-osat teszek bele hogy azon fusson a rendszer meg a programok.

SSD nagyon sokat számít ilyen téren. Tehát szerintem is illő lett volna beletenni valamit. :)

(#731) Jok3r1985 válasza Sapphi (#730) üzenetére


Jok3r1985
tag

igen, én is 64 vagy 128-ast teszek bele a közeljövőben, de úgy tudom a gyári 16-os is rengeteget gyorsít az általános használhatóságán és mondjunk sokat, 5.000 forintjába került volna a t. cégnek

(#732) kacsip


kacsip
tag

Olvastam ezeket a hozzászólásokat, és SSD-t csak úgy tudok beletenni a gépbe, hogy ha kiveszem a HDD-t és annak a helyére? Nem lehet hogy az is benne maradjon tárhelynek, és mellé az SSD-t?

(#733) pokers


pokers
senior tag

Én is épp az ssd miatt szerettem volna levenni az alját, hogy hova kell rakni, de nem bírtam leszedni.

Valaki szedte már le az alját, hogy hogyan kell?

Odáig eljutottam, hogy kiszedtem a 9 csavart, de utána semmit meg nem bírtam mozdítani, úgy össze van pattintva, erőltetni meg nem mertem.
Pedig én is a közeljövőben ki akarom dobni az 1TB-os hdd-t, és megy a helyére a 120GB-os Sata3-as SSD.
De ezért meg vigyem majd vissza a laptopszalonba???

(#734) pokers válasza kacsip (#732) üzenetére


pokers
senior tag

SSD-t csak a vinyó helyére tudsz tenni, de mSata SSD-t simán bele tudod tenni a HDD mellé, mert külön csatlakozója és helye van az alján.

Csak hát az mSata áráért már majdnem SSD-t kapsz.
A hdd meg mehet ki külső vinyóként usb3-al :K

(#735) Draken válasza kacsip (#732) üzenetére


Draken
őstag

Csak msata ssd-t tudsz belerakni a HDD mellé, ami drágább persze, mint a normál 2,5 SSD. Asus G szériájánál van úgy, hogy a 15' változatba nem, csak a 17'-ba lehet így elhelyezni a kettőt egymás mellett.

(#736) Tachion86 válasza pokers (#733) üzenetére


Tachion86
tag

Én szétszedtem már 2-3 alkalommal biztosan. Lejön az, csak valóban erőltetni kell egy kicsit. Ne félj nem törik el, mikor azt hiszed hogy na most tuti el fog törni, pont akkor pattan ki. :-)
De felelősséget nem vállalok érte!

Más; ma megjött a 0.8.4-es frissítés a WoT-hoz. Arról volt szó hogy ez már kezelni fogja az SLI-t, de nem megy! Megnéztem az nvidia vezérlőpultban hátha ki van kapcsolva az SLI, de nincs és a FarCry3 használja is rendesen. Szóval még egy óriási fekete pont a Wargamingnek! Azt is mondták hogy visszateszik Komarint és Swamp-ot, de mégsem így lett. :W

[ Szerkesztve ]

(#737) pokers válasza Tachion86 (#736) üzenetére


pokers
senior tag

Pedig a youtube-on lévő szétszedős videóban olyan könnyen lekapta a fickó... Onnan gondoltam, hogy valamit nem jól csinálok.

Nekem annyira nem jött be a FarCry3, high beállításon a 40 körüli fps nagyon darabosnak tűnt, míg a Crysis-ba a 40 folyamatos, és játszhatóbb.

(#738) kacsip


kacsip
tag

Nem tudja valaki, hogy ez a plusz 8GB a laptopszalonnál az kedden került fel az oldalon, vagy már hétfőn?

(#739) Draken


Draken
őstag

Maradhatott volna a 279k 8gb ram-mal

(#740) Sapphi válasza pokers (#737) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Igen ezt én is észrevettem, hogy elméletbe ugye 25 FPS felett lényegébe nem kéne látni olyan nagy különbséget meg onnan már folyamatos a game, de néha nem így látszik :)

(#741) ZedS válasza kacsip (#703) üzenetére


ZedS
csendes tag

Üdv

A problémád részben orvosolni tudja a windows azon beállítása, ami minden elem méretét megnöveli:
asztalon jobb klikk majd personalize / személyre szabás
balra lent Display / Kijelző
Itt módosítható minden elem mérete. Állítható 125 és 150%-ra is. Én 125%ot haználok, így egész jól látható a dolgok többsége.

(#742) Sapphi válasza ZedS (#741) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Ezt a megoldást én is próbáltam, de nekem nagyon nem tetszik mert van olyan program ami szétesik miatta, meg pixelesek lesznek az ikonok ami meg nem szép.

(#743) Bozso68


Bozso68
senior tag

Az mSATA-s SSD berakható külön úgy, hogy a vinyó benne marad.
A rendszert arra fogom rakni, a vinyó meg megmarad háttértárnak.
Csak konkrét, működő típus kellene valakitől tapasztalattal.

A WOT 8.4-esét már nagyon vártam az SLI támogatás miatt, de most mérges leszek.

(#744) adaminyo007


adaminyo007
csendes tag

Nem tudjátok, hogy a mSATA 6 Gbps támogatja ez a gép? Ja meg megkérdeztem a laptopszalonnál a 16gb-os 183-t és nem gyárilag 16gb ram van benne, hanem ők rakták bele.

(#745) Bozso68 válasza adaminyo007 (#744) üzenetére


Bozso68
senior tag

Az mSATA-s kérdésben még nem merültem el annyira, szívesen vennék tapasztalatot.
A 16GB-tal (2x8GB) hogyan érvényesíthető a LENOVO-garancia? Mivel nem gyártó rakta be. A Laptopszalon meg gondolom nem adja a 2x4GB eredeti RAM-ot a géphez pluszban, hogy az eredeti dolgokkal menjen vissza Polandba.
Vagy én vagyok túl kocka? :)

[ Szerkesztve ]

(#746) adaminyo007 válasza Bozso68 (#745) üzenetére


adaminyo007
csendes tag

Hát ez eddig nekem nem is volt eszemben:)

(#747) Sapphi válasza Bozso68 (#745) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Gondolom a laptopszalonba kell visszaküldened ha garanciára kerül a sor és ők intézik onnantól (viszateszik az eredeti RAM-ot és küldik tovább), esetleg kiállítanak egy papírt hogy ők cserélték, mint szerviz ugye és ezt már lehet hogy elfogadja a Lenovo is.

(#748) Bozso68 válasza Sapphi (#747) üzenetére


Bozso68
senior tag

Persze, erre gondoltam én is.
Nem létezik szőrén 16GB-os I7-es specifikáció, hogy a Laptopszalon ezzel a beépítéses módszerrel operál?

(#749) Sapphi válasza Bozso68 (#748) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Külföldi oldalon láttam 16 GB-al szereltet, de most egy kicsit szomorú vagyok :) Enyémbe "csak" 8 GB van ugye. De úgy érzem egyenlőre elég lesz ez is :D

(#750) Bozso68 válasza Sapphi (#749) üzenetére


Bozso68
senior tag

Szerintem is bőven elég a 8GB.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.