Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46601) zack válasza zack (#46600) üzenetére


zack
nagyúr

Illetve még ez is felkeltette az érdeklődésemet...LG 32SL8000. Ez a B650-hez képest jobb vagy rosszabb? :U Persze PC-s használathoz.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#46602) ORCA58 válasza sittes79 (#46528) üzenetére


ORCA58
addikt

Türelmes ember vagyok , nem szeretek másokat bántani, mint többen ebbe a fórumban, akiknek szerencséjük volt. Most még egyszer reagálok, de legközelebb már átugrom az írásaikat.

Kár, hogy pont az ilyen hitetlen másokat bántó személyeke kapják a hibátlan TV-ket. Ha TI is olyan pocsék kék képű TV-t kaptatok volna, mint én, térden állva kérnétek bocsánatot, és még hitetlenül is a Istenhez fohászkodnátok, hogy valahogy oldja meg a problémátokat, és segítsen egy hibátlan készülékhez jutni. Persze ha milliomosok vagytok, akkor könnyen beszéltek, hisz addig vásároltok, míg a megfelelőt meg ne kapjátok.
És még valami. Ez a téma nem csak hazánkban foglakoztat egyes embereket, mert létező probléma!

Egy kis pénzű embernek katasztrófa ha 200 ezerért egy selejtes árut kap.

laszlo168:
Én nagyítóval jártam az üzleteket, és minden SQ panelesnek azonos volt a pixel mintázata, a többi más volt. Csak azért nem vettem meg amit láttam, mert több hónapja kiállított mintadarabok voltak, árcsökkentés nélkül.

Mindezek után azért minden új TV vásárlónak azt kívánom, hogy neki tetsző készüléket kapjon, ne kelljen átéreznie azt amit nekem!

(#46603) kisbuba


kisbuba
tag

Valaki tudna az alábbira (46584)-írásra válaszólni. Ma kapok árajánlatokat néhány típusra és elkellenne dönteni, hogy melyiket hozzák el.
Segítségeteket előre is kösözönöm! :R

(#46604) nightshadow válasza Pro Koryak (#46598) üzenetére


nightshadow
veterán

2010-es belépőszíntű modell Bravia Engine 2-vel. Szerintem jobban jársz a 2009-es alsó-közép színtű modellel, melyben már Bravia Engine 3 van kb. ugyanennyiért. [link]

[ Szerkesztve ]

(#46605) zhagyma válasza ORCA58 (#46602) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Én nagyítóval jártam az üzleteket, és minden SQ panelesnek azonos volt a pixel mintázata, a többi más volt ..."

Az esetedből tanulva, messzire elkerültem a B650 sorozatot és annó a B5xx szériából választottam kisebb költséggel kisebb kockázat mellett. Gondoltam biztos nem épít a samsung S-PVA panel-t a kisebb szériába, ha B650-be sem jut elég. A "biztos CMO panel" tudatában hagytam, hogy a feleségem válasszon a raklapról egy bontatatlan példányt, amit kifizettünk és hazavittük. Meglepetésemre SQ címke volt rajta és az általad említett kékülést sem tapasztaltam. Most 3 hónap után beléptem a szervízmenübe egy "factory reset" miatt és elvileg S-PVA panel van benne ... Ez tényleg egy lutri. :)

(#46606) anrab válasza zhagyma (#46605) üzenetére


anrab
addikt

ilyenkor a fw is vissza áll a gyárira és ujra lehet rakni valamelyik fw-rel?

[ Szerkesztve ]

(#46607) zhagyma válasza anrab (#46606) üzenetére


zhagyma
őstag

Nem tudom. Mindössze a menüből állítható értékek (kép. csatornalista, stb) kerültek alapállapotba, valamint újra élveztem az első bekapcsolás örömeit ... A "rosszcsont" elállítgatta és lusta voltam visszaállítgatni. :)

(#46608) anrab válasza zhagyma (#46607) üzenetére


anrab
addikt

értem, köszi!

(#46609) Remiel


Remiel
őstag

sziasztok

meg szeretném kérdezni, hogy a Samsung le40b530 399 euróért mennyire lenne jó vétel?

mert vagy ez, vagy a Sony kdl 40p3600 449 euróért lesz az enyém... ennyi a keret :)

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#46610) Gabor tm válasza zack (#46600) üzenetére


Gabor tm
tag

Hát nem nagyon tudom mivel összehasonlítani, nekem ez előtt egy 19"-os TN panelos Viewsonicom volt, ahhoz képest egyértlemű hogy ez sokkal jobb. Ismerőseim között meg nagyobbrészt mindenkinek TN panelos van, akinek meg nem az még CRT-t használ :)

Egy ismerősöm van aki vett most egy NEC IPS panelos monitort, de annak a képét én nem láttam még, viszont a feketéjével nem elégedett, azt mondja hogy furcsa, kicsit olyan mint amikor a TN panelt nem szemből nézed.

