Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Bozso68 válasza tudi13 (#999) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ennek utánanézek, mert ha garis dolog kell, és nálunk is megcsinálják, akkor ez aranyat ér.
Viszont a lap alján a 2011 év szerepel, félő, hogy már nem aktuális a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#1002) tudi13 válasza Bozso68 (#1001) üzenetére


tudi13
aktív tag

Itt az oldaluk: http://www.profiszerviz.hu/hu/hibabejelento/data/hibabejelento

Itt belehet jelenteni. Hmm.

Viszont az Y500 nem szerepel a javítási listán :(

[ Szerkesztve ]

(#1003) Bozso68 válasza tudi13 (#1002) üzenetére


Bozso68
senior tag

Jééé, enyém lett az 1000. hozzászólás :) .

Szóval a hibabejelentő lehet, hogy a lengyel gariztatáshoz szól.

(#1004) sanyamarci


sanyamarci
tag

Gyári win8-at rálehet rakni msata ssd-re?Valakinek már sikerült?Milyen program kell hozzá?Én már átraktam egyszer de nem akart elindulni róla.

[ Szerkesztve ]

(#1005) wlk válasza tudi13 (#1002) üzenetére


wlk
tag

A magyar szervíz megszűnt, csak a lengyel van :(

link

link2

(#1006) tudi13


tudi13
aktív tag

Nem tudom, hogy így vegyek-e egyet. :( Ha véletlen baja lesz akkor én biztos megszívom. Elég szerencsétlen vagyok ilyenekben. :/

Ezt néztem ki magamnak egyébként: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1007) pokers válasza tudi13 (#1006) üzenetére


pokers
senior tag

Nyugodtan vedd meg, többünknek is pont ilyen van, gond nélkül használjuk.

(#1008) Sapphi válasza tudi13 (#1006) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Nekem is ilyen van. :)

Nyugodtan vedd meg. Ha gond van vele az az első pár nap alatt kiderül. Visszaviszed kicserélik és kész. Ha meg nincs baja akkor nem hiszem, hogy lesz (Vagyis olyanról még nem tudok akinek 1 hónap után ment volna tönkre)

Nekem is már lassan 1 hónapja megvan és olyan, mint amikor megvettem semmi gondja nincs teszi a dolgát ahogy azt kell.

Én csak ajánlani tudom. :)

[ Szerkesztve ]

(#1009) M.T. válasza Sapphi (#1008) üzenetére


M.T.
senior tag

+1 :))

(#1010) tudi13


tudi13
aktív tag

És miket érdemes azonnal le futtatni rajta és kipróbálni? Mire figyeljek?

(#1011) Bozso68 válasza tudi13 (#1010) üzenetére


Bozso68
senior tag

Rendszert felrakod, és használod ezerrel.

(#1012) Sapphi válasza tudi13 (#1010) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Erre azt lehet mondani, hogy észre fogod venni. Ami hibákat itt írtak az a billentyűzet meg a touchpad, de a 183-as típusúba ez már elméletben nincs, de ha mégis előfordul azt bizonyos, hogy észre fogod venni. Ezen felül a hangszóróra panaszkodott még valaki. (Én ezt se tapasztaltam és ez megint egy olyan dolog amit hall az ember.)

Nagyon más hiba nincs, ha pedig első bekapcsolásnál látható lesz. Amit viszont minden gépnél meg kell nézni az a monitor!!! Mindenféleképpen nézd át hogy nincs-e pixelhiba mert az mindenhol előfordulhat. (Bár néztem, hogy ezekben a gépekben elég jó panelek vannak és nem is láttam még ilyen gondot.)

Néhány játéknál előjöhetnek hibák (főleg grafikai, de ez nem videokártya hiba hanem szoftveres gond.) ezekről a játékokról itt olvashatsz, ahol tapasztaltunk ilyet.

Annyira nem kell parázni ezeken, mert tényleg látja az ember ha gond van meg itt írsz ha valamit észreveszel és el fogjuk mondani, hogy ez most hardveres (az az garanciális gond) vagy szoftveres.

