Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) M.T. válasza Jok3r1985 (#400) üzenetére


M.T.
senior tag

pl cikkszám alapján meg elvileg az elsőben csak 6Gb ram van.

ez az uj cikkszám én ez alapján rendeltem az Iponnál:LENOVO Y500-59-367183

[ Szerkesztve ]

(#402) Bozso68 válasza Jok3r1985 (#400) üzenetére


Bozso68
senior tag

Igen, az I7-es procival tuti újak, amik a 367-essel kezdődő típusszámúak (Win8, FreeDos, SSD-s stb jelöli az utolsó 3 számjegy), az I5-öseket nem veséztem így ki.
I5, vagy I7 lesz?

[ Szerkesztve ]

(#403) Jok3r1985 válasza Bozso68 (#402) üzenetére


Jok3r1985
tag

i5-ös amit kinéztem, feltűnően jó áron árulják, pedig két vga-s full hd verzió:
http://mysoft.hu/details.aspx?pn=59-367192
akkor ez elvileg már az újabb ami jobb valamiért?
:R

(#404) Jok3r1985 válasza M.T. (#399) üzenetére


Jok3r1985
tag

köszi, világos :)

(#405) Bozso68 válasza Jok3r1985 (#403) üzenetére


Bozso68
senior tag

Szerintem ez már új, és jó.
A Touchpad-jával volt gond a régieknek, sorra mentek vissza garival.

(#406) Jok3r1985 válasza Bozso68 (#405) üzenetére


Jok3r1985
tag

időközben láttam ,hogy iponban is ennyi az ára, csak én még drágábbakhoz voltam szokva.
már rendelem is, köszi:)

(#407) M.T. válasza Jok3r1985 (#403) üzenetére


M.T.
senior tag

Ez csak 30k val olcsóbb mint az iponnál az I7es.
Összehasonlítva:
I5 vs I7 (2 mag vs 4 mag), 4gb ram vs 8gb ram.
Ha munkára is lesz fogva akkor előnyősebb az I7.
A pro az, hogy játékokban elvileg nem kell i7 (Bár BF3 Multiban sokkal jobban muzsikál a 4 mag) valamint kevésbé melegszik az i5 elvileg, meg ugye a 30k hufal olcsóbb cserébe.

[ Szerkesztve ]

(#408) Bozso68 válasza Jok3r1985 (#406) üzenetére


Bozso68
senior tag

Tényleg fontold meg az I7-est.
Időtállóbb gépet kapsz 10% felárért!

(#409) Jok3r1985


Jok3r1985
tag

igazság szerint egyszerűen nem látom értelmét 250-nél többet költeni laptopra, 90%-ban asztalit használok az meg elég erős, mondjuk az i7 920 éppen csak erősebb mint ebben az i5, így pláne elég lesz, ssd-t kap bele úgyis, az meg fényéveket dob a mindennapi használhatóságán.
apropó, nem tudtok olyan helyet ahol mondjuk a gyári 1 terrás hdd-t beszámítanák egy sdd-be hogy ne kelljen árulgatnom? 120-as ssd elég is lenne

(#410) Bozso68


Bozso68
senior tag

Én most szanáltam a Phenom 9950-es asztali 4 éves konfigurációmat, és családi döntésre "kaptam" magamtól ezt az Y500-ast, tehát a legjobbat, legnagyobbat, legszebbet választottam.

(#411) Jok3r1985 válasza Bozso68 (#410) üzenetére


Jok3r1985
tag

Mindig jók az ilyen "családi" döntések :D
persze úgy érthető, nekem alkalomszerű használatra kell, néha dolgozni teraszról, nyaralásról, este ágyban film, néha kis lan party, de ennyi :)

