Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) King Unique válasza Gh00st (#3999) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Mielőtt belefognál, nem ártana néhány dolgot megnézni és tisztázni:

Ha fut a HDS és ezen érték (5 perc) < külső rack alvó módjának gyári értéke (pl. 10 perc) —► alvó mód nem fog működni.

Az UASP mód egy HDD esetén nem létszükséglet és a gyakorlatban csak SSD-vel használható ki az USB 3.0 max. sebessége —► [link], [link].

Honnan vagy benne biztos, hogy mindháromban ASM1051 chip van, megnézted? Az, hogy az MP Tool főablakában "ASMT1051" megnevezés szerepel, az semmit nem jelent. De erről az összefoglalóban is szó esik.

Az ASM1051(E) chipek úgy tudom nem feltétlen támogatják az UASP-t. Még ezen oldal is említi. Ellenben az ASM1053(E) / ASM1153(E) chipek már inkább.

A tieden egyébként a 13040911DA01 firmware van, ami elvileg a legújabb külső oldalakon fellelhető verzió az ASM1051-es chipekhez. Például az usbdev oldalán is ez a legutolsó, míg a plugable | computerbase oldalakon egy régebbi verzió (130220.81.F6.02) van fent. Tehát utóbbiakkal max. downgrade-elni tudnál.

Az utóbbi 2 oldalon lévő firmware elvileg gyárilag tartalmazza a 10 perc utáni alvó módot. Illetve az ASM1051-es chipeknél korábban működött a sima flashelés is. —► [link], [link]

A firmware frissítése kizárólag opcionális és csak indokolt esetben, valamint saját felelősségre alkalmazandó! Rossz esetben egy balul elsült műveletnél, akár "téglásíthatjuk" is a külső meghajtót!

[ Szerkesztve ]

(#4002) Gh00st válasza King Unique (#4001) üzenetére


Gh00st
tag

Üdv!

Köszönöm a mindenre kiterjedő és kimerítő választ.
:R

- HDS nem fut, így azzal nem lesz gond.
- UASP nem kell, megértettem.
- Igen, megnéztem (elolvastam az összefoglalót, mielött ide írtam)
- Valóban downgrade lenne, erre nem figyeltem.
- A flashaleshez szükséges egy megfelelő bin.file, ezért is fordultam Hozzátok.

Nem szeretném téglásítani, pusztán csak egy megfelelő fw- t keresek.

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#4004) King Unique válasza Gh00st (#4002) üzenetére


King Unique
titán

Értem, tehát akkor tuti ASM1051 chip és nem a HDS kavar be. Bár attól még az alvó módot akadályozhatja a Windows / valamely program folyamata, amely hozzáférést intéz a lemezhez.

Ha jól meggondoltad és (saját felelősségre) belevágnál, akkor ASM1051 chip esetén a következő firmware verziókkal lehetne próbálkozni:

a.) ASMedia.1051.No.Name.Device —► computerbase
b.) USB3-SATA-U3 13022081f602 —► plugable

Mindkettőben a 130220.81.F6.02 verziójú firmware van, de elvileg működnie kell a downgrade-nek is. ASM1051 chipes külső házam most nincs kéznél, de nálam pl. az ASM1053 chipes külső rack oda-vissza frissíthető régiről az új firmware verzióra egyaránt.

Továbbá mindkettő oldalon lévő firmware-ben elvileg gyárilag be van állítva a 10 perc utáni alvó mód és csak le kell futtatni őket. A computerbase oldalán lévőben ugyan van többféle INI fájl, de nem muszáj babrálni, mert a v0.3 az alapértelmezett, amelynél megint 10 perces érték van.

c.) 130409_11_DA_01 —► usbdev

ASM1051 chiphez elvileg ez a firmware is opció lehet, illetve eredetileg a tieden is ez van. Viszont ennél az a fura, hogy nálam engedi rátolni az ASM1053 chipre is, holott ha másikhoz való, akkor hibaüzenetet kéne dobnia... :F

Az UASP módot vsz nem támogatja, mivel frissítettem vele egy ilyen külső házat, ami utána már csak BOT módban csatlakozott. A leválasztás utáni HDD leállítás azonban működött, illetve az alvó mód is, mert 10 perc után leállt a merevlemez. Ami viszont nem volt ok, az a LED működése...Üzem közben nem világított, csak néha-néha felvillant, de leválasztás után viszont folyamatosan égett. Tehát épp ellentétesen működött, mint ahogy normál esetben kellett volna.

