Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok

Olyan kérdéssel fordítottak hozzátok (Routeres topik) hogy ,első terv az volt (Van egy uj 4TB RED) hogy veszek egy NAS-t de mivel van egy Routerem (AC56u) ami az alap igényeimet ki is elégítené ezért arra gondoltam egy valamiféle dokkolot hozzá rakok a routerhez és onnan megy a torrent is, meg a médialejátszoról a filmeket onnan nézném..
Az az első kérdés hogy ez jó ötlet lenne így (HDD-t igy használni) ,mert mégis olcsóbb mint egy nagyon sok tízezres NAS !a router tudja a 3.0-t
vagy mindenképp NAS-ba kéne raknom a HDD vagy a média lejatszóba is van rack,csak az nem tudom hogy mivel ez NAS-os HDD nem az tenne jót ha Minnél kevesebbszer állna le és indulna újra?? :F
nem tudom hogy szabad és lehet ...?!

Köszönöm előre is :R

(#3802) King Unique válasza G-Bali (#3801) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Elsődlegesen egy rendes NAS lenne az igazán jó megoldás, de nyilván kivitelezhető egy külső házba / dokkolóba téve a routerhez csatlakoztatott használat is. Viszont az egyik fórumtársnál akadt néhány apró kellemetlenség, nem tudta a S.M.A.R.T. adatokat monitorozni stb. [link].

"mivel ez NAS-os HDD nem az tenne jót ha Minnél kevesebbszer állna le és indulna újra??"

Mivel az átlagnál strapabíróbb a Red, így ezt is nyilván jobban bírná. Hogy az adott médialejátszó ilyen téren milyen (leállítja | nem állítja le), azt nem tudom. De külső házaknál (is) a firmware beállítása határozza meg, vannak olyan típusok, amelyeknél gyárilag ki van kapcsolja az alvó üzemmód. De, ha ASMedia chip | PID: 55AA típusút veszel, akkor annál utólag is be lehet ezt állítani. Az összefoglalóban vannak ilyen külső házak feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#3803) G-Bali válasza King Unique (#3802) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszönöm a a válaszokat,akkor amit leszűrtem hogy a nas lenne a legjobb nem a dokkoló (vagyis biztosabb), hacsak nem azt a típus nem veszem meg amit írtál ?!amúgy tönkre is mehet a HDD ,(Nem értek hozzá ennyire {se})a S.M.A.R.T. adatokat monitorozni miatt? :R

(#3804) King Unique válasza G-Bali (#3803) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem csak sima adattárolás a cél, hanem különféle hálózati funkciók használata, akkor nyilván egy NAS rack lenne a legjobb választás. A kezelőfelületükön általában a HDD állapota is monitorozható. Ami nyilván előnyös, mert nem árt folyamatosan figyelni az állapotát. Például PC + Windows alatt is sokan használják a HDS-t erre a célra. Ellenben egy hálózatra kötött meghajtónál nem használható Windows alól az előbbi program, így csak az adott eszköz (router) szoftverére, kezelőfelületére lehet hagyatkozni. Utóbbin meg nem feltétlenül szokott lenni ilyen opció, illetve nem biztos, hogy mindenre alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#3805) G-Bali válasza King Unique (#3804) üzenetére


G-Bali
senior tag

Értem akkor kozbenezek a nas-os topikba, köszönöm mégegyszer a részletes válaszod :R

(#3806) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Sziasztok .
Van 4 db 3,5" HDD-m van rá mód hogy ezek egyszerre működjenek mint valami dokkoló , majd usb 3.0 csatlakozással dugjam Imacre?

Gondolok ilyenre hogy berakom őket egy számítógép házba és taprol mennének , ide kellene valami csatlakozó, vagy kártya vagy mit tudom én amin van usb kimenet...

(#3807) King Unique válasza WhiteWalker (#3806) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Vannak többlemezes (multi-bay) külső házak és dokkolók ilyen célra, de azok értelemszerűen (jóval) drágábbak, mint az egylemezes típusok. Illetve előbbiekkel nincs különösebb tapasztalat sem, főleg nem négylemezes kivitelben és ezért csak az összefoglaló végén lévő gyártók listáját tudom ajánlani.

