Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) spyduck válasza p.mano (#49) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ja, és kérdésedre válaszolva az Y500 10-es skálán 1 ponttal többet kap nálam egyelőre, mint az Y580 :)

[ Szerkesztve ]

(#52) Azaron válasza spyduck (#51) üzenetére


Azaron
csendes tag

Olvastam külföldi forumokon, hogy még nincs kint normálisan működő driver SLI-hez és emiatt nem látszik a kontraszt a gt660 és gt650 között. Ez még mindig így van? Mert elvileg az SLI technológiával +10fps kellene nyerni.

Victoria Concordia Crescit

(#53) spyduck válasza Azaron (#52) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mivel az egeremet otthon felejtettem és délutánra hoznak másikat még nem tudtam róla meggyőződni :D

Touchpaddal próbálkoztam, de alig bírtam lelőni vkit :D Majd mindjárt felrakom a DIRT 3-at.

[ Szerkesztve ]

(#54) spyduck


spyduck
nagyúr

Lenovo IdeaPad Y500 (Core i7 + SLI GT650) - Crysis 2 (1920x1080 ULTRA) - 36 fps
Lenovo IdeaPad Y580 (Core i5 + GTX660M) - Crysis 2 (1920x1080 ULTRA) - 22 fps

Azért ez az SLI nem olyan rossz :)

(#55) Azaron válasza spyduck (#54) üzenetére


Azaron
csendes tag

Köszönöm ! Egyre közelebb vagyok a döntéshez :)

Ha lesz még időd írhatnál pár ilyen összehasonlítást :C

[ Szerkesztve ]

Victoria Concordia Crescit

(#56) spyduck válasza Azaron (#55) üzenetére


spyduck
nagyúr

Gondolhatod mennyi időm van Karácsonykor :)
Nem szeretek játszani, ez inkább kedv kérdése. Viszont nagyon sok játékkal le fogom tesztelni ;)

(#57) Sapphi válasza spyduck (#54) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Én nézegettem a kínaiak által feltett teszteket és igencsak jól teljesített a kis SLI. Én mindenképpen ilyen gépet veszek, ha csak elő nem jön valami hibája ezért várok még egy kicsit. :)

(#58) Azaron válasza spyduck (#56) üzenetére


Azaron
csendes tag

Bocsi, nekem csak holnaptól lesz karácsony én még dolgozok és hajlamos vagyok elfelejteni, hogy más ünnepel :) élvezd ki a karácsonyi kajamaratont és ha lesz kedved akkor örömmel fogadunk még ilyen összehasonlításokat :)

Victoria Concordia Crescit

(#59) conqver


conqver
aktív tag

Hazai 3D11 tesztet megköszönnék :R :R

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#60) spyduck válasza Azaron (#58) üzenetére


spyduck
nagyúr

Január első pár napjában szeretném megjelentetni a nagy tesztet, abban minden benne lesz. Addig is ha bármi fejlemény van akkor megírom ;)
Egyelőre csak a Windows 8-al és a lassú HDD-vel nem bírok megbarátkozni.

(#61) spyduck


spyduck
nagyúr

Skyrim brutális Ultrán, viszont az NFS MW2 szaggat high-on, bár, ahogy olvastam vmi optimalizációs probléma van a játéknál.

(#62) spyduck


spyduck
nagyúr

Lenovo IdeaPad Y500 (Core i7 + SLI GT650) - Skyrim (1920x1080 ULTRA) - 43 fps
Lenovo IdeaPad Y580 (Core i5 + GTX660M) - Skyrim (1920x1080 ULTRA) - 29 fps

Az új NFS MW-nál viszont nem dolgozik az SLI, de nem is számít, mert a játék rosszul van optimalizálva, valamint amúgy is egy rakás sz.r :)

[ Szerkesztve ]

(#63) p.mano


p.mano
csendes tag

Köszönjük Spyduck, hogy igy karácsonykor is tesztelgetsz! Engem meggyőznek ezek az adatok, meg amiket irtál. Január elsején utazom haza, utána amint lesz időm megyek is és beruházok egy ilyen dögre ;]

(#64) conqver válasza spyduck (#62) üzenetére


conqver
aktív tag

Köszönöm én is az Infókat és várom a többi tesztet :C :R
Egyébként a leírt problémával foglalkoznak a GTX670/680 Topicban is a fórumtársak!

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#65) spyduck


spyduck
nagyúr

FarCry 3 sem használja az SLI-t. Biztos lesz rá majd vmi patch. Amúgy ilyen szép játékot még nem láttam, de ultrán játszhatatlan :(

(#66) spyduck válasza spyduck (#65) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezt a játékot nem erre a gépre találták ki, még mediumon se éri el a 30 fps-t :(

(#67) Azaron válasza spyduck (#66) üzenetére


Azaron
csendes tag

Sajnálatos.
Bár azért lehet szemezgetni innen :) [link]

[ Szerkesztve ]

Victoria Concordia Crescit

(#68) Sapphi válasza Azaron (#67) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Ahogy néztem folyamatosan készítik el, hogy az SLI rendesen működjön. Az új driverben is legalább 8 játékot adtak hozzá.

