Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4352) King Unique válasza dannyl (#4350) üzenetére


King Unique
titán

Ha nagyon muszáj, akkor akár egy 3,5"-os külső házban is lehet 2,5"-os HDD / SSD meghajtót használni. Viszont ez így nyilván nem az igazi és ilyen célra érdemesebb inkább pl. egy univerzálisnak mondható dokkolót beszerezni. Azokról viszont itt a topikban nem sok infó akad, illetve konkrét tapasztalat is csak az alábbi egylemezes és kétlemezes változatokkal van. Valamint az összefoglalóban vannak ilyen és ehhez hasonló adapterek is, amelyek szintén megfelelhetnek az említett felhasználáshoz. Mármint az olyanok, amelyekhez külső tápegységet is mellékelnek a 3,5"-os HDD-k használatához.

Továbbá az eBay és társai oldalakon is lehet nézelődni, ha valami olcsó dokkoló, vagy adapter kellene. Viszont tapasztalat nyilván csak a fentebb említett, illetve az összefoglalóban szereplő típusokkal van.

[ Szerkesztve ]

(#4353) Gh00st válasza Julot (#4348) üzenetére


Gh00st
tag

Lehet még nem késő...
(Elnézést kérek, rendszeresen olvasom a topicot, talán pont a "sajátom" felett siklottam el tegnap.)

A RAIDSONIC IB-3640SU3 rack nem kér formázást, kivéve ha teljesen új HDD kerül bele, akkor természetesen inicializálás után formázza.

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#4354) Julot válasza Gh00st (#4353) üzenetére


Julot
aktív tag

Mit értesz az alatt az, hogy teljesen új?

- újonnan vásárolt HDD, ami még 0 km.-es, nincs formázva?
- vagy egy olyan HDD, ami még nem volt a HDD házban, ergo a készüléknek új ?

Én olyan egyparticiós mbr-re és gpt-re formázott 2-3 TB-os HDD.-ket akarok beletenni, amik 90%.-ban tele vannak.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4355) Gh00st válasza Julot (#4354) üzenetére


Gh00st
tag

Így van, az amit kiveszel a zacsiból és még nem volt a gépedben, rackben, dokkolóban, stb.
Ezeket kell (felkínálja a win) inicializálni - itt kapja meg a kívánt particiót, betűjelet, stb, majd formázásra kerül.

Nálam 3db 3TB-sek vannak(GPT) illetve 2db 400GB-os(MBR).
Oda/vissza látja a rack, win, hotswap is működik, nem kell vele szenvedni...

Egyszóval, igen, ha már máshol formáztad, nyugodtan tedd a rackbe. :C

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#4356) plukacs7


plukacs7
aktív tag

Üdv ház-astársak.

Keresek 3.5 Ide ( pata) kulso hazat ket, 120 es 160 gigas Samu es Maxtor vinyo lementesehez. Nem kell hogy orokke tartson, kb 1x hasznalnam.... Kereskedelmi alternativak 6000 penznel indulnak ha jol latom, minden megoldas erdekel, akar kolcson is kernek egy elfekvo ilyen izet, sorert vay lindt csikiert cserebe. :)

Kosz ha valaki tud segiteni

peter

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#4357) King Unique válasza plukacs7 (#4356) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha csak 1x lesz használva és pusztán csak az adatok lementéséhez kell, akkor ehhez nem igazán érdemes komplett külső házat venni. Pláne, hogy az IDE típusokból manapság amúgy is jóval szűkebb a kínálat. Egyébként nemrég volt szó arról, hogy vannak pl. ilyen és ehhez hasonló IDE/SATA - USB adapterek. Illetve egy régi és lassú IDE HDD-hez elég lehet akár egy USB 2.0-s típus is. Vagy másik opció egy HDD dokkoló. De szimpla adatmentésre és egyszeri használatra nyilván megteszi az előbbi megoldás is. Sőt, ennyi erővel akár kölcsön is lehetne kérni egy ilyet, ha az ismeretségi körben van valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#4358) plukacs7 válasza King Unique (#4357) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Szia...pont errol van szo, hogy kernek en kolcson de csupa technofob baratom van aki tuti nem foglalkozik ilyen osregi cuccokkal... Meg nem ragasztott Celeron labat 2007-ben :)