(#3808) WhiteWalker válasza King Unique (#3807) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszönöm, közbe megoldottam.
Volt egy régi alaplapom + ház , kap egy tápot plusz pci sata kártyát . Talán elboldogul vele.
Ezesz a hálózati kiszolgáló gép.

(#3809) Alex91


Alex91
félisten

8 TB-os hdd-hez keresek kulso hazat. A Sharkon Swift Case Pro U3 megfelelonek tunik. Ez jo lesz, vagy van mas ajanlat is? Egy megbizhato, jo kompatibilitasu hazat keresek 10-15 ezer forintos arig.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3810) King Unique válasza Alex91 (#3809) üzenetére


King Unique
titán

Ha olyan kell, ami biztosan kezeli a 8 TB-os merevlemezeket, akkor ez jó választás lehet. A fórumtárs jókat írt róla és képeket is töltött fel [link]. Ami kontraként megemlíthető, az az, hogy a GPT-s lemezeket nem kezeli oda-vissza (Gép-SATA | Külső ház-USB). Ilyen téren (+ hűtés, duál interfész) ez a RaidSonic rack jobb [link]. Ha ez nem fontos és úgyis a külső házban partícionálod, használod majd a HDD-t, akkor a Swift Case is ok.

[ Szerkesztve ]

(#3811) Hoby


Hoby
tag

Sziasztok.
Lenne egy Sharkoon Rapid Case usb3-as dobozom benne 2TB red vinyó.
Az a problémám , hogy néhány napja nem tudtam elérni (eddig RPi 2 re volt dugva) ezért ma felhoztam és rádugtam a pc-re és semmi. Főkapcsoló felnyomása után felpörgeti a vinyót és ennyi.
A vinyót még nem próbáltam másik gépben, csak a külsőt szedtem szét de semmi problémát nem láttam(én mint nemnagyonhozzáértő :) )
Kb 1 évesek egyszerre vettem őket. Így elsőre valami tanács?
Keresgéltem a googliban de nemnagyon találtam semmit.

(#3812) batagy


batagy
őstag

eSATA7pin - USB3.0 adapter
--------------------------
http://www.ebay.com/itm/131387814307
Model: Noname
Csatlakozó: eSATA 7 pin
Csatlakozó: USB 3.0

- HW: Jmicron JMS567
- Firmware version: 00.04.02.05
- VID: 152D, PID: 0567
- Tray ikon: USB to ATA/ATAPI Bridge
- Eszközkezelő: Jmicron Generic USB Device
- UASP: Nem.
- Leválasztás: Leáll!
- Inaktivitás: Nem áll le.
- HDD Sentinel: OK!

A firmware-t lementettem, hova rakjuk fel?

CrystalDiskMark: 114 MB/sec

dmesg:

[Apr24 11:12] usb 4-4: new SuperSpeed USB device number 2 using xhci_hcd
[ +0.012027] usb 4-4: New USB device found, idVendor=152d, idProduct=0567
[ +0.000005] usb 4-4: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
[ +0.000003] usb 4-4: Product: USB to ATA/ATAPI Bridge
[ +0.000002] usb 4-4: Manufacturer: JMicron
[ +0.000002] usb 4-4: SerialNumber: 0123456789ABCDEB
[ +0.015818] usb-storage 4-4:1.0: USB Mass Storage device detected
[ +0.000369] usb-storage 4-4:1.0: Quirks match for vid 152d pid 0567: 4000000
[ +0.000030] scsi8 : usb-storage 4-4:1.0
[ +0.000245] usbcore: registered new interface driver usb-storage
[ +0.001322] usbcore: registered new interface driver uas
[ +1.002328] scsi 8:0:0:0: Direct-Access JMicron Generic 0425 PQ: 0 ANSI: 6
[ +0.000258] sd 8:0:0:0: Attached scsi generic sg3 type 0
[ +0.003500] sd 8:0:0:0: [sdc] Spinning up disk...
[ +1.001597] .ready
[ +0.000331] sd 8:0:0:0: [sdc] 976773168 512-byte logical blocks: (500 GB/465 GiB)
[ +0.000274] sd 8:0:0:0: [sdc] Write Protect is off
[ +0.000004] sd 8:0:0:0: [sdc] Mode Sense: 33 00 00 08
[ +0.000257] sd 8:0:0:0: [sdc] No Caching mode page found
[ +0.000003] sd 8:0:0:0: [sdc] Assuming drive cache: write through
[ +0.029062] sdc: sdc1
[ +0.000971] sd 8:0:0:0: [sdc] Attached SCSI disk
sesame:~ #

hdparm 9.4.3: Yes
smartctl 6.3: No
hddtemp 0.3-beta15: No
GSmartControl 0.8.7: No

A burkolat ugyan gyenge minőségű, és csúszkál is kicsit a belsején, de ennek ellenére a csatlakozók rendesen, szorosan fognak.

