Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Valkűr


Valkűr
őstag

Mindegy, elkapott a gepszij es megrendeltem a Thermal max5 házat. Amik jok lettek volna azok is 11 körül mozogtak, attol a Max sem volt tul messze. A HDD megerdemli és a rendszer is, csak nyerni akartam pár forintot, de ne ezen múljon.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#3452) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Ebben tudnátok segiteni?

(#3453) Willie válasza Remekelek28 (#3452) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

A mellékelt kép alapján a dobozon 12V szerepel, tehát annyi a lényeg, hogy a feszültség értéke 12V legyen, illetve az áramerősség minimum akkora legyen mint ami kell, tehát ha megy a 1.5A-es táppal, akkor rendelj hozzá 12V 2A-es tápot.

szerk.: Nagyon fontos még a polaritás is, azt is nézd meg, hogy hol megy a pozitív illetve a negatív. Ez ábra formájában rajta van az adaptereken, olyat rendelj ami megegyezik a rajta lévő ábrával! [link]

[ Szerkesztve ]

(#3454) King Unique válasza Willie (#3453) üzenetére


King Unique
titán

Ez a polaritás hasznos infó, eddig ezzel kevésbé foglalkoztunk. Én tápegységeim pl. pozitívak. Viszont neki nincsen meg az eredeti tápegysége, hogy megnézze rajta. A netes képeken meg nem lehet normálisan kivenni a feliratot...

[ Szerkesztve ]

(#3455) Willie válasza King Unique (#3454) üzenetére


Willie
őstag

Ha a WD ház tápjával működött, akkor ugyanolyan polaritásúra van szüksége. Viszont ezzel érdemes óvatosnak lenni és nem csak úgy dugdosni a különböző adaptereket az eszközökbe mert könnyen haza lehet vágni valamelyik eszközt, ha a polaritás nem egyezik meg.

szerk:: Ha ctrl+görgővel kinagyítod a képet, akkor látható a 12V DC felirat a dobozon.

szerk2.: Vagy most találtam egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#3456) Remekelek28 válasza Willie (#3453) üzenetére


Remekelek28
őstag

pozitiv van a wd adapterén.. akkor szerinted jó lehet a linkelt cucc?

(#3457) Willie válasza Remekelek28 (#3456) üzenetére


Willie
őstag

Ha belül van a pozitív mint az ebay-en akkor igen, jó lesz. (12V 2A DC)

[ Szerkesztve ]

(#3458) King Unique válasza Willie (#3455) üzenetére


King Unique
titán

Adapter feliratára akartam először rázoomolni, de azt nem lehetett normálisan. :D
Amúgy itthon nézegettem az adaptereket, jóformán pozitív mindegyik. Köszönöm a plusz infókat. :R

(#3456) Remekelek28: akkor már minden stimmel, áramértékek, DC csati mérete, polaritás.

[ Szerkesztve ]

(#3459) Remekelek28 válasza King Unique (#3458) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszönöm mindenkinek,akkor már meg is rendeltem.. :) Már csak egy Wd 1 terrás vinyó kellene a házba. :) 10 ezer körül van esély az ebayen hozzájutni?

(#3460) Willie válasza King Unique (#3458) üzenetére


Willie
őstag

Szívesen, örülök hogy valami apró dologgal én is hozzájárulhattam a topikhoz és viszonozhattam a rengeteg kapott segítséget! :)

(#3459) Remekelek28: HDD-t ne vegyél ebayen, leginkább a garancia és a szállítás miatt, de szerintem előszeretettel forgalmaznak hamis termékeket is. Itt érdeklődj, hogy milyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#3461) Remekelek28 válasza Willie (#3460) üzenetére


Remekelek28
őstag

Okés. Közbe nézegettem a WD 1 terrás külső vinyóm házát és létezhet,hogy nem lehet szétszedni,kivenni belőle ami brnne van? A kondiciója már nem 100 as,igy csereérett.
Ja és még cdak 5 éves. Ezek ennyit birnak?

(#3462) Willie válasza Remekelek28 (#3461) üzenetére


Willie
őstag

Sok mindennek a függvénye, hogy mennyit bír. Ehhez nem igazán értek, de tudtommal a teljesség igénye nélkül befolyásolja az élettartamot a particionálás, a használati mód, a merevlemez hőmérséklete, illetve a gyártószalagról nem jön le két ugyanolyan termék és lehet az egyik ennyit bír, míg a másik a dupláját. Tehát szerencse is kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#3463) Remekelek28 válasza Willie (#3462) üzenetére


Remekelek28
őstag

De akkor cserélhető balahogy a belső winchester? Semmilyen csavar nincs rajta. Valahogy szét lehet feszgezni az alját,de lehet töréssel járna.

