Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Bozso68 válasza M.T. (#1250) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nekem hol az az egy tized????? :W

Egyébként ma kézbevettem a gépet, és nyaggattam a jelgenerátort.
Bal oldal tényleg ciripel néhány frekvencián, viszont az alsó lyukas hűtőlemez nyomkodásával megszüntethető.
Ez rezonancia. Úgyis SSD kerül bele, majd valamivel ki lesz peckelve összerakáskor.
Azért nem tűnt fel eddig, mert pont ott támaszkodik fel az asztali hűtőmön.
Akinek meg a kapcsoló rezonál, engem a rajta levő fehér fény zavar kicsit, gondolkodtam, hogy valami piros pöttyel letakarom, tehát adott a megoldás.
Szerintem ez házilag orvosolható, ettől még egy nagyszerű masina.Bevallom őszintén, megnyugodtam, hogy nem elektronikai hiba van.
Aki elállási időn belül találkozik a jelenséggel, vigye vissza a boltba, mutassa meg, talán lesznek olyan kedvesek, hogy megoldják a saját szervizkapacitásukkal. Ezért Lengyelbe nincs értelme visszaküldeni, bevállalni a tortúrát.
Az a gyanúm, hogy a Lenovo meg nem fog jelgenerátorozni. Illetve leszedik az alját, vizsgálják a hangszórót, aztán visszajön, hogy nem találtak hibát.

(#1252) sanyamarci válasza Bozso68 (#1251) üzenetére


sanyamarci
tag

Első indiításkor mindig remegni fog a kép de pár kattintás és megoldódik a dolog.

1.Beállítod ahogy a képen van
2.Ha remeg a kép még mindig akkor a vertikális szinkronizációnál a pipát kiveszed és rányomsz az ok-ra
3.Vertikális szinkronizációnál a pipát visszarakod és rányomsz az ok-ra
Ha kész akkor már nem fog remegni a kép és ezt minden indításkor meg kell csinálni.

(#1253) pokers válasza Bozso68 (#1251) üzenetére


pokers
senior tag

Ne is foglalkozz vele, nekem is 7,3 lett az új bétával :)
A memória viszont a 7,8 helyett nálam 8,0 :))

(#1254) sanyamarci válasza Bozso68 (#1251) üzenetére


sanyamarci
tag

:U

Első indiításkor mindig remegni fog a kép de pár kattintás és megoldódik a dolog.
1.Beállítod ahogy a képen van
2.Ha remeg a kép még mindig akkor a vertikális szinkronizációnál a pipát kiveszed és rányomsz az ok-ra
3.Vertikális szinkronizációnál a pipát visszarakod és rányomsz az ok-ra
Ha kész akkor már nem fog remegni a kép és ezt minden indításkor meg kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#1255) Bozso68 válasza sanyamarci (#1254) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi, összejött.
Teljes képernyőn gyorsabb?

(#1256) sanyamarci válasza Bozso68 (#1255) üzenetére


sanyamarci
tag

Szerintem igen és sokkal jobb így játszani.Amúgy ez már a játék hibája szerintem.

(#1257) Bozso68 válasza sanyamarci (#1256) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nekm is ugyanezek az értékek, kivéve a lemez. Az még a szokásos 5,9.

(#1258) Tachion86 válasza sanyamarci (#1256) üzenetére


Tachion86
tag

Ez nagyon érdekes mert nálam:
7,1
7,5
6,5
6,5
5,9
Miért csak 6,5? Gondoltam lehet azért mert ki van kapcsolva az SLI. Bekapcsoltam, újrafuttattam de akkor is 6,5. Mondjuk a memóriát sem értem. DDR3 1600MHz-es van benne gyárilag, pár napja tettem bele még egy 4GB-osat de az is 1600MHz-es. A processzor az oké hogy csak 7,1 hiszen ebben i5 van. A merevlemes majd majd jobb lesz SSD-vel.

