Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3352) raczger


raczger
őstag

Mac(ios)-hez milyen külső házat ajánlanátok? Egyáltalán felismer bármilyen házat az oprendszer? Havernak kellene, 2db 2tb-os wd greent tenne bele (raidbe).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#3353) King Unique válasza Clever0 (#3349) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudok a Win7 dologra mit mondani, ez eddig senkinél nem okozott gondot. De az egyedi hardveres környezet, driverek okozhatnak meglepetéseket.
GPT szintén rejtély, de még a computerbase firmware-ben is van egy pdf, amiben pont a diskpart törlést mutaják be, hogy szükség esetén alkalmazandó. Én, mivel főleg laptopokat használok, így gépbe nem nagyon szoktam ki-be pakolgatni a HDD-ket, de amit egyik külső házban partícionáltam, azt kezelte a másik is gond nélkül. Illetve itteni topikokban, adatmentő szakik is többször mondták már, hogy az USB-SATA átalakítás tartogathat meglepetéseket és nyilván nem olyan stabil minden téren, mint a közvetlen SATA kapcsolat. Ezért szokták ők is az adott külső házban való inicializálást és partícionálást javasolni, hogy biztosan ne legyen probléma.

A duál interfészes RaidSonic rack kapcsán, a Profilic vezérlő korábbi infó, hogy mostanság is azzal szerelik, vagy már mást pakolnak bele, az megint kérdéses. Ugyanis sok gyártó szereti variálni és, amit fél éve X chippel vettél, abban újabban lehet akár Y chip is.
A SATA II támogatás konkrétan magára a vezérlőre vonatkozik, hogy az USB 3.0 - SATA 3 Gps. Vagyis egy SSD-t nem fogsz tudni kihajtani vele, de természetesen ettől függetlenül belerakható SATA III HDD/ SSD, kezelni fogja. De összefoglalóban ez is le van írva. :)

[ Szerkesztve ]

(#3354) King Unique válasza raczger (#3352) üzenetére


King Unique
titán

Mért ne ismerné?
Ezek a külső házak, attól hogy nem mindegyiknek írják rá a dobozára, még működnek Linux és OS X alatt is. A Swift Case Pro modellt nemrég próbálta is egy almás fórumtárs [link].

Dual-bay, RAID házakkal kapcsolatban nem igazán van tapasztalat, max az összefoglaló végén található gyártók listáját tudom ajánlani. Abban össze van minden szedve, külön kategóriákra bontva.

[ Szerkesztve ]

(#3355) raczger válasza King Unique (#3354) üzenetére


raczger
őstag

"Mért ne ismerné?"
Nem ismerem az os/x-et, ki tudja mire kényes, ezért is kérdeztem.

Köszönöm a választ.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#3356) Clever0


Clever0
senior tag

Ezt ismeri valaki? Manhattan 130295 USB3.0, 3,5"

(#3357) King Unique válasza Clever0 (#3356) üzenetére


King Unique
titán

Max név alapján, benne van az összefoglaló végén található gyártók listájában is.
Netán ezt akarod venni a Swift Case Pro helyett? Semmi nem garantálja, hogy ennél működni fog a GPT-s dolog és a Sharkoon cucca szerintem jobb.

(#3358) Clever0 válasza King Unique (#3357) üzenetére


Clever0
senior tag

Most rendeltem RaidSonic ICY BOX IB-351STU3-B-t, remélem ez jó lesz. De úgy látszik, hogy ha egy típus beválik, gyorsan venni kell még kettőt, mert később kezdhetem a próbálgatást elölről. Nekem legjobban a Chieftec black box tetszett és a Fantec is jó volt frissítés után, de már egyik sem kapható. A Delock-kal meg folyamatosan szenvedek, az egyik állandóan újracsatlakozik, a windows meg kiírja, hogy a lemezt használat előtt formázni kell, a másiknak a tápja gyengült el, szervizben van.

(#3359) King Unique válasza Clever0 (#3358) üzenetére


King Unique
titán

Vedd, hátha...de ennyi erővel akkor már mehetett volna az IB 351StU3S-B, mert a sima IB-351STU3-B sem nagyon olcsóbb.

Kíváncsi leszek erre a GPT-s dologra, majd várjuk a fejleményeket. Esetleg majd a házzal kapcsolatban is megoszthatsz pár infót.