(#1013) Danex válasza sanyamarci (#991) üzenetére


Danex
addikt

win8-at elvileg csak a géphez vetted és máshol talán nem is lehetne használni emiatt, és ha jól tudom az egész független a merevlemeztől. Talán Windows8-as forumon érdemes lenne utánakérdezned biztos jobban képben vannak a dologgal.

én csak abból logikázom ki, hogy a BIOS "feltörésénél" külön dolgokat kell megcsinálni, hogy megmaradjon a Win8-as kulcs is.

(#1014) Sapphi válasza Danex (#1013) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Ha jól tudom akkor úgy van, hogy a BIOS-ba van beleágyazva a Win8 kulcs és telepítésnél nem is kell megadni. De lényeg, hogy olyan windowst kell rá feltenni, amilyen a gépen volt is.

Ez nem 100%, de valahol ezt olvastam. :)

(#1015) Tachion86 válasza sanyamarci (#996) üzenetére


Tachion86
tag

SLI-ben teljes képernyőn mindenkinek szaggat. Én SLI-nélkül használtam eddig fullHD-ben teljes képernyőn, szinte minden grafikai beállítás közepesen, pár volt csak magason (kicsit visszaolvasol még printscreent is tettem fel róla). Így ment 30-50 FPS-sel. Most ugyan ez csak minden magasra állítva és így 30-40 FPS. De kipróbáltam SLI-vel, abszolút mindent maxra állítva és ablakban ugyan de majdnem fullHD-ban, így ment 30-50 FPS-sel. Viszont azt vettem észre mert tegnap kicsit jobban megfigyeltem hogy amikor épp mondjuk 50 körüli az FPS, akkor is egy nagyon kicsit mintha akadozna a kép. Alig észrevehető, de látszik azért. A játék továbbra is 50 FPS-t ír de mégis. Akkor látszik leginkább ha nagyon gyorsan elrántom a kamerát. Ilyesmit csinált egyébként az Y570-em is míg nem pasztáztam újra a kicsikét. Csak persze az sokkal durvábban csinálta, az már nagyon sokszor teljesen élvezhetetlen volt. Az Y500-nál ezt a jelenséget az SLI-módban tuti hogy valami más okozza nem a paszta mert egyrészt pár hetes még csak a gépem másrészt tényleg nagyon minimális, szinte észrevehetetlen. Én 100%-ig biztos vagyok benne hogy a WoT SLI-támogatási problémája ez is, mint ahogyan a teljes képernyős szaggatás is. Remélem a 8.5-el javítanak rajta valamit, vagy esetleg a következő nvidia driverrel.

(#1016) Sapphi válasza Tachion86 (#1015) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Ez egyértelműen szoftveres hiba. Mafia 2-vel nem lehet SLI-be játszani ugyan úgy, mint ahogy a WoT is szétesik a kép és ez a játék problémája. Ha a driver lenne a hiba akkor minden játéknál szétesne.

De a WoW is még 1 hónapja érdekesen futott voltak benne grafikai hibák. Most kijött az új patch és minden amit eddig megfigyeltem hibát mintha nem is létezett volna szépen javítva lett.

És az új játékoknál se látni semmi hibát tehát a WoT-ba is javítva lesz nagyon rövid időn belül előfordul, hogy nem jön össze minden elsőre vagy nincs jól letesztelve sajnos. :)

(#1017) Bomc


Bomc
aktív tag

Kár hogy win 7-tel már nem lehet sehol se kapni gépet, nekem az jobban tetszett mint a Win 8, már csak a minialkalmazások miatt is

(#1018) Sapphi válasza Bomc (#1017) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát nem tudom nekem meg a Win8 tetszik jobban. :)

(#1019) M.T. válasza Bomc (#1017) üzenetére


M.T.
senior tag

Vegyél FreeDos-sal aztán tegyél rá 7 est :)
Problem solved........... :DDD

(#1020) Sapphi válasza M.T. (#1019) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Hát azért a Win7-el gondjai lesznek, nem nagyon szereti a gép.

(#1021) sanyamarci válasza Sapphi (#1016) üzenetére


sanyamarci
tag

Nekem a mafia 2 sli modban tökéletesen megy. Csak a WT -vel van gondom.Lenovo oldaláról szedtem le driver-t 306-os van fent a gépemen.Köszönöm a választ mindenkinek!