Szóval elsődlegesen az a. / b. opció javasolt, mert a c. esetében vannak furcsaságok. Igaz, én utóbbit másfajta chipes külső házzal teszteltem.

A frissítés menete, illetve a korábbi leírások, screenshotok stb. pedig megtalálhatók az összefoglalóban. Ahogyan például az is, hogy esetleg a harmadik opciót választva az ASM1051 chipekhez az 1.10-es MP Tool használata javasolt. Valamint az szintén, hogy ezen művelet átírja a gyári azonosítókat. Tehát azokat nem árt előtte megnézni az adott helyeken, sőt akár lementeni a screenshotokat. Továbbá - hacsak be nem jelöli valaki külön - a frissítés a HDD-n lévő adatokat sem bántja. De biztos, ami biztos alapon, akár egy adatmentést is meg lehet előtte ejteni.

[ Szerkesztve ]

(#4005) Gh00st válasza King Unique (#4004) üzenetére


Gh00st
tag

Szia,

Nem hagyott nyugodni egy gondolat...

2016-04-29-én (#3842) p.gabor fordultam elsőként Hozzátok, akkor vettem meg 2 Sharkoon Rapid Case-t(majd eladtam, mert raid0-ban kellettek a gépbe a HDD-k).
Megnéztem az akkor készült képeket, amin 1051 volt a vezérlő, megnéztem a mostaniakat is és itt volt a probléma, ugyanis átneveztem a mappát és a régieket néztem.
Tehát, inkább szétkaptam újra és lám 1053-as van már ezekben:

Ezen új információ alapján akkor,
- computerbase oldaláról ez kell nekem:
Aktuelle Firmware für ASM 1053/1053E :ASMedia.1053/1053E Support 8TB+ HDD
ASMedia.1053.No.Name.Device / 130107917D00.bin
- plugable szerint:
UASP1_130107917D00.exe
Mivel ez exe, automatikusan betölti a módosított verziót(MPTool).
- vagy próbáljam az általad javasoltat, ami felment a 1053-asra
(c.) 130409_11_DA_01 —► usbdev
ASM1051 chiphez elvileg ez a firmware is opció lehet, illetve eredetileg a tieden is ez van. Viszont ennél az a fura, hogy nálam engedi rátolni az ASM1053 chipre is, holott ha másikhoz való, akkor hibaüzenetet kéne dobnia... )

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#4006) King Unique válasza Gh00st (#4005) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez bizony tényleg ASM1053 és fentebb a c. opciónál nem hiába volt nekem kissé gyanús az a firmware. Ezért érdemes mindig szemrevételezni a chipet, mert az a biztos... :)

Tehát ASM1053 chip esetén az alábbi firmware verziók jöhetnek szóba:

ASMedia.1053.No.Name.Device —► computerbase

ASMedia.1053.No.Name.Device.uasp —► computerbase

USB3-SATA-UASP1 130107917d00 —► plugable

Nem UASP-s külső házhoz elvileg a sima (első) verzió való. De akár az utóbbi kettő közül is lehetne valamelyikkel próbálkozni, hátha aktiválja ezen módot. Hiszen támogatott chip esetén eleve a firmware-től függ a működése. Illetve mindháromban gyárilag benne van a 10 perc utáni alvó mód, tehát azt nem szükséges külön babrálni. Ezeket az MP Tool unlock után csak simán le kell futtatni. Esetleg előtte az azonosítókat át lehet írni az eredeti értékekre, amiket a tálca értesítési területén és az eszközkezelőben megnézel.

"vagy próbáljam az általad javasoltat, ami felment a 1053-asra"

Írtam fentebb, hogy nálam az kicsit furán működött...Tehát elsődlegesen az imént említett 3-at javasolnám és azt az újabbat csak saját felelősségre!

