Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4602) King Unique válasza #41133696 (#4600) üzenetére


King Unique
titán

Általánosan jó választás ez a külső ház, de ha a gépben SATA-n lett inicializálva (GPT) és particionálva a 3 TB-os HDD, akkor az gondot okozhat. Erről bővebben pl. ebben és ebben a hozzászólásban volt szó, valamint itt van rá egy konkrét példa. De mondjuk aztán ez sem feltétlen van mindig így ennél a típusnál, mert nemrég valaki olyat fogott ki, ami simán kezelte a SATA-n particionált GPT-s merevlemezt (példa). Utóbbinál egyébként más volt a firmware és valószínűleg ezzel magyarázható az eltérés, ami a válaszban ki volt fejtve.

Ha esetleg olyat kapnál, aminél még a régebbi állapot van, akkor értelemszerűen a HDD tartalmát előtte le kell menteni egy másik fizikai tárolóra, majd utána törölni a lemezt és újraparticionálni a külső házban. Ez Windows alatt megoldható grafikus felületen a lemezkezelővel, vagy parancssorban a DiskPart segítségével is, amiről egy másik hozzászólásban szintén volt szó. Vagy másik megoldásként esetleg egy másik firmware-t is rá lehetne tenni, már ha akad hozzá ilyen téren megfelelő. De a firmware piszkálásával kapcsolatban megemlítendő, amiről nemrég volt szó pl. ennek a hozzászólásnak a végén.

A videót pedig előre is köszönjük!
A 2 külső házas topik összefoglalójában egyébként vannak tesztek, amelyek szemléltetik, hogy az ilyen eszközöknél miket szokás megnézni, letesztelni stb.

[ Szerkesztve ]

(#4603) #41133696 válasza King Unique (#4602) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#4604) DuncanGhola


DuncanGhola
aktív tag

Sziasztok, én a 5,25 BD lejátszómhoz keresek keretet értékelhető áron belül, mert 20ért majenm kapok külső lejátszót simán, és emiatt nem tudom mATX cube házat venni, mert sajnos még használok lemezeket

Coca Cola, sometimes war

(#4606) King Unique válasza DuncanGhola (#4604) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Gondolom 5,25"-os Blu-ray olvasóról / íróról lehet szó, nem pl. ilyen asztali lejátszóról. Az előbbihez való külső házakkal a Külső 5,25'' mobil rack-ek topikja foglalkozik, de az egy jó ideje már inaktív. A jelen topik ugyan forgalmasabb, de itt meg eleve a 3,5"-os külső házak, dokkolók stb. a téma.

Ha azonban nagyon muszáj, akkor optikai meghajtóhoz való USB-s külső házat akár ebben a topikban is lehetne ajánlani. De ez esetben célszerűbb inkább a Milyen Blu-ray írót? topikban érdeklődni. Pláne, hogy ott többen is használnak pl. USB 3.0-s megoldásokat, illetve vannak is a topikban ilyen irányú tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

(#4607) King Unique válasza #41133696 (#4605) üzenetére


King Unique
titán

Jó lett mindkét videó és elég részletesre sikerült a bemutató. Menet közben a főbb információk feliratozása pedig megint jó ötlet volt és egyben hasznos is. Ugyan ebben a második videóban a Windows 10 alatt történő beüzemelés már nem teljesen látszik, de a lényeg azért többé-kevésbé kivehető. Illetve a korábbi válaszban említett dologra is kitér a videó, vagyis hogy az első használatbavétel előtt a külső házban újra kellett inicializálni és particionálni a HDD-t. Akkor ezek szerint nem olyat sikerült kifogni, ami említve volt ellenpéldaként.

Köszönjük a videókat! :R

[ Szerkesztve ]

(#4608) #41133696 válasza King Unique (#4607) üzenetére


#41133696
törölt tag

Arról is van videó, csak még nem rakta össze, sőt most készül, a felület teszt Hard Disk Sentinel 5.01 PRO-ra is, hőmérséklet monitorozás terhelés alatt (HDS olvasás), biztonsági mentés alatt, lesz még anyag :K
Sőt lesz olyan videó amin végigvezetem az embereket a kezdeti inicializéálási lépéseként is amin kitérek a BitLocker használok teendői is :K
Köszi szépen, örülök, hogy tetszett :R

[ Szerkesztve ]

(#4609) #41133696 válasza #41133696 (#4605) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#4612) #41133696 válasza #41133696 (#4611) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#4613) #41133696 válasza #41133696 (#4612) üzenetére


#41133696
törölt tag

Készül a 8. videó :)

(#4614) #41133696 válasza #41133696 (#4613) üzenetére


#41133696
törölt tag

No a 8. leghosszabb:

SHARKOON Swift Case Pro USB 3.0 + Western Digital WD30EFRX 3TB Red SATA3 - HDS Surface Test - Youtube

8 órás és 40 perces. Az utolsó 1 óra azt mutatja be, mennyi idő kell neki az eredeti hőmérséklet felvételéhez.

