Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46651) guriga1234 válasza Mtt (#46641) üzenetére


guriga1234
addikt

A STB-ról mit akarsz újraosztani? Azt az 1 csatornát, ami éppen ki van választva a STB-on?
Kapcsolni a tévén persze tudsz: vagy nézed azt az egyet, vagy nem :))
Ha STB-ot használsz, a tévé csak megjelenítő eszközként működik (a STB jelével kapcsolatban).

[ Szerkesztve ]

(#46652) guriga1234 válasza atesss (#46637) üzenetére


guriga1234
addikt

A tévéket nem egyéni igények alapján gyártják. Van sokféle tévé, válogathatsz. Esetleg alapíts egy tévé gyárat, és olyan tévéket gyárthatsz, ami az igényeidet kielégíti :)
A viccet félretéve: vegyél egy külső lejátszót, vagy kösd rá a gépedet a tévére.

(#46653) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#46645) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#46654) Gabor tm válasza zack (#46630) üzenetére


Gabor tm
tag

Adataimnál bent van a számom, azon elérsz szinte bármikor.
És igen, pesti vagyok :)

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#46655) zack válasza Gabor tm (#46654) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi! ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#46656) Fidel76 válasza Remiel (#46642) üzenetére


Fidel76
tag

Ha nem titok hol láttad/látod a 40es 530-ast 400 euroért? Az lenne a legjobb ha megadnád az oldalt és kiderülne, miért ilyen olcsó.:)

(#46657) Remiel válasza Fidel76 (#46656) üzenetére


Remiel
őstag

az osztrák Metroban lesz akcióban szerdától 2 hétig és egy kinti ismerősöm tud nettó vásárolni ott, így lesz 399 euro...

elküldtem a link privátban

valószínűleg megveszem, de már órák óta próbálom kideríteni mi a fene az a magas kontrasztarány és vajon miért nem írják ki számokkal, de az istennek se találok konkrétumot :D

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#46658) hcs57 válasza Sk8erPeter (#46653) üzenetére


hcs57
őstag

Olyan ára van, hogy azért már 32"-os is kapható..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46659) nightshadow válasza Remiel (#46657) üzenetére


nightshadow
veterán

Dinamikus kontrasztaránya a B530-nak 60,000:1, B550-nek 70,000:1, B650-nek 100,000:1.

(#46660) Sk8erPeter válasza hcs57 (#46658) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!

Először is köszi a választ. :R
Ja igen, bocsi, azt elfelejtettem mondani, hogy sajnos kis helyre kéne bezsúfolni, ezért kellene ilyen méretben... :B És azt sikerült eddig megállapítani, hogy sajnos legtöbb esetben a kisebb LCD TV-k még sokszor drágábbak is, mint a nagyobbak, ha jó felszereltségű... :(

112k-ért árulják azon a helyen, ahol mutteromék kinézték. Elég brutál ára van szerintem is. :( De hasonló méretben, hasonló felszereltséggel eddig nem nagyon találtunk jó TV-t, ezért jutottak arra az elhatározásra, hogy akkor végül is megveszik.
Csak gondoltam rákérdezek, hogy technikai adottságai tekintetében mi a véleményetek róla, mert nekem így elsőre tetszik, nem nagyon tudnék rosszat mondani az árán kívül... :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#46661) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Sziasztok 22-26 colos kategóriában 100k alatt (full hd nem feltétel) melyik márkát ajánlanátok ?

én jelenleg a Philipset néztem ki, de nem igazán követtem az eseményeket nem tudom most mit érdemes..

[ Szerkesztve ]

(#46662) Remiel válasza nightshadow (#46659) üzenetére


Remiel
őstag

köszönöm a választ... ez a 60,000:1 jónak számít?

