Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) TomMusic válasza pinnacle (#4199) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia, de a linkje az. Akkor csak én voltam béna. :DDD
Nálam ahogy tápot kap, rögtön felpörög a winyó, függetlenül, hogy az USB be van dugva vagy sem.
Szerk.: ja a vezérlőchipnél most nézem, hogy a másik is tudja elvileg az USB3-at. Vagy végülis lehet ebben is az van, az ASMT 2105-öt az Aida írta ki. Illetve azt írja, hogy ASMT1051 USB háttértár, azon belül meg hogy ASMT2105 USB device... :U
Csináltam egy gyors benchmarkot. Ez csak nekem tűnik lassúnak? Vagy ezektől az átalakítóktól ne várjak többet?

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#4203) King Unique válasza ggg666 (#4183) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nekem a tesztekhez használt laptopomban szintén ugyanilyen van, amelynél az alábbi teszt alapján működik az UASP mód. Amúgy ez nem tudom mennyire gazda (gép) függő, de azért az újabb USB 3.0-s vasaknál rendszerint működni szokott. Persze ehhez az is kell, hogy maga az USB-eszköz és az OS is támogassa az UASP adatátviteli módot. Esetedben a 10-lemezes külső rack az adatlapja alapján támogatja, valamint a Windows 8.1/10 nyilván szintén.

De egyébként egy Win8.1/10 telepítése előtt akár egy Live Linux alatt is le lehetne csekkolni az adatátviteli módot, valamint letesztelni a sebességet.

Sőt, létezik "Live" Windows is ilyen célra, mint pl. ez. Egy eszközkezelőt ennél is lehet nyitni, illetve akár az adatátviteli sebességet is le lehet tesztelni. Kipróbáltam és működik. Valamint legutóbb egy ilyen kényes művelethez is használtam, amikor az UEFI boot borult meg az egyik gépen.
Viszont ezek nem hivatalos kiadások, hanem afféle házi tákolmányok, tehát mindenki csak saját felelősségére próbálgassa őket!

Egyébként azt nem tudom, hogy esetedben az UASP mennyit fog dobni a sebességen. A külső rack az adatlapja alapján Single módot tud, vagyis minden egyes HDD-t külön kezel. Az pedig a fenti tesztben is látszik, hogy az USB 3.0 maximális sebessége leginkább csak SSD-vel használható ki. Illetve HDD alapon esetleg talán egy RAID 0 megoldással.

[ Szerkesztve ]

(#4204) ggg666 válasza King Unique (#4203) üzenetére


ggg666
őstag

Köszi a részletes infót, én inkább azt szeretném kipróbálni, hogy mondjuk az egyik merevlemezem eladóvá vált, akkor azt épp felülírással teleírom, közben a másik 2-őn másolok stb.Tehát többi winyó művelet ha gyorsabb, mint windows 7 esetében akkor az már nekem jó.

Pontosabban a több párhuzamos művelet, amit windows 7 esetében nem lehet megoldani UASP nélkül.

Tehát ha ilyenkor sem korlátozódna le a sebesség, akkor a 8.1 már nekem megéri.

[ Szerkesztve ]

(#4205) King Unique válasza TomMusic (#4198) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

A vezérlőchipet csak szemrevételezéssel lehet teljes bizonyossággal megállapítani. Az "ASMT2105" az a tray, vagyis a Windows tálca értesítési területén megjelenő azonosító lehet. Van amelyik külső háznál egyértelműbb az azonosító, ami mondhatni a chip tényleges típusának is megfelel. De lehet pl. AS2115 is, ami valójában ASM1153 chipet takar. Egyébként az összefoglalóban említett azonosítók alapján az ASMT2105 —► ASM1053 chip lehet. Legalábbis más külső házak esetén így volt. Valamint ez a Captiva külső rack a korábbi információk alapján eleve ilyen vezérlővel szerelt.

