Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Jok3r1985


Jok3r1985
tag

usb hűtőpad kb semmit nem ér, azon kívül hogy kényelmesebb használni a gépet, kevés a teljesítménye a jó hűtéshez.
itt a ph fórumokon is azt írják, hogy az ér valamit ami külső forrásból kapja az áramot, szerintem ehhez a géphez már illene egy olyat beszerezni, csak hol lehet kapni :U

(#652) M.T. válasza Jok3r1985 (#651) üzenetére


M.T.
senior tag

Szerintem azért a semminél több (az enyém elég nagy mennyiségű levegőt mozgat meg igaz nagy lapátjai vannak), jó mondjuk lehet tényleg nem számít sokat ezért is írtam ha valaki vesz a lehető legolcsóbbat vegye és ha lehet ne kis ventilátorosat.
Viszont ha valaki a világ legolcsóbb laptophűtését szeretné használni az sem rossz, vegyél 4 db kupakot és tedd a gép négy lába alá.
Vagy még jobb a dobozban lévő szivacs amit a géphez adtak felhasználható laptoptartónak ami ugyanezt a szerepet képes ellátni. :R

A doboz belső felén az ábra hogy kell átalakítani.

[ Szerkesztve ]

(#653) kacsip


kacsip
tag

Most kaptam meg a gépet, USB pendrive-ra most rakom a Win8-at, hogy tudom arról bebootolni? mert csak a freedos jön be, biosba nem tudok belépni.

(#654) Jok3r1985 válasza M.T. (#652) üzenetére


Jok3r1985
tag

jelenleg a szivacsot használom, egész jó :D
de azért kéne valami jó hűtés hogy ne makkanjon meg 4 évesen

(#655) Jok3r1985 válasza kacsip (#653) üzenetére


Jok3r1985
tag

indításnál nyomogasd az f2-őt és bevisz biosba, ott állítsd át a boot sorrendet és menni fog

[ Szerkesztve ]

(#656) kacsip válasza Jok3r1985 (#655) üzenetére


kacsip
tag

A boot menüben átálltottam a Boot Mode-t Legacy subportról UEFI-re, mikor visszaállítottam Legacyre eltűnt a Boot sorrend. :F

(#657) Jok3r1985 válasza kacsip (#656) üzenetére


Jok3r1985
tag

ahhoz hogy usb-ről bootolj elég ha első helyre teszed a pendrive-ot, nálam semmi mást nem kellett állítani

(#658) kacsip válasza Jok3r1985 (#657) üzenetére


kacsip
tag

Igen, most már megvan minden, tölti!

(#659) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Crysis 3 alatt egy érdekes hibára lettem figyelmes. Ha az íjjal megyek azon van egy kis zöld célzó vagy mi az. És ha fordulok elég érdekesen mosódik ez másnál is így van vagy csak nálam?

Csináltam egy képet róla.

[ Szerkesztve ]

(#660) kacsip


kacsip
tag

Egyébként drivereket kell rá feltenni? hogy tudom, ha a driver cd-t nem tudom használni mert nincs optikai meghajtóm? :D

(#661) Jok3r1985 válasza kacsip (#660) üzenetére


Jok3r1985
tag

persze, a driverek kellenek mindenképpen, vagy a cd tartalmát másold pendrive-ra és onnan tedd fel vagy a lenovo honlapjáról

(#662) kacsip


kacsip
tag

A Lenovo honlapján szereplő Driver listából mindet tegyem fel, vagy csak párat(melyeket?)?

(#663) Jok3r1985 válasza kacsip (#662) üzenetére


Jok3r1985
tag

Azt tedd fel amelyekre szükséged van, mindnél le van írva hogy micsoda, csak el kell olvasni, ezt már rád bíznám ;)

(#664) kacsip válasza Jok3r1985 (#663) üzenetére


kacsip
tag

Rendben, köszi :)

(#665) Bozso68 válasza kacsip (#664) üzenetére


Bozso68
senior tag

Én a lemezről felraktam mindent (volt, amit nem engedett), aztán a VGA drivert frissítettem a legújabbra, aztán alighanem más nincs.

(#666) kacsip válasza Bozso68 (#665) üzenetére


kacsip
tag

Értem, köszi :)
Van valami javaslat, hogy mit csináljak a géppel, milyen beállítást változtassak meg, mit teszteljek le?
Eddig úgy néz ki, hogy minden rendben van a géppel, bár a touchpad mellett jobbra melegszik a burkolat, máshol nem. Pixelhibát se találtam rajta szerencsére.

