Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46401) csimpi1


csimpi1
tag

46338- as hsz-ban a kérdésemben tud valaki segíteni?

" Az élet full színpompa, de semmit sem ér kb., az EKG-m szinkópa, amikor beverek 4 kávét 2 rummal szinkronba' "

(#46402) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
philips 42pfl5604-es tv szervizmenübe hogyan lehet belépni?
miket lehet állítgatni ott?

Forever Apple

(#46403) anrab válasza #46372352 (#46397) üzenetére


anrab
addikt

ne keverd össze, az még nem így működik.

(#46404) anrab válasza rii (#46400) üzenetére


anrab
addikt

ahogy BBéci írta. a dvd is nézd meg:
tv tipusa PAL
tv kijelző 16:9 széles
scart RGB
kép mód automata
legalábbis nálam így van.
a tv-t pedig tedd automatikus képformátumra.

(#46405) anrab válasza anrab (#46404) üzenetére


anrab
addikt

ZCoyote-nak szántam.

(#46406) Nippon


Nippon
őstag

Hali!

Használ valaki LE40B650 játékra, PC-vel? Milyen az input lag? Jött ki firmware frissítés ami esetleg javított rajta?

[ Szerkesztve ]

(#46408) BBéci válasza #46372352 (#46399) üzenetére


BBéci
titán

Ha mondjuk a DVD-játszó kimenete még a régi állapotban, 4:3-on - ami a CRT tévéhez passzolt - van, az nem hibás beállítás?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46410) Tbor


Tbor
tag

Sziasztok !

Általános felhasználásra milyen 26"-os TV-t javasolnátok ? Egyelőre analóg (később lehet idgitális lesz) TV adások vételére, néha DVD nézésre kéne.

A DVD lejátszóm Panasonic, úgyhogy ha olyan márkájút is tudtok az ajánlott, jó ár/érték arányú modellek között, az is egy jó szempont lenne a döntésemben.

Előre is köszönöm a segítséget ! :R
Tbor

(#46411) anrab válasza #46372352 (#46407) üzenetére


anrab
addikt

ja, valószínű.

(#46412) ZCoyote válasza #46372352 (#46409) üzenetére


ZCoyote
őstag

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, kipróbálom ezeket a beállításokat. :R

Lelkesedés on.

Mindenesetre ha valaki olyan betéved ide akinek régi crt tv-je van és azon vacillál hogy beruházzon-e egy új LCD-Plasma-stb. tv-be annak azt tanácsolom, hogy AZONNAL IRÁNY A BOLT! :DDD

Eszméletlen a látványbeli eltérés!

Lelkesedés off. :)

Romani ite domum.

(#46413) Rica válasza post (#46371) üzenetére


Rica
senior tag

Nem vette a távirányító és a kézi panel jeleit sem. Visszacsináltam az egészet és ma vettem a Metroban 110 pénzért egy 32B530-at. Nagyon kúl! :))

Segítsetek léci egy láma kérdésben: a digitális kábel adók nem jelennek meg. Sötét képernyő. Ez azért van mert a matávcom (vagy thome) csak analóg jeleket küld? Megnézem közben a honlapjukat is, hátha feláras szolgáltatás, csak nagyon remélem, hogy nem a szép új masina rossz. Köszi.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#46414) anrab válasza Rica (#46413) üzenetére


anrab
addikt

az külön set top box-al és kódkártyával fogható, vagy egy modul segítségével amibe belerakod a kártyát.

(#46415) Mikika


Mikika
aktív tag

46402-re senki semmit? :((

Forever Apple

(#46416) Rica válasza anrab (#46414) üzenetére


Rica
senior tag

Köszi! Tudok majd élni nélküle, a honlapjukon úgy is azt írják, hogy külön díjcsomag, hűségidő és vegyek hozzá netet meg vonalas telefont. Hülyék :O
A lényeg, hogy nem a TV-vel van a gond. :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#46417) Rica válasza anrab (#46414) üzenetére


Rica
senior tag

Bocs, kifutottam az időből. Hagy legyen még egy láma kérdésem: kell új dvd lejátszót is vennem, de most már spórolnék. Muszáj olyat venni (illetve megér 15k-t) ami tudja 1080 felskálázást? :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#46418) ProdyG válasza Rica (#46417) üzenetére


ProdyG
senior tag

ha spórolni akarsz, akkor ne vegyél olyat. sztem felesleges, nem lesz jobb a minőség, max kicsit elmosottabb.