Az adatátviteli sebességet illetően Win7 alatt fel van telepítve az USB 3.0 driver? Nemrég valakinél hasonló probléma volt, mert nem volt felrakva —► [link], [link].

Köszönjük a beszámolót! :R

[ Szerkesztve ]

(#4206) King Unique válasza ggg666 (#4204) üzenetére


King Unique
titán

Nincsen ilyen soklemezes külső házam, tehát ezt már neked kell kipróbálni. :)
De akár az OS telepítése nélkül is letesztelhető a fentebb említett 2 módon.

Egyébként UASP módban sima (egylemezes) külső HDD-k esetén én nem tapasztaltam számottevő különbségeket a BOT adatátvitelhez képest. Előbbi inkább akkor jött jól, ha pl. egy SSD-vel teljesen ki akartam használni a szabvány max. sebességét. Továbbá a fájlműveletek sebességét valószínűleg a különféle turbó szoftverek dobnák meg igazán, amelyeket például az ASRock | ASUS alaplapokhoz szoktak mellékelni.

[ Szerkesztve ]

(#4207) TomMusic válasza King Unique (#4205) üzenetére


TomMusic
őstag

Érdekes, ki is írja, hogy nem USB3-ba dugtam bele, annak ellenére, hogy pedig abba dugtam..
A drivernek jónak kéne lennie elvileg.

Szerk.: van egy USB3-as pendrive-om, annál ezt nem írja ki.

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#4208) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
A probléma a következő: Műsorfelvétel miatt a nagyszüleimnek szüksége lenne egy külső merevlemezre. Viszont még mielőtt a boltba indultak volna mondtam nekik, hogy egy lehet találok egy költséghatékonyabb megoldást. Ez pedig az lenne, hogy a már nem használt gépből kiszedtem a merevlemezt, és ennek vennék egy házat. Már láttam ilyet a gyakorlatban, viszont amikor én kivettem a gépből az én merevlemezemet, meglepődtem, hogy az ismerőséhez képest ez mennyivel nagyobb(csak egy sanda gyanú, hogy az övé 2.5", ez pedig 3,5") Róla lenne szó. A kérdésem az lenne, hogy a tervem, miszerint ezt egy házba varázsolva egy usbvel összekötve működőképes lehet külső merevlemezként, vagy hagyjam az ötletet, netalántán van valakinek jobb ötlete?
Köszönöm a előre is a választ, üdv:)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#4209) pinnacle válasza TomMusic (#4201) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

beluudj Te jöttél rá, hogy a probléma az hálózati csatlakozás utáni felpörgés, nem tudom, hogy mi a fene lehet ez. Samsung, WD Elements külső lemez, meg csak USB csatlakozás után pörög fel. Ezért lenne jó találni ilyen külső házat, mert szerintem archiválásra jobb a külső ház + merevlemez.

(#4211) pinnacle válasza #99499520 (#4210) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Remélhetőleg majd valaki beírja, ha talál ilyet.

Mondjuk az MXIII is hibás, mert a Swift Case Pro-val a WD TV Live gond nélkül működik.

(#4212) TomMusic válasza TomMusic (#4207) üzenetére


TomMusic
őstag

Egyébként tapasztalt már valaki ilyet (mármint a sebességteszt) ?
Kipróbálom majd a céges laptopon is, azon is van USB3.
Akinek ilyen Captiva márkájú cucca van, csinálna vele egy ilyen sebességtesztet? Egyébként a driver, amit telepít hozzá a windows, az 2006-os, ami szerintem elég gáz. Akkor még nem is voltak ilyen USB3-as cuccok. De újabbat meg nem találtam. :(

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#4214) pinnacle válasza TomMusic (#4212) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, az lehet a gond, hogy nincsen fent az USB 3.0-s driver. Nekem magától települt.
Rapid-Case + WD Red 2TB, ezt tudja USB 3.0, 2.0-n.

beluudj ezért lenne jó, egy nem felpörgő külső házat találni.

