Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) fefeda


fefeda
csendes tag

Egy hete van meg a cseregepem (183as) es azota nyaggatom a draga. Meglepo modon a jelgenerator nem hozta ki az elozonel elofordulo rezonancias hibat. Ez annak fuggvenyeben is meglepo, hogy erintesre a bekapcsologomb kotyog.
Ami akad problemam, bar ezt egy win8 ujrarakas szerintem megoldana, hogy nem mukodik a kikapcsolas. Se a shut down, se a restart, de meg ha beallitom a kikapcsologombra a kikapcsolast, akkor sem. :D
Masik felto kerdesem mar hardveres: problema, hogy hallom, ha a winchester dolgozik? Egy kicsit kerreg, mikor dolgozik, mint egy tobb eves darab, csak nem olyan hangosan.
Ezeken kivul nekem nem tunt fel mas hiba, ha megmarad, ugyis ujra kell raknom az ssd miatt, szoval a kikapcsolasi gondot megoldja sztem.

(#1602) Bomc


Bomc
aktív tag

Előtelepített Win8-at sehogyan se lehet áttenni SSD-re?

(#1603) Sanyabá válasza Bomc (#1602) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Lenovo melyik típusai rendelkeznek matt kijelzővel? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#1604) Bomc válasza Sanyabá (#1603) üzenetére


Bomc
aktív tag

Nem tudom, de azt se, hogy miért erőlteti mindenki a matt kijelzőt...úgyis csak otthon használod a gépet, nem fogsz vele parkban netezni...

(#1605) Cyber_Bird válasza Bomc (#1604) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Egyébként én sem vagyok oda a matt kijelzőért, de a lenovo honlapján ilyen 20-50 dolcsi között árulnak a fényesre 3M tükröződésgátló fóliát ha vlakinek ez a szíve vágya.

[ Szerkesztve ]

(#1606) M.T.


M.T.
senior tag

Arra rájött már valaki hogy ha a dolby home theatre-ben állítok valamit miért nem működik (win8 alatt)?
Próbáltam már újratenni kompatibilis módban is de semmi....

(#1607) FCsabi24


FCsabi24
tag

Ezt olvastátok már?
[link]

(#1608) M.T. válasza tudi13 (#1562) üzenetére


M.T.
senior tag

Az általad felvetett témához még annyit ha kezd kevés lenni a GPU akkor vissza lehet venni 1366*768ra kis élsimítással nagyon szépek a játékok és akkor kicsit tovább el lehet lenni a masinával :).

Kissebb felbontásban viszont lehet erősebb a procilimit I5 el bár mire ez bekövetkezik lehet már más gépet nyúzunk.....

(#1609) Sapphi válasza FCsabi24 (#1607) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Ha ez így van akkor a Lenovo nagyon pörög. :) Ha az ár is marad akkor egy nagyon jó vételről beszélhetünk majd.

Mindenképpen várom a fejleményeket bár cserélni biztos nem fogom az Y500-at! :)

(#1610) M.T. válasza FCsabi24 (#1607) üzenetére


M.T.
senior tag

Ha hűtése marad ugyan ez akkor a 650M SLI tuningal ugyan oda lehet érkezni teljesítményben mint amit ez fog tudni.
Valaki írta neki a gpu 1000-1100Mhz-en is ment, a memória meg 2100 körül és több mint 30% + teljesítményhez jutott vele, a 750M nek 967 Mhz a gpu órajele a memóriák meg kb ugyan ezek lesznek tehát valószínűleg csak órajelben különbözik a dolog.

750M vs
650M

Tehát gyárilag magasabb GPU órajel semmi más hacsak nem a minőségben vagy valami másban nem tesznek változtatást semmi értelme a cserének ha esetleg valaki azon gondolkodott volna....

[ Szerkesztve ]

(#1611) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

+1 xdd

(#1612) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Azért annak a dizájnernek le lehetne osztani pár maflást, aki szerint a billentyűzet gombjai köré vicces ezt a fajta műanyagot tenni...

(#1613) M.T. válasza M.T. (#1610) üzenetére


M.T.
senior tag

Próbáltam az NVIDIA Inspectorral a tuningot a videomemria +400 Mhz-et is kényelmesen elvisel viszont a GPU val az a helyzet hogy nem változik az órajele hiába állítom ki is irja mi lesz az új órajel de ha terhelem a karit ugyanúgy 790 Mhz-en megy, nem értem miért...
Lehet a gpu órajellel trükközni kell, hogy meg tudjam változtatni még utánajárok.

