Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19026) nightshadow válasza blakey (#19024) üzenetére


nightshadow
veterán

A mérések alapján 50Hz

Mérés alapján, mert egy mérés van.

Semmi nem indokolja a 300 sort, mint az 50Hz-es panel.

Az észlelt szappanopera hatás meg 50Hz-nél nem jelentkezik. Ez a legnagyobb ellentmondása a tesztnek. De a legfontosabb érv a 100Hz mellett továbbra is az, hogy a tavalyi LV4500-as, meg az idei LM660-as, amelyek bizonyítottan 100Hz-sek, szintén 400Hz-es MCI-val rendelkeznek, ugyanúgy, mint az LM620-as. Számomra ez a tény zárja ki az 50Hz-et, mert az nem lehetséges, hogy egy 50Hz-es meg egy 100Hz-es tévé ugyanolyan MCI-val rendelkezzen, ez egyszerűen logikailag kizárt.
Egyébként érdemes az árakat is nézni. Pár éve már itt vagyok a fórumon, s ár szempontjából általánosságban a következő a sorrend: Sony a legdrágább, az LG a legolcsóbb, s közöttük helyezkedik el a Samsung. Idén a legolcsóbb 40"-es 100Hz-es Samsung kb. 160k, Sonyból pedig az EX650 kb. 180k. Mennyire hihető, hogy idén a legolcsóbb 100Hz-es LG kb. 235k?

Ahogy tavaly is voltak kamu 100Hz-es samsungok úgy simán el tudom képzelni, hogy vannak kamu 100Hz-es lg-k is.

Persze, hogy van, mégpedig az MCI 100Hz-sek, mint pl. a 42LS5600. Ezt Bloodray is mondta az LG fórumon, ez nem új infó.

Nem minden szentírás amit egy ügyfélszolgálat mond, nem egyszer tapasztaltam.

Ha az ügyfélszolgálatos teljesen segg hülye lett volna, akkor a kérdésre, hogy 100Hz-es-e, akkor azt válaszolta volna, hogy nem, hanem 400Hz-es, ugyanis ez szerepel a hivatalos adatlapon.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.