Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46901) TeChNoRby


TeChNoRby
tag

Hello!

Tanácsaitokhoz fordulnék,a fórumot olvasgattam,hogy picit tájékozottabb legyek,de okosabb picit lettem.Holnap mennénk körbe nézni,és ha úgy adódik vennénk LCD tv-t.A méret fixen 32",és azért mivel nekem téglalap alakú szobám van,elég kicsi is,és az ajtótól falig 83cm van,így nagyobb tv nem fér el.Ahogy nézegettem a fórumot,sokan dícsérik a Samsungot,és sok Lg-t látok,de dönteni nem tudok.Samsungot szeretem,a monitorom is 22"-os,nagyon megvagyok vele elégedve,viszont a mostani crt Tv-m LG,ami már 10éves,és semmi baja nincs.A vásárlás oka,hogy az én Tv-m megy nagyfaterhoz,mert az övé bedöglött,és ha már veszünk,LCD.Szóval Samsung 550,árba necces 650-essel szemezgetek,LG-ből nem tudom még nem nézelődtem.Ti mit ajánlanátok?Digink van,tv+net,és az adás 1 kábelen jön,szóval nem a boxos version..Ezen milyen képre számíthatok?A másik,hogy az ágyból nézve a szoba másik végébe lenne a tv,kb 4m,földtől a tv kb 1.5méterre lenne,szóval nem síkba lenne velem ahogy fekszek,hanem felfelé kell picit néznem,(falra szerelve)remélem értitek. :B Főként tv adást néznék,és mivel a monitorom is magasabban van,és zavar h alulról sötétebben látom,ezért a gépes filmeket is a Tv-n nézném,a géppel összekötve,így nem kéne a dvd lejátszó,menne át muterhoz..HD,FullHD nekem mindegy,lényeg a szép kép,olyan nagy igényeim nincsenek..Árba olyan 120-140,de inkább 120ig(őszintén 1 tv nekem nem nagyon ér ennél többet)Létszives adjatok pár tippet,LG-és Samsungból.Várom válaszaitokat,és előre is köszi a helpet!! :R

Üdv:
TeChNoRbY

[ Szerkesztve ]

"..The music starts where the end of the words.."

(#46902) ORCA58 válasza TeChNoRby (#46901) üzenetére


ORCA58
addikt

Én a SAMU 650-est venném.
A DIGI a kábelen általában a a legtöbb csatornát digitálisan is sugározza. Így elméletileg a TV fogja venni azokat, ami sokkal jobb képminőséget jelent, mint az analóg.
Hogy van-e olyan hely, ahol nincs a DIGI-nek digitális sugárzása azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#46903) TeChNoRby válasza ORCA58 (#46902) üzenetére


TeChNoRby
tag

Hmmm,akkor jó,e-téren elég tudatlan vagyok..Amúgy visszaolvasva amit írtam,1 kérdés kimaradt,Végülis arra akartam kilyukadni,hogy ha ágyból nézem a tv-t,ugye picit alulról nézem,lcd tv-nél is van az a jelenség,hogy alulról nézve sötétebb a kép,mint szemből?gondolok itt a monitoromra..
Orca,és az 550-530as mennyivel rosszabb vétel(ár miatt kérdem)mert én samsung oldalán szinte csak pár csatlakozónyi különbséget láttam,meg a pipet itt olvastam,de azt se hiszem hogy sűrűn használnám..

[ Szerkesztve ]

"..The music starts where the end of the words.."

(#46904) adriankoooo válasza ORCA58 (#46899) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Nem talalok arakat, segitsetek mar, hogy merre nezzem.