Esetleg azt tudom felajánlani, hogy ha érdekel, gyere el és nézd meg milyen a képe.

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#46611) c41r0^ válasza zhagyma (#46605) üzenetére


c41r0^
őstag

és a szervizmenüben honnan lehet megállapítani, hogy milyen panel van benne?

Az én TV-m egy Samsung LE-37B679, jó áron jutottam hozzá (tehát szándékosan vettem refurbishedként). Állítólag csak a távirányító lett cserélve, de ezt annyira nem hiszem el, bizonyítani sem nagyon lehet szvsz... a TV hátulján a matricán is rajta van, hogy refurbished, tehát címkéről nem tudom megállapítani a panelt és a TV dobozáról is az összes címkéből le lett vágva egy darabka, gondolom a R/B pecsétet szedték le :)

Két dolog érdekelne:

- hogyan lehet megnézni a panel típusát? (ami a főképrenyőn látszott a szerviz menüben, azokra az azonosítókra rákeresve semmit nem találtam Gugliban) de gondolom nincs mákom és nem Samsung S-PVA, oldaról eléggé torzul a szín és mind a négy sarokról van valamiféle bevilágítás, bár nem oylan mértékű, mint az LG LH4010-emen volt, illetve szemből azért sokkal szebb a fekete rajta, nem annyira liláskékes, mint LG-n volt

- hogyan lehet megnézni, hogy hány üzemórát ment?

köszi

(#46612) Nippon


Nippon
őstag

Köszi!

(#46613) sarki válasza Nippon (#46612) üzenetére


sarki
csendes tag

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=10151&catalogId=10551&langId=-1&productId=8198552921666077653#specifications

valaki erről a termékről valamit....jobbnak néz ki mint a w5500, megéri várni vajon?

(#46614) zhagyma válasza c41r0^ (#46611) üzenetére


zhagyma
őstag

Mint írtam "elvileg" S-PVA. Itt megtalálod a "kalóz szervízkönyvet". A Troubleshooting.pdf 4-16 oldalán szerepel a service menu type mezo reszletes leírársa.

Ha a 3. karakter A (A = AMLCD), akkor "elvileg" S-PVA panel. Hogy az AMLCD vendor miért a Samsung-t takarja? Mondjuk erre kíváncsi lennék ... (tipp: kizárásos alapon)

(#46615) #09634560 válasza ORCA58 (#46602) üzenetére


#09634560
törölt tag

Tökéletesen igazad van sztem,mert én is pipulnék(általában nem szoktam,de ez a helyzet kihozná belölem)hogy kiadok mondjuk 2xx ezer forintot 1 tévéért és erre megjelenitési problémái lennének. És csak félnék ugyanolyat venni ha 2x is elöfordult volna az a hiba.

(#46616) dabadab válasza c41r0^ (#46611) üzenetére


dabadab
titán

Mivel 37"-es, tutira nem Samsung, mert azt ilyen meretben nem gyartanak.

DRM is theft

(#46617) c41r0^


c41r0^
őstag

zhagyma és dabadab: köszi mindkettőtöknek, értelmezem a szerviz-menü manualt és megnézem az infókat

egyébként meg vagyok elégedve a TV-vel, csak kíváncsiságból erednek a kérdések

(#46618) zhagyma válasza c41r0^ (#46617) üzenetére


zhagyma
őstag

Esetemben 40"-ról van szó. Ahogy dabadab írta 37"-t nem gyárt a Samsung.

(#46619) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Anyámnak és egy barátomnak is Media Play-es Samsung LCD TV-je van.
Anyámé egy 32B650 (remélem jól emlékszem a típusra így fejből), a barátomnak pedig a "legolcsóbb" olyan 32" LED TV, amiben már benne van az USB-s videólejátszás.
Nemrég kipróbáltam mindkét TV-n jópár HD MKV példafájlt.
És sajnos a nagyobb része nem ment (álltalában "csak" hang nem volt). A két TV asszem ugyanazt nem tudta lejátszani.
Nézek majd FW frissítést mindkettőhöz, de hivatalosan milyen hangot tudnak lejátszani ezek a Samsungok ?