(#4615) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Gondoltam írok ide 3.5" Dokkolóval kapcsolatban.
Volna egy RaidSonic ICY BOX IB-124CL-U3 és ebbe 2db Seagate Archive (V2.) 8TB HDD

Kérdésem csak az volna, hogy az eszköz külső táppal / adapterrel rendelkezik (Dokkoló) és ebben 2 db HDD-t használva (az említett 2 db egyforma HDD) nyugodtan csatlakoztatható a TVm-hez / PC-hez USB 3.1 (Gen.2) ? (áramellátási szempontot figyelembe véve) Milyen áramfelvétele lehet a HDD-nek? (jó kérdés mi? ;] Gyártót kérdezzem?) és Milyen feszültséget adhat a Dokkoló a HDD(k) -nek? :DDD

A dokkolóval korábban (2x is) tapasztaltam, hogy 2 db 3TB -os Toshiba HDD-m RAW meghajtó lett...(ezek nem TV-hez voltak csatlakoztatva, csak az aláírásban szereplő géphez - azóta megváltam tőlük)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4616) King Unique válasza MaxxDamage (#4615) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ez eleve egy külső tápos dokkoló, tehát áramellátás szempontjából nem a gazda hardveren lévő USB-portoktól függ. Az a 2,5"-os, csak USB-ről táplált megoldásoknál lényeges. Az általad linkelt adatlapokon egyébként fel vannak tüntetve a HDD-k áramfelvételi értékei, ami pl. a Seagate esetében max. 2 A felpörgéskor. De ez ugye ilyenkor a legnagyobb, ellenben működés közben már lehet ennél kevesebb. A dokkolónak az adatlapja szerint pedig 12 V | 3 A tápegysége van. Aztán, hogy 2 db 3,5"-os HDD esetében mennyire stabil a tápellátás, az már más dolog. De, ha gyárilag is kétlemezes használatra lett kitalálva, akkor elvileg rendben kellene lennie.

A másik topikban említett problémánál egyébként már volt szó arról, hogy RAW kötet lehet pl. a szoftveres leválasztás hiánya, valamint csatlakozási (érintkezési) problémák miatt is. Az utóbbival kapcsolatban pedig arról is volt szó, hogy a SATA fizikai interfész nem igazán olyan intenzív és gyakori csatlakoztatásra lett tervezve, mint pl. az USB. Tehát, ha a gyakori csatlakoztatás miatt esetleg megkoptak az érintkezők, netán kissé deformálódtak, akkor amiatt nyilván lehetnek érintkezési problémák a merevlemez és a dokkoló között. Továbbá egy hibás USB-kábel is okozhat gondokat, amit megint nem árt ellenőrizni, illetve szükség esetén cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#4617) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok! Most tervezek vásárolni egy WD Purple 2 terrás vinyót és hozzá szeretnék dokkolót vásárolni. Mit tudtok ajánlani ami nem túl drága? Kínából esetleg érdemes ilyet venni? Itt még fogjuk rá pénztárca barát áron van egy: [link]
De ha mást tudtok ajánlani, minden véleményt meghallgatok. :)

-Norbi-

(#4618) King Unique válasza Norby86 (#4617) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A topik elsősorban külső házakkal foglalkozik, ellenben a dokkolókkal kevesebb a tapasztalat. Utóbbiakkal ami van, az a topik összefoglalójában megtalálható beszámolók és tesztek formájában, illetve legutóbb pl. ebben a hozzászólásban lett összefoglalva. Valamint vannak a topikban az egyes Orico modellekről további információk is.

Dokkolót egyébként akkor célszerű venni, ha a HDD gyakori cserélgetése, illetve többféle méretszabványú HDD egyazon USB-eszközzel történő használata a cél. De, ha nincsen ilyen igény és tartósan USB-n lenne használva a merevlemez, akkor a külső ház is megfelel. Sőt, ha a stabil és fix rögzítés a szempont, akkor nyilván az utóbbi megoldás az előnyösebb. Valamint egy 5400 RPM-es merevlemez normál esetben azért egy passzív hűtéses külső házban sem fog megfőni, pláne ha az jó hőelvezetéssel rendelkezik. A dokkolóban ugyan szabadon van a merevlemez, ami elvileg kedvezőbb lehet szellőzés terén, viszont aktív hűtés ez utóbbi megoldásnál sincsen.