(#69) spyduck válasza Azaron (#67) üzenetére


spyduck
nagyúr

óóóó ha ezt előbb tudom XD

(#70) spyduck


spyduck
nagyúr

Egy kis segítség kéne!!

Se a BF3-ban se az Assassin Creed 3-ban nem bírom működésre bírni az SLI-t. Van vkinek ötlete ez ügyben?

(#71) sonaba


sonaba
csendes tag

Engem az érdekelne, hogy ha benne van mind2 kártya és a sima hdd is, akkor tudok-e még mellé tenni ssd-t ?

(#72) Sputtid válasza spyduck (#70) üzenetére


Sputtid
csendes tag

Driverekkel mi a helyzet? Esetleg próbálj valami mást, mint ami most fent van. Elég új a gép, nem túl rózsás a helyzet. Én nem rég vettem meg, elment vele néhány óra mire olyan drivert találtam ami kompatibilis a kártyával és nem cseszi el a háttérvilágítást. Ugyanis a legújabb WHQL driver alatt nem lehet fényerőt állítani.
Esetleg a jövőbeni vásárlókat még érdekelheti, hogy az én gépemen is elég pocsék a touchpad. Win 7-en vagyok, és időről időre olyan mintha kikapcsolna, semmit sem érzékel, aztán pár másodperc múlva helyreáll.
Ezt a két dolgot lészámítva nagyon baba a gép. Legjobb anyaghasználat amit ebben a szegmensben (budget gaming) megnyomorgattam vásárlás előtt. Meg bika - valaki kérdezte: régi driverrel SLI-ben 3700 körül teljesít 3DMark11-ben.
Egyébként érdekelne, hogy nálad milyen touchpad driver van, és tapasztaltál-e ilyen hibákat mint én?
Ha van valami kérdésetek a géppel kapcsolatban, akkor én is szívesen válaszolok.

(#73) spyduck válasza sonaba (#71) üzenetére


spyduck
nagyúr

mSata SSD-t igen.

(#74) spyduck válasza Sputtid (#72) üzenetére


spyduck
nagyúr

Win8 alatt csak a böngészővel van bajom, de az Win8 probléma. A touchpad nem a legjobb (maga a hardver), de a kezelhetőségével nincs gondom. Nekem a legújabb Nvidia driver van fent. Nálad a BF3 vagy az Assassin Creed 3 megy SLI-ben?

(#75) Sputtid válasza spyduck (#74) üzenetére


Sputtid
csendes tag

Nincs fent egyik sem. De tudtommal az Assassin's Creed 3 nem támogatja az SLI-t. A BF3-nak viszont futnia kellene.
Egy touchpad driver verziószámot tudnál mondani?

[ Szerkesztve ]

(#76) spyduck válasza Sputtid (#75) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor újratelepítem a notebookot, hátha....

ETDWare PS/2-X64 11.4.5.1_WHQL

(#77) Sputtid válasza spyduck (#76) üzenetére


Sputtid
csendes tag

Én is ezt a drivert használom. Akkor vagy valami ütközés van, vagy hardveres a probléma.

(#78) spyduck válasza Sputtid (#77) üzenetére


spyduck
nagyúr

De en win8-at hasznalok...

(#79) Sputtid válasza spyduck (#78) üzenetére


Sputtid
csendes tag

A driver közös. Legalább is én ezt win7-es driverként találtam.

[ Szerkesztve ]

(#80) Sapphi válasza Sputtid (#79) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Én úgy tudom, hogy ez a gép igen csak Win8-at követel meg és a Win7-et nem is igazán szereti. De lehet én vagyok rosszul informált.

(#81) Sputtid válasza Sapphi (#80) üzenetére


Sputtid
csendes tag

Szerintem nem követeli, de simán tévedhetek. Kínában Win7-tel is forgalmazzák, vannak is drivereik, meg minden.
Eleve, lehet ilyen, hogy Win8-at követel? Még nem hallottam ilyesmiről, orbitális nagy marhaság lenne, ha tényleg ez volna a helyzet.
A touchpad probléma ráadásul széleskörű Win 8-as gépeken is:
http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U-V-Z-and-P-series/Lenovo-Ideapad-Y500-Touchpad-Not-Working/td-p/950399/highlight/false/page/13

(#82) spyduck válasza Sputtid (#81) üzenetére


spyduck
nagyúr

Èn notebookokat tesztelek ès a touchpad az esetek 99%-ban win8-al megy normalisan.