(#1022) Bozso68 válasza sanyamarci (#1021) üzenetére


Bozso68
senior tag

A 314.314 béta van fent nekem, ajánlom.

Más: a Win7-et én sem javaslom.

(#1023) sanyamarci válasza Bozso68 (#1022) üzenetére


sanyamarci
tag

Probáltam azt is de attol meg a starcraft2 csinálta az amit a WT.Szerintem azért nincs a lenovo oldalán a új driver mert még nem tökéletes ehhez a géphez.Szóljatok ha tévedek!

[ Szerkesztve ]

(#1024) Tachion86 válasza Bomc (#1017) üzenetére


Tachion86
tag

Nekem vannak minialkalmazásaim a win8-on is, pontosan ugyan azok amik a win7-ben voltak.

(#1025) sanyamarci


sanyamarci
tag

minialkalmazások : http://8gadgetpack.bplaced.net/

(#1026) Sapphi válasza sanyamarci (#1021) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Akkor lehet hogy az általam "vásárolt" Mafia 2-val volt probléma :D

(#1027) sanyamarci válasza Sapphi (#1026) üzenetére


sanyamarci
tag

Nem hiszem.Probáltad a lenovo oladalán lévő driver-rel?

(#1028) Sapphi válasza sanyamarci (#1027) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Igen, de semmivel se volt már mint ami az nVidia oldalán van sőt szarabb volt :D

(#1029) Tachion86


Tachion86
tag

Everest szerint 100%-ra van töltve az akkumulátor. Pedig a Lenovo Energie Management-ben a maximális akkumulátor-élettartam van beállítva. A win8 ikonja az óra mellett is 100% töltöttséget jelöl. Nem vagyok boldog... :(((

(#1030) Sapphi válasza Tachion86 (#1029) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Nekem is az van bejelölve és nekem is 100%. Mennyinek kéne lennie?

(#1031) Tachion86 válasza Sapphi (#1030) üzenetére


Tachion86
tag

50%-nak. Az Y570-emen működött rendesen.

(#1032) Sapphi válasza Tachion86 (#1031) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Elolvastam a sugót és egy ilyenre bukkantam:

Optimalizált akkumulátorállapot: Az akkumulátor ebben a módban csak a teljes töltöttségi szint 60%-ára töltődik fel. Ezzel csökkenthető az akkumulátor teljesítményének csökkenése és növelhető az akkumulátor üzemideje.

Tehát pont, hogy nem jó funkción van akkor neked.

Tedd át és akkor úgy lesz, ahogy szeretnéd. :)

(#1033) Tachion86 válasza Sapphi (#1032) üzenetére


Tachion86
tag

Akkor hülyeséget írtak a programba. Mert tényleg úgy van ahogy te mondod, de a piros színű részben nem ezt írja:

[link]

(#1034) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali !
Nekem nincs ilyen laposom de nagyon tetszik szóval látom erőben nincs gond vele, viszont ha 2db vga van benne tehát sli, akkor az egyiket ki lehet kapcsolni mikor nem használjuk ? Márcsak azért mert gondolom zabálja az aksit nem is kicsit, vagy mégis mennyit bír a laptop (óra) ?
És még egy kérdés használja valaki linuxal ? Én ubuntut dobnék rá esetleg valakinek tapasztalat vele ?

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#1035) Jok3r1985 válasza beloadjoker (#1034) üzenetére


Jok3r1985
tag

ki lehet kapcsolni az sli-t nvidia vezérlépultból

(#1036) Bozso68 válasza Sapphi (#1032) üzenetére


Bozso68
senior tag

Tényleg hülyén fogalmaztak a programban.

(#1037) Bozso68 válasza Bozso68 (#1036) üzenetére


Bozso68
senior tag

Érdekes, hogy átállítottam, most akkuról megy a gép, pedig be van dugva hálózatra.
Gondolom, lemerül 60%-ra, és akkor kezd bele-bele tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#1038) Tachion86 válasza Bozso68 (#1037) üzenetére


Tachion86
tag

Igen.