[ Szerkesztve ]

(#4619) Norby86 válasza King Unique (#4618) üzenetére


Norby86
őstag

Igazából magam sem tudom mit lenne célszerűbb vennem, külső házat vagy dokkolót, de nem akarok 6000 Ft fölé menni árba mert a vinyó is sok pénz lesz most és nem lesz rá akkor keretem.
Szóval egy másik topikba írta nekem egy hozzászóló hogy: "Én inkább dokkolót ajánlanék külső ház helyett, az mégsem egy bezárt kalitka és még praktikus is." Ezért kezdtem el ebben gondolkodni. Bár bevallom kicsit félteném a vinyót hogy a fél háta kilóg és nekicsapódik valami fém akkor a zárlat garantált.
Szóval én is inkább a ház felé hajlok mert ez fixen itt lesz a házban, én nem szándékozom kivenni mondhatni soha. Kinéztem két házat, linkelem. Nem tudom melyik lenne szerintetek a jobb választás?
1. [link]
2. [link]

-Norbi-

(#4620) 0ttó


0ttó
tag

Üdv mindenkinek,

Külső HDD tápegységgel rendelkező rackjét/keretét le lehet-e úgy felmerülő gondok nélkül kapcsolni, hogy a Windowsban lévő hardver biztonságos eltávolítás gomb megnyomása, majd a hardver tényleges leválasztása után, ha leállt a merevlemez, akkor nem a rackenlévő tápkapcsolóval áramtalanítom, hanem a tápegység 230V-os dugalját kapcsolom ki?

Lesz valamilyen baja a racknek?
Gondolom a merevlemeznek nem lehet gondja, mert annak a kikapcsolódása/leállása meg lesz várva.

Köszi a válaszokat!

(#4621) King Unique válasza Norby86 (#4619) üzenetére


King Unique
titán

Az elsőről már a másik topikban is linkelve volt az alábbi teszt. Ennél a merevlemez rögzítése érdekesen van megoldva, valamint a kék LED-ek fénye is kissé erős stb., de nagyjából rendben van a külső ház. A másikról viszont csak egy rövid beszámoló készült itt a topikban, de abban néhány lényeges infó azért le van írva. Ha USB 3.0-s kivitelben egyéb olcsóbb modellek is érdekelnek, akkor azokról pedig pl. ebben és ebben a hozzászólásban volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#4622) Norby86 válasza King Unique (#4621) üzenetére


Norby86
őstag

Köszönöm! Ezek alapján akkor a Captiva a nyerő. :) Legalábbis úgy gondolom és remélem nem nyúlok vele mellé.

-Norbi-

(#4623) King Unique válasza Norby86 (#4622) üzenetére


King Unique
titán

Azért némi kontra annál is említve volt a linkelt hozzászólásban. Legalábbis egyesek már kifogtak olyan példányokat, de másoknál rendszerint OK volt.

(#4625) Norby86 válasza King Unique (#4623) üzenetére


Norby86
őstag

A kábeles problémát olvastam, de igazából az legyen a legkisebb gond, azt könnyű cserélni. Ellenben ha a ház esetleg nem jól szellőzik, befő a vinyó, vagy lötyög benne, nem tartja feszesen a házba, akkor megette a fene. Ahogy néztem pl. az előzőleg kiszemelt Kolink HDSUB3U3 annyiból problémás lehet hogy belül nem pattan tökéletesen bele a csavarok helyére a müanyag pöcök. Idézem a hozzászólást: "a bepattintható közdarab (amivel a házban található sínbe lehet becsúsztatni) nem túl jól kapcsolódik (a HDD-n található menetes furatokba kell bepattintani, viszont nem is tökéletes a két pöcöknek a távolsága)". Szóval ez engem picit meg ijesztett, meg így hogy nincs konkrétan hőmérsékleti vélemény hogy mennyire melegszik benne a merevlemez, nem merem ezt az olcsóbbat vásárolni. De lehet aki ezt a hsz.-t írta írok neki egy privátot, végülis karácsony és szilveszter között gondolnám a winchestert meg a házat is megvásárolni.

-Norbi-

(#4626) kchryss


kchryss
addikt

3TB-os Toshiba P300 belső vinyó mellé melyik külső házat érdemes megvenni pcx-től?
- Captiva 13NS - 6e Ft
- LC Power LC-35U3 Sirius - 6,5e Ft
- Fantec DB-ALU3-6G - 6,8e Ft
- Fantec DB-AluSky U3-6G - 7e Ft
- Sharkoon Swift Case Pro U3 - 8,5e Ft

A két Fantec között mi a különbség? A Sharkoon jobb annyival mint amennyivel drágább? Ezen árak alapján melyik a legjobb ár/érték arányban?

(#4628) King Unique válasza kchryss (#4626) üzenetére


King Unique
titán

Az olcsóbb USB 3.0-s külső házak, mint pl. a Captiva és a Sirius, épp nemrég volt téma. Valamint a Kolink is, amiről linkelve volt egy rövid beszámoló. Ugyan egyik-másiknál lehet némi kontra, de általánosan megfelelnek a célra és az áruk is kedvező. Viszont, ha kiforrottabb és bizonyos szempontból minőségibb külső ház kell, akkor azért a Swift Case Pro jobb választás lehet.

