Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Bozso68 válasza kidarida (#500) üzenetére


Bozso68
senior tag

Kicsit tanácstalan vagyok, mivel a 356-tal kezdődőekkel touchpad gond volt (pl 356564), azok még 6GB-osak.
Ilyet, hogy 356xxx-es 8GB-os még nem is láttam...
A fórumon általában freedos gépeket vettek, abból a 367183 új szériás, az általad linkelt viszont win8, és 356-tal kezdődő, de 8GB-os.
Tegyen igazságot az ember :).
Itt nézd meg, szerintem ugyanaz, a specifikáció, mint amit választottál, és olcsóbb kicsit.
Ez 367-tel kezdődő.
Az viszont érdekes, hogy csak magyar boltoknál találtam ezt a szériát.

[ Szerkesztve ]

(#502) Bozso68 válasza Bozso68 (#501) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ahhaa.... 59-356556
Ez tavaly az ipon-nál volt kapható, régi széria, és 4GB-os volt.
A laptopszalon vagy régi készletet árul ki, vagy nagyon elírt valamit.

(#503) kidarida válasza Bozso68 (#502) üzenetére


kidarida
csendes tag

Igen, én is ezen vergődök, hogy már annyi szinte egyforma specifikációjú van, hogy összezavarodtam:D
A laptopszalonosban a 8gb ram fogott meg, de már arra is gondoltam, hogy akkor már belevágok a 4gb-os mellé 8gb ot külön majd, tökre döntés képtelen vagyok:D
Majd csak kitalálok valamit, még egy kicsit úgyis várnom kell vele. :)
Köszönöm a segítséget!

(#504) yoogie


yoogie
aktív tag

Nem tudjátok mennyi idő után lehet esetleg fogyasztóvédelemhez fordulni? Lassan 3 hete nekem is szervizben ül a gép. Annyi visszajelzés volt 1 hét után, hogy nem találnak hibát de még tesztelik tovább. Esetleg valahogy megoldható pénzt visszakapjak? Tudtok erről valamit?

(#505) Jok3r1985


Jok3r1985
tag

Ma vettem át a gépet laptopszalontól, eddig nagyon tetszik, nem találok hibát, elvileg ez az újabb széria.
Mivel olvastam mennyi gond van a szervizeléssel kötöttem egy 3 éves biztosítást a gépre, így elég nyugodt vagyok, nektek is tudom ajánlani...

(#506) Bozso68 válasza Jok3r1985 (#505) üzenetére


Bozso68
senior tag

Melyik változatot vetted? Most nézem, hogy a ...183-as mostani ára mellé a garancia is beleférne, úgy lenne annyi, mint amennyiért pár hete vettem.
Ja, és üdv a klubban :) .

(#504) yoogie: Sajnos ebben járatlan vagyok. Szerintem most már légy kis türelemmel, lehet még jó gép belőle. Gariztatás ideje alatt úgyse fognak visszafizetni. Arra hivatkoznak, hogy megfelelnek a hatályos jogszabályoknak. Az első pár napban másképp lenne, de az sajna elmúlt.

[ Szerkesztve ]

(#507) Jok3r1985 válasza Bozso68 (#506) üzenetére


Jok3r1985
tag

köszi :)
én is pont így voltam vele, a 183-as biztosítással megállt 300-ban, nem kevés de király a gép és nyugodt vagyok 3 évig :)

(#508) Bozso68 válasza Jok3r1985 (#507) üzenetére


Bozso68
senior tag

Gratula, hogy mégis az I7 mellett döntöttél.
Egyre több több szálon futó alkalmazás lesz, ami kihasználja.

(#509) Jok3r1985 válasza Bozso68 (#508) üzenetére


Jok3r1985
tag

hát nem voltam egyszerű, megrendeltem az i5-öt, aztán mielőtt kihozták volna szóltam, hogy na mégis a másikat :D

(#510) Jok3r1985


Jok3r1985
tag

meg is van az első problémám, remélem már találkozott ilyennel valaki:
csak a 2 30gb-os hdd-t látja windowsban, egyikre tettem a rendszert, de a maradék 900gb sehol, pedig mikor telepítettem a wint-t látszott.

(#511) wlk válasza Jok3r1985 (#510) üzenetére


wlk
tag

Mert alapból szerintem nincs particionálva a maradék terület.

