Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46851) Tomocso válasza tothbe (#46847) üzenetére


Tomocso
tag

ja igen a TV pontosan Samsung LE32R82B, a leírás csak annyit ír hogy D-SUB bemeneten ezek és ezek a felbontások választhatók, és HDMI/DVI bemeneten meg ezek...
hol tudom a bemenetforrás típusát átállítani PC-re??
köszi

-

(#46852) Tomocso válasza tothbe (#46847) üzenetére


Tomocso
tag

Most néztem hogy a bemeneteknél a TV-n a VGA bemenetnél van az írva hogy PC, a HDMI-knél csak 1-2-3, és a menüben sem tudok a PC módra lépni. Lehet hogy VGA kábellal kell öszzekötni a géppel a TV-t? De amúgy minden OK csak ez a Hz dolog idegesít!!

-

(#46853) ssolitude válasza Tomocso (#46852) üzenetére


ssolitude
őstag

A menüben csak akkor lesz PC, mint választható forrás, ha egy d-sub-t csatlakoztatsz a TV-re. A HDMI-ből is csak azt látod a menüben, ahol van HDMI kábel csatlakoztatva.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#46854) tothbe válasza BBéci (#46849) üzenetére


tothbe
addikt

nagyjából semmivel. Inkább a natív felbontás jobb sokkal, mint pl. az 1280x720, amit be tud állítani. De nem is rosszabb a 60Hz, ha a pc jelét abban küldöd. tv-zésre alkalmatlan lenne, hiszen az 50Hz-en megy Európában, de ettől még pc-hez jó. Monitorok nagy részén is 60-75Hz-et találsz manapság, nem 50-et.

By(e) Tothbe

(#46855) Rica válasza BBéci (#46843) üzenetére


Rica
senior tag

Van tipped, hogyan javíthatnék ezen a kis "folyósságon"? :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#46857) alekostefo


alekostefo
csendes tag

az alábbi programhoz ért valaki?
PopCorn MKV AudioConverter
elvileg ezzel 1 lépésben át lehet konvertálni a dts hangot 5.1-es ac3-ra.
valaki?

(#46858) tothbe válasza Tomocso (#46852) üzenetére


tothbe
addikt

A fölső hdmi-be kell dugni a gépet. Csak ott támogat pc-t .
Kis segítség ha nem lenne meg a user guide.
4. oldal a bemenetek, 87. pedig a felbontások

By(e) Tothbe

(#46860) iipenwin


iipenwin
csendes tag

jó reggelt :((
remélem jó helyen kérdezek?!
Samsung LE40B650 hez keresek firmware-t ami tartalmaz a yuotube és időjárás widgeten kivűl mást is. Létezik ilyen egyáltalán?
szép napot.

(#46862) Tomocso válasza tothbe (#46858) üzenetére


Tomocso
tag

Óoooohhh, és sikerült!! :DD
Átdugtam a HDMI 2- be és lett 60 Hz 1360x768-as felbontáson!!
köszönöm örök hálám :R
többieknek is köszönöm a válaszokat :R

-

(#46864) dabadab


dabadab
titán

Luissimo kapott egy fél órát, hogy megnyugodjon, guriga1234 meg próbáljon meg kevésbé provokatív lenni :((

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#46865) constructor


constructor
csendes tag

Hello!
Ma dugtam hozzá a laptophoz a Samsung LE40B650T2W-t! és az a kérdésem h a pipben az alképernyő csak tv csatorna lehet és semmi más kimenet, mert akkor menjenek a francba samsungék. Mert kb sztem a felhasználók 30%a használná úgy gépezés közben menjen a TV csak ugye UPCs set top box meg a Scarton csatlakozik.
Na remélem csak én vok hülye köszi előre is

(#46866) Tutu7030 válasza constructor (#46865) üzenetére


Tutu7030
veterán

Van egy "rossz" hírem. Nagy az esélye,hogy nem te vagy hülye. :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#46868) banuszzs


banuszzs
csendes tag

Samsung Hd TV-t és az asus laptopom nem tudom össze hozni hdmi kábellel akár hogy szenvedek vele már kezdek arra gyanakodni hogy a tv-vel lehet a baj mert a gépen már mindent megpróbáltam...kép van azt meg tudom oldani de hang nem jön ki belőle...mikor megvettem a tv-t akkor egyszer kétszer sikerült össze hozni aztán azóta semmi win7 van a gépen...valaki segitsen akinek van ebben tapasztalata...

