Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45101) Lanchadan válasza nightshadow (#45077) üzenetére


Lanchadan
csendes tag

Köszi az infót. Hogy én hogy utálom a UPC-t, meg a hozzáállásukat... Mindenesetre amit hallottam, hogy kiváltották más szolgáltatónál a STB-t, ott ugye elég volt a síma CI foglalat is? (Bár ha lehet P modellt is venni normál garanciajeggyel, akkor lehet ésszerűbb olyat vennem, amennyire tudom csak a CI+ foglalat a különbség a W-hez képest, meghogy más firmware kell rá frissítésnél...)

(#45102) fury71 válasza Bluegene (#45099) üzenetére


fury71
aktív tag

A B7000-n is csak optikai kimenet van.
Bemenet audio-in

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#45103) guriga1234 válasza Bluegene (#45099) üzenetére


guriga1234
addikt

Neked egyik sem lesz jó. Ami optikait konvertál, az is digitális marad. Nem ismerek olcsó megoldást arra, hogy optikai jelből analóg audiót csináljon. Vegyél egy házimozi-erősítőt, akkor megoldódik a problémád.

PS: még egy nyavalyás fejhallgató kimenet sincs a tévéden, ami jobb híján kierősíthető lenne... Amennyibe a tévéd került, már tehettek volna bele. Nem azért, de nem a tévéd a best buy (nem szándékozlak megbántani).

(#45104) Kolbay válasza Belus85 (#45097) üzenetére


Kolbay
csendes tag

A sípolás típus probléma a 2009-es B sorozatú Samsung tévéknél és monitoroknál is.

Nekem monitort cseréltek emiatt, a három nap nem járt le, és kicserélték. Igaz nem azonnal, előtte megkérdezték a Samsungot, hozzájárul-e.
A második monitor is sípolt, csak nem annyira.

Ha valakit ez zavar:
1. Ne vegyen Samsungot.
2. Ha már vett adja el. Vevő lesz rá, mert van akit nem zavar.
3. Várja meg, míg megvénül. Akkor már nem fogja hallani a magas hangokat.

Itt egy topic, ami erről szól:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1144869

A fórum elején rögtön van egy statisztika amit a sok hozzászólás alapján állítottak össze, hogy a Samsungok hány százalékánál nem észlelhető a sípolás (33%), hány százálékban zavarja ez az embereket stb.

(#45105) guriga1234 válasza Kolbay (#45104) üzenetére


guriga1234
addikt

Nálam semmilyen sípolás, búgás, stb, semmilyen zaj nincs.

(#45106) csigi válasza nightshadow (#45079) üzenetére


csigi
addikt

Köszönöm, ki fogom próbálni komplett az egészet. :K

nofene

(#45107) BBéci válasza guriga1234 (#45105) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos, a mostanában nálam lévő B850-es plazma is búg, de az adás (film) hangja elnyomja, ettől függetlenül elfogadhatatlannak tartom.

A fejhallgató hiány szintén disznóság, bár akinek van házimozi erősítője, az csak plusz bekapcsolt készülék áramfogyasztása miatt szív.

Szerintem és egyes tesztek szerint, a B6000-es bizony erősen ajánlott tévé, képminőségben nem igazán van ellenfele.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45108) Luissimo válasza BBéci (#45107) üzenetére


Luissimo
veterán

valami hétfőreggel vagy péntekdélután gyorsanösszecsapott tápegységet raktak bele biztos !!!
SZERVIZET kihívni szerintem!!

(#45109) BBéci válasza Luissimo (#45108) üzenetére


BBéci
titán

Jövő héten másikat kapok helyette, bár az sajnos nem Samsung (Panasonic, Sharp, Sony) lesz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45110) zhagyma válasza Kolbay (#45104) üzenetére


zhagyma
őstag

Nekem egyáltalán nem sípol, nem berreg, nem zúg a B sorozat egy példánya. Viszont a LG monitorom zúgott, de megoldottam a problémát. Most akkor mondjam, azt hogy a Samsungnak plusz pont az LG-nek meg mínusz? És mi van akkor, ha Samsung / LG inverter beszállítója azonos cég?

(#45111) guriga1234 válasza BBéci (#45107) üzenetére


guriga1234
addikt

Semmivel sincs jobb képe a 6000-esnek, mint egy 650-esnek. Viszont sokkal drágább, és tudásban is sokkal elmarad a 650-től.
A fogyasztása sem kevesebb (a samu oldala alapján). A 32"-os 6000-es fogyaszt annyit, mint egy 37"-os 650-es. Ez azért már vicc kategória.