(#46419) BBéci válasza #46372352 (#46409) üzenetére


BBéci
titán

Sokan széthúzva nézik a 4:3-as adást, ami kicsit olyan, mint zenéhez a loudness. Elrontja azt, ami eredetileg jó.
Képzeld el a Miss akármi döntőjét, csupa duci csajból áll a mezőny. :Y

(#46418) ProdyG
Elmosódottabb lesz a kép? Miért?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46420) anrab válasza Mikika (#46415) üzenetére


anrab
addikt

nézd meg az üzeneteidet.

(#46421) Mikika válasza anrab (#46420) üzenetére


Mikika
aktív tag

Köszönöm!
Ha belépek szervízben rájönnek?

Forever Apple

(#46422) ProdyG válasza BBéci (#46419) üzenetére


ProdyG
senior tag

mert 576p-ból 1080p-t csinál.
nem úgy értettem, hogy az eredeti dvd tartalomhoz képest lesz elmosott a kép, hanem egy eredeti 1080p-s anyaghoz képest.
végülis javít a képen valamivel ez a felskálázás, de sok értelme sztem nincs. ez nekem nem lenne szempont dvd lejátszó vásárlásánál.

(#46423) BBéci válasza ProdyG (#46422) üzenetére


BBéci
titán

A felhasználói véleményekből egyértelműen az derül ki, hogy a lejátszó által felskálázott jelek jobban néznek ki a tévén.
Nálam is előbbrevaló szempont a lejátszó kép és hangminősége, mint a felskálázása. Önmagában a HDMI kimenet nem garancia a jó képminőségre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46424) anrab válasza Mikika (#46421) üzenetére


anrab
addikt

ha megnézik.

(#46425) anrab válasza BBéci (#46423) üzenetére


anrab
addikt

a három HD csatorna is felskálázott képet küld, hát van külömbség!

(#46426) Mikika válasza anrab (#46424) üzenetére


Mikika
aktív tag

Van benne egyébként valami érdemleges?

Forever Apple

(#46427) ddekany


ddekany
veterán

TV adáshoz Mo.-n kell/kellhet majd H.264 támogatás, mondjuk 5 éven belül? Mert csomó TV-re csak annyi van lazán odaírva, hogy DVB-T és MPEG-4, de hogy MPEG-4-en belül mi, az nincs... akkor meg talán ezek a H.264-et általában még nem támogatják?

(#46428) anrab válasza Mikika (#46426) üzenetére


anrab
addikt

sajnos nem tudom. nekem 86xx-as van.
én pl. bekapcsoltam a DVB-C-t mivel így működik a magyarországi hangolás. és az internetnél a billentyűzetes bevitelnél érdekes. átállítottam perfect pixel-re. bekapcsoltam az univerzális távirányítót mert nem volt bekapcsolva. meg már nem tudom.

(#46429) BBéci válasza anrab (#46425) üzenetére


BBéci
titán

A broadcast minőségű skálázókat ne hasonlítsuk egy 15000 forintos DVD-játszóban lévőhöz!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46430) anrab válasza BBéci (#46429) üzenetére


anrab
addikt

jogos.

(#46431) anrab


anrab
addikt

téli olimpia alkalmából micsoda sielőt raktak a net tv kezdőlapjára.

(#46432) Mikika válasza anrab (#46430) üzenetére


Mikika
aktív tag

Szia
köszi a gyors választ
az 5604-esem nem fogadja el ezt a kódot

Forever Apple

(#46433) anrab válasza Mikika (#46432) üzenetére


anrab
addikt

gyorsan nyomd végig és ne nézegesd!
el kell fogadnia. mindegyik evvel megy.

[ Szerkesztve ]

(#46434) anrab válasza BBéci (#46429) üzenetére


anrab
addikt

nagy nehezen visszajött az oldal.
nálam egyébként semmi külömbség a digitális M1 és a HD felskálázott M1 között, olyan jól felskáláz a phili.
a biztonság kedvéért mielőtt beírtam volna itt kapcsolgattam a mcleod lányait és tuti mindkettőn.

(#46435) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Hali!
Jelzem van élet a SAMSUNG-on túl is :D

Ez a TV: Sony KDL-32ex402 nekem nagyon bejön egy 55cm-es CRT után.

Csak néhány apróság:
2010-es modell
Full HD
DVB-T, DVB-C
matt panel
USB (kép, zene film)
fényérzékelő
3 év tejes körű garancia
4 HDMI
SONY ;)
140e Ft :)

Remélem sokáig használom gond nélkül (kopp-kopp).

