Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Sapphi válasza Bozso68 (#848) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szintén osztom a véleményed, nekem sincs semmi gondom a géppel sőt.

Én például nagyon tudom ajánlani az iPon-t vásárlás területén, hogy miért?

Megjött a gép és a Win8 és a szoftveres gond miatt (SLI támogatás) visszaküldtem a gépet, hogy cseréljék ki mert hibás a videokártya viszont az iPon nem küldi egyből a Lenovonak, hogy majd valamit csinálnak vele hanem ők maguk tesztelték le a gépet (ez valószínű azért is van, hogy még pontosabban ba tudják határolni a problémát így ha esetleg küldeni kell tovább jóval pontosabb információkkal tudják megtenni ezt.) és mint ki is derült a gépnek nincs semmi baja.

Ugye ilyenkor a futárt ki kellene fizetni, mert hogy nem volt a gépnek semmi baja viszont az iPon nem számolta el ezt és ingyen vitték, hozták.

Nekem is már az új szériás gép van (i7-es).

Az itt leírt hibák tehát senki kedvét ne szegje, mert a problémák nagy része inkább szoftveres (de mit várunk hiszen ez egy új gép új op. rendszerrel és ráadásul még SLI-vel is) tehát ezek meg fognak oldódni elég hamar (én már látom a javulást, tehát ezért gondolom.)

(#852) Draken


Draken
őstag

Köszönöm nektek a biztató szavakat a gépről! Csak ennyi kellett nekem, hogy nyugodtabb szívvel vásároljam meg. Következő héten megyek is be érte, ha megvan tesztelgetem és írom a fejleményeket.

(#853) Sapphi válasza Draken (#852) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hidd el nem fogod megbánni, mindenhol vannak hibák (volt ASUS gépemben kapásból memóriát kellet cserélnem.)

Utána volt egy Dell gépem ott meg a DVD meghajtó szált el... De mind a két esetbe cserélték így meg lett oldva a dolog.

Ezen felül pedig nekem azért tetszik ez a gép mert nem melegszik, kicsit langyos a felülete játék közbe, de ez inkább kellemes sem mint zavaró ezen felül pedig a hűtés is halk (A Dell gépembe a winchester 70 fokra képest volt felmelegedni és a hűtésnek meg olyan hangja volt mintha fel szeretne szállni...)

Viszont a takarításra figyelni kell (mint minden laptopnál), mert azért elég jól mozgatja a levegőt, de ilyen hardver mellet úgy érzem ez nem meglepő.

(#854) adaminyo007


adaminyo007
csendes tag

Én is megrendeltem:)

(#855) Draken válasza Sapphi (#853) üzenetére


Draken
őstag

Elég nagy sebesség- és anyagbeli különbség lesz az biztos a mostani n5010hez képest. Tisztításra egyébként is kéne az asztali gépemhez egy sűrített levegőt vennem.

(#856) M.T. válasza Draken (#855) üzenetére


M.T.
senior tag

Az idővel itt is jó szolgálatot tehet nehezen hozzáférhető helyeken.

(#857) kacsip válasza Jok3r1985 (#836) üzenetére


kacsip
tag

Az a baj, hogy a laptopszalon honlapján már bejelentettem ezt, már kb szerdán. Azóta se semmi hír felőlük. Személyesen voltam bent itt a pesti üzletükben, de ott meg nem akarták átvenni, mert hogy ők egy "franchse" cég, és hogy oda vigyem vissza ahol vettem, pedig elvileg ha nincs a honlapon feltüntetve ez, akkor bármelyik üzletükbe vissza kéne venni. Úgy hogy hétfőn megpróbálom visszavinni oda ahol vettem, elvileg meg kéne csinálniuk, majd kiderül :)

(#858) M.T. válasza kacsip (#857) üzenetére


M.T.
senior tag

Lehet hülyeséget írok de kellett volna íratni egy papírt velük, hogy nem veszik át, hátha később kiderül át kellett volna venniük és jól jött volna :)

(#859) kacsip válasza M.T. (#858) üzenetére


kacsip
tag

Igen, már bánom én is, mert utólag eszembe jutott, csak ugye akkor kicsit fel is ment bennem a pumpa, mert eléggé úgy magyaráztak, mintha valami kis hülyegyerek lennék. Az üzletvezetőt hívták oda, mikor mondtam hogy nincs a honlapjukon, hogy ugye nem vihetem vissza csak oda ahol vettem XD Semmi gondom azzal ha nem veszik át (jó, azért van, mert nem volt kellemes emiatt mászkálnom a laptoppal), de azért kérem, viselkedjenek normálisan :D Majd megírom mi lesz hétfőn mikor visszaviszem, debrecenben, mert ott vettem át.