(#1039) pokers válasza Bozso68 (#1037) üzenetére


pokers
senior tag

Nekem is lemerült 61%-ig, és itt veszegeti az áramot.

Erről jut eszembe, 4 napja rajta van a lapi egy fogyasztásmérőn.
A max, amit eddig kért, 140W, a Crysis3 alatt :D
Nálam az eddigi átlag 28Wh. Azért ez nem olyan rossz egy ekkora teljesítményű laptitól :C

(#1040) M.T. válasza Tachion86 (#1033) üzenetére


M.T.
senior tag

Szóval most akkor a 60% os állapot a legjobb?
A maximális akku élettartam a program szerint a full töltés, az optimalizált meg a legegészségesebb az akksinak (élettartam szempontjából)?

(#1041) Sapphi válasza M.T. (#1040) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Igen kicsit hülyén van fogalmazva. Az első amikor az üzemidőt maximalizálja a második amikor az akumlátort kíméli, hogy sokáig bírja (élettartam ügyileg).

(#1042) M3Ny3'T


M3Ny3'T
senior tag

Üdv mindenkinek!

Én is szemet vetettem erre az Y500-ra (i7-es, SLI), de lenne egy pár dolog, ami számomra fontos lenne.
Előre is elnézést, ha van pár dolog, amit megválaszoltatok már, de nem sok hangulatom van végigolvasni mind az 1000+ hozzászólást. :B

1) Meddig bírja a vas 1 töltéssel a strapát SLI és SLI nélküli módban (maximum - mondjuk játék, minimum terhelés)? Kipróbálta már valaki egyáltalán?
2) Inkonzisztens információkat olvasok róla a neten. GDDR5-ösök a VGA-k, vagy 3-asok?
3) Huzamosabb játék közben milyen hőmérsékleteket ér el a szerkezet? Hatással lehet a vázra/zsanérra?
4) Szervizelés/gariztatás Magyarországon történik? Ha volt valakinek ilyen téren tapasztalata, mennyi idő alatt intéződött el?
5) Ha kiszedem a másodlagos VGA-t, életre kelthető-e az Optimus?
6) Olvastam, hogy gondok vannak a touchpaddel. Típushiba? Ha igen, orvosolható/gariztatható?
Bocsi a kérdéstömegért, de ez az a szintű beruházás, ami esetén nem szeretnék mellényúlni... :DDD
A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#1043) Bozso68 válasza M3Ny3'T (#1042) üzenetére


Bozso68
senior tag

Szia!

Akkor szép sorjában:
1. Szerintem ezt a típust nem igazán akkus használatra találták ki, nekem hálózatról megy, az akku csak egyfajta szünetmentes tápként dolgozik benne. Mások talán más tapasztalattal bírnak.
2. GDDR5
3: Ez a masina játékra lett kitalálva, nagyon jó a hűtése, bírja a strapát.
4. Lengyelországi a szerviz, erre azt javasoljuk, hogy vásárlás utáni elállási időben kell nyúzni a vasat, hogy mindenképpen kijöjjön a bibi, és akkor a boltnak kell visszaadni a gépet, és újat venni. Gond főleg a régebbi szériákkal volt (touchpad), ezeket már tudatos választással el lehet kerülni (pl: I7 freedos-nál kerülendő az 59-356564, és javasolt az 59-367183, ami pl nekem is van). És még páran a hangszóró rezonanciára panaszkodtak, ha jól emlékszem, főleg I5-ök esetében jött elő, de ez 2 perc használat után kiderül. Ha nem jön elő tesz alatt bibi, kicsi az esély, hogy később gond lesz bármivel, legalábbis eddig nem hallottunk ilyesmiről. A központosított lengyelországi gariztatás a Lenovo-nál most még nem teljesen kiforrott, hallani ezt-azt, talán jobb elkerülni, de tuti, hogy javulni fog.
5. Optimus egyenlőre még tiltva van minden üzemmódban.
6. Lásd 4. pont.

Itt olvashatsz a vasról egy profi tesztet, még a régebbi szériából.
Én csak javasolni tudom, az Y500-at, főleg I7-tel, és mindenképpen WIN8-cal kell használni, még ha freedos-szal is veszed.

