Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) batagy válasza King Unique (#3199) üzenetére


batagy
őstag

Ok.

Alapból az MP Tool nem érinti a partíciót és a formázást. Van egy ilyen opció az MP Tool advanced beállításaiban, ott a jobb oldalon, de alapból nincs bekapcsolva. Lehet hogy luimapeiz bepipálta.

(#3202) King Unique válasza batagy (#3201) üzenetére


King Unique
titán

Lehet, vagy a 2.04-es cseszte el, mert azzal próbálta először.

(#3200) luimapeiz: 2.04 törölte, vagy annál alapból nem is engedett semmit?

[ Szerkesztve ]

(#3203) MaxxDamage válasza King Unique (#3202) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

2.04.-nél semmit sem tudtam csinálni (csak kiolvasni adatokat)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3204) King Unique válasza MaxxDamage (#3203) üzenetére


King Unique
titán

A jelszó megadása után sem, akkor az fura, de nem újdonság, mert korábban mások is panaszkodtak rá.
Akkor ezek szerint az 1.10 gyalulta le vmiért.
Kösz az infót.

(#3205) gedikart


gedikart
aktív tag

1 TB WD Red HDD-t szeretnék + hozzá külső házat. Igazából jó a 2,5" is, de a 3,5"-et megbízhatóbbnak gondolom.. Milyen házat érdemes venni hozzá? Elsősorban adatmentésre kell. Ami extraként jó lenne, ha usb leválasztáskor kikapcsolná a merevlemezt. Inkább többet fizetek érte, minthogy szívjak vele. köszi

[ Szerkesztve ]

(#3206) DJ. Ru$y válasza gedikart (#3205) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sharkoon Rapid-Case USB 3.0

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3207) gedikart válasza DJ. Ru$y (#3206) üzenetére


gedikart
aktív tag

Köszi! Esetleg az új Swift Case Pro USB 3.0 ? Valaki tud róla infót?

(#3208) King Unique válasza gedikart (#3207) üzenetére


King Unique
titán

Én is beraktam a topikba új hírként és termékként, de igazából a tapasztalat róla, az 0...sőt a neten még egy normális tesztet se nagyon találni.
Küllemre talán szebb és tetszetősebb, mint a Rapid-Case, az előlapi fényes műanyagot leszámítva, vsz a több része ennek is full fém. Hátulján USB 3.0 type B, illetve billenős tápkapcsoló van, ami ennél is előnyös + ehhez is adnak állítótalpat, bár az nem csavarozható a házhoz, mint a RC-nél, hanem csak bele kell állítani, ahogy nézem.
A vezérlése, chip a belsejében vsz ennek is ASMedia 1x53 lehet, esetleg talán gyárilag újabb firmware van rajta.
Árakat nézve az USB3-as Rapi-Case 8k környékén van, a Swift Case + [link] meg 9k+.

Szóval a Rapid a biztos, de szerintem a Swift sem lehet rossz, sőt. De, ha esetleg utóbbit választod és egy teszt keretében bemutatod itt a topikban, akkor kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

(#3209) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Hello. Összefoglalóban olvastam az ajánlottakat, és az elvárásaimnak megfelelne a legolcsóbb ebay-es Jmicron jm20329-es. A fórumtárs által linkelt eladótól már nem lehet ilyet venni. Tudtok esetleg másik megbizható eladót? :) :R

(#3210) King Unique válasza XP NINJA (#3209) üzenetére


King Unique
titán

Elég a sima USB 2.0, nem lesz az lassú, vagy gépeden nincs és nem is lesz 3.0?
Ha olcsó ebay-es cucc kell, akkor batagy topikgazdát kérdezd, annak ő a szakértője.
Amúgy a 3,5" házak általában drágábbak, mint 2,5" társaik.

[ Szerkesztve ]

(#3211) batagy válasza XP NINJA (#3209) üzenetére


batagy
őstag

Ez a Jmicron JM20329 vezérlős USB2.0 rack pl. itt és itt kapható. Legalábbis külsőre ugyanúgy néz ki.
Nekem 2 db van ilyen.