(#83) Sapphi válasza Sputtid (#81) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Itt arra gondolok hogy a driverek arra lettek kiadva.

http://support.lenovo.com/en_US/downloads/default.page#

Itt néztem és Win7 64bit-re semmi drivert nem dob ki.

(#84) Sputtid válasza Sapphi (#83) üzenetére


Sputtid
csendes tag

Jaja, értem mire gondolsz. De itt[link] vannak hozzá Win 7-es driverek is. Tehát nem ez a probléma.

(#85) kidarida


kidarida
csendes tag

Sziasztok!
A WIDI működik ezen a gépen? Olvastam angol lenovo forumon, hogy vannak vele gondok...
Vagy azt megtudjátok nézni, hogy az intel widi szoftver/driver feltelepül-e?

http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U-V-Z-and-P-series/Wireless-Display-WIDI-issue-on-ideapad-Y500/td-p/951887/page/4

Itt olvastam a dolgokat róla. Remélem ezt megtudják oldani.

(#86) brumi1024 válasza kidarida (#85) üzenetére


brumi1024
veterán

A WiDihez elvileg kell intel igp ami pedig ebben a gépben le van tiltva, szóval szerintem nincs. De vannak más szabványmegoldások ilyen problémákra(dlna, miracast stb).

[ Szerkesztve ]

(#87) spyduck


spyduck
nagyúr

Vki szètszedte màr a notit? Èn megpróbàltam, de közèpen nem akarta vmi elengedni. Inkabb oda adom a szervizesnek. Egyelöre ebben a formaban kerdeses a RAM ès SSD csereje ....

(#88) Sputtid válasza spyduck (#87) üzenetére


Sputtid
csendes tag

Nem próbáltam, de ez [link] alapján mennie kell. Lehet, hogy nem húztad ki az Ultrabayt? Nekem megvolt a RAM csere is, szóval azzal semmi gond.

(#89) spyduck válasza Sputtid (#88) üzenetére


spyduck
nagyúr

hmm... vmi nekem középen mégsem engedte el. Majd megpróbálom még1x, köszi!

(#90) wlk


wlk
tag

Most akkor szerintetek működik rajt az Optimus vagy sem?

mert ezek szerint igen:

[link]

[link]

a gyakorlatban pedig sokan azt írják, hogy nem.

Akkor mi lehet az igazság?

(#91) brumi1024 válasza wlk (#90) üzenetére


brumi1024
veterán

Szvsz nem. Ezek a gyári brosúrák tele vannak elírásokkal, és az nvidiánál minden karihoz ugyanaz a driver jár, gondolom ezt akarja jelenteni a (Sli, Optimus) útótag. A tulajok közül pedig egy sem mondta hogy menne, amúgy furcsállnám is, ismerve az igp korlátait.

(#92) spyduck válasza wlk (#90) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ami nálam van i7 + SLI abban nincs IGP, szóval azon nem működik. Az i5 + 1db GT650-el lehetséges, de olyat még nem láttam.

(#93) wlk válasza spyduck (#92) üzenetére


wlk
tag

Sejtettem, köszi.
És így i7-tel kb mennyit bírhat az akksi wifivel netezve?

(#94) brumi1024 válasza spyduck (#92) üzenetére


brumi1024
veterán

Mindegy milyet vesz az ember, utólag bele lehet rakni, illetve meg lehet venni az ultrabay gpu-t nem? Mert ha igen, akkor valszeg egyik gép sem optimusos, sli-vel ahogy néztem nem megy.

(#95) spyduck válasza wlk (#93) üzenetére


spyduck
nagyúr

Pàr nap ès kèsz a teszt, benne lesz minden ;)

Szerk: akksi meglepöen jo!

[ Szerkesztve ]

(#96) Sapphi válasza spyduck (#95) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Köszi a tesztet már várom. :) Ez dönt majd laptop és laptop között :P :D

(#97) conqver válasza spyduck (#95) üzenetére


conqver
aktív tag

Én Is Köszönöm :R nálam is ez dönthet :DDD

Shadow&Dust.....

(#98) spyduck válasza brumi1024 (#94) üzenetére


spyduck
nagyúr

Lenovo-t megkérdeztem és azt mondták, h az i5 + SLI nélküli verziókban is le van tiltva az IGP. Magyarul egyik Y500-nál sem működik az Nvidia Optimus, legalább is amit Mo.-n forgalmaznak.

(#99) Azaron


Azaron
csendes tag

Én megrendeltem ma laptopszalonból, sajnos még nem hívtak, úgyhogy ebből csak péntek lesz ha minden jól megy :)

Victoria Concordia Crescit

(#100) conqver válasza Azaron (#99) üzenetére


conqver
aktív tag

Ma bementem és megnéztem a gépet!
Szép,igényes kidolgozás!

Shadow&Dust.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.