Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Tachion86 válasza kacsip (#586) üzenetére


Tachion86
tag

Szia!

Az én történetemet is biztos olvastad. Én azt javaslom hogy neten vedd mega gépet házhozszállítással mert akkor nyolc napon belül indoklás nélkül is kötelesek visszaadni a pénzedet! Nyolc nap alatt kényelmesen ki tudod próbálni.

Volt Lenovo Y570 és most két hete Y500 tulajként azt mondom hogy a Lenovo sz@r, legalábbis ez az Y500 gépe mindenképp. A szervizükkel pedig elmehetnek a ******ba! Csak azért vettem Y500-at mert egyszerűen nincs másik gyártó laptopja amely teljesítmény/ár értékben akár csak megközelítené az Y500-at! Ha lenne akkor amint visszakaptam a pénzemet vettem volna inkább egy Asust vagy valami mást és egy életre kerültem volna a Lenovo-t.
Ki kell fogni egy jó példányt és akkor nagyon jó géped lesz, de ez a sok szutyok tapipad, hangszóró és egyéb hibás gép amit kitolnak a gyárukból, ráadásul a szervizük hozzáállása és maga a szerviz szánalom.
Őszintén remélem hogy kb 3 év múlva ha ennek lejár a garanciája és esetleg lecserélem akkor lesz alternatívája az akkori Lenovo gémer laptopnak más gyártónál.

(Szerintem az is lehet hogy tisztában vannak vele hogy mennyire sz@r és azért adják ennyiért.)

(#602) kacsip válasza Tachion86 (#601) üzenetére


kacsip
tag

:S Ez nem jó hír. Én úgy akartam megvenni, hogy akkor legyen rá a 8 munkanapos elállási jogom, de akkor még mindig várok a vétellel. Neked milyen baja volt a gépnek? Hogy vetted észre? Mennyi idő után?
Egyébként te melyik sorozatszámút vetted meg? az 59-367192, vagy a 59-356564?

(#603) Tachion86 válasza kacsip (#602) üzenetére


Tachion86
tag

Olvass vissza egy kicsit, leírtam hogy pontosan hogyan jártam. Az enyémnek a bal hangszórója rezonált. 59-367192-et vettem.

De mondom, nagyon jó kis gép ez! Csak ki kell fogni egy jó példányt és reménykedni hogy a három év alatt nem kell majd szervizbe küldened.

[ Szerkesztve ]

(#604) Bomc


Bomc
aktív tag

Az mitől függ hogy egy játék támogatja-e az sli-t vagy nem?

(#605) Danex válasza Bomc (#604) üzenetére


Danex
addikt

Attól, hogy a játék készítői úgy csinálták-e meg vagy sem. :U

(#606) M.T. válasza Danex (#605) üzenetére


M.T.
senior tag

Szerintem utólag is adhatnak ki hozzá SLI profilt.
Az Nvidiának van egy oldala ahol meg lehet nézni a támogatott gamek listáját az új fontosabb címek ott vannak, és szerintem lesznek is.

(#607) Bozso68


Bozso68
senior tag

Vagy negyed órát csapkodtam a Paint alatt a touchpadot, semmi különös gondot nem tapasztaltam, ami arra enged következtetni, hogy össze-vissza mozogna a cursor. Persze, némi bizonytalanság van, de ez betudható annak, hogy a klikkelés után bemozdul az ujj, és elviszi az egérmutatót.
Igyekszem nem önigazolni magam, ezzel a touchpaddal együtt tudok élni.

(#608) Sapphi válasza Bozso68 (#607) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Én úgy gondolom amire kell arra megfelel, de mondjuk hosszú távon nem használom van hozzá egerem és inkább azzal használom én személy szerint a gépet.

(#609) Bozso68


Bozso68
senior tag

A lemezen levő VGA driverrel a WOT árnyékait nagyon összekuszálta, de a mostanival (310.90) tökéletesen működik.
Most nézem, már az NVIDIÁ-n már a 314-es is fent van 215MB.
Egyenlőre maradok a jelenleginél.