(#46869) sonykor


sonykor
tag

Ma vettem a székesfehérvári Media Markt-ban egy Samsung LE32B550A5 LCD tv-t: [link].

A bolti eladó mondta, hogy ebben is el lehet végezni a hackelést. 8000 Ft-ért vállalják. Sajnálok ennyit kiadni érte. Nincs olcsóbb megoldás? Hogy kell csinálni?

(#46870) Tutu7030 válasza sonykor (#46869) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nekem a fele is elég a linkért.:D
[link]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#46871) fury71 válasza laszlo168 (#46840) üzenetére


fury71
aktív tag

Fél ötkor voltam az MM-ben és már elkeltek.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#46872) sonykor válasza Tutu7030 (#46870) üzenetére


sonykor
tag

Nekem ez az angol leírás magas. Egyedül bele sem vágnék. Fehérváron nincs valaki aki kicsit olcsóbban is vállalja az USB hackelést? Csak a garancia maradjon meg.

[ Szerkesztve ]

(#46873) simi12345 válasza sonykor (#46872) üzenetére


simi12345
tag

irtam privit

(#46874) simi12345 válasza simi12345 (#46873) üzenetére


simi12345
tag

valaki aztmondja hogy garanciavesztessel jar valaki meg hogy nem

(#46875) tothbe válasza Tomocso (#46862) üzenetére


tothbe
addikt

Mondtam én, hogy fog ez menni.
A user guide az jó cucc ám, nem csak a csomagot tömik ki vele. :DDD

By(e) Tothbe

(#46876) sonykor


sonykor
tag

A Samsung LE B550A5 tv-mben van MPEG-4 tuner. Székesfehérváron milyen antenna kell hozzá, hogy a minidig adásait fogni tudjam?

(#46877) tothbe válasza sonykor (#46872) üzenetére


tothbe
addikt

heckelésről maximum a hasonló nevü hal miatt beszélgetünk itt a topicban.
De ez nem hack és a leirás magyarosítása nem túl bonyolult:
1. Kikapcsolva van a tv(standby módban, azaz be van dugva azért)
2. Sorban megnyomkodod az info, menu, mute, bekapcsoló gombokat a távirányítón egymás után
3. ekkor bekapcsol a tv és bejön a szerviz menü. Eleddig semmi illegálisat nem tettél még, söt a garancia sincs veszélyben.
4. irány gombokkal kiválasztod a control menüt. Enter
5. Kiválasztod a sub option menüt Enter
6. kikeresed a következőket: WISELINK MOVIE, WISELINK WRITE és HIGH DEVI
mindegyiket bekapcsolod (off helyett on lesz, ha entert nyomsz a távon)
(csak egy megjegyzés, sztm. a high devi nem is kell, az a 650-nél sincs bekapcsolva)
7. ezek után kikapcsolod a tv-t
8. bekapcsolod és máris használhatod.

Ilyen egyszerű. És bár bele lehet magyarázni, ha nagyon akarja valaki, de tulajdonképpen nem követtél el semmi illegálisat, hiszen a fw képes lejátszani, a gyártó meg a kezedbe adta a megoldást az aktiváláshoz.
Tehát csak élvezed. Persze reklamálni emiatt nem tudsz majd, ha valamit nem jól játszik le, de ezt egy 650-esnél is hiába teszed. És ha szerviz gond lenne majd valami miatt, akkor meg simán nem is tudsz erről és kész. Ha nem mondod nekik, tuti nem kezdik el nyomozni sem.

By(e) Tothbe

(#46878) khorvat


khorvat
senior tag

Samsung PC Share 2.33
Gyanítom semmi újat nem hozott nekünk ez az új verzió, de ma este majd próba alá vetjük:) !

(#46879) simi12345 válasza tothbe (#46877) üzenetére


simi12345
tag

en csak a tv type reszt allitittam at 650-re es ment is a mkv/divx lejatszas

(#46880) mixi80 válasza banuszzs (#46868) üzenetére


mixi80
aktív tag

Nekem is samsung full hd tv-ém van(le37b650) azt kötöttem össze hdmi-hdmi kábellal a pc.vel! Win7 64 bit-es rendszert használok, csak annyi hogy bemész a vezérlőpult/hang menübe és ott beállítod a alapértelmezett hangeszköznek a vga-ád hanját! Az én esetemben így néz ki!