Szerk: Mondjuk nem mintha a windows élményindex túl nagy jelentőséggel bírna a szememben, csak hát na. :-)

[ Szerkesztve ]

(#1259) Tachion86 válasza sanyamarci (#1254) üzenetére


Tachion86
tag

Ha bekapcsolt SLI esetén bepipálom a vertikális szinkronizációt majd rányomok az "Elfogad"-ra, akkor a WoT kifagy. A tálcán ott marad de ha átváltok rá akkor nem történik semmi. Ha bezárom a feladatkezelőben és újra elindítom akkor pedig fehér lesz a képernyő és ott vége. Csak úgy működik újra a WoT ha kikapcsolom az SLI-t.

(#1260) sanyamarci válasza Tachion86 (#1258) üzenetére


sanyamarci
tag

milyen drivers van fent? win8 frissítve van?

(#1261) M.T. válasza Tachion86 (#1258) üzenetére


M.T.
senior tag

Ez valószinűleg driver függő is tedd fel a 314.21 es bétát és úgy futtasd le újra.

(#1262) Tachion86 válasza M.T. (#1261) üzenetére


Tachion86
tag

314.07-es driver van a gépemen. Hol lehet a bétát letölteni?

Szerk.: win8 pedig épp ma frissítette magát legutóbb.

[ Szerkesztve ]

(#1263) sanyamarci válasza Tachion86 (#1259) üzenetére


sanyamarci
tag

Nekam is ez volt a gondom tedd az amit az M.T. LEÍRT

[ Szerkesztve ]

(#1264) sanyamarci válasza Tachion86 (#1262) üzenetére


sanyamarci
tag

http://www.geforce.com/drivers/results/59436

(#1265) Bozso68


Bozso68
senior tag

A nvidia programban van egy frissítés kereső, ott a bétát is be kell pipálni, az tuti jó illesztőt ajánl fel.

Jobbra lent nvidia, jobb klikk.

[ Szerkesztve ]

(#1266) Tachion86 válasza Bozso68 (#1265) üzenetére


Tachion86
tag

Azt írja hogy nem talált kompatibilis hardvert. :-(

(#1267) M.T. válasza Tachion86 (#1266) üzenetére


M.T.
senior tag

Nemzetközi bétát kell feltenni azt hiszem ha az angolt akarod mikor magyar a windows akkor van ez a gond.......

(#1268) Bozso68 válasza Tachion86 (#1266) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ezt próbáld!

(#1269) Tachion86 válasza Bozso68 (#1268) üzenetére


Tachion86
tag

Köszönöm! Így 7,0-át ír.

(#1270) Tachion86 válasza Tachion86 (#1269) üzenetére


Tachion86
tag

És megy a WoT teljes képernyőn fullHD-ban, SLI-vel. :-)

(#1271) marcee


marcee
addikt

Sziasztok,
Y500-on nincs lehetőség az mSATA SSD-t gyorsítótárnak használni a HDD-re telepített rendszerhez és adataihoz? Intel Rapid Storage nem ajánlja fel. Lenovonak nincs erre szoftvere?

\m/

(#1272) M.T. válasza marcee (#1271) üzenetére


M.T.
senior tag

Elvileg kéne lennie most nem tudom ebben a modellben vagy másikban(y580) van 8, 16Gb os msata SSD gyorsítónak.
De azt is próbálhatod, hogy átteszed a windows lapozófájlt meg a memória képféjlt SSDre, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#1273) Jok3r1985 válasza M.T. (#1272) üzenetére


Jok3r1985
tag

ebbe is tesznek 16-os msata ssd-t gyorsítótárnak

(#1274) M.T. válasza Jok3r1985 (#1273) üzenetére


M.T.
senior tag

Akkor tuti van rá hivatalos megoldás.

(#1275) Cargo


Cargo
tag

Sziasztok!

Ez a régi verzió lenne? [link]

Cikkszám alapján ez az 59-351662 több információt nem találtam. Árban viszont i5 szinten van. Látszólag csak a hdd kisebb a 367-esekhez képest.