(#45112) hcs57 válasza guriga1234 (#45105) üzenetére


hcs57
őstag

Akkor te 33% vagy... Mondanám, hogy tv-t a tv gyártótól kell venni, de nem teszem. Biztosan jó tv a Samu, sok szolgáltatással, nekem mégsem jött be, Philit vettem.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#45113) Luissimo válasza guriga1234 (#45105) üzenetére


Luissimo
veterán

Bocs, tudom hogy nem a vicctopic, de idekívánkozik.
Ember a TV szerelőnek:
- Ültem a fotelban, néztem a TV-t miközben egy 100-as szöggel piszkáltam a fülem. Egyszer csak elment a hang!
:K :DD :D :)) :C

[ Szerkesztve ]

(#45114) guriga1234 válasza hcs57 (#45112) üzenetére


guriga1234
addikt

Tévégyártótól nem tudod venni, csak kereskedőtől :))

(#45115) anrab válasza Luissimo (#45113) üzenetére


anrab
addikt

:DD :C

(#45116) semetka


semetka
őstag

Haljátok ma nagyon megijedtem.
Van egy sony 32w4000-res tv-m és ma tv-zgettem és elment a hang.
Eddig semmi gond nem volt vele a mai napig. Azt kell tudni hogy én a digitális tv-t CA modullal nézem nem set top boxxal. Nagyon megijedtem mert ilyen soha nem fordult elő még. Váltogattam csatornát de semmi. Átkapcsoltam analógra, ott volt hang. Gyorsan vissza digitálisra és ott nem volt. Utánna visszaraktam a set top box-ba a kártyát hogy kipróbáljam úgy van-e hang. Volt hang. Visszaraktam a kártyát a tv-be és ugyanúgy süket volt a tv. Azt hozzáteszem hogy ezek után nem is reagált a tv a távirányítóra. Kikapcsoltam vártam egy kicsit de még mindig süket volt. A problémát az oldotta meg hogy kihúhúztam a konnektorból és vártam. Nagyon megörültem mikor visszadugtam és újra volt hang.Szerintetek milyen probléma lehetett ez? Software-es vagy valami hardver probléma lépett fel?
Nem örülnék neki ha szervízbe kellene rohangálnom a drágán vásárolt tv-mmel. Esetleg volt vkinek hasonló problémája??
Bocsi a hosszú írásért.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#45117) BBéci válasza guriga1234 (#45111) üzenetére


BBéci
titán

Tedd hozzá, szerinted nem jobb a LED-esek képe, mint a 650-esé, Szerintem sokkal jobb. Szolgáltatásaiban valóban kevesebbet tud a 6000-es, de én a képminőségéről írtam véleményt.
Persze ez szubjektív vélemény mindkettőnk részéről.
Az általam legjobbnak és leghitelesebbnek tartott weboldal, a geeks.hu tesztje is engem igazol.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45118) nightshadow válasza Lanchadan (#45101) üzenetére


nightshadow
veterán

Sajnos azt nem tudom, hogy akinek sikerült annak CI vagy CI+ foglalatos volt a tv-je. Azt se tudom, hogy Magyarországon melyik az elfogadott, vagy hogy egyáltalán mi a különbség a kettő között.

(#45119) nightshadow válasza BBéci (#45117) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha jól tudom, akkor szolgáltatásban (internet@tv, DLNA, USB 2.0 Movie) a 40B650-el a 40B7000-es LED-es Samu van párba.

[ Szerkesztve ]

(#45120) zhagyma válasza guriga1234 (#45111) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Semmivel sincs jobb képe a 6000-esnek, mint egy 650-esnek. ..."

Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Szerintem a 6000-s képe jobb. :)

(#45121) guriga1234 válasza BBéci (#45117) üzenetére


guriga1234
addikt

Egy szubjektív véleményt nem lehet egy másik szubjektív véleménnyel alátámasztani. A véleményem nem szokott változni akkor sem, ha sokaknak más a véleményük.

(#45122) zhagyma válasza nightshadow (#45118) üzenetére


zhagyma
őstag

A CI+ alulról kompatibils a CI-vel. Eddig nem tudok Magyarországon CI+ rendszert használó szolgáltatóról, de lehet hogy van.

(#45123) guriga1234 válasza zhagyma (#45120) üzenetére


guriga1234
addikt

"Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie." - így van.

(#45124) guriga1234 válasza zhagyma (#45122) üzenetére


guriga1234
addikt

"A CI+ alulról kompatibils a CI-vel." - inkább felülről, nem?

