Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) King Unique válasza Clever0 (#3400) üzenetére


King Unique
titán

OK, értem, így már világosabb. :R
Alvó módot az ASMedia vezérlőseknél lehet átállítani, másik firmware-t rárakni, amelyikben tiltva van. Persze csak akkor, ha PID: 55AA azonosítójú a rack.
Prolific vezérlőnél ilyenről egyelőre nem tudok, de lehet tiltani a leállí0ástt HDS-ben is [link]. Sőt, nekem be sem kell állítani, mert ha fut a program, akkor valamiért egyik rack sem megy alvóba. :DDD Ahogy hallottam másoknál sem.

(#3402) Clever0 válasza King Unique (#3401) üzenetére


Clever0
senior tag

Köszi a tippet, beállítottam, bár én szoktam néha cserélni a lemezeket. A lemez sorszáma 0-val kezdődik?

(#3403) King Unique válasza Clever0 (#3402) üzenetére


King Unique
titán

A lemez sorszámát bal oldalt írja a HDS. Általában az alaplemez (amin a rendszer van) a 0, a többi 1, 2, 3 stb.

[ Szerkesztve ]

(#3404) Clever0 válasza King Unique (#3403) üzenetére


Clever0
senior tag

Csak azért kérdeztem, mert a példában 1-2-t írnak. Nekem az eddigi boxaim nem aludtak, de a Raidsonic igen. Fölébred, de elég lassan és nekem is Start/Stop Count fóbiám van.

(#3405) vbarbara715


vbarbara715
csendes tag

Üdv!

Egyszerű kérdésem lesz, remélem tudtok segíteni. :B

Kellene nekem egy külső HDD ház, van két darab 1TB-s SATA2-es hardom, vadonatújak, 3.5"-osak.
Ezeket szeretném betenni egy kuckóba, amit majd USB-vel vagy FireWire-el kötök rá a laptopra.

Nem nagy dologra kell gondolni, csak itthoni adattárolás, nem kell RAID-et se tudjon, csak két fiókos legyen és olcsó.

Mit ajánlanátok? :)

BMW 320d Touring E46 - iPhone 6S Plus 64GB White - Samsung Galaxy S6 Edge Platinum Gold 64GB

(#3406) King Unique válasza vbarbara715 (#3405) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Mint az összefoglaló táblázat is mutatja, single-bay házak vannak feltüntetve, mert azokat veszi a többség és azokkal van tapasztalat. HDD dokkolókkal és multi-bay házakkal kevésbé.
Tapasztalat híján, így konkrétan ajánlani sem tudok. Max az összefoglaló végén, amik össze vannak szedve gyártók és kategorizálva, azok közül lehet válogatni. Viszont az ilyen többfiókos megoldások eleve nem olcsóak, sőt a többségük kifejezetten drága. Talán egy HDD dokkoló ára mérsékeltebb valamivel, de a 2 db HDD-t kezelők is ~15k+ körül van. Ennyiből meg akár lehet venni 2 db 3,5" USB 3.0 külső házat is.

[ Szerkesztve ]

(#3407) Clever0


Clever0
senior tag

Azt is tudni kell, hogy ha nem használsz RAID-et, akkor az összefűzött vinyók miatt, ha az egyik elromlik, akkor a másikon lévő adataid is elvesznek. Szerintem ilyesminek csak 4 vinyónál van értelme, ott 3-nak megfelelő méretű adat tárolható. Két külön rack több mindenre használható és már 4-8 TB-s vinyók is vannak.

(#3410) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Sharkoon QuickPort Combo-ból melyik az ajánlottabb, az U2 (JMicron, USB 2.0) vagy az U3 (Profilic, USB 3.0)? Vegyesen lenne használva mindenféle csatolóra, méretre, de jellemzően csak alkalmi jelleggel, tehát nem folyamatos üzemben.
Illetve ezek egyáltalán mennyire jók? Van helyettük jobb?

[ Szerkesztve ]

(#3411) King Unique válasza germinator66 (#3410) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Mint az összefoglalóban is írtuk, HDD dokkolókkal nem igazán van tapasztalat...így, hogy melyik a legjobb, ezeket, vagy helyettük mást kéne-e venni kérdésekre, én személy szerint nem tudok pontos választ adni.