Update: megvan 16/12/12 gyártás. Szóval a régi. :S

[ Szerkesztve ]

nothing

(#1276) Malonee


Malonee
tag

Csináltatok 3dmark11 tesztet?

(#1277) Gomb89


Gomb89
csendes tag

Hát gyerekek szopóágra kerültem...

Amit rendeltem OCZ Agility 4-et, gyári selejt, küldhetem vissza, 12 órát szöszmötöltem vele...
firmware-t is frissíteni kéne ha Y500-ba kerül, szóval mielőtt bárki ilyen SSD-t szándékozna venni, javaslom rögtön gondolja meg magát!

Apropó, az Y500 tulajok, avassanak már be, hogy az ő gépükön tökéletesen illeszkedik-e összecsukva az a gumiszerű keret ami rácsukódik a billentyüzet köré ? mert nekem elölről nézve elég amorf. :F
Középen 3-4 milliméter hézag van a sarkakhoz képes, és még nem is szimmetrikus.

Köszi előre is!

(#1278) kacsip válasza Gomb89 (#1277) üzenetére


kacsip
tag

Nálam sem illeszkedik tökéletesen, sőt, nálam lötyög is kicsit ott középen az a keret féleség.

(#1279) sanyamarci válasza Gomb89 (#1277) üzenetére


sanyamarci
tag

Miket nem vesztek észre! Ez a notebook amúgy is nyitva jó.Ha meg elvan rakva éjszakára sötétben nem lehet látni az illesztés. :)

(#1280) sanyamarci


sanyamarci
tag

Én azt várom,hogy mikor adnak ki hozzá egy gtx690 videokártyát.

(#1281) Gomb89 válasza kacsip (#1278) üzenetére


Gomb89
csendes tag

Nekem bántja a szemem... Mindig az jut eszembe, hogy a szakbarbár biztos megfosztorgatta az üzletben mikor beletette a +8 giga ramot. :(((

Mellesleg: Iponnal garanciáztatott már valaki futárral ? Mert már a garanciafutár igénylést sem lehet nekik elküldeni. :C

[ Szerkesztve ]

(#1282) M3Ny3'T válasza sanyamarci (#1279) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

Hát azért az ember oldalát mégiscsak szúrja az ilyen apróság is, ha egyszer kiadott valamiért 300K-t... :))

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#1283) sanyamarci válasza M3Ny3'T (#1282) üzenetére


sanyamarci
tag

Akkor vissza kell küldeni!

(#1284) M.T. válasza Gomb89 (#1277) üzenetére


M.T.
senior tag

Hát ahogy olvasom a hibákat amiket irtok néha az az érzésem enyém az egyetlen hibamentes gép :DDD
Pedig mikor megvettem isten lássa lelkem nagyon nyúztam vizsgáltam mondm a legkissebb hardwares hiba és repül vissza az eladóhoz, azóta kb már egy hónap is eltelt és semmi bajom vele kopp, kopp, kopp :D

[ Szerkesztve ]

(#1285) sanyamarci válasza M3Ny3'T (#1282) üzenetére


sanyamarci
tag

Mondjuk én nem szívesen küldöm Lengyelországba szervizbe , hogy szétkapják várnék vele hát ha jön még ki valami probléma.

(#1286) sanyamarci válasza M.T. (#1284) üzenetére


sanyamarci
tag

Nekem sincsenek ilyen gondok a gépemmel.Egyedül a NVIDIA Driver volt gondom de ez ma reggel megoldódott .

(#1287) Gomb89


Gomb89
csendes tag

Számoljatok már be még páran legyetek szívesek, a fentebb említett illeszkedési pontosságról, ha össze van csukva, szemből nézve, nektek is van középen 3-4 milliméter hézag ? Engem igen zavar :D Szoval homályosítsatok fel amíg még van alkalmam elállni a vásárlástól. :)

(#1288) sanyamarci válasza Gomb89 (#1287) üzenetére


sanyamarci
tag

Reggel megnézem az enyémet is mert most dolgozok.