A FANTEC 3,5"-os külső házai közül leginkább a DB-AluSky U3e modellel van tapasztalat, amiről teszt is készült itt a topikban. A DB-ALU3-6G modellnél említette valaki, hogy van neki ilyen, de kb. ennyi. A DB-AluSky U3-6G modellel viszont még ennyi tapasztalat sincsen. De amúgy mindhárom majdnem kb. egy kaptafára készült, illetve az utóbbi 2 megint elég hasonló. Bár utóbbiak közül az egyiknél az elülső zárólemezen szellőzőnyílások vannak és fémnek néz ki, ami előnyösebb a másik megoldásával szemben. Aztán az amúgy pozitívumnak mondható mindkettőnél, hogy a jelenlegi háttértárak tárolókapacitásának kezelése elvileg korlátlan, valamint van hozzájuk a gyártó oldalán firmware.

Egyébként a 3 TB-os HDD kezelése OK lesz mindegyiknél. Illetve, ha eleve a külső házban lesz használva a merevlemez, valamint pl. Windows esetében ott lesz inicializálva és létrehozva rajta az új kötet, akkor az megint sima ügy. Ellenben, ha a gépben, vagyis SATA-n csatlakoztatva is használva lesz, akkor nemrég többek között azzal kapcsolatban is összegezve lettek bizonyos infók.

[ Szerkesztve ]

(#4629) kchryss válasza King Unique (#4628) üzenetére


kchryss
addikt

Még nem tudtam dönteni. 3 vinyóm lesz abból kerülne az egyik a rack-be. Főleg pc-hez lenne használva vagy napi adatmentésre úgy hogy az egyik belső-ről átmenteném rá, vagy folyamatosan használva már eleve erre letöltve az adatokat. A 3 vinyó: 2TB-os Seagate (ST2000DM001), 3TB-os Toshiba (DT01ACA300) és most vennék még egy 3 TB-os Toshiba-t (P300 HDWD130UZSVA).
A seagate-et szeretem, mert jó gyors és halk, arra szoktam telepíteni a játékokat. Viszont ha nincs használva akkor idegesítő cincogó hangot ad amikor energiatakarékos módba kapcsolja magát és parkoltatja a fejet és ezt akkor is csinálja ha windows-ban ki van kapcsolva a merevlemez alvó állapota. Ezt megoldottam a CrystalDiskInfo nevű programmal úgy hogy kikapcsoltam rajta APM felügyeletnél az energiatakrékos módot, viszont nem tudom, hogy rack-en kersztül is működne ez a módszer. A mostani toshibával az a bajom, hogy elég hangos ha dolgozik és érzésre lassabb, mint a seagate, illetve van rajta pár függőben lévő szektor ami miatt jó lenne egy teljes újrainicializálást csinálni rajta. Egyébként ezen is kikapcsoltam az energiatakarékos módot, mert így legalább nem pakolgatja feleslegesen a fejet ennél sem. Szerintem többet árt a sok fejparkolás, mint ha folyamatosan megy a hdd. Célszerű lenne a 2TB-os seagate-et a rack-be tenni, mert ha jól értem 2TB-nál valószínűbb, hogy ha a gépben partícionáltam akkor a rack-ben is felismeri illetve ugyanez igaz lenne fordítva is ha a rack-ben partícionálnám és később a gépbe raknám vissza. Viszont még nem tudom hogy az új toshiba halk és gyors lesz-e játékokhoz, mert ha nem akkor a seagate-nek maradnia kell a gépben.

Szóval a rack-kel kapcsolatban az elsődleges szempont, hogy halk legyen, jól vezesse el a hőt és ha be van kapcsolva a gép akkor ne kapcsolja le a vinyót viszont ha kikapcsolom a gépet akkor meg mindig kapcsolja le. Sebesség annyira nem fontos, de azért nyilván ne usb2-es szinten menjen hanem a 3-as közelében. Szerelhetőség szintén nem érdekes, mert nem lenne gyakran cserélgetve benne a hdd.

Elolvastam a teszteket illetve utánanéztem mindegyiknek hátha okosabb leszek. Belinkelek pár dolgot hátha másnak segít a döntésben ha ezek közül válogat.
Fantec DB-AluSky U3-6G kicsomagolás-összeszerelés videó benchmark-kal: [link]
Német vásárlói értékelések szintén a Fantec-hez: [link]
Itt ha jól értem valaki arra panaszkodik, hogy a chipset eléggé forrósodik illetve valakinél a táp füstölt el ami nem túl bíztató. Ezen kívül szerintem elég szerencsétlen megoldás, hogy hátulján van a kapcsoló gomb és a led is.

Sharkoon Swift Case Pro részletes magyar kicsomagolás videó: [link]

Captiva kicsomagolás videó: [link]

A Sharkoon nem tűnik annyival jobbnak, mint amennyivel drágább. A Fantec-ek a fent említett okok miatt nem túl szimpik. Egyelőre a Captiva és az LC Power között vacilálok, majd délután döntök hátha addig még jön valami jó tanács vagy tapasztalat valakitől.

[ Szerkesztve ]

(#4630) Norby86


Norby86
őstag

Megvettem a Captiva házat és a vinyót is. Kérdésem, hogy szükséges esetleg firmware-t cserélni rajta? Illetve ezt hogyan lehet a későbbiekben megtenni? Meg hallottam hogy létezik olyan hogy az alvó módba küldést és fej parkoltatást is ki lehet kapcsolni. Ezek az infók mind érdekelnének engem.