Annyit azért hozzáfűzhetek, hogy manapság USB 2.0 eszközöket egyre kevésbé érdemes venni és már csak emiatt is az USB 3.0-át célszerű. Az U3-ban lehet ugyanaz a Prolific vezérlő van, mint a fentebb kitárgyalt ICY BOX IB-351StU3S-B külső házban. Ennek hátránya, hogy csak SATA2 sebességet tud a chip, nincs UASP, de előnye, hogy a GPT partíciókat gépben és külső házban inicializálva egyaránt jól kezelte. A SATA2 sebesség meg gondolom elég, ha nem akarsz benne SSD-t használni.

[ Szerkesztve ]

(#3412) germinator66 válasza King Unique (#3411) üzenetére


germinator66
aktív tag

Köszönöm!
Igen, a sebesség másodlagos, SATA2 is bőven elég. Fontos a könnyű kezelhetőség, a többféle csatoló, megbízhatóság és ugye a külső táp. Valószínűleg marad akkor az U3.:)

(#3413) King Unique


King Unique
titán

Békés, boldog karácsonyt mindenkinek!

(#3414) Adebayor


Adebayor
aktív tag

sziasztok

a régi hdd-met főleg tv adás felvételére használnám, de ugye kell hozá ház, vagy dokkolo vagy nemtudom mi. :)
SATA 2

mit ajánlotok az olcsobb kategóriábol? full sötét vagyok a témában :)

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#3415) King Unique válasza Adebayor (#3414) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Amik fentebb az összefoglalóban vannak, azokat. HDD dokkolók terén meg nem igazán van tapasztalat.
Aztán, hogy a TV-vel melyik kompatibilis stb., az már más téma, mivel ezek elsődlegesen PC + desktop OS-hez valók.

(#3416) tomp


tomp
félisten

Sziasztok!
Van egy Sharkoon Rapid-Case usb 3.0-s rackem ami egyik napról a másikra leválasztáskor elfelejtette a merevlemez leállítást. Eddig leválasztáskor leállt, csak a LED világított. Most leparkoltatja a merevlemezt de pörög tovább. Aktív hubra van kötve, a hubon lévő másik 2 merevlemez(külső+2,5-ös rack) rendben leáll leválasztáskor.
Szerintetek mi lett vele? :)

(#3417) batagy válasza tomp (#3416) üzenetére


batagy
őstag

Nem telepítettél a gépre esetleg valami HDD monitor programot, ami esetleg fogja?

(#3418) King Unique válasza tomp (#3416) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Olyanról tudok, illetve tapasztaltam, hogy rendszerfolyamatok, vagy bizonyos programok (HDS...) az alvó módba bele tudnak zavarni. De a leválasztás utáni leállításnál még nem tapasztaltam ilyet. Nálam USB 2.0 hub esetében is szokott működni.
Viszont itt eleve az a kérdés, hogy csak az USB hub használatakor produkálja ezt a jelenséget, vagy közvetlenül a gépre csatlakoztatva is? Ha csak előbbi, akkor egyértelmű, hogy az a hiba forrása. Ha a külső rack, vezérlő és firmware szinten támogatja a leállítást, akkor firmware update nélkül csak úgy nem szokta "elfelejteni". Esetleg OS felől is lehet valami, ami ezt akadályozza. Ha jól tudom Win10-et használsz, annál meg ki tudja, mikor milyen bug jön elő... Meg lehetne nézni akár másik rendszerrel, másik gépen is.

[ Szerkesztve ]

(#3419) tomp válasza King Unique (#3418) üzenetére


tomp
félisten

Átdugtam közvetlenül a gépbe. Leállt. Visszadugtam a hubra és már ott is újra leáll.
Érdekes mert amíg nem raktam közvetlenül a gépre csak parkolt az elmúlt 2napon. Hiába volt áramtalanítva a hub, a rack és a gép is újra volt többször indítva.

(#3420) King Unique válasza tomp (#3419) üzenetére


King Unique
titán

Újabb X akta...amúgy meg WinX... :D
Neked milyen Rapid-Case van, ASM1053 és PID: 55AA? Csak puszta kíváncsiság.

(#3421) tomp válasza King Unique (#3420) üzenetére


tomp
félisten

Na igen érdekes jelenség volt ez. Csak ez nem állt le. A másik rack rendben leállt. Nem ment ki a leállítás parancs vagy mifene?
HDSentinel támogatással rendelkező ASM1051. PID: 55AA
2014elején vettem.