(#46905) ProdyG válasza TeChNoRby (#46903) üzenetére


ProdyG
senior tag

tényleg jó a B650, de ahogy olvasom az írásod, szerintem neked felesleges, ha nincsenek akkora igényeid. nem használnád ki.....
B530-550 való neked szerintem. ha meg esetleg később nőnek az igényeid, akkor úgyis le fogod cserélni, már csak a méret miatt is. a 32 col nem vmi nagy :)
TV-nél nem jön elő az, hogy alulról nézve sötét a kép, mert nem TN panel van a TV-kben (monitorokban az van).
LG-ből pl a 32LH3000 lehet neked való. menj hnap a Saturnba és vedd meg vmelyiket áfa nélkül :D

(#46906) ProdyG válasza Bandus99 (#46897) üzenetére


ProdyG
senior tag

ha látod a tornyot, akkor tuti jó lesz a külső antenna, nem is kell nagy belőle, csak kívül legyen és a toronyra rálásson nagyjából....

(#46907) ProdyG válasza sonykor (#46898) üzenetére


ProdyG
senior tag

ha most vetted a mediában, akkor nem kell eladnod, csak vidd vissza. szerintem visszaveszik, még nem is kell hazudnod, hogy rossz. tőlem vettek már vissza nem 1 dolgot, és csak annyit mondtam, hogy meggondoltam magam. nem csinálnak ebből nagy ügyet. ha még minden gyári állapotában van, szerintem visszaveszik tőled.
vagy mondd akár azt, hogy lecserélnéd egy B650-re, mert rájöttél, hogy azt jobban szeretnéd.

(#46908) TeChNoRby válasza ProdyG (#46905) üzenetére


TeChNoRby
tag

Köszönöm a számomra kielégítő választ,valahogy úgy érzem ahogy írod,lehet az a tuti vétel,de én úgy érzem lehet nem használnám ki..Amúgy muter már csütörtökön mondta ezt az áfa nélküli dolgot,oda is megyünk holnap,de remélem ott télleg van valami akció,mert ezt a többieknek is írom,1hónapja kb vagy annyi se a MM csinált ilyen akciót,nagy lendülettel mentünk volna Mosógépet venni,és ott az volt a sikk,hogy a magasabb áron árult cuccaikat vitték le NETES árakra,ottani példa,ott pl 97ről volt akciózva 78ra,netről rendelve kijött 77re szállítással együtt!Szóval egyáltalán nem volt ólcsobb ott,mint ha itt néztek körbe.Remélem a FUKAROK nem ugyanezt játszák el..De azért benézünk hozzájuk..Az általad említett Lg-t megnézem! :R

"..The music starts where the end of the words.."

(#46909) stimea válasza DeniBoy (#46796) üzenetére


stimea
tag

Ollléééé!
Megoldott a külső tápos HDD probléma! Az elmúlt 2 napban szereztem még 4 külső tápos vinyót. Hát, nem volt könnyű: pont most kell nekem is, elvitte a tesóm , vonakodó arcok, felhúzott szemöldök és ugyan abban az irányba húzott szájsarok! Próbáld csak ki! Nem könnyű, mi! Ha nem önkéntelenül csinálod! Na! Ahogyan lenni szokott, az utolsónál megy! Ennek van úgymond bunkós (valami szűrő izé) kábele. Mindegyik csak ezzel működött! Az enyimé is. Egyébként mind különböző külső-belső típus volt, külső táppal. :))
Azért, egy sort megérdemelne a tanúlt emberektől a luzer manuálban!
Köszönet mindenkinek!
Külön bónusz : :C DeniBoy és simi12345 :C

[ Szerkesztve ]

(#46910) ORCA58 válasza adriankoooo (#46904) üzenetére


ORCA58
addikt

Sajna a SATURN FUKAR az árak feltüntetésében !
Akár lehet jó ár is, fogalmam sincs mi a kiinduló összeg.
Nem tudom milyen áraik vannak, de a tapasztalatom (január elején) a MAMMUT-ban olcsóbb.
Akkor ott 240 e volt 40B650 míg Győrben 290 e és egy másik Budapestiben 285 e.
:F

[ Szerkesztve ]

(#46911) Luissimo válasza stimea (#46909) üzenetére


Luissimo
veterán

Gratula, de mondjuk nemértem a miért hogyanját.

