Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) M.T. válasza conqver (#1800) üzenetére


M.T.
senior tag

A 2.02 es bios igazából kiszivárgott kinai oldalról letölthető de igazából eredeti Lenovos.
Nekem már az van a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#1802) sanyamarci válasza M.T. (#1801) üzenetére


sanyamarci
tag

GPU 0 : 81.0
GPU 1 : 82.8

(#1803) M.T. válasza Sz4bolcs (#1799) üzenetére


M.T.
senior tag

A frissítés tök egyszerű egyébként ha megvan a 2.02es.
Windows alatt elindítasz 1 exe fajlt majd bejön egy ablak mutatja mid van mire uppolsz leokézod figyelmeztet leokézod újraindul flashel, újraindul belépsz biosba ellenőrzöd a boot sorrendet kész.....

(#1804) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

És a jelenlegi bios mentése?

(#1805) M.T. válasza Sz4bolcs (#1804) üzenetére


M.T.
senior tag

Arra meg én pl az Fptw64 progit használtam azzal mentettem le az 1.05ös biosomat.

[ Szerkesztve ]

(#1806) conqver válasza M.T. (#1801) üzenetére


conqver
aktív tag

Köszönöm!
Mi változik az új BIOS-tól ill. egy linket és egy leírást ha linkelnél megköszönném.
Böngésztem az előző postokat de nem láttam vagy elkerülte a figyelmemet :R :R

Shadow&Dust.....

(#1807) M.T. válasza conqver (#1806) üzenetére


M.T.
senior tag

A Techinferno -n angolul meg tudjátok nézni kaptam pár privát üzenetet a bios buherával kapcsolatban majd lehet megprbálom lefordítva itt is közzétenni a dolgokat esetleg olyanok segtségével akik már ezt meg is csinálták maguknak én még csak lementettem az eredeti biost meg beflasheltem a kiszívárgott eredetit.

Ha gond lenne a géppel én felelősséget nem vállalok az eredeti biosmentés nélkül véletlen se kezdjen neki senki a biosban van a sorozatszám a windows kulcs (ha win8al lett véve) ilyesmi ha ezzel gond van amikor gariztatni akarjátok az nagy szívás.
Moddolt biossal nem küldünk vissza gariba gépet olyankor vissza kell tenni az eredetit a kiszivárgott 2.02 -est lehet elfogadják 2013.03-tól az vagy újabb van a gépekben...
A moddolás lényege csak olyan moddolt bios kerülhet a gépbe amilyen van a gépedben nem lehet 1.05-ösre 2.02es moddoltat rakni ha ilyet szeretnél először az eredeti 2.02es kell amiben kilockolásra kerül az első GPU0 ás kártya azt nem köti már meg a tuningban semmi az ultrabay karit külön hozzá kell flashelni arra is van megoldás.
Nem akarom Danex kollégát reklámozni de ő már mindent megcsinált a gépén ő több tapasztalattal rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#1808) M.T. válasza M.T. (#1807) üzenetére


M.T.
senior tag

*A 2.02 es moddolt változatában kerül kilockolásra a GPU0-a.

(#1809) Gaba9


Gaba9
csendes tag

Sikerült win7 alatt BIOS frissítés után SLI-re kényszeríteni ... megy faszán elvileg .. :)
Ezer hála a segítségért M.T. kollégának!!! :C

(#1810) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Regisztráltam, de nekem nem enged erről az oldalról letölteni semmit. Elő kell fizetni?

(#1811) M.T. válasza Sz4bolcs (#1810) üzenetére


M.T.
senior tag

Nem kötekedésként de el kellett volna olvasni a feltételeket világosan le van írva, 5öt kell postolni.
Minden postot átnéznek az adminok ne legyen sértő vagy túl értelmetlen, és akkor 5 post után lehet letölteni....
Ha gondolod a fájlokat el tudom küldeni privibe, úgy mint Gaba9 kollégának.

[ Szerkesztve ]

(#1812) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

ohh, kössz a felvilágosítást. :/

A fileokat nagyon megköszönném, ha átküldenéd, akkor nem kéne a másik fórumon trollkodnom.

(#1813) Szilard00


Szilard00
csendes tag

Sziasztok.

Ha mostanában (május közepe előtt) rendelek Y500-at a laptonszalon-tól, előfordulhatnak problémák (touchpad, stb.)?
SSD-t lehet rakni a HDD mellé? Azt olvastam, hogy mSata SSD-t lehet, de nagyon szét kell szedni hozzá. Ez garanciavesztéssel jár?

Köszönöm előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#1814) Bozso68 válasza Szilard00 (#1813) üzenetére


Bozso68
senior tag

Szia!