[ Szerkesztve ]

(#4216) King Unique válasza TomMusic (#4207) üzenetére


King Unique
titán

Nálam ilyet akkor írt ki a Win7, ha például az USB 3.0 driver nem volt (rendesen) feltelepítve, vagy USB 2.0 portba csatlakoztattam az eszközt stb. De olyan is már előfordult, hogy egyik-másik USB 3.0 port csak 2.0 módban működött és egy Windows restart után helyreállt a rend. Valamint az alábbi hozzászólásban említett programmal is akár rá lehet nézni, hogy milyen módban csatlakozik az eszköz. Ha H (Hi-Speed), akkor nyilván nem meglepő a kapott érték.

Nem hinném, hogy maga a külső ház lenne hibás és csak ennyit tudna. :N
Valószínűleg az adott hardveres / szoftveres környezetben nem stimmel valami. Ezért célszerű mindig a problémás gépen másik USB-portban, másik USB-kábellel, valamint másik OS (pl.: Live Linux) alatt is letesztelni a sebességet. Továbbá, ha van rá lehetőség, akkor nyilván másik gépen is célszerű.

Egyébként lehet, hogy nálad szintén az USB-kábel hibája okozza a problémát, mint nemrég egy másik illetőnél, akinek ugyanilyen külső háza van —► [link], [link]. Tehát értelemszerűen ki kellene próbálni egy másik USB 3.0 kábellel is.

[ Szerkesztve ]

(#4218) TomMusic válasza King Unique (#4216) üzenetére


TomMusic
őstag

Tyű, nagyon szépen köszönöm az infókat, este kipróbálom! :R
Bízom benne, hogy nálam is csak a kábel a rossz (pedig még meg is dícsértem :B ).

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#4219) ggg666 válasza TomMusic (#4218) üzenetére


ggg666
őstag

Én is sok külső eszközt használtam, és némelyik arra is érzékeny, hogy az oprendszer felállása után kell csatlakoztatni, ha nem, akkor usb 2.0-ás módban megy.

(#4220) TomMusic válasza King Unique (#4216) üzenetére


TomMusic
őstag

Jövök egy sörrel! :R

Kicseréltem a Dell monitorom USB kábelére, és így már hozza a tőle elvárhatót, az előző benchmarkhoz képest sokkal jobb. Illetve már USB3-as eszközként látni a rendszerben.
Szóval úgy néz ki, nálam is a kábel volt a gond.
Ezt lehet ki kéne írni az összefoglalóba, hogy ennél az eszköznél a gyári kábelt ki kell dobni a p*csába, és venni helyette valami normálisat. :K
Köszönöm még egyszer!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#4221) ggg666 válasza TomMusic (#4220) üzenetére


ggg666
őstag

Nálam 10-es külső racknél volt gyári hibás a kábel.
Nem egyedi eset úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#4222) King Unique válasza TomMusic (#4220) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ezek szerint nálad is a kábel volt a hiba okozója. Mondjuk erre nem mindenki panaszkodott, tehát azt sem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy ezt a típust alapból gyári hibás USB-kábellel szállítanák. Illetve ilyen a többi gyártónál ugyanúgy előfordulhat, amit a fórumtárs is szemléltetett egy példával. Ilyenkor egyébként elvileg lehetne garanciális cserét kérni, de amilyen hosszú szokott lenni bizonyos esetekben az átfutási idő, jobban jár az ember, ha inkább beszerez egy másik kábelt. Viszont az a lényeg, hogy most már minden ok. :)

Egyébként a PID azonosító maradt 55AA? Meg tudod nézni akár a HDS-ben is, de az ASMedia MPTool szintén megmutatja. Utóbbi letölthető az usbdev oldaláról, illetve annál látszik a firmware verziója is.

