Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  League of Legends (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-05 19:57:39

LOGOUT.hu

Hasznos linkek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62551) Beni97 válasza nuke7 (#62550) üzenetére


Beni97
őstag

Szerintem rakhatja egybe.

(#62552) grimm2015 válasza nuke7 (#62550) üzenetére


grimm2015
senior tag

Miért ne rakhatná?!

https://i.imgur.com/J1a35cO.jpg

A bronz4es volt a gold4es ellen, ez egy sima ranked, el is döntötte egyértelműen a meccset már pár perc után.

[ Szerkesztve ]

Battlenet: Grimm#22690

(#62553) nuke7 válasza Beni97 (#62551) üzenetére


nuke7
veterán

micsoda?! solo/duo-ban is eltörölték a határokat?! :Y én azt hittem, hogy csak flex-ben... le vagyok maradva... :(

(#62552) grimm2015:
jaaa, de nem ugyanabban a csapatban voltak ;]

Annak a b4-nek nagyon durván jo MMR-je van, a g4-nek meg nagyon rossz. ennyi.
Meg ugye a csapat kompozíció is más volt, a csapat mmr-je kb. ugyanaz mindkét csapátnál - a vesztes csapatban is volt gold4-es...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#62554) grimm2015 válasza nuke7 (#62553) üzenetére


grimm2015
senior tag

Azóta S4be van. 50win 81lose 38% wr, többnyire 1kdaval vagy alatt 3-4csvel.
Mindent mindenki megakar magyarázni, holott közben meg csak nem működik sehogy az egész.

Battlenet: Grimm#22690

(#62555) nuke7 válasza grimm2015 (#62554) üzenetére


nuke7
veterán

az szép! hogy lehet climbolni 50% alatti win-rate-el..? :Y :D

https://youtube.com/user/nuke7

(#62556) Beni97 válasza nuke7 (#62555) üzenetére


Beni97
őstag

Lehet 5x annyi lp-t nyert mint veszít. :D

(#62557) grimm2015 válasza nuke7 (#62555) üzenetére


grimm2015
senior tag

Pasz, de érdekesen működnek a dolgok, vagy sehogy.
Az 5.percnél már 6/0 a csapatok aránya, és az ilyet is el kell húzni 30percig, hogy 10 - 40/50 arány legyen. A ranked solo adc elég mazoista dolog most.

Battlenet: Grimm#22690

(#62558) orc88 válasza nuke7 (#62553) üzenetére


orc88
őstag

Premadek közt továbbra sem lehet nagy különbség Soloq-ban.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#62559) grimm2015


grimm2015
senior tag

Már ki is szivárgott az új hős... (tegnap) Seraphine.
Sajnos még mindig nem egy energiafelhasználó adc :DDD

Battlenet: Grimm#22690

(#62560) Beni97 válasza grimm2015 (#62559) üzenetére


Beni97
őstag

Egyre jobban hiszem azt, hogy jó pár embert kirúgtak abból a csoportból akik a balance miatt vannak ott(vagy elküldtek mindenkit és hülyéket vettek fel kevesebb fizuval) csak azért, hogy több és/vagy jobb emberek legyenek több pénzért ott ahol skineken, champeken, animációkon meg ilyen faszom kreatív szarságon dolgoznak.
Mert ha most jobban belegondolok ahogy esik a játék szintje úgy növekednek az animációk és a skinek minősége.

[ Szerkesztve ]

(#62561) grimm2015 válasza Beni97 (#62560) üzenetére


grimm2015
senior tag

Nem a hősök közötti balanceval van baj, ha a frissen bejött hősöket 3hónap után nézzük, szerintem az jól működik, sok fajta hős van, sok különböző szerepben, és kellenek is folyamatosan az új hősök. Igen a lövészt megölik egyből az assasinok, mert nem, hogy a csapat, de a support sem védi meg.

Itt mondták azt is, hogy ugyanazokat a hősöket viszik esportra, ennek egyik oka, hogy azzal tud legjobban játszani, a másik az illik bele a csapatba.. Csak meg kell nézni, hogy ott van Braum meg Varus, aki a tier lista alján van elég régóta vagy Tahm Kench, játékban is csak nagyon ritkán látom, mégis az esporton sokszor választják.

A legnagyobb baj az elohellbe az azonos divben lévő hatalmas szakadékokkal van, de leginkább a reakció idővel. Pl shieldel védeni a lövészt miután bekapta az összes skillt felesleges. Tehát azt még most is állítom, hogy valami nincs rendben a machmakerrel.

Nem a játék, hanem a játékosok színvonala alacsony.

