Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) plukacs7 válasza Bozso68 (#249) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Én szimbólumokban :D :D

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#252) plukacs7 válasza Danex (#248) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Same here, egyébként. Ennél jobb mindenes öszvér jelenleg nincs, az apró hülyeségei ellenére szerethető és egyébként meg egészen elképesztő a számítási teljesítmény egy ekkora csomagban, értelmes hőmérsékletekkel.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#253) plukacs7


plukacs7
aktív tag

Kis színes: fogyasztás.

Van egy konnektoros bézik fogyasztásmérőm, azzal nézegettem. Relatíve pontos kell legyen, a plazmámra is simán kiméri a 4-500 wattot és a mobil csepptöltésnél a 0.5-öt :D

Minimális fogyasztás (semmilyen program nem megy csak torrent, wifi bekapcs, képernyő kikapcs) - 20 watt.
Ezt önmagában nem nagyon befolyásolja ha az SLI be van kapcsolva! 20 watt vs. 21-22... Érdekes!

Azonban ha megnyitok egy Chrome ablakot, azonnal felugrik 35-40 watt környékére, tehát duplázódik - vélhetően ilyenkor a proci dinamikus frekvenciáját emeli meg.

(Az is lehet hogy az Aero miatt 3D-t számoltat a VGA-val, ezt majd tesztelem nem Chrome ablakkal, de mindenképpen valamiféle energiamenedzsment optimalizálási bugra gyanakszom.)

Másik érdekesség: kikapcsolt képernyő vs bekapcsolt és full fényerő: +3 watt. Ez nevetséges. Jók ezek a ledes panelek - vagy mégis rossz a műszerem :D

Alapvetően amit a Notebookreview mért, 18-28 watt közti fogyasztás light terheléssel, az reális. Még majd tesztelem valami combosabb full HD filmmel is.

Egyébként full HD 1080p mkv nézésekor a processzor terhelés 5-7%, ez is milyen vicces már.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#254) Bozso68 válasza plukacs7 (#253) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi az adatokat!

Kérdésem lenne, hogy ajánlott-e a win7/64 Ultimate (ehhez van jogosultságom), ha a következőképpen használom a gépet:
Torrent mindig, Firefox mindig, játék, HDMI kábel bedug, filmnézés a TV-n, kihúz, játék, tető lecsuk, tető felnyit, feléleszt, játék, HDMI bedug, kihúz, tető lecsuk, stb így a végtelenségig.... Restart sosincs.
Vagy ilyenkor már valami hülyesége előjöhet (pl SLI felismerési gond, stb)?
Én megszoktam, hogy a TV-n a gépről HDMI a nejem nézi a filmet, közben én a neten lógok. Vagy gond van az elsődleges-másodlagos képernyővel is? Mintha ilyesmit írtál volna.
A Win8-tól tartok kissé.

(#255) plukacs7 válasza Bozso68 (#254) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Nekem Extenddel van gond. Tehát ha neked is lesz vele, akkor az említett használat nem lehetséges.

Clone, csak TV, csak monitor megy frankón. Másik TV-vel most nem tudom kipróbálni, mert összetört...

Az is lehet hogy hardver problémám van ám, és semmi köze a win7-hez. Vagy a sok display driver újratelepítés nem tett jót neki. Viszont most nincs kedvem újrahúzni.

Esetleg kérdezz rá másoknál akik W7-tel használják (én is Ultimate).

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#256) Danex


Danex
addikt

Windows 8-cal nekem semmi ilyesmi nem jött elő, felismerési gondom sose volt, rendesen lehet állítani, hogy mikor melyik, clonozás vagy kiterjesztés legyen-e.

(#257) Draken


Draken
őstag

Mik a tapasztalatok a szervízzel és az sli felismerésével (akár w7 akár 8 alatt)? Egy ilyen gépen gondolkodom, csak az előbbiek miatt félek tőle, sajnos nem egy dell nbd..

[ Szerkesztve ]

(#258) wlk válasza plukacs7 (#255) üzenetére


wlk
tag

Win7 Ultimate-nél sem volt nálam gond se a kiterjesztéssel, se klónozással.

(#259) Danex válasza Draken (#257) üzenetére


Danex
addikt

win8 sli probléma nem állt fent (igen ezt pont előtted írtam le :U )

szerviz meg változó ahogy hallani mindenfele, valakinek nagyon gyorsan intézik az ügyét/baját van aki meg szenved vele

(#260) FCsabi24


FCsabi24
tag

Sziasztok!
És mi van, akkor, hogy mondjuk egy nyugisabb játékon szeretnék játszani, pl.: Euro Truck Simulator 2, ami tudtommal nem támogatja a SLI-t, legalábbis nincs fent a támogatási oldalon. Akkor ez egyáltalán nem is fog elindulni? :O

(#261) Danex válasza FCsabi24 (#260) üzenetére


Danex
addikt

De elfog, csak a második kártya nem fog segíteni a számításba. Ergo mint ha csak 1 kártya lenne benne.