[ Szerkesztve ]

(#4223) TomMusic válasza King Unique (#4222) üzenetére


TomMusic
őstag

Igen, a PID 55AA. Áh, garanciával ilyen esetben biztos nem nyűglődök, egyszerűbb, ha veszek egy kábelt (csak nehogy az is valami kókesz legyen).

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#4224) King Unique válasza TomMusic (#4223) üzenetére


King Unique
titán

Egyes gyártók szokták variálni, de ezek szerint ennél a modellnél maradt minden a régiben. Ami nyilván frankó, mert az ilyen azonosítós ASMedia chipes külső házaknál frissíthető a firmware. Ellenben a többi változatnál már nincsen erre lehetőség, amiről egy másik topikban is volt szó.

Köszönöm az infót! :R

[ Szerkesztve ]

(#4225) super dríve


super dríve
csendes tag

Sziasztok!
Mind a a 2,5”mind a 3,5”mobil rackek fórumát végig olvastam de csak nem találtam kielégítő választ a kérdéseimre. Talán segít valaki tisztába tenni a dolgokat és megoldani a problémát! Adott egy LGLF652v smart tv és egy Kolink 3.5”külső ház aminek saját tápja van . Ebbe vettem egy 3,5” 2Tb Toshiba belső vinyót. Azért vettem kimondottan belsőt mert esetleg a későbbiekben pc-be lesz berakva és így ez a praktikus megoldás. Nincs semmi gond a tv-n kapcsolatos felvételekkel minden féle módban működik a felvétel. Nem kellett leformáztatnom a vinyót a Tv-vel sem .Ahogy megvettem az új vinyót leformáztam a pc-n ,nem csináltam particiókat egyben látja az egészet mind a pc mind a tv is. Raktam rá dolgokat a pc-ről, és a tv is csinált rá egy saját mappát magának amibe a felvételeket pakolja, így minden oké. Elférnek egymás mellett és mindkettőt szépen kezeli a tv. A tv által felvett dolgokat persze csak a tv tudja kezelni, de ezzel nincs is probléma. Pc-n a Tv mappájának csak a könyvtárszerkezete látszik, de ez sem zavar mert úgyis a tv-n akarom nézni a felvett anyagokat. A külső házat tehát a belső vinyóval áram alá helyezem (bekapcsolom a tápot) és aztán a USB1 portra csatlakoztatom. A tv felismeri szépen és a Smart hare alkalmazásban vagy a bemeneti forrásokban is megjelenik a HDD. A baj ott van hogy a tv állandón pörgeti a vinyót kb. 2-3 napja. Tehát nemcsak adathasználat esetén (írás-olvasás) hanem mindig. Tudom hogy a Kolink házba nincs Asmédia chip vagy hasonló ami alvó módba tenné a vinyót (Persze én nem voltam elég figyelmes a vásárlásnál)de volt egy megoldás ami eddig segített. Beszéltem Chaten az Lg egyik szakijával aki azt mondta hogy aktiváljam a tv-n a beállításoknál a HDD-ECO módot és az segít. Igaza is volt ! Igaz hogy a kék led továbbra is világított a kolink házon de ha nem volt „aktív használatban a vinyó” akkor nem pörgette, teljes volt a csend. Direkt megnéztem többször is hogy például éjszakai ütemezett felvételek esetében is csak a film felvétel alatt pörgött dolgozott a vinyó aztán szépen leállt és csak a kis led világított hiszen a táp továbbra is bevolt kapcsolva és áram alatt volt a külsőház de a vinyó nem pörgött. Nagyon örültem neki mert így a tv HDD-ECO funciója kiváltotta ha csak részben is a drágább külső házakat. Az sem zavarta a külső hdd-t hogy a tv-n alul a menüsoron esetleg ott volt a legutóbb használt alkalmazások között a Smart hare is . Ha nem használtam semmire a vinyót akkor a tv szépen alvóba küldte( jelzem a led továbbra is világított de már nem pörgött a vinyó!) kb.10perc után. Ennek aztán kb. 2 napja vége lett. Tegnap reggel egy éjszakai ütemezett felvétel után meglepődve vettem észre hogy a vinyó folyamatosan pörög, és csak akkor áll le ha lekapcsolom a tápot . A tv-n a HDD-eco beállítások továbbra is aktívak mégse áll le a vinyó. Próbaképpen rátettem ugyanarra az USB1 portra egy kimondott külső vinyót ami nem saját tápos hanem az USB-n kapja az áramot de azt sem akarja alvóba tenni a tv. Nem tudom mi lehet a gond a vinyókat megnéztem tesztprogikkal és tökéletes állapotban vannak. a rajtuk lévő tartalom is mind megvan és a tv is tökéletesen látja úgy ahogy eddig is ,csak az Eco mód nem akar működni . Végső megoldásként arra gondoltam hogy visszaállítom a tv-t az alapbeállításokra talán az segít?! Tudom hogy van akiknek az a gond hogy ütemezett felvételnél alig tudja a tv fölébreszteni az alvó vinyót és sokszor talán emiatt nem lesz felvétel. Ez nálam eddig nem okozott problémát…! Sokkal inkább idegesit hogy nem akar leállni a vinyó ha nincs rá szükség!Talán van valakinek hasonló tapasztalata vagy valami ötlete hogy mit tehetnék. Az az igazság hogy nem akarnék EGY „INTELLIGENSEBB” külsőházat venni ha anélkül is működne az alvó mód ahogy eddig is. Az pedig hogy állandón világít a kék led pedig egyáltalán nem zavar csak ne pörögjön a vinyó ha nem kell! Várom a tanácsokat és észrevételeket ha vannak……!
Üdvözlettel: super dríve