(#3464) Willie válasza Remekelek28 (#3463) üzenetére


Willie
őstag

Nem tudom a pontos típusát, de találtam pár szétszerelési videót, szerintem a metódus nálad is hasonló:

[link]
[link]
[link]
[link]

Az utolsó érdekes mert ott direkt olyan csatlakozása van a HDD-nek, hogy mással ne legyen használható.

Keress videót a saját típusoddal, aztán meglátod, hogy érdemes vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#3465) Remekelek28 válasza Willie (#3464) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igen ugyanez van,mint pl a 2 videóba szereplő... köszi
elég nehézkes szétkapni. az utolsó az nem lehet,hogy csak egy usb-s hdd? az enyém nagyobb kb mint a második video..itt a tipusa.

[ Szerkesztve ]

(#3466) Willie válasza Remekelek28 (#3465) üzenetére


Willie
őstag

De, benéztem az utolsó 2.5"-os és valószínűleg azért más mert PS3 HDD.
Akkor úgy járj el, mint ahogyan a második videóban csinálják.

[ Szerkesztve ]

(#3467) King Unique válasza Remekelek28 (#3461) üzenetére


King Unique
titán

Mindent szét lehet szedni. ;] Csak a gyári külső vinyóknál általában macerásabb, patentos rögzítés, van ahol szimplán csak ragasztják stb. Videók alapján meg egyértelmű a dolog. Illetve az Elements Desktop esetén nincs hardveres titkosítás sem, mint a My Book modelleknél, így a HDD tartalma is jó esetben hozzáférhető. A 2,5" Elements Portable / My Passport modelleket meg nyilván az integrált USB aljzat miatt nem érdemes szétkapni.

Amúgy, ha új HDD-t akarsz venni bele, akkor szerintem már a házat is érdemes lecserélni, mert egyrészt csak USB2-es, másrészt zárt műanyag, ami nem a legjobb hővezető képességű.

(#3468) Remekelek28 válasza King Unique (#3467) üzenetére


Remekelek28
őstag

33 foknál nem nagyon volt melegebb. megpróbálom szétkapni,aztán szólok... amúgy ezt ha szétszedem,elvileg a coolink házamba már át is tudom tenni?

(#3469) King Unique válasza Remekelek28 (#3468) üzenetére


King Unique
titán

Mások panaszkodtak Elements Desktop terén a túlzott melegedésre és nyilván alapból jobb egy aluház ilyen téren. Műanyag burkolatnál a WD My Book megoldása jó, amin vannak szellőzőnyílások.

Fizikálisan biztosan át tudod és talán a HDD-t is felismeri rendesen, mert ezeknél nincs hardveres titkosítás úgy tudom.

(#3470) Remekelek28 válasza King Unique (#3469) üzenetére


Remekelek28
őstag

na szét is kaptam fél perc se volt... most akkor megpróbálom beletenni a coolinkbe. csatlakozásnál ügyelni kell vmire?

(#3471) King Unique válasza Remekelek28 (#3470) üzenetére


King Unique
titán

Ha leveszed róla a WD féle, gyári SATA-USB átalakító adaptert, akkor kapsz egy mezei SATA merevlemezt, amit bele tudsz tenni a külső házba. Nem tudom milyen a Coolink rack belseje, szerelhetősége, de onnantól már nem okozhat nagy gondot a beépítés. Ugyanúgy belerakod, mint az előző HDD-t. :)

(#3472) Remekelek28 válasza King Unique (#3471) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nem volt még benne hdd,egy ujonnan vettem a coolink házat. Ahogy lecsavaroztam az oldalát,ez fogadott. Azt a fehér ragasztós vmit leszedjem róla?

[ Szerkesztve ]

(#3473) King Unique válasza Remekelek28 (#3472) üzenetére


King Unique
titán

Honnan, mit? Konkrétumok, képek nélkül...meg mondtam, hogy nem ismerem a Coolink rack-et. A WD HDD-ről meg leveszed az átalakítód és utána mehet a külső házba.

Szerk.: ha ez valami vékony vőburkolat a PCB-n, akkor feltétlen nem muszáj leszedni, nyilván okkal tette rá a gyártó. Bár eddig máshol még nem igazán láttam ilyet, hogy ezt a részt, így leragasztják...

