Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) M.T. válasza plukacs7 (#300) üzenetére


M.T.
senior tag

Nem akarok hülyeséget írni de nekem driver hibának tűnik így látatlanba.
(Vagy lehet ez is csak win7en jön elő ki tudja.......)

(#302) Bozso68 válasza plukacs7 (#300) üzenetére


Bozso68
senior tag

Mivel a driver-lemez is Win8-hoz kiadott driver-eket tartalmaz, én azt javasolnám, hogy mindenképpen barátkozz meg a Win8-cal. Ott is a legújabb VGA driver kell, a lemezen levővel csinált pár érdekes dolgot. Win7 és a Win8-as driverek között tuti van kompatibilitási gond.
Amióta a Classic Shell programot használom (start menü), azóta amúgy is alig érzem a különbséget a Win7-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#303) plukacs7 válasza M.T. (#301) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Nekem is annak tűnik, és az elmúlt pár drivernél mindenféle hibák előjönnek, egészen a teljes rendszerösszeomlásig (vagy csak nagyon láma volt valaki), de nehéz szétszálazni hogy most oprendszer, SLI, konkrét Geforce széria, profil beállítások vagy mi a szent szar okozza.

És konkrétan ezt - tehát SLI-ben iszonyat rondán széthasogatott képernyő - nem nagyon találtam fel egyik fórumon sem, pláne nem Y500-on.

Mondjuk emlékezhettem volna hogy ha valaki a PC-s játékok berkeibe újra beleveti magát, akkor világjegyet vett a szopórollerre... :D :D

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#304) plukacs7 válasza Bozso68 (#302) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Barátkoznék, csak k...ra nem volt időm és kedvem sdem komplett rendszer újrahúzni. De a héten úgyis veszek egy SSD-t és akkor majd lesz motiváció :D

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#305) Bozso68 válasza plukacs7 (#304) üzenetére


Bozso68
senior tag

Honnét, mennyiért, mekkorát?

(#306) p.mano


p.mano
csendes tag

Én végig toltam a Far Cry 3 -at ultra graffon és semmi hasonlót nem tapasztaltam mint amit leirtál. Nekem win8 van fent mondjuk.

(#307) plukacs7 válasza Bozso68 (#305) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Ha jól tudom, kb 7 centi hosszú és 3 széles :D

128-as MSATa, 25 körül ha minden igaz.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#308) Bozso68 válasza plukacs7 (#307) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi! :)

Közben találtam egy videót, érdemes megnézni, hogy néz ki belülről egy Y500.
Teljesen szétszedi a pasi a szemünk láttára. Én leizzadtam közben.
Lassan kiderül benne, hogy durva alaplapi hűtés van, most már nem félek, hogy megfő az I7-es.

[ Szerkesztve ]

(#309) M.T. válasza Bozso68 (#308) üzenetére


M.T.
senior tag

Hát hallod ezen a videón aztán nagyon apróra szedik ezt a gépet jézus :Y
Ha lejár a gari akkor még egy kis hozzáértéssel meg is lehet buherálni akár :)

Amúgy tegnap megrendeltem reggel jött is sms hogy átvehető a gép 13:00tól (én kiszállítással kértem "wtf?").
Ma egész délután 15:00 ig vártam, hogy küldjék a számlamásolatot de nem küldték így a rendelési számmal utaltam remélem nem kavarják el.

U.I.: Te is az Iponból rendelted?

[ Szerkesztve ]

(#310) Bozso68 válasza M.T. (#309) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nem az Ipontól, én valamivel drágábban vettem, de annak is megvan a története.
Még majdnem két hete kerestem meg egy helyi számgépboltos ismerősömet, hogy valami jó gép kellene.
Az Y580-ra kértem ajánlatot. Mondjuk láttam, hogy van Y500 is, de mivel annak kisebb a típusszáma, gondoltam, hogy gagyibb. Jött az árajánlat I5-ös, I7-es Y500-ra, meg valami ASUS-ra.
Akkor néztem utána, hogy mi a különbség 500 és 580 között. Az egyik kapott ár a 367183-as Y500-ra vonatkozott, amiből az országban akkor még nem volt, múlt hét csütörtökre ígérték a beérkezését. Az ajánlott ár messze az akkor kapható 356564-esek alatt volt, így egyből rábólintottam. Hát ki tudta, hogy az új széria olcsóbb lesz? :)
De semmi gond, mert futárral kellett volna rendelnem, akkor árban ugyanott vagyok, mint most.