Adaptereket neztem de ami ok lenne az szinten 5+ ezer. Azt nem tudom hogy a meglevo 3.5 sarta hazra ha radugok egz (sima) sata/ide adapterkabelt es azt a regi vinyoba akkor mi ad aramot a nagy dognek. Ugyanis asztali gepem csak belezve, monitor nelkul van, tehat laptopra kell dugni usb-n

De mit is beszelek nezem a linkeket...

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#4360) Julot


Julot
aktív tag

Pár hete írtam egy RaidSonic ICY BOX IB-3640SU3 tervezett vásárlásának kapcsán, és meg is vettem a készüléket, de sajnos gondom van vele, bár gyanítom - remélem - user error a dolog, lehet nem látom a fától az erdőt.
Szóval Win10 x64.-es gép lenne az alap. Ivy Bridge hardver, Gigabyte z77x-d3h alaplap. USB 3.0 van az alaplapon, eSata nincs. Ezért az utóbbit egy Asmedia esata PCIe kártyával pótoltam. A rackbe 3 db 2TB.-os egy egy 3 TB.-os HDD.-t raktam.
A problémám a következő: Ha USB-n csatlakoztatom felismeri mind a 4 HDD.-t, de folyamatosan, magától a vezetékek mozgatása nélkül fel-le csatlakoztatja a boxot és ezáltal a 4 meghajtót is. Nem jöttem rá az okára. 3 HDD.-vel tökéletesen teszi a dolgát. Gondoltam eSata-n majd... Nos egy 1,8 méteres eSata kábelem van, ezzel csatlakoztattam a boxot, de itt meg csak az első HDD.-t látja a másik hármat nem. Kerestem jumpert, kapcsolót a boxon, de nem találtam semmit.

Hw / Sw fronton a következő a helyzet:

Mi lehet a gond, van valami ötletetek? Mit próbáljak még meg?

Mi a legfrissebb firmware, amit rátehetek erre a boxra?

Nagyon köszönöm a segítségeteket!

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4361) S1M0N válasza Julot (#4360) üzenetére


S1M0N
senior tag

Üdv!

Nekem is van egy ilyen dobozom, régebben én is találkoztam ezzel a hibával, de egy firmware megoldotta.

Feltöltöttem, mert most hirtelen nem találom, de nekem ez bevált. Van benne használati útmutató is képekkel.

Amúgy nem tudom, hogy a készülék tápja, vagy más miatt, de nekem az első (4db 4TB-os lemez volt benne) HDD-m kondíciója 100%-ról 65-re esett vissza (egyes fájlok nem is érhetőek már el), pedig csak pár havonta használom, szóval lehet, hogy a kínai vacak kevés már ennyihez, de nem akarok ijesztgetni senkit sem. Csak a HDD-k meg többet állnak, mint mennek, maximum egymást tudnák mágnesesen rongálni (bár ezt meg nem hinném), szóval nem tudom mi baja lett hirtelen...

(#4362) Glaz-dozfhut válasza Julot (#4360) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nekem ebből az eszközből a két lemezes verziója van és ugyanazt csinálta, mint nálad és hónapokig nem jöttem rá az okára. Addig amíg nem vettem egy új USB3-as kábelt. A gyári kábel nem minden esetben az igazi. Másnak ugyanazzal a típussal ami nekem van, meg nem volt gondja. [link] Annyiból eltérő nálad a jelenség, hogy 3 lemezzel még rendesen megy.

- Glaz-doz-fhut -

(#4363) Julot válasza S1M0N (#4361) üzenetére


Julot
aktív tag

Szia

Nagyon köszönöm a válaszod!

Letöltöttem azt a firmware-t ami neked van. Ez biztos jó lesz az én típusu boxomhoz?