(#1289) Gomb89 válasza sanyamarci (#1288) üzenetére


Gomb89
csendes tag

Köszi, írd majd meg, meg a többiek is !!!! :)

(#1290) Danex válasza Gomb89 (#1287) üzenetére


Danex
addikt

én se vettem észre jó ideig pár napja kb... Lan után voltunk azt hittem véletlen megerőltethettem (amit tudom, hogy nem hisz 1 hetet használtam csak úgy mint laptop) de teljesen olyan mint ha el lenne hajolva.

(#1291) sanyamarci válasza Gomb89 (#1289) üzenetére


sanyamarci
tag

Enyém is olyan. :((

(#1292) Gomb89 válasza sanyamarci (#1291) üzenetére


Gomb89
csendes tag

És legalább nektek szimmetrikus ? :) Mert nekem jobb oldalon több fekszik fel mint bal oldalon :)

(#1293) sanyamarci válasza Gomb89 (#1292) üzenetére


sanyamarci
tag

íGY VAN!Nekem is olyan.

(#1294) pokers válasza Gomb89 (#1292) üzenetére


pokers
senior tag

Nekem is kifli, de szimmetrikus kifli :)

Bakker, miket észre nem vesztek, én eddig csak használtam a gépet teljes megelégedéssel, ennyire aprólékosan nem néztem át. Aminek kell, az műxik lyól :D

(#1295) sanyamarci válasza pokers (#1294) üzenetére


sanyamarci
tag

Én vissza nem küldöm mert hátha másét kapom meg.Amúgy minden más oké a gépen.

(#1296) pokers


pokers
senior tag

Ha már ennyire belejöttünk a hibaelemzésekbe, akkor én is kérdezek egyet.

Nektek is bekapcsoláskor, még fekete képernyőn (amikor megjelenik a Lenovo logó) felül jobban világít a "led backlight", mint máshol?

(#1297) Gomb89 válasza pokers (#1296) üzenetére


Gomb89
csendes tag

Igen, Pontosan emiatt érdekelt a ferde illeszkedés, mert ha egy picit megfeszíted, hogy egyenesebb legyen a keret a kijelző körül akkor szinte el is tűnik a bevilágítás!

(#1298) Bozso68


Bozso68
senior tag

Nekem viszonylag egyenesen, párhuzamosan illeszkedik lehajtáskor a monitorrész.

Viszont egy kérésem lenne, ne keltsünk pánikhangulatot...
Olvasott már valaki az AlienWare-kkal kapcsolatos hibákról fórumokban? Pedig az aztán a teljesítmény, és a prémium netovábbja.
Szerintem ahhoz képest nálunk minimális a gond.

(#1299) Gomb89 válasza Bozso68 (#1298) üzenetére


Gomb89
csendes tag

Nem keltünk pánikhangulatot, de szerintem semmi gond nincs azzal ha mindenki egyezteti, hogy mit kapott. Jobb nekünk is, és azoknak is akik olvassák a topikot és ilyet szándékoznak venni. Összességében szerintem nagyon korrekt cucc ár/teljesítmény arányban!

Most próbáltam ki a GTA iV-et, klipp maxon pöccre viszi a legutóbbi beta driverrel, a legutolsó whql-el viszont egy csomó játék kifagy vagy bugos.

Továbbá megfigyeltem azt is, hogy terhelés alatt, az 1-es számú videókártya 3 fokkal mindig melegebb, nálatok is hasonlóan ?

AlienWare-ekkel mi gond szokott lenni ? :)

[ Szerkesztve ]

(#1300) Sapphi válasza Gomb89 (#1299) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Az hogy melegebb az egyértelmű mivel az a hűtő felel a processzorért is. Míg a második videokártyának külön hűtése van. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.