Illetve van egy másik gond is: Az MKV-k többségében dupla hang volt: angol és magyar is.
De a TV-k csak az alapértelmezettet játszották le, és sehogy sem találtuk meg, hogy hol lehetne nyelvet (hangsávot) váltani ? Merrefelé van ez a menüben ? Mert ennek szerintem kell lennie, ez nagyon alap dolog.
A felirattal ugyanez volt, nem találtam meg hol kell kiválasztani.

És még egy kérdés:
A Youtube HD megy ezeken a TV-ken ?

(#46620) Luissimo válasza atesss (#46619) üzenetére


Luissimo
veterán

menűben sehol nem váltasz hangot (sajnos)
Engem már itt kiokosítottak a hozzáértők, de nemakarom hosszan taglalni, mert leugat az illető, hogy nemértekhozzá, csak beleugatok.
Tehát, a dts alapértelmezett hangot ki kell szedned a filmből, újra kell muxolni és az AC3-asat már gondnélkül lejátsza majd.
ezt minden filmmel el kell végezned, ami ilyen.
olvass vissza és megtalálod a megoldást, de majd jön a tudós és elmondja neked.
Annyit mondanék csak hogy "mkvtoolnix" , ez kell hozzá (egy a sok megoldás közül)

:K

[ Szerkesztve ]

(#46621) atesss válasza Luissimo (#46620) üzenetére


atesss
addikt

Ja-ja mkvtoolnix-et ismerem, használom is (hangsávhoz mondjuk ritkán, elsősorban a több DVD-re való daraboláshoz.) PC-s lejátszáshoz értek, csak a TV-k, meg egyéb lejátszóeszközökben nem vagyok otthon. Mivel én mindent a PC-vel csinálok; nem szeretem az ilyen lejátszóeszközöket, mert csak a gond van vele (mint ahogy a jelenlegi eset is mutatja...).
De akkor ez elég elszomorító, hogy nem lehet hangsávot váltani. :(((
Ha tudtam volna, hogy ennyire szar ez a lejátszás, anyámat le is beszéltem volna róla, mert teljesen felesleges.
Ennél még a WD-TV is sokkal jobb, pedig azzal is vannak problémák.

Akkor ez azt jelenti, hogy a TV úgy komplette nem is kezel DTS hangot ? :Y
És optikai hangkimeneten egy (megfelelő) erősítőnek kiküldve le tudná játszani ?

Tehát, a dts alapértelmezett hangot ki kell szedned a filmből, újra kell muxolni és az AC3-asat már gondnélkül lejátsza majd.
És benne hagyom a DTS hangot, csak direkt nem az lesz az alapértelmezett ?
Mivel a másik hangsávot nem is tudom hallgatni ez elvileg nem okozhatna problémát, nem ?
És akkor legalább benne maradhatna az angol hang is (máshol, pl. PC-n való késöbbi lejátszáshoz) ?
Már ha az angol DTS, és a magyar AC3.
De a TV-n így az angolt meg se lehet hallgatni, ahhoz már konvertálni is kéne. :W

Feliratsávot lehet váltani ?

[ Szerkesztve ]

(#46622) Luissimo válasza atesss (#46621) üzenetére


Luissimo
veterán

ha az elsődleges hangod az AC3, azt lejátsza.
DTS-t nem.
Felíratsávot ne akarj váltani.

ez van, ezt kell szeretni.
majd egyszer talán lesz egy jobb firmver hozzá.
Nekem ez így elfogadható.
Inkább azt szeretném, ha megoldódna, hogy tudjak felvenni az usb-n keresztül, "menjen a jel kifelé" irányban is...

Na , most mondj egy jobb tévét, ezzel az árfekvéssel , hasonlót , de mindezekkel a tudással felvértezve. :C :K :K
Azonnal rohanok és lecserélem...

(#46623) mapboy válasza guriga1234 (#46579) üzenetére


mapboy
csendes tag

Szia!

Valószínűleg azért van a 2006.0-ás mert most hétvégén vettem és nem raktárról. Szóval még szép hogy a legutolsó 2009 év végi van rajta. Egyébként írtam a Samsung ügyfélszolgálatnak és ott azt mondták, hogy egyelőre csak ez a 3 widget van, és majd talán jön ki frissebb firmware és akkor lesz több is. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy mégis a fw határozza meg hogy mi lehet fent, az már más kérdés hogy pl. az USATodayNews nem volt alapban letöltve és telepítve, de hogy mit tölthetek le, vagyis mi van a widget galériában az ezek szerint fw függő. Hát remélem hoznak ki még valami jó kis widget-eket. A YouTube widget-ben én két dolgot hiányolok, egyik hogy nem lehet képarányt váltani, így néztem már 16:9-es videót 4:3-ban, jó lett volna ha szét tudom húzni. A másik hogy miért csak az első 50 találatot lehet elérni keresésnél?