Van két nagy vincsim, külső táppal, az egyik 320 Giga , FuSi, gyárilag szerelt "szétszedhetetlen" dobozban és egy 3500 Ft-os dobozban egy szintén 320 gigás Samsung.
Mindkettőt látja és kezeli a tévé, első perctől kezdve !!

JA és valaki itt kérte a próbát, tegnap feldugtam az usb portra a HP külső DVD író-olvasót.
Meg se nyikkan rá a tévé.
Ezt is hekkeljük már meg, ha van kis időnk !! (a tápkábelén van egy "szűrőbunkó" !! )

(#46912) TeChNoRby válasza ORCA58 (#46899) üzenetére


TeChNoRby
tag

Felhivtam az Europarkos Saturnt:
Samsung LE32B650T2W :143.990Ft 1db Bemutatódarab van
Samsung LE32B530P7W:106.990Ft Ebből van még 2db

550-esük nincsen.

LG 32LH3000 103.990Ft 1db

Mindenki döncse el saját maga,ezek a csökkentett árak.

"..The music starts where the end of the words.."

(#46913) stimea válasza Luissimo (#46911) üzenetére


stimea
tag

Az egyik ház nagyobb volt, mint a többi. Valami régi jurassik, de ebbe lehetett CD romot is tenni. Látta a CD lemezt! Nem is a TV szoftvere gyenge, hanem az ügyfélszolgálat beszelőgépe.
Az USB-n van egy olyan üvegdugó méretű. Kábel a jobb eszközökhöz.

[ Szerkesztve ]

(#46914) Luissimo válasza TeChNoRby (#46912) üzenetére


Luissimo
veterán

nagy trükk ez, csökkentett árak ám, a nénikéjük.
A miskolci MM-ben, 175 e-ért, na az csökkentett ár volt a 40b650-ért !!

Ez egy nagy púder, mocsoknépség.
Nem Fukar, hanem Zsugori !!

(#46915) stimea válasza stimea (#46913) üzenetére


stimea
tag

Utána néztem és nem minden kábelen van a boltban sem. Alig drágább a hétköznapitól. Már nem emlékszem, hogy mennyi, mert vettem 4 Rigójancsit is.

[ Szerkesztve ]

(#46916) TeChNoRby válasza Luissimo (#46914) üzenetére


TeChNoRby
tag

Mammut Saturn:Samsung B650 165.000Ft :Y

"..The music starts where the end of the words.."

(#46917) Luissimo válasza TeChNoRby (#46916) üzenetére


Luissimo
veterán

Az jóóóó. :C

Ha 40 a coll, legalább.
Én 203 e-ért vettem, de ez a miskolci MM 175 000, ez azért már egy rendes árnak tűnt !!
ha 165e a 40b650, akkor szaladni kell érte de izibe... :K

egyébként szerdán jártam az Europark Saturnban, mert kenyérpirító elhalálozás esete volt és kellett egy csereeszköz, és ha már ottjárok, mindig hizlalom a szemem egy kicsit a tévéken.
40b650-nek nyoma sem volt, aztmondta az eladó már nem is várnak egy ideig, amikor volt, akkor utóljára 240egynéhányezer volt .

[ Szerkesztve ]

(#46918) TeChNoRby válasza Luissimo (#46917) üzenetére


TeChNoRby
tag

Félreértés neessék,amiket írtam árakat,32" az összes,(mivel én ebbe a méretbe vagyok érdekelt,gondoltam megkérdezem őket telefonon)Europarkhoz képest 20ropival drágább :(

"..The music starts where the end of the words.."

(#46919) Bandus99 válasza Luissimo (#46911) üzenetére


Bandus99
őstag

En kerdeztem es koszonom szepen

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#46920) Luissimo válasza Bandus99 (#46919) üzenetére


Luissimo
veterán

nincsmit.
Sajnos ez van, én is fel lettem kissé csigázva ezzel, örültemvolna ha megy a dolog, tudod, "evésközben jönmegy" az étvágy.