Nekem ati vga-ám van és ha lcd-re akarom kiküldeni a hangot az realtek hdmi output-ot választom!
De nvidia esetében is ugyanígy műxik!

(#46881) Bandus99 válasza tothbe (#46877) üzenetére


Bandus99
őstag

Szia
Elviekben en megtettem ezt a kis beavatkozast, filmet lejatszik mar a tv.
Nem tudom visszakeresni, de valaki azt is irta, hogy megjelent a PIP funkcio is neki.
Nekem viszont nem jelent meg, vagy nem jo helyen keresem.
Erre tudsz irni valami okossagot?

Szerk:
Antenna kerdese digitalis adashoz.
Van nekem jelenleg egy HQ ANT100 tipusu szobaantenna hasonloan nez ki.

A szobaban a tv mellet semmi digitalist nem talal es analogbol is nagyon rossz minosegben m1 es helyi ado TV2 RTL semmi
Ha kidugom az ablakon hosszu kabellel akkor megtalalja a digitalis adasokat de igen surun bekockasodik.
A kerdesem az lenne tudtok-e ajanlani vmi szobaantennat ami velhetoen lenyegesen jobb vetelt kepes elerni mint ez az antenna, vagy ezek a szobai antennak mind hasonlo minoseget kepviselnek es ne is probalkozzam, csak kulso tetoantennaval?

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#46882) tothbe válasza Bandus99 (#46881) üzenetére


tothbe
addikt

na azt már hackelésnek hivhatjuk nyugodtan. hiszen az már észrevehetö könnyen, mert a simi által emlitett tv type-ot kell átirni. (módszer kb. ugyanaz, mint a másik esetben), csak ezzel már sok paraméter átáll és ezt egyböl kiszúrhatják a szervizben is amint belépnek a menübe.

Antenna kérdésben passzolok, nekem dvb-c van, az meg ugye kábelen jön.

By(e) Tothbe

(#46883) sonykor válasza tothbe (#46882) üzenetére


sonykor
tag

Halottam olyat, hogy ha valaki átállítja a tv-jét B650-re akkor 15 másodperc alatt kapcsolódik be. Ez igaz?

(#46884) sonykor


sonykor
tag

Samsung B650-ben mit jelent az, hogy: Vezeték nélküli DLNA.

(#46885) szendyfree válasza alekostefo (#46857) üzenetére


szendyfree
csendes tag

[link]

[ Szerkesztve ]

talaldki.hu

(#46886) Bandus99 válasza tothbe (#46882) üzenetére


Bandus99
őstag

Bocsi vmit nem ertek.
A video lejatszashoz nem a tv type-ot kell atirni? A Piphez meg igen?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#46887) dh66e válasza sonykor (#46876) üzenetére


dh66e
veterán

Próbáld meg egy 700ft tesco-s szobaantennával,persze az a legjobb ha van a környezetedben valakinek úgy olcsóbb a próba.

(#46888) alekostefo válasza szendyfree (#46885) üzenetére


alekostefo
csendes tag

köszikösziköszi :C

....de nem sok beállítást mutat. addig eljutottam, hogy meg kell neki adni a programot, el is indítja a muxolást, de folyamatosan hibát ír ki, illetve meg sem csinálja a konvertálást. ha meg megcsinálja akkor is dts marad a hang.
valamit elrontok, de nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#46889) alekostefo válasza alekostefo (#46888) üzenetére


alekostefo
csendes tag

na jó, most figyelmen kívül hagytam a hibákat, és megcsinálta JÓL!
Kivette a dts-t, berakta az 5.1 Ac3 hangot, és kisebb is lett a file.
Nagyon jó

(#46890) tothbe válasza Bandus99 (#46886) üzenetére


tothbe
addikt

azért van ez igy, mert az usb amúgy is van, csak a videók lejátszását tiltották le valami marketinges ok miatt.
A pip-et viszont nem opcióként lehet bekapcsolni, hanem maga a funkció csak a 650-esben van meg. Ezért ha "áthackeled" a tipust, utána elérhető.