-Norbi-

(#4631) King Unique válasza Norby86 (#4630) üzenetére


King Unique
titán

Ha továbbra is ASMedia chipes és PID: 55AA az azonosítója, akkor az összefoglalóban le van írva erre vonatkozóan a firmware-frissítés menete. Viszont ez eleve csak szükség esetén, illetve saját felelősségre alkalmazandó, ami az összefoglalóban és legutóbb pl. ebben a hozzászólásban is le volt írva!

A firmware frissítésénél, illetve másik firmware-rel X perc üresjárat után érvénybe lépő alvó módot, vagy annak a tiltását lehet beállítani. Ellenben a HDD fejparkolására ez nyilván nem vonatkozik, mert annak működése eleve magától a merevlemeztől függ. De, ha Windowst használsz, akkor pl. ezekkel a módszerekkel a leállítás mellett a fejparkolást is lehet tiltani / mérsékelni. Illetve egyes WD-knél van utóbbi átállításához gyári szoftver is, de a Purple sorozat modelljei amúgy sem nagyon parkolnak, amit a téma topikjában is említettek. Tehát azoknál pláne nem kell ezzel foglalkozni.

Egyébként a gyárilag mellékelt USB 3.0 kábellel nálad nem volt ilyen gond?

[ Szerkesztve ]

(#4632) Norby86 válasza King Unique (#4631) üzenetére


Norby86
őstag

Rendben, mindjárt elolvasom az összefoglalót. :) Igazából csak a lényeges dolgokat akarom elvégezni mielőtt üzembe helyezem. Nem szeretném ha pl nem használom a vinyót és 3 perc után üresjáratba kerülne, inkább ezt kitolnám olyan 10 percre ha lehetséges. A fejparkolással akkor nem bolygatom, WD purple winchestert vettem végül. :)

Az első volt amit kipróbáltam hogy a kábelem jó e. Először rádugtam USB 2.0-ra, ott ilyen 35 MB/s másolási és olvasási sebességgel döcögött, majd átdugtam USB 3.0-ba és ott már 145 körüli sebességet mértem, tehát szépen működik az USB 3.0-ás kábel nálam.

-Norbi-

(#4633) Norby86 válasza King Unique (#4631) üzenetére


Norby86
őstag

Kicsit el akadtam a leírásból kiindulva. Megnéztem a chipet és ASM 1053 chip van benne. Most nekem akkor melyik firmware-t kell pontosan letöltenem? És az MP Tool-ból a 2.0.2 verziót? Mert már 2.0.4 is van.
Firmaware frissítésnél a winchestert érdemes lehúzni?
Másik kérdésem, hogy egyáltalán az alvó módot érdemes kikapcsolni ennél a WD Purple lemeznél? Mert ha nem akkor szerintem a firmware frissítés is felesleges.

-Norbi-

(#4634) King Unique válasza Norby86 (#4632) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban már említve volt, hogy pl. PC-s környezetben milyen módszerekkel lehet tiltani az alvó módot, illetve a HDD leállását. Viszont, ha esetedben egy routerhez csatlakoztatva lesz használva a külső merevlemez, akkor ott lehet amúgy sem fog működni az alvó mód. Illetve az ilyen ún. másodlagosan támogatott hardver- és szoftverkörnyezetben eleve nem ritka, hogy nem feltétlen működnek bizonyos funkciók, amik egyébként PC-s környezetben igen (példák).

Arról szintén volt szó előzőleg, hogy a firmware-t milyen feltételek mellett szabad csak piszkálni. Illetve ilyenkor először egy MP Tool screenshotot szokás betenni, ahol látszik a jelenlegi firmware-verzió stb. Ha ASM1053 chipről van szó, akkor azokhoz a program 2.02-es verzióját célszerű használni. Valamint ott van az összefoglalóban, hogy a tiltott alvó módhoz melyik firmware-t kell letölteni. A frissítést lehet akár üres állapotban, a HDD nélkül is csinálni, de normál esetben azzal együtt szokás.

Ha nálad is OK az USB 3.0 kábel, akkor a többieknél nyilván csak arról van szó, hogy ők fogtak ilyen szempontból gyári hibás példányokat. Vagyis ennél a külső háznál nem lehet hibás alapból a mellékelt USB 3.0 kábel, mert ha az lenne, akkor nyilván mindenkinél jelentkezne a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#4635) Norby86 válasza King Unique (#4634) üzenetére


Norby86
őstag

Akkor inkább hagyom így, ahogy most van :) Annyit nem ér hogy piszkáljam. Plusz valóban routeren lesz használva, ráadásul a router firmware-ben lehet állítani a fejparkoltatás kikapcsolását, alvó módot stb. Szóval külön akkor ehhez nem nyúlok, mivel úgy sem windows alatt lesz használva.