[ Szerkesztve ]

(#860) kacsip


kacsip
tag

Egyébként biztos hogy maradok ennél a laptopnál, nagyon megtetszett, külsőre, belsőre :)

(#861) Tachion86 válasza kacsip (#860) üzenetére


Tachion86
tag

Én is azt mondom hogy jó gép ha sikerült kifogni egy jó példányt. Csak ha valami baja van onnantól jönnek a problémák. És lehet i5, lehet i7, lehet régi vagy új széria de a Lenovo szerviz az ugyan az marad sajnos. Végül is nem beszélek én le róla senkit, viszont azt nagyon erősen ajánlom mindenkinek hogy neten rendelje meg házhozszállítással még akkor is ha hogyha a bolt mellett lakik! Mert akkor van rá 8 napja hogy elálljon a vásárlástól, akár indoklás nélkül is.

Itt viszont azt azért hozzáteszem hogy ez esetben 30 napon belül fogják neki visszautalni a vételárat és volt már ilyenre nekem példa, 100% hogy direkt kiszámolják a naptárban és az utolsó, harmincadik napon utalják. Nem titkolom ez konkrétan az ipon volt. Na most ilyen esetben gyakorlatilag úgy jár mindenki mintha a Lenovo szervizbe küldte volna a gépét mert egy hónapig se gépe, se pénze nem lesz. Azt meg szerintem nem sokan tehetik meg hogy nem várják meg míg visszakapják a 250-300e Forintjukat és vesznek rögtön helyette egy másikat, az elsőnek az árát meg majd utalják amikor utalják. A notebookzone-ban is majdnem így jártam csak a két napig tartó fogyasztóvédelmi törvények és jogszabályok, fórumok utánolvasásának és a markáns fellépésemnek köszönhetem hogy nekem azonnal készpénzben visszaadták az árát. De nem írok semmi rosszat róluk, megígértem nekik. :-)

Az viszont teljesen bizonyos hogyha évek múlva majd ezt is lecserélem és lesz konkurenciája az akkori Lenovo gamer laptopnak akkor még ha kicsit akár kevesebbet is tud, akkor is inkább más gyárló gépét fogom választani.

[ Szerkesztve ]

(#862) Sapphi válasza Tachion86 (#861) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Én úgy gondolom, hogy ez minden gyártóra igaz. Mindenki profitorientált és nekem a Dell szervíz és az Asus szerviz is több mint 2-3 hét volt. (Én alapból nem vagyok a szervizekkel megelégedve, de természetesen megértem, hogy miért így van ez és sajnos el kell fogadni.)

Ha valaki olyan garanciális ügyintézést szeretne, hogy minden pörögjön az bizony pénz... És itt gondolok arra, hogy a gépre veszel biztosítást vagy ha lehetőség van még plusz garanciát vagy alapból veszel egy gépet 600 000-ért és arra már tényleg mindenféle segítséget megadnak és még akkor is cserélik ha leöntöd és szétmegy az egész gép.

De ebben az árkategóriában is hallattam elég érdekes dolgokat egyik gyártó felől. Így a rizikó úgy gondolom mindenhol megvan.

A boltokról meg mit lehet elmondani. Pénzt visszaadni senki se szeret az nem profit és csak a gond van vele.

(#863) Jok3r1985 válasza Sapphi (#862) üzenetére


Jok3r1985
tag

Speciel a dell nbd garanciáról én csak szuperlatívuszokban tudok beszélni, legutóbb kijött egy kis folt a 2 éves gép képernyőjén, 2. napon reggel kicserélték itt nálam egy szó nélkül.

Egyedülálló dolog, én majdnem csak ezért vettem dell gépet, de ami tetszik nem ez az árkategória.

Összességében ez egy nagyon jó gép, főleg ár/érték arányban, bátran vegye meg bárki, 10-ből 1-nek lesz vele gondja,az túl fogja élni a cserét. :K

(#864) kacsip válasza Tachion86 (#861) üzenetére


kacsip
tag

Amúgy az, hogy hol veszed át a terméket, nem kellene befolyásolni ezt a folyamatot, mert magában a törvényben az van benne, hogy távollévők között kötött szerződés, az meg akkor jön létre, amikor lenyomod a rendelem gombot neten keresztül :) Ettől függetlenül nem tudom, hogy a laptopszalon mit fog mondani. Már vittem így vissza plazma tv-t is máshonnan rendelve, de azt is csak cseréltem, mert se a bolttal, se a márkával nem volt gondom; meg mást is, és eddig nem volt gondom azzal, hogy személyes átvétellel vettem volna át. Nagyon remélem, hogy itt se lesz.

