Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

z 575-ös szériát ismeri valaki?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#1502) Sapphi válasza Sanyabá (#1501) üzenetére


Sapphi
aktív tag

http://logout.hu/cikk/lenovo_z575_teszt/bevezeto.html

Ez egy leírás róla.

(#1503) Sanyabá válasza Sapphi (#1502) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Köszönöm, jó kis gépnek tűnik.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#1504) Bozso68


Bozso68
senior tag

Feladtam. Szétszedtem. Kivettem. Telepítettem. Visszaraktam. Belaktam. Működik. 8,1.

(#1505) Sapphi válasza Bozso68 (#1504) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szép leírás :) Windows folyik a sebességtől? :)

(#1506) Bozso68 válasza Sapphi (#1505) üzenetére


Bozso68
senior tag

Álom.
Driverek telepítésénél alig észrevenni az újraindítást. Tovább tartott megkeresni a mappát, ahonnan folytatni kellett a következő lépést.

(#1507) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

Sziasztok, érdeklődnék, hogy a Lenovo Y560 as laposomba Windows 8 alá honnan tudom leszedni a HD5730M drivereket? Mindenhol próbáltam, de sehol sem találtam. :W

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#1508) Bozso68 válasza Easyl0ver (#1507) üzenetére


Bozso68
senior tag

Szia!

Ez a topic az Y500 notebook-é.
Az 560-ról itt olvashatsz, habár az eléggé inaktív.
Az Y500-ban teljesen más VGA van, így közvetlen tapasztalat kis eséllyel lesz a fórumtársak között.
Inkább az általános topic-ban kérdezz rá!

Sok sikert: Zsolt

(#1509) nbware válasza Easyl0ver (#1507) üzenetére


nbware
senior tag

szerintem www.amd.com oldalról töltsd le és tedd fel, nem muszáj a mobilt leszedned, leszedheted nyugodtan a sima asztali hd5730as való drivert, annak is fel kell mennie. Én már tettem fel hasonlót és ment rendesen.

[ Szerkesztve ]

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1510) plukacs7 válasza godfella69 (#1486) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Reboot után nem ismeri fel, az itt a piros hol a piros túlzás. Egy teljesen jól reprodukálható, bár kétségtelen idegesítő hiba.
Cold boot kell neki mindenképp hogy lássa az SLI-t, rebootolni nem szabad. Viszont ha nem indítod újra csak hibernálod akkor nincs gond.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#1511) plukacs7 válasza Bozso68 (#1506) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Win 8 vagy 7?
Mennyi egy boot idő?

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#1512) Szepi1979


Szepi1979
senior tag

Tud valaki mondani nekem egy 3dmark13 eredményt?

“ nem kell mindig nyerni “

(#1513) Bozso68


Bozso68
senior tag

Naszóval megosztom pár tapasztalatomat SSD-ügyben.

A helyzet az, hogy hazánkban az elmúlt időszakban 6GB/s-ot tudó 128GB-os mSATA SSD nehezen volt beszerezhető. Aztán egy számteches ismerős szólt, hogy nehezen, de tud szerezni egy 128GB-os A-DATA SX300-ast.
Pénteken beszerelte, én meg hazahoztam a gépet, hogy klónozom a rendszert HDD-ről. Ez összejött, indult a rendszer SSD-ről, de E meghajtóként, és nem volt így egészséges a működés. Féltem szétszedni a gépet, de szombatra eljutottam arra a szintre, hogy belevágok. Meglepően könnyen szétjött. HDD-t lekötöttem, külső DVD-ről telepítettem, drivereket felraktam, regisztráltam, belaktam. Igazán mostanra érett rendesen össze.