(#1614) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

Igen, külföldi fórumokon azt emlegették, hogy moddolt bios kell hozzá, hogy menjen a GPU tuning.

Egyébként akkor lehet kivárom a májust és az y510et veszem(feltéve ha ilyen marad az árazása), csak attól félek, hogy annál is lesznek gondok az első szériájával, ahogy az y500nál is voltak.

[ Szerkesztve ]

(#1615) M.T. válasza Cyber_Bird (#1614) üzenetére


M.T.
senior tag

A röhely hogy a memóriája 2500 Mhz-en használva is stabil egyenlőre.
A másik gondom pedig az, hogy a turbo orajel sem megy!!!!!
Tehát gyárilag úgy nézne ki a dolog hogy 790Mhz en megy a GPU és ha van lehetőség 835Mhz emeli ezt és ez lenne a gyári beállítás és ez sem megy!!!!
Csak most vettem észre mikor elkezdtem monitorozni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#1616) M.T. válasza Cyber_Bird (#1614) üzenetére


M.T.
senior tag

Nem kell moddolt bios csak batch fájlokkal kell irányítani a progit ne kérdezzétek hogyan de sikerült 924 Mhzen szórabírnom a GPU-t.

Leirás ITT angol tudás szükséges.....

(#1617) Szepi1979 válasza M.T. (#1615) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Nekem G580 volt, abban bios szinten volt letiltva az órajel emelés. Lehet ezt bevezette a Lenovo az y500-nál is. nézd meg a bios verziót, hasonlítsd össze azokéval akiknek sikerült az órajel emelés.
Látom megoldottad.

Nem meglepő hogy megy a ram 2500 mhz-n, hisz az y580-ban ugyanez a kártya megy magasabb GPU és RAM mhz-el, ott a memória órajele 2500. ( gt650m csak az órajelekben különbözik a gtx660m-tól ).

[ Szerkesztve ]

“ nem kell mindig nyerni “

(#1618) pokers válasza M.T. (#1615) üzenetére


pokers
senior tag

Hát igen, ez a boost 835MHz nekem sem világos, hogy mi kapcsolja és mikor? A lapti, vagy az alkalmazás?

(#1619) M.T. válasza pokers (#1618) üzenetére


M.T.
senior tag

Angol fórumokon sokan vannak így, hgy nem megy a boost órajel, viszont a story nálam sem kerek még batch fájl-al sem sikerült a GPU 2 órajelét 789Mhz fölé vinni lehet elírtam valamit de az 1es az megy 924Mhz-en teszteltem de most próbálom a 2-es GPU-t megerőszakolni persze csak okosan módjával.
A memória órajelet pikk pakk batch fájl nélkül is lehet emelni.

U.I.:
Igazából nincs is annyira szükség a tuningra inkább a kíváncsiság hajt.
Ha valaki még próbálkozik rajtm kívűl az angol leirást annyiból módosítanám, hogy nálunk a pstate amit irkálni kell az a 2-es helyett 5-ös.
Tehát a programban P-state fentről lefelé 8,5,0

[ Szerkesztve ]

(#1620) pokers válasza M.T. (#1619) üzenetére


pokers
senior tag

Ezt próbáltad a 2-es gpu-ra?
"-setGpuClock:0,0,970 some people might know already, but the number in bold, the first one represents which gpu it's applying to, 0 for the 1st gpu and 1 for the 2nd gpu (if u have one) and so on."

[ Szerkesztve ]

(#1621) M.T. válasza pokers (#1620) üzenetére


M.T.
senior tag

Igen de valami az inspector progival nem jó.
Pl batchfilet futtatom nem változik csak a boost órajelnél a +135,+400, majd ha állítom manuálisan a P5 ben az értékeket akkor megy a dolog de csak az 1es GPU órajele megy 789 fölé a 2-es nem ááááááááá.
Szerintem ez programhiba a legfrissebb inspector progit használom 1.9.7.1 verziót, lehet ki kéne próbálni régebbivel.

Most így jobban belegondolva szerintem az SLI kavar be mert sok hozzászólás között nézegetve akik nem panaszkodnak azoknak single GPU van a gépükben de erre utaló hozzászólás nincs...

[ Szerkesztve ]

(#1622) pokers válasza M.T. (#1621) üzenetére


pokers
senior tag

Én még ott tartok, hogy a parancssorral fixáltam a gpu órajelet 405MHz-re.
Mi a p5-ös parancssorod?

