Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) M.T.


M.T.
senior tag

Szeretnénk mindenkit megkérni aki megkér, hogy segítsek neki az küldjön egy email címet ha nem publikus az emailje amire tudom küldeni amit kér... :)

(#2002) Gabicad88


Gabicad88
csendes tag

Üdvözletem mindenkinek,

Szeretnék egy ilyen laptopot vásárolni.
Segítsetek kérlek nekem abban, hogy a bizonyos széria számok közt mi a különbség mit javított ki a gyártó!?
Mert bizonyos szériák közt akár több 10 ezres különbség is van.
Illetve ti melyiket ajánljátok.
Amik közt választhatok :
59-356564
59-367183
59-367186

Minden esetben a köv. konfigurációt néztem ki :
i7-3630QM, 16GB RAM, 1TB HDD, GT 650 SLI 4GB

Előre is köszönöm a segítségeteket,

Üdv Gabi

Lenovo Y500 i7 16GB SLI 650M

(#2003) spyduck válasza Gabicad88 (#2002) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nincs jelentősége!

(#2004) Malonee válasza Gabicad88 (#2002) üzenetére


Malonee
tag

Én személy szerint a 367183-at választanám, ha nincs szükséged windows 8-ra mert ebbe van 16 gb memória 289 990 ft-ért.

(#2005) Gabicad88 válasza Malonee (#2004) üzenetére


Gabicad88
csendes tag

Végül is ő lett a befutó, holnap hozza a futár, nagyon kíváncsi vagyok rá.
59-367183 (i7-3630QM, 16GB RAM, 1TB HDD, GT 650 SLI 4GB, DOS)
:)

Lenovo Y500 i7 16GB SLI 650M

(#2006) pokers válasza Gabicad88 (#2005) üzenetére


pokers
senior tag

Jó választás, többünknek ilyen cikkszámú van, csak "még" 8GB RAM-mal.
Ha megvan. légyszi pár infót róla, úgy mint BIOS verzió, gyártás dátuma. Mert állítólag a márciustól gyártott modellekben már a 2.02-es bios van gyárilag, azzal pedig nem lesz gond a win7-tel sem.

(#2007) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

nomnomnom /most irigykedik a +8 giga ramra/

(#2008) Dicker


Dicker
őstag

A ramról jut eszembe. Valaki szedte már le otthon a gép hátulját? Mennyire bonyolult lepattintani? Illetve, ha igen a bővítések megoldhatóak garancia vesztés nélkül?

(#2009) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ez a 280k-s laptop hány Ft-os asztali gépnek felel meg,
és hogy a két db. gf 650m videókari milyen asztalira szánt videókarival egyenértékű?

(#2010) Danex válasza Sz4bolcs (#2009) üzenetére


Danex
addikt

Nagyon izmos tuninggal odaérhet egy 6950-hez ha jól néztem, de ez kicsit erős. Alapon egy GTX 460.

De itt a lista

(#2011) Cyber_Bird válasza Sz4bolcs (#2007) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Ne írigykedj, az emberek 92%-a nem használja ki úgysem.

(#2012) donkisc


donkisc
tag

valaki leírná nekem a y500 hány pontot ér el 3dmark 06 tal nagyon kiváncsi vagyok alapbeálításokon köszönöm :D

(#2013) M.T. válasza donkisc (#2012) üzenetére


M.T.
senior tag

3dmar06os eredményem nincs csak a legújabb.
Egyébként miért pont a 06ost akarod?
Ha összehasonlítani szeretnél hát a DX11es kártyákat elég nehéz olyan progival ami nem támogatja azt.

[ Szerkesztve ]

(#2014) pokers válasza Dicker (#2008) üzenetére


pokers
senior tag

Páran szedtük már le ssd bővítés miatt a hátulját.
Hát, elég ragaszkodó :DD Nekem egy műanyag pöcök bánja az ultrabay körül, de így legalább már könnyebben jön le, ha takarítom a portól, mert azt viszont gyakran kell :Y

(#2015) Gabicad88


Gabicad88
csendes tag

sziasztok,
megvettem es megjott a laptop 183as .
win7 op van rajta. 2ora altt sikerult minden drivert ra tenni. felraktam az nvidia honlapjarol a legujabb 650m drivert .
es itt jonn a baj az eszkoz kezelo 1 db videokarit mutat. szetszedni nem szedtem szet leven 1napos laptop, de az oldalan a cd meghajto helyen ott a huto kivezetes.
elmeletileg benne van.
en rontottam el valamit?
elnezest az uzenet kulalakjaert, de mobilrol irok.
remelem nem vertek at.

Lenovo Y500 i7 16GB SLI 650M

(#2016) pokers válasza Gabicad88 (#2015) üzenetére


pokers
senior tag

Már ki lett itt tárgyalva, hogy Win7-tel nem működik az SLI, hacsak nem legújabb bios van a gépen.
Win8 alatt semmi gond, látni fogja a két videókarit.