[ Szerkesztve ]

(#4007) Gh00st válasza King Unique (#4006) üzenetére


Gh00st
tag

Nem is tudom hol kezdjem...

Tegnap belekezdtem az első rack frissítésébe, itt meg is álltam.
Mint ismeretes lett egy kis változás(10533-as vezérlőm van), ezért az ennek megfelelőt töltöttem le a computerbase:
• ASMedia.1053.No.Name.Device / 130107917D00.bin
• ASMedia.1053.No.Name.Device.uasp / 130107.91.7D00.bin

illetve plugable:
• USB3-SATA-UASP1 130107917d00 / UASP1_130107917D00.exe oldaláról.

Mindhárom verzióval sikerült a flash, uasp támogatott és megy, de a ledes visszajelzés nem teljesen oké.
Alapesetben bekapcsolásnál hosszan világít, majd csak akkor villan fel, ha aktivitás van(ezzel nem is lenne gond), de kikapcsolást követően nem alszik ki. :W
TwoLeds esetén pont fordítva, folyamatosan világít és nem villog, ha aktivitás van a lemezen.

A HDD-leállítását, már meg sem említem(HDDS nem fut, Aida OSD igen és persze ez sem engedi lekapcsolni. Tehát vagy ez vagy az)

Saját felelősségre feldobtam a 130409_11_DA_01.bin-t és minden rendbejött.
Működik a led visszajelzés és a leállítás is(igaz ki kellett kapcsolnom a lemez hőmérséklet figyelést).

Még tesztelem...
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#4008) King Unique válasza Gh00st (#4007) üzenetére


King Unique
titán

Elég lett volna nyilván csak az egyiket lefuttatni a háromból, de már mindegy. Illetve nálad ezek szerint pont az ellenkező eset áll fenn, vagyis pl. a LED helyes működését illetően is a 130409_11_DA_01 firmware vált be. Érdekes, de az a lényeg, hogy most ok. Valamint az a jó, hogy az ASMedia (PID: 55AA) chipek firmware frissítése esetén általában működni szokott a downgrade / upgrade is, így ha esetleg egy régebbi / újabb firmware netán mégsem válna be, akkor lehet másikkal próbálkozni.

Amúgy az ASM1053 chipes Sharkoon Rapid-Case esetében mások is már frissítettek az említett 2 oldalon lévő firmware verzióval, de eddig nem volt rá panasz —► [link], [link].

Az alvó meg nyilván a 130107917D00 firmware-nél is működik és a leállítást nálad vsz az AIDA akadályozta. Gondolom arra vonatkozott a hőmérséklet figyelésének kikapcsolása.

Köszönjük a visszajelzést! :R

[ Szerkesztve ]

(#4009) Gh00st válasza King Unique (#4008) üzenetére


Gh00st
tag

Azért flasheltem többször, mert egyrészt a fent nevezett ledes gondok illetve uasp támogatás engedélyezése, másrészt így bizonyosodtam meg arról, hogy sajnos nálam(bár minden esetben sikeres volt a beavatkozás)egyik verzióval sem sikerült a ledeket rendes működésre bírni.

Igen, Aidaban kapcsoltam le a hőfok figyelést.

Nincs mit, én köszönöm a sok segítséget.
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#4010) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Már elkeseredetten írok ide:

Szeretnék venni egy ilyet: [Max 5G]

De mindenhonnan azt a választ kapom, hogy nincs beszerezhető forrás vagy egyik beszállítónál sem beszerezhető.

Elég szánalmas lenne ha tényleg nem tudnám beszerezni ezt az országban. :O :O

Ti tudtok abban segíteni, hogy hol lehet kapni? vagy megszűnt a Thermaltake cég?

A segítséget és a válaszokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#4011) batagy válasza Adler (#4010) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Elnézést kérek, hogy megkérdőjelezem az örömed a vásárlásban, de miért is jó ez a Thermaltake rack? Design okokból szeretnéd ezt, vagy a két ventilátor miatt? Csak mert ha az utóbbi, annak semmi értelme nincs.