[ Szerkesztve ]

(#610) M.T. válasza Bozso68 (#609) üzenetére


M.T.
senior tag

Mindig érdemes legalább kipróbálni az új drivert amúgy azzal leszedi a legújabb SLI profilokat is.
A crysis 3 pl 50-60%ot gyorsul tőle.......

(#611) Bozso68 válasza M.T. (#610) üzenetére


Bozso68
senior tag

Az SLI aktiválása sok esetben megugrasztja az FPS-t :) .

[ Szerkesztve ]

(#612) M.T. válasza Bozso68 (#611) üzenetére


M.T.
senior tag

Persze ez így van de a 314.07 előtti driverrel kb -50% fps SLI-vel is.

(#613) Draken válasza Tachion86 (#601) üzenetére


Draken
őstag

Én is amiket olvastam a gépről teljesen elvették a vételtől a kedvem és most filózom, hogy bepróbálkozzak-e az új szériával vagy sem. Reagálva arra, hogy inkább asus-t vettél volna: Én G75-öt néztem ki először csak végül lemondtam róla, sajnálok ennyi pénzt elverni egy gépre. Az egy prémium kategóriás gép és kb hasonlóan szánalmas sz@r supportjuk van, mint lenovonak, legalábbis itthon rettenet az asusra várni

(#614) Bozso68 válasza M.T. (#612) üzenetére


Bozso68
senior tag

Felraktam a újat, az biztató, hogy a WOT is hangsúlyozva van a telepítés közbeni képeken. A játékkal mostanában sokat nyomulok.

(#615) M.T. válasza Draken (#613) üzenetére


M.T.
senior tag

Ha kifogsz egy nem problémás darabot akkor nem bánod meg az tuti mert ez a gép nagyon jó ha jó ;)
A hűtése jó, teljesítményben kiváló a volt asztali gépem alázza, pedig az sem volt olyan rossz azért.
Phenom 2 X4 3.2 Ghz, 8Gb ram, ati 5770 bár szerintem a proci nem hajtotta ki rendesen a videokártyát 1280*1024ben.

(#616) Bozso68


Bozso68
senior tag

Touchpadnál mindenki bekapcsolva hagyja a rámutatás pontosságának javítását?

(#617) Jok3r1985 válasza Bozso68 (#616) üzenetére


Jok3r1985
tag

nálam ha bekapcsolva hagyom sokat javít az ugráláson, de leginkább csak elfedi a bajt, nem emiatt kell jól működnie

(#618) ZedS


ZedS
csendes tag

Hali!

Gondoltam hozzá szólok a témához én is, mert nekem is sok infót sikerült a ti hozzászólásaitokból szereznem..

A héten vettem én is egy core i7 FHD Y500-at az új szériából, (59-367192) interneten rendelve, hogy a 15 napos visszavásárlási lehetőséggel élni tudjak szükség esetén. Jelenleg van már egy corei5 HD Y580-asom, de az Y500-as a specifikációi alapján jobbnak tűnt, így fontolóra vettem a cserét...

Eddigi tapasztalataim:
Túl sokat nem sikerült még tesztelnem, de az általatok leírt problémák egy részével én is találkoztam.