[ Szerkesztve ]

(#1044) Bozso68 válasza Bomc (#1017) üzenetére


Bozso68
senior tag

Lehet kapni, Kínában.

(#1045) Malonee


Malonee
tag

Szervusztok!

Úgy néz ki ma Én is csatlakozom a klubhoz. Egy 367183-ast rendeltem meg, remélem nem lesz gond vele. Felvetettétek, hogy honnan lehet megtudni a WIN8 serial-ját mert nincs rajta matrica próbáljátok ki aida64-el kiolvasni, hát ha felismeri

(#1046) Sapphi válasza Malonee (#1045) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia,

valaki írta, hogy aida64-al ki lehet olvasni, de a BIOS-ba van integrálva a kód így amikor telepíted a Win8-at elméletbe nem kéri a serialt.

(#1047) Bozso68 válasza Sapphi (#1046) üzenetére


Bozso68
senior tag

Illetve pl SSD-re telepítve egy új rendszert (nem warezoltat, akár letöltött is jó) ezzel a kóddal lehet aktiválni, mivel a gépbe applikált rendszert nem lehet kimásolni.

[ Szerkesztve ]

(#1048) Bomc válasza Bozso68 (#1044) üzenetére


Bomc
aktív tag

Szép lehet a kínai win7 :DDD

(#1049) sanyamarci


sanyamarci
tag

hdd lévő win8 mentése msata ssd-re elvileg lehet:

Re: Fresh install or Cloning HDD to SSD - Ideapad Y500 window 8
I posted this in another Y500 thread yesterday, but I am not sure wether you want to remove the HDD and swap it for an SSD, or if you're going to use the msata slot.

Installing a msata in the place of the caching one is actually really simple.
I was done in about 1 hour time. This is for a clean install! (But you can also make a recovery disk/ copy windows from your HDD to your SSD with the proper programs.)
Before you start make a back up off the Lenovo drivers on your HDD!!

1. Removed the back. I believe there were 9 screws in total. This was the hardest part, I had some trouble removing it since it was still connected with some small hooks. Don't force it too much or you might break or bend it.
2. Remove the Caching SSD. It's just 1 screw, the SSD will jump up after you unscrewed it.
3. Replace it with the SSD of your choice. I used a Crucial M4 128gb since I was too poor for a 256 model. Crucial is just fine, the Samsung 830 and 840 series are also good. Don't even bother with sandforce/OCZ
4. Remove the HDD to prevent the laptop from using the HDD to boot. (Not necessary*, I did it just to be sure.)
5. Boot the laptop and press F2 to get into the bootmenu. Turn UEFI off and turn Legacy support on (SSD support).
6. Reboot! *(If you didn't remove the HDD you now want to change the boot sequence. Let it boot from the SSD)
7. Connect an USB/DVD player of your choice to the laptop with a copy of Windows 8 on it/in it.
8. Install Windows 8 on the SSD. You don't need a key or anything. The key is already in the laptop.
9. Check your TRIM settings to optimize the SSD performance.
10. Uncheck defrag and indexing. (If this is the right term in English).
11. Almost done now! Shut down if you removed the HDD, you can now put it back in. Skip this step if you didn't remove it.
12. Format the HDD, remove the stupid Lenovo partitions, and make some partitions of your choice. I went with 800gb - 200gb. 800gb for all my media, videos and downloads. 200gb for programs which I don't want to install on the SSD.
13. You're good to go. Have fun.

ps: Laptop boots in about 12 seconds now. So it's a bit faster. Games load much faster though, which was the primary reason for me to swap the SSD.

I hope this quick guide will help some people. I've read a lot of difficult stories on swapping the SSD, don't fret, it's not hard. People made it seem hard. Basically it's remove, swap, change boot, install, check settings, format and there we go!

(#1050) pokers válasza Bozso68 (#1037) üzenetére


pokers
senior tag

Még érdekesebb, hogy minden egyes bekapcsolásnál nekem elfelejti a beállítást, és elkezdi tölteni az akkut 60-ról 100%-ra :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.