Nem rossz ház, viszont a tápot érdemes jót venni hozzá, mert a hozzáadott elég gagyi! 12V DC kell, szerintem 5.5/2.5 csatlakozóval, de ezt este tudom csak megnézni, ha szükséges. Egyébként amerikai tápdugós kábellel küldik, szóval kábel eleve kell új.

[ Szerkesztve ]

(#3212) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

hi
ez a TOSHIBA Stor.E Canvio 2TB külső hdd mennyire jó? nekem tvhez kellene felvenni rá

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#3213) King Unique válasza UnSkilleD (#3212) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az egy gyári külső vinyó, ez pedig külső ház topik. Előbbinek van külön topikja, illetve EZT a hsz-t tudom ajánlani.
Gondolom 3,5" Canvio Deskről van szó, de nincs vele tapasztalat. Viszont attól még lehet jó, filmezési célra megfelelhet. Vagy itt a topikban és a fenti linkben akadnak egyéb alternatívák is.

(#3214) XP NINJA válasza King Unique (#3210) üzenetére


XP NINJA
őstag

Köszönöm, mindenképp 3,5"-os kell. :R

(#3211) batagy: USB 3.0 sokkal drágább lenne? Igazából van a gépben, csak az ebayes 3.0 dolgokról jót még nem hallottam, igaz csak USB HUB téren

(#3215) King Unique válasza XP NINJA (#3214) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha azt nézem, hogy ez a 2.0 ebay rack ~4k és itthon is ~5-6k árért lehet venni USB 3.0 modellt, akkor érdemes meggondolni. És, ha a gépeden is van 3.0 port, akkor meg főleg, mert a 2.0 tetű lassú...

(#3216) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

Erre a kérdésre vki? :U

köszönöm!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#3217) King Unique válasza rlazol (#3216) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

A legtöbb 3,5" külső ház tápja 12 V és 1,5-2 A. Nem állítom biztosra, de jó lehet, ki kell próbálni.

(#3218) rlazol válasza King Unique (#3217) üzenetére


rlazol
addikt

mi baj lehet, ha esetleg nem passzol?
Leég? Kicsapja a biztit? HDD?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#3219) batagy válasza rlazol (#3218) üzenetére


batagy
őstag

DC 12V, 1.8-2A -es táp kell.
Most ellenőriztem, ezeknek a fizikai csatlakozója ún. 5.5/2.1. Ez van Sharkoon és Delock, és az Ebay-jes rackemen is.
De a 5.5/2.5 is érintkezni fog még.

Ha ilyet szerzel, nem lehet semmi baj! Nem fog se leégni, sem a biztit lecsapni és a HDD sem fog tönkremenni. :)

A feszültség a fontos. Ha nagyobb A-es a táp, az sose baj , csak kisebb ne le legyen.

(#3220) rlazol válasza batagy (#3219) üzenetére


rlazol
addikt

szuper! :R
mindkettőtöknek köszönöm, kipróbáltam, működik. :C

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#3221) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

Üdv!

Kolléga megkért osszam meg tapasztalataimat az újonnan vett Captiva külső ház illetve a benne lévő 2TB-os WD Red vinyó párost

Na hol is kezdjem....Az első tapasztalatom, hogy mikor bekapcsoltam s közben bámultam az oldalt, meg kellett néznem hogy tényleg bekapcsolt, mert olyan halk hogy azt hittem nem megy...na ez nálam kapta a 10 pontot :K