Battlenet: Grimm#22690

(#62562) grimm2015


grimm2015
senior tag

És elgurult a gyógyszer, 1/10 1/7 1/9 meg is kaptam a chatbant :DDD (Kár volt feloldani a chatet 2napja)
De a 2/22es yona még most is játszik.

Battlenet: Grimm#22690

(#62563) nuke7


nuke7
veterán

na, miután a gold promóból csak kettőt tudtam nyerni az 5-ből, egy 10es lose streak következett, 3 lose óta silver1 0 LP-n vagy vagyok... :W :DDD

Tegnap sikerült egy olyan game-t is elveszteni, ahol 10 percig 5v4-ben voltunk :U

asszem én el is engedem... hiába játszom goldosokkal, egyszerűen úgy néz ki, én rontom az ő teljesítményüket, úgyhogy én elengedem ezt a gold témát, nem véletlenül csak silverig jutottam eddig is... (mondjuk az utóbbi ~50 meccs kb. így értelmetlen is volt :DDD, mert a silver megvolt szerintem kb. ~30 meccs alatt..)
de azt hittem, hogy a flex majd más lesz... hát aki nem tud az nem tud :))

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#62564) grimm2015 válasza nuke7 (#62563) üzenetére


grimm2015
senior tag

Csak annyi a különbség, hogy az egyiknek jár a szezonvégi jutalom, a másiknak meg nem! Tudásbeli különbség nem sok(vagy semmi).

Battlenet: Grimm#22690

(#62565) nuke7 válasza grimm2015 (#62564) üzenetére


nuke7
veterán

nekem nem jár sajnos ezek szerint :(

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#62566) Callisto válasza grimm2015 (#62561) üzenetére


Callisto
őstag

És vajon miért azzal játszanak állandóan akiket visznek bajnokságra? Ha az lenne azok amit gondolsz, akkor az mindenhol megállná a helyét, de nem így van. Pl. a DOTA 2-ben sem.
Tvábbá nem cserélgetnék a játékosok a hőseiket a metának megfelelően, hanem vinnék amivel a legjobban tudnak játszani. Nem, nem igaz amit mondasz. Egyszerűen játszanak a metával.
Az ok egyszerű: a LOL-ban a többi hős tulajdonképpen használhatatlan, értelmetlen, esélytelenebb mint a meta. Megvan a LOL előnye, de nem a hősök és a játékegyensúly. Nem is a képességek egyedisége és változatossága. Ezek éppen a hátrányai. Mindkettőt kedvelem és ismerem. Talán épp ezért járok nyitott szemmel.
LOL-ban azért visznek olyan kevést hőst, mert azok tudnak igazán hasznosak lenni, DOTA 2-ben azért viszik az ÖSSZESET, mert mindegyik igazán hasznos tud lenni annak ellenére, hogy ott is változik a meta.
(Braumot azért választják elég sokszor, mert jól blokkol ultikat is.. Hiába van Tier lista alján...)

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#62567) Lokids válasza nuke7 (#62565) üzenetére


Lokids
addikt

Kell segítség? Nem hiszem el, hogy nem tudsz átlépni G4-re...
Mondom ezt úgy, hogy G1-ben vagyok kb bronz1-es tudással. :)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#62568) nuke7 válasza Lokids (#62567) üzenetére


nuke7
veterán

:D kéne, de amikor összejövünk 5en akkor szintén ötös premade-t kapunk, akik tuti jobbak mint mi...
Ketten-hárman lehet flexelni, akkor még van esélyed, hogy jó csapattársakat kapjál :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#62569) Lokids válasza nuke7 (#62568) üzenetére


Lokids
addikt

Yah flex? Ott én is S1 vagyok. :D

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#62570) nuke7 válasza Lokids (#62569) üzenetére


nuke7
veterán

jah :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#62571) ClydeBeka2


ClydeBeka2
őstag

Kicsit visszaolvastam, látom az emberek még mindig nem tudják megkülönböztetni az MMR és a "liga" besorolás közti különbséget, és amit látnak, hogy Gold meg Bronz, az csak a látszat... Be lehetne tenni 1. hozzászólásnak, vagy mielőtt hozzászól valaki dobja fel neki mi a különbség, mert már nagyon fáj pár ember tudatlansága. :(((

LoL IGN: ClydeBeka3 / Xbox Series X: ClydeBeka / BrawlStars: PH! | ClydeBeka

(#62572) Lokids válasza ClydeBeka2 (#62571) üzenetére


Lokids
addikt

Jó, de még mindenki a liga szerinti besoroláshoz van szokva. Én is sokszor nézek, hogy a fenébe kapok bronzot, vagy diamondot, mikor elvileg képtelenség lenne.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#62573) Kanczy válasza Lokids (#62572) üzenetére


Kanczy
Topikgazda

Nem a játék hibája, hogy egy három (öt?) éves mechanikát nem képesek az emberek megérteni.

