Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) veze válasza tibyg (#1300) üzenetére


veze
őstag

sata2 módban minden bizonnyal kezeli a sata 3 -at is mert visszafelé kompatibilisnek kell lenni. csak nem fog sata 3 sebességgel müködni. Ha USB 2-vel csatlakozik az lesz a sebességnél az irányadó

(#1302) fgordon válasza tibyg (#1300) üzenetére


fgordon
senior tag

Igen, biztosan működni fog.

Én nem vennék Seagate-et, maximum komolyabb HDD-ket ettől a gyártótól és azokat is csak RAID-ben, mert nem megbízhatóak...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#1303) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.
Most szeretnék venni egy külső merevlemez házat egy 500 Gb Sata-s vinynak,Persze ha valamikor vennék nagyobbat az is jó lenne ha müködne benne.Az lenne a kérdésem,hogy milyet lenne jó venni ami megbizható is ás működőképes is?Nem valami drágára gondoltam.

Több válasz is érdekel.

Előre köszönöm a válaszokat. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#1304) veze válasza atti1848 (#1303) üzenetére


veze
őstag

én LC powerrel szívtam kétszer is. már kibontás utan nem volt jó..
nálam a Sharkon a favorit passzivan se melegszik nagyon csupa fém kivül belül..van belőle kettő is
bár ugye nem ez a legolcsobb, inkább közép kategória, de azé vannak drágábbak is..

(#1305) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.
Most szeretnék venni egy külső merevlemez házat egy 500 Gb Sata-s vinyonak,Persze ha valamikor vennék nagyobbat az is jó lenne ha müködne benne.Az lenne a kérdésem,hogy milyet lenne jó venni ami megbizható is és működőképes is?

Nem valami drágára gondoltam.Több válasz is érdekel.

Előre köszönöm a válaszokat. :R :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#1306) atti1848 válasza atti1848 (#1305) üzenetére


atti1848
senior tag

Ehhez mit szóltok?Ez jó lenne nagyobb mint 500 Gb-os vinyokhoz is?Tapasztalok a márkval kapcsolatban?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#1307) veze válasza atti1848 (#1306) üzenetére


veze
őstag

mihez mit szólunk?
én nem látok itt semmiféle linket..
vagy szar a böngészőm?

(#1308) atti1848 válasza veze (#1307) üzenetére


atti1848
senior tag

Elfelejtettem a linket. :R :R :R :R

http://www.pcx.hu/termek/thermaltake-st0008z-42303

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#1309) veze válasza atti1848 (#1308) üzenetére


veze
őstag

Én elkerülném...
nem passzív, hanem ventilátoros, az elöbb utóbb bedöglik + síkit,.. ne feledd, nem 12cm -es 1000-es fordulatú.. hanem hasonlatos lehet mint a régi belsö mobilrackokban volt.
külsö házat csak passzívat..
"körkörös alumínium szellőzőrácsos hũtés mũanyag keretben"
csak fémböl legyen benne minden.. a keret is.. ha műanyag mennyi hőt vezet el? semennyit..
no, de ez csak az én sajat véleményem
csak tiszta fém és passzív.. ilyet keress..
pl ez
nekem van ilyen és bizony mindenféle ventilátor nélkül se melegebb a vinyó benne 42 foknál..de sokszor annyi se..
van eSatas változat is az picit drágább de nálam 90-100 MB/s -el másol iso fájlokat

[ Szerkesztve ]

(#1310) daniel2121


daniel2121
senior tag

Létezik két merevlemezes usb3-as merevlemez dokkoló? Azt gondolom, hogy van ilyen de melyik az ajánlott ár-érték alapján.

(#1311) ruti válasza daniel2121 (#1310) üzenetére


ruti
Közösségépítő

nem tudom, mennyit szánsz rá:

Sharkoon Quickport Duo
vagy a Zalman Dual Docking Station
ezek itthon véve cca. 16-18 körül vannak újonnan (goto Árgép)

kintről a noname-ek újonnan 10e alatt itt vannak akár eBay, akár iOffer-ről
1
2

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1312) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Tudtok ajánlani olyan 3.5-os satas külső HDD házat, ami e-satával és 3.0-ás USB-vel is rendelkezik?