Nem jár garanciavesztéssel az mSATA (!) SSD berakása, csak a hátlapot kell levenni hozzá, meg a rendszertelepítéshez a HDD-t lekötni. Telepítés után a HDD vissza. SSD-ből mindenképpen 6GB/s-ost vegyél, mert a vas tudja a SATA3 sebességet! (Tudomásom szerint Crucial, ADATA, és Plextor gyárt ilyeneket. Kb 1 hónapja nem figyelem a témát, mert már megvettem :) )
Én féltem a szereléstől, de tök könnyű volt megcsinálni, csak egy precíz kisméretű csillagcsavarhúzó kell hozzá, meg egy kicsi csavar az SSD-nek.
A touchpadtól nem kell félni, nem a legprecízebb, de együtt lehet élni vele.

(#1815) Szilard00 válasza Bozso68 (#1814) üzenetére


Szilard00
csendes tag

Szia.

Köszi :).
Már csak ki kell bírni addig :D.

(#1816) kacsip


kacsip
tag

Hali
Valaki le tudná nekem írni, akinek i5ös procis gépe van, hogy alapjáraton mennyi a cpu hőmérséklete nála? Esetleg netezés közben is. Most néztem meg 3 programmal, Speedfan-el a cpu olyan 28-32, Aida 64-el viszont már 50 felettit ír ki, olyan 50-54, és megnéztem még egyel, Hwinfo 64-el, ott is 50 felettit ír, 50-53.
GPU-ra kb ugyan azt mutatja mind a 3 program, kb 40-42 fokot.
Nem tudja valaki, hogy mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#1817) Danex válasza kacsip (#1816) üzenetére


Danex
addikt

50+ lesz az

(#1818) kacsip válasza Danex (#1817) üzenetére


kacsip
tag

Akkor az nem sok, ugye? Ne aggódjak miatta, mert az normális?

(#1819) nbware válasza kacsip (#1818) üzenetére


nbware
senior tag

ez normális, ha 100 fok felett lenne, na akkor lenne gond

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1820) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

1. Az Y580 vagy az Y500 a jobb játékra?
2. Melyiknek jobb a fogyasztása?
3. Van itt olyan fórumtag, akinek korábban Y570-ese volt?

(#1821) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

Szia!
y500 jobb az sli-t támogató játékokban, ha meg tuningolod is akkor sli nélkül is erősebb lesz (vagy egyformán erős) mint az y580.
Akkuideje az y580-nak jobb az optimus miatt, az y500 sajnos nem képes az intergrált vga-t használni.

[ Szerkesztve ]

(#1822) kacsip válasza Cyber_Bird (#1821) üzenetére


kacsip
tag

"az y500 sajnos nem képes az intergrált vga-t használni."

Ez a cpu-s vga-ra vonatkozik? a hd4000re? Nem is tudtam hogy nem képes az Y500 használni azt.

(#1823) Tachion86 válasza aclandiae (#1820) üzenetére


Tachion86
tag

Nekem Y570-em olt, azt cseréltem Y500-ra.

(#1824) nbware válasza kacsip (#1822) üzenetére


nbware
senior tag

nem képes, mert nem tudna lekezelni 3 vga-t, így kikapcsolták BIOSban, amihez nem férsz hozzá. De tök 1x-rű, ha menet közben vagy, akkor kiveszed a jobb vga-t, ergo tovább bírja, amikor meg játszol, vissza és nyomod :D

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1825) kacsip válasza nbware (#1824) üzenetére


kacsip
tag

Tehát akkor ha kiveszem a jobb vga-t, akkor sem képes a maradék vga mellett az integráltat kezelni?

(#1826) Danex válasza kacsip (#1825) üzenetére


Danex
addikt

ha minden igaz maga az alaplapon nincs "beforrasztva" az integrált VGA-hoz szükséges érintkezők vagy valami ilyesmi

(#1827) M.T. válasza nbware (#1824) üzenetére


M.T.
senior tag

Menet közbeni VGA kivételre nehogy már buzdítsunk valakit, aki meg bedől az ilyen baromságoknak annak meg csak gratulálni tudok.
Egyébként ha valaki lekapcsolja az sli -t akkor nem olyan vészes a gép fogyasztása "desktop" üzemmódban :).
Ha az kell hogy nagy akkuidő legyen akkor rossz gépet választottatok, van más energia hatékonyabb megoldása még a Lenovonak is.
A gép azért nem képes használni a HD 4000-et mert fizikailag nincs összekötve, tehát hardware-esen nics lehetőség rá.
Az Alienware-nek van olyan modelje ahol bios buherálással be lehet kapcsolni a HD4000-et de ott az alaplap is más és hát az nem is ennyibe kerül...........(bőven több mint 2x-es az árkülönbség).