(#1623) M.T. válasza pokers (#1622) üzenetére


M.T.
senior tag

Ezt találtam SLI-vel állítólag működik:
Elvileg a C gyökérkönyvtárba kell tenni a progit az itt leirtakból bat filet készíteni futtatni és akkor OK.
Force Overclock:

@echo off
c:
cd\
cd "nvidiaInspector\"
nvidiaInspector.exe -setGpuClock:0,2,925 -setMemoryClock:0,2,2300 -forcepstate:0,0
nvidiaInspector.exe -setGpuClock:1,2,925 -setMemoryClock:1,2,2300 -forcepstate:1,0
||-forcepstate:0,5
||-forcepstate:1,5

Restore Stock Speeds:

@echo off
c:
cd\
cd "nvidiaInspector\"
nvidiaInspector.exe -setGpuClock:0,2,790 -setMemoryClock:0,2,2000 -forcepstate:0,16
nvidiaInspector.exe -setGpuClock:1,2,790 -setMemoryClock:1,2,2000 -forcepstate:1,16

Nekem sajnos nem megy, meg úgy van ahogy mondtam az SLIvel vannak gondok néha újra kell tenni a drivereket esetleg a windowst is ehhez meg most nincs hangulatom.....

[ Szerkesztve ]

(#1624) M.T. válasza M.T. (#1623) üzenetére


M.T.
senior tag

YESSSS!!!!!!!!!
Működik mindkét kari 925Mhz en és 2300Mhz memóriával !!! :Y
miután futott a fent említett batch file utána manuálisan kell megemelni a P0 cre speedet +135re mindkét karinál és OK. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1625) Bozso68 válasza M.T. (#1624) üzenetére


Bozso68
senior tag

Látom, beindult a vezérhangya így, hogy láthatáron a trónkövetelő :) .

(#1626) Bozso68 válasza Bozso68 (#1625) üzenetére


Bozso68
senior tag

Arról nem szól a fáma, hogy az y510 2. VGA-ja ultrabay-on keresztül berakható lenne az y500-ba?

(#1627) M.T. válasza Bozso68 (#1625) üzenetére


M.T.
senior tag

Igazából nem a trónkövetelő indította 100%ban a hangyát hanem hogy megláttam az NVIDIA jó üzletet csinál gyári tuningból mert 10-20 ezerrel tuti drágább lesz amúgy meg mindig is tudni akartam hol a határ a VGAnak hisz az avul el majd leghamarabb jelenleg 925/2250 en vígan szaladgál Crysis 3 alatt kb +5 fpsem lett és csak 1-2 fokkal lett melegebb a kari vagyis nem fogja kinyírni ez a kis tuning, bár elég lesz ezt csak komolyabb játékokhoz bekapcsolni wowhoz meg starcrafthoz felesleges, de Crysis3 , BF4(ez még ugye nem jelent meg) ezekhez jól jöhet, amúgy az ultrabayes videokari memóriája nem birja a tuningot valószinűleg lassabb chipek vannak benne mert single GPUnál már angol fórumon láttam 3000Mhz-et is.

(#1628) M.T. válasza Bozso68 (#1626) üzenetére


M.T.
senior tag

Felesleges, ugyan az csak magasabb órajelen, nem éri meg a pénzt kiadni érte.
Inkább ha olyan jönne ami mondjuk újabb akkor lehetne a benne lévő dedikált Physix-es és az új meg számolná a dolgokat, bár nem tudom ez mennyire kivitelezhető arra van kötve a kijelző stb...

[ Szerkesztve ]

(#1629) M.T. válasza M.T. (#1624) üzenetére


M.T.
senior tag

Sajnos a core speed limitálva van a driverben ezt még nem tudom editálni de lehet nem is állok neki amit akartam megkaptam.

(#1630) ecobit


ecobit
csendes tag

A majus azt jelentheti hogy akkor mar kaphato is lesz nalunk az y510 vagy ez tobb honapos csuszas szokott lenni a Lenovo termekek bemutatasanal?

(#1631) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Tényleg, beszéltetek itt valami zöld csíkról, ami az sli-t jelzi játékokban, én eddig ilyet nem tapasztaltam legújabb nvidia noti driverrel. De gondolom ha bekapcsolom driverben az sli használatát, és hajszárító üzemmódba kapcsol a gép játék alatt, akkor csak használja..., v. nem?