Első körben a hivatalos oldalról letölthető drivereket telepítettem fel, majd frissítettem a videokártya drivert. A 314.07-es nem hozta a kívánt eredményt win7 alatt, (kb amit az előttem lévők is írtak...) plusz a webkamera driver-e sem ment rendesen, mert nem jelenített meg semmit ( külföldi fórumokon olvastam, hogy ez is egy általános hiba win7en ) és azt a visszajelzést kaptam, hogy a mikrofon is elég rossz minőséget produkál. Windows 8-on ellenben problémamentesen ment driver nélkül is a kamera. A 314.07-es videokártya driver viszont hasonlóan a win7-hez win8-on sem muzsikált rendesen. A 310.90-es driver-t feltelepítettem, az eddig jónak tűnik, bár nem volt / nem lesz sok időm a hétvégén bármiféle tesztre. :(
A billentyűzet nagyon tetszik, az 580-é is tetszett, de ez rátesz még egy lapáttal :). A touchpad működik rendesen, csak fura, hogy le kell nyomnom 3-4 millimétert, hogy a kattintás működjön. Ez összeszerelési hibának tűnik. ( Szerintem ha úgy döntök, hogy megtartom akkor azért lehet kérek egy újat helyette.) Szerintem jól működik - bár nem nagyon használtam. A hangszórók is jónak tűnnek.

Az SLI-t ki kell tapasztalni ahogy láttam, sikerült force-olnom pl two worlds 2 directx10-ben (ami elvileg nem támogat SLI-t) oly módon, hogy az elsődleges kártyának a 2-est állítottam be. A végeredmény eddig nem volt túl kielégítő - talán még lassabb volt mint SLI nélkül, de lehet, hogy lesz olyan alkalom, amikor ez a megoldás használható lesz. Mindenesetre szórakozok majd az nvidia inspectorral a profiloknál, hát ha...

Egyéb észrevétel: Úgy tűnik, mint ha az SLI nem szeretné az anti-aliasing-ot...

Szerintem újratelepítem a win7-t,és próbálok működő drivert találni a kamerához, aztán majd azon tesztelgetek tovább.

(#619) kacsip válasza ZedS (#618) üzenetére


kacsip
tag

Szia
Én szívesen veszem majd a tesztjeidet, észrevételeidet:)
ha minden jól megy, jövőhéten én is megveszem az Y500-ast, bár én az i5ös procival.

(#620) kacsip válasza ZedS (#618) üzenetére


kacsip
tag

Egy kérdésem már is lenne, így olvasva amit most írtál. A touchpad lenyomásáról. Mindegyiknél olyan akkor, hogy le kell nyomni kicsit, vagy ez csak ilyen hiba? És van normális gép, amin nem kell benyomni?

(#621) ZedS válasza kacsip (#620) üzenetére


ZedS
csendes tag

Szerintem ez hiba lehet, az 580-as esetében nincs ilyen holt-tér a lenyomás és a tényleges kattintás között. Nem mint ha szükséges lenne egyáltalán lenyomni, elég bárhol hozzáérni és kattintásnak veszi.
Az 500 és 580-as között van különbség, a felület is teljesen más, az 580-as csúszósabb, 'műanyagosabb' hatású, és ott nem is lötyög. Az Y500-as felülete más, nem igazán tudom hogy jellemezzem - de mint ha kicsit érdesebb vagy talán gumisabb hatást keltene. Talán más ezt jobban megtudja fogalmazni. :(
Mindenesetre egyikre sem mondanám, hogy tapintásra jobb lenne a másiknál.

[ Szerkesztve ]

(#622) M.T. válasza kacsip (#620) üzenetére


M.T.
senior tag

Mindegyiknél olyan hogy kicsit le kell nyomni olyan 1-2 mm-ert.
Jártam itt a sógornőméknél Pozsonban olyan üzletekben ahol volt kiállítva és nyomkodtam hát mind olyan.
Meg egyik helyen volt kiállítva 1800 euroért Alienware gép, hát az nagyon pöpec de nem is ennyibe kerül mint ez.

(#623) ZedS válasza M.T. (#622) üzenetére


ZedS
csendes tag

Számomra csak azért fura, mert az 580-as esetében szinte nincs holtjáték, úgy 3 max 4 mm lenyomást enged, és kb azonnal kattan, míg az Y500-nál 5-6-7 mm-t is benyomhatok rajt és csak 2-3 mm után kattan. Ennek ellenére maga a szerkezet úgy nagyjából stabilan van, és jól is működik, ez a többi felmerülő 'rendellenesség' mellett amúgy is csak szőrszálhasogatás. :)

[ Szerkesztve ]

(#624) Bozso68 válasza ZedS (#623) üzenetére


Bozso68
senior tag

Azért az 5-6-7mm soknak tűnik az enyémhez képest, de a kibontakozó tömeghisztéria tutira nem megalapozott.