(#412) M.T. válasza Jok3r1985 (#411) üzenetére


M.T.
senior tag

Tényleg nem akarlak rábeszélni meg tudom asztalid is van elég jó de az az I5 nem 100%ban hajtja ki a 650M SLIt, ahogy nézegettem videokat meg teszteket, ismételten BF3 multit tudom jó példának felhozni, azt írták még 1366*768ban is kicsit darabos a játék főleg nagy létszámú szerveren (egyébként ugyanez igaz az y580ra)I7el meg nem.
Ha már ilyen sok pénzt adsz ki és valószinűleg nem 1 hónapra veszed érdemes átgondolni vásárlás előtt pro és kontra és nézd meg a teszteket az a biztos minthogy esetleg adatok alapján hu de ez elég aztán meg nem...
DE te döntésed csak ne kapkodj nem rosszból mondom én már sajna jártam úgy hogy a franc inkább adtam volna még 20at aztán minden ok.

[ Szerkesztve ]

(#413) Jok3r1985 válasza M.T. (#412) üzenetére


Jok3r1985
tag

abszolút jogos amit írsz, utólag mindig rossz rájönni hogy ez kevés lett, asszem még alszom egyet a dologra :)

(#414) plukacs7


plukacs7
aktív tag

Na bemászott az SSD. "Gagyi" Sandforce vezérlős csak, de hasít. És bent maradhatott a terás vinya is, ami nem hátrány, mert amúgy 4 külső viynóm van már és unom...

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#415) plukacs7 válasza Tachion86 (#385) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Win 7: rebootkor nem ismeri fel a második VGA-t. Kikapcs-bekapcs során igen. 100%-ban reprodukálható a hiba nálam. Ez van, vagy a vídiához vagy a lenovohoz le kéne adni egy hibajegyet... Vagy Ballmer bácsinak egy email...

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#416) M.T. válasza plukacs7 (#415) üzenetére


M.T.
senior tag

Mivel ez a jelenség Win 8 alatt nemigen fordul elő (sok helyen néztem külföldi fórumokon is csak win7re irják) ezért a hiba nem hardveres az tuti.

(#417) wlk válasza Jok3r1985 (#409) üzenetére


wlk
tag

A gyári vinyót és memóriát nem érdemes eladni, mert ha gariztatni kell, akkor hogyan küldöd vissza? A tieddel? Vagy kiveszed és üresen?
Valahol írja a Lenovo a szabályzatban, hogy eredeti hardverekkel küldd vissza, ha netán gariztatni kell vagy cserélni.
Ezért nem adtam el én sem, mert most meg is szívnám, mert ugye szervízben van a kicsike.

(#418) Sputtid válasza Tachion86 (#386) üzenetére


Sputtid
csendes tag

Itt a tapasztalatom:[link]
Végül annak ellenére, hogy "nem tudták reprodukálni a hibát" amit te is leírtál, kijavították a hangszórót.

(#419) Jok3r1985 válasza wlk (#417) üzenetére


Jok3r1985
tag

ezt jó tudni, akkor ha lecserélem ssd-re itt lesz porfogónak az 1 terrás winyó :U

(#420) M.T. válasza Jok3r1985 (#419) üzenetére


M.T.
senior tag

Miért nem veszel msatás 120Gb-osat?
Akkor nem kell kivenni a gépből az 1 terásat......
Van benne msata foglalat a vinyó mellett csak az alját kell lecsavarozni.

(#421) plukacs7 válasza Jok3r1985 (#419) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Én mSata SSD-t vettem, a vinya maradt. Ez nekem így tökéletes.

Amibe beleköthetnek esetleges szervizeléskor:

- le lett csavarozva a hátlap, hogy be tudjam tenni az SSD-t
- nem IBM logós a 2 miliméteres torx csavar amivel rögzítettem
- A többi csavaron viszont van 1,27 mikrogramm kék festék, amit nem tudok hogy nem valami édes "szétszedték a kis köcsög nördök, háhá! ám ez működésbe hozott egy miniatűr festékpatront" trükk-e. Mindenesetre a hátlapon nincs Warranty void matrica.
- a gyári vinyó három FreeDos partíciója már a múlté, a recovery gomb néma és jeges szelek süvítenek a kalózhajó felett.
- kinyitottam a laptop fedelét!
- Rádugtam a tápot, ráadásul egy Hama fogyasztásmérőn keresztül!
- be is kapcsoltam!!!
- benchmarkokat futtattam rajta és játszottam vele!!!!!!!!
- végigsimogattam a palmrestet hogy érezzem a szelid elektrostatikus vibrációt, amit az elkúrt szigetelés okoz :D
- megnyomogattam a billentyűzet felső sorát, hogy érezzem, ahogy besüpped a házba :D