(#262) Bozso68


Bozso68
senior tag

:)

Megkavarodtam.
Pláne, hogy már nem gond a Win8 telepítése se. Lehet, hogy mégis megpróbálkozom vele.
Amúgy a géphez milyen driver-lemezt adnak? (Win7/Win8, vagy esetleg ezekhez ugyanaz jó? Nem értek még hozzá.) Nekem FreeDos-os lesz.

[ Szerkesztve ]

(#263) wlk válasza Bozso68 (#262) üzenetére


wlk
tag

Nekem a FreeDos-oshoz Win8-ast adtak.

(#264) Bozso68 válasza wlk (#263) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi!
Egyre inkább a Win8 a befutó.

(#265) Danex válasza Bozso68 (#264) üzenetére


Danex
addikt

Főleg, hogy szinte az összes "Start menu" program w8-ra úgy indítja a gépet, hogy alapból átléptet az asztalra és a metro-t (csempés felületet) kihadja tehát ha egy hétköznapi embert a gép elé ültetnék nem nagyon venné észre a különbséget egyből

(#266) plukacs7 válasza Bozso68 (#264) üzenetére


plukacs7
aktív tag

A win7 is kezelte a wifit alapból, tehát legfrissebb driverek lerántása az első lépés. DVD nekem nincs is benne, külsőm sincs, tehát más megoldás nem jön szóba csak ha van más gép, akkor USB.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#267) plukacs7 válasza wlk (#258) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Hm, ez érdekes.
Tudnál küldeni privátban egy pontos konfigot, driver verziókat, és hogy mire kötötted a lapost? Azon gondolkodom nem a plazma vagy a hDMI kábel a hibás-e esetleg...

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#268) plukacs7


plukacs7
aktív tag

muhaha.
Csináltam egy trükköt, a villogó laptop kiejlzőn addig bámultam az ablakokat míg az NVIDIA kontrollpanelt át nem sikerült rángatni a TV képernyőre kitejresztett módban. Eztán átállítottam a felbontást és láss csodát...működik, van Extend mód.

Még tesztelem de úgy néz ki semmiképp sem hardveres probléma.

Gyorsan átváltok nehogy beégjen a plazma :D :D :D

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#269) FCsabi24 válasza Danex (#261) üzenetére


FCsabi24
tag

És egyébként ezek a SLI-s játékok folyamatosan bővülnek??

[ Szerkesztve ]

(#270) Danex válasza FCsabi24 (#269) üzenetére


Danex
addikt

Hát tudtommal ha egy játékot úgy írnak meg, hogy nem támogatja az SLI-t akkor szerintem nem nagyon lehet megcsinálni hogy menjen vele, de az újabb játékok többnyire támogatják, ezt inkább vmelyik nvidiás forumon lenne érdemes megkérdezni.

(#271) Sputtid válasza Draken (#257) üzenetére


Sputtid
csendes tag

Nekem az idegeimre mentek. Egy hónap várakozás után vissza akarják küldeni a gépet javítás nélkül. Állítólag nem tudták megismételni a hibát. Egy vicc az egész. Most a Lenovo fórumon dolgozok az ügyön. Hivatalos panaszt emeltem, remélem kapok cseregépet.

Egyébként vigyázni kell, még mindig adnak el/cserélnek hibás gépet. Az enyém is az állítólagos időhatáron túl lett gyártva, ahonnan már jónak kéne lennie, mégis beszart.
Már én is rég választottam volna valami mást, de hihetetlen, hogy mi mindent belepakoltak a gépbe Lenovóék. Még egy százast rá kéne dobni, hogy hasonlót találjak, annyi pénzem meg nincs. Inkább szívom a fogam még kicsit.

(#272) Draken válasza Sputtid (#271) üzenetére


Draken
őstag

Na pont az ilyen miatt megy el a kedvem nekem is, egy hasonló tudású és áru gépet szeretnék megbízható supporttal de nincs..asus g szériája igaz, hogy drágább, de ott is sok a panasz..garancia ügyileg csak a dellben tudnék megbízni, de egy normális m6600 350-380. A mi régiónkba állítom a kevésbé jól összerakott példányokat küldik, minden márka minden típusáról sok a hiba mostanság.

[ Szerkesztve ]

(#273) plukacs7 válasza Draken (#272) üzenetére


plukacs7
aktív tag

...Vagy általában túl sokat és túl gyorsan fejlesztenek, mert válság van, a piac szűkül, a tabletek fenyegetik a rendes gépeket tehát akkor csináljunk ultrabookot, konvertálható tablet-laptop-kávéfőzőt, meg persze három kilós übergémer atomerőművet.