(#865) Draken válasza Jok3r1985 (#863) üzenetére


Draken
őstag

Eredetileg dell m6600ot szerettem volna venni, de sajnálok többet költeni gépre, 350-be össze lehetett volna állíttatni, úgy, hogy még ssd nincs benne,i7, 3év nbd. Sajnos egyik márkánál sincs hasonlóan jó support

[ Szerkesztve ]

(#866) Tachion86 válasza kacsip (#864) üzenetére


Tachion86
tag

távollévők között kötött szerződés, az meg akkor jön létre, amikor lenyomod a rendelem gombot neten keresztül

Ez nem igaz. Nem véletlen túrtam én két napig fogyasztóvédelmi dolgokat...
Azzal csak megrendeled. A szerződés ez esetben akkor jön létre amikor elmész a boltba a gépért és aláírod a számlát, az maga az adásvételi szerződés. És nem távollévők közt jön létre mert ott van tőled fél méterre az eladó.

(#867) kacsip válasza Tachion86 (#866) üzenetére


kacsip
tag

Az NFH honlapján ez áll:
"Az elállási jog azt jelenti, hogy az interneten megkötött szerződéstől jogszabályi felhatalmazás alapján egyoldalúan visszaléphetünk és a termék visszaküldése esetén követelhetjük a kereskedőtől az általunk kifizetett összeg visszatérítését."
Eszerint az, hogy már a neten megrendelted a terméket feljogosít a 8 munkanapos elállásra.

(#868) Tachion86 válasza kacsip (#867) üzenetére


Tachion86
tag

Higgy már nekem, bő negyedmillió Forintom volt benne, nem véletlen nyálaztam át a jogszabályokat két napon keresztül!
Interneten megkötött szerződés, na ja. Az hogy elhozatod velük a raktárból, nem szerződés!

(#869) surgyi


surgyi
senior tag

Sziasztok! Igaz nem teljesen ez a típusú gépem van, hanem egy G580AH, de látom itt van élet, ezért feltenném a kérdésemet! Nagyon megköszönném, ha tudnátok segíteni!

Tegnap feltelepítettem rá a Grid nevű autós játékot, kb 10 percet futtattam, amíg megnéztem teszt céljából. Gyönyörűen ment a játék. Ma ismét elindítottam, de csak döcög, szerintem nem használja a GT635m GPU-t, pedig tegnap óta semmit nem állogattam. Sőt eddig be sem kapcsolta a laptopot.
Próbáltam az Optimusban állogatni, de semmi, eleve az nVidia volt hozzárendelve a játékhoz, nem az integrált HD2000. Mi lehet a gond??

Sőt most megnéztem 2. monitoron a GPU-Z progival, és az Intel HD Graphics dolgozik ha elindítom a játékot, a GT635m meg sem nyikkan. :O

(#870) Sapphi válasza surgyi (#869) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia!

Hát elsőre azt mondanám, hogy fogalmam nincs. Második nekifutásra is ezt mondanám, de szerintem ott valami a driverben lesz elállítva vagy valahogy netán sikerült letiltani a videokártyát másra nem nagyon tudok gondolni. Régi gépemnél sose volt ilyen, hogy az optimus nem kapcsol át.

Próbáld meg az nVidia szoftverét visszaállítani alapértelmezett beállításokra hátha.

[ Szerkesztve ]

(#871) Bozso68


Bozso68
senior tag

Lefuttattam az élményindexet a 314.14 béta nvdia driverrel, és mindkét megjelenítés (az asztali, és a 3D) az eddigi 6,5 és 6,9 helyett 7,2 lett :) .

(#872) Sapphi válasza Bozso68 (#871) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Na fene, talán elkezdték optimalizálni a dolgot :) Még a végén repülni fog a gép ^^

(#873) Bozso68 válasza Sapphi (#872) üzenetére


Bozso68
senior tag

Jövő héten remélem, bekerül az SSD, és akkor nem lesz panaszom.