(#625) Tachion86 válasza ZedS (#623) üzenetére


Tachion86
tag

Ja igen ezt el is felejtettem írni nektek! Az első Y500-am aminek rezonált a hangszórója, annak a tapipadján a gombok nagyon mélyre benyomhatóak voltak, nálam is vagy 5-7mm-re. Ezt nem is gondoltam hogy hiba lenne hiszen nem volt mihez viszonyítani és elkönyveltem hogy ez a típus ilyen és kész.
Viszont az új gép amit vettem annál nem megy le annyira mélyre! Bár ez is elég sz@r megoldás szerintem hogy a gomb maga is érintésérzékeny (hiszen így a lenyomáskor tuti arrébb csúszik kicsit az ujjam), viszont ez már csak max 2mm-et ha megy le amikor benyomom. Szóval szerintem akinek 5-6-7mm-re benyomódik az hibás készülék. Ha gondoljátok készíthetek róla egy videót hogy mennyire tudom lenyomni.

(#626) kacsip válasza Tachion86 (#625) üzenetére


kacsip
tag

Engem érdekelne az a videó:)

(#627) Tachion86 válasza kacsip (#626) üzenetére


Tachion86
tag

Itt lesz: [link]
Az előző példánynál tényleg legalább dupla ilyen mélyre be lehetett nyomni.

(#628) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Azt nem tudja valaki, hogy be lehet-e állítani valahol hogy a touchpad alapértelmezetten legyen kikapcsolva? Mert kikapcsolom újraindítom és ugye visszakapcsolja magától én pedig egérrel használom a gépet :D

Kis kényelmi dolog lenne :)

(#629) kacsip válasza Tachion86 (#627) üzenetére


kacsip
tag

Uhh, nem gondoltam volna hogy így besüpped az egész touchpad lapja. Mondjuk nem is láttam/tapasztaltam még lenovo touchpadot.

(#630) batyesz válasza spyduck (#50) üzenetére


batyesz
tag

Nem éri meg..

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#631) M.T. válasza Sapphi (#628) üzenetére


M.T.
senior tag

Érdekes dolog, én egérrel használom a gépet és minzha kikapcsolva tartaná a touch padot mikor próbaképp mozgatni akarnám akkor kicsit masszírozni kell aztán már ha elindul akkor rendben megy.

(#632) kacsip


kacsip
tag

Tud valaki egy kis infót adni arról, hogy egy pár játék során hogy alakul a gép? Mennyire melegszik fel, ventizaj hogy alakul, milyen?

(#633) Sapphi válasza M.T. (#631) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Igen tudom, hogy van benn egy ilyen érzékelő, de jobban szeretem ha ki van kapcsolva így véletlen se fordulhat elő, hogy hozzáérek és elmozdul a kurzor :)

(#634) M.T. válasza Sapphi (#633) üzenetére


M.T.
senior tag

5 teljes másodpercig folyamatosan kell rajta mozgatnom az ujjam, mire bekapcsolja a touch padot.
Szerintem ez elég idő arra, hogy véletlen ne mozgasd el az egeret.

