Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Hebehebe


Hebehebe
tag

egy linket dobátok a tesztről? :D én is y580 és y500 között vacilálok, olvasgatom a fórumokat stb :D

(#152) Sapphi válasza spyduck (#149) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Elolvastam eme rövid kis tesztet és nagyon tetszett amit olvastam. A cikk nagyon jól sikerült csak gratulálni tudok hozzá.

Ettől függetlenül sajnos amiben jónak kell lennie a gépnek abban jó is így meg kell vásárolnom a közeljövőben... :D :C

Még egyszer köszönöm a saját és mindenki más nevében a cikket!

(#153) Danex


Danex
addikt

Hol érhető el a teszt? :F

[ Szerkesztve ]

(#154) Hebehebe válasza Danex (#153) üzenetére


Hebehebe
tag

Itt

(#155) Danex válasza Hebehebe (#154) üzenetére


Danex
addikt

Már megkaptam privátban, de azért köszi. :U

grat a teszthez amúgy, jó lett :) alig várom, hogy hozza a futár :DD

(#156) spyduck


spyduck
nagyúr

Tesztet javitottam, mert 1-2 dolog kimaradt belole es az Aida64-es stabilitasi tesztet is rossz sorban neztem.

(#157) conqver válasza spyduck (#156) üzenetére


conqver
aktív tag

Köszönöm én is a Tesztet :R :R

Shadow&Dust.....

(#158) GuB3Ra


GuB3Ra
aktív tag

Csatlakoztam a klubbhoz ma egy y500al.
Egyenlőre nagyon bejön a gépezet:))

Daark minimalism

(#159) Danex válasza GuB3Ra (#158) üzenetére


Danex
addikt

szintúgy :)

(#160) azsolt


azsolt
csendes tag

Remek lett a teszt! Köszönet érte! Sokba fog ez nekem kerülni, hogy elolvastam :K

Valaki meg tudná mondani, hogy az itthon árult SLI verzióban (i7, 1TB, 8GB, FHD) van-e
ExpressCache (16GB)? A konfig kódja talán 59356556. Egyik oldalon szerepel, a másikon nem.
Köszönöm!

(#161) GuB3Ra


GuB3Ra
aktív tag

Danex: grat a géphez:DD

Valaki meg tudná mondani mennyi sata csatlakozo van? Gondolom 1 az msata miatt.

Daark minimalism

(#162) wlk válasza GuB3Ra (#161) üzenetére


wlk
tag

1 sata a vinyónak, 1 msata, illetve van még egy sata a cserélhető gpu helyén, oda is be tudsz kötni még egy vinyót keretben.

(#163) Sputtid válasza azsolt (#160) üzenetére


Sputtid
csendes tag

Ha jól látom, akkor az itthon forgalmazott SLI-s gépben 6GB RAM van. Nálam ez van, és nincs SSD benne.

(#164) spyduck


spyduck
nagyúr

Ma szembesultem ezzel a touchpad remegèssel ès beakadàssal. Mi is rà a megoldàs?

(#165) wlk válasza spyduck (#164) üzenetére


wlk
tag

Nekem az valami oknál fogva megszűnt, helyette ugyanazt csinálja a billenytűzet, random irogat karakterek és beakad pár mp-re. Még próbálkozok jövő hétig... De ha valaki írna megoldást azt megköszönném.

(#166) GuB3Ra válasza wlk (#162) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Ott 2.ik vga van:))
Csak jo lett volna berakni a 120as ssdmet a gyári mellé.Bár azért nem rossz ez a 16gb os cache de az ssd
sokkal jobb:))
Kénytelen leszek msatasat venni :)

Daark minimalism

(#167) wlk válasza GuB3Ra (#166) üzenetére


wlk
tag

Szerintem jobban jársz ha a sima verziót veszed és az 1 Terrás vinyó mellé teszel mondjuk egy 64 GB-os msata ssd-t, mert a 16 GB-os msata cuccra nem nagyon tudsz rendszert húzni.