Külföldi fórumokon ugyanezek a hibák jönnek elő, ez az EMEA a szart kapja történet szerintem nem valószínű. Azt már jobban el tudom képzelni, hogy szerviz ügyben másodlagosak vagyunk, bár polak wegry dve bratanky :D

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#274) plukacs7


plukacs7
aktív tag

Kis színes: nem tudom hogy a gép hibája-e, vagy a Google ügyetlen, de Chrome alatt úgy néz ki nagyságrendekkel többet fogyaszt a cucc mint Explorer alatt.

Ha Chrome-ban megnyitok 5 ablakot akkor 65 watt
Ugyanez az 5 ablak IE8 alatt:27 watt

Ez több mint érdekes...

[ Szerkesztve ]

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#275) Danex válasza plukacs7 (#274) üzenetére


Danex
addikt

Chrome lehet hardveres gyorsítást használ így terhelést kap a videókártyai, ezt tudom elképzelni.

(#276) plukacs7 válasza Danex (#275) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Lehet, de az oldalak betöltésénél is jobban kapkodja a lábát. Lehet hogy automatikusan overclockolja a Wifi kártyát :D :D

Egyébként tuti nem processzor, aZ 1-2%ON pörög. Úgy gondolom, megfelelő számításteljesítmény rejlik benne :D

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#277) Bozso68


Bozso68
senior tag

plukacs7: PÜ ment!

[ Szerkesztve ]

(#278) Bozso68


Bozso68
senior tag

Végre megjött az I7-es Y500 SLI, már arról írok.
Ez új széria, 8GB RAM van benne.
Mit ne mondjak, tökéletes, nekem a touchpaddal sincs gondom.
FreeDos-os, nagyon gyorsan felcuppant rá a WIN8.

(#279) nbware válasza Bozso68 (#278) üzenetére


nbware
senior tag

hát még ha beleraksz egy ssd-t szinte életre kell :D

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#280) Bozso68 válasza nbware (#279) üzenetére


Bozso68
senior tag

A következő lépés az lesz.
Látom, neked már van.

(#281) FCsabi24 válasza Bozso68 (#278) üzenetére


FCsabi24
tag

-

[ Szerkesztve ]

(#282) nbware válasza Bozso68 (#280) üzenetére


nbware
senior tag

Igen, bár nekem nem y500 van, hanem y580 :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#283) Bozso68 válasza nbware (#282) üzenetére


Bozso68
senior tag

Feltűnt :) .

Mi most a legfrissebb vga driver?

(#284) nbware válasza Bozso68 (#283) üzenetére


nbware
senior tag

hivatalos a 310.90, ha betat teszel fel, akkor a 313.96. Nekem a beta van fent és tökéletesen megy minden játék.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#285) Bozso68 válasza nbware (#284) üzenetére


Bozso68
senior tag

Most raktam fel a 310.90-et, ez kellett a W.O.T-hoz mert az árnyékokat rosszul kezelte az alap :) .
Megnyugodtam.

(#286) Misr


Misr
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy 9.5mm-es SSD belemegy-e a HDD helyére?

http://service.lenovo.partner-management.com/content/CourseWarePublic/16538/player.html
Itt csak annyit találtam, hogy 7/9.5mm magas a HDD, de ez így nem oldotta meg a problémám. :)

(#287) wlk válasza Misr (#286) üzenetére


wlk
tag

OCZ Vertex 4-et 9,3 mm-re írják, az simán belemegy.

(#288) M.T. válasza Bozso68 (#278) üzenetére


M.T.
senior tag

Ezekszerint amiben 6Gb ram van az a régebbi macerás széria?

CSak azért kérdezem mert ilyen laptopot néztem mki magamnak és hát ennyi pénzt kiadva nem igazán örülnék ha szervizeltetni kéne igaz van 14 napos pénzvisszafizetési gari elvileg.
Itt néztem

(#289) Bozso68 válasza M.T. (#288) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nekem érvénytelen címet ad a linkre.
Igen, a 8GB-os újabb széria, és a FreeDos olcsóbb, mint a régi.
Ipon lapján nézd meg a LENOVO Y500-59-367183 és a LENOVO Y500-59-356564 típusokat.
Össze is lehet hasonlítani, sajnos az összehasonlítást nem tudom linkelni.
Nekem az első van meg.
Érdekes, hogy a 183-as leírásából kihagyták a második VGA-t, hogy kecsegtetőbb legyen az 564-es. Szerintem előbb a készleten levő 564-eseket akarják kinyomni.
E-mailben kérdeztem a különbséget, ott bevallották, hogy a 2GB a különbség. (Meg az, hogy újabb széria.)
Remélem, segítettem, kérdezz bátran.