(#635) M.T. válasza kacsip (#632) üzenetére


M.T.
senior tag

Több óra Crysis3 után volt 85-87 fokos a proci a vidkarik meg olyan 70 fokosak voltak, viszonylag hangos ventihang mellett.
Mivel fülhallgatóval játszottam ezért nem halottam a ventizajt csak mikor néha levettem a fülest.
Szerintem ahhoz képest nem is hangos, hogy mennyi hőtől kell megszabaduljon.
A hűtés hatékonyságáról még annyit, hogy amint alt tabbal kiléptem desktopra 2 sec és már majdnem 10 fokot esett a hőmérséklete a procinak olyan 5öt meg a videokártyáké.
Más játékok amik nem dolgoztatják meg ennyire ott halkabb illetve desktopon netezés alatt meg semmi de tényleg semmi hangja.
Huzamosabb játék alatt egy nagy ventilátoros hűtőpadot ajánlok alá azért biztos ami biztos pl: Canyon CNR NS04 nem is olyan drága usb hubbal de persze lehet más márka is ezt csak példának irtam.

Nekem egy olcsóbb van de ugyan ekkora ventivel.

[ Szerkesztve ]

(#636) Bomc


Bomc
aktív tag

Valaki Windows 7-tel vagy Windows 8-cal vette a gépét (y500) DVD drive nincs benne, pendrive-ra valahogy ki lehet menteni a rejtett partíciót?

(#637) kacsip válasza M.T. (#635) üzenetére


kacsip
tag

Mennyit segít egy laptopon egy hűtő? Úgy értem, hogy tudom, segít, de mennyivel jobb tőle, mennyivel segít a hűtésben? Majd mindenképp akarok venni később hozzá egyet.

(#638) Bomc válasza kacsip (#637) üzenetére


Bomc
aktív tag

Állítólag 10 fokot..de ki tudja

(#639) Sapphi válasza kacsip (#637) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Én személy szerint nem szeretem ezeket a hűtöket. Régi laptopomhoz kénytelen voltam használni mert túlmelegedett, de eddig ilyen gondom nincs a ezzel a géppel és remélem a jövőben se lesz. :)

(#640) wlk válasza Bomc (#638) üzenetére


wlk
tag

Annyit biztos, hogy nem. Főleg nem a procinál. Ha eléri a proci a 90 fok környékét akkor visszaveszi a sebességét/fogyasztását túlmelegedés ellen, ha hűtöd akkor később veszi vissza, de nyári melegben akkor is el fogja érni. Ergó, ha hűtöd, picit nagyon minimálisan gyorsabb lesz, mert többet megy magasabb órajelen, de hidegebb nem nagyon lesz max terhelés alatt.

(#641) M.T. válasza kacsip (#637) üzenetére


M.T.
senior tag

Hát szerintem ez laptop, és helyzetfüggő egy biztos ártani nem árt ezért nem is érdemes a legdrágábbat venni nekem pl egy kínai van már lassan 2 éve még a másik laptophoz vettem 1500Ft volt postával kicsit morog a motorja halkan de nem igazán hallani csak ha nagyon csend van és rákoncentrál az ember.
Ezt amit írtam azért ajánlottam mert usb hubbal nem olyan vészes az ára főleg, hogy nem teljesen műanyag mint az enyém.
Asszony unokaöccsének pedig Acer laptopon olyan 8-10 fokot is levesz a laptophűtő, hűtő nélkül nem is tud játszani mert akadozik neki ahogy throttlingol a cucc.
A régi laptopomon talán 1 max 2 fokot segített nem volt az alján semmi ahol bemehetett volna a levegő, itt meg van hol bejutnia de nem néztem még nélküle.
De ha 2 foknál többet segít az sem rossz hosszú távon majdnem minden laptopot a melegedés tesz tönkre...

U.I.:
Ez a proci 105 Foknál vesz vissza és 107nél kapcsol le a védelem ezt nem igazán szeretném sosem elérni, eddig kb 5 óra Crysis3 után 1x elérte a 90 fokot de a grafikon szerint nem sokáig inkább 85-87 fokos volt végig.

[ Szerkesztve ]

(#642) Danex


Danex
addikt

Vettem hűtőt alá de kb 1 fokot ha ér az, hogy be van kapcsolva vagy sem... Arra jó, hogy elemeli az asztaltól a gépet így több levegőhöz juthat de ennyi...