(#667) Bozso68 válasza kacsip (#666) üzenetére


Bozso68
senior tag

Touchpad mellett nálam is langyos.

(#668) kacsip


kacsip
tag

Valaki tapasztalt már ilyet, vagy tudja esetleg, hogy mi lehet ez?
Amikor a laptop burkolatán végighúzom a kezem, fura érzés, olyan mintha vibrálna, mintha elektromos feszültség alatt lenne. Kikapcsolt állapotban is csinálja, csak akkor nem, ha a tápkábel is ki van húzva.

(#669) kacsip válasza kacsip (#668) üzenetére


kacsip
tag

Azt vettem még észre, hogy aksiról működve a gép se csinálja ezt, csak ha a tápkábel be van dugva.

(#670) Tachion86 válasza kacsip (#668) üzenetére


Tachion86
tag

Ott valami érintésvédelmi probléma lesz, ki kellene cserélni a tápját.

(#671) M.T. válasza Sapphi (#659) üzenetére


M.T.
senior tag

Szerintem ezt a Motion Blur okozza ráadásul amikor kevés az fps (ez viszonylagos valakinek elég a 30 valakinek a 60 alatt már nem jó).
Első körben kapcsold ki a Motion blurt, aztán próbáld ki 1366*768ban is.
Én úgy vittem végig a gamet, hogy 1920*1080 tetúra very high, anti aliasing off, az advanced menüben minden high kivéve a shading, shadow, water, ezek mediumon voltak, motion blur off.
Valójában az igazán teljesítményzabáló pont ez a 3 ami nálam medium, és ahhoz képest nem sokat venni észre ha lejebb veszed szinte csak állóképeken.
Sorrendben is talán shading, shadow, water a water értelem szerűen amikor víz van a pályán csak akkor vesz le az fpsből.
A motion blur is vesz le teljesítményt de az inkább zavaró mint teljesítmény nyernél vele, de ez is emberfüggő valakit nem zavar.

(#672) kacsip válasza Tachion86 (#670) üzenetére


kacsip
tag

Ha így marad az csak árthat a gépnek, ugye? Szóval ez gond, nem csak valami mellékes dolog, amivel nem érdemes foglalkozni.

(#673) Tachion86 válasza kacsip (#672) üzenetére


Tachion86
tag

Az hogy ha ráz egy elektromos berendezés, az nagyon is komoly probléma!

(#674) pokers válasza kacsip (#672) üzenetére


pokers
senior tag

Mi az hogy "vibrál"?
Nem lehet az, hogy a forgó winchestert érzed vibrálásnak? Bár kikapcsolva meg nem forog a hdd...

Egyébként végül melyikre esett a választás?

[ Szerkesztve ]

(#675) kacsip válasza pokers (#674) üzenetére


kacsip
tag

Azt, hogy olyan, mintha érdes lenne a felület, és... nemtudom, nem éreztem még ilyet, de mivel táp nélkül normális, nem csinál ilyet, gondolom ez nem jó:(
Amúgy az i5ös prcisat választottam.

(#676) Draken válasza kacsip (#675) üzenetére


Draken
őstag

Tehát mintha rázna..?

(#677) wlk válasza Draken (#676) üzenetére


wlk
tag

tudom miről beszél, nekem is ilyen volt, tényleg olyan érzés mintha rázna

(#678) kacsip válasza wlk (#677) üzenetére


kacsip
tag

És mit csináltál? Mi lett a géppel?

(#679) kacsip válasza Draken (#676) üzenetére


kacsip
tag

Igen, csak ugye gyengén, szóval csak bizserget.

(#680) wlk válasza kacsip (#678) üzenetére


wlk
tag

most van másodszor szervízben, úgyhogy most nem tudom, hogy ráz-e :)

(#681) kacsip válasza wlk (#680) üzenetére


kacsip
tag

Ohh, hát én nem várok vele, holnap viszem vissza, és cseréljék ki egy normálisra, ha kell ott előttük kibontom, és megnézem én magam mielőtt hazavinném.

