Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Sheld válasza M.T. (#6000) üzenetére


Sheld
senior tag

Alíg bírok várni még 2 hetet, hogy magaménak tudhassam a laptopot. Remélem viszi majd SW:TOR-t mint a rongyot i5-el és gt 755m-el. :D

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6002) taboros válasza skrisz84 (#5993) üzenetére


taboros
tag

Szerintem gondold meg magad, és válaszd a pénzvisszafizetést, ha még lehet. Ahogy tanult kollégám írta, ember nincs, aki 100%-on átvesz egy gépet "privátban", még akkor se, ha ki se lett nyitva. Te megtennéd? ;)
Egyszerűbb megvenni az újat. Nyitottnál meg pláne, bármi történhetett vele... (nem mondom, hogy így van, de bárki gondolhat erre.) Továbbá: "Ezt a tipust nem sokáig lehet már kapni." Ez most mellette vagy ellen szól? ;] Pl. tudom, hogy a héten, vagy jövő hét elején jön egy nagyobb szállítmány... És ki tudja, hogy az utód jobb lesz-e, teljesítményben, árban, megbízhatóságban. Ha annyira kell és sürgős a pénz, ajánld -10-20%-ért, akkor talán kapós lesz.

(#6003) hotib válasza Defterdar1 (#5997) üzenetére


hotib
csendes tag

Neked pontosan milyen géped van, és milyen oprendszer?

(#6004) Draken válasza taboros (#6002) üzenetére


Draken
őstag

Az utódra, véleményem szerint eleve csak akkor van értelme váltani, ha legalább kap egy 865m vga-t (már nem lesz sli ugye) és egy normális wifi kártyát (dual band vagy ac) és tudja tartani a ~300k-s árat!

(#6005) Sheld válasza Draken (#6004) üzenetére


Sheld
senior tag

Már sok mindent tudni az Y50 és az Y40ről.
Az Y40 14"-os lesz, FHD kijelzővel (1920*1080), AMD Radeon R9 M270-es VGA-val. (Numerikus rész nélküli billentyűzet.)
Az Y50 15"-os lesz, 4k kijelzővel (3840 x 2160), Nvidia GTX 860m-es VGA-val.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#6006) taboros válasza Sheld (#6005) üzenetére


taboros
tag

Na, pl. ezek egyik-e sem jönne be nekem. Nekem Nvidia kellett, közepes kijelzővel. Így az Y40 eleve kiesik. Az Y50 meg gondolom, marha drága lesz, ha másért nem, a 4K kijelző miatt.

(#6007) M.T. válasza taboros (#6006) üzenetére


M.T.
senior tag

Nem biztos hogy sokat dob majd a 4k kijelzőaz áron, főleg hogy csak 1 VGA lesz.
Viszont gondoljatok bele 15,6 colon 4k felbontás?
Lehet nekem rossz a szemem de full HDban olvasgatni néha már fáj a szemem ha nem nagyítom a betűméretet és a 4k a full HD felbontás kb 2x -ese ugyan akkora területen na ne már ez vicc.
Az igaz ugyan hogy viszább lehet venni a felbontást de egy lcd nek a natív felbontáson van szép képe.
Bár ez kell a népnek haladni a korral akkor is ha nincs rá szüksége az illetőknek ezt fogják venni mert ez lesz a trendi...

Remélem hamar piacra dobnak majd telefont is 4k-s felbontással mondjuk 4" körüli méretben :P

[ Szerkesztve ]

(#6008) buborekosviz válasza buborekosviz (#5964) üzenetére


buborekosviz
tag

Ma hívtak a UPS-től hogy már Magyarországon van a rendelésem! :Y

Valószínűleg vám köteles, ettől függően vagy holnap vagy holnap után szállítják hozzám! :R

Ha meg jött írom, hogy mi lett illetve hogy hogyan kötöttem be végül és tesztelni is fogok! :K

(#6009) depe95 válasza skrisz84 (#5993) üzenetére


depe95
tag

Nem üzletrontásból, de az árat gondold újra, boltból újonnan 309.900Ft a 755m, 8gb ram kombó.
------
M.T. Y50 a hivatalos hirdetményben úgy van, hogy lehet majd 4k felbontással, fullhd touch és sima kivitelben.

[ Szerkesztve ]

(#6010) Defterdar1


Defterdar1
csendes tag

Szia, i7 4700mq, sli 750m 8gb ram. Windows 8 at használok classic shellel.

(#6011) M.T. válasza depe95 (#6009) üzenetére


M.T.
senior tag

Ha én vennék full hdval kérném, nem csak az előbb leirtak miatt hanem mert nagyobb felbontásban megizzadna az a VGA tuti.