(#512) Jok3r1985 válasza wlk (#511) üzenetére


Jok3r1985
tag

ez logikus lenne, windowsból tudom valahogyan?

(#513) nbware válasza Jok3r1985 (#512) üzenetére


nbware
senior tag

igen, felügyeleti eszközök, számítógép-kezelés alatt lesz egy olyan, hogy lemezkezelés és ott tudod létrehozni

[ Szerkesztve ]

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#514) Jok3r1985 válasza nbware (#513) üzenetére


Jok3r1985
tag

köszi:)

(#515) Draken


Draken
őstag

2 héten belül vennék én is ilyen masinát. Melyik számú típus az újabbik, amivel nincs vagy kevesebb a probléma? Az esetleges gariztatással még mindig problémák vannak?

(#516) Bozso68 válasza Draken (#515) üzenetére


Bozso68
senior tag

I5-I7, FreeDos-Win8, SSD, 4-8-16GB?
Javaslom már az I7-et legalább 8GB-tal, SSD-t meg utólag belepakolni, ha kell.
Az új szériák a legjobb tudomásom szerint az 59-367-tel kezdődő szériaszámúak.
Gariztatás ügyében nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#517) Draken válasza Bozso68 (#516) üzenetére


Draken
őstag

Konkrétan őt néztem ki, köszönöm a szériaszámot!

[ Szerkesztve ]

(#518) Bozso68 válasza Draken (#517) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ilyen van nekem is, a laptopszalon.hu-n 279.900 akciósan.
Csapj le rá, én drágábban vettem.

[ Szerkesztve ]

(#519) Jok3r1985


Jok3r1985
tag

Volt esetleg valakinek olyan problémája, hogy usb 3-as pendrive-ra a 3-as portokban ismeretlen usb eszközt ír ki? nincs a pendrive-nak drivere tudtommal...

(#520) Jok3r1985 válasza Jok3r1985 (#519) üzenetére


Jok3r1985
tag

2 óra szenvedés után, mint kiderült ez egy általános probléma bizonyos pendrive-okkal, akinek hasonló lenne ez a megoldás: http://plugable.com/2012/12/01/windows-8-and-intel-usb-3-0-host-controllers

(#521) pokers


pokers
senior tag

Sziasztok!

Ma én is csatlakoztam a klubhoz :)
Szintén laptopszalonos, 59-367183-ra esett a választás.

Most ismerkedünk, eddig nem jött elő semmi hiba.

A korábbi példányokban mi volt a touchpad hibája?
Az enyémben synaptics hardver van, de még nem tudtam aktíválni a multi-touch funkcióját, pedig letöltöttem a supportról a drivert :F

(#522) Bozso68 válasza pokers (#521) üzenetére


Bozso68
senior tag

Gratula :) !
Ez a szériaszám kezd a leggyakoribb lenni. Win8-cal használod?
Én gyakorlatilag felraktam az összes drivert a lemezről sorban és működik ez is a többivel együtt.

Synaptics Clickpad V1.1

A régebbiek még más típusúak voltak, rendre besz@rtak, alighanem a képernyőn remegett a cursor, pontatlan volt.

[ Szerkesztve ]

(#523) M.T. válasza Bozso68 (#522) üzenetére


M.T.
senior tag

Igencsak jó gép ez bár 1 héttel ksőbb veszek -10k huf :(
Kitoltam vele a Crysis 3 at full HDban Very high textúrával high beállítások mellett csak a shading ,a shadow meg a water volt mediumon és nagyon játszható volt nem volt olyan érzésem, hogy akadozna pedig ha valami gépigényes most akkor a Crysis 3 az!

[ Szerkesztve ]

(#524) pokers válasza Bozso68 (#522) üzenetére


pokers
senior tag

Egyelőre még küzdök a Win8-cal :U
A boltban rádobtak egy 30 napos Win8Enterprise-t, hogy ki tudjam próbálni. Frankón működött rajta minden, a hangszóró sem torzít (hála itt egy klubtársnak, aki megosztotta a jelgenerátor programot :C ), mind a 2 grafikus kártya működik.

Itthon sd-ről próbáltam volna újrarakni egy Win8pro-t, de nem bootol sd-ről, így csak simán "upgarde"-eltem az Enterprise-t, de nem tetszik a végeredmény.
Tök lassan áll fel a win8, meg egyáltalán nem tűnik olyan gyorsnak a gép, a 4 éves Asus-om kenterbe veri, pedig azon már "szemetes" a win8...