[ Szerkesztve ]

(#1828) Bozso68 válasza M.T. (#1827) üzenetére


Bozso68
senior tag

Abban maximálisan igazat adok, hogy nem szabad bekapcsolt állapotban a 2. VGA-t kivenni, viszont a "menet közbeni" állapot szerintem a hozzászólásban az akkuról való állapotot jelentette, nem a bekapcsoltat. De természetesen kétféleképpen értelmezhető volt a kijelentés, most helyreraktuk, hogy melyik az elfogadható :) .

(#1829) nbware válasza M.T. (#1827) üzenetére


nbware
senior tag

Egy budos szoval sem irtam, hogy menet kozben kene kivenni. Kikapcsolt allapotra gondoltam.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1830) M.T. válasza nbware (#1829) üzenetére


M.T.
senior tag

Idézet tőled:
"De tök 1x-rű, ha menet közben vagy, akkor kiveszed a jobb vga-t".
De lehet én értettem félre akkor viszont bocs.

[ Szerkesztve ]

(#1831) M3Ny3'T válasza nbware (#1829) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

"De tök 1x-rű, ha menet közben vagy, akkor kiveszed a jobb vga-t, ergo tovább bírja, amikor meg játszol, vissza és nyomod :D"

Erre gondoltak a fenti elvtársak, nekem is kellett pár másodperc, hogy nem tudatlanságból írod, hanem utazásra gondoltál. :)

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#1832) M.T. válasza Bozso68 (#1828) üzenetére


M.T.
senior tag

Ha ki van kapcsolva akkor hogy mehet akkuról?
Ha akkuról megy akkor megy, ha meg ki van kapcsolva tehát leállítással akkor mindegy bent van-e az akku vagy nem, az én értelmezésem szerint.

Viszont már értem mire akart utalni gondolom utazás vagy ilyesmi, csak a szóhasználat tévesztett meg.
Viszont ilyenkor sem kell eltávolítani az ultrabay vgat mert kikapcsolod az slit és kész ha meg áramforráshoz jutsz visszakapcsolod.

[ Szerkesztve ]

(#1833) Bozso68 válasza M.T. (#1832) üzenetére


Bozso68
senior tag

Na jó, mindenki érti a mondanivalót most már talán! :W

(#1834) Danex válasza M.T. (#1832) üzenetére


Danex
addikt

ha ki van kapcsolva az SLI akkor is üzemel a 2. VGA én úgy vettem észre csak persze a minimális órajelen

(#1835) nbware válasza M.T. (#1830) üzenetére


nbware
senior tag

Akkor bocsanat, en alapbol ugy gondoltam, hogy elotte laptop kikapcsol, 2. Vga kivesz, gep visszakapcsol.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#1836) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Ejha, új infók :) Nem is tudtam, hogy kikapcsolt sli-vel is be van kapcsolva a 2. videókari.

[ Szerkesztve ]

(#1837) M.T. válasza Sz4bolcs (#1836) üzenetére


M.T.
senior tag

Hát előfordulhat én még nem néztem de valószinű ahogy írták alapon várja, hogy munkát adj neki :D

(#1838) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Ti mivel takarítjátok a billentyűzetet?

(#1839) M.T. válasza Sz4bolcs (#1838) üzenetére


M.T.
senior tag

Én puhaszőrű ecsettel.

(#1840) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Az SLI-s gépről lenne pár kérdésem. Mert nyáron tervezem megvenni valószínű az újabb generációs Y500-at, két darab 750m-el.

Ha mondjuk egy kártyás változatban veszem meg, de mellé beszerzem a második VGA-t, akkor biosban le lehet tiltani előtte a hd4000-et? Így elvileg lenne optimus is, és sli-t is lehetne varázsolni. Vagy lehetetlen ötlet?

A jelenlegi Y500-nak (SLI változat) mi az átlagos üzemideje? Mondjuk egy filmnézésnél?

A hűtéséről mi a véleményetek? Hűtőpad ajánlott?
Illetve egy HDD hely van benne ugye?

Köszi a segítséget!

(#1841) M3Ny3'T válasza Dicker (#1840) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

Üdv!

Sajnos csak a hűtésről tudok nyilatkozni. :B
Borzasztó jó a hűtése szerintem, egyetlen dolgot kell figyelembe venni: az alján a rácsos rész MINDIG kapjon levegőt, legalább úgy 3-4 mm résnyire és onnantól még combos megterhelés alatt is jól boldogul a szerkezet.
Én fullHD videót rendereltem így, hogy szimplán le volt téve a cucc az asztalra, ami azt jelenti, hogy a 8 szál csutkán futott fél órán keresztül.
85°C-ig ment el a proci, ami ahogy hallom az i7-es hőmérséklet adatait, nagyon jó.
Tehát alapvetően a vasnak nincs szüksége hűtőpadra szvsz.