Konklúzió:
Kitűnően működik, megbízható.

3.5" SATA eszközökhöz ez a legjobb választás. Értelemszerűen, kell hozzá egy eSATA - SATA kábel (lehetőleg max 50 cm), illetve opcionálisan egy (rövid) USB 3.0 hosszabbító. A többszöri csatlakozók azonban instabilitást vihetnek a rendszerbe. Az USB3.0 hosszabbítót ki lehet hagyni.

Az eszköz tápellátásáról külön kell gondoskodni.

2.5" SATA eszközökhöz is ugyanúgy használható, de ehhez nincs annyira értelme, mert jobb, amin tápot is kap az eszköz.

Nagyon ajánlott 3.5"-höz!

[ Szerkesztve ]

(#3813) King Unique válasza Hoby (#3811) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ez így kicsit kevés információ és jó lenne tudni néhány dolgot:

1. Milyen fájlrendszerre van formázva a HDD és PC-n milyen operációs rendszer alatt próbáltad?
2. Ha Windows, akkor mit mutat az eszközkezelő és a lemezkezelő?
3. Megjelenik néha fájlkezelőben (gyakran eldobálja a kapcsolatot), vagy egyáltalán nem?
4. Milyen a merevlemez állapota, ha ránézel a HDS programmal?
5. Milyen USB portban próbáltad, illetve előlapi / hátlapi aljzat? USB kábel nem tört meg?
6. A merevlemezt gépbe téve (SATA), másik gépen (USB), esetleg másik külső házban felismeri az operációs rendszer?

Lehetséges okok és megoldások:

1. Ha pl. Ext2/3/4, akkor azt a Windows alapból nem tudja kezelni, csak külső driverek segítségével [link], [link]. Illetve ez esetben célszerűbb lenne újraformázni NTFS-re.

2. Ha látszik eszközkezelőben és lemezkezelőben is, az már valami. Utóbbiban lehet csak meghajtóbetűjel hozzárendelése szükséges. Ha viszont pl. RAW partíció, akkor szívás [link]...

3. Ha felismeri egy-egy pillanatra, de utána sűrűn eldobja a kapcsolatot, akkor az alábbiakat érdemes megnézni [link].

4. Ha HDS szerint nem ok, tele van szektorhibákkal a meghajtó, akkor az megint okozhat problémákat.

5. USB 3.0 portoknál előfordulhatnak néha problémák és van, hogy USB 2.0 esetén stabilabban működik a külső meghajtó. Továbbá PC-n a hátlapi portok használata javasolt. Valamint, ha felpörög rendesen, akkor a tápegység valószínűleg jó lehet, de esetleg egy másik USB kábellel is érdemes lehet kipróbálni.

6. Ha SATA-n, illetve másik külső házban megfelelően működik a HDD, akkor a Rapid-Case terén nem stimmel valami. Ha másik gépen USB-n ok, illetve egy másik HDD-vel is, akkor nem külső rack a hibás.

[ Szerkesztve ]

(#3814) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Vettem egy 2Tb-os WD Blue vinyót, de úgy alakult, hogy külső házba kell költöznie.
Tudnátok ajánlani valami megbizható 3.5" méretű házat? Jó lenne ha USB 3.0 felületű lenne, és lenne kapcsoló gomb rajta. Ha esetleg fémházas az egy plussz extra de nem feltétel. NAS ill. PC mellett lenne használva, 5-6e Ft lenne amit rászánok.

Apróban találtam egy Eminent márkájú házat ami mindezt tudja, de számomra ismeretlen a gyártó.