Asmedia 106x Sata controller
Gyártó információ,"VID: 174C, PID: 55AA"
Lemez vezérlő,"Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller - 1.0 (Microsoft) (USB 3.0) [VEN: 8086, DEV: 8CB1] Verzió: 10.0.10240.16461, 8-17-2015"
HDD leállítása leválasztáskor --> leáll a merevlemez, LED kialszik.
Alvó módot még nem volt időm kipróbálni....szerk.: miközben ezt írom IGEN 8-10 perc között leáll.
A HDD belül csavarral rögzíthető, sőt gyárilag van benne hátul a chip résznél egy rezgéscsillapító kis szivacska, mellékelve plusz 2 ugyanilyen zacsiban.
Sata I/II, USB 3.0, csati USB B, fekfőházas, alu ház - eleje/hátulja műanyag, HDSentinel támogatás igen, kapacitás...mint írtam nálam 2 terra van benne, hűtés passzív, billenő kapcsoló, állítótalp (belül is illetve talpán is csúszásmentes kis korongok vannak), olcsó (5K), Részemről maximálisan ajánlott!

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#3222) King Unique válasza Blue Thunder (#3221) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Köszönjük a hasznos információkat! :R

"Asmedia 106x Sata controller"
Ez az alaplapi SATA-vezérlő? Mert a külső házban lévő chip a VID-PID azonosító alapján 1x51 / 1x53 lehet. Windows tálcán leválasztásnál milyen néven jelenik meg [link]?

(#3223) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

10 perce megvettem a Sharkoon Rapid Case USB3-at, remélem este lesz időm beüzemelni.
Kell még bármit tennem, vagy csak összerakom és megy? Esetleg ellenőrizni kell hogy valóban kikapcsolja-e magát fél óra után?:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3224) King Unique válasza LLKobe (#3223) üzenetére


King Unique
titán

Üdv.

Csak összerakod és megy. :)
A chip ASM1053 lesz vsz, bár megnézni nem tudod, mert alul van [link]. Viszont ASMedia MP Toolban meg tudod nézni, milyen PID, firmware és beállítások vannak gyárilag [link]. Azt akár ide is berakhatod.
Semmit nem kell ott csinálni, ne indíts el (start), meg ilyenek, csak lecsekkolod szimplán! A feoldási jelszó "asmedia". Összefoglalóban találsz egyéb infókat.

Egyébként akadnak olyan házak, amik esetleg felismerésnél a máshol (gépben) inicializált és partícionált HDD-knél problémáznak, de vsz nem lesz ilyen gond az RC-nél. Amúgy mindig azt szokták javasolni, hogy USB-SATA házaknál a merevlemezt mindig abban érdemes partícionálni.

[ Szerkesztve ]

(#3225) LLKobe válasza King Unique (#3224) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi!

Hát újraparticionálni nagyon nem akarok, tekintve hogy van rajta 1,5TB adat. Egy darab partíció van csak rajta, nincs darabolva. Remélem menni fog annélkül is...

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3226) King Unique válasza LLKobe (#3225) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg működnie kell úgy is, de akadnak olyan házak, amik oda-vissza - pc <---> rack - nem kezelik jól.

(#3227) LLKobe válasza King Unique (#3226) üzenetére


LLKobe
veterán

Összeraktam a cuccot, hibátlanul üzemel. Arra még rá kellett jöjjek hogy a HDSentinel-t ki kell kapcsolni, mert nem hagyja lealudni a külső vinyót.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3228) King Unique válasza LLKobe (#3227) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ezek szerint nem csak nálam csinálja...
Én is ezt tapasztaltam, hogy egyik külső rack-em, de gyári külső vinyóm sem akart alvóba menni. Először, azt hittem, hogy esetleg azoknál nem működik a dolog, vagy a Windowsban nem stimmel vmi. Aztán egyik gépen, ahol lecseréltem a HDS-t CrystalDiskInfo-ra, akkor villant be az isteni szikra... :) Ott már probléma nélkül működött az alvás. Pedig korábban úgy emlékszem, mintha HDS alatt is ment volna. De újabban a 4.60 / 4.60.8b verziók alatt nem.
Kicsit fura dolog ez, mert HDS akkor tilthatná, ha az APM a gyári 128-as értékről el van állítva [link], vagy lemezek leállásának akadályozása be van állítva [link]. Esetleg éppen valamilyen tesztet futtat, de akkor meg villog a lemez ikon.
Viszont nálam egyik sincs, de vsz mégis használja a lemezt és azért nem tud leállni. Írtam a topikjába a fejlesztőnek [link], de nem jött rá válasz...