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#46663) BBéci válasza Mtt (#46641) üzenetére


BBéci
titán

Jól értelmezted, nem lehetséges, mert a boxot Scarton vagy HDMI-n tudod csatlakoztatni a tévédhez, amit az AV bemenetként/jelként kezel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46664) nightshadow válasza Remiel (#46662) üzenetére


nightshadow
veterán

A dinamikus kontraszt az egy adat a sok közül, s még csak nem is a legfontosabb. Az viszont általában igaz, hogy minél jobb a panelja, elektronikája egy tv-nek, ez a szám annál magasabb. Ma általában egy középkategóriás tv-nek a dinamikus kontrasztaránya 100,000:1 (lásd B650, W5500). Egy alsó középkategóriának megfelel a 60:000:1.

[ Szerkesztve ]

(#46665) BBéci válasza Remiel (#46662) üzenetére


BBéci
titán

A dinamikus kontraszt egy dedós játékhoz hasonlít, ki mer nagyobbat hazudni. A Samsung kezd kiszállni belőle, azért nem adnak meg újabban konkrét számokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46666) nightshadow válasza BBéci (#46665) üzenetére


nightshadow
veterán

Pár éve még egy tv-nek a dinamikus kontrasztja 10,000:1 volt. Ma 100,000:1 az átlag egy középkategóriásnál. Azt azért bátran ki lehet jelenteni, hogy a 100,000-nek jobb a képe, mint a 10,000-nek. Tehát valamilyen szinten mégis lehet következtetni a készülék fejlettségére, s ezáltal a képminőségre.

(#46667) Sk8erPeter válasza nightshadow (#46664) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na ne már, és akkor egy LG 37LT75 ([link]) már alsó középkategóriának felel meg? :F Mert az 8000:1 dinamikus kontrasztaránnyal rendelkezik...
Ezek a hatalmas számok (100 000:1 és hasonlók) inkább szerintem kicsit hiteltelenné teszik az adatokat... :(

Sk8erPeter

(#46668) Tbor válasza #46372352 (#46581) üzenetére


Tbor
tag

Köszönöm !

Látom másoknak is érdekes a 26" kategória helyhiány miatt. Ezeken meg a fentebb említett LG-n kívül nincs valami ajánlatotok, esetleg médialejátszós TV ?

[ Szerkesztve ]

(#46669) zack válasza nightshadow (#46666) üzenetére


zack
nagyúr

Ha ez ennyire fontos adat, akkor az LG 32SL8000 150.000:1 dinamikus kontrasztarányával a legjobbak között van tudásban? Mert nekem nem ez jött le a topikot visszaolvasva. :U A Philips 32PFL7404 amiről többen is írták hogy jó tv, ez meg "csak" 80.000:1 kontraszttal rendelkezik, drágább is kicsivel mint a B650 ami 100.000:1 kontrasztaránnyal rendelkezik. Szóval engem mint laikust nem győzött meg a dinamikus kontrasztarány elmélet, persze minnél nagyobbak a műszaki paraméterek értékei annál jobb tv-ről beszélünk, ezt szinte mindenki tudja. :U Az átverés ott kezdődik hogy bizonyos értékek nem számítanak annyit a képminőséget tekintve, tehát csak "marketing" és a vásárlók manipulálása.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#46670) dabadab válasza nightshadow (#46666) üzenetére


dabadab
titán

"Azt azért bátran ki lehet jelenteni, hogy a 100,000-nek jobb a képe, mint a 10,000-nek."

Hát akkor biztos én vagyok gyáva, de én nem mondanék ilyet :) Lsd fentebb, az IPS panelű (valós kontraszt: kb 800:1) LG-nek nagyobb a dinamikus kontrasztja, mint az SPVA (valós kontraszt: kb 2000:1) Samsungnak.

A dinamikus kontraszt tényleg nem használható semmire sem.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#46671) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

És valaki tényleg nem tudna esetleg véleményt mondani az LG 26LU5000-ről? :D Plusz. :B

Sk8erPeter

(#46672) dabadab válasza Sk8erPeter (#46671) üzenetére


dabadab
titán

IPS panel, jófajta, ennek megfelelő árral. Mondjuk TV-knél szerintem alapvetés a nagyobb=jobb, én inkább megpróbálnék helyet csinálni egy 32"-esnek.