Szerintem a HDD meghibásodásod egyedi eset, amit sajnálok, remélem nem lesz jellemző a készülékre!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4364) Julot válasza Glaz-dozfhut (#4362) üzenetére


Julot
aktív tag

Nem volt még lehetőségem kipróbálni más kábellel, de ma nekem is megjön egy másik kábel, remélem vagy ez vagy a firmware frissítés megoldja a gondomat!

Köszönöm a segítséged!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4365) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok, van egy Coolink 3.5 mobil rack-em, de sajnos a külső tápja (power supply) elkezdett erősen zúgni. Kicserélném, de a csatlakozója PS2 re hajaz csak 6 tűs, s nem találtam még ilyet sehol. Valaki tapasztalt-e már ilyen zúgás/búgást a tápból és kell-e félnem attól, hogy baja lesz avagy szerintetek használjam tovább?

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#4366) S1M0N válasza Julot (#4363) üzenetére


S1M0N
senior tag

Igen, biztosan jó, nekem is ugyan az a készülékem van, mint neked. :K

A meghibásodásnál csak az a furcsa, hogy lényegében állásában kellett volna ennyit romlania, mert tényleg csak 2-3 havonta volt használva. De aztán lehet, hogy a lemez magától adta be a kulcsot, nem tudom, inkább nem kockáztatok, lehet, hogy a 4db 4TB-os lemez már sok a tápnak, amíg 2, majd 3 lemez volt benne nem volt probléma, a 4. lemez beszerzése után történt a meghibásodás.

De amúgy meg nem rossz szerkezet, lehet, hogy kevesebb lemezzel még használni fogom majd.

(#4368) King Unique válasza dargelot (#4365) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Egy hasonló példa kapcsán már volt szó erről a topikban. Nem feltétlen jelent minden esetben problémát, de ha nagyon zúg, akkor lehet nem ártana beszerezni egy másik tápegységet. Az összefoglalóban ott van a kérdésre a válasz, hogy a normál típusok kiválasztásánál mire célszerű odafigyelni. Illetve pl. az eBay és hasonló oldalakon vannak olyanok, amelyeknél ez a 6 pines csatlakozó van.

Egyébként legjobb lenne a Hobby elektronika topikban érdeklődni, ahol valószínűleg a tápegység esetleges hibájáról is többet tudnának mondani, valamint a másik kiválasztásában segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#4369) batagy válasza Julot (#4360) üzenetére


batagy
őstag

Üdv!

"Asmedia esata PCIe kártyával pótoltam"
Sajnos ha nem az Intel chipset saját eSATA/SATA portot használod, hanem külső kártyás eSATA portot, akkor fennáll mindig egy inkompatibilitási kockázat.

Ha viszont nincs eSATA port az alaplapon, hanem helyette a natív SATA portot vezeted ki egy PCI helyre (mondjuk egy kártya helyett), annak meg az a hátránya, hogy akkor egy plusz vezeték szakasz és több plusz csatlakozás kerül a SATA jel ilyen útjába. Az eSATA ilyen szempontból elég érzékeny megoldás.

"Nos egy 1,8 méteres eSata kábelem van"
Ez nem ajánlott. Túl hosszú. Az eSATA kábelezés nagyon érzékeny, minél rövidebbet és minél jobb minőségűt használj.
Nekem is okozott már CRC errort (a vinyó Smart adatokban) hibás eSATA kábel.

Egyébként a többieknek, Glaz-dozfhut-nak igaza van, az USB3 is legalább olyan érzékeny sajnos. Ott is nagyon el kell találni a kábelt. Előlapi portra nem is érdemes kötni, csak a beépített hátsó portba. Wifi vagy Bluetooth antenna ne legyen a port közelében, mert zavarják egymást.

A Jmicron firmware-rel csak óvatosan, ahogy néztem S1M0N által feltöltött 539-es chiphez való, ha netán 551-es a chiped, akkor téglásítani fogja. De ha ugyanaz a típus mint állítva van, akkor saját felelősségre mehet.