(#311) Bozso68 válasza M.T. (#309) üzenetére


Bozso68
senior tag

Na, megjött?

(#312) M.T. válasza Bozso68 (#311) üzenetére


M.T.
senior tag

Még csak ma adták át a futárszolgálatnak remélem holnap kihozzák...(1-2 nap kiszállítást irtak tehát legkésőbb Péntek, már alig várom)

Az asztali gépemet fogja kiváltani mert nagyobb teljesítményű annál, és mostanában szükség lesz a hordozhatóságra is.
Aztán idén karácsony körül lehet lesz asztali gépem megint, de az attól is függ ez mennyire viszi a játékokat, bár ha annyira beválik mint amennyire ígéretes akkor lehet idén már nem rakok össze asztali gépet magamnak....

[ Szerkesztve ]

(#313) plukacs7 válasza M.T. (#312) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Nyugi, viszi :D

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#314) Bozso68 válasza M.T. (#312) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ha nem viszi, akkor ráfaragtam. :)

(#315) M.T. válasza Bozso68 (#314) üzenetére


M.T.
senior tag

Akkor ráfaragtunk :)

Amúgy néztem egy videót a BF3 at full hd ultra textúrával a többi beállítás medium és az fps nem esett le 40 alá aztán a srác írta ha nem fraps-el rögzít éppen akkor a legkisebb fps amit látott az 57.........

U.I.:
Ami még érdekes lehet hogy 64 fős szerveren volt ami állítólag jobban igénybe veszi a gépeket.
A hőmérsékletek olyan 62-67 fok között a VGA-k, a proci meg 72-80 fok között, amíg játszott.

[ Szerkesztve ]

(#316) Bozso68 válasza M.T. (#315) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nyugi, jó gép ez :) .

(#317) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Hát ha minden jól alakul jövőhéten érkezik az én gépem is. :)

Már én is nagyon várom. ^^

(#318) Bozso68 válasza Sapphi (#317) üzenetére


Bozso68
senior tag

Melyik mellett döntöttél?

(#319) M.T. válasza Bozso68 (#316) üzenetére


M.T.
senior tag

Megjött a gépem :DD
Hát ez a gép egy isten nekem most.
Az asztali gépemet odaveri mint a szél :Y
Unigine heaven 3.0 val teszteltem először kicsit kevesebb pontot kaptam olyan felbontásban amin az asztalit használtam 1280*1024ben (kb 900 pontot az 1300al szemben) majd rájöttem, hogy nincs bekapcsolvan az SLI utána már 1700 körül kapott.
Full HDban meg 1200 pontot kaptam tehát a gép kb azt tudja mint az asztalim csak full hdban.

Az asztali konfigom 3.2Ghz es Phemon 2 x4 8Gb ram ati 5770.
Bár tény az 5770 is tudna szerintem többet 1280*1024ben csak a proci nem hajtja ki.......

[ Szerkesztve ]

(#320) Sapphi válasza Bozso68 (#318) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Ezt néztem ki :)

http://www.ipon.hu/webshop/product/lenovo_ideapad_y500_59_367183/350697

Minden ami szem szájnak ingere :)))

(#321) M.T. válasza Sapphi (#320) üzenetére


M.T.
senior tag

Bocs hogy hozzászólok a beszélgetéshez de pontosan ezt vettem én is :)

(#322) Sapphi válasza M.T. (#321) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Akkor remélem csak jó választás lesz :D

(#323) M.T. válasza Sapphi (#322) üzenetére


M.T.
senior tag

Ha megengedheted magadnak akkopr szerintem 100% :C
De win 8at érdemes rakni rá eleve ahhoz adnak drivereket.