(#3360) Clever0 válasza King Unique (#3359) üzenetére


Clever0
senior tag

Bocsánat, rosszul írtam. Azt rendeltem a vizesektől, amit te is ajánlottál:
RaidSonic ICY BOX IB-351StU3S-B 3,5" külső mobil rack eSATA fekete

(#3361) King Unique válasza Clever0 (#3360) üzenetére


King Unique
titán

OK.
De én csak megemlítettem, hogy van ilyen is, azt egy szóval nem mondtam, hogy ezzel biztosan működni fog a GPT-s felismerés dolog. Illetve ki tudja újabban, milyen vezérlővel dobálják ezt is? Lehet már nem is Prolific, hanem ASMedia, netán JMicron...
Majd kiderül, kíváncsi vagyok. :)

(#3362) Clever0 válasza King Unique (#3361) üzenetére


Clever0
senior tag

Tudom, hogy semmi sem biztos, de eredetileg is ez volt az egyik kiszemelt, abban bízva, hogy a duál csatisok nem lehetnek rosszak (partíció formátumilag), mert az rögtön kiderül, ha valaki egymás után használja az eSata és az USB portot.

(#3363) Kruppmityu


Kruppmityu
csendes tag

Sziasztok!

A 351STU3S-B-nek USB 2-n mennyi a sebessége?
SATA csatlakozás esetén működik a biztonságos eltávolítás? Esetleg régebbi gépen, XP mellett is?

Válaszaitok előre is köszönöm.

The Future Is Faster Than You Think

(#3364) King Unique válasza Kruppmityu (#3363) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

USB 2.0-án a szokásos max 20-3x MB/s. Ezt már mérni sem szoktuk a teszteknél, mert jellemzően nem a HDD és nem is a külső ház limitálja, hanem maga a szabvány, fájlméret, egyéb körülmények.
SATA-n csatlakoztatva, gépbe rakva és az alatti használatot érted? Ott max hot swap lehetőség van egyes rendszereknél.
Biztonságos leválasztás természetesen működik XP alatt is.

(#3365) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

'Lomok' között kotorászva beleakadtam egy tucat IDE-s és SATA-s HDD-be. Gondoltam jó lenne megnézegetni mi van rajtuk, milyen állapotban vannak. De, ki-be rakosgatni a gépbe, átalakítókkal vacakolni nem akaródzik.
Így, gondoltam jó megoldás lenne egy külső rack - esetleg dokkoló.

Tehát, a lényeg:
- nem lenne folyamatos használatban (teszt illetve, ha beválik back-up)
- IDE-t & SATA-t fogadjon!
- Win7 tudja kezelni (esetleg majd Win10, de gondolom ez úgyis firmware frissítés útján)
- HDSentinel be tudja olvasni
- sebesség nem annyira fontos (elég az USB 2)
- jó lenne minél költséghatékonyabban kijönni, szóval extra feature-k, küllem nem számít

Amit találtam: Delock 4244
(Momentán van egy rendelésem a PCX-nél, úgyhogy elvileg, ezt még be tudnám szúrni utólag.)

Árban ez már nagyon a plafon, szóval a kérdés, van-e más/jobb alternatíva (pl.:dokkoló)?

...elmúlik...

(#3366) King Unique válasza Argos (#3365) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Másik topikban hasonló kérdésre ezt válaszoltam: [link].
Jó a 42444 is, de olcsóbb egy adapter, illetve gyakran cserélgetni meg praktikusabb egy dokkoló.

(#3367) Argos válasza King Unique (#3366) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi!

A dokkolókat nézegettem, valóban jó lenne, de ami IDE&SATA -mint a Sharkoon- az már nekem drága. :(

A külső adapterek elgondolkodtattak. Már csak azért is, mert arra nem leltem infót, hogy a Delock fogad-e bármilyen IDE típust, vagy kellhet hozzá fordító.. mert ha kell, akkor cumi, mivel az nem fér bele. (vagy igen?)
Ebből a szempontból az adapter jobb - pl ez, mert ezen 40-es és 44-es is van, illetve más fordító is ráköthető utólag.
Viszont a mobil rack csak jobb, ha külső tárnak tartom.

...elmúlik...

(#3368) King Unique válasza Argos (#3367) üzenetére


King Unique
titán

Ha több SATA és IDE lemez van, akkor eleve több külső ház kellhet, hacsak nem 1-re felmásolsz mindent. De, ha egyet fogsz be adattárnak, akkor nyilván elég.
A 42444 is belül duál interfészes és kezel 40 pines IDE HDD-t. Lehet vmi hasonló a belső kialakítása, mint a 2,5" 42494-nek.