Amúgy az eMagnál írja hogy van, de azt tudd hogy az egy román cég.

(#4013) King Unique válasza Adler (#4010) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Maga a gyártó nyilván nem szűnt meg, csak egyrészt idehaza bizonyos esetekben nehézkesebb lehet az egyes termékek beszerzése. Illetve többször előfordul, hogy egy-egy külső rack hirtelen eltűnik a boltok / webshopok kínálatából, aztán x hét / hónap múlva megint kapható. Másrészt az eSATA külső házak már amúgy is kifutóban vannak a legtöbb gyártónál és inkább az USB 3.0 interfészes változatok preferáltak. Valamint a Max 5 (ST0021) | Max 5G (ST0020) külső házaknál az is közrejátszhat, hogy egyik sem egy mai darab és itthon (a legtöbb helyen) lehet már valóban nem forgalmazzák őket. Amúgy az eSATA-s változatra még ad több találatot az árgép, de ezek közül csak az jó, amit a kolléga is linkelt.

(#4011) batagy:
Gondolom az aktív hűtés miatt szeretne ilyet venni, mert olyan téren valóban nagyon jó és a ventilátorok is kb. hangtalanok —► [link]. Illetve, ha 7200 RPM-es HDD-t akar beletenni, akkor nyilván lehet létjogosultsága egy ilyen megoldásnak. Az 5400 RPM-es típusokhoz viszont valóban elég általában egy passzív hűtéses külső ház is.

[ Szerkesztve ]

(#4014) Adler válasza King Unique (#4013) üzenetére


Adler
aktív tag

Szia!

Igen a hűtés miatt szeretném és Nálam nagyon jól bevált. USB 3.0 csatlakozón keresztül piszok gyors.

(#4011) batagy:
A két ventinek nagyon nagy előnye van. Nyáron amikor 32-33 fok van a szobában akkor a passzív házak forrók(tapasztalat). Ebben a házban pedig kellemes hőmérsékletű a belerakott 2 terrás vinyó.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#4015) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon úgy tűnik, hogy amit kinéztem az már nem beszerezhető. :(

Viszont most két különböző gyártótól kinéztem 1-1 darabot:

- Thermaltake Muse 5G 2.5" SATA3 USB3.0 külső ház [link]

- Sharkoon HDD Dokkoló - QuickPort XT USB3.0 v2 [link]

Kérdéseim:
Mindkettő megbízható?
Stabilak?
Gyakorlati tapasztalat a kettőről?

Válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#4017) King Unique válasza Adler (#4015) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Konkrét tapasztalat nyilván csak azokkal a külső házakkal / dokkolókkal van, amelyek szerepelnek az összefoglalóban (táblázat, beszámolók, tesztek). Nem muszáj ezek közül választani, de az egyéb típusokat illetően értelemszerűen nem sok információ lesz itt a topikban.

Az említett külső rack a képek alapján nem néz ki rossznak, legalábbis a szellőzőnyílások, billenőkapcsoló, tartó talp, USB 3.0 Type-B aljzat stb. mindenképpen előnyös. A belső beépítőkeret nem tudom milyen anyagból van, de lehet műanyag és csak a 2 külső fedlap fém. Részemről most kb. ennyi a komment.

Dokkolót akkor érdemes venni, ha például az alábbi hozzászólásban megfogalmazott igények merülnek fel. Egyébként az árakat elnézve nem sokkal kerül többe egyik-másik kétlemezes változat sem —► egylemezes | kétlemezes.

[ Szerkesztve ]

(#4018) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Az összefoglalók alapján vettem egy Sharkoon swift case pro usb 3.0-ás külső házat, illetve egy 4TB WD RED-et. Összeraktam, rádugtam gépre, lemezkezelőben GPT-re formáztam gyorsformázással.

Eljátsszak-e vele normál formázással is, érdemes-e rászánni a ~16 órát, vagy vegyem birtokba nyugodtan?

