Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Tachion86 válasza wlk (#350) üzenetére


Tachion86
tag

Feltettem, újraindítottam és megjelent a másik VGA az eszközkezelőben. Az Nvidia vezérlőpultban is megjelent az SLI, be is állítottam és az SLI vizuális indikátort is bekapcsoltam. De hol kellene ennek indikálnia? :-D Az óra mellett valami kis ikonnal vagy hogy? Mert semmi változást nem látok. Mentem egy kört a WoT-tal de csak az egyik oldalán jött ki meleg levegő a gépből. :-) Innen gondolom hogy hogy csak az egyik működik.
Az Nvidia oldalán pedig azt írja hogy a World of Tanks működik SLI-vel.

[ Szerkesztve ]

(#352) wlk válasza Tachion86 (#351) üzenetére


wlk
tag

Be is kell kapcsolni először az SLI-t az Nvidia kezelőben, utána ha elindítod a játokot akkor zöld csík jelenik meg függőlegesen, az az SLI indikátor.

(#353) Tachion86 válasza wlk (#352) üzenetére


Tachion86
tag

Persze, bekapcsoltam az SLI-t mer addig az SLI indikátort be sem lehet kapcsolni. De nem látok semmilyen függőleges zöld csíkot. Hol kellene ezt látni?

(#354) wlk válasza Tachion86 (#353) üzenetére


wlk
tag

Ha nem látod akkor nem megy az SLI.
Észrevennéd, mert egy kb 1 cm széles zöld csík lenne a képernyő tetejétől az aljáig.
Lehet a játék nem támogatja.
Starcraft 2-vel tuti mennie kell, mert azzal én próbáltam, az előző játékról nem tudok nyilatkozni.

(#355) Bozso68 válasza Tachion86 (#353) üzenetére


Bozso68
senior tag

A W.O.T. csak a 8.4.-től használja az SLI-t, most még csak a 8.3. van.
Most jött róla előzetes leírás.

(#356) Tachion86 válasza Bozso68 (#355) üzenetére


Tachion86
tag

Ohh. Most is nagyon szépen fut, mi lesz akkor a 8.4 után... :-D

(#357) M.T.


M.T.
senior tag

Ma egy kicsit megviccelt a gép már visszaküldésben gondolkodtam.
A hiba az volt hogy valamiért hibát irt a hangra TSen akartam beszélni ismerőssel és a TS úgy indult, hogy nincs olyan hangeszköz ami ki van jelölve mondom hisz tegnap jó volt, teszthangot nem játszotta le, de a windows hangok szóltak.
Fogtam újraraktam a lenovo lemezről a hang drivert és most megint minden jó, lehet itt is hagyni kéne a windows drivert mint a touch padnál :)

(#358) Bozso68 válasza M.T. (#357) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ne akard megjavítani azt, ami működik :) .

(#359) M.T. válasza Bozso68 (#358) üzenetére


M.T.
senior tag

Ez az nem működött és hiába indítottam ujra nem ment csak a driver újrarakása után.........

(#360) M.T. válasza M.T. (#359) üzenetére


M.T.
senior tag

Még szerencse, hogy ez nem hardver hiba lesz valószinű ez valami softwares gond ugye.

(#361) Bozso68 válasza M.T. (#359) üzenetére


Bozso68
senior tag

Win8 alatt vacakolt?
Azóta minden rendben?

(#362) wlk válasza Bozso68 (#361) üzenetére


wlk
tag

Nekem Win7 alatt is működött minden, kivétel a touchpad, mert az sehol sem :)

(#363) Bozso68 válasza wlk (#362) üzenetére


Bozso68
senior tag

Az SLI minden körülmények között megy?
Újraindítás, hidegindítás, felébresztés, mittudomén?
Touchpad hardverhiba?

[ Szerkesztve ]

(#364) wlk válasza Bozso68 (#363) üzenetére


wlk
tag

Nem emlékszem, hogy baj lett volna vele, de ugye most szervízben van, úgyhogy nem tudom tesztelni.