Amiket tapasztaltam, és javaslok:
- mindenképpen win8 kell ide, természetesen azt használom, Classic Shell programmal Start-menü is varázsolható rá
- hidegindítás nagyon gyors, még nem mértem, inkább csak lecsukom a képernyőt, de azon mindig meglepődtem, hogy újraindítás a drivereknél pikk-pakk ment
- az Y500 mSATA tudja a 6GB/s-ot, úgyhogy érdemes belerakni ezt a sebességet
- meglátásom szerint HDD-t meghagyva 128GB kell, mivel a rendszerrel, kiegészítőkkel, driverekkel, Word of Tanks-szal, juteszembe Office nélkül kb 40GB-ot használ, és ugye az élettartam miatt kb az SSD kapacitásának a 15%-át üresen kell hagyni, szerintem a 64GB-osok már nagyon szűkösen használhatók más tárolására
- torrent állományokat hagytam a HDD-n, hasonlóképpen a nagyobb állományokat is ide tervezem (családi videók, fényképek, stb)
- az élményindex-szel az előbbiekben gondom volt az nvidia 314.22 esetén, most az új telepítéssel megoldódott, 8,1-et kapott adattárolásra, így a VGA a legrosszabb 7,4-gyel, tehát így van jól összehangolva rendszer, az összetevők szórása 0,7 (tudom, nem pontos, meg mérvadó, de iránymutatónak nekem megfelel)
- nagyságrendekkel gyorsabb adatforgalom lett, így komfortosabb sokkal a rendszer

Kérdezzetek bátran, most ennyi jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#1514) Sapphi válasza Bozso68 (#1513) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Köszönjük, hogy leírtad a tapasztalataid és a véleményed ezzel kapcsolatba. Remélem ebben a hónapban már én is be tudok nevezni egy mSata SSD-re. :)

(#1515) kacsip válasza Bozso68 (#1513) üzenetére


kacsip
tag

és ugye az élettartam miatt kb az SSD kapacitásának a 15%-át üresen kell hagyni,

Ezt hogy érted pontosan? Véges élettartamú az ssd? Úgy hallottam hogy az csak régen volt, hogy hamar elhasználódnak, de pontos dolgokat nem tudok. Tudsz erről írni egy kicsit?

(#1516) Bozso68 válasza kacsip (#1515) üzenetére


Bozso68
senior tag

Megvan adva, hogy hány írási ciklus.
Ezt olvasd végig.
A végefelé nyugtatgat a cikk, hogy évtizedekig elég, ha 15GB-ot írunk /nap.
58 nap alatt fektettek már ki SSD-t, de akkor az volt a cél, az elméleti határ annál 42 nap volt, ha jól emlékszem.

Egyébként az írási sebesség függ az SSD méretétől. Kétszer akkora kétszer gyorsabban ír.

(#1517) kacsip válasza Bozso68 (#1516) üzenetére


kacsip
tag

Most olvastam amit írtál. Szóval ezek szerint, ha én egy nap 30 gigát töltök le az ssd-re, vagy másolok át rá, akkor azzal túllépem a határt?

Szerk.: most olvasom a cikket.

[ Szerkesztve ]

(#1518) Bozso68 válasza kacsip (#1517) üzenetére


Bozso68
senior tag

30GB/nappal fele annyi évtizedig elég :) .

[ Szerkesztve ]

(#1519) sanyamarci


sanyamarci
tag

Találtam egy kis esztétikai hibát. Fedél és a kijelző műanyag keret a kameránál elvált picit egymástól.Valakinek ilyen szépséghiba van a gépén? Szervizbe visszaküldjem ?

[ Szerkesztve ]

(#1520) Bozso68 válasza sanyamarci (#1519) üzenetére


Bozso68
senior tag

Mennyire mm-ben?
Ha körömmel alányúlok, a kamerától jobbra, 1-2 mm-t tudok rajta feszíteni.

Más: találkoztatok azzal, hogy ssd berakás után annyira gyorsan indul a rendszer, hogy bios-ba nem lehet belépni f2-vel?

(#1521) sanyamarci válasza Bozso68 (#1520) üzenetére


sanyamarci
tag

2mm én is alátudok nyúlni.Csak újraindítással lehet belépni a biosba F2 -vel.