[ Szerkesztve ]

(#3369) Argos válasza King Unique (#3368) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

Több van, de nem is akarom használni mindet. Van egy 2TB-os Green-em, az maradna benne -külső tár illetve mentésnek. Meg akad pár 120-as Maxtor, amik amolyan extra back-up-ként funkcionálnának. Meg több kisebb régi vinyó, amiket csak le akarok tesztelni. De, ez kb egyszeri alkalom.
Cserélgetve gyakorlatilag akkor lenne csak, amikor a kis Maxtorok-ra kitolom a plusz mentést.

...elmúlik...

(#3370) Argos válasza King Unique (#3368) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog (1)

No, leadtam a rendelést a Delock-ra. (az üfeszessel is sikerült ledumálni, hogy vonják össze a rendelést :) )

Köszönöm a segedelmet! :R

...elmúlik...

(#3371) neolitics


neolitics
újonc

Sziasztok!

Nekem egy LC Power LC-35U3 Becrux külső HDD házam van. Rendkívül gyorsan másol a vinyóra, amit beletettem, és nagyjából rendben van, én nem hurcolászom, hanem csak fix helyen használom, nekem nem lötyög benne a vinyó "annyira" :D

A gond(ok) a következő:

1. A gépet gyakran teszem alvó módba, ezután szépen a vinyó is leáll. Amikor visszakapcsolom a gépet az alvásból a vinyó nem indul el automatikusan, a sajátgépben (WIN10) sem jelenik meg.

2. Továbbá, ha magától leáll (kb10perc), nem tudom mitől függ: ha win-ben 1-percre rakom leáll 1 perc után, de ha sohára akkor meg kb 10 perc után áll le.... Felébreszteni csak úgy lehet, ha kikapcsolom, és újra be, vagy néha úgy is ha kihúzom a gépből az USB-t és vissza. Pontosítok, ha a win sohán van, a vinyó leáll magától 10perc után kb, ezesetben nem tűnik el a sajátgépből az ikonja, ha belemegyek újraindul a vinyó.... de ha a wind "miatt" áll el feltehetően mondjuk 5 percre van állítva, akkor utána eltűnik a sajátgépből és kész, kapcsolhatom ki meg be, hogy visszajöjjön, ugyanez ha a gépet alvó módba teszem, majd vissza...

3. A leválasztást soha nem engedi a windows. Ezt sem igazán értem. Próbáltam ilyen mutyiprogramokkal, azokkal sem.

Ha valaki tudja a választ, annak előre is köszönöm, igen idegesítő a dolog. Régebben másolás közben is leállt, és megszakadt a másolás vagy internetről filmtöltés közben megáll.... Mostanában ezt nem csinálja...

[ Szerkesztve ]

(#3372) King Unique válasza neolitics (#3371) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

1. Nem minden külső háznál indítja újra egyből alvó módból ébresztve, van amelyiknél csak akkor pörgeti fel, ha hozzá akarsz férni a tartalmához.

2. Leállítás és alvó mód alapvetően a benne levő USB chiptől és a firmware beállításaitól függ. A Windows energiagazdálkodási beállításai ennek vezérlésében másodlagosak. Utóbbi részt én nem szoktam babrálni és ilyen ikon eltűnésem sem volt még eddig alvó mód miatt. Ha PID: 55AA a Becrux azonosítója, akkor az összefoglalóban leírtak alapján tudsz rajta firmware-t frissíteni, ami akár az ilyen kis bugokat is javít(hat)ja. Sőt, alvó módot is ki tudod kapcsolni, ha zavarna.