Ezt nemlátta, de nemtartom kizártnak, hogy találnánk olyan külső dvd-rom-ot, ami sanszosan működne.
bizzunk, a reményhal a kedvenc állatom, mert az hal meg utóljára :)) :D :DD :K :C

(#46921) adriankoooo válasza TeChNoRby (#46912) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Nevetseges, azt hittem tenyleg van valamilyen akcio...

TV-t TV boltbol!! :K

(#46922) sonykor


sonykor
tag

Samsung 32" B550-st visszaveszik a Media Marktban, de a B650-es 180.000 Ft-be kerül. Ennyire nem számítottam. Megéri szerintetek a 55.000 Ft különbség?

Még alszom rá egyet.

(#46923) Luissimo válasza sonykor (#46922) üzenetére


Luissimo
veterán

Kihagytam valamit??

...mért is akarod vissza a babaruhát, hiszen most mondotta itt el egy hozzáértő emberke, hogy ha kicsit megmaszturbálod az agyát, akkor ugyanazt játsza mejdnem, mint a 650.
A PIP-hez ne fűzz túl nagy reményeket, az nem ér ennyi pénzt pluszban...
Más indok??

[ Szerkesztve ]

(#46924) simi12345 válasza TeChNoRby (#46901) üzenetére


simi12345
tag

vedd meg bármelyiket. a diginél bárhol is laksz ingyen kapod a 60 digitális csatornát 2900 ft-ért + kapsz analog hbo-t is. ha nem kéred akkor is. és ha beállitotta a tv az analog csatikat is akkor fogod rájuk aztmondani,hogy ha lehet EZT NEM KÖSZI, mert rá sem fogsz kapcsolni egyik analogra sem.annyira jó a digitális. digisport HD- pedig isteni majd nézz meg rajta élöben egy focimeccset.

(#46925) alekostefo


alekostefo
csendes tag

samsung 40b650 Duna Plaza 250.000-ről 200.000 Ft.
K. Anyjukat.
miért nincs egységes ár az összes ilyen multiban???Nem Értem.
:W :W :W :W :W

(#46926) sonykor válasza Luissimo (#46923) üzenetére


sonykor
tag

Plusz az internet, WLAN (vagy micsoda), 100Hz. Plusz a megbuherált 550-ös 15 másodperc alatt kapcsolódik be. Ha jól értettem.

Én sem tudom mi legyen.

[ Szerkesztve ]

(#46927) simi12345 válasza sonykor (#46926) üzenetére


simi12345
tag

ha ugy buharalod meg ahogy en irtam. valaki irta tegnap hogy maskeppen is lehet buheralni annal a buheranal nem tudom megvaltozik e a bekapcsolasi ido

(#46928) Luissimo válasza sonykor (#46926) üzenetére


Luissimo
veterán

állj állj állj, ezt kihagytam, nekem az elején nem tűnt úgy, hogy neked arra szükséged lenne.
aztán , amikor megvetted jött a kérdés a filmlejátszás lehetőségéről.
ezt megcsináltad, aztán jött a következő, a PIP.
Aztán az Internet?
wifi?
DNLA?

na erregondoltam a "menetközben jönmegy az étvágy" , örökbecsű klasszikussal a l'art pour l'art-tól !!

sajnos ezekhez már télleg tévét kell cserélned... :Y

[ Szerkesztve ]

(#46929) simi12345 válasza sonykor (#46926) üzenetére


simi12345
tag

46877- es hsz

(#46930) tothbe válasza sonykor (#46926) üzenetére


tothbe
addikt

igen, ha mint irtam, átirod a tipust, akkor lesz 15mp.
Viszont azzal csak a pip jön be pluszban.

De:
- A PIP csak PC és analóg tv között működik.
- Az internet az kb. csak youtube, semmi több.
- DLNA az sztm nem sokat ér(neten pár dolog úgysem megy, ami lokális usb diszkröl igen).
- wlan pedig nincs, csak ha dugsz bele wlan adaptert.