[ Szerkesztve ]

(#290) M.T. válasza Bozso68 (#289) üzenetére


M.T.
senior tag

link még egyszer
Akkor a 183as végű is SLI vel van?
Még egy kérdés mennyire jellemző a pixelhiba így laptopoknál mert a páromnak van egy laptop de avval semmi ilyesmi gond nem volt itt viszont ajánlgatják a pixelgaranciát (bár ha pixelhibás legfeljebb 14 napon beül visszakérem a pénzem).

[ Szerkesztve ]

(#291) Bozso68 válasza M.T. (#290) üzenetére


Bozso68
senior tag

Kicsit szerkesztettem az előző hsz-t.
Szóval: a Laptopszalon még ezek szerint nem hozta be az újabb szériát, csak lenyomta a régi árát, mivel múlt héten még magasabb volt, készletkipörgetés, vagy nem frissített az adatokon. Szerintem az előbbi.
Az Iponnál viszont Webshopban az ár ugyanennyi.

(#292) Bozso68 válasza M.T. (#290) üzenetére


Bozso68
senior tag

SLI-s természetesen.
Nem tudom, a pixelgarancia ügyében nem nyilatkozhatok.
Én nem kértem. Eddig még hibátlan a kép :) .

Még annyit, hogy Win8 kell rá mindenképpen.

(#293) M.T. válasza Bozso68 (#291) üzenetére


M.T.
senior tag

Én is szerkesztettem közben de akkor ezek szerint a 183as cikkszám végű 2 Gb rammal többet tartalmaz és szintén SLI 650M kártyával van ha jól értettem.
Biztos ami biztos rákérdezek ha így van holnap megy is a megrendelés :)

(#294) Danex


Danex
addikt

Szerintem mindhez csak 1 kártya van mivel írják a DVD olvasót mellé

(#295) M.T. válasza Danex (#294) üzenetére


M.T.
senior tag

Az állításod nem egyértelmű mert a LENOVO Y500-59-356564 cikkszámúnál irják a másodlagos videokártyát is.

[ Szerkesztve ]

(#296) Bozso68 válasza M.T. (#293) üzenetére


Bozso68
senior tag

"iPon Computer Kft. - Re:

Tisztelt Bodrogi Zsolt,

A két gép azonos, ebben 8Gb memória van:
http://ipon.hu/webshop/product/lenovo_ideapad_y500_59_367183/350697
míg a másikban csak 6Gb.
Más eltérés nincs köztük.

Tisztelettel,
Bartos Tamás
iPon Computer Kft.

2013/2/7 Bodrogi Zsolt <varpalotadiego@freemail.hu>:
> Tisztelt IPON!
>
> A Lenovo Y500 két típusa közötti különbség érdekelne: y500-59-356564, és az
> y500-59-367183.
> Leírás szerint nincs köztük különbség, illetve a második adatlapján nincs a
> második videokártya feltüntetve (ez elírás?).
>
> Köszönettel:
>
> Bodrogi Zsolt
>"

Belinkeltem a levelezésemet az Ipon-nal, remélem, nem haragszanak meg érte.
Nincs benne DVD, az elírás, én is fennakadtam rajta először.
És SLI-s.

[ Szerkesztve ]

(#297) M.T. válasza Bozso68 (#296) üzenetére


M.T.
senior tag

Hát akkor megspóroltál egy levelezést nekem mert ezek szerint megéri innen rendelni ugyan kb 2000-el többre jön ki postával, de 2 Gb ram talán megér ennyit :) (az is igaz itt csak 8 napig adnák vissza a lovét de reméljük nem lesz rá szükség...)

(#298) Bozso68 válasza M.T. (#297) üzenetére


Bozso68
senior tag

:)
Hajrá!!!
Kétezret megér a 2GB és pláne az űjabb verzió.

[ Szerkesztve ]

(#299) Danex


Danex
addikt

Ehj ha most vehetnék gépet. :U

én 10-el kevesebbért vettem még 4Gb rammal és i5-tel :O

(#300) plukacs7


plukacs7
aktív tag

Játszik valaki Far Cry 3-at SLI-ben? Van egy problémám amit nem tudok megoldani, frame rate rendben (elég magas beállításokkal 60 körül), de olyan mintha szétesne a kép...nem tudom jobban megfogalmazni, mintha a kép egyes elemeit késéssel tenné hozzá. Nem micro stuttering, hanem mintha késsel belevágnának a képbe.
Kipróbáltam mindenfélke drivert, Nvidia Inspector beállítást, SLI biteket stb... sajnos nincs változás...

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.