(#6012) hotib válasza Defterdar1 (#6010) üzenetére


hotib
csendes tag

Nemtudom nálam mivel lehet a gond. Nekem 755 sli van, és windows 8.1

Rakjak vissza 8-at hogy ne álljon le az nvidia driver játék közben?

(#6013) kzolee216 válasza hotib (#6012) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Nekem is folyton leállnak a gémek .... :S.

(#6014) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Nekem is Windows 8.1 van a gépemen. Lehet a 8,1 nem kóser?

(#6015) hotib válasza kzolee216 (#6014) üzenetére


hotib
csendes tag

Akkor vagy te rakod ujra a gépet vagy én :D

(#6016) depe95 válasza M.T. (#6011) üzenetére


depe95
tag

Én már nem veszem meg az y510p-t hanem megvárom az Y50-et. Fullhd változattal olyan 300-350 körül kéne hogy legyen. Az még belefér a keretbe :D

(#6017) kzolee216 válasza hotib (#6015) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Hát én max hétvégén. Kell melóba a gépem, este meg lusta vagyok feltelepíteni :D

[ Szerkesztve ]

(#6018) Darth_Revan válasza M.T. (#6007) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azt meg ne is említsük, hogy 1 VGA-val 4k felbontásban diavetítés lesz minden komoly játék...minimum 870M SLI kellett volna ekkora felbontáshoz.

(#6019) hotib válasza kzolee216 (#6017) üzenetére


hotib
csendes tag

Akkor újrahúzom én. Max nap közben telepítek mindent vissza ami a munkához kell :D

(#6020) kzolee216 válasza hotib (#6019) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Kivancsi vagyok. Tobbieknek milyen oprendszerük van?

(#6021) marilllyo válasza kzolee216 (#6020) üzenetére


marilllyo
veterán

8.1

Bios update fenn mindenkinek?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6022) kzolee216 válasza marilllyo (#6021) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Vga igen.

Viszont, ahogy látom abban egyezik a konfigunk, hogy mind a kettőnknek 755m van.

[ Szerkesztve ]

(#6023) hotib válasza marilllyo (#6021) üzenetére


hotib
csendes tag

Neked is rendetlenkednek a játékok 8.1-en?

(#6024) marilllyo válasza hotib (#6023) üzenetére


marilllyo
veterán

SLI laggot leszámítva semmi gondom. Bár az eléggé bosszantó. De nekem 750M van benne.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6025) hotib válasza marilllyo (#6024) üzenetére


hotib
csendes tag

Akkor a 755-el lehet gond

(#6026) hotib válasza kzolee216 (#6022) üzenetére


hotib
csendes tag

windows 8-al ugyanugy kifagy

(#6027) sethyx válasza buborekosviz (#5964) üzenetére


sethyx
csendes tag

Megjött UK-ból tegnap az M.2 :))

CrystalDiskMark:

De ami nekem fontos, mivel egy nagy linux alapú virtuális gép van csak ezen az SSD-n:

sethyx@vAOKP:~$ dd if=/dev/zero of=/home/sethyx/test count=24576 bs=1024k
24576+0 records in
24576+0 records out
25769803776 bytes (26 GB) copied, 59,3399 s, 434 MB/s

sethyx@vAOKP:~$ dd if=/home/sethyx/test of=/dev/null bs=1024k
24576+0 records in
24576+0 records out
25769803776 bytes (26 GB) copied, 22,0069 s, 1,2 GB/s

Tudom nem a legjobb benchmark, de azért ezek egész jó értékek :)

Hogy témába is vágjak, szerintem a driverek megfelelő sorrendben felrakására való érzékenység kb a legrosszabb ebben a gépben, az elején nekem is kellett egy teljes reinstall, de mióta beállt egy szavam nincs rá. Wifi is teljesen jó, pedig van 20+ AP a közelben. SLI-t annyira nem használom, az tény, de más hibával még nem sikerült összefutnom.

(#6028) marilllyo válasza hotib (#6026) üzenetére


marilllyo
veterán

7-en jó volt?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6029) kzolee216 válasza marilllyo (#6028) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Windows 7 el nálam ugyanúgy fagyott... gondolkozok mar egy jó ideje, hogy visszaküldöm garanciális javításra.

(#6030) hotib válasza marilllyo (#6028) üzenetére


hotib
csendes tag

Nem használtam 7-et rajta. Mindjárt megpróbálom, csak helyrehozom a 8.1et előtte

(#6031) marilllyo válasza kzolee216 (#6029) üzenetére


marilllyo
veterán

Nincs meg pontosan a hibaüzenet amit produkált nektek...google nem mondott rá semmit? Nem lehet, hogy valami érintkezési noob-ság az SLI-nél?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6032) kzolee216 válasza marilllyo (#6031) üzenetére


kzolee216
aktív tag

A(z) nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.