Illetve van-e olyan teszt, amit lefuttassak, vagy valami, amit megcsináljak nektek, vagy van már elég tapasztalat ezzel az összeállítással? :D

Előre is köszi, üdv: Vikman

[ Szerkesztve ]

(#4020) batagy válasza 1stVikman (#4018) üzenetére


batagy
őstag

A normál formázás manapság nem szükséges, fölöslegesen kínzod vele a vinyót. Főleg USB-n még inkább károkat is okozhat, ha az USB kapcsolat nem stabil, akkor CRC hibákat fog okozni a vinyón és megnövekednek bizonyos smart adatok.

Szóval fölösleges hosszan formázni, a gyorsformázás elég.

(#4021) King Unique válasza 1stVikman (#4018) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Egyesek szerint egy új merevlemeznél szokás első alkalommal teljes formázást csinálni és akkor kijönnek az esetleges hibák, mert végigmegy minden szektoron. Van, aki inkább különféle HDS teszteket ereszt rá ennek megállapítására. De van, aki csak simán gyorsformázza, aztán kész.

Amúgy, ha ok a HDD állapota, akkor elég lehet a gyorsformázás is és nem feltétlen muszáj órákig nyúzni, mert ekkora tárkapacitásnál elég sokáig eltart még USB 3.0-án is.

Na meg van rá 3 év gyártói garancia, ha esetleg gond lenne vele. Továbbá, ha fontos adatok lesznek rajta, akkor úgyis a biztonsági másolatok készítésén van a hangsúly.

(#4020) batagy:
Na igen, bizonyos esetekben előfordulhat, hogy pl. USB 3.0-ra csatlakoztatva a külső rack random eldobja az adatkapcsolatot. Az pedig nyilván nem jó, ha ez egy teljes formázás közben történik...Illetve, ahogyan pl. egy nagyobb adatmennyiség több órás másolása, úgy egy teljes formázás is rendesen igénybe veszi a merevlemezt. Emiatt például jobban melegedhet, amit egy passzív hűtéses külső ház nem feltétlen tud teljes mértékben ellensúlyozni.

[ Szerkesztve ]

(#4022) 1stVikman válasza King Unique (#4021) üzenetére


1stVikman
senior tag

és @batagy

Köszi a választ.
Közben estére megcsináltam a normál formázást is a Win 10 lemezkezelőjével, kb. 9,5 órát vett igénybe.
A lemez GPT-re lett inicializálva, és még nincsenek rajta partíciók, egyben van a 3,63 TB (3726 GB).
Kíváncsiságból egy filmet másoltam csak fel rá ~155 MB/s maximális sebességgel, illetve a 3 éves LG tévém gond nélkül felismerte és játszotta róla az anyagot.

(#4023) Archttila válasza 1stVikman (#4018) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Kedden remélhetõleg nekem is megérkezik a kicsike.
Sokat gondolkoztam, hogy megérné-e inkább egy NAS-ba fektetni a pénzt de végül elvetettem az ötlet, mert a legtöbb szolgáltatára számomra kihasználatlan maradna.
BD REMUX és FLAC fájlok elérésére használom.

Azért hajt a kíváncsisàg így elképzelhetõ, hogy megnézem mit villant egy TP-LINK 1043ND/OpenWRT/Samba hármassal.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4024) batagy válasza Archttila (#4023) üzenetére


batagy
őstag

Ha csak fájl elérésről van szó, arra lehet hogy tényleg egy elég a router.

Egy routerben lévő proci és memória azonban sokkal gyengébb mint egy NAS-ban lévő HW, torrent letöltésekre általában a router már kevés szerintem.

(#4026) King Unique válasza 1stVikman (#4022) üzenetére


King Unique
titán

Egy ekkora tárkapacitású merevlemeznél nem meglepő, hogy ennyi ideig elszöszölt vele. Elég lett volna amúgy a gyorsformázás is, de ha minden ok és nincs zavaró tényező USB-n használva, akkor akár a teljes is beleférhet.

Az USB 3.0-n mért adatátviteli sebesség ok, ezek az 1 TB-os adattányérokkal szerelt 3,5" | 5400 RPM merevlemezek kb. ennyit tudnak például SATA-ra csatlakoztatva is —► teszt. A nagyobb adatsűrűségű társaik meg még ennél is gyorsabbak. Illetve kb. üresen + nagy fájlméret esetén nyilván gyors minden HDD, de ha már tele vannak másolva, akkor eléggé be tudnak lassulni.