Esetleg külföldről Orico-t találtam ujonnan ami szimpatikus lenne, vagy bontott Seagate használt ház. (Ezen nincs kapcsoló, de ráfaragnám)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#3815) Hoby válasza King Unique (#3813) üzenetére


Hoby
tag

Szia.
A fájlerendszerre már nem emlékszem, de arra igen hogy a felajánlottak között nem volt se ntfs se fat 32.
Megvétel után összeraktam és ugy kötöttem a win7-es gépre (most is az) és formáztam majd másoltam rá, utána ment a pi2-re és eddig működött.
Windowson belül sehol sem látom úgyhogy a vezérlő elektronikára gyanakszom.
HDS csak a gépben lévő vinyót és ssd-t mutatja.
Más külső dobozom nincs, úgyhogy nem tudom kipróbálni abban, de a gépet majd szétszedem és kipróbálom benne a vinyót.
Pc-n próbáltam a 2,0 és a 3,0-ás usb-t persze hétlapit semmi változás :(

Ja: kábel szemre nemvolt megtörve mert 1 évet ált úgy ahogy hagytam.

[ Szerkesztve ]

(#3816) King Unique válasza Czimby (#3814) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Ha 2 TB-os Blue, akkor az 5400 RPM [link], így jó lesz hozzá egy passzív hűtésű külső ház is.
Az összefoglalót, abban lévő beszámolókat, teszteket, táblázatot tudnám ajánlani. Egy jobb USB 3.0 külső rack általában 8 ezer körül kezdődik, de akadnak olcsóbb darabok is. Viszont utóbbiak nem minden téren olyan fullosak. Ilyen pl. az egyik legolcsóbb N Base, amiről vegyes beszámolók is vannak [link], [link].
Persze nem muszáj az itteniek közül választani, ha találsz használtam jobb minőségű és kedvezőbb árú típusokat. A megbontott gyári külső HDD-ket ez esetben én nem igazán ajánlanám és eleve inkább rendes külső házat érdemesebb venni.

(#3817) King Unique válasza Hoby (#3815) üzenetére


King Unique
titán

Ha Windows alatt NTFS-re volt formázva, akkor annak a Pi alatt is használhatónak kéne lennie, mivel a Linux kezeli. Ha viszont újraformázta pl. Ext4-re, akkor a Windows azért nem jeleníti meg a fájlkezelőben. De attól még eszközkezelőben és lemezkezelőben mutatnia kéne. Ha ezeken a helyeken abszolút nem látszik (biztos?) és nem az USB kábel, tápegység a hibás, akkor tényleg ráfogható a külső rack (elektronika, vezérlő) hibájára. Mivel vsz ASMedia chipes, meg lehetne nézni, hogy az MP Tool érzékeli-e [link]? Az még HDD nélkül is mutatja elvileg, de ha az sem ismeri fel, akkor sanszos, hogy teljesen megnyekkent. Bár azért érdemes megnézni a belsejét, merevlemez normálisan rajta van-e a SATA csatlakozón stb., mert volt olyan eset, akinél az okozott problémát.

Ha van még rá garancia, akkor ez esetleg célszerű lenne visszavinni és kicseréltetni. Mivel a Rapid-Case USB 3.0 már kifutó modell, így az sem baj, ha esetleg Swift Case Pro USB 3.0-át tudnak csak szerezni helyette. Utóbbi is jóféle.

[ Szerkesztve ]

(#3818) Hoby válasza King Unique (#3817) üzenetére


Hoby
tag

Nyah gyorsan beraktam a pc-be a vinyót és azonnal felismerte a win és "telepitette" Fufffff jó a vinyó ^^
Gari van még rá úgyhogy megpróbálkozom a cserével.
Amúgy NTFS-re van formázva szar a memóriám na :)
Amugy kontaktal nem hiszem hogy probléma volt, mert nem egyszer kivettem a vinyót hogy megnézzem neme valami szemmel is látható problémája volt.De ha tervezési hibás a csatlakozó akkor mindegy is hogy erőszakolom vissza.
Cserébe jöhet az ujj is de ha adnak régit azt is elfogadom jól tette a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#3819) Czimby válasza King Unique (#3816) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm a kimeritő választ!