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#62574) Lokids válasza Kanczy (#62573) üzenetére


Lokids
addikt

Persze. Csak ugye be van égetve, hogy +- 1 div különbség.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#62575) Callisto válasza Kanczy (#62573) üzenetére


Callisto
őstag

De igen az, mert nem átlátható és egyértelmű. Annak kell lennie egy szoftvernek legyen az játék, üzleti vagy akármi és a Riot titkolózik, ami nem véletlen...

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#62576) ClydeBeka2 válasza Callisto (#62575) üzenetére


ClydeBeka2
őstag

"a Riot titkolózik" - Remélem tudod, hogy szinte minden kompetitív (ranglistás) játékban ez a rendszer van... :))

[ Szerkesztve ]

LoL IGN: ClydeBeka3 / Xbox Series X: ClydeBeka / BrawlStars: PH! | ClydeBeka

(#62577) Callisto válasza ClydeBeka2 (#62576) üzenetére


Callisto
őstag

Tévedsz... Az ELO alapú matchmaking hibás és teljesen rossz. Ezt a jobb fejlesztők jól tudják és azért nem alkalmazzák, mert teljesen alkalmatlan csapatjátékok értékelésére, ahol nem fixek a tagok. Továbbá nem mindegyikben van nem átlátható rendszer. Nézz utána.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#62578) Kanczy válasza Callisto (#62577) üzenetére


Kanczy
Topikgazda

Melyek ezek? Kíváncsi vagyok rá, mik vannak még, utánaolvasnék picit.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#62579) kistusik


kistusik
tag

Nem számít az mmr, ha a goldos ember duoban hozza a bronzos haverját.

(#62580) Kanczy válasza kistusik (#62579) üzenetére


Kanczy
Topikgazda

Dehogynem, a játék kiegyensúlyozza a csapatok átlagMMR-jét. Ha annyival rosszabb a bronzos a többieknél, akkor az ellenfélben is lesz olyan, aki lehúzza az övéket.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#62581) TBT


TBT
addikt

Lehet, hogy ez a KDA most nem nekem készül... :DDD

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#62582) ClydeBeka2 válasza Callisto (#62577) üzenetére


ClydeBeka2
őstag

Tudnál 1-2 példát mondani? Szívesen utána néznék én is milyen jobb rendszerek vannak ennél. Annyit aláírok, hogy esetleg visszajöhetne a rendszer ami kiírja az elodat, de ennyi, más hiba nem nagyon lehet ebben a több, mint 50 éves szisztémában.

LoL IGN: ClydeBeka3 / Xbox Series X: ClydeBeka / BrawlStars: PH! | ClydeBeka

(#62583) Callisto válasza ClydeBeka2 (#62582) üzenetére


Callisto
őstag

Tisztában kell lennie az ELO-val, hogy mi is az és mire való. A matematikájával stb.
Egyének értékelésére az ELO alapú mérés csapatjátékban teljesen alkalmatlan. Aki tudja a matekját azt is tudja miért. Google a jóbarátod és a LOL-on túli világra tekintés...
Van ezen kívül más óriási gond is a LOL rendszerével. Nyíltan és RIOT által is részben elismerten manipulálják a matchmaking-et. Ismét google és a (RIOT) szabadalmak a jóbarátaid.
Majdhogynem a LOL rendszere a legrosszabb. 10 éve nem nyúltak hozzá, csak foltozzák. Az alapja ugyanaz. Egy tíz éves, már akkor is zsákutca, csapatértékelésre alkalmatlan rendszert/algoritmust használnak. Nem beszélve arról, hogy a szerzett tapasztalatot (hány játékot játszottak, hány hőssel és hányat stb.) nem veszik figyelembe a matchmaking-nél.
A legtöbb játék olyan, hogy az egyik csapatban van 3 játékos kb 50-100 játékkal, a másikban 800-1000 játékkal. Meccsek előtt a statisztikákat megnézve 90%-os pontossággal becsülöm meg melyik team fog nyerni. Egyszerűen úgy sorsol az algoritmus, hogy ha vesztened kell, akkor veszíts és nem úgy, hogy kiegyenlített játékok legyenek. A meccsek nagy számában az egyik eltapossa a másik csapatot.
Persze a játékosbázis nagysága erősen befolyásolja az algoritmus eredményességét, hiszen az korlátot szab neki és mégis a legnagyobb játékosbázisú MOBA rendelkezik szinte a leggyengébb algoritmussal. Ami javít rajta az éppen a sok játékos.
Nem beszélve a legrosszabb honor és punishment rendszerről, amit valaha kitaláltak bár a célja a minél több pénz bevonása. Na arra tökéletesen megfelel, de nem a játékminőség javítására van kitalálva, ahogy a matchmakingjük sem.Továbbá egyáltalá nem védik a normális játékosokat a leaverek, soft/hard AFK, soft/hard feederek stb. ellen sem.
Más játékokban sok évvel ezelőtt foglalkoztak a normális játékosok védelmével is. Nekik most "jut" eszükbe, hogy egyre többen megelégelték a dolgokat.
Fenti véleményeket tömegével kapják meg és nem véletlenül álltak rá most ennek a javítására. (Már ha valóban tesznek valami hasznosat, mert ugye RIOT: pénz mindenek felett...)
A játékot szeretem, mert pörgős és skillshotokkal van teli. Más MOBA pedig ebben marad el például.