Egyébként ahol szakértők szétszedték mind azt mondták, hogy szolidan összerakott és okosan tervezett gép, csak azért az embernek tényleg az a benyomása hogy túl hamar lettek kész vele. Reméljük nem lesz baja.

Ja egyébként egy kib..ott atomerőmű...

[ Szerkesztve ]

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#422) M.T. válasza M.T. (#420) üzenetére


M.T.
senior tag

Lehet keverem az y580al utánajárok mert most már engem is érdekel lehet-e belerakni msatát a hdd mellé.

(#423) M.T. válasza plukacs7 (#421) üzenetére


M.T.
senior tag

Hova fogadtad be az msatát?
Hol a helye, mert van egy szétszedős video ott nem látom lehet vak vagyok.....

[ Szerkesztve ]

(#424) wlk válasza M.T. (#423) üzenetére


wlk
tag

pedig van benne :)

(#425) M.T. válasza wlk (#424) üzenetére


M.T.
senior tag

Akkor vaksi vagyok tényleg :)
Bár ahol leveszik az alját ott a jobb alsó sarokban van egy pont akkora hely de ott meg nem látom hova lehet csatlakoztatni.

(#426) M.T.


M.T.
senior tag

Van új Geforce driver 314.07.
Itt a prohardveren olvastam azt írták mobil szegmens egyenlőre nem támogatott, az nvidia vezérlőpult sem mutatott frissítést.
Felmentem az nvidia honlapjára ott meg érdekes le lehet tölteni és támogtja a 650M-et.

(#427) Bozso68 válasza M.T. (#426) üzenetére


Bozso68
senior tag

Felrakod?
Ha igen, mesélj a tapasztalatokról :) .

(#428) M.T. válasza Bozso68 (#427) üzenetére


M.T.
senior tag

This is the recommended GeForce driver for the Crysis 3. It delivers a smoother gaming experience, improves single GPU performance by up to 5%, and boosts SLI performance by up to 65% (compared to GeForce 310.90 WHQL driver).
[link]

[ Szerkesztve ]

(#429) Tachion86


Tachion86
tag

Visszavittem az Y500 gépemet a notebookzone-ba hogy cseréljék ki a zizegő hangszórója miatt. Rendesek voltak mert kicserélték és a vinyót is áttették. De annak a gépnek ugyan ez a hibája volt! Szóval ez szériahiba lesz sajnos. Holnapra hozatnak nekem egy harmadikat, hátha az már végre jó lesz, ha nem akkor nem úszom meg, ki kell küldenem Lengyel barátainkhoz. Bár végülis cserélgethetném max 3 naponta amíg végre jót nem hoznak a nagykerből, de ettől biztos nagyon boldogok lennének a notebookzone-osok. Az a baj nem szeretném kiküldeni futárral mert akkor hetekig nincs gépem. Amíg nem lesz három napos addig viszont kérhetem a cserét. Aztán a cseréltre megint három nap, majd megint... Egyszer végre csak kapok egy jót. De a harmadikat ha az se jó akkor szerintem szervíz. Gondoltam arra is hogy visszakérem a pénzem és megveszem máshol, de azt mondták hogy minden bolt ugyan attól a nagykertől veszi.

(#430) Bozso68 válasza Tachion86 (#429) üzenetére


Bozso68
senior tag

Örülök, hogy sínre került a dolog.

(#431) M.T. válasza Bozso68 (#427) üzenetére


M.T.
senior tag

Na vannak tapasztalatok.
Van egy MMO játékom most mindegy melyik nem irták a leirásban hogy plusz teljesítményt adnának hozzá SLIben de vannak helyek ahol 5 máshol 15%al tbb fpsem van érdekes...