Ez az nbase nem túl szimpatikus számomra, az összefoglalóból esetleg az LC Power ami tetszik az olcsóbbak közül. Azt, hogy lötyöghet benne a hdd megoldom, az elektronkai része legyen stabil. :-)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#3820) King Unique válasza batagy (#3812) üzenetére


King Unique
titán

Jó kis adapter. Bár a JMS567 chip UASP képes és SATA 6 Gbps alapú, de HDD-hez elég a BOT adatátviteli mód is. Leválasztáskor leállítja az frankó, az alvó mód meg végül is nem annyira fontos. Linux alatt nem meglepő a hiányos támogatás, az én JMS567 chipes külső házamnál is hasonló a helyzet [link].
Aztán a képeken látszik, hogy normál eSATA interfész van rajta és nem eSATAp. Így gondolom hiába USB 3.0 a másik vége, de a tápellátás már nem megy át rajta és egy 2,5"-os meghajtónál erről külön kábellel kell gondoskodni.

Mért akarod felrakni a firmware-t?

Köszönjük a tesztet! :R

[ Szerkesztve ]

(#3821) King Unique válasza Czimby (#3819) üzenetére


King Unique
titán

Az LC-35U3-Becrux esetén a belső ékek, azok miatti HDD lötyögés volt leginkább szóvá téve [link]. De mondjuk arra sem mindenki panaszkodott, illetve még műszaki rajzot is kreáltunk hozzá. :D
Amúgy a Chieftec, Sharkoon, RaidSonic külső házak igazán minőségiek, illetve van aki szerint a Delock is. De, ha nem fér bele a keretbe, akkor van pár olcsóbb típus. Ilyenek többek között az LC-Power egyes modelljei is.

(#3818) Hoby: ha nincs lehetőség próbálgatni és SATA-n ok, akkor valóban érdemes meglépni a garanciális cserét. Amúgy szinte mindegyik gyártónál előfordulhat gyengébben sikerült / hibás darab és lehet pont egy ilyet fogtál ki.

[ Szerkesztve ]

(#3822) Hoby válasza King Unique (#3821) üzenetére


Hoby
tag

Kösz a segítséget.

(#3823) gebro


gebro
aktív tag

Üdv.

Egy 1TB WD merevlemezt beletettem egy külső házba.
GPT vagy MBR-re állítsam a partíciós táblát adattárolás céljából?
Win7 Prof x64 az operációs rendszer.

(#3824) Clever0 válasza gebro (#3823) üzenetére


Clever0
senior tag

GPT-re csak 2 TB felett van szükség, feleslegesen ne nehezítsd magadnak a dolgodat. Ha nem cipeled különböző gépek között, akkor persze mindegy.

(#3825) gebro válasza Clever0 (#3824) üzenetére


gebro
aktív tag

Köszönöm a választ. :R

(#3826) Geri12345


Geri12345
tag

Sziasztok!
Volt itthon egy 1 tb-os WD EZEX merevlemez, és gondoltam hogy beleteszem egy ilyen mobil rack-be, hogy külső merevlemezként funkcionáljon. Vettem egy Sharkoon - Swift Case Pro USB3 típusú mobil rack-et, könnyen ment a beszerelés és a PC-m is könnyen felismerte, eddig minden oké.
Aztán kipróbáltam a Blu-Ray lejátszóra dugva nem ismerte fel, nem is pörgött fel a merevlemez, TV-re dugva bekapcsolt a merevlemez, de az se ismerete fel.
Pont ez lenne nekem a lényeg, hogy azokkal működjön.
Mi lehet a probléma? Tudnátok segíteni?
GPT partíción van, lehet hogy az a baj?

(#3827) King Unique válasza Geri12345 (#3826) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

"GPT partíción van, lehet hogy az a baj?"

:K ... mivel ezek a kis mezei eszközök általában olyan elmaradottak, hogy csak az MBR-t ismerik. Egy 1 TB-os adattár HDD-t pedig totál felesleges volt GPT-re inicializálni. Ha nincs rajta semmi fontos, akkor diskpart gyalulás, majd újra kell inicializálni MBR-re és utána létrehozni a partíciót. Ha fontos adatok vannak rajta, akkor egy AMOEI elvileg át tudja konvertálni adatvesztés nélkül. Persze az a biztos, ha előtte lemented az adatokat, bár akkor már az előbbi módszert is lehetne választani.