Igen, valószínű hogy általában jó kábelt adnak hozzá, vagy már sok panasz érkezhetett a gyártóhoz és erre már figyelnek azóta. Úgyhogy bátran ajánlom másnak is ezt a házat, mert tényleg szinte hangtalan benne a winchester. :))

-Norbi-

(#4636) King Unique válasza Norby86 (#4635) üzenetére


King Unique
titán

Nem is arról van szó, hogy semmilyen körülmények között nem szabad piszkálni a firmware-t, de azért nyilván érdemes előtte jól meggondolni és csak szükség esetén belevágni. Illetve a mostani esetnél először nyilván célszerű kipróbálni a külső házat, hogy működik-e egyáltalán a routerhez csatlakoztatva az alvó mód stb. Majd aztán mérlegelni, hogy érdemes-e ezt állítgatni, vagy sem.

Egyébként főleg külső router firmware-eknél valóban szokott lenni ilyen "HDD Spindown" opció, de az már más dolog, hogy USB-n működik-e az adott külső házzal. Ez a fejparkolás kikapcsolása viszont érdekesen hangzik, de ha tényleg van benne ilyen opció, akkor Linux alapon annál valószínűleg csak a szokásos hdparm parancsokról, illetve az APM átállításáról lehet szó. Viszont az USB-s csatlakozásnál sok esetben csak addig van érvényben, amíg fut az OS és a program, illetve nincsen újracsatlakoztatva a külső drive. Ellenkező esetben visszaállhat az APM az eredeti értékre.

[ Szerkesztve ]

(#4637) Norby86 válasza King Unique (#4636) üzenetére


Norby86
őstag

Igen, ez már más téma. :) Úgy teszek ahogy mondtad, először kipróbálom majd routeren mit csinál. De ma éjjel full format először is EXT4 GPT-re, aztán meglássuk.
Routerbe én nem látok bele parancsilag hogy mit csinál a háttérben, bár lehet a log-ban kimutatná, de itt egy menü részlet arról amiről beszélek.
Na de ez tényleg már más témába tartozik. :)

-Norbi-

(#4638) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok!
Nem tudom, hogy volt-e már kérdés , érdeklődnék, hogy ez a külső vegyes ház: Blueendless BS-U35WF Wireless Storage Router Repeater With NAS Function Hdd Box Black érdemes -e vele foglakozni megvétel ügyében? :R
Vétel ár : Grand Total:US$43.98 lenne.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4639) King Unique válasza Beni2360 (#4638) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Legutóbb egy hasonló kérdésre adott válaszban pont egy kb. ugyanilyen külső ház volt említve lehetséges opcióként, ha egy profi NAS nem fér bele a keretbe. De ugyanakkor arról is volt szó, hogy az ilyenekkel ebben a topikban nem nagyon van konkrét tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#4640) Beni2360 válasza King Unique (#4639) üzenetére


Beni2360
félisten

Üdv!
Köszönöm válaszodat.
De amint az aláírásomban látszik van egy NAS-m.
Csak vettem egy 2 Tb vincsit amit végül is nem raktam be a másik oldalra mert szerettem volna meghagyni NTFS-re formázva. Most egy 5.25" külső USB 3.0 optikai házban van ami fogad vincsit is.
Csak gondoltam, hogy felszabadítom a házat az eredeti megvásárlás céljára és ezt a hálózatra rádugva tudnám mindenhonnan elérni, plusz egy két dolgot tudnák wifin keresztül is rá másolni.
Gondoltam, hogy nem lesz tapasztalat mert a keresőt használva semmi találat nem volt.
Hát nem létszükséglet még gondolkozok rajta.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4641) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Kérdés volt, de az összefoglalóban benne volt a probléma és magoldása (biztonságos leállítást nem engedte a win10, szóval töröltem a hsz-t... :R

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#4642) Beni2360 válasza King Unique (#4639) üzenetére


Beni2360
félisten

A megoldás a végén megszületett egy másik média box személyében. ZIDOO X8 váltotta egy ZIDOO X10 aminek a hasában szépen muzsikál a vincsi. :C
Az x8 már el is kelt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4643) Sonja


Sonja
veterán

Vettem egy Fantec DB-AluSky U3-6G külső házat. Összességében tetszik. :)