(#168) GuB3Ra válasza wlk (#167) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Már megvan az sli-s.
Jah láttam a ph-n nagyon jo áron 128as msata ssd-t csak egyszerűbb lett volna az asztalibol beledobni mivel az már megvan:))

Daark minimalism

(#169) Sputtid válasza spyduck (#164) üzenetére


Sputtid
csendes tag

Tegnap érkezett a hivatalos válasz:

After careful investigation, Lenovo has determined that a portion of Y500 systems with Elantech touchpads manufactured in November prior to 11/28/2012 could exhibit abnormal touchpad response characteristics. This is isolated to the Elantech touchpad assembly on these systems. Y500 systems manufactured after this date should not be affected.

Customers who experience these symptoms should contact Lenovo technical support for service to replace the touchpad assembly. This should be done after ruling out other potential causes such as incorrect drivers or conflicts with other attached pointing devices. We are in process of checking / updating service part stock to ensure that repairs would be completed with the latest level parts.

Given the speed of the discussion here so far, I thought it was important to let you know what we've found and what we are doing as quickly as we could - as I'm communicating a bit ahead of / in parallel with some of our actions, I would suggest that if you can delay contacting service until next week, we can have time to complete our internal communications and ensure a more consistent answer provided for resolution of these symptoms.

Végül is tényleg hardveres volt a probléma. Eszerint várjatok még pár napot, aztán irány a szerviz.

(#170) istvan1226


istvan1226
csendes tag

Hello.Én most készülök egy Y500-as beszerzésére.szerintetek mennyi rá a valószínűség,hogy amit küldenek abban jó lesz a touchpad?

(#171) nbware


nbware
senior tag

Nekem y580om van. Az lenne csak a kerdesem, hogy nem nagyon nehez? En sokat hurcolom a munka miatt. Ti is viszitek magatokkal, vagy fix helye van? A masik kerdesem, hogy a 2. vgat vajon bele tudnam tenni a y580 odd helyere?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#172) Danex válasza istvan1226 (#170) üzenetére


Danex
addikt

Én nem nagyon használom, de megnéztem ,hogy egy helyben tartom rajta az ujjam nekem nem mászkált el a kurzor.

nbware
Nekem fix helyen van így nem tudok nyilatkozni e-téren.
Viszont a 2. VGA-t szerintem 99% hogy nem lehet beletenni mivel ha jól tudom az y580-ban csak sata port van a 2. VGA-hoz viszont vmi ultrabay port kell

(#173) spyduck válasza istvan1226 (#170) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nagyon sokat eladott már a partnercégünk, eddig 1 db hibás visszajelzés érkezett.

[ Szerkesztve ]

(#174) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Ha mondjuk a gépbe veszek egy 120 GB-os mSata SSD-t akkor arra is rá tudom telepíteni a Win 8-at OneKey Recovery segítségével?

(#175) istvan1226


istvan1226
csendes tag

Megjött az Y500.Eddig minden működik,remegést sem csinálja a Touchpad.

(#176) Danex


Danex
addikt

Akinek netán i5-ös gépe van tudna egy képet csinálni egy teljes terheléses aida-ról? (merevlemezen kivül mindennel?)

(#177) FCsabi24


FCsabi24
tag

Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy ha csak az egyik videókártya van benne, akkor működik a nem SLI-t támogató játékok is?

[ Szerkesztve ]

(#178) Danex válasza FCsabi24 (#177) üzenetére


Danex
addikt

???

Ha mindkettő benne van akkor is mennek csak épp 1 kártya fog üzemelni, abban az esetben meg ha kiveszed a 2. kártyát akkor értelemszerűen 1-et fog látni a gép tehát mint ha alapból 1 kártyás laptopként kéne üzemelnie

(#179) GuB3Ra


GuB3Ra
aktív tag

Itt egy kis 3dmark 11:))
[link]

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#180) GuB3Ra


GuB3Ra
aktív tag

1 kis javítás:))

[link]

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#181) conqver válasza GuB3Ra (#180) üzenetére


conqver
aktív tag

Szép eredmény! :R
Csinálnál 1vga-val is egy röpke performance tesztet? :R
Egyébként az előbbi is abban készült?

Shadow&Dust.....