(#4227) King Unique válasza super dríve (#4225) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ezzel a témával kapcsolatban én az alábbi hozzászólás második bekezdésében említett dolgokat szoktam mondani. Tehát egy ilyen külső háznak, illetve az alvó módnak elsődlegesen PC-s környezetben kell megfelelően működnie. Ha utóbbinál ok minden, ellenben az egyéb készülékek esetében nem, akkor az nem feltétlen a külső ház hibája... :N

Egyébként nemrég az egyik fórumtársnak voltak hasonló problémái az alvó mód stb. működését illetően. Az alábbi válaszokat kapta. Tehát ezek, illetve a fentebb említettek alapján nem meglepő, hogy ilyen környezetben ez a helyzet. Valamint hiába veszel másik külső házat, annál sem feltétlen garantálható a kívánt funkció megfelelő működése. De esetleg a készülék topikjában rá lehetne kérdezni, hogy másoknak milyen tapasztalatai vannak ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#4228) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Továbbra is Captiva külső merevlemez ház a best buy ebben a kategóriában? Kicsit a régi árához képest drágul, de még így is messze van a Sharkoon Swift Case Pro -hoz képest, ami alsó hangon 2k-val drágább...

:R

(#4230) King Unique válasza 1eske (#4228) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Egy korábbi hozzászólásban említve volt még pár olcsóbb modell. Illetve az egyikről azóta készült egy teszt. Amiben egyébként a másik kérdésedhez is van egy ötlet.

A másik topikban említettek alapján, ha esetleg valamilyen kétlemezes megoldás kellene, akkor opció lehet pl. az alábbi dokkoló / külső ház. Valamint ezen topikban legutóbb egy négylemezes változatról is készült teszt.

[ Szerkesztve ]

(#4231) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Helló!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy LC-Power EH-525B-PS egyszeri kb 1,5 TB-nyi adat másolására és utána pár napi használathoz megfelel egy WD Purple 2 TB (WD20PURX) HDD-hez?

Aztán kapna valami rendes házat, de most hétvégén szerintem nem tudok beszerezni értelmes külső házat (pl. Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0) amit hosszú távra is használnék, és van egy kis gond, ami miatt ez jó megoldás lenne, ha nem lehet belőle baj.