(#4370) Julot válasza batagy (#4369) üzenetére


Julot
aktív tag

Azt hiszem, a téglásítás sikerült... :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W
Feltöltöttem a firmwaret, azóta mndegyik HDD felírat ütemesen villog, és nem tudom elérni a boxot semmivel, nem látszik semmi a windowsban.

Van esély, hogy meg lehet javítani, vagy kidobhatom az ablakon?

fenébe...

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4371) King Unique válasza Julot (#4370) üzenetére


King Unique
titán

Az eredeti firmware-t nem mentetted le előtte, amire a kolléga az általa készített leírásban is felhívta a figyelmet? Ez egyébként az összefoglalóban is szerepel. Valamint ott mindkét típusú chipnél ki van emelve, hogy a firmware piszkálása eleve kényes művelet és csak óvatosan az ilyennel!

Ezek szerint az USB-kábel cseréje nem oldotta meg? Mert azt írtad, hogy ma megjön elvileg az is.

[ Szerkesztve ]

(#4372) Julot válasza King Unique (#4371) üzenetére


Julot
aktív tag

De, le van mentve. De a két progi közül egy sem ismeri fel a boxot, nem tudom visszatölteni az eredetit fw.-t.

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4373) King Unique válasza Julot (#4372) üzenetére


King Unique
titán

Ha egyik program sem ismeri fel egyáltalán a külső házat, valamint többszöri csatlakoztatás / OS restart után sem, akkor lehet sikerült téglásítani. Az pedig szívás... Egyébként a gyártók időnként szokták ezekben cserélgetni a chipeket és előfordulhat, hogy ugyanazon modell korábban / újabban legyártott példánya eltérő ilyen téren. Na meg a nem közvetlenül a külső ház gyártójától származó külső firmware-ek használata eleve rizikós lehet. Ezért vannak ebben a topikban is mindig kihangsúlyozva a saját felelősségre stb. dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#4374) Julot válasza King Unique (#4373) üzenetére


Julot
aktív tag

Sajnos nem ismeri fel egyik progi sem, és volt restart jópárszor. Bekapcsolom, és a négy HDD led egyszerre, ütemesen villog. Ennyit csinál. Tégla? Ilyenkor semmi mód a felébresztésére?

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4375) King Unique válasza Julot (#4374) üzenetére


King Unique
titán

Hát ilyenkor már általában nem sok mindent lehet vele kezdeni. Legalábbis otthoni környezetben nem. De várd meg a kolléga válaszát, hátha van valami ötlete! Illetve, ha más nem megy, akkor marad a garanciális csere. Bár az ilyen eseteknél nem árt tisztában lenni pl. az ezen hozzászólásban említett dologgal!

[ Szerkesztve ]

(#4376) Julot válasza King Unique (#4375) üzenetére


Julot
aktív tag

Nagyon jó lenne, ha lenne valakinek ötlete. Sajnos nem garanciális már a box, így nagyon nem tudom mit kezdeni vele, ha nem tudok életet lehelni bele.

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4377) bazsaw


bazsaw
csendes tag

Sziasztok! Tud nekem valaki abban segíteni, hogy egy HP G7-es szerverre szeretnék felrakni 4-es külső 3,5"-os HDD tárat MSATA csatlakozással. Ki gyárt ilyen külső modult?

(#4378) batagy válasza Julot (#4376) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy téglásodott a rack!
Amit leírtál, annak alapján nem lehet már helyreállítani.

De, hogy biztosat ki tudjunk jelenteni, ki tudnád-e deríteni a vezérlő chip pontos típusát? Utólag is még fontos információ lenne, ha biztosan tudnánk, hogy nem JMS 539-es volt.

Én ugyanígy nyírtam már ki Jmicron adaptert.

Esetleg próbáld meg hogy az eSATA része megy-e. Lehet hogy az eSATA részt más chip vezérli, nem a Jmicron.

(#4379) Julot válasza batagy (#4378) üzenetére


Julot
aktív tag

Szia!

Köszönöm a megerősítést, és az együttérzést.

Sajnos a vezérlőchip JMS 539-es.... Miért fontos ez ebből a szempontból?

Az eSata sem megy....