[ Szerkesztve ]

(#3828) Geri12345 válasza King Unique (#3827) üzenetére


Geri12345
tag

Megcsináltam, amit írtál és működik! :)
Köszönöm a segítséget! :R

(#3829) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

(OFF)No, ebbe a topicba is szemetelek egy kicsit :B .(/OFF)

Szóval vettem egy WD RED pro 6TB-os winyót, ritkán - de akkor intenzíven - nyúzandó, főleg backup feladatra. Gyakorlatilag kb heti 1-2x gyötörném, ergo a 10x ennyiszer ki-be kapcsolt gépben feleslegesen lenne szivatva.

Kérdés: hol van jobb dolga egy winyónak? SATA rack-ben (pl ez szimpatikus), NAS-ban, vagy a jó táppal megáldott főgépben, kikapcsolható SATA-kábellel?

Van olyan eszköz, amivel a rackfiók szükség esetén usb 3-as rackké alakítható, vagy ha utaztatni akarom a cuccost, vegyek inkább kicsi NAS-t neki?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3830) SchumiBácsi

Üdv all!

Végül sikeresen bővült a rack arzenál, máris mindjárt 2db Sharkoon Swift Case PRO USB3-al. Bízzunk benne hogy valóban jó, mert nyár/őszig bejön még 3db gondolván a távoli jövőben a PC-ből távozó HDD-k számára.

Azonban már most problémába ütköztem ugyanis elfogyott a gépen az összes USB. Tehát szükség van USB elosztóra, valami normálisra: megfelelőnek tűnik erre a feladatra?

Ha igen akkor 2db jönne a jelenlévő 2db USB3-as port szétosztására és az összes rack rá kerülne, legyen az 3as vagy 2es szabvány. Elosztónként egyszerre csak egy racket használnék, tehát adatmentéscicománál legfeljebb 1-1 különálló USB3 port dolgozna. A fejlesztés elsődleges célja tehát hogy ne kelljen ki/be dugosgatni a cuccokat, mert a HDD rackek is egy fix szekrényt képeznek majd idővel.

Jól van ez így? Előköszi!

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#3831) King Unique válasza t72killer (#3829) üzenetére


King Unique
titán

Már olvastam tegnap, hogy megvolt róla a szavazás, így nem igazán értettem mért kell még + 2 topikban megkérdezni? Amúgy én is elsődlegesen a NAS-t javasolnám, illetve alternatívaként az USB 3.0 külső házat.

(#3830) SchumiBácsi: ezek szerint jól bevásároltál. :C
A megvalósítás ok lehet, viszont az adott márkájú USB hubot konkrétan nem ismerem, de vsz nem lehet rossz. Aktív USB 3.0 hub terén az alábbi fórumtársnak van tapasztalata [link].

[ Szerkesztve ]

(#3832) t72killer válasza King Unique (#3831) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az USB3-ban nem bízom annyira, mintha közvetlenül a gép tápjától kapná a winyó az áramot, a NAS pedig drága arra, amire én használnám, bár lehet mégis rászánom magam.

Gondoltam errefelé több rack-felhasználó jár - a rackek megbízhatósága érdekelne. Itt ugyebár a tápot közvetlen a gép tápjától kapod, kérdés, nem válik-e kontaktossá egy idő után?

A címet kicsit benéztem, itt külső rackekről van szó, a "rendes" SATA, IDE rackek topikja kihalt:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3833) King Unique válasza t72killer (#3832) üzenetére


King Unique
titán

Itt most eleve 3,5" külső házakról beszélünk, amiknek saját, külső tápadaptere van. Ha egy minőségi darabot választ az ember, azoknál általában a tápegység is ok szokott lenni.
A 2,5" típusok kapják csak USB-ről a tápot, de ott is maga az USB 3.0 port már stabilnak mondható ilyen téren. Nálam még a 2,5" | 7200 RPM modelleket is megfelelően meghajtja és nincsen emiatt probléma.