Köszi

Laci

(#1313) ruti válasza vitezlejszlo (#1312) üzenetére


ruti
Közösségépítő

nem gyakori, mert a gyártók az u3 mellett feleslegesnek tartják
(pedig többgépes használat esetén igény van rá)

többlemezes rack-ek esetén szokták inkább alklamazni,
egylemezesben a RaidSonic gyárt ilyet

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1314) vitezlejszlo válasza ruti (#1313) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Aham koszi.. van benne valami, akkor azt hiszem az e-sata finkciót fogom előnyben részesíteni... max laptoppal nem kavar annyira :)

Esetleg e-satásban valami ajánlás, hogy mit érdemes venni? USB akkor csak opcionális :) WD green HDD menne bele 1.5 terrás, de lenen hajtva, nem csak naponta 2 byte van kiírva rá :)

Köszi!

Laci

(#1315) daniel2121 válasza ruti (#1311) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi erre gondoltam a Sharkoon szimpatikus.

(#1316) ruti válasza vitezlejszlo (#1314) üzenetére


ruti
Közösségépítő

eSATA+USB2.0:

Raidsonic ICY-BOX IB-362
Sharkoon Rapid-Case
Chieftec Black Box-35S
Revoltec AluGuard
DeLock DL42451

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1317) veze válasza vitezlejszlo (#1314) üzenetére


veze
őstag

nekem eSatas Sharkoon Rapid-Case van másfélterrás ecogreen vinyóval.. eddig a legmagasabb hömérséklet 43 fok volt benne a vinyo, és 24/7 ben megy. nem csak napi két byte...
tiszta fém kivül belül masszív..
a többit nem ismerem..

[ Szerkesztve ]

(#1318) vitezlejszlo válasza ruti (#1316) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Ez a Sharkoon szinpatikus, azt hiszem ez lesz az én barátom is :)

Köszi!

Laci

(#1319) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Na a Sharkoont ugy latom nem nagyon lehet mar kapni seholse :(

(#1320) veze válasza vitezlejszlo (#1319) üzenetére


veze
őstag

ami jó, azt viszik:)

(#1321) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan USB-s racket amibe több 3,5-ös HDD-t is bele tudok pakolni? Egyelőre kettőről lenne szó.

Let the Zone take me if I am.

(#1322) ruti válasza kutga (#1321) üzenetére


ruti
Közösségépítő

szia!

pl. IcyBox beszerezhető itthon is, 15k körül

eBay-ről noname-ek kerülnek ugyanennyibe, mire ideér, tehát nem érdemes foglalkozni velük

dual megoldásban a dokkolás jelentősen olcsóbb

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1323) kutga válasza ruti (#1322) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszönöm! :R

Látom tényleg hogy ez nem olcsó, tudsz ajánlani helyette olyan dokkolót ami kezel SATA, IDE 2,5-ös és 3,5-ös meghajtókat? Már ha van ilyen.

Let the Zone take me if I am.

(#1324) ruti válasza kutga (#1323) üzenetére


ruti
Közösségépítő

#1311

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1325) kutga válasza ruti (#1324) üzenetére


kutga
nagyúr

:R

Let the Zone take me if I am.

(#1326) taltos


taltos
senior tag

Sziasztok!

Milyen külső házat és esetleg merevlemezt tudnátok ajánlani USB 2-es vagy Firewire portos csatlakozással, olyan 15-20 000 Forint körül (mármint merevlemezzel együtt)? Mentésekhez kellene, szóval a sebességnél fontosabb a megbízhatóság és a tárolókapacitás. Ha tudtok, konkrét linkeket is örömmel fogadok. :)

Ezt a kérdést felteszem a Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD-ban is, hátha azzal jobb konstrukciót sikerül elérni.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1327) joecontra


joecontra
addikt

Hali!

Tudtok mondani olyan USB-s (akár duál) mobil rack-et, ami kezeli az egy terrás merevlemezeket és megbízható (értsd: nem veszíti el random a kapcsolatot a géppel)?

Előre is köszi!

Üdv,
J

(#1328) veze válasza joecontra (#1327) üzenetére


veze
őstag

pl valami sharkoon termék... kettöféle is van nekem és egyikkel sincs semmi baj...