(#3422) King Unique válasza tomp (#3421) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom hirtelen, passz... ha USB hubra van kötve, akkor eszközillesztőt is felrakja hozzá újból, lehet ott nem működött valami megfelelően, vagy a franc tudja.
ASM1051 infó honnan van, megnézted? Mert amit az MP Tool ír a főablakban, az fals adat.

(#3423) tomp válasza King Unique (#3422) üzenetére


tomp
félisten

Illesztőt nem telepítette újra. Csak újra előhívta a drivert az újbóli csatlakozásnál. Ez ugye rendszer indításnál is így van.
U3T-30_1051 V1.2 van ráírva a nyákra. Maga a chip alul van amihez darabokra kellene szedni az egészet. 2010.07.07-es dátum van ráírva.

(#3424) King Unique válasza tomp (#3423) üzenetére


King Unique
titán

Nekem szokta első alkalommal a Win7 és 8.1 is, ahogy nézegettem, de mindegy.
A PCB-n lévő felirat valóban arra utalhat, mert az újaknál már más [link]. De a PID: 55AA már önmagában előnyös és jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#3425) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok.
Sajnos tönkrement a külső winyóm, így tervezek egy újat, de gondoltam lecserélem nem túl kedvelt rackemet is, tudtok ajánlani egy típust ami megfelel a követelményeimnek?
USB-3.0 2+ TB kezelés
Ne süljön meg benne a winyó
Szolid kinézet, ne villogja szét a szobát ha működik mint a mostani :(
Kapcsoljon ki-be a géppel együtt, mostaninál ez sajnos nem megoldott így sokszor pörgött a winyó hetekig benne. :(

Segítségeteket köszönöm.
:R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3426) King Unique válasza L4mie (#3425) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Összefoglalót és a táblázatot tekintsd meg! Az alapján már lehet választani. Újabb ASMedia vezérlős külső házak 2 TB++ HDD-t biztosan kezelnek és ha PID: 55AA változatot veszel, akkor annál a firmware-ben lekapcsolás és egyéb dolgok is beállíthatóak. De, amúgy több modellnél szokott ez működni gyárilag, illetve az inaktív alvó mód is.

(#3427) L4mie válasza King Unique (#3426) üzenetére


L4mie
veterán

Nagyon jó kis táblázat, szép munka topiclakóknak GZ :)
Átnézem.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3428) L4mie


L4mie
veterán

Első ránézésre Ő fog nyerni :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3429) King Unique válasza L4mie (#3428) üzenetére


King Unique
titán

Na igen, a RaidSonic és Sharkoon külső házak nem éppen a legolcsóbbak. Captica, LC-Power, N Base sokak számára kedvezőbb lehet ilyen téren. A Captiva rack-ről jókat írtak itt, ugyan gyártó oldalán 3 TB limit van megadva, de vsz ASM1053 vezérlő lekezel nagyobbat is. Csak ugye nem minden külső ház készítője próbálja ki az aktuális, nagyobb HDD-vel.

Köszönjük. :)

[ Szerkesztve ]

(#3430) L4mie válasza King Unique (#3429) üzenetére


L4mie
veterán

Köszönöm a segítséget!!
Captica lett 3TB WD Blue-val és nagyon elégedett vagyok vele így fél nap után.
Meglepően gyors, sorozatokat másoltam rá, stabil 130 MB/sec ami nekem WoW!
Kép a panelről

korábban egy ilyen f*s volt szolgálatban 1.5 TB-os Samsunggal
Mindenki kerülje messziről. /intelligens kezelés nincs benne, a ledek kisütik a szemed este/
Amikor meglett próbáltuk itt kitalálni lehet-e FW-t frissíteni, de sajnos olyan vezérlő volt benne amit nem ismertetek, így fw frissíteni se tudtuk hogy mondjuk kikapcsolja a HDD-t ha nem megy a gép, hanem folyamatosan pörgette, valszin ez is lett a HDD-m végének egyik oka. :(
Sebessége olyan 65-80 MB/sec volt max, mondjuk ez HDD függő is lehet., de bele nem teszem az új HDD-t az fix :).

Mindenesetre a Captica-val elégedett vagyok, szolid kinézet, okos és gyors...na ráadásként 4.5k volt. :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3431) Clever0 válasza L4mie (#3430) üzenetére


Clever0
senior tag

A winyód GPT-s? A rack-ben formáztad? Kipróbálnád valamikor, hogy PC-be téve felismeri-e?