Valóban ASMedia ASM1153E chip van benne (megnéztem), tehát támogatott az UASP. Jelenleg 10TB-os HDD is használható benne, a firmware frissíthető (legalábbis van hozzá a saját oldalán egy régebbi). A megmunkálás első rangú, sehol semmi sorja vagy éles rész (még a műanyag részeken se)! Ez hatalmas pozitívum számomra, mert mindig meg szoktam vágni a kezem, de ezzel nem. :DD Abszolút egyszerű beszerelni a HDD-t, semmi probléma ezzel. Azt megjegyzem, hogy nem csak csavarozással (4 csavart adnak, de csavarhúzó nem jár hozzá!), hanem egy kis műanyag "pöcökkel" is lehet rögzíteni a HDD-t, ami mind a két csavarhelyre belemegy. Én ezt választottam, mert nem fogom sűrűn cserélgetni (amúgy elég hamar eltörhet a kis műanyag fül, ami beakad a műanyag sínbe). :K A külső szépen megmunkált fekete alumínium, rajta egy Fantec felirattal, amit csak oldalról lehet jól látni. Hátul kell két csavart kicsavarni, majd előre kell kifelé tolni az egész keretet, így jön ki. Elől van a szellőzőnyílás, ami szvsz nem rossz dolog. Igaz, így ki is hallatszik a HDD hangja (valamit valamiért, ugyebár). Hátra került az USB 3.0 B-s csatlakozó, a táp, a bekapcsoló nyomógomb, és a visszajelző kék led. Én mind a kettőnek örülök, hogy hátra került, legalább a led se világít a pofimba. :P Jár hozzá egy tartó, ami megint csak kiváló minőségű. A belsejében van két vastagabb filc/szövet csík, amibe egyenesen beleszorul a ház, és valószínűleg el is nyeli a rázkódást. Az alján is van két ilyen csík, de az vékonyabb. Szerintem ez is rendben van. A hozzá adott fekete USB 3.0-ás kábel nem valami hosszú (1m), de a célnak megfelel és legalább vastagabb fajta. A táp szép nagy falbadugós, és van rajta egy kis zöld led. Az USB kábel kihúzása a gépből nem állítja le a HDD-t, az továbbra is jár. A HDD lekapcsolást nem próbáltam, mert csak addig használom, míg lementődik a cucc, majd kikapcsolom. :B

Linux-ot használok, így csak itt tudtam tesztelni egy régebbi 320GB-os WD Caviar 16SE HDD-n (WD3200AAKS), amit használok (egyelőre).

lsusb kimenete:
Bus 004 Device 002: ID 174c:55aa ASMedia Technology Inc. Name: ASM1051E SATA 6Gb/s bridge, ASM1053E SATA 6Gb/s bridge, ASM1153 SATA 3Gb/s bridge, ASM1153E SATA 6Gb/s bridge

dmesg kimenete:
[11223.591722] usb 4-2: new SuperSpeed USB device number 2 using xhci_hcd
[11223.603657] usb 4-2: New USB device found, idVendor=174c, idProduct=55aa
[11223.603662] usb 4-2: New USB device strings: Mfr=2, Product=3, SerialNumber=1
[11223.603665] usb 4-2: Product: ASM1153E
[11223.603667] usb 4-2: Manufacturer: asmedia
[11223.603669] usb 4-2: SerialNumber: 0123456789012
[11223.630119] usb-storage 4-2:1.0: USB Mass Storage device detected
[11223.630219] usb-storage 4-2:1.0: Quirks match for vid 174c pid 55aa: 400000
[11223.630275] scsi8 : usb-storage 4-2:1.0
[11223.630637] usbcore: registered new interface driver usb-storage
[11224.632511] scsi 8:0:0:0: Direct-Access asmedia ASM1153E 0 PQ: 0 ANSI: 6

A másolás a benne lévő HDD-re 85MiB/sec volt, ami ennél a HDD-nél a maximum, SATA-ra téve is, tehát ez rendben van. Egyelőre gyorsabb cuccal nem tudtam tesztelni. :( Nyáron veszek a gépbe másik SSD-t, azzal előtte majd szépen letesztelem az UASP részt. :)

Részemről ajánlott, bár csak hosszabb használat után lehet ezt kijelenteni. :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#4645) King Unique válasza Sonja (#4643) üzenetére


King Unique
titán

Nem olyan régen pont az volt a téma ebben a hozzászólásban, hogy ezzel a külső házzal nincsen konkrét tapasztalat, csak a gyártó másik 2 hasonló termékével. De akkor már ezzel is van, köszönhetően a mostani beszámolónak. :)

A belső rögzítésnél azok a kis műanyag rögzítőfülek lehet nem a legstrapabíróbbak, de ha nem lesz gyakran szétszerelve a külső ház és cserélgetve benne a HDD, akkor nyilván nem igazán kell emiatt aggódni. Ahogyan a SATA / USB csatlakozásnál particionált HDD oda-vissza történő kezelése miatt sem, ha leginkább csak az USB-s külső házban lesz használva. A 10 TB-os HDD kezelése pozitívum, de azt írják is a gyártó oldalán, hogy a jelenlegi HDD-k tárolókapacitására vonatkozóan nincsen korlát. Az ASM1153E vezérlő jónak mondható, SATA 6 Gbps alapú, támogatja az UASP-t stb. Vagyis egy SATA3-as SSD-vel elvileg teljesen ki lehetne vele használni az USB 3.0 szabvány maximumát (~ 450 MB/s). Az UASP tényleges működését Linux alatt egyébként pl. ezzel / ezzel a módszerrel lehet megállapítani. A PID: 55AA azonosító megint előnyös, mert ezen típusoknál lehet frissíteni a firmware-t az összefoglalóban említett módon. Illetve ehhez a külső házhoz a gyártó oldalán is van firmware, ami szintén pozitívum. A jelenlegi firmware-verzió még egyébként hasznos infó lehet, de az ASMedia MP Tool csak Windowsnál használható, ellenben Linuxnál már nem. A HDD leállítására vonatkozóan a szoftveres leválasztás, illetve az X perc üresjárat után érvénybe lépő alvó mód lehet még érdekes. Ezekről nemrég a másik külső házas topikban is volt szó a Linuxszal történő használathoz kapcsolódóan.