DRM is theft

(#46673) pomk válasza Remiel (#46657) üzenetére


pomk
őstag

Samsung USA weboldalán kiírják

Tegnap megvettem a TV-met: Samsun B550

A bolttal teljesen meg vagyok elégedve, bár a tulaj kissé sokat káromkodik :D , de segítőkész volt. Kivételes akcióban volt részem: Samsung B551-et +5m HDMI, + 3m-es USB kábelt kaptam 119.000,-ért. :U
A TV-be beleszeretem. :)) Igaz, hogy HDMI-t még nem volt alkalmam rákötni, mert videókártyám szervízben van, és sajnos dvd lejátszót sem tudtam szerezni, uh egyenlőre analóg kábel TV-t nézek vele, de nagyon meg vagyok elégedve vele.
Samsung regisztráció is sikeres, +2 hónapot én is megkaptam.

Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#46674) reks válasza tkesy (#46650) üzenetére


reks
csendes tag

"a B550 tényleg fapados tv, mert az enyém semmiféle filmet nem játszik le a médiacenterében, csak képet, meg zenét... (még divx-et sem)"

SAMSUNG B550 - How to enable MKV & DIVX/XVID playback
[link]

[ Szerkesztve ]

(#46675) Eyesis


Eyesis
őstag

melyik jobb választás? egy 40"os B530as vagy egy 37"es B550-es?

Amire használnám: film és játék számítógépről
és TV

Köszi a segítséget!

(AV Planeten csomagolás sérültek vannak ugye? maga a termék nem hibás ugye? )

[ Szerkesztve ]

Eyesis

(#46676) zhagyma válasza Eyesis (#46675) üzenetére


zhagyma
őstag

Számítógépről használva DVI/HDMI-n keresztűl a 40B530-t választanám a 37B550-l szemben a nagyobb képernyőméret miatt. A kontrasztnővelő "előtét" és a képnézegető funkció USB-ről nem fognak hiányozni ...

(#46677) Eyesis válasza zhagyma (#46676) üzenetére


Eyesis
őstag

akkor jól gondoltam, hogy csak iylen plussz extra featurekkel több az 550-es, ugye?

amugy kb egy ár.. ha jól látom 150 alatti mind a kettő...

Eyesis

(#46678) Remiel


Remiel
őstag

ezt a hirdetést most találtam, 159.000-ért adják elvileg, de nekem nagyon olcsónak tűnik, bár telefonon beszéltem a bolttal (illetve valakivel) és azonnal szállítják ha kell...

SAMSUNG (LE37B679) 94 CM 100HZ FULL HD LCD TV, CSUCSMODELL! 1920 X 1080p, ULTRA CONTRAST, DNLA, INTERNET @ TV, USB, DIVIX PLAY, HD SATELIT, 4 X HDMI, DVBT MPEG4, PIP, DNIE, MAGYAR MEN, GARANCIÁVAL, ÜZLETBÖL ELADÓ. INGYENES ORSZÁGOS KISZÁLLITÁS !

szerintetek ennyiért megérné? kb 100k val többért látom a neten.

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#46679) sonykor


sonykor
tag

Hova tűntek a 66 cm-es LCD tévék? Mindenhol csak 82 vagy 55 cm-es tv-t látni.

(#46680) zhagyma válasza Eyesis (#46677) üzenetére


zhagyma
őstag

Szerintem igen. De még ezt látom különbségnek (530/550): + HDMI bemenet (3/4), Fejlhalggató kimenet (0/1).