By(e) Tothbe

(#46891) tothbe válasza sonykor (#46883) üzenetére


tothbe
addikt

igen, ez igaz, mert a kezdeti ellenörzéseknél nem talál meg pár hw eszközt, bár próbálja keresni. Pl. amiket a priviben kérdeztél. ;)

By(e) Tothbe

(#46892) BBéci válasza sonykor (#46884) üzenetére


BBéci
titán

Keresővel hamarabb találsz választ. :K
[link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46893) Richi78


Richi78
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani 37"-os lcdt.
Melyiket érdemes megvenni?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#46894) ProdyG válasza Bandus99 (#46881) üzenetére


ProdyG
senior tag

hi, antenna kérdés:
múlt héten vettem egy külső antennát (2 ezer ft-osat).
kb 5 km-re lakok az adótoronytól (Debrecen-Pallag).
ha házon belül van az antenna, esélytelen, hogy működjön a dolog.
ha az ablakhoz teszem az antennát lakáson belül (csukott ablak), akkor sem megy, viszont ha az ablakon kívülre teszem, akkor minden tökéletes. tehát nekem az a tapasztalatom, hogy mindenképp külső antenna kell. az ablak maga is nagyon leárnyékolja:
ablakon belül 10cm-re: semmi
ablakon kívül 10cm-re: tökéletes

ja és fontos, hogy az adótorony felé nézzen az ablak, vagy ahová az antennát teszed.
ha ezek a dolgok stimmelnek, akkor viszont elég egy kis pici olcsó antenna is, nem kell 10 ezer ft-osat venned, mindenféle erősítővel. de azt én nem tudom merrefelé laksz, és milyen messze a toronytól. ki kell próbálni az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#46895) tothbe válasza ProdyG (#46894) üzenetére


tothbe
addikt

Nagyban függ ám attól is, hogy melyik adóról kap jelet és az milyen erősséggel sugároz illetve milyen távolságra vagy épp az adótól.
Mivel egy Honvédségi frekvenciával közös is ki van osztva, ezért pl. Budapesten az antennák messze nem adhatnak le annyit, amennyit tudnának. Pont most sikerült kicsit nagyobbra kapcsolni őket, honvédségi jóváhagyással, de még mindig messze alatta vannak a 100kW-os EU normának.
Fehérváron a Kab-hegyi adó jele fogható. Ez tudtommal még szintén nem üzemel teljes kapacitáson, azaz 2x50kW-on, csak kb. 2x20kW, amit lead.
Vszleg 2012 lesz az az év, amikor végre minden adónál átállnak a max. teljesítményleadásra, és akkor pl. lesz esélyed szobában és akár autóban vagy egyéb hordozható eszközön is digitális adást fogni.
Addig pedig biztosnak marad a tetőantenna (hivatalos nevén, bár ebből is van falra kitehető változat).

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#46896) sonykor válasza tothbe (#46890) üzenetére


sonykor
tag

Ez szíven ütött. Valahol azt olvastam, hogy a B550-ben is benne van a kép a képben (ez a PiP nem?). Tehát nincs benne. :O :W

A csuda vigye el. B650-est kellett volna vennem. Plusz 20.000 Ft-t simán megért volna és minden benne van, ami egy tv-ben benne lehet. Szinte. :W

Valaki nem akar venni egy vadi új Samsung 32" B550-es tv-t? 1 órája csomagoltam ki. Minden itt van még. :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46897) Bandus99 válasza ProdyG (#46894) üzenetére


Bandus99
őstag

Kosszi akkor kulso lesz csak ahhoz vezetekelni kell be kell hozni valahol a lakasba.
Pecsen lakom a mecsek labanal kinezek az emeleten es latom a tornyot
Valoszinuleg az 50-es fal a ludas.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#46898) sonykor


sonykor
tag

Eladnám a Samsung 32"-os B550-es TV-met: [link]

Most vettem ki a dobozból, még össze sem raktam. Olvasd el a hírdetést.

(#46899) ORCA58


ORCA58
addikt

ÁFA mentes napok mindegyik SATURN-ban 19 -20 -án.
:Y :Y

[link]

[ Szerkesztve ]

(#46900) Luissimo válasza ORCA58 (#46899) üzenetére


Luissimo
veterán

:Y

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.