[ Szerkesztve ]

(#3834) t72killer válasza King Unique (#3833) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jogos, 3.5"-os racknél nem az usb-ről jön a táp. :R Mondjuk hűtésileg ezek a házikók elég vegyesen vannak eleresztve (=nem mindegyikben van venti, nem mind tiszta alumínium), ezért is gondolkoztam egy alumínium SATA-s belső racken. Itt külső áramforrással se kell vacakolni, kérdés, mennyire bírják jól a kontaktfelületek, ill mit csinál a rackben lévő elektronika? (Akkor is van benne egy IC, ha sima sata->sata cucc...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3835) King Unique válasza t72killer (#3834) üzenetére


King Unique
titán

Belső mobil rack-ek kapcsán nem igazán van itt a topikban tapasztalat. Én is max. csak régebben használtam ilyeneket.
Egy passzív hűtéses, alumínium külső házban azért nem fog megfőni egy 5400 RPM HDD, de nyáron, illetve nagyobb terhelés után valamelyest melegedni fog. Viszont nálad 7200 RPM Red Pro van, amihez már aktív hűtéses külső házat érdemesebb használni [link].

[ Szerkesztve ]

(#3836) t72killer válasza King Unique (#3835) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenképp ventis alumínium-megoldást keresek. Nagyon régen (15éve) én is használtam évekig PATA racket, gond nélkül vigyázott a benne lévő winyóra (akkoriban még senki se gondolta, hogy az USB-t komolyabb méretű adatmennyiség mobilizálására is lehet használni :DDD). Csak azóta változott egy's más:) Visszamegyek a blogomba szemetelni, hátha valaki használ még ilyet.:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3837) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Ha esetleg nem jó topikban járnék akkor kérlek irányítsatok át abba ahol jó helyen lennék. :R

Keresek egy olyan külső 3,5" illetve 2,5"-ig fogadó winchester házat NAS? ami a következőknek felelne meg:

Férőhelyek száma: 4
Max. kapacitás / winchester: 8TB Szóval 8 TB-s winchestert támogasson mind a 4 helyen
Belső csatlakozó: SATA 6Gbit/sec
Külső csatlakozók: Legalább 1 db USB 3.0 | Legalább egy RJ-45 | ha van már olyan amin van USB 3.1 akkor az is jöhet
RAID meg ilyesmire nincs szükségem.

Én ezt találtam: Qnap Turbo Station TS-431

Kérdezném, hogy ő ajánlott darab?

Esetleg tudtok jobbat?

Köszi a segítséget. :R

(#3838) t72killer válasza Goblin12 (#3837) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van saját topicja a családnak, elég népszerű NAS gyártó a Qnap:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3839) SchumiBácsi válasza King Unique (#3831) üzenetére

Azt elfelejtettem írni hogy az összes rack 3,5" és saját tápos. Mi van akkor ha ezt az aktívnak mondható USB elosztót nem táplálom a konnektor felől? Nem mintha para lenne mert az energiaellátás egyre inkább kezd egy alaphálózati transzformátorállomásra hasonlítani, de érdekelne a dolog, főleg hogy egy időben gyakorlatilag csak 1db rack dolgozna HUB-onként.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#3840) King Unique válasza SchumiBácsi (#3839) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, hogy külső táposak, illetve egy 3,5" külső rack alapból is ilyen szokott lenni. :)
Ha nem adsz a hubnak külön tápot, az 3,5"-os esetben nem jelent különösebb gondot, egyértelműen inkább a 2,5"-os típusoknál probléma. Azokhoz mondhatni kötelező is az aktív USB hub.

[ Szerkesztve ]

(#3841) SchumiBácsi válasza King Unique (#3840) üzenetére

Értem köszönöm.

Én is úgy éreztem hogy a kicsik közvetlen az USB-ből nyerik az áramot, a nagyok meg a konnektorból... akkor esetemben tuti jó passzív módban is az a HUB. Azért is jobb így, mert nem kell beáldozni 2db konnektorhelyet, és az USB konnektor-sin is kitart az évek múlva esedékes fejlesztésben még, amikor is már az összes szabad hely elfogy a 2×5 csak USB rack célra fenntartott elosztó párosban ;]

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#3842) Gh00st


Gh00st
tag

Sziasztok!

Szeretnék a hozzáértőktől egy kis segítséget kérni... :R
Adott 3db
- 3TB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 64MB cache winchester (WD30EZRZ)
- Tárkapacitás: 3 TB
- Fordulatszám: 5400 RPM
- Átmeneti tároló: 64 MB Cache
- Adatátviteli mód: SATA III (6 Gbit/s)
belső merevlemez és ehhez szeretnék venni külső házakat, ami kezelni is tudja.