Ergo nyugodtan kidobhatom a kukába?

Azt tudom, hogy ezek után nem fogok ilyen cuccokal kísérletezni, ahogy összeáll a pénz, veszek egy HP proliant G8-as microservert. Bár igazából azok a cuccok amik azokon a vinyókon voltak amiket a boxba szántam olyan adatok, amiket nem használok minden nap, sőt van hogy hónapokig sem - ezért túl drága neki a microserver, de ezek után...

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4380) King Unique válasza batagy (#4378) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk ez a chip dolog érdekes, mert a legutóbb készült tesztnél a kolléga JMB575-öt említett. Viszont az adatlapja alapján az csak a SATA-s részt vezérli és az USB 3.0 + eSATA kezeléséhez elvileg külön chip(ek)nek kellene lenni a panelen.

(#4379) Julot:
Megnézted, illetve lefényképezted és ezek szerint JMS539?
Valamint netán használtan vetted valahol és azért nincsen rá garancia? Ha igen, akkor így valóban nem lehet vele sok mindent kezdeni...Egyébként nem feltétlen szokott probléma lenni az ilyen többlemezes külső házakkal sem. Viszont az az adott hardver- és szoftverkörnyezettől is függhet, hogy kinél éppen hogyan muzsikál. Valamint ott volt opcióként a kábel cseréje és egyéb, az összefoglalóban említett dolgok, szóval nem feltétlen kellett volna egyből a firmware-t piszkálni. Bár az nem derült ki, hogy az előbbieket illetően pontosan mi is a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#4381) Julot válasza King Unique (#4380) üzenetére


Julot
aktív tag

Az updater progi is kiirta " chip JMS539/551"
Igen, használtan vettem. Természetesen a firmware frissítést hagytam utoljára, minden más egyszerűbb dolgot kipróbáltam előtte, amit tudtam, többek között a kábelcserét is. Követtem az összefoglalóban rá vonatkozó leírást. ezek után ugrottam neki a firmware-nak.

Sajnos ezek szerint sokat nem tudok akkor csinálni. Kemény tanulópénz volt...

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4382) t72killer válasza Julot (#4376) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szitén őszinte részvét:(. Ilyenkor vajon károsodnak a winyók?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4384) King Unique válasza Julot (#4381) üzenetére


King Unique
titán

A szemrevételezés ilyenkor a biztos, de a program valóban mutatja a típusokat. Illetve, ha a firmware és / vagy a tool alapból nem ahhoz a chiphez való, akkor eleve ismeretlennek jelöli, dobálja a hibaüzeneteket stb. Legalábbis pl. a linkelt firmware pack + JMS567 chip esetén igen.

Ha tényleg mindent kipróbáltál és másik gépen, másik Windows / Live Linux alatt is ezt produkálta, akkor valóban nem maradt más, mint a firmware frissítése. Persze csak saját felelősségre, pláne ha külső forrásból és nem közvetlenül a gyártótól származik! Egyébként a fórumtárs nem említett ilyen problémát a tesztjében, szóval ezt nem feltétlen lehet általánosítani ennél a modellnél. Illetve itt a korábban említett dolgok (h / w környezet, eltérő chip / firmware) is számíthatnak.

[ Szerkesztve ]

(#4385) batagy válasza Julot (#4379) üzenetére


batagy
őstag

"Sajnos a vezérlőchip JMS 539-es.... Miért fontos ez ebből a szempontból?"
Ez azért fontos, mert ha kiderült volna, hogy mondjuk JMS551, akkor legalább megnyugodtunk volna, hogy tényleg nem rá való a firmware. Így viszont biztosan továbbra se tudjuk, miért nem volt kompatibilis.

A firmware fájlnévben egyébként 539B szerepel, még az is lehet, hogy a B jelzés is számít.

Na mindegy, a tanulópénz az tanulópénz. Kidobhatod. A tápot, csavarokat, ventilátort érdemes esetleg kiszedni.