(#3432) L4mie válasza Clever0 (#3431) üzenetére


L4mie
veterán

Elsőre gépben formáztam GPT-re aztán rackbe téve cleanelhettem :( szóval fordítva nem volt oké, de majd megnézem, csak jusson eszembe otthon :K

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3433) Clever0 válasza L4mie (#3432) üzenetére


Clever0
senior tag

Akkor még mindig 1 kezemen meg tudom számolni, hogy GPT szempontból mely rack-ok csereberélhetők.

(#3434) King Unique válasza L4mie (#3430) üzenetére


King Unique
titán

OK, örülünk, hogy eddig bevált. :)

A kép alapján ebben is ASMedia ASM1053 chip van és ha a PID azonosítója 55AA, akkor firmware-t is lehet rajta frissíteni. Annak kell lennie, csak a gyártók szeretik variálni, azért vetettem fel. A 3,5" WD Blue amúgy 7200rpm, nem melegszik benne?
Az adatátviteli sebesség ezeknél nyilván HDD függő is, illetve az elején üresen eleve gyorsabb, mint már telemásolva.

(#3435) L4mie válasza King Unique (#3434) üzenetére


L4mie
veterán

Ha jól értelmezem az 1.hsz-t és a linkelt oldalakat akkor:

Ha most van alvó mód és HDD leválasztás is, akkor a frissítéssel annyit nyerek, hogy kezeli majd a nagyobb HDD-ket is? Mert ha igen, akkor egyenlőre inkább nem zargatnám :)

[link] elvileg 5400 es. szóval remélem nem fog melegedni.

Hát igen a régi már egy ideje használatban volt, bár kb fél éve kapott egy újraparticionálást és rendbetettem rajta a könyvtárakat-filmeket, szóval annyira nem lehetett töredezett. Az a samsung HDD R.I.P.viszont nem volt túl jó, így utólag.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3436) King Unique válasza L4mie (#3435) üzenetére


King Unique
titán

Akár, de azt nem mondtam, hogy frissítsd, csak megemlítettem, hogy ezért is jó az 55AA PID azonosítós. Ugyanis, a többi fajta azonosítónál nincs ilyen lehetőség, ami szívás...
Esetleg egy MP Tool 2.02 screenshotnak a főablakról (oszlopokat széthúzva, hogy látszódjon) és Device Info ablakáról örülnénk, mint ahogy a 2,5" kistestvéréről is van [link]. Elég csak az a 2 db screenshot. :R

Mindig a gyártó oldala a mérvadó, mert webshopokban gyakori az egyes paraméterek elírása... Viszont most stimmel, valóban 5400rpm, mivel ez már az átcímkézett Caviar Green és nem az eredeti Blue, ami 7200-as volt...[link], [link]. Tehát a hírhedt Green, ami kevésbé jó, de talán adattárként megállja a helyét. Illetve a későbbiekben majd lehet nem ártana SATA-ra kötve a fejparkolást is átállítani rajta [topik].

(#3437) L4mie válasza King Unique (#3436) üzenetére


L4mie
veterán

Screenshotok :)
1
2

WD-nél ami 2TB-os van a gépben meg tuti beállítom, hogy ne parkoltasson mivel az is green :(
Ennél még nem tudom elvileg ez vagy áll és akkor nincs rá szükség, vagy film / torrent megy róla akkor meg úgy sem parkol :) majd meglátom. /bár lehet rosszul értelmezem a 8mp-es parkoltatást/

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3438) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok, A thermaltake max 5g házon kivül létezik még aktiv hűtéses külső HDD ház?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#3439) King Unique válasza L4mie (#3437) üzenetére


King Unique
titán

Tehát 55AA, firmware is újabb, Device Infó alapján minden X = ki van kapcsolva (persze attól ég működhet). Illetve nálad WIn10 alatt UASP nem megy, de az úgysem annyira fontos.
Aktív lemezműveletekkel, leállás akadályozásával lehet mérsékelni a parkolást, de véglegesen csak a WD programjával állítható át. Persze túlparázni sem kell, csak ha rövid idő alatt nagyon megugrik a parkolások száma.