[ Szerkesztve ]

(#3474) Remekelek28 válasza King Unique (#3473) üzenetére


Remekelek28
őstag

rajta hagytam... tökéletes lett. :C :C a bekapcs gomb is jó rajta.. a 2 led is..most a WD adapterével megy,de remélem a kianai már intézkedik
köszönöm a segitségeket.. :R

[ Szerkesztve ]

(#3475) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#3474) üzenetére


Remekelek28
őstag

vettem egy WD 1 terrás winchestert,beletettem a Coolink házba,de nem ismeri fel új meghajtóként.A hard disk sentinel program,mutatja,hogy hány gb ,meg a hőmérsékletet? Valamit kell tennem,hogy felismerje? win 7-em van. Formázni kellene?

(#3476) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#3475) üzenetére


Remekelek28
őstag

Megvan találtam egy segitséget a neten.
nyissa meg a Start menüt, Sajátgépre jobb kattintás, Kezelés. A felugró ablak bal menüjében kattintson a Tárolás alatti Lemezkezelésre.
itt kellett formázni.. 931 gb-ot lát.

(#3477) King Unique válasza Remekelek28 (#3475) üzenetére


King Unique
titán

Ha új merevlemez, akkor persze. :)
Windows lemezkezelőt megnyitod, akkor fel fogja dobni az inicializálás ablakot, ahol kiválasztod, hogy MBR / GPT. 1 TB-nál jó az MBR. Utána katt a a partíción és új egyszerű kötet létrehozása és formázod a kívánt fájlrendszerre, pl. NTFS-re.

[ Szerkesztve ]

(#3478) Remekelek28 válasza King Unique (#3477) üzenetére


Remekelek28
őstag

Szerintem a gyári Wd-nál ezt nem kellett,ezért furcsállottam.. de már működik :)

(#3479) King Unique válasza Remekelek28 (#3478) üzenetére


King Unique
titán

Ott nyilván nem kellett, hiszem attól gyári külső merevlemez, hogy előre össze van szerelve és gyárilag partícionált stb. A külső házas megoldásnál meg mindent te magad legózol össze, állítasz be. :)

(#3480) Pistivi


Pistivi
tag

Sziasztok

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy van egy 3TB-s WD RED vinyóm, ennek szeretnék egy külső házat, de milyet? Amit tudok az az hogy USB 2,0-val fog csatlakozni egy pc hez, és menni fog éjjel nappal, néha fogom csak vinni ide oda. A későbbiekben tervezem hogy rakok bele nagyobb vinyót.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#3481) King Unique válasza Pistivi (#3480) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A fenti összefoglaló táblázatot tudom ajánlani. Abban rendszerezve van néhány gyártó népszerű terméke több paraméter szerint, van amelyiknél a tárhelykezelés limit is ismert. Valamint az árak alapján is el tudod dönteni, számodra melyik a megfelelő. Továbbá sima USB 2.0 külső házat manapság nem nagyon érdemes venni, USB 3.0 nyugodtan mehet, úgyis visszafelé kompatibilis.

(#3482) Pistivi válasza King Unique (#3481) üzenetére


Pistivi
tag

Szia , azzal kezdtem hogy az összefoglalót átolvastam, és a táblázatot is megnéztem, ezek után írtam ide.
Még azon gondolkodom, hogy nyáron a nagy melegben, itt a panelban van vagy 30 fok, hogy érdemes lenne valami aktív hűtésű házon gondolkodni.
Most azon gondolkodom, hogy építek magamnak egyet. amibe tudok rakni egy jó ventitis, de akkor egy ilyan sata to usb átalakító az hány TB-ig tud kezelni vinyókat vajon, mert nincs odaírva egyikhez sem.

(#3483) King Unique válasza Pistivi (#3482) üzenetére


King Unique
titán

Másoknál is túléltek a HDD-k passzív hűtésű alumínium házakban is sok nyarat, tehát nem feltétlen kell emiatt aggódni. Ha meg aktív hűtéses rack kell, akkor csak az a Thermaltake van, ami nem éppen a legolcsóbb.
Sima SATA-USB átalakítók mekkora HDD-t kezelnek, meg milyen vezérlő van bennük azt nem tudom...? Ha összefoglalót nézted, akkor az ASMedia chipek kezelnek firmware-től függően, akár a külső rack gyártója által megadottnál nagyobb méretű merevlemezt is.

[ Szerkesztve ]

(#3484) Valkűr


Valkűr
őstag

Aktiv hűtéses hazat akkor érdemes, ha valami gyorsabb HDD kerül bele. 5200- nek elég egy szellőző passziv ház, de 7200 től erdemes aktívban gondolkodni, mert nekem ment már tönkre passziv házban 7200- es a hőtől...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#3485) Pistivi


Pistivi
tag

Egy ilyet milyenek gondoltok. Még ennek milyen a vezérlő chipje. [link]

(#3486) Pistivi


Pistivi
tag

Vagy még ezt nézem erről tud valaki valamit?
[link]

(#3487) King Unique válasza Pistivi (#3485) üzenetére


King Unique
titán

Elsőt passzolom...az egy régebbi USB 2.0 + eSATA külső ház. Illetve azt nem árt tudni, hogy 2 TB++ merevlemezek kezeléséhez általában újabb interfész (USB chip) szükséges, mert a sima USB 2.0 házaknál sok esetben 2 TB a limit. Így ennél max eSATA-n menne a nagyobb merevlemezek kezelése.