(#4386) batagy válasza King Unique (#4384) üzenetére


batagy
őstag

"de a program valóban mutatja a típusokat. Illetve, ha a firmware és / vagy a tool alapból nem ahhoz a chiphez való, akkor eleve ismeretlennek jelöli"

őőő, ez nem 100%-ra igaz így. A JMS 539 és a JMS 551 rokon chipek, mindkettőre ugyanaz az update tool alkalmas, illetve nem is jelzi ki, hogy a kettő közül melyikről van szó. Viszont, a kettő mégsem kompabilis. Én onnan tudom, hogy egyszer így nyírtam ki egyet. A HW az én esetemben JMS539S volt, és kapkodás miatt egy JMS551 firmware-t toltam rá. Kukáztam. Itt említettem meg.

(#4387) King Unique válasza batagy (#4386) üzenetére


King Unique
titán

Igen, jogos, valóban lehetett volna pontosítani a megfogalmazáson. Köszönöm az észrevételt! De egyébként ezért is írtam típusokat, mert ott még ugye mindig kétesélyes a chip. Illetve a fentebb linkelt firmware valóban a leírtakat produkálja pl. JMS567 chip esetén. Valamint ez már a korábbi tapasztalatoknál is szóba került.

Egyébként az ASMedia megoldása ilyen szempontból talán biztonságosabbnak mondható. Mivel ott, ha nem egyezik a chip és a firmware, akkor eleve hibaüzenetet dob a program és nem engedi lefuttatni a frissítést. Ezen típusoknál inkább esetleg a nem megfelelő MP Tool verzió okozhat problémát, mint arra már korábban volt példa.

[ Szerkesztve ]

(#4388) attilav2


attilav2
őstag

Tovább folytattam a Chieftec CEB7035S usb3-as rack tesztjét, ezúttal egy inteles lappal.
Ennél a lapnál is fenn áll a jelenség hogyha a saját 3.0-ás kábelével dugom az előlapi portra akkor nem látja a gép a racket. 2.0-ás kábellel természetesen felismeri a gép az előlapi porton. Tehát ugyanaz a szitu mint az amd-s lapomnál. USB3 sajnos nincs a kölcsön inteles lapon így azt nem tudom tesztelni.
A kölcsön lap egy GA-H61N-D2V.
Ilyen házam van: [link] az egyik legjobb minőségű ház, elől két 2.0-ás porttal.

Kíváncsi lennék másnak is van e ilyen anomáliája hogy a 3.0-ás kábellel nem ismeri fel a racket a gép a 2.0-ás előlapi porton. Ha valaki tapasztalt ilyet kérem írja meg milyen konfigja és háza van.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#4389) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Külső házban tudom GPT-re formázni a merevlemezt, ha a Windows MBR-el lett telepítve? Már nem emlékszem, hogy is volt ez, csatlakozásnál feljön ez az összefoglalóban lévő ablak?

● Lehetőség szerint mindig a külső házban inicializáljuk, illetve particionáljuk a HDD-t!

(#4390) King Unique válasza pinnacle (#4389) üzenetére


King Unique
titán

A Legacy / UEFI boot mód, illetve Windowsnál ehhez kapcsolódóan a kötelező MBR / GPT partíciós tábla csak a rendszerlemezre vonatkozik. Viszont ettől függetlenül egy másodlagos háttértárat tetszés szerint lehet inicializálni MBR-re és GPT-re egyaránt.

Ha egy vadi új (particionálatlan) HDD-t beleraksz a külső házba, majd a géphez csatlakoztatva megnyitod a Windowsban a lemezkezelőt, akkor kapásból fel fogja dobni az inicializálás ablakot. Illetve a Legacy mód szerint telepített rendszernél alapértelmezetten az MBR, míg az UEFI-ben telepítettnél a GPT lesz bejelölve. Viszont tetszés szerint be lehet jelölni akármelyiket. Persze pontosabban a HDD tárolókapacitásához igazodva célszerű megválasztani.

