Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) kacsip válasza Sapphi (#1850) üzenetére


kacsip
tag

Köszönöm, megcsináltam, de attól még a por ott van a kis szűrőlyukakban. Onnan viszont nem tudom kiszedni sehogy sem.

(#1852) Sapphi válasza kacsip (#1851) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Ahhoz, hogy teljesen tiszta legyen nem tudom, talán sűrített levegőt tudnék ajánlani amivel át lehetne fújni. (Kikapcsolt állapotban)

(#1853) Dicker válasza kacsip (#1851) üzenetére


Dicker
őstag

Én is a kifújást tudom ajánlani. Ha nincs kompresszor a közelben, akkor benzinkúton találsz, amivel a kereket tudod felfújni. Bár annak nem tudom mekkora nyomása, de biztos elég.

----

Nézegettem tegnap egy boltban, és láttam egy sima hűtőt. Annak mi a funkciója? Ugyanúgy néz ki, mint a vga a caddy-ben, de ez csak hűtő. Elvégre a vga-n is van hűtő, akkor mi célt szolgál?

(#1854) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Hol találom winben ezt a tisztítós dolgot?

(#1855) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

közben megtaláltam.. (energy management)

(#1856) M.T. válasza Dicker (#1853) üzenetére


M.T.
senior tag

Arra gondolsz amit az ultrabaybe lehet tenni?
Mert az csak simán a gép hütését javítja valahogy 1 kártyánál persze és akkor maxon dolgoztathatod az i7et is bárhol bármikor :)

(#1857) Dicker válasza M.T. (#1856) üzenetére


Dicker
őstag

Igen az lesz az.
Értem, akkor semmi extra. Második vga-nal akkor ez a hűtés alapjáraton nem is üzemel, mert ugye abban is van egy ilyen hűtő? Ott annak a terhelésénél kapcsol csak be?
Esetleg valamilyen hőérzékelő szenzor alapján bekapcsolhat? Vagy kizárólag, ha az a vga is terhelve van?

(#1858) M.T. válasza Dicker (#1857) üzenetére


M.T.
senior tag

Hirtelen sokat kérdeztél de szerintem a válasz egyszerű alapból vagy kis fordulaton jár a hűtés és felkapcsol ha melegszik, vagy pedig az is előfordulhat 0 terhelésnél, hogy áll a venti.
De szerintem az enyém az első verzióban működik (meg valószínűleg másoké is).

(#1859) f.attila16


f.attila16
csendes tag

Sziasztok!
Régóta olvasom ezt a topicot, mégpedig azért mert laptop vásárlás előtt állok, és egy ilyen típusban gondolkozom. Lenne viszont egy kérdésem: megéri-e az y510-re várni júniusig, annyival jobb lenne a haswell és a gt750m kombó?

(#1860) Sapphi válasza Dicker (#1857) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Én úgy vettem észre, hogy a második videókártya csak akkor kapcsol be, ha az terhelést is kap. Addig csak van és nem csinál semmit. Biztosan ilyenkor is fogyaszt valamennyit, de nem hiszem, hogy túl sok lehet (Akumlátorról használva azért észre lehetne venni gondolom).

f.attila16 - Ezek az új hardverek esetenként 10%-os teljesítménynövekedést, hoznak és természetesen a még hozzá járó új technológiákat. A videokártyánál is hasonló lesz ez a növekedés, DE! Mivel akkor az egy friss dolog lesz még nagyon optimalizálatlan lesz, mint ahogy a 650 SLI is még az és az nVidia folyamatosan adja ki a drivereket és javítja a játékok alatti hatásfokot.

Ettől függetlenül, én megvártam volna azt a gépet, ha tudom, hogy egyáltalán lesz és nem lettem volna rákényszerítve, hogy vegyek egy új gépet.

Nem valószínű, hogy ezzel a géppel bármi gond lesz teljesítményben még egy jó ideig így ezt is bátran tudja bári ajánlani. Viszont az már más kérdés, hogy az új gépnek milyen magas lesz az ára, mert minden felárt nem fog megérni szerintem.

(#1861) Bozso68


Bozso68
senior tag

Marha jó, az nvidia frissítés keresésnél a béta nem volt bekapcsolva, ma vettem észre. A 320.00 fel is ment egyből.

Más: Win8 alatt nálam youtube videóknál, valamint avi filmeknél is a hang néha elektromos zörejes lesz egy-két pillanatra, aztán simán megy tovább. A videót visszatekerve nem ismétlődik, tehát nem stream, vagy fájl-hiba. A feladatkezelőben semmi nyoma, hogy a kérdéses időpontban a proci, vagy a memória megugrana. Találkozott valaki ilyesmivel?