3. Ez alapvetően a Windows hiányossága és sok éve fennálló állapot, a 10-esben is... eleve a beépített leválasztás tool is korlátolt. Ha nem engedi leválasztani, akkor Unlocker, X perc várakozás, vagy restart / shutdown/ kábel kihúzás segít csak. Bár utóbbi kicsit rizikós. Unlocker jó a feloldásra, de leginkább Win7 alatt működik megfelelően, illetve újabban a telepítő és az oldala nem kívánatos tartalommal van tele (Delta toolbar)...
Windowsra a legprofibb program az USB Safely Remove, az már megjeleníti mi fogja és fel is lehet vele oldani [link]. Csak sajnos fizetős, de itteni program promók topikban is többször be lehetett tárazni belőle. Sokan éltek a lehetőséggel (én is), ha esetleg szépen kéred, lehet még valakinek maradt fölös kulcsa. :)

[ Szerkesztve ]

(#3373) Clever0


Clever0
senior tag

Vettem egy Raidsonic IB-3351StU3S-B racket. Lehet, hogy én vagyok béna, de a dobozolása nem szerencsés, nem tudtam jól megfogni a belső papír tartót, a végén kiesett az asztalra az egész.
Nem tudom milyen IC van benne, a Windows csak "USB háttértár"-at ír, a Hardverazonosító Vid_067B&Pid_2773&Rev_0100.
Előny: USB-n megy a pc-s 4 terás vinyó.
Hátrány: Ez is lekapcsol windows induláskor, 1.5 Amperes táp és a csatija más, mint a többi rack-é, a doboza tök egyszerű, de ez akár az előnye is lehet hűtés szempontjából, mert a vinyó közvetlenül az alsó fémlemezhez van rögzítve, nincs még dudor sem.

(#3374) King Unique válasza Clever0 (#3373) üzenetére


King Unique
titán

Akkor teljesült a vágyad. :)

VID-PID azonosító alapján ASMedia semmiképpen nem lehet, a korábbi infók és a google alapján, Prolific vezérlő van a tiedben is.
Azért ez a lekapcsol Windows induláskor dolgot nem nevezném akkora hátránynak, mert gondolom mire betölt a rendszer, addigra újra felpörgeti és felcsatolja. Legalábbis nálam így szoktak működni a külső házak.

[ Szerkesztve ]

(#3375) Clever0 válasza King Unique (#3374) üzenetére


Clever0
senior tag

Persze, újra felpörög, de azért az zavar, hogy a start/stop szám a duplája lesz, mint más dobozzal lenne. A windows-ban "Soha" van beállítva, mégis leállt egy idő után a vinyó, de újra elindult, amikor használni akartam.
Én is rájöttem, hogy a 2773 alapján az összefoglaló táblázat szerinti chip van benne.

(#3376) King Unique válasza Clever0 (#3375) üzenetére


King Unique
titán

Futó rendszer alatt nem a Windows, inkább a külső házban lévő chip és firmware szabályozza a leállítást, alvó módot stb. Amit sajna csak egyes ASMedia vezérlőknél lehet igazán állítani.

(#3377) Clever0


Clever0
senior tag

Erre mondjatok valami okosat!
Másolok két külső rack között, a forrás USB3, a cél eSatá-n keresztül az új Raidsonic. Indul 109-el, majd a Hard Disk Sentinel kiírja, hogy Javíthatatlan off-line szektort talált és a sebesség leesik 60-70-re. Az áttekintésben ez van:
Meghibásodás várható - Attribútum: 10 Spin Retry Count, Felpörgési újrapróbálkozások száma. Motor, csapágy vagy tápegység problémára utalhat.
Meghibásodás várható - Attribútum: 198 Off-Line Uncorrectable Sector Count, Javíthatatlan szektorok száma. Lemezfelület vagy fejek hibájára utalhat.
Azonnali merevlemez csere szükséges.

Nincs szükség beavatkozásra. (Mi van? Most akkor azonnali csere kell, vagy mégse?)

A S.M.A.R.T. fülön a Reallocation Event és az Off-Line Uncorrectable Sector Count előtt piros kereszt, mellette "Élettartam vége".

A másolás befejeztével mindez eltűnt a Hard Disk Sentinel-ből. Sajnos épp nem voltam gép előtt, ezért nem tudom, hogy a vinyó leállt-e másolás közben.

(#3378) Clever0 válasza Clever0 (#3377) üzenetére


Clever0
senior tag

Másoltam újra mindent ugyanúgy. A másolás felénél leesett a sebesség, most nem írt ki semmit, de a HDS-ben megmaradt a
Meghibásodás várható - Attribútum: 198 Off-Line Uncorrectable Sector Count, Javíthatatlan szektorok száma. Lemezfelület vagy fejek hibájára utalhat.
Azonnali merevlemez csere szükséges.
Nincs szükség beavatkozásra.
Minden 100%
A S.M.A.R.T. fülön az Off-Line Uncorrectable Sector Count mellett a számok 255, 0, 253, Kudarc de mégis zöld pipa van az elején.

