Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3987) .:Koska:.


.:Koska:.
csendes tag

Sziasztok!
A héten én is átvettem új szerzeményet, következzen egy rövid írás:

Ewent EW7016 USB 3.0 IDE / SATA átalakító Gyártói honlap

Gyártói képek:


Csomag tartalma:
-IDE/Sata konverter
-táp konverter
-Usb3 kábel
-Sata kabel
-Sata tápkábel
-Ide tápkábel
-hálózati tápkábel

Tesztkörnyezet:
Dell Latitude E5440(Intel i5-4310, 8GB ram, Seagate Laptop SSHD 2.5" 500GB 5400rpm 64MB SATA3 ST500LM000)
Windows 8.1 Pro, Linux Mint Live 17.2

A következő képen láthatók a teszteléshez használ merevlemezek.

(A vásárlás célja is látszódik: otthon fellelhető, évek alatt felgyűlt különböző merevlemezek könnyű elérése, adatok lementése.)
Az ssd kivételével mindegyik korábban használatban volt, ezért egyik sem üres. Az adatok lementése után meg tudom nézni üres állapotban is. Az ssd beszerelésre vár, ezért volt "kéznél".

I. Sata 2.5"
A képek bal oldalán: Seagate Momentus 7200.2 160gb jobb oldalán: Adata SP920 128gb
I.1. CrystalDisMark 5.1.2
Seagate-en két partíció volt, mindkettőn megnéztem.

I.2. Total Commander
4,5gb-os iso file, merevlmezen csak a gyorsabb partíción néztem:

I.3. Hard Disk Sentinel

II. Sata 3.5"
A tesztrendszeremen nem ismerte fel egyik ilyen merevlemezt sem windows alatt. Mindhárom usb porton próbáltam. Linux mint 17.3 live alól viszont elősre szépen látta. A teszt írása alatt egy másik laptop windows 7 alatt azokat is felismerte, jelenleg is folyik azokról az adatmentés. Így ez a rész most ebből írásból kimarad.

III. Ide 2.5" és Ide 3.5"
A képek bal oldalán: WD Scorpio 1200UE 2.5" IDE 120gb jobb oldalán: Seagate Barracuda 7200.7 120gb 3.5" IDE 120gb
III.1. CrystalDisMark 5.1.2
Mindkét merevlemezen két partíció volt, a tesztet mindkettőn megnéztem.

III.2. Total Commander
4,5gb-os iso file, csak az egyik partíción néztem:

III.3. Hard Disk Sentinel
Az Ide-s merevlemezeket a HDS nem mutattot Kondíciót, hőmérsékletet stb.:

IV. Linux alatt
Csak az asztali gépem van linux, de az most alaplaphibás. Laptopon Linux mint live 17.3 alatt egyből felismert mindent. Ha újra lesz asztalim, ezt a részt pótlom.

V. Összegzés, tapasztalatok
Egyéb tapasztalatok:
-az vált be, hogy előbb a tápot dugtam rá a merevlemezekre, ha felpörgött csatlakoztattam az usb kábellel. így mindig elsőre látta a rendszer. (Kivéve az említett esetet.)
-Biztonságos leválasztás működött windows és linux alatt is, de a merevlemez továbbra is pörgött.
-Automatikus leállítás működött, ekkor ténylegesen le is állt a merevlemez.
-Hátrány, hogy nincs rajta kapcsoló gomb
-Számomra előny, hogy a szett minden darabja cserélhető. (Gyári külső merevlemeznél kellett már tápot cserélni, akkor nagy könnyebbség volt, hogy csak egy új külső tápot kellett venni)

Összegzés
A célom az volt, hogy otthon fellelhető meghajtókat könnyen elérhessem, régi merevlemezek adatait újra elérjem. Ilyen felhasználásra eddig tökéletesen megfelelt. Vásárlás előtt még a Sharkoon DriveLink család termékeit nézegettem. Végül az 5 éves garanciaidő, kedvezőbb ár (9k) és a cserélhető tápkábel lehetősége miatt lett ez a választásom.

Ha kihagytam valami lényegeset akkor megpróbálom azokat is megnézni!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.