Vagy ne kockáztassak és legyek türelmesebb?

[ Szerkesztve ]

(#4232) King Unique válasza S. Szabi (#4231) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ez hivatalosan optikai meghajtókhoz való külső rack, illetve ilyenben egyesek pl. DVD / Blu-ray írókat használtak itt a fórumon is. De a másik topikban említetted, hogy belepróbáltad a 2,5"-os HDD-t. Ha az működött benne rendesen, akkor jó esetben elvileg egy 3,5"-os is fog. De nincs ilyenem, szóval nem próbáltam ki.

Egyébként egy rendes 3,5"-os külső rack nyilván jobb választás lenne hozzá. Illetve a HDD-t lehetőség szerint mindig abban a külső házban érdemes particionálni, amelyikben tartósan használva lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4233) S. Szabi válasza King Unique (#4232) üzenetére


S. Szabi
őstag

Közben már megrendeltem az említett Sharkoont. Nálam is Blu-ray író van abban amúgy, csak minél előbb meg akartam próbálni az említett adatmentéses dolgot, de inkább türelmesen megvárom, míg normálisabb lehetőségek adottak lesznek. Inkább nem kapkodom el, nehogy nagyobb baj legyen, mert türelmetlen voltam :)

(#4234) ggg666


ggg666
őstag

Kipróbáltam a windows 8-at az uasp miatt, de az nagyon idegesít, hogy utána a win 7 minden merevlemezemet újraellenőriz, úgyhogy szerintem marad a win 7,

Régen is ez miatt töröltem, azóta azt hittem történt valami változás.

(#4235) King Unique válasza ggg666 (#4234) üzenetére


King Unique
titán

Azért itt valószínűleg nálad nem stimmelhet valami, mert én is használok több külső HDD-t több Windows alatt, ellenben mégsem akarja őket egyik-másik rendszer állandóan újraellenőrizni (chkdsk?). Na persze én mindig megfelelően leválasztom őket mindegyik rendszeren. Valamint az újabb Windowsok esetében a fast startup funkciót is ki szoktam kapcsolni, bár azt igazából a dual-boot miatt. Illetve az talán akkor kavarhat be, ha pl. a külső meghajtó folyamatosan csatlakoztatva van és közben az OS-t leállítják. Ugyanis utóbbi nem teljes leállítás, hanem csak afféle félhibernálásos állapot, ha az előbbi funkció be van kapcsolva.

Amúgy az UASP dobott valamit a sebességen?

[ Szerkesztve ]

(#4236) Palapo


Palapo
aktív tag

Sziasztok!

Anyósom szeretne venni magának egy külső vinyót adattárolásra,illetve filmnézésre egy médialejátszóhoz kötve. Vinyót WD Red vagy Purple 1TB 3.5" lesz. Ehhez keresek egy jó külső házat. Az össz keret(vinyó és ház) maximum 30 ezer ft,de ha lehet inkább kevesebb. Nekem Sharkoon házam van,ezért is néztem neki Sharkoon Swift Case Pro házat. Van esetleg valami más jobb ötlet?
Köszönöm előre is a segítségeteket! :)

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#4237) pinnacle válasza Palapo (#4236) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Próbáld ki a házaddal, hogy média lejátszó kikapcsolásakor leáll-e a lemez. Nekem Rapid-Case, Case Pro van, Androidos player egyiket sem állítja le, Case Pro-t a WD TV Live leállítja. Úgy néz ki, hogy külső merevlemezzel nincs probléma, WD Elements 2TB, Samsung 3TB gond nélkül működik.