(#3379) batagy válasza Clever0 (#3378) üzenetére


batagy
őstag

Énszerintem az adatkapcsolati, kábelezési hibákat jó lenne kizárni. A hibaüzenetek mondjuk nem erre utalnak, mert csatlakozási hiba esetén inkább a CRC error növekedne, de sose lehet tudni.

Az eSATA csatlakozás nagyon érzékeny! Főleg a kábelezésre. Nem nagyon hosszú? Megfelelően árnyékolt a kábel? A gép felőli oldalon belül egy sima SATA-eSATA kivezetés adja az eSATA-t, vagy integrált eSATA port? Mert ha sima kivezetés, az is növeli a csatlakozás megbízhatatlanságát. USB3-ról USB3-ra lehet hogy stabilabb lenne.

Az USB3-at pedig a Wifi/bluetooth zavarhatja, szóval a másolás idejére kapcsold le. Vagy legalábbis az USB3 kábel közvetlen közelében ne legyen Wifi antenna.

[ Szerkesztve ]

(#3380) Clever0 válasza batagy (#3379) üzenetére


Clever0
senior tag

A végén a cél hdd-t betettem a gépbe. Valami kehéje a forrásnak is van, mert azóta folyamatosan világít az adatforgalmat jelző LED-je, ha rákötöm egy gépre. Csak azt nem értem, hogy a HDS hogyan tudta azt egyik fülön azt állítani, hogy javíthatatlan szektor hiba és cseréljem a vinyót, a másik fülön meg azt, hogy nem található hibás vagy gyenge szektor és nincs teendő. Legalább 4x átmásoltam az anyagot, és mindig lelassult a felénél, de tulajdonképpen nem tudom, hogy végül hibátlanul átment-e. Mivel a rack-nél kezdte, ne tudom, hogy bízhatok-e benne.

(#3381) batagy válasza Clever0 (#3380) üzenetére


batagy
őstag

Csak úgy lehetsz biztos benne, hogy átmásolta-e hibamentesen, hogy MD5 checksumot nézel az eredetin és a másolaton. RapidCRC Unicode programot ajánlom. Sok idő, mindkét oldalon lefuttatni!

Ha mindig azonos helyen lassult be, lehet hogy a forrásvinyón valóban van azon a részen valami gebasz. Ha gépben belül natívban olvasol róla, akkor is belassul ugyanott? Mivel az adatforgalom LED is világít, valszeg csekkolja az OS.

(#3382) Clever0 válasza batagy (#3381) üzenetére


Clever0
senior tag

A fájlhoz nincs hibaellenőrző fájl, maximum programmal tudnám összehasonlítani. Csak azt nem értem, hogy, ha olvasási hiba lett volna, akkor miért nem állt meg a másolás. A HDS-ben most is látszik, hogy valamikor 253-szor próbálkozott a szektor javítással, de az aktuális érték 0, és a grafikon is egyenes, nincs rajta múltbéli kiugrás. Ez egy nagy fájl volt, nincs annyi időm és szabad helyem, hogy az összes hw környezetet kipróbáljam. Így viszont megrendült a bizalmam a 4 terás RED vinyóban, a Raidsonic rack-ben és a Hard Disk Sentinelben is.

(#3383) King Unique válasza Clever0 (#3378) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes jelenség...

USB 3.0-án próbáld meg oda-vissza, illetve a külső házban lévő HDD-t gépbe berakni, ott másolni rá, ott nézni a HDS-t. Az még hagyján, hogy a HDS fura dolgokat ír ki, mert szokott másnál is... Ha komoly hiba van, akkor az attribútumnál sárga felkiáltójelnek kéne lennie és a kondíciónak is esnie kéne.
Ugyanakkor, ha drasztikusan visszaesik az adatátviteli sebesség, annak oka van, főleg ha kizárólag csak eSATA-nál jelentkezik(?)
Ha a HDD-k biztosan nem szektorhibások és a kábel is ok, akkor meg lehetne nézni OS oldalról is. Pl. egy live Linux alól megpróbálva a másolást. Illetve az nem derült ki, hogy milyen OS alatt használod jelenleg? BIOS-ban AHCI van e beállítva, illetve a chipset driver megfelelő-e? Lehet utóbbinak sem ártana egy frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#3384) Clever0 válasza King Unique (#3383) üzenetére