(#1522) sanyamarci válasza Bozso68 (#1520) üzenetére


sanyamarci
tag

Nekem alul és fölül is 2mm hézag van.

[ Szerkesztve ]

(#1523) Bozso68 válasza sanyamarci (#1521) üzenetére


Bozso68
senior tag

Közben rájöttem, hogy a fene essen bele :) .

Mod2: ott szerintem egy pattintónak kell lennie, az nem fogja.

[ Szerkesztve ]

(#1524) sanyamarci válasza Bozso68 (#1523) üzenetére


sanyamarci
tag

igen

(#1525) Bozso68 válasza sanyamarci (#1524) üzenetére


Bozso68
senior tag

Itt látható, hogyan szednek szét egy Y400-ast, ami majdnem ugyanez, és ha jól láttam 12.30 után a peremet, nem éppen kesztyűs kézzel szedik le.
Nem látok ragacsot, mintha kis fülecskék tartanák, az ugorhatott ki nálad.

Ennek a legelején jobban látszik a kérdéses terület.

[ Szerkesztve ]

(#1526) sanyamarci válasza Bozso68 (#1525) üzenetére


sanyamarci
tag

Pontosan, fülecskéket nem tudom visszapattintani .

[ Szerkesztve ]

(#1527) Bozso68 válasza sanyamarci (#1526) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ez szubjektív dolog, neked kell eldöntened.
Lehet, hogy én apró szivacsos kétoldali ragasztószalagot raknék a képernyő 1/3 és 2/3-ához. A videón látszok, hol nincs elektronika a kereten. Nem tudom, hogy ez mechanikai dologként gari alá tartozó dolog lehet egyáltalán?
Még egy kérdés, eső pillanattól ilyen lehetett?

(#1528) sanyamarci válasza Bozso68 (#1527) üzenetére


sanyamarci
tag

Szerintem igen.Akkor vettem észre amikor a kiflit írtátok lecsukáskor,hogy nem illeszkedik pontosan ha le van csukva.

(#1529) Bozso68 válasza sanyamarci (#1528) üzenetére


Bozso68
senior tag

Na, az asszony is felkelt, végre világos van a szobában, meg tudtam nézni az én monitoromat is, nekem egyenesen fut a teteje, és jól illeszkedik.
A tied is kifli valamelyest?

(#1530) sanyamarci válasza Bozso68 (#1529) üzenetére


sanyamarci
tag

igen

(#1531) sanyamarci válasza Bozso68 (#1529) üzenetére


sanyamarci
tag

inkább megragasztom kétoldalú ragasztóval

(#1532) Bozso68 válasza sanyamarci (#1531) üzenetére


Bozso68
senior tag

Mindenképpen szivacsost javaslok, mert az jobban felfekszik, mint a vékony.
Igaz, hogy az vastagabb valamivel, de megfogja. Sok sikert!

A bal hangszóróval kapcsolatban tettem egy kísérletet, az ottani fenéklemezt tartó csavart lazán hagytam, és egy kicsi, többrétegűre összehajtogatott papírdarabot a burkolat alá csúsztattam. Sokat mérséklődött a rezonancia, majdhogynem tünetmentes. Kis időráfordítással megoldható lenne teljesen, de én fejhallgatóról használom, így eddig se zavart.

(#1533) sanyamarci válasza Bozso68 (#1532) üzenetére


sanyamarci
tag

Köszönöm a választ.Inkább én megcsinálom mert kitudja mit kapok vissza a lenovotól.

(#1534) Szabo_0


Szabo_0
csendes tag

Hali mindenkinek!
1 aprócska dolog van a géppel amit nem értek. Akksiról működés annyira nem tetszik neki. Igaz hogy win7 van használatban, de akkorsem értem a dolgot. Szóval ha akksiról megy és játszok a játék lassú, élvezhetetlen. Amikor viszont rádugom a töltőt életre kap és mindent visz gond nélkül. Tapasztalt már valaki ilyet ?