Egyébként arra majd figyelj, amit az összefoglalóból idéztél! Illetve erről egy korábbi hozzászólásban is volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#4391) pinnacle válasza King Unique (#4390) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Azon gondolkodom, hogy veszek 3GB-os vinyót, az jó ideig elég lesz, családi fotóknak, videóknak. Ez csak GPT-vel mehet, meg amúgy is azt ajánljátok. :)

Amikor a médialejátszós külső házat csatlakoztatom a géphez, állandóan írja, hogy hibát észlelt, javítani kell. Gondolom valami Linux index fájlok vannak rajta. Kis idő után rendben talált mindent, de elég ijesztő, hogy esetleg elront mindent. Szerencsére azért ez remélhetőleg nem olyan mint az inicializálás. Viszont lehet, hogy rosszul, de úgy emlékszem a javítással is gond lehet, de volt olyan, ha nem engedtem javítani, akkor nem tudta megnyitni a merevlemezt.

(#4392) kolor


kolor
csendes tag

Milyen beépíthető sata 3, hot swap, hdd rack-et (3,5 colos winyónak) ajánlanátok?
Pontosabban, melyik a legolcsóbb hdd rack, amelybe csak bedugom a winyót és nem kell csavaroznom?

(#4394) King Unique válasza kolor (#4392) üzenetére


King Unique
titán

Ez a topik külső mobil rack-es, vagy más néven külső házas megoldásokkal foglalkozik. Ha esetedben a beépíthető a belső megoldásokra vonatkozik, akkor másik topikban kellene érdeklődni! Viszont az nem nagyon pörög, ezért lehet jobb lenne inkább pl. az Azonnali kérdések órája topikot felkeresni.

Egyébként a 3,5"-os külső házaknál vannak olcsóbb modellek, illetve pl. tool-free megoldások. Viszont utóbbiaknál a kényelmes szerszám- és szerelésmentes használat, illetve kivitelezés általában némi felárat képez. De pl. az eBay és társai oldalakon lehet találni olcsóbb típusokat is.

[ Szerkesztve ]

(#4395) Stef@N


Stef@N
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy ilyet.

Erre fel lehet rakni az összefoglaló alapján az alábbi firmwaret?
USB3-SATA-UASP1 140509A18280 —► kikapcsolt alvó mód

Vagy létezik más alternatíva az alvó mód kikapcsolására?

(#4397) King Unique válasza Stef@N (#4395) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A linkelt modell támogatja az alvó módot, amely üresjáratban a gyári beállítás szerint 30 perc után lép érvénybe. Ha azonban azt akarod, hogy inaktivitásnál ne váltson standby állapotba a külső ház, akkor vannak erre különféle megoldások. Nemrég egy hasonló kérdésre adott válaszban volt szó ezekről.

Egyébként ez a külső ház PID: 55AA azonosítós, tehát technikailag megoldható a firmware frissítése. Illetve akad rá olyan külső firmware, amelynél alapértelmezetten tiltva van az alvó mód. Viszont elég lehet a korábbi válaszban említett első megoldás is és nem feltétlen muszáj piszkálni a firmware-t.

[ Szerkesztve ]

(#4398) Stef@N válasza King Unique (#4397) üzenetére


Stef@N
tag

Köszönöm a választ. Egy Asus routerre lesz rákötve, így gondolom az a, lehetőség ugrott. Az előző hozzászólásomban említett firmware mehet rá?

(#4399) King Unique válasza Stef@N (#4398) üzenetére


King Unique
titán

Az más eset, annál valóban nem opció. Bár az ilyen OpenWrt, Tomato stb. router firmware-eknél lehet aztán akár még ez is megoldható. Ha esetleg ilyen van rajta, akkor ez ügyben azok topikjaiban tudnának többet mondani.

A Swift Case Pro ASM1153E chipes, ahhoz pedig a 140509A18280 firmware az, amelyikben az alvó mód tiltva van. Viszont ez külső firmware, nem a külső ház gyártójától való, szóval csak saját felelősségre próbálkozz vele!

[ Szerkesztve ]

(#4400) Stef@N válasza King Unique (#4399) üzenetére


Stef@N
tag

Rendben, köszi megkérdezem a másic topicban is! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.