(#525) M.T. válasza pokers (#524) üzenetére


M.T.
senior tag

Akkor ott gond van ujra kéne tenni az OSt vagy valami meert nálam bekapcsolás után olyan 10 sec és már az asztalon vagyok és nincs benne SSD.
Reboot az lassabb persze mert nem képfájlból tölt be de még úgy sem olyan veszélyes.

(#526) kissit


kissit
csendes tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni, 2 notebook-ra szűkítettem a választást:
1. lenovo z500
2. lenovo z580

A z500 mellett szól a matt kijelző és a plusz 1 év garancia, viszont gyengébb a proci benne, és mivel új típus, előfordulhatnak esetleg típushibák.
A z580 kifutó típus, elvileg megbízható ilyen szempontból, erősebb a proci, viszont nem matt a kijelző és csak 2 év gari van rá és egy tízessel drágább is.
Kérdésem lenne még, hogy mindkettőben az átnevezett gt630 dolgozik?
Felhasználási terület: 2d-s, 3d-s tervezés (archicad, atlantis), ezeknek lehet kellene az i5, valamint néha játék is.
Ha esetleg tudtok ajánlani jobb alternatívát ebben az árban, szívesen fogadom a segítséget.
Köszönöm előre is.
Szép napot Nektek.

[ Szerkesztve ]

(#527) M.T. válasza kissit (#526) üzenetére


M.T.
senior tag

Ne haragudj nem akarlak megbántani de ezt a kérdést a "milyen notebookot vegyek rovatban" kéne feltenni mert ez a Y400/Y500 rovat.

[ Szerkesztve ]

(#528) kissit válasza M.T. (#527) üzenetére


kissit
csendes tag

Szia,

Igen, utólag észrevettem, hogy rossz helyre írtam.
Elnézést kérek.

(#529) M.T. válasza kissit (#528) üzenetére


M.T.
senior tag

Semmi gond attól függetlenül ha ismerném a két gépet amit írtál szívesen adnék tanácsot de sajna nem találkoztam velük.....

(#530) pokers válasza M.T. (#525) üzenetére


pokers
senior tag

Sikerült pendrive-ról újrarakni a win8-at, így 12mp alatt jutok el a zárolási képernyőig, mivel én ms fiókkal lépek be, de jelszó után azonnal a csempéknél vagyok. Szóval alakul ez :D

Nálatok a biosba milyen boot van beállítva?
Mert nekem nem bootol uefi-be, csak legacy-ba :U Pedig elméletileg a win8 már támogatja az uefi-t.

(#531) Bozso68 válasza pokers (#530) üzenetére


Bozso68
senior tag

Legacy.
Ha FreeDos-os a gép, abba kell állítani.
Nem részletezem, hogy miért.

(#532) nbware válasza pokers (#530) üzenetére


nbware
senior tag

a win8 támogatja igen, át kell állítani biosban és elméletileg a bootolásnál a win8 telepítő felismeri az uefit.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#533) pokers


pokers
senior tag

Nektek is ilyen értékek szerepelnek az élményindexben?

[ Szerkesztve ]

(#534) Jok3r1985


Jok3r1985
tag

Tapasztalt valaki olyat, hogy a touchpad kicsit ugrál? rámutatnék valamire de néha kicsit mintha odébb ugrana :F
fórumokban rengetegen írnak gondot, de nem az újabb verzióval

(#535) wlk válasza Jok3r1985 (#534) üzenetére


wlk
tag

Ha rárakod fixen egy ujjad a touchpadra és nem mozgatod a kezed és mozog az egérmutató, akkor, ha 8 napon beül vagy azonnal vidd vissza és kérj cserét, mert az én gépem 3 hetet volt szervízbe e miatt, illetve most is ott van másodszor keyboard problémával.

(#536) M.T. válasza pokers (#533) üzenetére


M.T.
senior tag

Igen pont ugyan ennyit kaptam én is, de ez persze nem veszi figyelembe az sli-t csak az egyik karit ha minden igaz.

(#537) M.T. válasza Jok3r1985 (#534) üzenetére


M.T.
senior tag

Érdekes nekem csak akkor marhult meg ha feltettem a saját driverét bár arra gondomra írták, hogy valami feature és ki lehet kapcsolni.