(#432) M.T. válasza Tachion86 (#429) üzenetére


M.T.
senior tag

Remélem sikerrel jársz.

(#433) Tachion86


Tachion86
tag

Még nem mentem vissza a gépért, de ahogy nézem a 253750Ft helyett hirtelen ma már 330073Ft ugyan az a típus...

(#434) Jok3r1985 válasza plukacs7 (#421) üzenetére


Jok3r1985
tag

ez így jól hangzik, nem lassabb az msata?

(#435) Bozso68 válasza Tachion86 (#433) üzenetére


Bozso68
senior tag

Látom az árakat, szerintem itt valamit nagyon elírtak.

(#436) Tachion86


Tachion86
tag

Kipróbáltak még két Y500 gépet és azoknak is ugyan ez a hibája volt (torzító bal hangszóró). Úgyhogy muszáj lesz visszaküldenem a szervizbe a futárral. Viszont ettől félek kicsit, itt is valahol olvastam hogy van aki egy hatalmas karccal kapta a vissza a gépét, vagy hibátlannak nyilvánították és javítás nélkül visszaküldték stb. Meg egyáltalán, mennyi idő múlva kapom vissza vajon?

(#437) wlk válasza Tachion86 (#436) üzenetére


wlk
tag

3-4 hét. Egy jótanács: fényképezd le mindenféle szögből, ha visszaküldöd. Nekem amikor megjött "javítás" után az volt ráírva a papírra, hogy "A termék látható karcolásokkal érkezett a szervízbe". Ez a mondat nem nagyon nyerte el a tetszésemet.

(#438) Draken válasza wlk (#437) üzenetére


Draken
őstag

Ezzel a karcos problémával tudsz valamit kezdeni vagy beletörődsz?

(#439) Bozso68 válasza Tachion86 (#436) üzenetére


Bozso68
senior tag

Szerintem ne hagyd annyiban.
300 db ezrest fizettél a masináért, és elvárják, hogy gariztatással kezdd?
Ez az ő saruk, hozzanak olyan gépet, ami tökéletesen működik, addig meg lemondasz a cseregépről.
Az meg több, mint érdekes, hogy mindegyiknek ugyanaz a hibája. Nem ugyanazt mutogatták többször?

(#440) plukacs7 válasza M.T. (#423) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Ha hanyatt fekszik a gép akkor jobbra lent., a memória foglalat mellett. OCZ Nocti pont befér. Kicsit sréhen felfele áll, ha csak berakod a slotba, de van egy leszorító csavar.

Nem fosnék széjjelkapnám még jobban a gépet, gyakorlásképp :D

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#441) wlk válasza Draken (#438) üzenetére


wlk
tag

Az érdekes az, hogy két db miniatűr karcolás van rajt, észre sem venni, csak, ha kb 10cm-ről alaposan végignézed. Ez akkor lenne érdekes, ha ugyanezzel a szöveggel jön vissza a gép, és tényleg össze lenne karistolva (mintha itt valaki írta is volna, hogy így járt). Mindenesetre ezentúl minden visszaküldendő dolgot fényképezek.

(#442) plukacs7 válasza Jok3r1985 (#434) üzenetére


plukacs7
aktív tag

De, 3GBs a 6 helyett, de nem az mSATA miatt hanem az SSD miatt, amit vettem. Szerintem a 67-es intel lapkészlet tudja a SATA3-at.

Amit vettem az viszont egy OCZ Nocti, ami Sandforce vezérlős vagyis tömöríti az adatokat on the fly, és rosszul tömöríthető adatokkal (pld jpeg avi mkv rar, tehát ami már tömörítve van) lassú a performancia.

Ez szintetikus tesztekben jön ki, szekvenciális írás - olvasásban Crystalmarkban 100 Mb/sec a csúcs, ami a SATA3 nem Sandforce cuccok 500--ához képest karcsú, de valójában a Crystal "highly incompressible" adatokat használ, ezért nem mutatja a valós teljesítményt. Más progival mérve 260 Mb /sec.