(#1329) joecontra válasza veze (#1328) üzenetére


joecontra
addikt

Köszi a választ. :R

Mekkora és milyen lemezekkel használod?

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#1330) ANT válasza joecontra (#1327) üzenetére


ANT
őstag

Sharkoon Rapid Case mellett jó választás lehet ez is.
Nekem kettő van ebből, egyikben egy Hitachi 5k3000 2TB-os, másikban egy WD Caviar Green 1TB-os vinyó van.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1331) joecontra válasza ANT (#1330) üzenetére


joecontra
addikt

Köszönöm szépen neked is! :R

Üdv,
J

(#1332) veze válasza joecontra (#1329) üzenetére


veze
őstag

van egy esatas rapid case 1,5 terrás eco green samsung tiszta fémház kívűl belül, a vinyo 36 fokos benne
esatas sharkoon dokkolo az is viszi a másfélterrásat de vinné a kettőt terát is mindkettő, csak olyanom nincs

(#1333) joecontra válasza veze (#1332) üzenetére


joecontra
addikt

Köszönöm, értem. :)

Üdv,
J

(#1334) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Érdekelne ,hogy ha vennék egy Sharkoon QuickPort XT USB3.0 -t akkor ezt a tv-vel is össze lehet kötni vagy csak géppel?(Samsung UE40D5500)
Előre is köszi. :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#1335) veze válasza Gabe123 (#1334) üzenetére


veze
őstag

bár nekem nem pont ilyen van, de minden külsö házat meg dokkolot (nekem sharkoon -ok vannak) ha usb-n bedugom a tv-be akkor felismeri mint meghajtót..

(#1336) Gabe123 válasza veze (#1335) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Hello. Thx. 2,5 -es usb-vel nekem is megy csak ezzen nem tudtam a tippem azvolt hogy jó lesz de mostmár akkor valószinűbb. üdv Gábor

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#1337) Xarina


Xarina
aktív tag

Tudtok ajánlani külső rack-et 3Tb-os merevlemezhez? Ill. igaz-e, hogy a nagyobb méret miatt olyan kell, ami a kimenő ágán legalább 2.5 A-t tud leadni?

(#1338) ANT válasza Xarina (#1337) üzenetére


ANT
őstag

1. Külső rack
2. Specifikáció alapján nem igaz.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1339) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen adaptert, de képtelen vagyok a géppel összekapcsolni a vinyómat. Win 7-en a Lemezmeghajtóknál ki is írja hogy Jmicron Corp. USB Device, de lemezkezelőben sem látszik, és simán a számítógép-ben sem látom ahol egyébként az usb-s pendrive stb látszani szokott. Valami ötlet hogy mit kéne tennem? A vinyó formázva van, és adatok is vannak már rajta.

Köszi

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#1340) ruti válasza Dolby (#1339) üzenetére


ruti
Közösségépítő

szia, csak tippelni próbálok: :B

1. vinyó pörög normálisan? (megkapja az adaptertől az áramot?)
2. másik vinyóval próbáltad? (esetleg 1 TB alattival?)
3. másik gépre dugva próbáltad már a kütyüt?
4. oprsz indítás előtt már legyen bedugva, mit csinál? Mi van a driver CD-n?
6. elképzelhető, hogy a kütyü JMR vezérlője nem szereti a lapod AMD chipset-ét (ez a 2. pontból kiderülhet, ha Inteles gépre dugod)
7. XP alatt mit csinál?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1341) Dolby válasza ruti (#1340) üzenetére


Dolby
senior tag

1. Pörög rendesen
2. Még nem, és 2tb-os a vinyó szóval nem is tb alatti, de ha hazaértem megpróbálom 500gb-tal
3 és 7. Igen, egy xp-s gépem van még otthon, ott ugyanezt produkálja.
4. Próbáltam úgy is, és át állítottam a gyors lecsatlakoztatásról is de semmi. Driver cd-n csupa win98-hoz való driver van és sem xp-n sem win7-en nem engedi telepíteni, illetve van még egy program adatmentésre.
6. Az xp-s gép valóban amd-s, de a laptop inteles.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#1342) ruti válasza Dolby (#1341) üzenetére


ruti
Közösségépítő

gáz.
ha kis vinyóval sem megy, vidd vissza gyorsban, 3 (8) napon belül, mert vsz hibás :(