Ja és irtad a T4P és T4W kérdésemre, hogy P: CI+, W: CI. Ettől nem lettem okosabb, minek a rövidítése a CI?

[ Szerkesztve ]

(#46624) guriga1234 válasza mapboy (#46623) üzenetére


guriga1234
addikt

A keresési feltétel pontosításával elég lesz az 50 találat (a másik verzióban több a találat, de abban gyakorlatilag csak a keresés működik, más nem).
Maga a fw mindkét verziót tartalmazza, csak nem tudod egyszerre használni a kettőt (és persze az összes widgetet, még ha nem is ajánlja fel telepítésre)

CI a Common Interface szabványos rövidítése. Ha így sem tudod, hogy mi ez, akkor guglizz egyet.

(#46625) guriga1234 válasza atesss (#46621) üzenetére


guriga1234
addikt

Még külső lejátszóeszköz (leszámítva a PC-t) sem képes minden formátum kezelésére. Mindig lehetne találni valamit, hogy ezt, vagy azt miért nem tudja a tévé. Ez ezt tudja, és ezzel együtt is messze többet tud, mint a konkurencia. Ha többre vágysz, vegyél külső eszközt, a tévé lejátszási képességét pedig fogd fel bónuszként.

(#46626) laszlo168 válasza guriga1234 (#46625) üzenetére


laszlo168
senior tag

Igy van kell egy külső eszköz, valami ilyesmi.
http://www.aqua.hu/acryan-acr-pv73200-full-hd-mini-media-lejatszo-96627.html

(#46627) m_lacc


m_lacc
csendes tag

Szeretnék egy LE37B550-es Sammyt venni, visszább olvasgattam erről a tuning-dologról, ha valakinek van 5 perce küldene egy privit, hogy mit kell/érdemes átállítani és hogy meg van-e elégedve a TV-vel? Leginkább 1080p-s filmekhez lesz meg 360/PS3-hoz. Előre is köszönöm!

(#46628) Mtt


Mtt
tag

Sziasztok!
Az itt fórumozók többségének gondolom digitális tévé csomagja van. Nekem sajnos csak a FiberNet nevű szolgáltató kínál ilyet, aminek úgy ámblokk nem örülök... Az volna a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy ha megkapom a digitális set-top boxot ugye nem kell majd annak a távirányítóját használnom, hanem megoldható, hogy a tévéjével váltsak adást, mint eddig az analóg rendszernél?
Köszi

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#46629) BBéci válasza Mtt (#46628) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos nem fogod tudni mellőzni a stb távirányítóját. Illetve akkor, ha box nélkül, Conax modullal is fogható a Fibernet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46630) zack válasza Gabor tm (#46610) üzenetére


zack
nagyúr

Nagyon köszönöm a felajánlást! :R
Remélem pesti vagy, megy bármennyire is fontos lenne ezért vidékre nem szeretnék utazni. :DDD
Ha pü-ben dobsz egy tel. számot azt megköszönném. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#46631) Sped válasza dabadab (#46616) üzenetére


Sped
aktív tag

Hogy az úristenbe ne gyártana, lám-lám.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#46632) nightshadow válasza Sped (#46631) üzenetére


nightshadow
veterán

A Samsung gyárt 37”-es tv-ét, csak 37”-es panelt nem. A Samsung ebben a méretben más gyártótól veszi a panelt és azt szereli be a 37”-es tévéibe. Tehát ha veszel egy ilyet, az 100%, hogy nem Samsung paneles. Erre célzott dabadab.

(#46633) atesss válasza guriga1234 (#46625) üzenetére


atesss
addikt

leszámítva a PC-t
No igen, pont ezért használok én mindenre PC-t...

Ez ezt tudja, és ezzel együtt is messze többet tud, mint a konkurencia.
Úristen, akkor mit tudhat a konkurencia ? :F
De azért a hangsávok váltása szerintem akkor is alap dolog lenne.

Youtube HD működik ezeken a Samsung TV-ken ?