(#874) surgyi válasza Sapphi (#870) üzenetére


surgyi
senior tag

Újra raktam először a HD Graphics dirverét, nem volt változás (természetesen), majd "tiszta telepítést" választva az nVidia driverét is és után ment.
Egyébként az alapértelmezett beállításokat próbáltam, de semmi. Bár mondom, semmit nem állítottam át, mégis ezt produkálta. Na most vagy a windows szívatott, vagy a driver rakoncátlankodott! Az viszont érdekes hogy az fps számok kevesebbek, mint tegnap voltak...na de legalább működik.
Köszönöm a segítséged!

(#875) adaminyo007 válasza Bozso68 (#873) üzenetére


adaminyo007
csendes tag

Milyen ssd-t veszel bele?

(#876) Bozso68 válasza adaminyo007 (#875) üzenetére


Bozso68
senior tag

mSATA lesz, 128GB-os, 3 jelölt van, még nem tudom:
- A-DATA SX300
- Crucial 4m
- OCZ Nocti

Még túrom a netet tesztek ügyében, eddig az A-DATA a befutó. Egy árban vannak, úgyhogy bonyolult kérdés.
Viszont mindenképpen 6GB/s-ost akarok.
Az mSATA illesztőnk is tudja ezt a sebességet, úgyhogy marad a vinyó is a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#877) adaminyo007 válasza Bozso68 (#876) üzenetére


adaminyo007
csendes tag

Nálam is az A-DATA a befutó

(#878) Bozso68 válasza adaminyo007 (#877) üzenetére


Bozso68
senior tag

Utánanéztél te is? :)
Láttam egy tesztet, ahol mintha a Crucial lenne jobb.
Ha jól látom, az OCZ Nocti csak 3GB-ot tud.

(#879) M.T. válasza Bozso68 (#876) üzenetére


M.T.
senior tag

64Gbosban mit tudsz ajánlani?

(#880) kacsip válasza Tachion86 (#868) üzenetére


kacsip
tag

Én elhiszem, amint bemásolod nekem linkel együtt a jogszabály azon részét, ami erre utol. Megsúgom, ilyen nem létezik. Tudom, mert én is utánajártam, felvettem a kapcsolatot a fogyasztóvédelemmel, stb. Amúgy itt a fórumon is rengeteg példát olvasni arra, hogy a bolt cserélte a személyesen átvett terméket. Mivel nem az átvétel módja számít, hanem az, hogy interneten adtad le a rendelést, és ekkor lépett életbe a távollévők közti szerződés.

(#881) Bozso68 válasza M.T. (#879) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ezekből a típusokból mind van 64GB-os is.
Rövidesen kiderül, mi mellett dönt a topic :) .

(#882) adaminyo007 válasza Bozso68 (#878) üzenetére


adaminyo007
csendes tag

Már megnéztem egy pár tesztet, és a legtöbben elég jól teljesített, meg sokan írják, hogy ha rendszerhez kell akkor nem nagyon lehet különbséget észre venni ssd meg ssd közt

(#883) Bozso68 válasza adaminyo007 (#882) üzenetére


Bozso68
senior tag

Igen,, nincs nagy különbség.
De a SATA3 sebességhez ragaszkodjunk, ha már a vas tudja, ne fogjuk vissza.

(#884) adaminyo007 válasza Bozso68 (#883) üzenetére


adaminyo007
csendes tag

Én is így gondolom:)

(#885) Bozso68 válasza adaminyo007 (#884) üzenetére


Bozso68
senior tag

Lehet, hogy nem kapható mostanában A-DATA.
Akkor Crucial.

(#886) Sapphi válasza Bozso68 (#885) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Én OCZ-t néztem ki de nem láttam sehol mostanában. Nem tudom eltűntek az mSata-k vagy mi?

(#887) pokers


pokers
senior tag

Na, én is belefutottam egy hibába :U
Már amennyire hibának lehet nevezni, hogy nem tudok a géppel skype-olni.
Tartok tőle, hogy ez se a gép hibája, hanem a win8-é.
Látom, hogy hívnak, de felvételre megszakad a kapcsolat, azaz létre sem jön.
Ugyan ez a helyzet fordítva is. Én tudok hívni, de amint felveszik a másik oldalon, megszakad a kapcsolat.

Igaz, eddig csak a "csempés" skype-ot próbáltam.

Ti találkoztatok már ilyennel?