[ Szerkesztve ]

(#46681) Eyesis válasza zhagyma (#46680) üzenetére


Eyesis
őstag

dejó, hogy jött Remiel, ezt is akartam kérdezni, hogy lcd-nel mi a franc értelme van a 100MHz-nek? pl ha számítógépet kötök rá egyáltalán ki is tudná használni ezt?

zhagyma: neked ilyen 530as van amúgy?

Eyesis

(#46682) sarki


sarki
csendes tag

SONY KDL-32EX500 LCD televízió
bármi hasznos infó jól jönne..főleg a W5500 el szembeállitva :F

(#46683) romulan válasza Remiel (#46678) üzenetére


romulan
tag

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=86850244&t=9166184

(#46684) Remiel válasza sonykor (#46679) üzenetére


Remiel
őstag

itt egy 66-os jobb alul pl :)

bár nem egy nagy név, de ha jól emlékszem valamelyik nagy márka olcsóbb variánsa a Schneider (de lehet tévedek)

[link]

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#46685) Remiel válasza romulan (#46683) üzenetére


Remiel
őstag

köszi a figyelmeztetést :R

a 46678-as hozzászólásomat ne is nézze senki

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#46686) Bandus99


Bandus99
őstag

Hol tartunk most a garancia kerdesevel?
Webaruhazak altal forgalmazott europai garanciat elfogadja Samsung itthon?
Vagy ragaszkodni kell az eredeti magyar garanciahoz?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#46687) Remiel válasza Bandus99 (#46686) üzenetére


Remiel
őstag

ja ez jó kérdés én is ausztriában veszek majd tv ha igaz, de elvileg EU, szóval a garinak élnie kéne itthon is... és nagyon remélem így is van, mert mondjuk egy kis hiba miatt kirohangálni az luxus lenne.

(egyszer vettem odakinn egy Fujitsu-Siemens notit, rossz volt és az itteni szervíz még garipapírt se kért, csak megnézték a számát, a gép kiadta, hogy garanciális és már javították is szó nélkül)

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#46688) zhagyma válasza Eyesis (#46681) üzenetére


zhagyma
őstag

Igen.

(#46689) romulan válasza Bandus99 (#46686) üzenetére


romulan
tag

Idézet egy másik fórumról:

"Ha a nagykereskedő a magyarországi Samsungtól vette a terméket, akkor bármelyik, hangsúlyozom bármelyik Samsung-gal foglalkozó szervízbe elviheti, átveszik és javítják, rendezik (tapasztalat). Még akkor is, ha a kereskedő közben eltűnt.

Azonban, ha nem onnan származik a termék, hanem bármelyik másik országból (ami igen gyakori és úgy hívják fekete import), akkor bizony pipu van.

Arról nem is beszélve, hogy a nagykereskedőre nem vonatkoznak a fogyasztóvédelem szabályai és törvényei."

Szóval nem egyértelmű.
Állítólag a magyar Samsung garanciás TV-t hiba esetén díjmentesen szállítja el-vissza a Samsung szerviz, EU garanciánál ez biztos nincs.

(#46690) nightshadow válasza dabadab (#46670) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem félre értettétek azt, amit én a dinamikus kontrasztról írtam, vagyis hogy csak egy adat a sok közül, ami maximum arra jó, hogy támpontot adjon a tv-ről, hogy nagyjából hol helyezkedik el a termékpalettán tudás szerint.
Arra gondoltam, hogy ha egy mai tv, (tehát nem pár éves modell) mondjuk a dinamikus kontrasztja 30,000:1., akkor az nagy valószínűség szerint belépőszintű modell (lásd philips 3-as sorozat, Sony P,S sorozat, Samsung 3-as sorozat). 50,000-70,000:1 körül van alsó-közép szintű modelleknek (Philips 5-ös sorozat, Sony V sorozat, Samsung 5-ös sorozat), a közép, felső közép meg 80,000-100,000:1 körül van (Philips 7-es,8-as sorozat, Sony W,Z sorozat, Samsung 6-os, 7-es sorozat). Nyílván vannak kivételek, tehát nem állítom, hogy ez aranyszabály. Tehát csak azt állítottam, hogy van összefüggés a dinamikus kontraszt és a panel, elektronika fejlettsége között, tehát csak egy támpont, semmi más. Azt viszont egy szóval se állítottam, hogy csak ezen adat alapján meglehet mondani, hogy két tv közül melyik a jobb.
A másik állításom, hogy egy pár évvel ezelőtt egy középkategóriás tv dinamikus kontrasztja 10,000:1 körül van, ma 100,000:1 körül. Tehát továbbra is szerintem megállja a helyét az, hogy egy mai középkategóriás tv-nek jobb képe van, mint egy pár évvel ezelőtti középkategóriásnak, mert csak van összefüggés a dinamikus kontraszt és a panel és az elektronika fejlettsége között.