(#365) Bozso68 válasza wlk (#364) üzenetére


Bozso68
senior tag

Jaaaa, persze... Túl sokan kezdünk lenni, mondtad is... :)

(#366) M.T. válasza Bozso68 (#361) üzenetére


M.T.
senior tag

Igen win 8 alatt de azóta minden ok.
Így utólag lehet a Skype zavart be neki mert előtte kb 1 órával tettem fel de mivel csak olvasgattam nem tudtam hogy esetleg belerondított a rendszerbe bár lehet nem tőle volt.
Mindegy most minden jó öröm és bodottá :)

U.I.:
Nincs SSDm de piszok gyors bekapcsol a win8 ha kikapcsolás után ramképfájlból vagy miből jön be.
Olyan 10 sec és desktopon vagyok.........csak mikor ujraindítás van akkor van asztali gép feelingje de az sem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#367) Bozso68 válasza M.T. (#366) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ramképfájl segítségével a kikapcsolási állapot indul?
(Megnyitott honlapok, stb?)
Illetve hol lehet ezt beállítani?

(#368) M.T. válasza Bozso68 (#367) üzenetére


M.T.
senior tag

Úgy tudom ez automatikus.
Csak újraindításnál mivel a legtöbb telepítéskor változások vannak ezért nem indíthatja abból.
Csak a rendszerről csinál képfájlt ha jól tudom a megnyitott honlapok meg ilyenek a böngészőben állíthatók.
Pl én operát használok és előző folyamat folytatása néven jön be a legutóbbi munka

[ Szerkesztve ]

(#369) Bomc válasza spyduck (#54) üzenetére


Bomc
aktív tag

Az is lehet hogy az i5-i7 miatt ekkora az fps különbség...vagy proci nem sokat számít fps-ek terén?

(#370) Tachion86


Tachion86
tag

Sajnos nem jó a gépem. A bal hangszórója rezonál néha. Megmértem jelgenerátor programmal és kb 400Hz-700Hz tartományban rezonál, torzít. Néhány perc után már fáj tőle a fejem... Úgyhogy sajnos mehet is rögtön a szervizbe. Remélem hamar visszakapom mert kell a munkámhoz. Meg olvastam itt valahol hogy van aki összekarcolva kapta vissza, ez ellen lehet valamit tenni? Írassak alá egy papírt a futárral hogy a gépet karcmentesen vette át vagy mi? :-) Be is ***** ha karc lenne rajta, egy napos a kicsi...

(#371) M.T. válasza Tachion86 (#370) üzenetére


M.T.
senior tag

Jó, hogy mondod kihuzom a fülhallgatót ha nekem is csinálja még most jöjjön elő a hiba.
Nagy hangerőnél jelentkezik?

(#372) Tachion86 válasza M.T. (#371) üzenetére


Tachion86
tag

Minden hangerőn, direkt kipróbáltam. És amikor odarakom az ujjamat akkor érezni is lehet hogy valóban fizikailag is rezonál a hangszóró.
Ezzel tudod végigpásztázni az egész frekvenciatartományt:
http://kapcsolasok.hu/letoeltesek/doc_download/20-jelgenerator-program

[ Szerkesztve ]

(#373) Bozso68 válasza Tachion86 (#372) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nem vagy benne a pénzvisszafizetős időszakban?
Vagy nálad más a szitu?

(#374) Tachion86 válasza Bozso68 (#373) üzenetére


Tachion86
tag

Nem tudom hogy mire gondolsz. De én nem is a pénzemet szeretném visszakapni hanem a gépemet jó hangszórójú állapotban. :-)
Mondjuk a legjobb az lenne ha a boltban egy ugyan ilyenre kicserélnék csak a merevlemezt hagy tegyem át bele. :-)

[ Szerkesztve ]

(#375) Bozso68 válasza Tachion86 (#374) üzenetére


Bozso68
senior tag

Vásárlástól számított x ideig vissza is kérheted a pénzt.
H boltban vetted, azonnal uzsgyi vissza, cserét szerintem ki lehet taktikázni, a csomagküldős visszafizetésről meg volt már itt is szó, olvass vissza.
a te esetedben 1-2 napos gépről van szó.
Tuti meg lehet előzni a lengyel tortúrát.
Jobban jársz egy újjal, újratelepítve, lementett adatokat átrakva.

[ Szerkesztve ]

(#376) M.T. válasza Tachion86 (#374) üzenetére


M.T.
senior tag

A vinyócserét nem fogják engedni, max ők átteszik de vannnak programok a tartalom mentésre.
Amúgy nincs bekapcsolva a dolby home theater esetleg és az kavar be?