(#888) Sapphi válasza pokers (#887) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Nem használom csempéset, az asztalival viszont nincs gondom. Szerintem próbáld ki azt, mert a csempés az inkább táblagépekre van (nem tudom lehet-e összefüggés, de sose lehet tudni)

Egy próbát úgy gondolom megér :)

(#889) M.T. válasza Sapphi (#888) üzenetére


M.T.
senior tag

+1
Nálam sincs gond a külön feltett skypeal 6.2.0.106-os verzióval

(#890) pokers válasza M.T. (#889) üzenetére


pokers
senior tag

Most már nálam is műxik az asztali verzióval :C

Érdekes, fater 3 éves Dell-jén tökéletesen működik a csempés verzió is.

Hiába na, túl friss még az y500 :DD

(#891) Sapphi válasza pokers (#890) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát igen van még rajta mit csiszolni egy két helyen szoftveresen, de szerintem ez meg fog oldódni :)

(#892) sanyamarci válasza Sapphi (#891) üzenetére


sanyamarci
tag

Sziasztok! Én a y500-as gépembe egy Plextor M5M mSATA SSD 256gb vettem.Tesztek alapján simán veri a többi gyártót.

Plextor M5M mSATA Specifications

Capacities
64GB (PX-64M5M)
Sequential Read: up to 540 MB/s
Sequential Write: up to 160 MB/s
Random Read IOPS: up to 73,000
Random Write IOPS: up to 42,000
128GB (PX-128M5M)
Sequential Read: up to 540 MB/s
Sequential Write: up to 320 MB/s
Random Read IOPS: up to 80,000
Random Write IOPS: up to 76,000
256GB (PX-256M5M)
Sequential Read: up to 540 MB/s
Sequential Write: up to 430 MB/s
Random Read IOPS: up to 79,000
Random Write IOPS: up to 77,000
Controller: Marvell 88SS9187
DRAM Cache:
64GB: 128MB DDR3
128GB: 256MB DDR3
256GB: 512MB DDR3
Interface: SATA 6Gb/s
Form Factor: mSATA
Dimensions (LxWxH): 50.8 x 29.8 x 3.6 mm
Weight: 9 grams
Power Consumption: 0.2W (MobileMark)
MTBF: 2.4 million hours
Operating Temp: 0°C - 70°C
Warranty: 3 Years
ára 58900 ft volt

(#893) Jok3r1985


Jok3r1985
tag

Megint előjött egy grafikai hiba ami még a legelején de azóta nem így azt hittem megoldódott:
Csak bekapcsolt sli mellett jön elő, "a képernyőillesztő nem válaszolt és utána helyreállt, az nvidia windowsd kernel mode driver version 306.00 képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt"

rémlik hogy volt másnak is ilyen gondja, megoldja ezt egy másik driver vagy a kártya a rossz és küldjem vissza? holnap jár le a 14 nap :U

köszi

(#894) Danex válasza Jok3r1985 (#893) üzenetére


Danex
addikt

Sokaknak előjön, külföldön is... szerintem nem hardverhiba de ezt nem merem neked biztos állítani.

(#895) Sapphi válasza Jok3r1985 (#893) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Nekem is volt, feltettem a legújabb nVidia drivert azóta nem is láttam.

(#896) Jok3r1985


Jok3r1985
tag

Akkor megnyugodtam, köszi a gyors válaszokat :R

(#897) pokers


pokers
senior tag

Skacok!

Ti milyen beállítással játszotok a Crysis3-mal?
Én átváltom fullHD teljes képernyőbe, elkezd villogni a kijelző és semmit nem tudok csinálni.
Ablakban elindul a progi, de akkor meg a játék elején kilép, hogy no users logged in.

A 2-vel simán tudtam nyomulni.

(#898) M.T. válasza pokers (#897) üzenetére


M.T.
senior tag

Milyen windows milyen driver?
Az ilyen jellegű kérdéseknél ezeket a dolgokat le kell írni mert ezek a leggyakoribb megldások.
Én win 8-al. 314.07 es NVIDIA driverrel gond nélkül végig játszottam ful hdban.....

[ Szerkesztve ]

(#899) pokers válasza M.T. (#898) üzenetére


pokers
senior tag

Pont, mint a tied.
Win8, 314.07

(#900) M.T. válasza pokers (#899) üzenetére


M.T.
senior tag

Akkor így hirtelen pass, talán tedd újra a drivert esetleg állítsd alapértelmezettre vagy ilyesmi.
Volt itt valaki akinek driver vagy windows újratelepítés segített.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.