(#324) Sapphi válasza M.T. (#323) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Az lesz rajta alap :) Nem is akarok mát nekem semmi bajom nincs a Win8-al :)

(#325) M.T. válasza Sapphi (#324) üzenetére


M.T.
senior tag

Nekem eleinte volt aztán megérkeztek a progik amik működtek rendesen a win8 alatt és már nincs vele gondom még a metros "Start menüt" is kezdem megszokni :)

(#326) Bozso68 válasza M.T. (#325) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nekem is dekára ez a konfig van.
A Classic Shell start menüre keressetek rá, Win8 alatt eléggé "Win7-esíti" a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#327) Sputtid


Sputtid
csendes tag

Gondoltam megírom a tapasztalatom a szervizzel kapcsolatban. Touchpad és hangszóró-hibás volt a gép. Egy nap híján egy hónapig (vagyis pont a törvényi kereten belül, nem hiszem, hogy véletlenül) volt lengyel barátainknál. Az egész egy katasztrófa volt.
Először azzal kerestek, hogy miért nem adtam meg a BIOS-jelszavam, le van zárva és így nem tudják javítani.
Csak a garancia által nem fedezett alaplapcsere maradt hátra.
Szépen - majd kevésbé szépen - elmagyaráztam nekik, hogy én bele se néztem a BIOS-ba, javítsák csak anélkül. Erre nagy nehezen sikerült rábeszélni őket, bár aggasztott, hogy nem férhetek hozzá a saját BIOS-omhoz.
Hetekkel később megint hívnak, hogy egyik hibát sem tudták előidézni, a gép jön vissza úgy, ahogy volt.
Na itt már nem a földre köptem. Nem tudtam meggyőzni őket, annak ellenére, hogy a hangszóró hibát egy közepesen képzett csimpánz is észrevette volna, a touchpad meg konkrétan használhatatlan volt.
De még mindig tartogattak meglepetéseket.
Tegnapelőtt megérkezett a notebook, egy méretes karc-szőnyeggel a felső burkon. Hozzá mellékelve a javítási papír, ami szerint a gép karcosan érkezett, ami elég valószínűtlen, mert tőlem hibátlanul indult el (fotóval tudom bizonyítani), a szervizbe meg két méter buborékfóliába csomagolva ment el.
Ezek után nyilván cseregépet fogok kérni, bár telefonon elhajtottak azzal, hogy nem cserét kértem először, ezért be kell küldenem a gépet háromszor sikertelenül, hogy igényelhessek újat.
A hab a tortán az volt, hogy leellenőriztem, és a BIOS-on nincs jelszó. Vagy felnyitották, annak ellenére, hogy váltig állították, hogy ez képtelenség, vagy csak simán hazudtak.
Most igyekszem elérni valamit. Nevetséges, hogy 300k-ért ezt kapom.

(#328) Bozso68 válasza Sputtid (#327) üzenetére


Bozso68
senior tag

Sajnálom, hogy ez történt, a hülye szláv mentalitás.
Szerintem egy nyugatibb országból érkezett géppel nem csinálnák ezt.
É(r)jen a megbonthatatlan lengyel-magyar barátság!
Tényleg dühítő.
Remélem, az újabb verziós Y500-akkal már nem lesz bibi.

[ Szerkesztve ]

(#329) Sputtid válasza Bozso68 (#328) üzenetére


Sputtid
csendes tag

Valószínűleg azok már rendben lesznek. És azok akik mostanság küldik szervizbe sem kell már aggódjanak, mert állítólag mostanra átfutott a vállalaton az info a touchpad-problémáról és a cserealkatrészek is megérkeztek. Legalábbis a mostanság posztolt pozitív eredményekből erre következtetek.
Hát így jár aki beta-teszternek áll.

Ja igen, annak ellenére amit telefonban mondtak, a hangszórót végül mégis csak kijavították. Egy kis öröm az ürömben.

(#330) wlk válasza Sputtid (#329) üzenetére


wlk
tag

1 hét után engem is azzal hívtak, hogy nem adtam meg a jelszót, nem tudnak belépni, holott sem a bios-on, se a windowsban nem volt jelszó. Érdekes.
Már én is lassan 3 hétnél tartok visszajelzés nélkül :F

(#331) Sputtid válasza wlk (#330) üzenetére


Sputtid
csendes tag

Ezek szerint megpróbálnak átcseszni mindenkit?
Ez hihetetlen.