(#46691) Bandus99 válasza romulan (#46689) üzenetére


Bandus99
őstag

Ezt en mint egyszeru vasarlo viszont nem tudom ellenorizni elviekben csak mikor mar kezhezkaptam a termeket. Persze elviekben nem is arulhatnak ezek szerint?
De az is kerdes egy europara szolo garanciat miert utasit el egy europaba levo magyar szerviz? Mi nem europa resze vagyunk?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#46692) Luissimo válasza Bandus99 (#46691) üzenetére


Luissimo
veterán

nem egy másik fórumról kell beidézni, hanem fel kell hívni a SAMSUNG szervízvonalát.
"Ez a gyári samsung garancialevél, a számlával együtt meg kell őrizni. A garanciális meghibásodásokat a Samsung ügyfélszolgálatán kell jeleznie, és a márkaszerviz kimegy Önhöz javítani a készüléket.
Elérhetőség: http://www.samsung.com/hu/support/main/contactcenter.do ,
telefonszám: ingyenesen hívható 06-80-7267864 "

AVAGY:
SAMSUNG HIVATALOS OLDAL A GARANCIA IDŐKRŐL

Szerintem ez teljesen korrekt, én beszéltem a fenti telefonszámmal, és ott a 2+1-éves garanciát erősítették meg , a tévé gyártási helye egyébként Szlovákia, a beszerzési forrása pedig a Digitalko webáruház .

[ Szerkesztve ]

(#46693) romulan válasza Luissimo (#46692) üzenetére


romulan
tag

Ezzel nem mondtál semmi újat.
A Digitalko magyar Samsung garanciával forgalmazza a készülékeket és a magyar nagykereskedőtől veszi.
Nem a gyártási hely az érdekes, hanem a nagyker.
Az volt a kérdés, a magyar Samsung szervíz miként viszonyul az EU garanciához.

(#46694) Luissimo válasza romulan (#46693) üzenetére


Luissimo
veterán

ha nem is ujat de mondottam valamit ujra, mert ezt már egyszer elmondtam !!
Sajnálom, ha neked ez nem uj, illetve örülök neki, mert te már szerteszét tájékozódtad Magadat, de mindig bekeveredik ide néhány ember, akinek ez a dolog ujdonság erejével hat !

Akkor most jön az ujdonság:
Ugyanis az én tévém garancialevele EU-s, nincs rajta magyarnyelvű rész és le sincs pecsételve, mivelhogy a bontatlan dobozhoz ragaszkodott a házhozszállító cég.
Erre a megoldás, hogy eljuttatja az ember a kereskedőhöz, aki ellátja a hivatalos pecsétjével és máris előírások szerinti.

TEHÁT MÉGECCER :
-AZ EU-s Szervízlevél elfogadva, a SAMSUNG ingyenes szám felhíva, problema nemlétezik.
Csak mi kombináljuk túl !!

Bocs, ha ezzel sem mondtam neked ujdonságot :W :W :W :DD :D :K

(#46695) Bandus99 válasza Luissimo (#46694) üzenetére


Bandus99
őstag

Koszonom.