Egyébként egy nagyon jó algoritmus például amit a World of Tanks használ.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#62584) pengegyerek válasza Callisto (#62583) üzenetére


pengegyerek
aktív tag

Ezt szebben meg sem lehetett volna fogalmazni :R

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#62585) nuke7 válasza Callisto (#62583) üzenetére


nuke7
veterán

"A játékot szeretem, mert pörgős és skillshotokkal van teli. Más MOBA pedig ebben marad el például." - HoTS nem ilyen..? :U :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#62586) PuMbA válasza Callisto (#62583) üzenetére


PuMbA
titán

Ez elég egyértelmű már évek óta, hiszen amikor abbahagytam, akkor a meccsek 80-90%-a stomp volt :) Semmi köze a játéknak az egyenlő elosztáshoz, mert akkor szoros meccsek lennének. Season 6-7-ben még több szoros meccs volt. 8-cal hagytam abba.

[ Szerkesztve ]

(#62587) DioRobber


DioRobber
tag

Sztem jó a meccsmaking :D

Játszatok srácok sokat ! !

DIO: HRobi01#2786 - Children Of The Skorn - LoL: Derivál

(#62588) Nammarci válasza DioRobber (#62587) üzenetére


Nammarci
csendes tag

Tegnap toltam egyet de valami borzalom volt. Nálunk 3 goldos(3-4) meg ket silver 1
Enemyben 1 gold két silver 2-3 még két unranked level 30as
És nem smurfok mert a topos morde 0-12 lett, a mides lux is ellenem szegény szétfeedelt aztán egy 14-0as katarina nem olyan vicces. Szóval nem volt túl élvezetes

(#62589) ChrystianHUN


ChrystianHUN
csendes tag

Nalam epp gold promo van. 1elso meccs win. Utana levo 2 meccs mindkettoben a csapatban unranked lvl 30. Az elsoben 1-12 39 farmos zed. A masikban 0/9 jg. Szep is a machmaking :D

(#62590) ChrystianHUN válasza ChrystianHUN (#62589) üzenetére


ChrystianHUN
csendes tag

es akkor a 4ik meccsre is egy unranked lvl30. :DD

(#62592) grimm2015 válasza Beni97 (#62591) üzenetére


grimm2015
senior tag

Videó alapján ez baromira nem adc...

Battlenet: Grimm#22690

(#62593) Chuzzlee803 válasza Beni97 (#62591) üzenetére


Chuzzlee803
aktív tag

Irelia szindróma, balanszolhatatlan lesz ez is, mert a 200 év játékfejlesztést próbálják speedrunolni azáltal, hogy 2 champnyi képességet meg passzívot raknak egybe.
Kár érte, bár amúgy se nagyon játszom már :DDD

(#62594) Lokids válasza Beni97 (#62591) üzenetére


Lokids
addikt

Nocsak. A DH-t átemelték ide Diablóból? Vagy még Bayonetta jutott eszembe róla. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#62595) nuke7 válasza Beni97 (#62591) üzenetére


nuke7
veterán

ah, az öreg katarina + yasuo kombó! :D

https://youtube.com/user/nuke7

(#62596) DioRobber válasza Lokids (#62594) üzenetére


DioRobber
tag

Multishot DH jutott eszembe nekem is :D

DIO: HRobi01#2786 - Children Of The Skorn - LoL: Derivál

(#62597) grimm2015 válasza DioRobber (#62596) üzenetére


grimm2015
senior tag

Mármint a Strafe :DDD

[ Szerkesztve ]

Battlenet: Grimm#22690

(#62598) Kanczy válasza Chuzzlee803 (#62593) üzenetére


Kanczy
Topikgazda

Nem lehet minden kiadott champion Sett, vagy az új Volibear :N

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#62600) Kanczy válasza Chuzzlee803 (#62599) üzenetére


Kanczy
Topikgazda

Melyik három hónapra és hősre gondolsz?

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  League of Legends (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.