Tehát, akit zavar, ha alvóba mennek a külső merevlemezei, szimplán csak rakja fel a HDS-t, nem is kell semmit állítgatni és el van intézve a dolog. :DDD

Amúgy a te RC-d VID-PID azonosítója mi a HDS lemezinfóknál, 174C - 55AA?

[ Szerkesztve ]

(#3229) Blue Thunder válasza King Unique (#3222) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Windows tálcán való leválasztáskor: AS2105

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#3230) King Unique válasza Blue Thunder (#3229) üzenetére


King Unique
titán

Kösz az infót! :R

Bár az eddigi infók alapján ez lehet ASM1051 és ASM1053 is. Mivel az újabb gyártású házakba már 1x53 chipek kerülnek, vsz az utóbbi lehet a Captiva is.

[ Szerkesztve ]

(#3231) Blue Thunder válasza King Unique (#3230) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Ha nem leszek lusta akkor holnap szétszedem megnézem pontosan :DDD

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#3232) King Unique válasza Blue Thunder (#3231) üzenetére


King Unique
titán

Áh, nem szükséges, mert lehet nem is fog látszani rajta felirat.

Ha megnézed, azt persze megköszönjük.

(#3233) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

A notebookomban ssd-re cserélem a HDDt és van egy ehhez hasonló (coolink) külső hdd olvasóm.

A kérdésem az lenne, hogy a 2,5-ös notebook vinyót bátran használhatom vele, vagy túlfeszeli és hasonlók?
hosszútávon veszek egy 3 terás külső vinyót és mindenemet arra pakolom, csak átmenetileg lenne ez a megoldás

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#3234) King Unique válasza --Disztroj-- (#3233) üzenetére


King Unique
titán

Igen [link].

(#3235) --Disztroj-- válasza King Unique (#3234) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Köszi a választ!
Príma (: akkor ha jól értem tönkretenni nem fogja, max nem megy

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#3236) King Unique válasza --Disztroj-- (#3235) üzenetére


King Unique
titán

És milyen 3 TB-os külső vinyót akarsz majd? Az is külső rack + HDD, vagy gyári külső?

(#3237) LLKobe válasza King Unique (#3228) üzenetére


LLKobe
veterán

Azt esetleg be lehet állítani hogy ne fél óra után kapcsolja le a külső vinyót, hanem mondjuk 10 perc után?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3238) King Unique válasza LLKobe (#3237) üzenetére


King Unique
titán

Azt az elején le kell szögezni, hogy a firmware flashelés és frissítés elméletileg esetleges garanciavesztéssel járhat, mivel többek között átírja(hatja) a gyártó azonosítót. Más kérdés, hogy a gyakorlatban ezt kb. egyik bolt sem szokta nézi...
Illetve figyelni kell, mert volt akinél fentebb az alvó mód babrálása, flashelés legyalulta a partíciót, pedig elvileg nem szabadna.

Tehát csak saját felelősségre érdemes próbálgatni!

Ha a PID azonosítója 55AA, akkor át lehet állítani. Pl. fentebb egy fórumtárs 20 percet állított be [link], [link]. Illetve összefoglalóban is vannak infók. MP Tool 1.10/ 2.0 használata ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#3239) --Disztroj-- válasza King Unique (#3236) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Gyári külsőre gondoltam, valami WD lenne a legtutibb azt hiszem, de még nem mentem annyira utána (:
tudsz ajánlani esetleg?

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#3240) King Unique válasza --Disztroj-- (#3239) üzenetére


King Unique
titán

A gyári külsők, azok másik topik.
Illetve a fizikális méret is fontos, milyen kéne, mert van már 2,5 colosban is 3-4 TB. Illetve ezeket is érdemes mérlegelni, mert ha nem kellenek a szoftveres extrák, esetleges jobb kompatibilitás, akkor a 3,5" méretben is jobb a külső rack + HDD megoldás.