[ Szerkesztve ]

(#4238) Palapo válasza pinnacle (#4237) üzenetére


Palapo
aktív tag

Fontos pont lenne,hogy ne álljon le a lemez, médialejátszó kikapcsolásakor?
Nálam kettő Sharkoon Rapid Case 3.0 külső házam van. Az egyikben egy WD Red 1TB van és egy Dune Prime 3.0 lejátszóhoz van kötve és kikapcsolásakor nem kapcsolja ki a házat. A másikban egy sima 320gigás valamilyen Samsung vinyó van egy ASUS O'Play HDP-R1 lejátszóhoz van kötve a gyerekek szobájában. Itt sem kapcsolja ki a házat,ha kikapcsoljuk a médialejátszót,de mi mindig kikapcsoljuk a házat is,mert egy öregecske vinyó van benne,de még bírja vinni a meséket! :D

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#4239) pinnacle válasza Palapo (#4238) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem azért jobb, ha nem megy feleslegesen a lemez. Nekem a Case Pro jobban melegszik, mint a Rapid-Case. Mindkettőben WD Red 2TB van. Interneten vásárolj, bármi nem tettszik, 14 napon belül elállhatsz a vásárlástól.

(#4240) Palapo válasza pinnacle (#4239) üzenetére


Palapo
aktív tag

Hát nem örülök neki,hogy a Rapid-case jobban bevált neked a case pro-nál,mert néztem a neten és gyakorlatilag nem lehet kapni Rapid-case-t... :(
Talán egy másik alternatív ház kellene....

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#4241) King Unique válasza Palapo (#4236) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az említett külső ház megfelelhet a célra. De, ha esetleg valami olcsóbb modell kellene, akkor az alábbi hozzászólásban volt szó olyanokról is. Illetve az egyikről azóta készült egy átfogóbb teszt. Ebben látható, hogy milyen HDD-t rakott bele az illető, amit egyébként a másik topikban is felvetettek lehetséges opcióként.

A különféle leállítási funkciók működéséről pedig már korábban volt szó az alábbi hozzászólás második bekezdésében.

[ Szerkesztve ]

(#4242) Palapo válasza King Unique (#4241) üzenetére


Palapo
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ! :)
Eléggé meggyőzőnek tűnik számomra ez a külső ház. ;)

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#4243) pinnacle válasza Palapo (#4242) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ha megveszed majd, írd be légy szíves, hogy hálózati csatlakozáskor felpörög-e a lemez, illetve a lejátszóval leállítás működik.

(#4244) ggg666 válasza King Unique (#4235) üzenetére


ggg666
őstag

Csak itt az a baj, hogy a régebbi ilyen problémámnál teljesen másik rendszer volt felrakva másik ssd-n két különböző rendszer, másik külső esata-usb (addonics) eszközön voltak akkor még 2TB-os merevlemezek.

Akkor még olyat is csinált hogy a 2 merevlemezt ugyanannak a hdd-nek ismert fel.

Most külső 10-es rackben van 10 winyó és a gépbe beszerelt külön winyóra van telepítve a win 8.1.

A helyzet ugyanaz és még annyi hogy a win 8.1 es lemezt is minden bekapcsoláskor újraellenőrzi a win 7, ha előtte bebootoltam róla a win 8.1-al. Pedig ez sata csatlakozással fix a laptopban.

A Leválasztás itt is mindig rendben szokott lenni, annyi hogy még ez a fast startup nem volt kikapcsolva, ezt még kipróbálom, mivel a rendszer még mindig ott figyel a másik winyón.

Hátha ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#4245) King Unique válasza ggg666 (#4244) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk a leírtakkal kapcsolatban most sem teljesen világos számomra néhány dolog, de mindegy. Illetve nemrég még arról volt szó, hogy minden Win8 által / alatt használt HDD-t újraellenőriz a Win7, de most már csak a rendszerlemez van említve. Aminél, ha Win8 alatt be van kapcsolva a fast startup, akkor nyilván annyira nem meglepő, hogy a helyi lemezről egy másik Windowst indítva lefut a CHKDSK. Illetve, ha Windows - Windows dual-boot van egy lemezen, akkor az említett funkció akár BSOD-ot is okozhat.

