Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Bozso68 válasza sanyamarci (#1100) üzenetére


Bozso68
senior tag

Akár letöltött Win8 is jó a célra, amit az SSD-re fel tudsz rakni, a lényeg a jogtiszta kód.

[ Szerkesztve ]

(#1102) sanyamarci


sanyamarci
tag

Amit itt olvastam az jön le nekem,hogy

1.AIDA64 Extreme Edition -al megnézem a kódot a win 8-nak amit a hdd-re raktak nekem
2.letöltöm egy torrentről a win8-at
3.telepítem az msata ssd-re
4.megadom a win8-nak a kódot amit a aida 64-Látott

(#1103) Bozso68 válasza sanyamarci (#1102) üzenetére


Bozso68
senior tag

Kb.

(#1104) sanyamarci válasza Bozso68 (#1103) üzenetére


sanyamarci
tag

Remélem jó lesz.

(#1105) sanyamarci


sanyamarci
tag

Valakinek sikerült ez?

(#1106) Malonee válasza sanyamarci (#1102) üzenetére


Malonee
tag

Ez teljesen jó eljárás, mivel nem az számít, hogy eredeti cd-d van, hanem az számít, hogy eredeti serial number számlával. Régebben ugye matricával, de az most nincsen

(#1107) adaminyo007


adaminyo007
csendes tag

Megvan az első hibás 183-as a bal hangszóró elég szar:s

(#1108) Tachion86 válasza adaminyo007 (#1107) üzenetére


Tachion86
tag

Úgy tűnik akkor az i7-esek sem tökéletesek. Vidd vissza gyorsan! Megkérdezhetem hogy hol vetted?

(#1109) Bozso68 válasza adaminyo007 (#1107) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ne paráztass be!
Eddig jobbára fejhallgatóról használtam, most kihúztam, hogy van-e gond.
Nekem még mindig jónak tűnik.

(#1110) Tachion86 válasza Bozso68 (#1109) üzenetére


Tachion86
tag

Jelgenerátor programot kipróbáltad?

(#1111) adaminyo007 válasza Tachion86 (#1108) üzenetére


adaminyo007
csendes tag

Laptopszalon

Bozso:Eddig én se hallottam csak kipróbáltam azzal a programmal, és rögtön kiderült. De a jobbnak semmi baja.

(#1112) Jok3r1985


Jok3r1985
tag

http://www.aqua.hu/modecom-comfort-fan-pf10-15-ig-notebook-tarto-asztalhuto-179469.html
ilyen állvánnyal van esetleg valakinek tapasztalata?
vagy ti mit használtok?

(#1113) Malonee válasza Jok3r1985 (#1112) üzenetére


Malonee
tag

Én még a másik notebookomhoz vettem egy Coolermaster Notepal E1-et, azt hűtötte jól ezzel még nem sikerült rendesen tesztelnem.

(#1114) Malonee


Malonee
tag

Nekem a touchpadja tűnik furcsának, bár lehet amiatt, hogy nem volt még olyanom ahol nem volt elválasztva az érzékelős rész a kattintóstól és bezavar az, hogy ha kattintanék akkor néha elugrik a kurzor mert mozgásnak érzékeli azt is. Meg az is furcsa, hogy a touchpad közepét is valamilyen szinten betudom nyomni.

(#1115) Malonee


Malonee
tag

Sajnos nálam sem jó a földelés és ugyan az a vibráló érzés van a notebookon ez a fémház hátránya :)

(#1116) Tachion86 válasza adaminyo007 (#1111) üzenetére


Tachion86
tag

Zene alatt kell egy 10-15 perc mire észreveszi az ember hogy valami nagyon nem stimmel a hanggal. Mivel én Sennheiser füleshez vagyok szokva évek óta, az én fülemmel azonnal kiszúrtam. Viszont szűk frekvenciatartományú hangoknál még sokkal zavaróbb. Például ha TeamSpeak-en beszélnek főleg férfiak (az alacsonyabb beszédfrekvencia miatt) az elviselhetetlen! De játék vagy zenehallgatás alatt is nekem kb negyed óra kellett hogy megfájduljon a fejem elég komolyan.