A GPT kezelése terén általában vegyes tapasztalatok vannak az ilyen TV és társai készülékeknél. Viszont a legújabb típusoknál már egyre több esetben ok a dolog, illetve a régebbieknél akár a firmware frissítése is javíthat rajta.

[ Szerkesztve ]

(#4030) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Tegnap megérkezett a rack :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4031) neojohn


neojohn
csendes tag

Sziasztok!

Egy régebbi IDE és egy SATA1-es vinyóról szeretnék adatokat gépre lementeni. Létezik olyan kábel, amivel USB-re rá tudom kötni és mindent át tudok másolni, amire szükségem van?
Csak egyszeri megoldásról lenne szó, mert utána mennek is a kukába a vinyók. A lehető legolcsóbban szeretném megúszni :)

Köszönöm a segítséget!

(#4032) King Unique válasza neojohn (#4031) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Vannak különféle IDE/SATA - USB adapterek, az összefoglalóban találsz teszteket róluk. Legutóbb egy USB 3.0-s modellről készült egy teszt. De vannak ennél olcsóbb USB 2.0 változatok, illetve egészen olcsó típusok is. Viszont utóbbiakhoz nem feltétlen mellékelnek külső tápot, így arról külön kell gondoskodni.

Amúgy, ha csak egyszeri alkalomról van szó, akkor egy ilyen adaptert / dokkolót lenne célszerű valakitől kölcsönkérni. Persze, ha erre nincs mód, akkor nincs mese, venni kell egyet.

[ Szerkesztve ]

(#4033) Gh00st


Gh00st
tag

Sziasztok,

Ismét Hozzátok fordulnék egy kis segítségért...

Jelenleg 3db 3TB-os merevlemezem van, 3 SHARKOON Rapid-Case 3.5" SATA USB3.0 külső házban. Hamarosan érkezik a következő 3TB-os HDD, de valószínűleg nem lesz 4-ik külső rack.

Ebből adódóan felmerült bennem egy újabb ötlet, történetesen beneveznék egy 2-es vagy 4-es rackbe.
NAS-ban nem gondolkozom illetve raid támogatás sem kell.
Fentiek tekintetében a RaidSonic kínálatában nézelődök:
IB-3620U3
External 2x JBOD system with USB 3.0 for 3.5" SATA I / II / III hard disks
IB-3640SU3
External 4x JBOD enclosure with eSATA and USB 3.0 for 3.5" SATA hard drives

Ha jól értelmezem, akkor ezek tudják a 2/4 merevlemezt külön kezelni(4 önálló meghajtóként kezeli a gép)?!

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#4034) neojohn válasza King Unique (#4032) üzenetére


neojohn
csendes tag

Pontosan ilyenre gondoltam. Nagyon köszönöm a segítséget!

(#4035) King Unique válasza Gh00st (#4033) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Az ilyen többlemezes külső házakkal nem nagyon van itt a topikban tapasztalat. Páran használnak ilyen megoldásokat, esetleg tőlük lehet érdeklődni. Amúgy az előbbi típus Single módban külön kezeli a 2 merevlemezt. Illetve az alábbi dokkolónál a JBOD mód is így működik.

Az IB-3620U3 és az IB-3640SU3 adatlapján is van Single mód említve, szóval annál vsz működni fog a HDD-k külön történő kezelése.