Lenovo Y500 - i7 Gt650M SLI 16GB Ram //\\ Nexus 5

(#1535) sanyamarci válasza Szabo_0 (#1534) üzenetére


sanyamarci
tag

Kevés az energia aksiról.Csak tápról lehet vele játszani normálisan.

(#1536) Bozso68 válasza Szabo_0 (#1534) üzenetére


Bozso68
senior tag

Szerintem akkuról energiatakarékosabban viselkedik, és ez hatással lehet a teljesítményre, frekvenciákra.

(#1537) sanyamarci válasza Bozso68 (#1536) üzenetére


sanyamarci
tag

Pontosan!

(#1538) sanyamarci válasza Szabo_0 (#1534) üzenetére


sanyamarci
tag

Nézd meg mekkora az akku és mekkora a táp. :))

(#1539) Sapphi válasza Szabo_0 (#1534) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Kapcsold át teljesítménycentrikusra és kész, de elég hamar le is fogja húzni az aksit :D

(#1540) Bozso68 válasza Sapphi (#1539) üzenetére


Bozso68
senior tag

Persze.
De ez a gép amúgy sem akkuról való játékra lett kitalálva.

(#1541) plukacs7 válasza sanyamarci (#1538) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Hát igen, ez egy 170W rated táp, és vélhetően tényleg annyi vagy több, ellentétben annak idején a 10 kilós aztali gépeket hajtó elvileg 200, valójában 120 wattos Vargáné táppal :)

Akkuról 135 mhz-re veszi vissza a videokártya órajelét, szóval nem meglepő a csökkenés. Egy doom3-at azért szerintem kihajt :D

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#1542) plukacs7 válasza Bozso68 (#1513) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Nekem csak 3gb/s ment bele de így is csodákat tesz a rendszerrel. Ráadásul ez egy OCZ nocti aminek a vezérlése "érdekes". Tesztekben nem csillog, de a feladatát ellátja.

Viszont a win8 telepítésre még próbálom rávenni magam, de egyelőre a lustaság győzött.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#1543) Bozso68 válasza plukacs7 (#1542) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nem kell félni a win8-tól.
Bármi kérdés van, privátban keress.

(#1544) pokers válasza Bozso68 (#1520) üzenetére


pokers
senior tag

Erre az esetre van a tápkábel csatlakozója melletti nyomógomb :K

(#1545) Bozso68 válasza pokers (#1544) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi!
Mindig tanul az ember :) .

(#1546) pokers válasza Bozso68 (#1518) üzenetére


pokers
senior tag

Én úgy tudom, hogy minden ssd-nél meg van adva egy szorzó is, amivel felszorozza a valós adatmennyiséget.
Nálam bő 3 hete van benne az ssd, és a total bytes written 400GB-on áll, ami azt jelentené, hogy már majd négyszer teleírtam az ssd, pedig csak 64GB adat van rajta.
Utána néztem, az én ssd-mnél 3as szorzóval számol a rendszer! Szóval a valós adatmozgásom az ssd-n csak ~130GB, ami közelebb van a valósághoz, mert egy-két játékot már felraktam, kipróbáltam, majd letöröltem.

(#1547) nbware válasza pokers (#1546) üzenetére


nbware
senior tag

nekem pl ezt mutatja, megmozgattam ezek szerint pár terát :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1548) M.T. válasza plukacs7 (#1541) üzenetére


M.T.
senior tag

Én mértem fogyasztásmérővel a max 141W volt Crysis3 alatt az sem állandóan szinte csak felugrott arra az értékre.

(#1549) pokers válasza nbware (#1547) üzenetére


pokers
senior tag

Mióta van a gépbe az ssd?

(#1550) pokers válasza M.T. (#1548) üzenetére


pokers
senior tag

Én is pont 141W-ot mértem eddig maxnak, de a Tomb Raider alatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.