[ Szerkesztve ]

(#4246) ggg666 válasza King Unique (#4245) üzenetére


ggg666
őstag

A lényeg, hogy a külső winyókkal is csinálta meg a másik rendszerlemezzel is mivel a win7 ssd-n van, a win 8 meg satás winyón a laptopban.

Elvileg megoldódott, úgy ahogy mondtad kikapcsoltam a fast startupot, meg minden energiatakarékos cuccot, de még mindig nem értem ez a külső winyóknál miért okozott hibát.

Ráadásul ez az ajánlott, semmi figyelmeztetés nincs a lehetséges hibákra.

A rendszerlemeznél még megértem, de a külső winyónál miért?!

Na mindegy még egy másik dolgot kell kiderítenem de az már másik fórumtéma, a https oldalak nem nyílnak meg meg a flash játék sem, ami a win 7-nél ok volt.

(Na az ilyenekért rühelltem meg a win 8-at)

Ki kell ismernem egyenlőre, azért is lesz 2 rendszer.

Üdv, és köszi a segítséget.

(#4247) King Unique válasza ggg666 (#4246) üzenetére


King Unique
titán

Ha a külső HDD-k menet közben (OS futása alatt) voltak csatlakoztatva / leválasztva, akkor elvileg valóban nem kellene problémát okoznia az említett funkciónak. De, ha állandóan csatlakoztatva vannak és közben a Windowst leállítják stb., akkor már okozhat problémát. Illetve esetedben okozott is, mint kiderült.

Egyébként ez a gyorsindítás (fast startup) nyilván akkor ok, ha nincsen más OS a lemezen. Illetve az a normál felállás, hogy egy rendszert használ a user és nem pedig mindenféle multiboot megoldást. A Win8.1 alatti problémával kapcsolatban vsz nálad nem stimmel valami, mert nálam pl. Firefox & Chrome alatt ok a https. Illetve a Flash Player-t rendszerint ugyanúgy fel kell rakni mindegyikre külön, még a 10-esre is.

[ Szerkesztve ]

(#4248) ggg666 válasza King Unique (#4247) üzenetére


ggg666
őstag

A rendszer sem multiboot, mert két teljesen különálló lemezen van, mindkét rendszer a másik lemez nélkül telepítve.

A https dolog még lehet más dologtól van mert itt ez céges hálózat, és pl. lehet másképp van beállítva, majd ezt otthon is kipróbálom, ott saját beállítások vannak.

Kb. 15 éve telepítem a saját gépeimet, de eddig a win 8-al szívtam a legtöbbet.

Eddig is külön telepítve java,flash, stb, driver minden, de ez a win 8 nem hiába nem tetszik.

A lényeg hogy a fast startup nélkül nincs probléma, a többit meg majd kitalálom.

(#4249) pinnacle válasza King Unique (#4247) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Gyorsindítást hol lehet elérni? Gondolom valami frissítéssel eltűnt.

(#4250) King Unique válasza ggg666 (#4248) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy 2 külön lemezen vannak, attól még 1 gépen belül, illetve a boot menüben is gondolom szerepel mindkettő. Tehát lényegében ez is multiboot. Valamint egyik OS hozzáférhet a másik lemezhez, az azon lévő partíciókhoz stb. Utóbbit illetően, ha például USB-s eszközre történik a rendszer telepítése Windows To Go megoldással, akkor ott a többi lemezt alapból offline-ra rakja és a fájlkezelőből nem is lehet elérni őket. Persze erővel online-ra állíthatók, de az alapértelmezés az előbbi.

(#4249) pinnacle:
A vezérlőpultban, ahogyan az alábbi leírás is mutatja. Illetve normál esetben ilyen opcióknak kellene ott szerepelni. Ha nálad az a kettő hiányzik, akkor lehet alapból le van tiltva a hibernálás, vagy valami bug. Illetve egy sima frissítésnek normál esetben elvileg nem kellene ilyet okoznia.

De a többit a rendszer topikjában kellene megtárgyalni, mert itt off!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.