[ Szerkesztve ]

(#4036) Glaz-dozfhut válasza Gh00st (#4033) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Pont olyannal rendelkezem 2 hónapja. Mármint a kettessel. Ma csináltam egy képernyőmentést más okból, de látható, hogy külön vannak. A két alsó Hitachi ami a dokkolóban van, a 10 és 11 jelzésű.
Viszont amitől falra mászok ezzel kapcsolatban, az az, hogy a rezgéstől vagy mitől, folyton lecsatlakozik. Így egy formázást sem merek elindítani. Igazából csak ki kell "támasztani". Magyarul, amíg lefogtam a kezemmel, addig nem volt semmi ilyen probléma. A képen látszik, hogy idős a HDD; sokat ment vízszintes helyzetbe (6 évet folyamatosan), most meg élére van állítva jobban rezonál. Nem tudom, hogy lehetne ezt a külső házat fektetve használni? A gond abból eredne, hogy a házban a HDD-k egymással szembe vannak fordítva, élére. Tehát, ha elfektetném a házat, akkor az egyik fejjel lefele működne.
[/ L]

- Glaz-doz-fhut -

(#4037) Archttila válasza Archttila (#4030) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

No nem csinaltam teszteket mert ezt mar korabban tobben is megtettek elottem, viszont egy apro negativumot kiemelnek a termekkel kapcsolatban: a belso talcat nem lehet csak ugy szepen kicsusztatni a hazbol mivel a fem burkolat a vegeinel nem egyenes hanem enyhen homoru, igy a talca megakad a szajanal ami egy ido utan a festes kopasat eredmenyezi.
Ezt az aprosagot leszamitva teljesen elegedett vagyok a termekkel.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4038) Gh00st válasza Glaz-dozfhut (#4036) üzenetére


Gh00st
tag

Köszönöm az infót, igazán hasznos volt, megfogadom.
Még nem döntöttem el, de valószínűleg a 4 lemezes rack-et veszem majd meg(abban vízszintesen vannak, remélem nem lesz gond).
Azonban lenne még egy kérdésem:
Mindegy hol formázom a HDD-t, oda-vissza látja?
(Ugye vannak olyan mobil rack-ek, amik csak akkor látják, ha abban lett formázva.Értsd, pc-n formázva pc látja, átrak rackbe, ott védett partició és ez fordítva is igaz)

King Unique
Köszönöm ismét az útbaigazítást.
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#4039) Glaz-dozfhut válasza Gh00st (#4038) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Igen, nekem is ilyen fenntartásaim voltak (rá is kérdeztem itt), de eleve formázott merevlemezeket dugtam rá. Nem az eszközzel formatáltam. Egyiken rendszer is volt, a másikat meg egy 3. külön gépből raktam bele. Volt egy harmadik HDD, szintén Hitachi 500 GB amit gond nélkül olvasott. Szerintem a TV is vígan elkezelné. Vagyis úgy használná, mint egy szimpla külső merevlemezt. Személy szerint még nem próbáltam , de egyszerűbb típusok is képesek rá.
Mindegy hol formázod, de ne azzal kezd azért a használatot, hogy leformázol egy lemezt, nehogy meglepetés érjen, hogy a tiéd is lecsatlakozik hébe-hóba.

- Glaz-doz-fhut -

(#4040) Gh00st válasza Glaz-dozfhut (#4039) üzenetére


Gh00st
tag

Köszönöm szépen.

Persze, ekkora HDD-ket nem akartam formázni, rosszul fogalmaztam(a partíciót teszi védetté).

[ Szerkesztve ]

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#4041) Glaz-dozfhut válasza Gh00st (#4040) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nem titkosítja a lemezt.

- Glaz-doz-fhut -

(#4042) Gh00st válasza Glaz-dozfhut (#4041) üzenetére


Gh00st
tag

Ok. Köszii az infót.
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#4043) Archttila válasza Archttila (#4030) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

UPDATE 2

Nos úgy döntöttem, hogy elállok ettől a vásárlástól. Az ok pedig: valami oknál fogva nálam 42-43C a 3TB WD RED hőmérséklete még ebben a nem túl meleg télies időszakban is. Maga a kuckó rendben van jópofa, kicsi, hozza az elvárt sebességi adatokat, viszont szerintem túlságosan apró és zárt, ebből kifolyólag az átlagosnál jobban melegszik benne a merevlemez.
Egyelőre még gondolkodó fázisban vagyok az utódot illetően de elképzelhető, hogy a RaidSonic Icy Box IB-351StU3S-B esik a választásom.
A másik amit kiszemeltem az szintén egy RapidCase: IB-366StU3+B ezzel csak az a bajom, hogy megint csak nem tűnik elég szellősnek és ez esetemben probléma lehet mivel hamarosan egy 6TB RED érkezik a családba ami még az elődjénél is több hőt termel. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4044) 1stVikman válasza Archttila (#4043) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szia!