Ja és a FW frissítésről akartam még kérdezni, hogy hogyan kell Samsungnál csinálni ?
Nem írt már valaki erről a topicba ?

(#46634) Luissimo válasza atesss (#46633) üzenetére


Luissimo
veterán

Tehát akkor, mégegyszer !
Mondjál már légyszíves olyan tévéket, amik ebben az árfekvésben többet tudnak , jobbat tudnak, másképp tudnak.
Mondjuk nekem DTS hang nélkül is élvezhetők a filmek.
Meg felírat nélkül is.
Ha mást szeretnék, vettemvolna egy rendes médialejátszót, ami mindezt tudja és vettemvolna hozzá egy "mezítlábas" full HD tévét !!!

Tehát?
Várjuk a listát a többettudó :D tévékről !!

(#46635) zack


zack
nagyúr

Bár választ nem kaptam senkitől, mégis megkérdezném, van hasonló tipus a 32" B650-en kívül ami nincs agyon extrázva, de a képminősége jó? Azért gondoltam olcsóbbra mert úgy is PC monitorként üzemelne, és az USB-s filmlejátszás és egyébb extrák nem lennének fontosak, főleg ha lenne olyan ami olcsóbb, kevesebb extrával, és jobb képminőséggel. Bármelyik márka jöhet, nem vagyok Samu fan.
Nézegettem a Philips-eket is, kb. 10k-val több a 32"-es méret mint a 32" B650. Az LG-t mint lehetőséget elvetettem.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#46636) Jóna válasza Luissimo (#46634) üzenetére


Jóna
tag

Én amatőrként kérdeznék, hogy milyen lcd esetleg led tv-t ajánlanátok.
1. 32"-osnál nem kell nagyobb (kis szoba 15mm)
2. filmet USB-ről lejátsza
3. esetleg szgéppel össze tudjam kötni
4. ha esetleg Samsung lenne a márkája...

Nem értek hozzá, így a véleményeteket szeretném tudni és mire kell odafigyelni (gondolom pixelhiba, zúgás...) vásárlásnál. Kösz!

(#46637) atesss válasza Luissimo (#46634) üzenetére


atesss
addikt

Nem TV-t mondok, hanem PC-t. :)
Mivel a DXVA sem működik mindig, egy Core 2 Duo, vagy Athlon II alapú gép, mondjuk egy HD4000 szériás VGA-val.
Mondjuk a 24p-t még így is tudnia kéne a TV-nek.

A felirat, és az angol nyelvre való átváltás meg pl. nyelvtanulás céljából lenne jó.

(#46638) Remiel


Remiel
őstag

na akkor nekifutok még 1x...

Samsung le40b530 tv 399 euro lenne (itthon 145k körül van legolcsóbban) és örülnék ha valakinek lenne tapasztalata vele kapcsolatban és meg is osztaná velem...

érdekelne pl mit is jelent a kontrasztnál, hogy High Resolution, mert eddig minden tv-nél számszerűsítették ezt de itt nem

ezen kívül azt írják dvb-t és c tuner van benne, de olyat nem látok, hogy MPEG-4 pedig azt mondják a nélkül ne vegyek tv-t ... javítok: a samu oldalán már írják az MPEG-4

szóval esetleg mélyebb info valaki?

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#46639) Luissimo válasza atesss (#46637) üzenetére


Luissimo
veterán

jajaja, értelek én, egészségedre.
Szerintem tanulj idegenül a PC-n !! :C :K :DD :Y

(#46640) tkesy válasza zack (#46635) üzenetére


tkesy
őstag

Lenne egy javaslatom: B550.
Én ilyet használok monitornak, (csak monitornak, tv-ként nem is használom) amivel kevesebbet tud a 650-nél az egyszer a 100Hz (pc-re kötve ugysem tudod kihasználni) illetve nincs ethernet csati rajta és csak 1 USB vel rendelkezik. Ezenkívül szoftveres dolgokban is gyengébb, de ha pc-ről hajtod meg, akkor filmnézésre, játékra, CAD-re tökéletes, grafikus munkát meg nem ezen kell csinálni...
Saját mérésem szerint a tv-t HDMI 3-ra pc üzemmódba, a "régi" Samsung 226BW-t pedig DVI-re kötve, nincs mérhető input lag a két eszköz között...
Szerintem a tv homogenitása is jó,(lehet csak mázli) de az biztos hogy a 226BW sokkal rosszabb volt-e tekintetben, mint a B550-es...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#46641) Mtt válasza BBéci (#46629) üzenetére


Mtt
tag

Tehát az nem lehetséges, hogy a stb-ről küldött jel bejön a tévémbe, ott újra osztom a csatornákat és ott kapcsolgatok? (Sony KDL-40W5500-esem van, ha ez segít valamit a válaszolásban.)