(#2017) Gabicad88 válasza pokers (#2016) üzenetére


Gabicad88
csendes tag

aha, ezt nem olvastam.
akkor ezek szerint nekem se jo a bios verzio.
frissites nagyon gazos?
letezik klyan biosos amivel win 7 alatt is latja?
ugy erzem fel kell rakni a win 8at

Lenovo Y500 i7 16GB SLI 650M

(#2018) pokers válasza Gabicad88 (#2017) üzenetére


pokers
senior tag

Állítólag a márciusi gyártású gépeken már a javított bios van, sajnos a lenovo nem adta ki a hivatalos frissítést, így csak saját felelősségre teheted fel.
A tied mikori gyártású???

(Pár hozzászólással feljebb M.T. kolléga kérése pont erre vonatkozott, ha jól sejtem, hogy hogyan kell frissíteni a biost.)

[ Szerkesztve ]

(#2019) donkisc válasza M.T. (#2013) üzenetére


donkisc
tag

mert a 2006 os sal teszteltem a régi gépeket is és ahoz tudom viszonytani csak egy eredmény érdekel alap beállítással ha megtanéd hogy felrakod és leteszteled megköszöném :D

(#2020) Sapphi válasza donkisc (#2019) üzenetére


Sapphi
aktív tag

http://www.notebookcheck.net/Review-Lenovo-IdeaPad-Y500-Notebook.87585.0.html

Google a barátod, ismerkedj vele jó arc :D

(#2021) Dicker válasza pokers (#2014) üzenetére


Dicker
őstag

Értem. Talán rá lehet érezni a technikájára idővel, akkor könnyebben megy. :)

A 3DMark eredményhez annyit, hogy ott régi volt a driver. Az azóta javult.

(#2022) pokers


pokers
senior tag

Próbáltátok már az új béta drivert?
Én most rakom fel.

(#2023) pokers válasza pokers (#2022) üzenetére


pokers
senior tag

7,3-as élményindex újra lecsökkent 6,9-re :W

(#2024) Gabicad88 válasza pokers (#2018) üzenetére


Gabicad88
csendes tag

1.05 bios van rajta, a gyártási évet sajnos nem tudom, nem sok matrica van rajta. :)
Most "beszereztem" egy win8-at megnézem vele mit hozz ki a kicsikéből.
Most OFF olok aztán remélem mikor újra jelentkezem már minden klappol.

UI.: Így este még durvább a bill. világítás mint hittem. :))

Lenovo Y500 i7 16GB SLI 650M

(#2025) M.T. válasza donkisc (#2019) üzenetére


M.T.
senior tag

Szia majd megnézem az eredményeket de csak mondom akkor sem leht teljesen összehasonlítani met lehet 2006os játéknál mondjuk 50% os a sbesség különbség 2013asnál meg 200%, esetleg a régi gépen el sem indul vagy olyan effektek nem jelennek meg ami az újabbon igen.

Van egy haverom régebbi játékokkal is játszik (asztali gép nvidia kártya) és 1 éve nem frissített drivert mert az újabb driverrel a régi játék lassul az új gyorsul.....

(#2026) M.T. válasza pokers (#2018) üzenetére


M.T.
senior tag

Igen nincs hivatalos frissítés csak kiszívárgott, vagyis eredeti 2.02es gyári bios van nem buherált, de nem lehet letölteni hivatalos csatornán.

Egyébként nekem is ez van benne a 2.02es

U.I.:
Magát a biost ha megvan nem bonyolult feltenni, mert beépített flashelő progi van az exe-ben.
Általában az embereknek az eredeti bios lementésénél szoktak gondjai adódni.
Mert ugye nem árt megőrizni azt a biost amit adtak hozzá a biztonság kedvéért és nem elveszíteni mert a windows8 key (ha van ilyen a géppel) meg a szériaszám is ebben tárolódik.
Elvileg a flashelő progi lementi és az új biosba beleteszi ezeket az adatokat de akkor is fő a biztonság.

[ Szerkesztve ]

(#2027) pokers válasza Gabicad88 (#2024) üzenetére


pokers
senior tag

Ez a "középső" bios verzió, ha jól emléxem, itt mindenkinek ilyen van a gépén.
A gyári doboz oldalán van egy hosszúkás matrica, arról leolvasható a gyártás ideje.

(#2028) Gabicad88


Gabicad88
csendes tag

Hát egyenlőre nem probléma.
Feltoltam rá a win 8-at és tökéletesen megy minden 2 VGA minden.
Megpróbálom megszokni a win 8-at a bios buherálása helyet, valahogy biztosabbnak érzem :D
Egy kicsit még új de semmi vészes.
Van egy dolog amit viszont nem értek:
A Feladat kezelőben a teljesítmény fül alatt van egy ilyen sor a CPU információnál:
Virtualizálás: Letiltva
-ez korrekt?