A véletlenszerű írásolvasás, ami a lényeg, felmegy 20, 30, 40 ezer IOPS-ig. És ez számít. A programok ugyanis nem tömörítettek, tehát kijön a Sandforce előnye.

SZVSZ egy bármilyen SSD annyival gyorsabb egy bármilyen vinyónál mindennapi alkalmazásban, hogy a különbség egy közepes és egy ultra jó SSD között ehhez képest marginális.

Tehát vehetsz bármit ami megbítzható.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#443) Tachion86 válasza wlk (#437) üzenetére


Tachion86
tag

Az a baj hogy szerintem hiába van nekem fényképem róla, mi csináljak velük ha esetleg tényleg karcokkal jön vissza? Küldjem el nekik e-mailben hogy így nézett ki? Azért ez finoman szólva nem épp bizonyító erejű... A fényképek készülhettek egy másik gépről, vagy mondhatják hogy a fotókat biztos még akkor készítettem mielőtt nekiestem egy kulcscsomóval és összekaristoltam. Vagy írjak egy papírt hogy karcmentes és írassam alá a futárral vagy mi? :-)

3-4 hét az rengeteg idő... Én nem tudom miért mondja mindenki hogy ez a Lenovo szerviz (futár hozza viszi) egy marha jó dolog. A vidékieknek mondjuk lehet mert így nem kell saját költségükön felutazni Pestre, de szerintem egy óriási szívás. Anno még az első laptopom (Fujitsu-Siemens) járt szervizben többször is, azt pár nap alatt, max egy hét alatt megcsinálták. És odatehettem a szervizes elé és megmutathattam hogy mi a hiba pontosan, megmutathattam hogy karcmentes, nem pedig az van hogy telefonon kell elmagyaráznom egy olyan embernek a hibát akinek nem is anyanyelve a magyar (ezt is valahol olvastam) aztán két hét múlva hívnak hogy jelszóval van védve a biosz és nem tudják bekapcsolni a gépet, pedig valójában nincs jelszó a bioszon meg egyébként sem tudják előidézni a hibát.

(#444) wlk válasza Tachion86 (#443) üzenetére


wlk
tag

Hát igen, nem nagyon előnyös semilyen szempontból sem, hogy Lengyelországban van a szervíz :F

(#445) Jok3r1985


Jok3r1985
tag

y400-as verziót senki nem tervez behozni usa-ból?

(#446) Bozso68 válasza plukacs7 (#442) üzenetére


Bozso68
senior tag

A Sandforce SSD jól működik?
Mik a tapasztalatok? Vagy esetleg más típust választanál már?

(#447) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Megérkezett az én gépem is. Úgy látszik minden megy rendesen vagyis eddig nincs semmi gondja, baja. (Kopp, kopp...)

Win 8-at tettem fel és még mondjuk úgy nem vagyunk barátok, de ismerkedünk. Van pár ikon ami full pixeles. Ennek mi lehet az oka?

Különben nagyon tetszik a gép az előző laptopomhoz képest ez megváltás.

(#448) plukacs7 válasza Bozso68 (#446) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Mint írtam, bizonyos benchmarkokban nem teljesít olyan jól, mindennapi használatra tökéletes.
Win7 boot 30 másodperc alatt.
Szerk: valójában 25 inkább. Minden driver, Avast, mutorrent betöltéssel

[ Szerkesztve ]

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#449) Bozso68 válasza Sapphi (#447) üzenetére


Bozso68
senior tag

Üdv a klubban :) !
A Win8-ra a Classic Shell programot tedd fel, Win7-jellegű start menüje lesz, és bekapcsoláskor az asztal jelenik már meg, nem a csempék.

(#450) Bozso68 válasza plukacs7 (#448) üzenetére


Bozso68
senior tag

Valamiben jobb, mint a normál?
Ha most vennél, mit választanál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.