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#46642) Remiel


Remiel
őstag

még valami az előző hozzászóláshoz(#46638):

ugyan ott, ahol a Samsung le40b530 tv 399 euro, van le37b530 is 449 euro ért... ott már azt írják, a kontrast 1000.000:1

csak józan paraszti ésszel nem értem, egy kisebb, de ránézésre ugyan olyan tulajdonságokkal bíró tv vajon miért kerül 50 euroval többe (mindkettőt akciósnak hirdetik)

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#46643) Bandus99


Bandus99
őstag

sziasztok

Euronicsban 110eft lesz holnaptol LE32B550
A kerdesem az lenne valahol olvastam elmult napokban, hogy vasarlaskor nezegetitek a tvben levo paneleket. Itt is szukseges ezt nezegetni? Ha igen mit is kel pontosan nezni es mi a jo es mi a rossz felirat ?

Koszonom

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#46644) m_lacc


m_lacc
csendes tag

Most így olvasgatva kicsit elbizonytalanodtam, hogy jó vétel-e a B550-es 37-es Sammy. 150ezer a max, amit rászánnék most TV-re, van esetleg ennyiért jobb vétel?

(#46645) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Sziasztok!

LG 26LU5000 (magyar) LCD TV-vel kapcsolatban van valakinek tapasztalata, véleménye? (nem a külsejével kapcsolatban, nem túl férfias, de mutternak lenne :D)
Mindkettőt megköszönném! :K
:R

Sk8erPeter

(#46646) zack válasza tkesy (#46640) üzenetére


zack
nagyúr

Köszönöm a tippet, sokat segítettél! :R Végre egy válasz! :B :U
Utánanézek, árban mennyivel lenne kevesebb... ;) Milyen panel van a B550-ben? S-PVA?

mod: 112k lenne az 550! :C Zsír! :K

Erről véletlenül nincs infód mint alternatív megoldás? Philips 32PFL7404

Viszaolvasva a topikban, láttam hogy írta valaki hogy a Philips tv-ket csak jobb panelokkal szerelik..bár az tény hogy nem olcsó. 30k-val drágább az 550-nél.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#46647) Mtt válasza Hedgehanter (#46548) üzenetére


Mtt
tag

Nekem is ilyen van, tényleg nagyon jó! :R

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#46648) Eyesis válasza Bandus99 (#46643) üzenetére


Eyesis
őstag

ez engem is érdekelne...

én is számítógéphez szeretném használni elsődlegesen, így semmi "extra" nem érdekel (wifi, usb, blabla)

Lehet ezeknél a TV-knél is nézni egyszerűen az energiahasználatot, mint mosógépnél, hűtőnel? A vagy A+os tv kéne :D

ez a SAM LE32B530P7WXXH 110-er jönne szóba...

Illetve egy fentieknek megfelelő 37"-os tv legolcsóbban mennyiből jöhetne ki? Mártmint melyik jöhessen szóba?

LG-t mindeki bántja, lehet tudni, miért?

Közben olvasgatok visszafelé is :)

[ Szerkesztve ]

Eyesis

(#46649) Bandus99 válasza Eyesis (#46648) üzenetére


Bandus99
őstag

Azt tudom, hogy Samsung oldalan irjak a fogyasztast.
A kerdeses tvre 130W-ot irnak.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#46650) tkesy válasza zack (#46646) üzenetére


tkesy
őstag

A panelt nem tudom, mert képtelen vagyok letölteni a fentebb linkelt szervízkönyvet, ami alapján ki tudnám deríteni...
Eleinte én is Philips-et néztem, de valahogy végül Samu lett... Nem bántam meg egy pillanatig se, de azt tudni kell, hogy a B550 tényleg fapados tv, mert az enyém semmiféle filmet nem játszik le a médiacenterében, csak képet, meg zenét... (még divx-et sem)
Mondjuk mivel én 100%-ban monitornak használom, engem nem zavar, csak aki ilyet vesz, az készüljön fel erre...
Fogyasztásban én 90-100W közötti értéket mértem nem energiatakarékos üzemmódban, a gyári adat 180W illetve energiatakarékos üzemmódban 80W. Lehet, ha bekalibráltatnám, ezt még tovább lehetne csökkenteni...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.