Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4369) batagy válasza Julot (#4360) üzenetére


batagy
őstag

Üdv!

"Asmedia esata PCIe kártyával pótoltam"
Sajnos ha nem az Intel chipset saját eSATA/SATA portot használod, hanem külső kártyás eSATA portot, akkor fennáll mindig egy inkompatibilitási kockázat.

Ha viszont nincs eSATA port az alaplapon, hanem helyette a natív SATA portot vezeted ki egy PCI helyre (mondjuk egy kártya helyett), annak meg az a hátránya, hogy akkor egy plusz vezeték szakasz és több plusz csatlakozás kerül a SATA jel ilyen útjába. Az eSATA ilyen szempontból elég érzékeny megoldás.

"Nos egy 1,8 méteres eSata kábelem van"
Ez nem ajánlott. Túl hosszú. Az eSATA kábelezés nagyon érzékeny, minél rövidebbet és minél jobb minőségűt használj.
Nekem is okozott már CRC errort (a vinyó Smart adatokban) hibás eSATA kábel.

Egyébként a többieknek, Glaz-dozfhut-nak igaza van, az USB3 is legalább olyan érzékeny sajnos. Ott is nagyon el kell találni a kábelt. Előlapi portra nem is érdemes kötni, csak a beépített hátsó portba. Wifi vagy Bluetooth antenna ne legyen a port közelében, mert zavarják egymást.

A Jmicron firmware-rel csak óvatosan, ahogy néztem S1M0N által feltöltött 539-es chiphez való, ha netán 551-es a chiped, akkor téglásítani fogja. De ha ugyanaz a típus mint állítva van, akkor saját felelősségre mehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.