Egy 80eFt-os belépőszintű gépnek sem szabadna ilyen hangot kiadnia, főleg nem egy 300eFt-osnak amin ráadásul JBL meg Dolby logók vannak. Szóval vidd vissza szerintem gyorsan, a laptonszalonos srácok normálisak amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#1117) Bozso68 válasza Malonee (#1114) üzenetére


Bozso68
senior tag

A touchpad beállításaiban ki lehet kapcsolni a szélek továbbgördítő funkcióját.
Újkorában ez engem is megviccelt.

(#1118) Malonee válasza Bozso68 (#1117) üzenetére


Malonee
tag

Köszönöm a tippet!

(#1119) adaminyo007 válasza Tachion86 (#1116) üzenetére


adaminyo007
csendes tag

Az lesz! Amúgy ha visszaküldöm lekel róla törölni mindent, vagy maradhat úgy ahogy van?

(#1120) Draken


Draken
őstag

"1: Mint megtudtam, ha neten rendeled es szemelyesen veszed at, akkor csak 3 napod van visszavinni a gepet a boltba,"

Erre reagálva az az érdekes, hogy mikor én bent voltam a laptopszalonban megnézni a gépet, mondtam az eladónak, hogy majd megrendelem interneten a 14 nap miatt, erre mondta, hogy nem szükségszerű, lehet személyesen is jönni érte, csak kell szólni mielőtt fizetek, hogy ezt a papírt is mellékeljék, amiben szerepel a 14 nap alatti elállás lehetősége.

(#1121) adaminyo007 válasza Tachion86 (#1116) üzenetére


adaminyo007
csendes tag

Hallod, letöröltem a drivert, és így egyáltalán nem recseg, létezik hogy csak az csinálta

[ Szerkesztve ]

(#1122) Tachion86 válasza adaminyo007 (#1119) üzenetére


Tachion86
tag

Ahogy akarod. Én ahol az első (hibás) gépet vettem ott még azt is megtették hogy a cseregépbe átrakták a HDD-t hogy ne kelljen mindent újratelepítenem. Szerintem biztos a laptonszalonosok is bele mennek ebbe, majd kérdezd meg. De azért biztos ami biztos mielőtt visszavittem nekik a gépet előtte én lementettem egy külső HDD-re a fontos privát adataimat és a gépről meg letöröltem.

[ Szerkesztve ]

(#1123) Bozso68 válasza adaminyo007 (#1121) üzenetére


Bozso68
senior tag

Melyik drivert törölted?

(#1124) Tachion86 válasza adaminyo007 (#1121) üzenetére


Tachion86
tag

Na, az aztán érdekes! A jelgenerátor programmal is biztosan jó 400Hz-700Hz közt?

(#1125) adaminyo007 válasza Bozso68 (#1123) üzenetére


adaminyo007
csendes tag

Realtek Audio Driver

(#1126) adaminyo007 válasza Tachion86 (#1124) üzenetére


adaminyo007
csendes tag

Igen

(#1127) adaminyo007


adaminyo007
csendes tag

Már megint szar, ebből csere lesz :(

(#1128) Tachion86 válasza adaminyo007 (#1127) üzenetére


Tachion86
tag

Furcsállottam is volna ha driverhiba mert ha erősen megnyomtam a hangszórót akkor kicsit jobb lett, szóval tuti hogy hardveres. Olyan mintha valami beleesett volna a hangszóróba és ott zizegne mikor berezonál.

(#1129) fefeda válasza adaminyo007 (#1127) üzenetére


fefeda
csendes tag

beallok moged a sorba :S
i7es, 183as cikkszamu, es recsego bal hangszoro
350 es 650 Hz kozott recseg, nem nagyon hasznalom hangszoro vagy fules nelkul, de azert megiscsak draga mulatsag lenne igy hagyni

(#1130) adaminyo007 válasza fefeda (#1129) üzenetére


adaminyo007
csendes tag

Engem se zavarna olyan nagyon de azért 300k-ért márt igazán megcsinálhatnák rendesen!