(#1632) Danex válasza M.T. (#1624) üzenetére


Danex
addikt

Ha ezt használod akkor nem kell utána állítgatni.

-setGpuClock:0,2,925 -setBaseClockOffset:0,2,135 -setMemoryClock:0,2,2300 -forcepstate:0,0

(#1633) M.T. válasza Danex (#1632) üzenetére


M.T.
senior tag

Kösz már van jól működő batch file-om 1 kis gond van csak driverben lekorlátozták a GPU órajelét 925Mhzre így nem lehet tudni meddig mehetne bár ha a biztonságot nézzük akkor ok így.
Viszont érdekes hogy ennyicske tuningtól is +5 fpst kaptam a Crysis3 alatt ami azért nem semmi eddig is játszható volt ugyan de ez a game eszi a hardware-t rendesen.
Az Ultrabayes VGA olcsó memóriái miatt viszont a memóriát nem lehet jól húzni bár az annyira nem befolyásolja a teljesítményt.

(#1634) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Milyen progival tudom legegyszerűbben mérni a gép teljesítményét/melegedést játék közben?

(#1635) M.T. válasza Sz4bolcs (#1634) üzenetére


M.T.
senior tag

Magával az Nvidiainspector-ral is lehet monitorozni amit a tuningra használtunk itt páran.
De lehet MSI Afterburner-rel is vagy aida64-el, én ez utóbbit használom win8 alatt az OSD résszel ki lehet tenni folyamatosan az érdekes adatokat.
De win8 alá léteznek minialkalmazások is csak azok olyanok lesznek, mint a Vistában egy sávban jelennek megy nem külön mint a Win7 ben.

(#1636) Bomc válasza FCsabi24 (#1607) üzenetére


Bomc
aktív tag

Lefogadom az első szériások tele lesznek nem működő touchpadekkel meg recsegő hangszórókkal...

(#1637) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Szívott már innen valaki hdmi-vel? Rá akarom kötni a monitorom a notira, már 3 órája próbálom, de a monitor tök süket, pedig nvidia control panel felismeri. :/

(#1638) Danex válasza Sz4bolcs (#1637) üzenetére


Danex
addikt

Fn+F3

(#1639) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Megoldódott. A fene gondolta volna, h. a monitort kell a menüjében állítgatni, hogy hdmi-ről jön a jel. :/

(#1640) pokers válasza M.T. (#1624) üzenetére


pokers
senior tag

Ezt a részt nem értem :F
Mivel állítod manuálisan? Az inspectorban, vagy egy újabb parancssorral?

(#1641) M.T. válasza pokers (#1640) üzenetére


M.T.
senior tag

Inspectorban miután a parancssort futtattam.
De közben az angol fórumokat olvasva szereztem egy bat file-t amit kicsit módosítva már totál jól működik kapcsolja mindkét kártyát fel és defaultnál pedig le.
A C meghajtóra kell tenni az inspectort az Nvidiainspector mappába vagy módosítani a fileban az elérést.
Amit ide írok simán ctrl-c vel kimásolod notepadban elmented valamilyen néven bat kiterjesztéssel (PL: OC.bat ; Default.bat) "314.22 es driver, inspector 1.9.7.1"
OC-hoz:

@echo off
c:
cd\
cd "Nvidiainspector\"
nvidiaInspector.exe -setBaseClockOffset:0,0,135 -setMemoryClockOffset:0,0,200 -setGpuClock:0,2,925 -setMemoryClock:0,2,2200 -forcepstate:0,0
nvidiaInspector.exe -setBaseClockOffset:1,0,135 -setMemoryClockOffset:1,0,200 -setGpuClock:1,2,925 -setMemoryClock:1,2,2200 -forcepstate:1,0
||-forcepstate:0,5
||-forcepstate:1,5

Defaulthoz:

@echo off
c:
cd\
cd "Nvidiainspector\"
nvidiaInspector.exe -setGpuClock:0,2,790 -setMemoryClock:0,2,2000 -setBaseClockOffset:0,0,0 -setMemoryClockOffset:0,0,0 -forcepstate:0,16
nvidiaInspector.exe -setGpuClock:1,2,790 -setMemoryClock:1,2,2000 -setBaseClockOffset:1,0,0 -setMemoryClockOffset:1,0,0 -forcepstate:1,16

Mint írtam driverben korlátozva van a max gpu órajel (milyen érdekes nehogymá tunigolva megússza a paré az új kari vásárlást :DDD 310.90 -el ha jól tudom mehet tovább is), a memória ameddig bírja addig mehet de tapasztalat az utrabay-es kártya memóriája nem nagyon birja +10-20% nál tovább.
Még érdekesség nekem 2250en stabil 2300-on driver visszaáll alaphelyzetbe, 2400 megy csak nem stabil 5 perc Crysis3 után kifagy a játék és hibaüzenettel kidob a desktopra.