Clever0
senior tag

Az oprendszer win7 64 bit és Total Commander 64 bites 8.x-es változatával másoltam. A forrás minden esetben USB3-as rack volt, próbáltam róla másolni más anyagot is, és produkált 100-ról 0.7-re leeső, majd utána megnövő átviteli sebességeket. Már nem emlékszem a pontos időrendre, mert a kiinduló állapot a minipc-n USB3-ról USB3-ra, de ott hamar leesett a sebesség 30-ra, ezért próbáltam két gép között 1000-es ethernettel USB3-ról USB3-ra, aztán lecsatoltam a vinyót a minipc-ről és a nagygépen próbáltam tovább. Ott is lassú volt, ezért lett a vége az USB3->PC->eSata, utána a cél vinyó be lett építve és a lelassulás megmarad, de újra nem jelzett hibát. USB-USB kapcsolaton azért nem jött a hiba, mert nem vártam a feléig, előbb megszakítottam a másolást. A BIOS úgy van beállítva, hogy kezelje a GPT-s lemezeket, azt hiszem az az AHCI. A cél vinyó már megvan több, mint 1 éve Fantec házban, idáig nem fordult elő ilyen. A forrás vinyó sok éves, már csak 95%-os, sok baja van, de nem arra hozta a hibát, hanem a cél-re.

(#3385) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Olyan külső jó minőségű 2.5" mobil rack-et keresek, aminek USB3 és eSata portja is van. USB2 - eSata-t ismerek, nem tudom USB3-eSata egyáltalán van e? Samsung 830pro 256GB SSD-t tennék bele. Azért gondoltam ilyenre, mert külső, könnyen, biztonságosan szállítható (ezért SSD) médiatárnak használnám és a Trim miatt eSata-án írnám (gondolom az eSata-án müködik a Trim) és USB3-ason olvasnám.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3386) King Unique válasza Kékes525 (#3385) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ha SSD-hez kell külső ház, akkor inkább a másik - Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja - topikba illik a kérdésed.
Annak összefoglaló táblázatában találsz ilyen multi interfészes külső házat, illetve a beszámolók és teszteknél, konkrét példát is a Delock-ra. Lehet olcsóbb lenne a táblázatban megjelölt RaidSonic rack, viszont a Delock 42488 előnye a belső csavaros rögzítés. Mivel a mostani SSD-k általában 7 mm magasak, ez jól jöhet. Persze többekhez adnak magasítót, de az úgy nem minden külső házba lenne ok.

SSD kapcsán a TRIM működését, nemrég teszteltem. Tehát USB 3.0-án nem működik, de eSATA-n igen. Esetleg, ha majd ennek mintájára, valamit utóbbi interfészen is tudnál tesztelni, akkor egybe lehetne olvasztani a kettőt és megköszönném. :R

Médiatár...ilyen célra azért nem lenne elég egy normál, 2,5" külső HDD alapú megoldás, amit hordozótokba teszel? Persze, ha már megvan az SSD és nem kell máshova (gépbe), akkor tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#3387) Kékes525 válasza King Unique (#3386) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi a választ. :R A tesztet szívesen megcsinálom, én is kíváncsi vagyok rá.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3388) King Unique válasza Kékes525 (#3387) üzenetére


King Unique
titán

OK, a minta adott. :)

Még annyit hozzáfűznék, hogy a Delock 42488-ban, a chip csak natív SATA2 [JMS551], így az SSD max sebessége nem lesz kihasználható. Persze a rack SATA3 HDD/ SSD-t azt kezel. Amit egy ilyen SSD tud, az csak natív USB 3.0 - SATA3 vezérlős külső házzal használható ki teljesen, mint amilyent én is vettem [JMS567].

[ Szerkesztve ]

(#3389) Kékes525 válasza King Unique (#3388) üzenetére


Kékes525
félisten

Azt hiszem a teljes sebesség egy médiatárnál nem szükséges. Gondolom a lejátszáshoz bármilyen formátumú zenét és filmet akadás mentesen átvisz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3390) King Unique válasza Kékes525 (#3389) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván nem és SSD-ről az is gyorsan fog menni.
Bár én ilyen célra nem feltétlen használnék SSD-t, mert nem érzem akkora szükségét, mivel a HDD is megfelel. Én, direkt azért vettem, hogy oprendszereket futtassak róla, Windows + Linux vegyesen. Na oda pont jó és hasznos.