Előre is köszönöm a segítséget!
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#3843) King Unique válasza Gh00st (#3842) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ebben igazából nincs semmi extra, megfelel a passzív hűtéses alumínium külső ház, billenős tápkapcsoló előnyös, tárkapacitás limitek meg vannak adva a táblázatban stb. Bár utóbbi terén nem feltétlen pontos minden adat, mivel nem minden gyártó teszteli a termékeit az aktuális (pl. 8 TB) tárkapacitású lemezekkel. Illetve nyilván itt sem vesz mindenki ekkorát bele. De amelyik ASMedia chip | PID: 55AA paraméterekkel bír, annál frissíthető a firmware és akár a gyártó által megadottnál nagyobb lemez támogatása is megoldható.
Valamint nyilván az árak is meghatározóak, de azt már mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mennyit hajlandó rászánni.

Amúgy a Green —► Blue [link].

[ Szerkesztve ]

(#3844) Gh00st válasza King Unique (#3843) üzenetére


Gh00st
tag

Köszönöm, akkor jobban beleásom magam és a táblázat szerint választok majd.
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#3845) King Unique válasza Gh00st (#3844) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlen muszáj abból a kínálatból választani, de ebben a topikban jobbára csak azokkal van tapasztalat, amik a táblázatban fel vannak tüntetve. Igaz, ezek többsége rendszerint itthon is népszerű és gyakorta előforduló modell. Az összefoglaló végén azonban megtalálható a gyártók listája, ahol akad még sok egyéb típus is.

(#3846) Gh00st válasza King Unique (#3845) üzenetére


Gh00st
tag

Köszönöm szépen a segítséget, ha megvan a választott darab még visszajövök egy megerősítésre, hogy valóban megfelelő e!
Üdv
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#3847) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

régebben sokat foglalkoztam hifivel, aztán több évre abbamaradt a dolog. Ez időszakban volt egy Plextor Premium 2 cd-íróm, ami behalt és garis cserébe kaptam egy újat. Na ez a bontatlan cd író azóta is ott pihen a dobozában, közben máshogy alakult az életem és nem került már beüzemelésre sem. Most viszont szeretnék életet csiholni bele, természetesen nagyon jó minőségű cd lemezek készítése céljából. A gépem már nem fogad ide eszközt, szóvla szeretnék egy korrekt külső házat venni, amivel tudom használni a készüléket.

Van erre vmi megoldás manapság? Nyilván kiindulva a cd író árából egy jobb fajtára gondoltam, ha lehet még ilyesmit venni.
Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!

(#3848) King Unique válasza Orgi (#3847) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ehhez egy 5,25" IDE ODD/HDD külső rack lenne jó. Elvileg az LC-Power EH-525B-PS pont megfelelne a célra, de már nem igazán kapható itthon. A Delock is csinál 5,25" külső házakat, de a 42484 csak SATA-t támogat.
Az összefoglaló végén található gyártók listáját kéne átnézni, hogy készít-e még valamelyik ilyen megoldásokat. Valamint vannak különféle külső IDE/SATA - USB adapterekről is tesztek a topikban, amelyek szintén megtalálhatók az összefoglalóban. Bár, hogy egy olyan mennyire használható optikai meghajtóhoz, azt nem próbáltam? Továbbá léteznek még különféle (belső) IDE - SATA átalakítók, kábelek is stb. [link].

Ahogy nézem jó régi masina [link]. :)

[ Szerkesztve ]

(#3849) Orgi válasza King Unique (#3848) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi a gyors választ!

Igazából erről az íróról van szó, az újabb kiadásáról, de ez részletkérdés :)
Néztem ebayen, 10k egy ilyen rack, ez rendben van, várhatóan működnie kéne benne, érdemes esetleg rákérdezni a gyártónál?

(#3850) King Unique válasza Orgi (#3849) üzenetére


King Unique
titán

Az LC-Power külső házban SATA-s DVD/ Blu-ray írót már próbáltak többen, az mondhatni ok. Mivel van IDE támogatása, akkor elvileg egy ilyen csatolós ODD-nek is működnie kéne benne. De azért természetesen a gyártónál is rá lehet kérdezni. Továbbá a megfelelő átalakítókkal lehet a belső használat is kivitelezhető. De, ha mindenképpen külső meghajtóként akarod használni, akkor nyilván az előbbi megoldás jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.