[ Szerkesztve ]

(#1642) M.T. válasza M.T. (#1641) üzenetére


M.T.
senior tag

A memória korlátokhoz tartozik 1 kártyával volt akinek 3000Mhz is ment, Sli-vel 2500 körül van a max.
A gpu ha nincs driver korlát (310.90 es driver vagy régebbi) volt akinek 1255ön futott a kártya de ott már mást is állítani kell pl throttlestop-al ki kell kapcsolni a BD Prochot funkciót.
Mindenesetre SLI vel szerintem a GPU-t sem lehetne ilyen magasságokba emelni ha jól emlékszem 1100 már nagyon max közeli valamint figyelembe kell venni hogy az egyik kártya osztozik a proci hűtésével.
Mindenesetre a GPU lazán viszi a 925Mhz et különösebb plussz melegedés nélkül a memória meg 2200-at szerintem mindenkinél kibír ha tovább nem is...
Ha úgy érzitek szükségetek van egy kis +ra vagy csak tudni akarjátok hol a határ akkor, az általam leírtakat CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE PRÓBÁLJÁTOK KI!

[ Szerkesztve ]

(#1643) M.T. válasza M.T. (#1642) üzenetére


M.T.
senior tag

Még egy jótanács hátha valakinek nem egyértelmű, ha próbálkoztok valamivel mindenképpen monitorozzátok a hőfokokat.
Nem kell kenyérpirítót csinálni a gépből lehet az a +135 Mhz es korlát nem is hülyeség :)
De azt nincs olyan kártya ami ne tudná szerintem mert a hőfokok alapján nem is veszem észre a tuningot max ha a kártya órajelét is nézem.
Amikor tuning van, a kártya nem veszi vissza az órajelét mikor csak neteztek azt nektek kell a defaultra visszaállítani ha már nem kell +teljesítmény utána minden úgy megy mint előtte.

(#1644) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Am nektek vmi játékhoz kell a videókártya tuning, vagy csak kíváncsiságból turboztok?

(#1645) M.T. válasza Sz4bolcs (#1644) üzenetére


M.T.
senior tag

Szia én most a Tomb Raider játékkal játszom (nem tudok aludni) és ultrán 30-35 fpsem van tuningal 35-40.
Igaz tuning nélkül is játszható de mivel nem emelkedik a hőmérséklete a kártyáknak max 2 fokot igazából nem gond picit gördülékenyebb a dolog.
Egyébként elég szép maga a grafika.....

(#1646) Danex válasza M.T. (#1643) üzenetére


Danex
addikt

1125mhz-es magnál se emelkedtek nagyon a hőmérsékletek, nagyon sajnálom ,hogy belerakták a limitet :(((

(#1647) M.T. válasza Danex (#1646) üzenetére


M.T.
senior tag

Igen és alapon az új Tomb Raiderbe épített benchmark ultra beállításokkal átlag 38 fps, a +135Mhz es tuningal meg 42.6 fps ez a kis tuning ennyit hozott.......
Mi lenne ha lehetne még húzni márpedig 1000Mhz -en kb 90% a gpuknak megy.

[ Szerkesztve ]

(#1648) Tachion86


Tachion86
tag

Tegyétek már meg hogy meghallgatjátok ennek a videónak az első egy percét!
[link]
Na, mit hallani bal felől? :K
(Azoknak, akik szerint a mindennapi használatban nem zavaró a recsegés és azt csak a hanggenerátor programmal hallani...)

(#1649) Sapphi válasza Tachion86 (#1648) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Én nem hallok semmit se a zenén kívül. Bár én sose használom full hangerővel. Szerintem az már nagyon hangos. Meg próbáld meg lefogni a bekapcsológombot hátha az okozza. Nekem kicsit furcsa, hogy mindenkinél a bal oldali szar.

(#1650) Tachion86 válasza Sapphi (#1649) üzenetére


Tachion86
tag

Akkor szerencséd van mert a tiednek jó a hangszórója. Az enyémnek is egyébként, de akinek rossz annak itt ennél a videónál tuti hogy nagyon recseg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.