Köszönjük a beszámolót! :R

[ Szerkesztve ]

(#4646) Sonja válasza King Unique (#4645) üzenetére


Sonja
veterán

Itt vannak az infók Linux alól.

lsusb -d 174c:55aa
/: Bus 04.Port 1: Dev 1, Class=root_hub, Driver=xhci_hcd/4p, 5000M
|__ Port 2: Dev 2, If 0, Class=Mass Storage, Driver=usb-storage, 5000M

Itt csak sima usb-storage a driver, nem uas. Lehet azért, mert egy SATA2-es HDD van benne?! :F

sudo lsusb -v -d 174c:55aa | grep bInterfaceProtocol
bInterfaceProtocol 80 Bulk-Only
bInterfaceProtocol 98

Teljes riport. Elvileg itt rendben van.

Eszembe jutott, hogy van nekem laptopom is Win 8.1-el (Ritkán használom, na. :DDD), így megnéztem ezzel az ASMedia MP Tool-al.

Na, ez egy kissé fura. A Product String-nél miért van ASMT1051?! :F :U

A másik dolog, hogy Win-nél, ha a leválasztást választom, akkor le is kapcsolja a HDD-t! :K Linux-on nem kapcsolta le (Ubuntu Studio 14.04.5 LTS + XCFE). :N

Ennyit sikerült kiderítenem. :B Remélem azért hasznos volt ez is. :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#4647) King Unique válasza Sonja (#4646) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy BOT / UASP módban csatlakozik-e a külső ház, az az abban lévő USB-vezérlőtől és annak firmware-étől, valamint az OS-től függ elsődlegesen. Illetve a hardvernek (gép) is támogatnia kell, de az általában OK szokott lenni a mai vasaknál. Magának a külső házban lévő háttértárnak (HDD) viszont semmi köze nincsen ehhez. Linuxnál az alábbi screenshot jól szemlélteti, hogy az lsusb -t parancs kimenetét a megfelelő eszközre vonatkozóan kell nézni. Ha az OK, akkor UASP módnál driver=uas értéknek kellene ott szerepelnie. A driver=usb-storage BOT módra utal, de annak meg a másik parancs kimenete, illetve a 98-as érték mond ellent. Viszont Windowsnál látszik, hogy UASP módban működik az eszköz, valamint a gyártó oldalán is említik a támogatást. Tehát a felemás linuxos információk ellenére elvileg működik.

Az MP Tool a chip tényleges típusától függetlenül azokat az értékeket jeleníti meg a gyártó- és az eszközazonosító mezőkben, amik a hozzácsomagolt konfigurációs fájlba vannak beletáplálva. Tehát az utóbbinál lehet az pl. ASMT1051, ASM1153E, USB3-SATA-Device stb., de ezekkel nem kell foglalkozni, ami az összefoglalóban is említve van. Ennél a külső háznál ASM1153E chip esetében a 130926_A1_00_00 firmware nem a legfrissebb, vannak annál újabbak is. De, ha minden jól működik és OK, akkor nyilván nem szükséges piszkálni. Sőt, eleve csak bizonyos feltételekkel szabad, ami pl. ebben a hozzászólásban és az összefoglalóban szintén le van írva!

A szoftveres leválasztást illetően az előző válaszban már linkelve volt a másik topik hozzászólása, vagyis hogy grafikus felületen a teljes leválasztás Linuxnál az asztali környezet függvénye is. ITT a második ábrán pont Xfce van, ahol a kötet leválasztása opció elvileg csak a partíciót csatolja le, ellenben az eszközt már nem állítja le. De pl. terminálban az udisksctl akár az utóbbira is megoldás lehet.

Köszönjük az újabb hasznos információkat! :R

[ Szerkesztve ]

(#4648) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Hello!

Milyen racket ajánlanátok, ami ventilátoros lenne?
Egy 500 gigás WD Blue (AAKS) menne bele, ami ugye 7200-on megy, így nem ártana a hűtés neki.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#4649) tomy86 válasza King Unique (#4607) üzenetére


tomy86
addikt

Egy kis plusz infó. Csak most olvastam a Sahorkoon SC pro vs. 3 TB hdd fejleményeket. Felmerült az is, hogy firmware függő lehet, de sajnos nem ilyen egyszerű, mert nálam is 140509a18201-as firmware verzió van, mint G@ben-nél és ahogy korábban írtam nem használható benne a gépben formázott 3TB-s hdd.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.