(#538) pokers válasza wlk (#535) üzenetére


pokers
senior tag

Mennyi időre jelentkezett a probléma a vásárlástól?
Nekem eddig nem jött elő.

De ez a touchpad megszokást igényel, mert nem mindegy, hogy 2 vagy 3 ujjal símítgatom :Y
Jó lenne valami útmutató, hogy milyen fícsöröket tud.

(#539) Jok3r1985 válasza wlk (#535) üzenetére


Jok3r1985
tag

ha rajta tartom nem csinál semmit, viszont ha használom akkor pontatlan, néha pár mm-et ugrik...
14 napom van visszavinni, ha így marad tuti az lesz, saját driver van fent de csak nem az a baj...

(#540) M.T. válasza Jok3r1985 (#539) üzenetére


M.T.
senior tag

Pont ilyen gondom volt de csak a driverével anélkül meg nem.
Állítólag vmi beállítás már utána fogok nézni mert idegesít, mi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#541) wlk válasza Jok3r1985 (#539) üzenetére


wlk
tag

Akkor az szerintem csak driver hiba lesz, az enyém össze-vissza ment ha rajt volt az ujjad egy ponton.

(#542) M.T. válasza M.T. (#540) üzenetére


M.T.
senior tag

Na feltettem a drivert megint azthiszem meg is van a bűnös valami "edgemotion" azért viszi tovább a mutatót mert ha elérsz a széléhez amíg átteszed az ujjad a másik felére addig se szakadjon meg a mozgás.
Ami leírva nem rossz de a gyakorlatban nem jó vagy be kell állítani mert ezt is lehet, mennyire a szélétől kezdje el, meg ilyesmi én szimplán kikapcsoltam benne és most jónak tűnik.

(#543) Bozso68


Bozso68
senior tag

Az edgemotion volt az első, amit kikapcsoltam. Számomra megszokhatatlan, a gombokat nem lehetett adott helyen lenyomni, mert akkor is kúszott lefelé a cursor.
A touchpad nekem bejön, precíz.
Az élményindex nálam 3d-nél 6,9, a többi mind stimmel. Szerintem a 3d 6,5-nél nem megy az SLI.
Érdekes, hogy egy régi szériás tesztjében az asztali megjelenítés is 6,9, amit nem sikerült elérnem, nekem is 6,5. A szerző itt van a fórumon is, még nem kérdeztem meg, hogy mi lehet a különbség oka.

[ Szerkesztve ]

(#544) Danex válasza Bozso68 (#543) üzenetére


Danex
addikt

élményindexxel nem kell foglalkozni, SLI-t nem támogatja innentől kezdve nekünk már felesleges... illetve Y580-nál is olvastam, hogy egyik driverrel 6,8 pont a másikkal meg 7,2 de persze nem lett ennyivel gyorsabb tőle... :U

(#545) Bozso68 válasza Danex (#544) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi, mindig tanul az ember.

(#546) Danex válasza Bozso68 (#545) üzenetére


Danex
addikt

Ha tesztelni akar az ember már jobban megéri valamelyik 3D Mark-kal tesztelgetni (vantage, 11, és az új)

(#547) M.T.


M.T.
senior tag

Én teszteltem kicsit.
Itt az én legujabb 3dmark eredményem...

(#548) Jok3r1985 válasza M.T. (#542) üzenetére


Jok3r1985
tag

kikapcsoltam az edge motion-t de nem változtatott semmit azon, hogy sokszor kb mellé ugrik a touchapdos mutatás. letöröltem a drivert, akkor nincs ilyen gond de használhatatlanul lassú lesz nélküle :U

(#549) M.T. válasza Jok3r1985 (#548) üzenetére


M.T.
senior tag

Ha letörölted a drivert és javult akkor nem hardver hiba csak neked lehet nem az edgemotion lesz a baj, és sajnos vagy szerencsére nagyon sok beállítási lehetőség van a programjában.

[ Szerkesztve ]

(#550) Jok3r1985 válasza M.T. (#549) üzenetére


Jok3r1985
tag

hát igen, most jön a próbálkozási időszak, de nem örülök.
plusz egy másik dolog is előjött, többször is megfagyott a kép pár másodpercre és kiírta hogy valami grafikus hiba volt, de helyreállt, ilyen nem volt neked esetleg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.