(#182) Danex válasza conqver (#181) üzenetére


Danex
addikt

Itt az enyém is 1 VGA-val. :U

Alap (2051 pont)
Tuning (2810 pont)

Számomra kicsit elképesztő ez a 40-50%-os OC alig pár fok emelkedés mellett :Y

[ Szerkesztve ]

(#183) conqver válasza Danex (#182) üzenetére


conqver
aktív tag

:R :R
BF3-at tolja vele vki?
....nekem egyenlőre azért nincs még mert késik kicsit az mSATA 256gb :K

Shadow&Dust.....

(#184) GuB3Ra válasza conqver (#183) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

okk megnézem 1 kártyával is.
64-es szeron ultra beáll 2xaa meg asszem 8xaf 30fps körül tolja persze full hdban tuning nélkül:))

Daark minimalism

(#185) Danex válasza conqver (#183) üzenetére


Danex
addikt

single full hd közel maxon ment 30 felett, de mivel csak a virágboltos verzió van meg nekem indítási problémákkal küzdök :(((

(#186) plukacs7 válasza Danex (#182) üzenetére


plukacs7
aktív tag

A kártyát rángattad meg így? Vagy a procit?

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#187) Danex válasza plukacs7 (#186) üzenetére


Danex
addikt

kártyát,
neten keresgéltem de nem találtam, hogy lehetne a procit tuningolni... alap biossal biztosan nem lehet, programot meg ugye nem találtam... de ha tudnám akkor is szerintem csak csökkenteném a feszültségét a procinak

(#188) plukacs7 válasza Danex (#187) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Van egy thread unlockolt biosról
http://forum.techinferno.com/lenovo-ibm/2690-lenovo-y500-unlocked-bios.html

Szerintem két hónap és ha fizikailag lehetséges akkor megoldják az Optimust is :D

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#189) GuB3Ra válasza plukacs7 (#186) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

kártya
790Mhzről ő 1125Mhzre tuningolta :K

Cpu-t biztos hogy nem lehet majd tuningolni mivel nincs külső órajel generátor szóval a blck emelésével asszem nő a pcie órajel is -->l kb105os blck-t lehet elerni ami kb 110mhz tuning lenne.

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#190) plukacs7 válasza GuB3Ra (#189) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Hát ennél úgyis a kártya lesz a szűk keresztmetszet...majd egyszer :D

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#191) conqver


conqver
aktív tag

Optibay-t lehet valahonnan szerválni hozzá?

Shadow&Dust.....

(#192) Danex


Danex
addikt

Valaki nem tudja, hogy az újrapasztázással ugrik a garancia?

(#193) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok!
Ma becsatlakozom én is az Y500 tulajokhoz....az lenne a kérdésem,hogy az előtelepített WIN8-at hogyan tehetem át a HDD-ről az SSD-re!
Köszönöm! :R :R

Shadow&Dust.....

(#194) GuB3Ra


GuB3Ra
aktív tag

Gyári 16osra sehogy sem lehet.
Ha nem gyár,i akkor le kell tölteni 1 win8at és telepíted:D ( bios-ba integrálva van a serial szám.)

Daark minimalism

(#195) conqver válasza GuB3Ra (#189) üzenetére


conqver
aktív tag

Szevasz!
Milyen progit használtál mert nekem az MSi AB-csak a memória órajelet tolja föl :W :W

Shadow&Dust.....

(#196) GuB3Ra válasza conqver (#195) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Hi
[link]

Létre kell hozni a program könyvtárában egy .bat kiterjesztésű file-t,majd ezt a sort/(sorokat) beilleszteni,menteni és végül futtatni.(gpuz most is 790et fog mutatni át kell váltani a sensor füllre)

nvidiaInspector.exe -setGpuClock:0,2,1100 -setMemoryClock:0,2,2500 -forcepstate:0,0
nvidiaInspector.exe -setGpuClock:1,2,1100 -setMemoryClock:1,2,2500 -forcepstate:1,0
1 kártya esetén 1 sor kell :)

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#197) conqver válasza GuB3Ra (#196) üzenetére


conqver
aktív tag

Tuning nélkül SLI
Single

Shadow&Dust.....

(#198) conqver válasza GuB3Ra (#196) üzenetére


conqver
aktív tag

Tuning 3D11

:R :R

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#199) GuB3Ra válasza conqver (#198) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Széép :C :K
Nekem ez a max:))[link]

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#200) Danex


Danex
addikt

Milyen hőmérsékleteket értetek el a teszt alatt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.