[ Szerkesztve ]

(#377) M.T. válasza Tachion86 (#374) üzenetére


M.T.
senior tag

Kösz a progit nekem hál isten minden ok semmi remegés csak a hang.

(#378) Bozso68 válasza Tachion86 (#372) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi, én is kipróbáltam, nekem is jó, mondjuk én is fejhallgatóról használom normál esetben.

(#379) Tachion86


Tachion86
tag

Feltettem egy másik játékot a WoT-on kívül hogy kipróbáljam mit produkál a két VGA. De nem megy az SLI! Megnéztem és az eszközkezelőből is eltűnt az egyik VGA, az Nvidia vezérlőpultból pedig az összes SLI-re utaló dolog. Pedig eddig ott volt! :(

(#380) M.T. válasza Tachion86 (#379) üzenetére


M.T.
senior tag

Próbáld meg újratenni a video drivert vagy kivenni az ultrabayből a kártyát és visszatenni, ha eddig nem volt a gépen akkor windows 8at feltenni, esetleg driver frissítés akár bétára is asszem van 313 as béta.
Ha ezek nem hoznak sikert lehet gépcsere kéne neked, mert ilyen gondokkal elidőzik majd a szervizben és nagy eséllyel visszakapod javítás nélkül.....
És ezt szerintem nem csak Lenovo szerviz csinálná így, lehet teljesítménybe kapnak fizetést, bónuszt és az ilyen egyszer van egyszer nincs hibákra nem fordítanak elég időt vagy egyszerüen előrébb teszik a listán a könnyen javíthatóakat.
(Tapasztalatból mondom, igaz nem szervizben melóztam de olyan helyen ahol telefonjavításokkal is foglalkoztam és hidd el láttam sok embert aki készüléket javított és 100 szervizesből 1 volt olyan aki minden hibának utána akart járni ha beledöglik is és az nagyon, nagyon ritka ember)

(#381) Bozso68 válasza Tachion86 (#379) üzenetére


Bozso68
senior tag

Neked ugye nem Win8 van fent?

(#382) M.T. válasza Bozso68 (#381) üzenetére


M.T.
senior tag

Igen azért írtam neki én is a javaslatomban mert win7 alatt sli felismeréssel küzd a gép de win telepítés előtt megnézheti a 313as béta drivert hátha azzal jó....
Ha meg win 8 van akkor ugrás az előző hozzászólásomhoz.

[ Szerkesztve ]

(#383) Sputtid válasza Tachion86 (#370) üzenetére


Sputtid
csendes tag

Nem vagy egyedül. Ugyanúgy rezonált a hangszóró nálam is.

(#384) M.T. válasza Sputtid (#383) üzenetére


M.T.
senior tag

Mondjuk ez legyen a legnagyobb baja, bár aki rendszeresen a beépítettet használja annak lehet ez nagy gond. De bármennyire is jó a laptophangszórókhoz viszonyítva azért mégiscsak normális hangkeltésre vagy egy jó fülhallgató vagy egy külső az igazi.
Az igazán dühítő esetleg az, hogy ennyi pénzért ne legyen már semmi gondja, de én pl ezért még ha ilyen baja lenne se küldeném vissza mert félek több problémát okoznának míg visszakerül, de ez én vagyok.
Attól függetlenül ha a legkisebb baja lesz 8 napon belül visszaviszem de kopp,kopp,kopp eddig semmi.

[ Szerkesztve ]

(#385) Tachion86 válasza Bozso68 (#381) üzenetére


Tachion86
tag

Win7 van, ez a gond? Win 8-al biztos hogy jó lenne?

(#386) Tachion86 válasza Sputtid (#383) üzenetére


Tachion86
tag

És mi lett vele? Szervizben cserélték a hangszórót? Mennyi idő alatt kaptad vissza?

(#387) Tachion86 válasza M.T. (#384) üzenetére


Tachion86
tag

Így van, tudom én Sennheiser fülessel hallgatni, de azért egy negyedmillió Forintos gépnek, ami ráadásul JBL meg DOLBY meg mittudoménmilyen logók vannak rajta, az ne recsegjen.

(#388) M.T. válasza Tachion86 (#387) üzenetére


M.T.
senior tag

Tudom ezért is írtam idegesítő ha gond van a géppel még ha kicsi is (ennyi pénzért).