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1343) Dolby válasza ruti (#1342) üzenetére


Dolby
senior tag

sajnos nyár végén vettem, csak eddig nem volt időm többet foglalkozni vele, és nem volt sürgős így hagytam. De ha nem jó akkor valami gariba benyomom hátha cserélik vagy javítják. Köszi a helpet, majd jelentkezem ha van további infóm.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#1344) ruti válasza Dolby (#1343) üzenetére


ruti
Közösségépítő

pont most olvastam a PH!-n, ugyanilyen eszköz a Scythe Kama Connect 3, ami nem noname, kétszer annyiba kerül, mint a tiéd,
és mégsem támogatja a SATA-II-t:
"SATA eszközök esetében az NCQ és SATA 3 Gbps, valamint ennél gyorsabb üzemmódok sem támogatottak."
lehet a tiéd sem tudja?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1345) Dolby válasza ruti (#1344) üzenetére


Dolby
senior tag

Hazaértem, sata 2-es wd 250gb-os caviar blue vinyót teljesen jól kezeli. Akkor még mindig lehet két ok, a tb feletti méret és a sata 3. De az alaplapba közvetlen kapcsolva tökéletesen megy a vinyó - eddig így használtam azért sem néztem kábelt meg alaposabban - pedig az alaplap is csak sata 2-t kezeli még. Ha a tb feletti méret akkor mit lehet vele tenni?

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#1346) ruti válasza Dolby (#1345) üzenetére


ruti
Közösségépítő

azt nem is mondtad, hogy SATA3-as a képtterás vinyód

rack-eknél van olyan, hogy terás korlátot ír a spec., és mégis látja a 1,5-est
próbáld ki, okosabbak leszünk

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1347) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Helló!

Jókor leltem rá erre a topic-ra, mikor már feltettem a kérdésem "rossz" helyen...
Ha, esetleg tudna valaki segíteni, megköszönném! :)

...elmúlik...

(#1348) obelisk válasza joecontra (#1327) üzenetére


obelisk
csendes tag

Hello,
Skarkoon Quickport
3TB-ig, usb 3.0-val. Egy 320gb-s és 1,5tb-s hdd-vel használtam. megbízható, könnyen "szerelhető", és mivel nyitott a szellőzéssel nincs gond :)

(#1349) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Médialejátszóhoz kellene valami külső merevlemez, de ahogy nézem elég furán alakul az áruk. Felmerült már bennem a külön rack és a hdd is.
Tudtok ajánlani valamit?
Szempontok:
- a médialejátszó tudja kikapcsolni! Ez nagyon fontos.
- Szerintem nem fontos az usb3, a kettest sem használjuk ki médialejátszáskor.
- 3,5"-os kellene természetesen sata.
- minél halkabb legyen, bár ez leginkább a hdd-től függ.
- ne legyen nagyon fényes, tehát egy halvány led elég rajta, ne világítson nekem mikor filmet nézek.
- ócsó legyen!

[ Szerkesztve ]

(#1350) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Egy barátomnak keresek lehetőleg viszonylag olcsóbban egy külső 3,5" házat, egy 1,5TB-os Samsung F4EG (HD155UI) lesz benne.
Egy Pentium D-s gépe van, amin van E-SATA is (Asus P5WD2 Premium alaplap).
Ezért célszerűbb lenne ilyen házat venni - bár azért drágább.
Viszont az USB 3.0 végre kezd terjedni, és így az E-SATA talán egy kicsit zsákutca.
Az USB 3.0-t viszont most nem tudná kihasználni, venni még egy PCI / PCI-E kártyát is, az meg talán túlzás (árban is). De mindj. utánanézek Ebay-en mennyiért adnak egy ilyet.

Van valami amire esetleg fontos lenne odafigyelni, vagy van-e valami jól bevált, jó ár/érték arányú darab, amit tudtok ajánlani ?

Amire gondoltam esetleg, hogy jó lenne ha egy bizonyos ideig ha nincs használva a vinyó, le tudná állítani a keret. Melyek tudják ezt / hogyan lehetne ennek utánanézni ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.