Amúgy eddig örülök, hogy megvettem és csak ajánlani tudom.
Üdv

Lenovo Y500 i7 16GB SLI 650M

(#2029) Dicker válasza Gabicad88 (#2028) üzenetére


Dicker
őstag

Majd jön nyáron a Win 8.1 az visszatér a hagyományoshoz állítólag. Nem kell nagyon hozzászokni. :)

(#2030) pokers válasza Gabicad88 (#2028) üzenetére


pokers
senior tag

Nem tudom mit jelent, de nálam is letiltva. Működést biztosan nem befolyásol.

(#2031) Gabicad88


Gabicad88
csendes tag

Közben egy kis eredmény a a 3DMARK ból :)
Most tolom fel a Crysis 3-mat :P

[ Szerkesztve ]

Lenovo Y500 i7 16GB SLI 650M

(#2032) Gabicad88 válasza pokers (#2027) üzenetére


Gabicad88
csendes tag

2013.01.25 a gyártási idő

Lenovo Y500 i7 16GB SLI 650M

(#2033) donkisc válasza Sapphi (#2020) üzenetére


donkisc
tag

köszönöm az infot :D látom 19000 pontot ért el nem rossz de én jobbra számítottam nekem a y580 17154 pontot ért el 1 kártyával :D végülis az a 2 ezer pont is elég jó végülis :D de 2 ezer pontért nem cserélném le meg vagyok elégedve vele

(#2034) Danex válasza donkisc (#2033) üzenetére


Danex
addikt

Nem értem egy 2012/13-es gépet miért egy 2006-os programban teszteltek ami jó eséllyel SLI-t is alig látott ilyen teljesítményben...

pl 3DMark 11-ben
Y580 GPU score: 2300
Y500 GPU score: 3500

(#2035) M.T. válasza donkisc (#2033) üzenetére


M.T.
senior tag

Erről beszéltem lehet a 3dmark06 nem támogatja jól az Slit single 660 vs 650 be persze az y580as jobb 660M el.
De nézd meg 3dmark legújabb verzióval tuti nem ilyen eredményt kapsz.
De végül is te tudod a valós eredmény számít vagy az hogy megnyugtat egy falsh eredmény hogy haha az enyém jobb...............

[ Szerkesztve ]

(#2036) Sapphi válasza donkisc (#2033) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Sajnálatos, hogy sokan ezeket a számokat nézik egy egy hardver esetében. Szerintem azokat az adatokat nézd, ahol a játékokat tesztelik és kiírják az FPS számokat.

Jóval többet mond el mint egy egy program lefuttatása főleg, hogy ez egy régi program egy 2012-es gép esetében amiben mai technológiák tömkelege találgatók meg.

Ezek a számok mindig csak egy csapást adnak meg, de jobb utánanézni mindennek. :)

(Ha olyan játékkal szeretnél játszani, ami régi akkor az Y500 nem ajánlott mert az SLI-vel nem fog mit kezdeni és teljesen felesleges, de a mostani játékok kivétel nélkül támogatják az SLI-t és folyamatosan javul is ez a tendencia, hogy egyre jobban optimalizálják is őket.)

És itt nem olyan játékra gondolok amit folyamatosan fejlesztenek, mint például a Word of Warcraft, mert annál semmi gondja nincs az SLI-nek-

[ Szerkesztve ]

(#2037) pokers válasza Sapphi (#2036) üzenetére


pokers
senior tag

Erről jut eszembe, hogy tudnak 60fps feletti értékeket mérni, ha a kijelző 60Hz-es frissítésű?
Lehet, hogy most hülyeséget kérdeztem, de nekem a fraps 60-nál sose mutat többet :U

(#2038) Sapphi válasza pokers (#2037) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Ez általában egy játékon belüli optimalizálás. Ennek az a lényege, hogy a kép akkor a legszebb mikor olyan FPS-el fut mint amilyen a kijelző Hz-e tehát a legszebb 60-nál lesz. De megvannak a szintek, hogy mikor látszik szép folyamatosnak a kép.

Ezt ki lehet kapcsolni és akkor feljebb mehet az FPS, de ez nem azt jelenti, hogy szebben is fog futni. Elméletileg, ha tudná tartani a 120 FPS-t akkor arra lőné be, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

(Ha esetleg ezt valaki tudja konkrétan, hogy van arra én is kíváncsi lennék!)