A második, az N Drive EH35ND3 külső rack viszont ok, az USB 3.0-ás és ASMedia ASM1053 chip van benne. Legalábbis eddig azzal szerelték és a PID azonosítója is 55AA volt, ami megint előny, mert frissíthető a firmware. Illetve táblázatban is szerepel, összefoglalóban van róla pár rövid beszámoló.

[ Szerkesztve ]

(#3488) Pistivi válasza King Unique (#3487) üzenetére


Pistivi
tag

Köszönöm a segítséget, a 2.at jobbnak látom én is, ezt választom. Ha megjön írok róla.

(#3489) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Elég elavultnak tűnik az összefoglaló. 3 rackre kerestem rá a különösen ajánlottak közül, de már egyiket sem forgalmazzák. Tudnátok ajánlani 5e forint környékén racket?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3490) Pistivi válasza jolti05 (#3489) üzenetére


Pistivi
tag

Szia a kettővel ezelőtti hozzászólásban ami van, az szerintem nagyon jó, és is azt rendeltem meg.

(#3491) jolti05 válasza Pistivi (#3490) üzenetére


jolti05
őstag

Efelett elsiklott a figyelmem az összefoglalóban, köszi!

Ez a kettő között vajon mi a különbség? 1 vs 2

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3492) Valkűr válasza jolti05 (#3491) üzenetére


Valkűr
őstag

A második USB3 csatis, az első USB2...A másodikat jobban megéri

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#3493) jolti05 válasza Valkűr (#3492) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm a válasz.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3494) jolti05


jolti05
őstag

Még egy apróság, aztán befejeztem, ígérem :)

Ennek(1) és ennek(2) ugyanaz a neve, mégis máshogy néz ki. Why? :F

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3495) Pistivi válasza jolti05 (#3494) üzenetére


Pistivi
tag

Én is innen rendeltem. Annyi van hogy rossz képét raktak fel.

(#3496) King Unique válasza jolti05 (#3489) üzenetére


King Unique
titán

Szevasz!

Maga a táblázatban feltüntetett kínálat nem feltétlen elavult, hanem idehaza változik folyamatosan az egyes termékek elérhetősége... x héttel/hónappal ezelőtt árgépen még egy rakás ajánlat volt, ahol most csak pár. Aztán átmenti készlethiány, majd jellemzően újra több helyen kapható lesz.

Az N Drive EH35ND3 külső háznál nem a jó a gyártó oldalán a kép és egyes webshopokban sem...aki mostanában vett, ők ilyen kinézetűt kaptak [link].

[ Szerkesztve ]

(#3497) jolti05 válasza King Unique (#3496) üzenetére


jolti05
őstag

Szia.

Köszönöm a pontosítást, ezekszerint épp csak rosszkor találtam ki, hogy nekem ilyesmire van szükségem :)
Egyébként persze, hogy jobban néz ki az, amelyik nem az, ami kapható :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3498) King Unique válasza jolti05 (#3497) üzenetére


King Unique
titán

Az a baj, hogy az itthoni elérhetőség nagyon ingadozó, árgép találati listája is van hogy pár naponta (jelentősen) változik egy adott terméknél. Frissíteni meg nyilván macerás ilyen gyakran. De a lényeg, hogy az a néhány külső rack, ami a táblázatban fel van tüntetve, többnyire beszerezhető itthon is.

(#3499) exabit


exabit
tag

Üdv! Mi a vélemény az alábbi külső mobil rackekről?
DeLock 3.5" DL42478 külső merevlemez ház USB3.0/SATA
vagy
STARTECH USB 3.1 (10Gbps) Enclosure for 3.5" SATA Drives
Egy 3TB-os WD RED vinyóval lenne használva.

(#3500) Clever0 válasza exabit (#3499) üzenetére


Clever0
senior tag

Nekem volt két USB3-as Delock házam, csak a gond volt velük, az egyiket kicserélték, a másik elromlásakor visszaadták az árát. Többet nem veszek, mert úgy látszik mégsem megbízható márka ilyen téren. (Bár van 2.5"-es USB2-es rack-em is, amivel nincs bajom.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.