(#1862) Bozso68 válasza Bozso68 (#1861) üzenetére


Bozso68
senior tag

A Word Of Tanks-nál a 320.00 alatt megint receg a kép teljes képernyőnél, hiába játszom a vertikális beállítással, ahogy eddig bejött.
Megoldást tudtok erre?

(#1863) M.T.


M.T.
senior tag

A dolby home theatre -re Win8 alatti megoldást tud már valaki?
Nekem nem állít semmit se pedig a Lenovo honlapjáról már frissebb drivert töltöttem le mint amit adtak és semmi változás :O

(#1864) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

Üdv!
Immár én is boldog y500 tulaj lettem. Meg kell hagyni tetszik, bár a vga környéke eléggé melegszik.

(#1865) Bozso68 válasza Cyber_Bird (#1864) üzenetére


Bozso68
senior tag

Gratulálok a döntésedhez!
A hűtése iszonyat jó ennek a laptopnak. A hűtőnyíláson jobbra-balra ömlik ki a meleg, viszont kicsit beljebb a hasán megfogod, teljesen elfogadható a hőérzet.
Én hűtőpadon használom, venti nélkül, hogy ne szorulhasson be alulra a meleg, így örök élet :) .

(#1866) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok!
Valakinek a segítségét szeretném kérni!
Van nekem egy Lenovo G560 IdeaPad laposom,van benne sim kártya foglalat az akku alatt bele is tettem egy sim-t,de kiderült kell bele 3G wwan kártya is,hogy működjön a mobil net.
Na most hol van a heje vagy egyáltalán bele tudom e teni ezt a kártyát?
Na meg persze kompatibilis legyen.
A lenovo honlapon valamilyen ericsson wwan driver van ehhez a tipusú laposhoz,na de kérdem én milyen kártya kell ebbe és van e neki szabad helye az alaplapon?
Köszönöm szépen a hozzá értök segítségét!

(#1867) Cyber_Bird válasza Bozso68 (#1865) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Köszi, igazából a fórumot böngészve jutottam arra, hogy mindenképpen y500 lesz :)

Jaja, én is tervezek venni valami normális hűtőpadot, addig a csomagolását használom, az azon látott ábra szerint :) nem túl szép nem is kényelmes, de jövőhétig megteszi :)

(#1868) Jok3r1985 válasza Cyber_Bird (#1867) üzenetére


Jok3r1985
tag

én még mindig használom a csomagolásból kivágott tartót pedig van másik, de jó az :K

(#1869) Cyber_Bird válasza Jok3r1985 (#1868) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Egyébként emiatta húzása miatt nagyon megtetszett a lenovo. Pedig néztem, hogy nem egy nagy pukkanás a doboza, de egy ilyen kis apróság azért sokat nyom a latba nekem. Ha ilyen kis apsűgokkal kényeztetnek majd szoftver oldalról is később, akkor kimondottan elégedett vásárló leszek, csak a billentyűzetén nehéz megszoknom a nyilak helyzetét, mindig melléütök. Valahogy nekem nem hiányzott soha egy laptopról a numpad, anélkül szellősebb lehetett volna az elrendezés.

(#1870) pokers válasza M.T. (#1863) üzenetére


pokers
senior tag

Mi a gond vele?
Nálam simán működik. Hallható hangzásbeli különbségek vannak játék-film-zene-off módokban.

(#1871) pokers válasza Cyber_Bird (#1864) üzenetére


pokers
senior tag

Gratula a géphez :C
Még gyúrj egy ssd-re és pár évig elfelejtheted a gépcserét :K

(#1872) Cyber_Bird válasza pokers (#1871) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Köszi!
Azzal vettem, a régibe (7 éves nx7400) is tettem, úgyhogy muszáj volt ebbe is, már le sem tudok ülni sima hdd-s gép elé szinte.

[ Szerkesztve ]

(#1873) Lujza1978


Lujza1978
tag

Sziasztok,

Ma én is csatlakoztam klubbhoz (igaz az asszony kapta) az alábbi konfiggal.

LENOVO NB IdeaPad Y500, Intel® Core™ i7-3630QM (6M Cache, 2.40 GHz) , 2X4GB DDR3-1600MHz RAM, 1TB/5400rpm HDD +16G SSD, 15.6" FHD (1920x1080) fényes kijelző, Nvidia Geforce GT650M 2GB SLI, No ODD, WiFi Intel 2230 b/g/n + BlueTooth , HD webcamera, magyar billentyűzet, Windows 8, fekete, 6 cellás akkumulátor

Hétfőn még jön bele egy 256 gb-os Samsung 840-es SSD a régi gépéből.