Amit viszont én csináltam az az, hogy a rácsot a hátlapból kiszedtem... tudom jobban porosodik de lényegesen halkabb lett mivel szerintem túl sokat visszafog a finom rács.

A másik, hogy aki leszedte már a hátlapját az láthatja, hogy az egész jóformán alufóliával van borítva ami egyfajta hőpajzsként funkcionál tehát azzal, hogy hűti az ember a műanyagot sokat nem nyerhet szerintem.

(#643) wlk válasza M.T. (#641) üzenetére


wlk
tag

Azért volt 90 foknál keveset, mert ott visszavesz a sebességből, és 86-88 között próbálja tartani stabilan. A LinX terhelő progival ezt jól meg lehet nézni, pár perc után eléri vele a 90-et és ha nézed közben a sebességet látod, hogy ott visszaveszi, nem engedi el 100-ig.

(#644) kacsip


kacsip
tag

Mi jár garanciavesztéssel? Úgy értem régi laptopomnál ha leszedtem volna a hátulját, akkor ugrott volna a gari. Legalábbis szervízben ezt mondták. Itt is van még ilyen?

(#645) M.T. válasza wlk (#643) üzenetére


M.T.
senior tag

Ez a proci hőfok miatt csak 105nél throttlingol akkor amit te írsz az a TDP keret betartása miatt lehet pl: csak 3200ig engedi nem 3400ig vagy ilyesmi (kissebb sebességhez kisseb fesz is társul ergo kevesebb, fogyaztás, kevesebb meleg), maga a throttling amit te irsz 105 foknál van (tehát a hőfok miatti visszavétel).
Nekem a másik laptopba I3 van 2200Mhz es az 85nél throttlingol majd mikor egy progival próbaképp kikapcsoltam a throttlingot akkor 87nél lekapcsolt hogy megvédje magát.

AIDA64-nél ha stabilitás tesztet csinálsz ott mutatja a throttlingot is ha éppen csinálja, de mikor nem csinálja is bűvészkedik mert a rendszer igyekszik betartani a 45W os TDP keretet.

[ Szerkesztve ]

(#646) M.T. válasza kacsip (#644) üzenetére


M.T.
senior tag

Elvileg a rendszer bővítése nem jár garivesztéssel, tehát ha plussz memóriát msata SSD-t teszel bele de a benne lévő cuccoknak meg kell lenniük a garancia teljes ideje alatt (ehhez meg le kell venni a hátulját ugye).

Pl.:ha kicseréled 2 terásra a rendszervinyót a régit meg kell tartanod amíg megvan a gép.

(#647) kacsip válasza M.T. (#646) üzenetére


kacsip
tag

Értem, köszi

(#648) pokers


pokers
senior tag

Nálatok se jelzi az Aida a venti fordulatszámokat?

Egyébként nálam az Aida stabilitás teszten CPU 80 °C, GPU 60°C, esze ágában sincs throttlingolni.
De Crysis alatt is e körül vannak a hőfokok.

(#649) M.T. válasza pokers (#648) üzenetére


M.T.
senior tag

Hidd el kicsit melegebb szobában tényleg sok óra játék után belátogat majd a 90 környékére.
Elvileg ezt a hőfokot is gond nélkül bírja amúgy nem forrasztott (BGA) proci hanem foglalatos tehát könnyen cserélhető.
Mondjuk max ha elromlik mert nem a proci lesz a gyenge pont hosszútávon.
De jó is lenne ha adnának ki majd erősebb ultrabay-es VGA-t eztán a benne lévőt beállítani fixen Physix-re az ultrabay-es meg a grafikán melózna, nem lenne rossz :)

[ Szerkesztve ]

(#650) M.T. válasza M.T. (#649) üzenetére


M.T.
senior tag

Most játszok éppen az Aliens Colonial marines-el DX11 moddal és a proci 67-69 fokos (Sli-t kikapcsoltam mert nem bírja a Vsyncet kiakad tőle) és a videokártya is max 58-60 fokos.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.