(#332) Danex


Danex
addikt

Tehát ha gondom van egyből kérjek cserét? Mert írásodból az jött le, hogy akkor kérhető azonnali csere vagy javítás?! :F

(#333) Sputtid


Sputtid
csendes tag

Én is azt hittem, hogy a javítás az alapértelmezett, de ezek szerint igen, érdemes cserét kérni.
Azért ne vegyél rá mérget.

(#334) Danex válasza Sputtid (#333) üzenetére


Danex
addikt

Legszívesebben Refund-ot vagyis pénzt kérnék vissza és venni egy új szériás Y500-ast amire ráfizetnék 10ezret az ipon-nál elvileg hibamentes rendszerért és i7-ért :U

Mostani gépemmel csak a num locknál jelentkezik a bill hiba illetve egyszer megállt a touchpad de per pill nem tehetem meg, azt, hogy 1 hónapig gép nélkül maradok. :( (igaz egyiket se használom mert per pill "asztali" módban van)

[ Szerkesztve ]

(#335) Sputtid


Sputtid
csendes tag

Az én gépem régi szériás i7-es, de én is erre cserélnék, még ha ez 10k-val olcsóbb is mint amennyiért az enyémet vettem, ugyanis az enyémben még csak 6GB RAM volt, ebben meg már 8 van ugye.
Ráadásul én úgy bővítettem az enyém memóriáját, hogy a régi RAMnak lába kélt, tehát nem is tudom mi lenne csere esetén. Hagyjam benne? Akkor kapok helyette egy 6 gigásat megint, és vehetem a bővítést hozzá.
Vegyem ki? Akkor nem hiszem, hogy visszaveszik.
Fogalmam sincs mi a helyzet, szóval tényleg jobb lenne az új széria.

(#336) M.T.


M.T.
senior tag

Hát ez a szervizes dolog picit megijesztett, egyenlőre nálam az új szériás jól üzemel de ha a legkisebb gond adódik akkor 8 napon belül lóvé vissza....
Amúgy touchpad nekem is érdekes dolgokat művel mióta felraktam a lenovos driverét.
Mikor mozgatom és megállok kicsit tovább úszik a mutató, de ha nincs driver nincs gond vele érdekes.
A többi részével lekopogom nincs gáz nagyon jól megy.

(#337) Bozso68 válasza M.T. (#336) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nem a széleinél csinálja ezt alul felül oldalt, nyomógombokon a touchpad?
Nálam ezt csinálta, a touchpad beállításainál ki lehet kapcsolni ezt a továbbmozgatós izét.

(#338) plukacs7 válasza Bozso68 (#337) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Igen, ez nem bug hanem feature... :D

Nekem amúgy semmi baja, leszámítva hogy öszehasonlítanám szívesen a ventijének a hangját más Y500-éval mert szerintem zavaró a hangszíne, ami lehet normális de lehet hogy súrlódik-akad.

A fórumról, viszont újonnan, 3 év CHS-es garpapírral vett gépnél a refund pedig...érdekes lenne :)

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#339) plukacs7 válasza wlk (#330) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Ez szánalmas. Egészen egyszerűen szánalmas. Azt mondjuk nem tudom, mi a szánalmasabb, ha a (talán outsource-olt) lengyelországi szerviz akar így "optimalizálni", vagy ha a Lenovo központjából kapták ezt az utasítást...
...vagy ha egyszerűen hülyék és végigfuttatnak minden gépen egy tesztprogramot ami valami bug miatt lockolja a biost. Mert ezt is simán el tudom képzelni.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#340) Tachion86


Tachion86
tag

Sziasztok!

Ma lecseréltem az Y570-emet egy Y500-ra. A kérdésem az, hogy hogyan lehet megnézni hogy egy játék ami épp fut, használja-e mindkét videokártyát vagy csak az egyiket?