Biztosan lesznek kérdéseim nem leszek rest feltenni őket.

Üdv

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#1874) M3Ny3'T válasza M.T. (#1863) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

Nem hiszem, hogy túlzottan megéri egyébként...Én annyit vettem észre, hogy amellett, hogy egy PICIT emel a térhangzáson, gyakorlatilag kiegyenlíti a hangerőket, ami nekem marhára nem jött be. Ki is kapcsoltam a francba...
Tudom, hogy nem erre voltál kíváncsi, szimpla egyéni vélemény a cuccról. :B

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#1875) M.T. válasza pokers (#1870) üzenetére


M.T.
senior tag

Hát nálam sehogysem megy, már kompatibilis módban is próbáltam telepíteni különböző verziókat is és semmi :(
Amúgy win 8 alatt van gond vele.....

[ Szerkesztve ]

(#1876) Bozso68 válasza Lujza1978 (#1873) üzenetére


Bozso68
senior tag

Gratula a géphez.

Az általad említett SSD SATA3-as, tehát nem fér el a HDD-vel együtt a házban, ezt használni csak úgy lehet, ha a HDD helyére rakod be. A HDD meg megy külsőre, ha meg akarod hagyni.
Én ADATA mSATA-sat raktam bele, zsír vele. A rendszer, meg a gyakrabban használtak az SSD, a torrent, meg egyebek a HDD.

(#1877) Bozso68 válasza dodoroli (#1866) üzenetére


Bozso68
senior tag

Szia!

Az Y500 nagyon eltér a G560-tól, ezért érdemben, hacsak valamelyik fórumtársnak nincs közvetlen kapcsolata a Te típusoddal, sajnos nem tudunk segíteni.
Általános notebook-os topic-okban érdeklődj, ott igazán hardveresen hozzáértőbb srácok vannak.

Üdv: Zsolt

(#1878) Lujza1978 válasza Bozso68 (#1876) üzenetére


Lujza1978
tag

Win7 v win8 a 8- eléggé idegesít.

:)

A recovery partíciót lehet valahogy kopizni?

[ Szerkesztve ]

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#1879) dodoroli válasza Lujza1978 (#1878) üzenetére


dodoroli
tag

Na ez a recovery partició kópizás engem érdekelne,ha mondjuk cserélek SSD-re?!

(#1880) Lujza1978 válasza dodoroli (#1879) üzenetére


Lujza1978
tag

ezt találtam hátha segít

http://szjanos.atw.hu/klonozas-macrium-reflect-programmal.html

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#1881) Repulse24


Repulse24
csendes tag

Hali

Tudna valaki segíteni?

Egy Lenovo y500 i5, 1920x1080 Full hd, 8gb ram 1Tb Win8as tipust keresnék lehetőleg legolcsóbban amit találtam az 250k de win8 nélkül.

(#1882) Bozso68 válasza Lujza1978 (#1878) üzenetére


Bozso68
senior tag

Win8-tól ne félj!
Classic Shell programmal menüt raksz rá, aztán olyan, mint a Win7.

(#1883) Sapphi válasza Bozso68 (#1882) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Elméletbe a kövi Win8-ba (Blue nem tudom miben) benne lesz megint a start menü meg minden finomság és be lehet majd állítani, hogy hogy szeretnéd használni. Tehát akik félnek tőle is majd simán válthatnak. Persze az valószínű, hogy azért maradnak Win8 elemek, de ezzel együtt lehet élni.

Én mondjuk nem tettem fel semmit se a Win8-ra és simán jól tudom használni már vissza se tenném a Win 7-et.

(#1884) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

A start menü gombja ott lesz, de nem a megszokott start menüt fogja majd felhozni, hanem jelenlegi start felületet. De ahogy mondták a classic shell megoldja ezt a gondot. Egyébként nekem Classic Shellel együtt még tetszik is a win8. Barátnőm ránézett a start képernyőre és az első reakciója az volt, hogy ez tök jóés ha adnék magamnak egy kis időt, biztosan meg tudnám szokni classic shell nélkül is, mert sok jó ötletet beletettek. (Persze nekem anno a vistában is tetszett sok minden)

[ Szerkesztve ]

(#1885) pokers válasza Lujza1978 (#1873) üzenetére


pokers
senior tag

Neked is gratula a géphez :C
Én a hdd helyére raktam az ssd, az erdeti 1terrás vinyó meg kiment egy usb3-as hordozható házba, ahogy Bozso68 kolléga mondta. Annyi előnye van ennek a verziónak, hogy a gép háza nem melegszik annyira a vinyó felett, de eredetileg se vészesen melegedett. Ja, és így már nincs a laptiban mozgó alkatrész, jobban lehet "dobálni" :))

(#1886) pokers válasza M.T. (#1875) üzenetére


pokers
senior tag

Nálam is win8 van a gépen, az eredeti driver cd-s verziót tettem fel, azóta működik, igaz legtöbbször kikapcsolva, mert valóban nem sokat ér :U

(#1887) M.T. válasza pokers (#1886) üzenetére


M.T.
senior tag

Lehet igaz és nem sokat ér de piszkálja a csöröm miért nem megy még ha nem is kéne sokszor miért nem működik jól mikor másnál igen........