Termeszetesen nem magamtol merult fel bennem a kerdes hanem a meglatogatott kereskedo kivant igy rabeszelni a tvre erre hivatkozva hogy majd ugy fogok jarni mint nemregiben egy ember akinek tonkrement tv-je es szlovakiaba kellet draga penzen kikuldenie javittatni a tvt. Persze az internetes ar (vetelar+szallitas) igy is -20.000ft a kereskedo arahoz kepest. Meg peldalozott a 3 napos cseregaranciaval amit nem tudok ervenyesiteni a webaruhazba - igaz a webaruhazban 8 nap a cseregarancia- de ez reszletkerdes.
Azt tisztan leszurtem MINDEN kereskedo hazudik annak megfeleloen ami neki az erdeke.
Eppen mit akar ramsozni kezdi bizonygatni hogy HD tvt kell vasarolni a masik meg azt bizonygatja felesleges a HD eleg boven a HDready stb stb

Es igen valoszinuleg ezek a kerdesek is mar joparszor ki lettek targyalva de aki nem elt a topikban az elmult fel egy evben annak nehez megtalalni a megfelelo reszt Tudom van kereso is de az sincs kizarva ma mar maskent vannak a dolgok mint fel evvel ezelott.
Egy internetes kereskedot felhivtam O eppen JVC vel peldalozott hogy bepanaszoltak a magyar szervizt az anyavallalatnal mondvan nem hajlando javittatni az europai garancias tvt es allitolag botrany volt belole. Persze azt hogy igazat mondott-e nem tudom ellenorizni, max feldobok egy penzermet es eldontom elhiszem-e vagy sem.

De ha itt megkerdezem es itt valaki azt mondja hogy az 1 honapja vasarolt szlovakiabol szarmazo eu garancias samsung tv-jet zokszo nelkul javitotta a magyar samsung, akkor annak hiszek.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#46696) Luissimo válasza Bandus99 (#46695) üzenetére


Luissimo
veterán

érdekes én ezt a fajta kikellvinni a tévét dumát az Euronics-ban hallottam anno karácsony előtt !!
Ehhezképest (direktirtam egybe, nem a helyesírásommal van gond :) a Samsung szervíz házhoz jön szervizelni, no para !!

Itt a fórumon valaki jól meg is bántódott ezen, mert a kereskedők elleni személyes támadásnak vette a dolgot...

Nana, azért az bebaxna, ha az egyhónapja vásárolt SAMSUNG tévémet javítatnikellettvolna (sic GURIGA), mert akkor rendkívül morcoslennék és mégtöbb helyesírási hibának látszó dolgot vétenék !!

Egy dolog a lényeg, mindegy milyen "lógó" (sic guriga) van a papíron.

[ Szerkesztve ]

(#46697) romulan válasza Luissimo (#46694) üzenetére


romulan
tag

Pedig alaposan körbejártam a témát, mert én is most rendeltem TV-t.
Amikor a kereskedőknél rákérdeztem és EU-s garanciáról beszéltek, mindig ment a sumákolás, de majd ha hiba lesz akkor jönnek és segítenek intézkedni, szervizt keresni stb.
Aki egyértelműen magyar garanciával adta, ugyanezt a Samsung telefonszámot adta meg, jön a Samsung és mindent intéz. Ha annyira egyértelmű a dolog amennyire szerinted, akkor miért köntörfalaz, beszél félre az egyik kereskedő és miért mond mást a másik.

[ Szerkesztve ]

(#46698) Luissimo válasza romulan (#46697) üzenetére


Luissimo
veterán

Passz, nézd én csak a saját tapasztalatomról tudok beszámolni , velem ez a helyzet !!
Szerintem hívd fel a Digitalko-t és próbálj ködöt oszlatni...