(#3241) CyberJedi


CyberJedi
tag

S.O.S. HELP! Srácok, nagy segítség volna, ha valaki kölcsön tudna adni Budapesten 1 napra egy JM20329-es vezérlőchip-es USB 2.0 SATA Rack-et, vagy ilyen vezérlőjű adapter kábelt.
Ahol hozzáférhető a nyomtatott áramkör, ott rá van írva a chip-re. Ahol nem látszik, ott lehet, hogy a Windows (vagy AIDA64) kiírja, ha HDD nélkül dugod rá az USB portra.
Egy Jmicron-vezérlőjú SSD újjáélesztésére kellene, csak ilyennel kommunikál.
Egy ilyen rack pl.
:
Manhattan Drive Enclosure Hi-Speed USB 2.0, SATA, 3.5" Model Number: 130288

06 70 600 5012, a belvárosban vagyok, elég sürgős.

Előre is köszi, ha vki foglalkozik ezzel!

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#3242) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Mi lesz ezzel a sharkoon usb3-al , nem nagyon elérhető sehol?? :F :F Megszűnt a gyártás?? :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3243) LLKobe válasza kk831228 (#3242) üzenetére


LLKobe
veterán

Én 1 hete vettem a 220 volt-ban.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3244) kk831228 válasza LLKobe (#3243) üzenetére


kk831228
addikt

Ott van már csak szinte :R ,esetleg még usb 2 -es van pár helyen... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3245) King Unique válasza kk831228 (#3242) üzenetére


King Unique
titán

Azért megszűnni vsz nem fog egyhamar, gondolom átmeneti készlethiány lehet egyes helyeken.
Illetve már kapni, az új Swift Case Pro modellt is [link]. Szerintem az sem lehet rossz, sőt.

(#3246) --Disztroj-- válasza King Unique (#3240) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

még gondolkodom a dolgon, de szempont hogy a 3 külső vinyómat (össz 1 tera) archiváljam egy nagy és egyszerű tárolóba (aztán mennek a fiókba). Nem szeretnék dokkolgatni, csak egy helyen tudni mindent (: ahogy láttam intelligens elérésben a gyári lenne a tuti, ez pedig kényelmi szempontból nekem fontos lenne

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#3247) King Unique válasza --Disztroj-- (#3246) üzenetére


King Unique
titán

Dokkolgatni? Nem HDD dokkolóról volt, szó, hanem külső HDD ház + HDD = külső HDD megoldásról.
Mit értesz intelligens élérés alatt?

(#3248) kk831228 válasza King Unique (#3245) üzenetére


kk831228
addikt

Ja értem!! :R Erről a swift-ről vannak már tapasztalatok?? Majdnem ugyanannyi mit a rapid újonnan... :U

Érdemes lehet a swift-re beruházni, vagy inkább várni kellene kicsit ,amíg lesz róla tapasztalat?? :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3249) King Unique válasza kk831228 (#3248) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nem, nincs róla... :N Elég új még ez rack.
Viszont ránézésre jónak tűnik, maga a rack felépítése is hasonló, mint a Rapid-Case, ez is tudja az UASP-t, 8 TB-ig támogat HDD-t stb. Az ASM1153E vezérlő kérdéses kicsit, mert volt akinél 2,5" külső ház esetében, nem tudott alvó módból rendesen felébredni, de másnál meg ok volt ez ugyanilyen chipes ház. Szal lehet nála volt vmi gond.
Tehát az RC a biztosabb, de szerintem akár ezt ez újat is meg lehet próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#3250) gedikart válasza King Unique (#3249) üzenetére


gedikart
aktív tag

Hétfő este rendeltem egy ilyen rack-et. Teszek fel róla képeket ha megérkezik. WD1T Red megy bele. USB 2-es aljzatok vannak csak a laptopomon. Milyen progikkal lenne jó tesztelni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.