Üdv.: Attila

(#341) M.T. válasza Tachion86 (#340) üzenetére


M.T.
senior tag

Szia hát a legegyszerűbb talán az hogy az nvidia oldalán leellenőrzöd, hogy a progi egyáltalán támogatja-e az SLI-t.
Aztán ha igen akkor van egy olyan, hogy asztalon jobb klikk Nvidia vezérlőpult 3d beállítások a legördülő menünél és ott bepipálod az SLI vizuális indikátort.
Ha futtatsz olyan progit ami használja a második karit akkor egy függőleges zöld csík fog ugrálni a képernyő bal oldalán ahogy leterhelődnek a kártyák vagy ilyesmi :)
Azt vedd számításba hogy drivertől és programtól is függ, hogy mennyit dob az fpsen, állítólag van olyan program ahol még szinte rosszabb mintha egyel menne (bár ez nem hinném, hogy gyakori lenne).

[ Szerkesztve ]

(#342) Bozso68 válasza M.T. (#336) üzenetére


Bozso68
senior tag

Megoldódott a touchpad-dolog?

(#343) Bozso68


Bozso68
senior tag

Biztosan én vagyok a béna, de hol találom az alvás gombot?

(#344) M.T. válasza Bozso68 (#343) üzenetére


M.T.
senior tag

Szia mint momdtam nincs gond a touchpaddal ha nincs fent a drivere :)
Bár mondtátok, hogy valami feature és lehet kapcsolgatni de igazán nem érdekel annyira a touchpad egeret használok.
Win 8nál az alvás gomb ott van ahol a kikapcsolás jobb felső sarok beállítások->főkapcsoló->alvás.

U.I.:
Amúgy érdekesség olyat csinál, hogy ha kikapcsolom a gépet és vissza akkor az usb elosztómon lévő ezközök közül nem mindent tudok használni csak ha kihuzom és viszadugom őket (vagyaz elosztót) bár lehet ez az elosztó hibája sajna csak usb 1.1es.

[ Szerkesztve ]

(#345) Tachion86 válasza M.T. (#341) üzenetére


Tachion86
tag

Nvidia vezérlőpult megvan, 3D beállítások szintén, de ilyet hogy SLI vizuális indikátor nem látok. :-(
Egyáltalán, a windows7 eszközkezelőjében nem kellene 2db videokártyának megjelennie? Mert nekem csak egyet ír.

(#346) wlk válasza Tachion86 (#345) üzenetére


wlk
tag

Ott pedig 2 db-nak kellene lennie.

(#347) Tachion86 válasza wlk (#346) üzenetére


Tachion86
tag

Na akkor szomorú vagyok! :-( Mit kellene még feltelepítenem? Innen felraktam mindent:
https://www.dropbox.com/sh/b89nd0s75blghgj/ztnMwmvcN1/Lenovo/IdeaPad_Y500_Win7x64_121229

[ Szerkesztve ]

(#348) Tachion86 válasza Tachion86 (#345) üzenetére


Tachion86
tag

Aha, megvan hogy hol kellene lennie! De ott csak ez van:
PhysX vizuális indikátor megjelenítése
Gondolom itt kellene lennie az SLI vizuális indikátornak is. Szóval most már biztos hogy nem ismei fel a másik videokártyát. :-(

(#349) Bozso68 válasza Tachion86 (#348) üzenetére


Bozso68
senior tag

Sajnos nem tudok segíteni az SLI-vel kapcsolatban, Win8-am van éppen emiatt a régebben, itt a topic-ban jelzett bizonytalanság miatt.

Az alvó mód bekapcsolására fizikai gomb nem létezik?
Mondjuk lecsukva a tetőt alvó mód kapcsol be.
A felnyitáskor viszont még nincs meg a forgatókönyv, néha újraindítom a masinát :) .

(#350) wlk válasza Tachion86 (#348) üzenetére


wlk
tag

póbáltad ezzel a geforce driverrel?:

http://www.nvidia.com/object/notebook-win8-win7-winvista-64bit-310.90-whql-driver.html

Bár a régivel is fel kellene ismernie, de egy próbát megér.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.