(#389) Bozso68 válasza Tachion86 (#385) üzenetére


Bozso68
senior tag

Win8 alatt minden kompakt benne.
Én is fáztam tőle, de azt raktam rá, neked is melegen ajánlom.
Már haverok vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#390) M.T. válasza Bozso68 (#389) üzenetére


M.T.
senior tag

Valamint írtad régebben van rá valami progi amivel igencsak win7re hasonlít Talán a classic shell vagy melyik.
Ez nem tudom milyen de van olyan ami egyből bootolás után desktopra kényszeríti skippelve a Metrot.

(#391) Bozso68 válasza M.T. (#390) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ez olyan!

[ Szerkesztve ]

(#392) Jok3r1985


Jok3r1985
tag

Sziasztok!

Épp most szeretnék megrendelni egy y500-as modellt, abban kérném a segítségeteket, hogy ugye a második vga ultrabay-es, tehát kivehető. Azt olvastam hogy alap esetben a 2 vga miatt nem működik az optimus, de ha kiveszem a 2. vga-t akkor működik a váltás és tovább bírja az akksi?

köszi

(#393) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok ebből a tipusból van fullhd-s is esetleg ?
A körítés megfelel, bár lehetne 6gb ram benne, mod: most nézem ez csak 2 magos akkor mégsem 4magosat keresek.
Elsősorban erős multimédia a felhasználás némi játékkal, bf3-mazgatok de ha kell lowon is játszok vele az asztalimat váltaná le i7 920, 6gb ram, 7850 2gb, a teljesítmény visszalépéssel tisztában vagyok, esetleg 7850/7870M vagy a legjobb egy 7950M lenne ha van belőle ilyen variáns.

[ Szerkesztve ]

(#394) Bozso68 válasza Jok3r1985 (#392) üzenetére


Bozso68
senior tag

Legjobb tudomásom szerint nincs benne Optimus.
De egy ilyen gépet amúgy se akkuról ildomos tolni.
Vannak tesztek, hogy meddig bírja így akkuról, nem olyan vészes az se.

(#395) Bozso68 válasza ADAM1337 (#393) üzenetére


Bozso68
senior tag

Szia!

Amit belinkeltél, az az Y580 egyik típusa, annak van külön topic-ja, ott érdemes érdeklődni.
Ha jól tudom az Y580-nak is van FHD változata, de biztosabbat ott tudnak mondani.

(#396) Jok3r1985 válasza Bozso68 (#394) üzenetére


Jok3r1985
tag

az a baj én elég sokat hurcolnám és kell hogy bírjon 3 órát minimum az akksi majd 1 évesen is, az egy vga-s verzióban sincs optimus?

(#397) ADAM1337 válasza Bozso68 (#395) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Okés meglesem hirtelen ezt a topikot találtam gondoltam családra vonatkozó de meglesem.

(#398) Bozso68 válasza ADAM1337 (#397) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ohh, nem találok Y580-as topic-ot a keresővel... Lehet, hogy mégsincs?
Abban az esetben elnézést.

(#399) M.T. válasza Jok3r1985 (#392) üzenetére


M.T.
senior tag

Az optimus nincs meg benne elvileg az alaplap sincs összeköttetésben a prociban lévő integráltal tehát ha kiveszed az ultrabayből sem működik.
Amúgy az SLI-t ki lehet kapcsolni ha az akkuidő a fontos de desktopon ugy visszaveszi az órajelekt a 650M, hogy nem sokkal rosszabb az integráltnál.
A gépre jellemző hogy amikor terhelve van a proci eszi a legtöbbet ezt bizonyítják a hőfokok is, nekem a videokártyák még egyszer sem lépték át a 65 fokot míg a procit 3 óra game után már ellátogatott 77 fokra is.
(elvileg 105nél szabályoz le)
Külföldi fórumon aki féltette a gépét irta, hogy throttlestop nevű progivan beállította, hogy max 3 Ghz ig menjen a turbo így akár 10 fokkal is hűvösebb lett a proci gamek alatt és teljesítményben nem érződik....

[ Szerkesztve ]

(#400) Jok3r1985


Jok3r1985
tag

illetve írjátok sokan, hogy jönnek az új szériás y500-asok és érdemes azt venni. honnan tudom hogy amit kinéztem az régi vagy új széria?:S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.