Egyébként én is alaposan körüljártam mielőtt rendeltemvolna.
Voltam Euronics-ban, elriasztottak.
Voltam az AV PLANETnél, , a 220V-nál illetve a Digitalko-nál.
(na nem szemáélyesen, hanem telefonban illetve maileket írtam nekik)
Az AVPLANET két levelemre sem válaszolt, az egyiket el sem olvasták, a másikat igen , de tojtak rám.
A 220V-hasonlóan nemsokat foglalkozott velem, a Digitalkoval volt egy hosszabb levélváltásom és mindig ugyanazon emberrel , aki megválaszolta a kérdéseimet és felvilágosított.
Beszéltem a SAMSUNG szervíz vonallal is, ők is megerősítették az általa elmondottakat.
(Ez a vevőkezelés tetszett, bizalmatszavaztam nekik )

Apropó, te melyik kereskedő áldozataként rendeltél tévét és ott mik a kilátások garanciaügyileg ?
Mert ugyebár az ebben a dologban az érdekes, hogy mindig feltételesmódban beszélünk csak , mert javításra még HÁLAISTENNEK nem volt szükség.
A puding próbája majd akkor jön el, amikor ki kell hívni a szervizet !!
Na, erre kéne néhány reakcio itt, akinek már ezek a dolgok megtörténtek az életében, hogy mit tapasztalt az előzetes igéretekkel szemben... :K

[ Szerkesztve ]

(#46699) adriankoooo válasza romulan (#46689) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Kozep EU-s hármas garancia van a hivatalos magyar (szlovak, cseh) Samsung TV-khez: a cseh, a szlovakiai es a magyar Samsung elismeri, de mar volt errol szo, akit erdekel visszakeresi.

Tehat ha en megveszem magyarorszagon a TV-t, akkor nyugodtan elvihetem nalunk szlovakiaban is szervizbe, vagy csehorszagba es forditva.

A hivatalos kozep EU-s garilevel, haromnyelvu es szurke, volt errol is kep mar.

"
Azonban, ha nem onnan származik a termék, hanem bármelyik másik országból (ami igen gyakori és úgy hívják fekete import), akkor bizony pipu van.
"
Ez igy nem igaz, lasd fent. Ha nemetbol hozzak, akkor tudom elkepzelni, hogy szivjak a fogukat.

Ki kell vinni szlovakiaba szervizbe, ez egy vicc -lasd fent. Amugy is sikeres ember nem vasarol Euronicsban, olyan arakat mondtak az en altalam keresett modellra, hogy meg viccnek is rossz volt.

[ Szerkesztve ]

(#46700) Remiel


Remiel
őstag

engem pl az is érdekelne, ha hazahozom a tv-t, itthon összerakom és ne adj isten pixelhibás, vagy ne adj isten be sem kapcsol és ezt a vásárlás napján vagy egy nappal utána jelzem a magyarországi Samsung szervíznek, akkor vajon kicserélik e másikra, vagy mehetek vissza Ausztriába?

mondjuk talán ott nem szlovák gyártásúak a samuk...

tudom rossz példa, de mi sok mosóport hoztunk be onnan és míg itthon lengyel Persil van, addig ott német gyártású és össze sem lehet hasonlítani a hatékonyságát... ezért gondolom, hogy talán ott máshonnan jönnek a műszaki cuccok is...

na de majd kiderül, jovő szerdán megyek a tv ért és remélem nem lesz gond, legfeljebb kipróbáltatom a Metro-ban

"Azonban, ha nem onnan származik a termék, hanem bármelyik másik országból (ami igen gyakori és úgy hívják fekete import), akkor bizony pipu van."

fekete import? könyörgöm EU tagország vagyunk, mint a germán rész, nem lehet szó semmi importról mert ELVILEG ez olyan, mintha a sarki boltba mennél megvenni, nincs vám, vagy áfa semmi, mert közös kasszába megy... ha egy garancialevél EU-s, kutya kötelassége itthon minden szervínek ellátnia a feladatát...

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.