(#3391) Kékes525 válasza King Unique (#3390) üzenetére


Kékes525
félisten

A rendszerem már régóta azon fut. Tudom, hogy igazad van, de most karácsony jön és meglepem magam. ;)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3392) King Unique válasza Kékes525 (#3391) üzenetére


King Unique
titán

OK, tedd azt. :)
Várjuk a tesztet. Én is, ha tudom ezt a TRIM dolgot, akkor lehet ilyen duál interfészes házat veszek, bár gépemen nincs eSATA jelenleg, így nem tudnám kihasználni... :(

(#3393) Kékes525 válasza King Unique (#3392) üzenetére


Kékes525
félisten

Leadtam a rendelést a házra a Pclandon, jövő héten ez valószínűleg megjön. Az SSD-t még nem tudom hol vegyem, ahol néztem, ott sokan voltak, a másik helyen pedig 51 ezer forint volt, az kicsit sok, azt hiszem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3394) Clever0


Clever0
senior tag

El kell ismerni, hogy a Raidsonic Icy Boxnak nagyon jó a hűtése. A vinyó a fém doboz aljához van csavarozva, azon keresztül is hűl. Most 31 fokos, mellette egy műanyag keretre csavarozott, nem bedobozolt vagyis tulajdonképpen szabadon lévő társa 34 fokos. Úgy néz ki, hogy az 1.6 A-es táp is elég a működéshez.

(#3395) King Unique válasza Clever0 (#3394) üzenetére


King Unique
titán

Akkor összességében elégedett vagy vele. :) Bár az az eSATA adatátviteli probléma azért ott volt.
A táblázat 2 ismeretlen mezőjét megnéznéd még, illetve vki azt panaszolta korábban, hogy túl erős a LED fénye.

Kösz szépen az eddigi infókat is. :R

(#3396) Clever0 válasza King Unique (#3395) üzenetére


Clever0
senior tag

Alvó mód van, lehűlt 26 fokra, használatkor felébredt. Lecsatolást majd később megnézem. A kék LED-je tényleg erős egy kicsit.

(#3397) King Unique válasza Clever0 (#3396) üzenetére


King Unique
titán

OK, köszönöm a további infókat. :R

(#3398) Clever0


Clever0
senior tag

Raidsonic ICY BOX IB-351StU3S-B még egyszer:
Alvó mód van, vinyó leáll, LED égve marad. Ha szükséges, újra feléled.
Lecsatolás után vinyó leáll, LED is elalszik. Az USB kábel kihúzásakor feléled.
A kék színű LED egy kicsit fényes és csak 1 van belőle a jobb oldali átlátszó műanyag oszlopba téve. Az alja-teteje fém lap, az oldalai fémhálók.
Javaslom megjegyzésbe:
Nagyon / kiemelkedően jó hűtés. Az egyetlen, ami bedobozolva hidegebb, mint csupaszon.
Alsó HDD rögzítés. Az oldalsó csavaros dobozok nagy részében lötyög, meghúzás után feszül a vinyó.
Felismeri a wines GPT partíciót.
A rack-kek egymásra tehetők, a gumiláb bele illik a felső csavarok mélyedésébe.
A külső táp csak 1.6 A-es, de elegendő. Az eddigi dobozaim 2 A-esek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#3399) King Unique válasza Clever0 (#3398) üzenetére


King Unique
titán

"Az oldalsó csavaros dobozok nagy részében lötyög, meghúzás után feszül a vinyó."
Ennél alul lehet rögzíteni és nincsenek ilyen problémák, ahogy eddig olvastam.

"A rack-kek egymásra tehetők, a gumiláb bele illik a felső csavarok mélyedésébe"
Ezt az egymásra tehetők dolog nem teljesen világos elsőre?

Köszönjük az információkat :R

(#3400) Clever0 válasza King Unique (#3399) üzenetére


Clever0
senior tag

Pont azért írtam az alul rögzítést, mert ezt előnynek gondolom, de akkor nem voltam elég érthető.
A hozzáadott 8 csavar, amivel az alsó és felső lemezt lehet a 4 műanyag oszlophoz rögzíteni kehely alakú. Ha az alsókba beleragasztom a gumilábakat, akkor egy másik doboz felső csavarjaiba pont bele fog menni, nem mozdul el, többet is egymás fölé lehet rakni. Itt a második képen jól látszik: RaidSonic ICY BOX
Az alvó módot ki lehet kapcsolni valahogy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.