Maradt tehát a 100Hz, aminek lehet értelme(jó, meg a PIP a bekapcs. idő miatt).
Ezekért 55ezer Ft pluszban szvsz nem nagyon éri meg. (Mondom ezt én, aki még tavaly ősszel 280ezerért vettem a 650-est)

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#46931) sonykor válasza simi12345 (#46929) üzenetére


sonykor
tag

Köszi. Majd meghányom vetem magamban mi legyen.

(#46932) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

A Sony is árakat közölt
Miután pár napja a Samsung Led Edge szériájának árait nyilvánosságra hozta, a Sony is megtette ugyanezt. A japán gyártó Led Edge készülékeit EX700 névvel illette, és 32-estől 60 colosig választhatnak az igényeknek megfelelően a vásárlók. Néhány az árak közül: a 32”-os 919 euró, kb. 250 ezer forint, a 40”-os nagyjából 325 ezer forint, a 60”-os 819 ezer forintot kóstál.

(sat.hu

(#46933) Luissimo válasza tothbe (#46930) üzenetére


Luissimo
veterán

wlan adapter (szpesöl SAMSUNG, semmi mást nemeszik) 12 rugó !!
Igaz bedugom és máris látja a ház összes gépét és azokról nézhetők a filmek (avi-divx), még csak be sem kell dugni az usb-be a pent vagy a mobilrack-et !!
mkv filmeket azért jobb direktben nézni, mert szaggat, a hálozati speckók miatt.
a hálozatbaköthetőségnek azért megvan a maga diszkrét bája, ezt lássuk be.
HASZNOS.
Főleg hogy hardverikusan még a cat5-ös kábel is beledugható.
ez meg már teljesen okés.
Vagy ha nemakarsz venni 12-ezerért spec adaptert, akkor beállítasz egy vezetéknélküli routert , ami felkapcsolódna a saját vezetéknélküli routerre és annak a WAN portját feldughatnád a tévé LAN portjára és akkor megspóroltad a csatlakozót.

ezek a nüansznyi különbségek.
valamit valamennyiért jeligére...

[ Szerkesztve ]

(#46934) tothbe válasza Luissimo (#46933) üzenetére


tothbe
addikt

nem állítottam, hogy nincs előnye, de azért a 12ezres wlan adapter tényleg nem piti (mondjuk mikor utoljára néztem, még 17 volt, tehát beszerzési forrást szivesen fogadok). Mondjuk ha jól tudom, ráadásul a samu adapter csak G-s wifit tud, tehát nálam pl. visszafogná a többi eszközt, amik N-esek.
A LAN meg attól függ, hogy jó-e hogy el tudsz-e odáig kábelezni. Mivel pont egy fullhd tv-nél már az mkv lényegesen fontosabb lenne, mint a 480soros divx-ek, és az meg azért kábelen megy csak rendesen.
Az általad javasolthoz hasonlót próbáltam már, de úgy, hogy a tv-nél levö router lan portjára dugtam a tv-t. Ott meg kell hogy tudjon a router client módban futni amit meg nem sok router tud. Ezt a te wan portos verziódat leirhatnád, hátha ezt könnyebb összelőni. Ilyenkor mit adsz meg a routeren a wireless-re?

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#46935) Luissimo válasza tothbe (#46934) üzenetére


Luissimo
veterán

A routerbeállítást csak mint lehetőséget mondtam, mivel ugyebár megvettem a jóárasított wlan adaptert a kütyühöz, igy nincs komoly igény rája.
ITT VETTEM MEG ASSZEM AZ ELSŐ BOLTOK EGYIKÉBEN, A DAMJANICH UTCÁBAN VAN A BOLTJUK, A DÓZSA GYÖRGYHÖZ KÖZEL, EGY KIS PINCEHELYISÉGBEN !!!