"Eddig nem tudok Magyarországon CI+ rendszert használó szolgáltatóról, de lehet hogy van." - előbb-utóbb lesz. Ami a németeknél megjelenik, az nálunk is utóbb megjelenik.

[ Szerkesztve ]

(#45125) guriga1234 válasza nightshadow (#45119) üzenetére


guriga1234
addikt

+ nincs a 7000-ben fejhallgató és analóg audio kimenet, SCART is csak 1 van.

(#45126) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok: két gyors és egyszerű kérdés:
1. mennyire látható a különbség egy 8ms-os (Sony) és egy 4ms-os (panasonic) Tv képe között, gyors mozgásoknál. Nem játék, csak film nézés lesz rajta...
2. A kinézett TV manuáljában az van, hogy elhelyezésnél a TV körül meg kell lennie egy bizonyos szabad távolságnak (a szellőzés miatt). Felül 30cm, oldalt 10-10cm, alul elég annyi, hogy a saját talpán álljon.
Nekem egy 35cm mély nappali szekrénysorba kerülne (persze nem falra tolva), de mellette nem lenne csak 1-1 cm, felette meg kb 20cm. Szerintetek nagyon gáz?

(#45127) zhagyma válasza guriga1234 (#45124) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... előbb-utóbb lesz. Ami a németeknél megjelenik, az nálunk is utóbb megjelenik. ..."

Amennyiben a szolgáltató olcsón CI+ kompatibilissé tudja tenni az eszközparkját, akkor előbb. Ha nem, akkor utóbb ...

(#45128) hcs57 válasza Jimmy8 (#45126) üzenetére


hcs57
őstag

Nem gáz, de melegedni fog, s az nem használ neki... nem tenném oda.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#45129) Jimmy8 válasza hcs57 (#45128) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Az oldalt 1cm a kevés neki ? Szerintem a meleg az felfelé száll... Egyébként a szekrény hátulról sem zárt, és ott is van még légmozgás (nincs a falra tolva a szekrény sem...)

Hát más helye nincs neki, ha nem ajánlott oda elhelyezni, akkor nem lesz TV csere :W , mivel a nappali sor csak pár éves...
26"-os TV-t meg nem akarok venni....

[ Szerkesztve ]

(#45130) BBéci válasza guriga1234 (#45125) üzenetére


BBéci
titán

Mint már írtam, a fejhallgató kimenet hiányát én sem díjazom, bár nagyon jól megvagyok nélküle, de ez egyéni szokás kérdése. Ha nagyon nagy szükségem lenne füles használatára, bekapcsolom az erősítőt, azon van jack aljzat.
Az analóg kimenet egyáltalán nem hiányzik, Scartból meg bőven elég (még sok is) az egy darab, eszembe nem jutna használni. A HDMI a XXI-század Scartja, abbból van 4 rajta.
A LED-es színe, kontrasztja mindenért kárpótol.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45132) BBéci válasza Jimmy8 (#45129) üzenetére


BBéci
titán

26-ost ne vegyél, de 32-est se, szerintem 40-nél kezdődnek a tévék, a kisebbek egérmozik.
A plazmás topikban 3 méteres nézési távolsághoz minimum 50-est javasolnak, nekik van igazuk.
Szerény véleményem szerint lapostévének falon a helye. Ott nincs gond a szellőzéssel sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45133) einstein válasza guriga1234 (#45105) üzenetére


einstein
senior tag

Vagy csak rossz a füled ;] ( Ok, tudom az neked biztos jó. :P )
Viccet félretéve, sajnos a tévék / monitorok többsége zúg*. Vannak akik nem nagyon hallják, vannak akiknek meg kifejezetten érzékeny rá a füle.
* Természetesen van különbség zúgás és zúgás között is.

(#45135) Jimmy8 válasza BBéci (#45132) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Hát az "asszony" kicsinálna :D , ha megint át akarnám rendezni a szobát. Most rendesen be van rendezve, és a sarokülővel szemben a nappali sor van, tehát nincs szabad falfelület...
Persze jó lenne egy nagyobb tv:))
A másik viszont az (ezért nem kell a 32"-nál nagyobb), hogy túl sok pénzt sem áldozok rá, mert nagyon sokat nem TV-zünk.

Egyébként ezen kettő között vívódom.
Sony KDL-32S5600
Panasonic TX-L32S10E
Mindketőtt 140eFt-ét tudnám megvenni. A Sony-t szalonból 3 év teljeskörű garanciával, a Panasonic-ot pedig az Edigitalból 2+1 év garival.