Az üzemidővel kapcsolatosan (és néhány egyéb hasznos infóval együtt) ezt a tesztet tudom ajánlani átolvasásra.

[ Szerkesztve ]

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#1842) M.T. válasza Dicker (#1840) üzenetére


M.T.
senior tag

Lehet nincs igazam de az Y510ben vagy y500 gt 750M-el verzióban sincs összekötve az alaplappal a HD 4000 ergo optimus sincs.
Azzal, hogy 1 videokártyásat veszel nem lesz integrált vgad mert a kivezetést továbbra is az ultrabayre kötik, drágább alaplappal szerelve meg a gép is ugrana árban felfelé.
Az általam említett Alienwarenek van 1 típusa de ott is bios buhera kell a működésre bíráshoz.

[ Szerkesztve ]

(#1843) Jok3r1985 válasza Dicker (#1840) üzenetére


Jok3r1985
tag

ha optimusra van szükséged nem ez a te géped, új aksival bír mondjuk 2 órát átlagos használat mellett

(#1844) Dicker


Dicker
őstag

Köszönöm a gyors válaszokat! Megnéztem a tesztet, sajnos a képek már nem elérhetőek.

Akkor egy hdd helyünk van? Mert láttam valahol sli gépet ssd+hdd kivitelben, csak nem írták le, hogy miként oldották meg. Lehet csak beledobták egy külső házba.
Még egy kérdés, hogy a onekeyrecovery az a gyári hdd-n kapott helyett, vagy egy külön álló memóriachipen?
Esetlegesen egy hdd-ssd cserénél akkor a telepítőt ki kell valahogy varázsolni, vagy a hdd-t usbről csatlakoztatni?

Nem feltétlenül van szükségem az Optimusra, csak megérdeklődtem mik a lehetőségek.

(#1845) Jok3r1985 válasza Dicker (#1844) üzenetére


Jok3r1985
tag

Van egy msata hely a gépben gyárilag, oda tudsz tenni msata ssd-t a a hdd megtartásával :)

(#1846) Bozso68 válasza Jok3r1985 (#1845) üzenetére


Bozso68
senior tag

Megerősítem, nekem is így van.

(#1847) kacsip


kacsip
tag

Ez a második vga csak ebbe a gépbe megy bele, vagy más gyártó notijába is?

(#1848) M.T. válasza kacsip (#1847) üzenetére


M.T.
senior tag

Csak ultrabay-be megy.
Az, hogy ez most szabványosítva van vagy nem, nem tudom, de szerintem nem sok gyártó ad ki ilyet.
Amiről én tudok pár Alienware (típust most meg nem mondom) meg a Lenovo y500, y510.

(#1849) kacsip


kacsip
tag

Még annyit, hogy a hátlapon lévő levegőnyílást fedő lapot le lehet szedni valahogy? Most próbáltam, d nem mertem feszíteni. Az aksi felől 2 résznél felpattant, de körben a többi helyen nem, és nem tudtam hogy kell e bármit is csavarni hozzá, vagy valami.
Azért szeretném, mert poros a nyílásnál, és nem tudom kiszedni onnan sehogy sem, és mivel hűtővel használom a gépet, így gondoltam leszedném onnan.

(#1850) Sapphi válasza kacsip (#1849) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Szia,

én ilyen esetben a gép alap tisztító mechanizmusát kapcsoltam be és kitisztította. Ezen felül viszont a hűtőpad használta teljesen indokolatlan a gép esetében. Azért ilyen az alja, hogy megszűrje a port valamilyen szinten és ezzel védve a gépet.

Én 1-2 hetente szoktam az aljáról a port leszedni (ami akkor már a rácson jól látható, hogy ott gyűlik össze és nem a gép belsejébe rakódik le az is.), majd utána a szoftvert lefuttatom és szépen kitisztítja.

Játék és konvertálás mellet se emelkedett meg a gép hőmérséklete olyan szinten, hogy elgondolkozzak rajta, hogy tegyek alá hűtőpadot. (Pedig van itthon, mert a régi gépem nagyon melegedett.)

A régi gépem esetében én úgy vettem észre, hogy a hűtőpad segít, ha egy gép tényleg nagyon megeszik és ez érezhető is rajt viszont vele együtt a porosodás is sokszorosára nő, ami ha nem figyelünk rá nagyobb gondokat tud okozni.

Tehát én személy szerint, ehhez a géphez azt a hűtőpadot ami közvetlen ventilátorral fúja rá a levegőt nem ajánlom, de egy olyat ami simán megemeli a gépet és ezzel kicsit segít a hűtésén vagy valakinek így kényelmesebb az mehet.

Ez persze csak a saját véleményem és észrevételeim a géppel kapcsolatba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.