[ Szerkesztve ]

(#46936) Strauss


Strauss
senior tag

Sziasztok ! Segítség kellene.... gondolom már vagy 1000* volt ilyen kérdés.. de hátha.. Szal , LCD TV vásárlás előtt állok, 81 -94 cm es ek érdekelnének , a márka az mind1, ill az kell még , hogy full hd legyen, szerintetek mi a legjobb ár érték arány ? ( cc. 140k van rá) Előre is thx

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#46937) SpeedR válasza sonykor (#46896) üzenetére


SpeedR
őstag

Ne add el, simán be lehet kapcsolni rajta a PIP-et.

(#46938) sonykor


sonykor
tag

Tisztelt közönség!

Samsung B550. Első nekifutásra:
Az elektromos kábel annyira lötyög a tv foglalatában, hogy folyamatosan meg kell mozgatnom, hogy a TV kapjon áramot. A kábel meg serceg. Hol éritnkezik, hol nem. Álhattam neki szikszallagozni, hogy megvastagítsam a kábel végét, hogy legyen tartása. Nektek nem volt ilyen gond?

Digitv-nél mit kell választani a csatorna keresésnél? "Digitális és analóg" vagy csak "analóg"?

(#46939) simi12345 válasza sonykor (#46938) üzenetére


simi12345
tag

digitalis es analog.
nekem semmi kabelhiba nem volt

(#46941) Bandus99 válasza sonykor (#46938) üzenetére


Bandus99
őstag

Ne haragudj a kerdesert:
Rendesen bedugtad?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#46942) reks válasza tothbe (#46930) üzenetére


reks
csendes tag

- DLNA az sztm nem sokat ér(neten pár dolog úgysem megy, ami lokális usb diszkröl igen).

Hello,

mi az a Samsungnál, ami megy USB-ről és DLNA-n keresztül viszont nem ?

(#46943) Luissimo válasza Bandus99 (#46941) üzenetére


Luissimo
veterán

szerintem nem !
nálam is jól belekellett préselni, és ne mozgassuk a tévét, illetve amennyiben huzogatjuk-mozgatjuk, utána ellenőrizzük a csatit ujra !!

(#46944) zhagyma válasza sonykor (#46938) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Az elektromos kábel annyira lötyög a tv foglalatában, hogy folyamatosan meg kell mozgatnom, hogy a TV kapjon áramot ..."

Ha jól "benyomtad", akkor annak stabilan ott kell maradnia és mozgatásra sem kell "imádkozni" a zavartalan áramellátás miatt. Esetleg próbálj meg egy másik kábelt ...

(#46945) nash1


nash1
tag

Sziasztok, milyen panellal , vagy sorozatszámmal szabad samsung LE40B550-et venni, és milyeneket kell kerülni?

(#46946) hcs57 válasza ProdyG (#46894) üzenetére


hcs57
őstag

Szintén 5km-re lakom az adótól (Debrecen-Pallag) és a panelben a szobában egy kb 30 hosszú huzallal fogom a digitális adást... igaz egy ideig eljátszadoztam, míg tökéletes lett. :))

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46947) zack


zack
nagyúr

A Sharp tévékről van infótok? Nem olcsók, és nem tudom mennyire jók...

32DH77E vs.LC32LE600E

Azt hallottam hogy PC-s használatban nagyon jók, csak nem tudom érnek e 170k-t. Jobbak e egy Sony V5500-nél 26k-val ill. egy SL8000-nél 13k-val..
Mivel az utóbbi LE600E LED-es 4000:1 valós kontraszttal, és mély a feketéje is, így ez nagyon kecsegtető lehet, caak nem tudom milyen minőséget képviselnek. :B
Segítsetek! :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#46948) Luissimo


Luissimo
veterán

sajnos én családi házban lakom, tehát fogalmam sincsen a panelekről :DD :D :)) :K :R

(#46949) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Az új 2010-es Philips TV-K:
[Philips 9705]

[Philips 8605]

[Philips 7605]

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Windows 11 Enterprise x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#46950) SpeedR válasza nash1 (#46945) üzenetére


SpeedR
őstag

Ha lehet válogatni akkor SQ-s legyen, ez biztos jó. A többiről nincs tapasztalatom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.