A sony felé húz a szívem, állítólag jobb a skálázója (sokat néznénk kábel Tv-s 4:3-as forrást), meg a Pana feketéjétől félek. Csak a Sony-nál a 8ms... :(

Dantre:
Köszi, egy kis reménysugarat adtál :)

[ Szerkesztve ]

(#45136) Gilberto válasza Jimmy8 (#45135) üzenetére


Gilberto
aktív tag

En is ezek között vivodtam karacsonykor. Nekem Panasonic lett belöle. A sony nem tetszett mar kinezetre sem.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#45137) guriga1234 válasza einstein (#45133) üzenetére


guriga1234
addikt

Elég jó a fülem is. Hidd el, hogy az enyémből semmilyen zaj nem jön. Ha zúgott volna, akkor eszem ágában sem lett volna a nejemnek is venni egyet a születésnapjára, arról nem is beszélve, hogy meg sem vettem volna az enyémet sem.

(#45138) asadasad22


asadasad22
őstag

itt europaban ugyebar 50 hz-en szorjak a tvmusorokat, ennek megfeleloen a sony es a legtobb tobbi gyarto 100/200(/400) hz-el reklamozza itt a tv-it a kinti 120/240 helyett. namarmost mig az utobbi szamozasok a 24-nek szep kerek tobbszorosei, az elobbieke nagyon nem. tehat az europai tv-k 60 hz-es vagy 24p-s anyagnal ugyanugy tudnak 120 hz-en is mukodni mint a masik regio tv-i (es gondolom forditva), vagy az europai vasarlo szepen megvan szopatva a 24 hz-el ha motionflow-rol van szo?

(#45139) Jimmy8 válasza Gilberto (#45136) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Akkor írhatnál egy rövid kis tapasztalatot a Panáról... :D
Pl. A feketéje milyen? Nagyon siralmas? Mi tetszik benne és mi nem?
SDHC kártyáról tényleg csak a speckó "új" formátumú videókat játsza le (meg persze a jpg képeket) ?

Analóg adást mennyire nézhető rajta?
4:3?
Van-e rajta automatikus hangerő szabályozás (tudod a reklámok miatt :))
Azért a sok kérdés, met nem találtam hozzá letölthető kezelési utasítást, mint a sony-ról...

(#45140) guriga1234 válasza BBéci (#45130) üzenetére


guriga1234
addikt

A LED-esnek nincs jobb színe (mitől lenne?). A kontrasztja meg maximum dinamikus kontrasztban jobb, de azt meg nem használok.

Ne felejtsd el, hogy egy csomó ember nem fogja lecserélni a meglévő berendezéseit is (amiken nincs HDMI, vagy éppen optikai/digitális audio bemenet) csupán azért, mert vett egy új tévét. Sok ember még a tévét is csak részletre tudja megvenni, hát még, ha egyebeket is kéne.

(#45141) Gilberto válasza Jimmy8 (#45139) üzenetére


Gilberto
aktív tag

A kartyaolvasjat nem probaltam meg. A feketeje nem gaz egyebkent. Az analog adast nem sürün neztem,de a 4:3-as adasok nincsenek annyira szethuzva. Mivel nem nezek kabel tvt igy nem tudom,hogy van-e automatikus hangeröszabalyzas. Nekem egy UPC Direct elöfizum meg egy Sky HD. A HD adasok meg egyebkent a HD filmek tökeletesek. A sima 4:3-as dasok is jok nincs vele problema. Nalam a dizajn is nagy szerepet jatszott a döntesben. A szegedi MM-ben neztem meg a ket tv-t. Szerencsem volt,mivel a ket tv pont egymas alatt volt. A Sony sztem ormotlan ronda. Meg a hangja se egy szokvanyos doboze.
Itt a hasznalati utmutato is a Panahoz:
[link]

[ Szerkesztve ]

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#45142) einstein válasza guriga1234 (#45137) üzenetére


einstein
senior tag

Én még nem találkoztam olyan tévével / monitorral ami ne adott volna ki hangot magából. Persze volt amelyik olyan halk volt, amit csak nagyon közelről lehetett hallani - és az másoknak fel se tűnt.
De amúgy az természetes, hogy te tökéletes vagy. :R

(#45143) guriga1234 válasza einstein (#45142) üzenetére


guriga1234
addikt

Ahonnan nézem a tévét, onnan semmi zaj sem hallható. Akkor sem szoktam zajt hallani, ha a tévé közvetlen közelében vagyok valami miatt. De bevallom, hogy nem tartozik a bevett szokásaim közé, hogy sztetoszkóppal, vagy a fülemet a tévére tapasztva vizslassak az után, hogy van-e zaj. Nem vagyok tökéletes, de a hallásom nagyon jó.