(#1131) fefeda válasza adaminyo007 (#1130) üzenetére


fefeda
csendes tag

en holnap mindenfelekeppen viszem vissza, mert nekem csak 3 napom van panaszkodni
a 3 napos esetben is lehet kerni cseret, vagy el lehet allni a veteltol?

(#1132) adaminyo007 válasza fefeda (#1131) üzenetére


adaminyo007
csendes tag

Szerintem kérhetsz cserét is, meg el is állhatsz.

Sőt a cserének szerintem ők is jobban örülnek.

[ Szerkesztve ]

(#1133) Draken válasza fefeda (#1131) üzenetére


Draken
őstag

Mivel már egy ideje én is tervezem a gép vételét, ezért arra kérnélek, hogy kérdezz rá, vagy valahogy derítsd ki, hogy a visszavitt géppel mi történik? Biztos egyből megy a szervizbe vajon?

[ Szerkesztve ]

(#1134) fefeda válasza Draken (#1133) üzenetére


fefeda
csendes tag

okes mindenfelekeppen rakerdezek
bar nekem elottem bontottak ki a gepet, de ugy ez meg nem jelent semmit sem :)

(#1135) Tachion86


Tachion86
tag

Vigyétek vissza és a cseregépen próbáljátok ki a jelgenerátor programot! Én az Aquában ott az eladó előtt felraktam rá egy win8-at pendriveról kb negyed óra alatt és után még 5 percig sípoltattam a boltban a gépet a többi vásárló örömére.
Megmondtam az eladónak hogy hogyan jártam előtte a rossz géppel és mondtam hogy addig nem fizetem ezt ki míg nem teszteltem le a hangját.

(#1136) fefeda válasza Tachion86 (#1135) üzenetére


fefeda
csendes tag

azaz erdekes kerdes merult fel bennem, hogyha kicsereltetem, akkor ugyanugy jar a visszavitelis garancia?

(#1137) Tachion86 válasza fefeda (#1136) üzenetére


Tachion86
tag

Természetesen! Attól a naptól amikor az új gépet átveszed. Teljesen új számlát és garanciát fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

(#1138) Malonee válasza Tachion86 (#1137) üzenetére


Malonee
tag

A helyzet az, hogy nekem is elő jött a baloldali hangszóró recsegése a jelgenerátor programmal... :( 367183

(#1139) Malonee


Malonee
tag

Ahogy nézem a laptopszalonban nincs nagyon készleten Y500

(#1140) Tachion86 válasza Malonee (#1138) üzenetére


Tachion86
tag

Na, akkor már három i7-es is rossz. Úgy gondolom most már egyértelműen kijelenthető hogy a hibáknak nincs közük ahhoz hogy i5-ös vagy i7-es.
Nem bántam meg hogy i5-öset vettem, legalább kevesebbet kell gyűjtenem az SSD-hez. :-)

[ Szerkesztve ]

(#1141) Malonee válasza Tachion86 (#1140) üzenetére


Malonee
tag

A tiedet mikor gyártották? A dobozán rajta van

(#1142) Tachion86 válasza Malonee (#1141) üzenetére


Tachion86
tag

Ami rossz volt? Azt nem tudom mert ugye már nincs meg, a mostaninak (ami jó) pedig otthon van a doboza és most dolgozom. Holnap megnézem.

(#1143) Malonee


Malonee
tag

Köszi!

Az enyém 2013.01.23-as és 2013.02.07-én szállították hajón kínából.

(#1144) Jok3r1985


Jok3r1985
tag

Nem akarom lefuttatni a programot, hogy kiderüljön az enyémnek is rossz a hangszórója, de akinek kiderült, hogy rossz:mielőtt megismerkedtetek az ominózus programmal tapasztaltatok BÁRMI hangzásbeli hibát szabad füllel? Ha csak olyan hertzen rossz amit szökő évente hallgatok nem fog izgatni túlságosan, ha viszont csak én vagyok süket akkor megy a szervizbe :(

(#1145) Tachion86 válasza Jok3r1985 (#1144) üzenetére


Tachion86
tag

Nem akarod tudni hogy jó-e a géped vagy sem? Inkább ki sem próbálod, nehogy esetleg kiderüljön hogy rossz? Jobb az édes tudatlanság? :)