(#682) Draken


Draken
őstag

Ezeket a (hibákkal teli) visszavitt gépeket remélem egyből küldik vissza és nem próbálják meg rásózni másra :(

(#683) Sapphi válasza M.T. (#671) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Értem, most néztem egy videót másnál is van ez a jelenség, tehát valószínű driveres lesz a dolog úgy érzem. Annyira nem zavaró, csak feltűnt, hogy miért ilyen.

(#684) kacsip válasza Draken (#682) üzenetére


kacsip
tag

Úgy tudom, bár lehet rosszul, hogy a hibával visszavitt gépeket amit visszavesznek, azt visszaküldik a gyártónak.

(#685) pokers válasza kacsip (#684) üzenetére


pokers
senior tag

Vagy mennek az outlet-be :U

(#686) M.T. válasza Sapphi (#683) üzenetére


M.T.
senior tag

A kedvedért újra feltettem a Játékot és nekem is csinálja de csak Motion Blur melett, anélkül nem és mivel engem ez a funkció amúgy is zavar kikapcsolva meg az általad említett hiba nincs, így mindegy hogy driver vagy feature hiba :)

(#687) Sapphi válasza M.T. (#686) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Köszönöm szépen!

Igen kikapcsolva nincs ez a jelenség azt néztem én is :), de nekem tetszik ez hogy kicsit elmossa a képet :D

De akkor ki lesz kapcsolva. :) Köszönöm szépen!

(#688) Tachion86 válasza kacsip (#668) üzenetére


Tachion86
tag

Lehet az is hogy ahol használod a gépet ott rossz a hálózati védőföldelés. Próbáld ki más helyen (ismerősnél, munkahelyen stb.) ahol biztosan jó a védőföld.

(#689) Bozso68 válasza Tachion86 (#688) üzenetére


Bozso68
senior tag

Földelési gond volt, egy másik topic-ban írta is.

(#690) Bozso68 válasza kacsip (#684) üzenetére


Bozso68
senior tag

Van nálatok radiátor?
Kis vállalkozó kedvvel, és némi ügyességgel a konnektor védőföldjét hozzákötheted a radiátor egy fémtiszta részéhez. Az tuti, hogy földön van.

(De nem én mondtam!!!)

[ Szerkesztve ]

(#691) kacsip


kacsip
tag

Igen, földelési gond volt, legalábbis erre jöttem rá, ha minden igaz.

(#692) kacsip válasza Bozso68 (#690) üzenetére


kacsip
tag

:D Megpróbálom majd ha más megoldás nem lesz:)

(#693) Jok3r1985


Jok3r1985
tag

wifi sebességeket nézett már valaki?
120-as a net, de kb 50 mbit amit bír a routertől kb 2 méterre, szerintem kevés

(#694) Draken válasza Jok3r1985 (#693) üzenetére


Draken
őstag

Routered tudja ezt a sebességet?

(#695) nbware válasza Jok3r1985 (#693) üzenetére


nbware
senior tag

A router maga tutira nem tud akkora sebességet. A wan része (ahol a netet kapja) gigás egyáltalán? A wifi nagyon max tud 40/50 megát. Akkor tudsz többet kihozni, ha olyan a wifid a laposban is, ami támogatja a 150 megát.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#696) Draken válasza nbware (#695) üzenetére


Draken
őstag

Tehát akkor csak ac-s wifivel szerelt lapos tudja ezt a sebességet? Sajnos még nem sok ilyen van

(#697) Jok3r1985


Jok3r1985
tag

a router gigabites és másik régi laptopokon, igaz külső 300mbites usb modemmel simán megy a 7-8 MB/sec, ez torrentről 3-4MB-vel hajlandó letölteni, az elég karcsúnak tűnik egy új géptől

(#698) nbware válasza Jok3r1985 (#697) üzenetére


nbware
senior tag

ennyit bír a laposban a wifi. Dugd be kábelre, és láss csodát, simán megy majd 150 is :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#699) Draken válasza Jok3r1985 (#697) üzenetére


Draken
őstag

Max úgy tudod hozni az elvárt sebességet kábel nélkül, ha routert cserélsz és a laposhoz veszel egy ac-s adaptert

(#700) Jok3r1985


Jok3r1985
tag

routert épp nemrég cseréltem, a gigabites sem volt olcsó, nem tudom mi kéne helyette de gondolom még egy kategóriával drágább :U
sebaj, akkor marad, azért köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.