Mondjuk nálam nem minden programnál csinálja. Amiknél eddig tapasztaltam: Crysis 1, natural selection 2, COD: Ghost, Thief 64bit (érdekes, mert 32 bites-nél nem fagy szét), BF4 (utolsó frissítés óta nem fagyott még le, de előtte folyamatosan)

[ Szerkesztve ]

(#6033) hotib válasza marilllyo (#6031) üzenetére


hotib
csendes tag

nem hiszem hogy csatlakozó hiba lenne. Van hogy 1 perc után hal meg, van hogy fél óra

(#6034) kzolee216 válasza hotib (#6033) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Viszont a második VGA lehet biztos a probléma. Egy kártyával nem jönnek elő ezek a hibák.

(#6035) taboros válasza sethyx (#6027) üzenetére


taboros
tag

Üdv a klubban!

Ez most melyik? A MyDigitalSSD vagy a KingSpec?

Jók az értékek!. Kicsit jobb, mint az enyém (MyDigitalSSD).

Persze az is lehet, hogy másképp használod. Nekem Win7 van rajta. Te cache-nek (az FNet HybriDisk-kel) vagy meghajtónak használod?

[ Szerkesztve ]

(#6036) sethyx válasza taboros (#6035) üzenetére


sethyx
csendes tag

Köszi :)
MyDigitalSSD, 128-as.

Win 8.1 a host rendszer, mint írtam ez az M.2-es SSD csak egy linux VM-et tárol (egy nagy 112GB-os file ami a virtuális merevlemez), a Win meg egy 250-es Samsung 840 EVO-ról ketyeg.

(#6037) Danex


Danex
addikt

Az SLI-s, driver leállósoknak írnám régi Y500 tulajként, hogy ezt mi is átéltük... böngészőben a flash összeomlott, driverek szálltak el stb. Megoldás mindig egy megfelelő verziójú driver keresése/próbálgatása volt addig amíg nem javították meg rendesen.

Érdemes lehet írni az nVidia-ra egy GPU azonosítóval a forumra (van külön topic nekik a geforce.co.uk-n) és remélhetőleg megoldják.

És mint Y500 tulaj mondom, eddig egyedül a Win8.1 szivatott meg és az is egyedül csak a kollégiumban, mert a nagy router (több száz portos) nem osztott ki a gépnek rendesen IP-t (win 8 tökéletes mindig, win8.1 meg össze vissza szerencsétlenkedett), de otthon és máshol az is tökéletes volt.

(#6038) Tommyboy200


Tommyboy200
csendes tag

Sziasztok. Van egy lenovo ideapad y570-es gepem. Szerintetek beletudok rakni egy Intel® Core™ i7-3610QM processzort? Ha igen akkor a bios felismeri majd? El fogja fogadni? Elore is koszonom a valaszt.

Üdv: Tamás

(#6039) baro32


baro32
aktív tag

szevasztok

Nagy problémával álok elő tudom ez nem az y580-as rész de mivel itt sűrűbben van aktivitás azért írok ide.
A mai nap letöltöttem 1 hivatalos vga frissítést az intel oldalárol és mikor ujra indultam nem volt kép a boot-után a laptopon de gondolkodtam összekötöttem a tv-mel hdmi-n ott lett kép visszaraktam az előző vga drivert ujraindítottam és má a bios-t sem látom de beindul az oprendszer bert utánna bedugok 1 pendrivot és jelzi a csatlakoztatást meg mikor kihuzom a leállítást is
Tehát mostmár meg sem nyikkan a laptop beépített kijelzője és a hdmi-n sem jön ki jel több tévével is le lett probálva.

Ebben kérném a szakik segítségét nagyon fontos lenne előre is köszönöm

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#6040) skrisz84 válasza skrisz84 (#5986) üzenetére


skrisz84
csendes tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#6041) skrisz84 válasza marilllyo (#5996) üzenetére


skrisz84
csendes tag

Egyszerűen nem jönnek be az olyan gépek amikkel napokig kell vacakolni hogy jó legyen de most megpróbálok a pénzvisszafizetéssel élni! Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatosan?