Ha van kérdés szívesen válaszolok

[ Szerkesztve ]

(#46436) Rica


Rica
senior tag

Köszönöm a DVD felskálázós válaszokat. Ha jól értem, egy 10-est nem ér meg pluszban, jó lesz egy akciós darab 5k-ért. :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#46437) abridabri


abridabri
veterán

sziasztok
ugy erzem eljott az ido lecserelni a hd rdy lg lcd tvmet . egy full hdsre . sikerult is jo aron eladnom (75 ezer ) .
Kerdesem az lenne, hogy szerintetek van e ertelme oled tvt neznem ( also kategoriasat max 180ezerben gondolkodom ) , vagy nem szebb annyival a kepe mint egy sima lcd tvnek amit megvehetek mar 100k korul ?

ja digitv lenne rakotve ( hulladek kepminoseg tudom nem digitalis, de ez van ) + PC is rajta lenne .

[ Szerkesztve ]

(#46438) vergilx


vergilx
őstag

megjött ma a tv,ki is hoztam rá a gépet,de csak alkalmilag.sajna csak vga kábelem volt hozzá,de veszek hdmi.t:DD
képe 1000x szebb mint a 24" os moncsimnak,naon coool:DD :DD

(102 es full hd samu)

(#46439) ORCA58 válasza abridabri (#46437) üzenetére


ORCA58
addikt

OLED TV nem kapható még! Pontosabban hazánkban nincs és csak talán 2 Sony és LG van 15 colosban az is horror áron. A LED tv-k nem oled tv-k hanem rendes LCD-k, csak a háttérvilágításukat LED-ekkel oldották meg-

(#46440) Lipton


Lipton
őstag

Szeretném összekötni őket:
Panasonic 32LE60P lcd tv és
ASUS P5E VM HDMI alaplapos HTPC:

HDMI kimenet a lapon, TV egyetlen HDMI-be be (PC bemenet nincs is, semmit nem lehet állítani a HDMI-n sem).

Van valakinek ilyennel tapasztalata?
Ha jól tudom, a Pana nem nagyon szereti az ilyet.

Alapban nem is kínál 1360/1366 X 768 felbontást a windows, Powerstip-pel próbáljam ezt belőni?

(#46441) BBéci válasza ORCA58 (#46439) üzenetére


BBéci
titán

Azt áruld el, hogyan sikerült ilyen higgadtan válaszolnod? :))
Én lementem hídba a kérdéstől. :W :W :W
Bár az is lehet, hogy véletlenül került oda az o-betű. Akkor viszont bocs!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46442) BBéci válasza Rica (#46436) üzenetére


BBéci
titán

Azért az én válaszomból mást is le lehetne szűrni. Mondjuk azt, hogy egy teszkógazdaságos lejátszót nem kötnék normális tévéhez, legfeljebb 35 centis CRT-hez.
Valami márkásat (Pioneer, Panasonic, Sony) vegyél, HDMI-csatlakozóval!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46443) kásás válasza anrab (#46428) üzenetére


kásás
tag

Az univerzális távirányító bekapcsolása után mivel tud többet?
Kezel más készülékeket is?

[ Szerkesztve ]

(#46444) constructor


constructor
csendes tag

Hello!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ha van egy Samsung LE-40B650 T2W TV-m, akkor nincs is szükség set top boxra ?
Illetve, hogy a youtube és accuweather widgeten kívül milyen widgeteket tudok rátenni és hogy ?
Köszi

(#46445) anrab válasza kásás (#46443) üzenetére


anrab
addikt

más infra eszközt is pluszba: TV-DVD-STB-HTS
az egyetlen DVD tipus amit semelyik univerzális távirányító sem kezel az a Dimarson házimozi. /samsung/
na nekem ilyen van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46446) BBéci válasza constructor (#46444) üzenetére


BBéci
titán

Attól függ, melyik cég a kábeltévé szolgáltatód. Sajnos az előfizetéshez stb is jár, amiért plusz pénzt kérnek, anélkül nem szerződhetsz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46447) nightshadow válasza anrab (#46445) üzenetére


nightshadow
veterán

vannak tanítható távirányítók is

(#46448) anrab válasza nightshadow (#46447) üzenetére


anrab
addikt

ezt is vagy rátartod és megkeresi a kódot vagy bepötyögöd.
hívtam a dimarson servicet és ezeknek nincs kódjuk és nem is lehet őket párosítani.

(#46449) abridabri válasza ORCA58 (#46439) üzenetére


abridabri
veterán

na latod ,most megfogtal
akkor ugy kerdezem , hogy a led (o nelkul ) TV jobb annyival a sima lcd nel , hogy megerje olyanokat keresgetnem ?

(#46450) nightshadow válasza anrab (#46448) üzenetére


nightshadow
veterán

A taníthatónak az a lényege, hogy nincs kód, hanem az eredeti Dimarson távirányítót és a taníthatót egymással szembe fordítod kb. 10 cm-re egymástól, s az eredeti távirányító által kibocsátott jelet megtanulja, s megjegyzi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.