Köszönöm a screenshotokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#3440) King Unique válasza Valkűr (#3438) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Erről tudunk, amit még kapni lehet, de nem zárható ki, hogy esetleg létezik más ilyen rack is. Viszont manapság sima egylemezes házaknál ritka az aktív hűtés, legtöbb modell már passzív hűtéses.
Amúgy mért olyan fontos ez, 7200 RPM-es HDD-t akarsz belerakni?

(#3441) Valkűr válasza King Unique (#3440) üzenetére


Valkűr
őstag

Igen 7.2 a Hdd alapbol, és nem szeretném, h elfüstöljön..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#3442) King Unique válasza Valkűr (#3441) üzenetére


King Unique
titán

Lehet egy passzív alumínium rack is jó lesz, nem fog benne megfőni. Ha meg annyira biztosra akarsz menni, akkor adott a Thermaltake ST0020 Max 5G, bár kicsit drága. Állítólag nyáron sem melegedett nagyon 35°C föle az 5400 RPM merevlemez benne. Vsz a 7200-ast is jól fogja hűteni.

(#3443) Valkűr válasza King Unique (#3442) üzenetére


Valkűr
őstag

Igen, csak sajnos baromi drága...:) Lehet inkább veszek valami jól szellőző minőségi aluminiumot..Melyek most az ajánlottak? Egyáltalán van ezek közt minőségi difi, vagy csak nevet fizetünk itt is?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#3444) Valkűr


Valkűr
őstag

Agymenést kapok, h minden értelmesebb ház úgy van kialakitva, h állitva kell használnom...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#3445) King Unique válasza Valkűr (#3444) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlenül muszáj őket állítva használni, lehet fektetve is. Illetve vannak alapból horizontális elhelyezésű külső házak is.

(#3446) Valkűr válasza King Unique (#3445) üzenetére


Valkűr
őstag

Amit kinéztem mind olyan, h hülyén néz ki állítva mert ami rajta van szöveg az akkor fejen all és bénán mutat. Ami meg rendesen szellőzik nincs fekve használható normális. Rengeteg fasza kis ház volt, de szinte mindre amit kineztem megszünteket ir...Zártat meg nem akarok és sajnos 90 százaléka zárt ezeknek.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#3447) Clever0 válasza Valkűr (#3446) üzenetére


Clever0
senior tag

Az ICY BOX IB-351StU3S-B háza teljesen fém, 3 oldala tésztaszűrő, passzív, de nagyon jól szellőzik. Fektetve is használható, van 4 lába, egymásra is tehetők.

[ Szerkesztve ]

(#3448) Valkűr válasza Clever0 (#3447) üzenetére


Valkűr
őstag

Volt hasonló házam pár éve, nagyon egyszerű vacak elektronika van benne, az is tönkre ment hamar és még a HDD meghajtót is hazavágta. Épp ezért soha többet ilyen ház, láttam ezt én is, de pont ezért tettem le róla. Ez a kép árulkodik, nálam ez nem technika.

És amit irnak róla:

Sajnos feltételezéseim be is igazolódtak az eszköz 33–35 MB/s tempóra képes, tehát meg sem közelíti az USB 2.0 névleges 480 Mbit adatátviteli sebességet nálam mindösszesen 280Mbit körül muzsikált, ami igencsak harmatos. Kíváncsiságból megmértem a fogyasztását. Amikor a Winchester nem dolgozott 8,5–8,9 W mértem, amikor pedig intenzíven melóztattam 9,6-9,7 W (kis fájlok másolásánál csak 9,1-9,2 W). Hááát, mit mondjak, ez borzalom! Nem elég, hogy lassú, még zabálja is az áramot

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#3449) Clever0 válasza Valkűr (#3448) üzenetére


Clever0
senior tag

Én nem tapasztaltam sebesség problémát.

(#3450) King Unique válasza Valkűr (#3448) üzenetére


King Unique
titán

Azért egy 5,25" külső rack és kicsit más, mint a 3,5" IB-351StU3S-B. Valamint USB 2.0-nél a 33-35 MB/s teljesen jó érték. A névleges 60 MB/s eleve nem érhető el és a gyártóspecifikus maximum* (48 MB/s) sem nagyon. Ahogyan más csatlakozók esetén is hasonlóan alakulnak a tényleges értékek. Az IB-550StU3S meg eleve USB 3.0 + eSATA. Azokon kell hasítania, nem a mezei 2.0-án...

* érték x 0,8 / 8, mert az adat 8 biten megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.