(#6042) skrisz84 válasza Tachion86 (#455) üzenetére


skrisz84
csendes tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#6043) skrisz84 válasza taboros (#6002) üzenetére


skrisz84
csendes tag

Szia! Igen valszeg az lesz hogy visszakérem a pénzt..... :)

(#6044) marilllyo válasza skrisz84 (#6043) üzenetére


marilllyo
veterán

De mi volt a konkrét probléma? Mit értesz vacakolás alatt.. Én felraktam win 8.1...felfrissítettem. Adtam neki drivereket....és haddccójjon. Ennek így kellene működnie. Ha valami nem stimmel akkor nyilván hibás a gép. De ez ugye bármelyik gyártónál előfordul.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6045) sethyx válasza marilllyo (#6044) üzenetére


sethyx
csendes tag

Már egyszer le lett írva, de ha jól látom szerkesztve lett az a hsz és már nincs meg. Szórakozott a VGA driver, ha jól emlékszem ez volt a legfőbb hiba, meg talán az egyik USB port nem ment.

Abszolút nem rosszindulatból, de szerintem aki rászán ennyi pénzt egy gépre, pláne ha sokáig is gyűjtött rá, viszont egy-két napot sem arra, hogy beállítsa, tesztelgesse rendesen, még ha nem is egyszerű, az vegyen Apple terméket.
Persze a hardveres hibával nem tud mit kezdeni az ember, de az még az állítólag legjobb helyeken is előfordul.

(#6046) marilllyo válasza sethyx (#6045) üzenetére


marilllyo
veterán

Na jah...mondjuk az almás cég is...háát. Dolgoztam egy gsm-boltban anno mikor az iphone 4 bejött. 2 féle iphone lehetett vásárolni. Az egyik ami két héten belül megadta magát....illetve egy másik ami túlél téged is.:D(negyedmillió forintos készülék...)...a többi a szerencsén múlott.

Én szeretem ezt a laptopot. Ez az SLI dolog ami kicsit itt-ott még kókányos de ez nem feltétlenül csak a lenovo hibája. Biztos vagyok benne, hogy az nvidia is tudna tenni a dolog érdekében egyet s mást. Az is látszik, hogy pár típus erejéig próbálkoztak vele...aztán ha jól látom az új széria már egy GPU-val fog rendelkezni. Viszont!!! Ha 10 emberből 3-nak működik...és nálam nem menne..akkor én is azok közé akarnék tartozni akiknek nincs panasza. Függetlenül attól, hogy az most 300k-ba került vagy 5000-be...ha úgy érzed, hogy mindent megpróbáltál....okosan telepítetted a rendszert...a drivereket....stb-stb.. onnatól fogva ott a garancialevél ami 2-3-4 évig bátran mutogatható! Itt nincs is helye vitának...ennek működnie KELL!!!!

Persze...megértem...én is k@rva ideges lennék, hogy ennyit kiadtam érte...és most rohangáljak meg nélkülözzem...Nekem is ki volt a tököm amikor a ram variálás miatt küldözgettem bp-re. De az előző vaiom-nál is...amikor bekaksintottt.....kb.bőgni tudtam volna már mikor harmadjára jött érte a futár...de visszaküldtem...még csak veszekedni sem veszekedtem egyetlen diszpécserrel sem.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6047) marilllyo


marilllyo
veterán

Sorry...lejártam

Olyan terméket nem fog senki találni ami tökéletesen működik míg világ a világ...megbízható laptopot keresel? Kérdezz rá a "Milyen notebookot vegyek" topicba...ahogy én is tettem...jól ki is röhögtek.. ...Hidd el...a legmegbízhatóbb notikat is ugyanazon a gyártószalagon gyártják egy kínai putri tartományban...ahol a legócskább szutykokat... (szvsz)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6048) buborekosviz válasza buborekosviz (#6008) üzenetére


buborekosviz
tag

Tegnap meg is érkezett! Áfa rájött még 6500 kb így összesen 35000Ft volt! Szereztem még ugyanolyan +4gb samsung memóriát mint amilyen a gépbe volt! Beszereltem tegnap és most újratelepítés! Win 8.1, uefi, cache ssd! Meglátjuk hogy jön össze és hogy milyen eredmények lesznek! :R

(#6049) teguran válasza marilllyo (#6046) üzenetére


teguran
tag

en szerencsere benne vagyok abban a 3ban a 10/3bol. a gepnek nincs hibaja.
egyedul a 2. vga nem mukodik :D amiert vszn en vagyok a hibas, eloszor win8at tettem fel, ahol meg mukodott szuperul. majd frissitettem 8.1-re, azota nem megy. tobben probaltak itt mar segiteni az uj driverrel, de sehogy nem akar sikerulni. szerintem ujratelepites lesz a vege, vagy valakinek 5let?

(#6050) marilllyo válasza teguran (#6049) üzenetére


marilllyo
veterán

Tiszta 8.1 telepítés? Elvileg jó kell legyen.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.