(#1888) Lujza1978


Lujza1978
tag

Srácok,

Ti kaptatok hozzá valamilyen cd-t.

Üdv

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#1889) Bozso68 válasza Lujza1978 (#1888) üzenetére


Bozso68
senior tag

Driver CD-t. Win8-hoz indulásnak megfelel.
Alighanem a VGA driveren kívül mindenem onnan van.

[ Szerkesztve ]

(#1890) Lujza1978 válasza Bozso68 (#1889) üzenetére


Lujza1978
tag

nekem nem volt benne lemez?

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#1891) Bozso68 válasza Lujza1978 (#1890) üzenetére


Bozso68
senior tag

Szerintem kellett volna.

(#1892) M.T. válasza Lujza1978 (#1890) üzenetére


M.T.
senior tag

Hát kellett volna, hogy legyen de sebaj a lenovo honlapjáról mindent letölthetsz amúgy.

(#1893) Cyber_Bird válasza M.T. (#1887) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Lehet hülye kérdés, de nem fülhallgatóval/külső hangszóróval próbálod? mert ott viszont nem megy, csak a beépített hangszóróján. (bár lehet optikán is menne, azt nem tudom.)

(#1894) Lujza1978


Lujza1978
tag

Srácok ki tudná majd elküldeni nekem az új biost ha valaki jelentkezne akkor megbeszélném vele a részleteket.

Üdv

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#1895) M.T. válasza Cyber_Bird (#1893) üzenetére


M.T.
senior tag

Próbáltam ezzel is azzal is de nem megy bár igaz nem nagy csoda csak mérgelődök.
Amúgy véleményem szerint ennek nem kellene kimenettől függenie az asszony laptopján simán megy minden kimeneten a dolby.
Meg mások is azt írják megy náluk legfeljebb nem éppen teszik a hatása, nem vagyunk egyformák....

[ Szerkesztve ]

(#1896) -Faceless-


-Faceless-
őstag

y500 tulajok!
Sehol nem találtam erre vonatkozó adatot, az 1T i7 sli verzió minimum terhelés alatt 1 kártyával meddig bírja?

(#1897) Cyber_Bird válasza -Faceless- (#1896) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Nem teszteltem részletesen de egy 4 órát azért számolhatsz szerintem, mondjuk wifivel, minimális fényerővel. illetve érdemes lehet a vinyót ssd-re cserélni szerintem. Dob az üzemidőn is meg a sebességen is.

[ Szerkesztve ]

(#1898) -Faceless- válasza Cyber_Bird (#1897) üzenetére


-Faceless-
őstag

Első laptopom lenne, és suliban is használnám. Még eszem egy kicsit az idegeimet, hogy melyik laptop mellett döntsek, de köszi a segítséget. :)

(#1899) Cyber_Bird válasza -Faceless- (#1898) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Szívesen, igazából most mivel melóhelyen hagytam a töltőjét kipróbáltam egy vgaval bekapcsolt billentyűzet világítással, minimum felett 1-el fényerővel, wifivel,(ssdvel) netezéssel, 5 órát ír akkuidőre, tehát a 4 óra amit mondtam az simán tartható. :) Egyébként a suliba hordozásnál egy hátránya van, hogy azért van súlya a cuccnak :)

[ Szerkesztve ]

(#1900) -Faceless- válasza Cyber_Bird (#1899) üzenetére


-Faceless-
őstag

Igazából a súlya zavar a legkevésbé, gimibe is bejárós voltam, és 8 kilós volt a táskám. Már megszoktam az ilyet. Igazából a konkrét cél az lenne, hogy játékra keresek olyan laptopot, ami kibírja az utazgatást, és min. 5 óra üzemideje van. Ezek szerint vacillálok most az y500 ( 1T, fHD, i7, SLI gt650m), és Samu series 5 (i7-3630qm, gt650m [ddr3], 8gb ram [1600mHz], 1T) között. (utóbbinak 8+ órás böngetős üzemidőt írak)

Hülye szokásom, hogy egyszerűen képtelen vagyok vásárlásnál dönteni a dolgok között... :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.