Persze hogy hallani szabad füllel hogy rossz! Mondom hogy 10-15 perc után már fájt tőle a fejem! A TeamSpeak-en rászóltam pár emberre hogy állítsa már be a mikrofonját mert nagyon recseg és b**sza a fülemet. Aztán a többiek mondták hogy ők teljesen jól hallják egymást. Meg pl mikor prüttyögött a Thunderbird hogy e-mailem érkezett akkor furcsállottam hogy kicsit más hangja van. Először arra gondoltam hogy lehet hogy a win8 alatt más hangokat ad ki a Thunderbird mint win7 alatt (mert az előző gépemen win7-et használtam). Ja meg mondom komolyan ilyen béna bejelentkezési hangja van a win8-nak? :) (Mert most láttam/hallottam először win8-at.) Aztán nézegettem youtube videókat meg hallgattam pár zenét és akkor már egyértelmű volt hogy a mély hangoknál valami marhára nem stimmel. Utána jött a jelgenerátor program és az volt az utolsó bizonyíték.
És igen, a mindennapi használatban sajnos nagyon is zavaró! Gondolj bele, az emberi fül frekvenciatartományának közepe 1kHz. A rezonálás már kb 700Hz-nél jelentkezik, ami nem sokkal a középfrekvencia alatt van, az emberi fül itt még bőven elég érzékeny. És ne úgy képzeld el hogy megy a zene és közben halkan hallasz valami recsegést! A recsegés ugyan olyan hangos mint a zene! Sőt amúgy ha az ujjadat odateszed a bal hangszóróhoz akkor finoman érezni is lehet hogy valóban fizikailag rezonál a hangszóró.
A jelgenerátor program azért is nagyon jó egyébként, mert azzal be tudsz állítani egy olyan frekvenciát amin rezonál, aztán be tudod kapcsolni külön a jobb és külön a bal hangszórót. A jobb szépen fütyülget, a bal mert ordenáré módon recseg, pedig pontosan ugyan az a jel megy ki rájuk.

Bánom hogy nem vettem fel videóra a rossz gépnek a hangját, akkor hallhatná mindenki hogy mennyire sz*r volt. Esetleg hármótok közül valaki még megtehetné aztán feldobhatná youtube-ra.

[ Szerkesztve ]

(#1146) kacsip válasza fefeda (#1071) üzenetére


kacsip
tag

Személyes átvételnél is él a 8 munkanap, biztos forrásból tudom, nálam annyi volt a gond, hogy cég nevére lett véve a gép, így nem él rá ez az egész. DE a 8 munkanapos elállás él bolti átvételnél is, abban az esetben, ha a neten webáruházból rendelted meg. Utánakérdeztem több helyen is, és a laptopszalon is webáruház, így érvényes náluk személyes átvételnél is a dolog.

(#1147) Malonee


Malonee
tag

Csináltam videot a jelenségről remeg a kép, de úgy sem az a lényeg látszódik, hogy melyik tartományban recseg

[link]

(#1148) M.T. válasza Malonee (#1147) üzenetére


M.T.
senior tag

Én is teszteltem még anno mikor a fórumtárs először feltette a porgit de hála az égnek nekem nincs vele gond.
Ilyen drága gépnél tényleg idegesítő ilyen kis baki.
Az asszony laptopja ami fele ennyibe került annak semmi gondja csak 1 óra játék után kezd kicsit túlmelegedni de amíg nem jár le a gari nem tudok rajta segíteni.
Szerencsétlen gép aljára kicsi és kevés szellőzőnyílást raktak így nem jut elég levegőhöz.....

(#1149) fefeda válasza kacsip (#1146) üzenetére


fefeda
csendes tag

en is ceg nevere vettem, szoval ha megkerlek kifejtened, hogy mit jelent az, hogy nem el ra ez az egesz? :)
ott helyben azt mondtak, hogy 3 nap van ra

(#1150) M.T. válasza fefeda (#1149) üzenetére


M.T.
senior tag

Nem értek hozzá de három nap szerintem még a cégeknek is jár :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.