Van egy 22"-os LG monitorom. Ha a fényerőt egy bizonyos érték alá viszem, akkor bizony az zúg. A B652-nél nem tudok olyan fényerőt (vagy mást) beállítani, hogy bármilyen zúgást halljak. Ez nemcsak az én, hanem a nejem tévéjére is igaz (az is B652-es).

[ Szerkesztve ]

(#45144) Jimmy8 válasza Gilberto (#45141) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Köszi! A linket is:)
Még hétfőig átgondolom melyik is legyen :)))

(#45145) BBéci válasza guriga1234 (#45140) üzenetére


BBéci
titán

Szerinted nem jobb a LED-es, mások szerint igen, ugorjunk!
Bátorkodom feltételezni, hogy 300000 forintot, vagy még többet az ad ki tévére, aki rendelkezik full HD filmekkel, melyekhez HD hang tartozik és annak megszólaltatásához legalább egy alap A/V erősítője és hangdobozai is vannak. Egy ilyen receiver ára töredéke egy LED-es tévének. HDMI kimenetes DVD-játszót 20000 forint alatt kapni.

Jimmy8
Azt ugye tudod, hogy 32 colos tévén, 2 méternél távolabbról nem tudod megkülönböztetni a 720-ast a 1080-tól?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45146) guriga1234 válasza BBéci (#45145) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem feltétlenül csak az ad ki. Vannak, akiket be tudnak hülyíteni bármire (pl. majd figyeld meg, hogy a 3D-s tévéket is meg fogják venni, pedig nem is lesz mivel etetni azokat). Sokan bedőlnek a marketingnek, egyesek pedig egyenesen azt hiszik, hogy minél drágább valami, annál jobb. Sokfajta vásárlói szokás van, és nagyon sok ember képtelen reálisan látni, hogy mit engedhet meg magának. Elég csak a bedőlt hitelek és a fekete listán lévők számát megnézni.

(#45147) veze


veze
őstag

mostanaban lehet már olyat készülékeket kapni ami mellett ott áll: " alkalmas földi szórású digitális tévéműsorok vételére" vagy valami hasonlo
a kérdésem az hogy ha ilyen készüléket veszek akkor kábeltv társaság ( nekem t-home, de ez biztos tökmindegy ebböl a szempontból biztos) által szolgáltatott digitális tvműsorok vételéhez sem kell a szolgáltató álta biztosított "set top box" csak csatlakoztatom a tv-t az antennajelhez és már müködik is?
mert ha ahhoz továbbra is kell és csak a földi szórásu digitalis vételéhez nem, akkor nem tudom megéri e ilyet venni, hisz földi szórású adot sajat antennával nem igen nézek, ha már elö van fizetve valami tv csomag..

(#45148) #09634560 válasza veze (#45147) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha kábeltv-t akarsz fogni akkor neked DVB-C re van szükséged. A DVB-T a " alkalmas földi szórású digitális tévéműsorok vételére",az nem jó neked a 2 nem helyettesiti egymást. Nos ha nem alapcsomagot akarsz fogni, akkor kell venned mégkb.15k-ért Conax kártyát és oda kell bedugnod a T kártyát. Vagy marad a beltéri,de akkor nem kell neked se DVB-T.se DVB-C. Mert akkor igyis-ugyis analóg az egész.

(#45149) Jimmy8 válasza #09634560 (#45148) üzenetére


Jimmy8
senior tag

"Mert akkor igyis-ugyis analóg az egész. "

Hát lehet rosszul tudom (jó lenne ezt most pontosítani, mert akkor olyan tv-t veszek), de a T-home-os STB-ot megfelelő kábellel (PL HDMI) összekötve a TV-vel digitális jel megy tovább, A STB csak dekódoló szerepet tölt be. Vagy nem?... :F

(#45150) guriga1234 válasza #09634560 (#45148) üzenetére


guriga1234
addikt

"Mert akkor igyis-ugyis analóg az egész." - ???
Nálam a STB-ból (HD-s STB) HDMI-n megy be a jel a tévébe. A HDMI-n nem analóg jel megy...
A nem HD-s STB-nak SCART kimenete van csak, az valóban analógot ad ki. Vagyis az "igyis-ugyis"-ból csak egyik fele igaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.