Nekem a 9 óra formázás után volt max. 42 fokos a WD RED 4TB ebben a házban.
Nem mondanám soknak, tekintve, hogy gyakorlatilag ezt folyamatos használat alatt érte el, bár jobb lenne, ha 40 alatt lenne. :)

Csak összehasonlításképpen van egy régi, még első szériás WD Mybook 320GB-os külsőm, az simán felment 52-55 fokra is használat közben. Jelenleg torrentezésre van beállítva egy mini asus eee 2G-re kötve, de bírja a strapát, és még 100/100-as.

(#4045) duel79


duel79
csendes tag

Üdv.
Tudtok pár olyan házat ajánlani aminek extra jó a hűtése? :) Gondolok itt olyanra, hogy a lemez az oldalaival és tetejével is rendesen érintkezik a házhoz esetleg némi plusz bordázat amit hiányolok az eddig látottakról.
Eddig talán ez az Akitio SK-3500 U3 ami leginkább közelit az elképzeléseimhez de még ez is elég karcsúnak tűnik bár nem tudom belül hogyan érintkezik a lemezhez [link]

[ Szerkesztve ]

(#4046) duel79 válasza duel79 (#4045) üzenetére


duel79
csendes tag

Valami ehhez hasonló házra gondolok ha lenne ilyesmi :)

És ilyesmi szerelhetőségre vagy érintkezésre a lemez és a ház között :)

Létezik ilyesmi ház vagy házilag kellene megcsinálnom?

(#4047) King Unique válasza duel79 (#4045) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az említett modell elég minőségi darab és hővezetés szempontjából van pár kedvező tulajdonsága. Ilyen téren jónak mondható még például ezen hozzászólásban említett típus is. Valamint, ha már annyira fontos a kiemelkedő hűtés, akkor egy aktív hűtéses külső rack nyilván jobb ebből a szempontból, mint egy passzív. Ha előbbi opció, akkor nemrég éppen egy ilyenről volt szó.

Egy 3,5" 5400 RPM HDD-hez rendszerint elegendő egy passzív hűtéses külső ház. Bár nemrég fentebb pont 2 eltérő tapasztalatot lehetett olvasni az egyik típusnál. Viszont azt hozzá kell tenni, hogy 45 °C-ig még azért elfogadható egy merevlemez hőmérséklete. Afelett, illetve leginkább 50 °C felett nem ajánlott hosszabb távon járatni.

Az utólag megadott képeknek megfelelő kialakítású külső ház hirtelen nem tudom van-e kínálatban? Az összefoglaló végén ott a gyártók listája, ahol lehet keresgélni. Ha nincsen és mindenképpen ilyen extrém megoldás kell, akkor valószínűleg csak az egyéni kivitelezés marad.

[ Szerkesztve ]

(#4048) duel79 válasza King Unique (#4047) üzenetére


duel79
csendes tag

Az előbb már nézegettem ilyesmi műszerdobozokat is :D

Sokszor látom,hogy állítva használják a lemezeket. Melyik megoldás a legjobb a lemezeknek állítva vagy fektetve használni?

(#4049) duel79 válasza King Unique (#4047) üzenetére


duel79
csendes tag

A Raidsonic IcyBox-on is gondolkodom azt még talán tuningolni is lehetne ilyen oldalsó bordákkal :)

Meg a tetőlemez és a HDD közé lehetne még tenni hővezető lapot.

(#4050) King Unique válasza duel79 (#4048) üzenetére


King Unique
titán

A horizontális elhelyezés és használat elvileg az ideális, de általában a vertikális is rendben van. Legalábbis utóbbiból szintén van jó egynéhány megoldás kompakt és külső házas kivitelben egyaránt, valamint egy HDD úgy tudom ~ hivatalosan is használható mindkét módon.

Kicsit talán túlbonyolítod ezt az egészet, de ha ilyen spéci megoldás kell, akkor hajrá! :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.