(#2039) donkisc válasza Danex (#2034) üzenetére


donkisc
tag

én se azt mondtam hogy a 3 d mark 06a legjobb és elhiszem hogy akkoriban nem nagyon volt még sli gondolom hogy erősebb az y500 de nem olyan egetrengetően. csak kiváncsi voltam az eredményre köszönöm a válaszokat :D

(#2040) Sapphi válasza donkisc (#2039) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Persze ez egyértelmű! Évente nem is igazán éri meg cserélni a gépet max ha jól megy :D és meg se kottyan :D De akkor már lehet jobbat is venni xD

(#2041) pokers válasza Sapphi (#2038) üzenetére


pokers
senior tag

De akkor egy-egy tesztben honnan tudják, hogy pl a Battlefield 3 low felbontásban 92,3fps?
A notebookcheck.net-en az y500 teszt is tele van 60 feletti fps-ekkel :U

(#2042) Sapphi válasza pokers (#2041) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Mint írtam ki lehet kapcsolni ezt a "korlátozást".

(#2043) M.T. válasza pokers (#2041) üzenetére


M.T.
senior tag

Az hogy a kijelző mit tud megjeleníteni, meg hogy az épp aktuális tartalmat mennyi fpsel számolja a gép, bármennyire is hihetetlen de 2 különböző dolog.
Egyébként ez nem szokott gondot okozni addig míg sokkal többel nem számolja a gép mint amit a kijelző tud.
Bár ez sem teljesen igaz a lényeg vsync-et bekapcsolva, erőltetheted a gépet arra ne számoljon többet annál amit a kijelző tud.
De ebből is adódhatnak gondok olyan lehet némelyik játék mintha laggolna szóval naphosszat lehetne ezt a témát elemezni lényeg multiplayer játékokban a vsyncet kerülni kell (értsd nem ajánlott de nem is kötelező mellőzni kis input laggot okoz) single ben meg ha nem okoz gondot bekapcsolhatod, vagy ha nagyon csíkoz fordulásnál a kép akkor szinte be is kell.

(#2044) Csabee86


Csabee86
senior tag

Sziasztok.

Olyasvalakinek a véleményét kérném aki játszik Battlefield 3-at. milyen beállításokat bír el ez a gép? Néztem már neten de valaki ultra beállítások mellett használja valaki medium. Valaki tudna nekem választ adni? (most én konkrétan az SLI-s gépre vagyok kíváncsi)

Üdv

(#2045) Sapphi válasza Csabee86 (#2044) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia!

http://www.notebookcheck.net/Review-Lenovo-IdeaPad-Y500-Notebook.87585.0.html

Itt görgess le és megtekintheted az átlag FPS-eket a játékoknál.

Battlefield 3 (2011) 92.3 71 55 26.8 fps

Az oldalon, ha jól emlékszem részletesen is meg lehet tekinteni, hogy mennyi volt a minimum és a maximum FPS, de most hirtelen nem találtam meg, hogy hol :S

Remélem tudtam segíteni aki meg ténylegesen játszik is vele pontosabb képet tud majd neked adni. :)

(#2046) M.T. válasza Csabee86 (#2044) üzenetére


M.T.
senior tag

Szia!
Ezt már párszor tárgyaltuk itt ebben a fórumban használd a keresőt pls.
Én amúgy azok közé tartozom akik (lehet driver, hiba vagy windows8 miatt), de nekem csak az alap auto beállításokkal megy a game amint állítok valamit és alkalmazom "dx error" vagy hasonló hibaüzenettel leáll.

(#2047) tb83


tb83
tag

Hali!

Tudna valaki segíteni abban, hogy mindegyikben Y500-asban van 2 videókártya? Ebben úgy látom, hogy nincs 59-367188. Ha nincs akkor van lehetőség később bővíteni? Ha igen, akkor mennyibe kerülne és esetleg minek a rovására? (úgy értem, hogy a gépen belül helyileg.)

Ha már volt a kérdés bocsi. A válaszokat előre is köszi.

(#2048) Jok3r1985 válasza tb83 (#2047) üzenetére


Jok3r1985
tag

van olyan verzió ahol dvd író vagy plusz hűtés van az ultrabayben, de attól ultrabay, hogy bármikor bármire kicserélheted, például vga-ra is:)
Nyilván akkor a dvd vagy egyéb rovására megy a dolog, ár jó kérdés, szerintem biztosan drágább lenne utólag mint kapásból beletenni...

(#2049) Dicker válasza Jok3r1985 (#2048) üzenetére


Dicker
őstag

50 ezer a második kártya ára...

(#2050) M.T. válasza Dicker (#2049) üzenetére


M.T.
senior tag

Állítólag új biossal jönnek az újabb y500ok amikben már 750M van 2,03 as bios ez már valami energy managmentel kapcsolatos gondot orvosol.
Csak még nincs kiszivárgott bios.

Bocs új hozzászólás akart lenni nem válasz

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.