Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) isxx válasza ANT (#1200) üzenetére


isxx
csendes tag

Fizikailag látom, hogy beteszed és ott van, de kicsit már a képtől is a hideg rázott: kint a vinyó, sérülékenyen.
De miért jobb, mint a külső tok?
Dokkolóban nem érzem a szállítást olyan biztonságosnak. (Első pillanatom, hogy látok ilyet, még jó is lehet.) Árban tetszik. Látom, olyan is van, amibe 2-őt is tehetek. Remélem egyszerre, mert az nagyon tetszetős!
Ebben is fennáll a kérdésem, hogy melyik a megbízható? Tudsz konkrétat?

(#1202) ANT válasza isxx (#1201) üzenetére


ANT
őstag

Na, akkor sorban.
Kint a vinyó, de nem kell azt pofozni, dobálni, és nem fog sérülni.
Azért jobb a külső háznál, mert egyszerűbben megy a vinyócsere, és ebből csak egy darab kell.
A dokkoló+csupasz vinyó szállítása valóban macerásabb, de korábban nem említettél szállítást, csak vinyó cserélgetést. Talán ez az egy, ami ellene szólhat.
Konkrét tapasztalatom ezzel az eggyel volt, korrektül működik. És a leírással ellentétben 2TB-ot is támogat.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1203) isxx válasza ANT (#1202) üzenetére


isxx
csendes tag

Köszi! Esélyes, hogy egy sharkoon quickport xp lesz. Elvileg tudja, amire most kell.

(#1204) veze válasza ANT (#1202) üzenetére


veze
őstag

csupasz vinyoknak van ilyen müanyag préselt felnyitható átlátszó müanyag"tok" korábban olyanban árulták a vinyókat ha vettem, nem csak egy zacsiban. nekem van több is. Biztos látott már mindenki ilyet.
Most is abban tárolom az olyan vinyót ami éppen nincs semmiben. Ha van olyanod, abban biztonsággal szállítható. persze leejtés ellen nem véd az se.. de nem ér hozzá semmi..

(#1205) isxx válasza veze (#1204) üzenetére


isxx
csendes tag

Valóban van ilyenem és természetesen abban szállítok hdd-ket, ha kell. Leejtés ellen valóban nem véd, csak kisebb ütődések ellen jó.

(#1206) lolka111


lolka111
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket kérném a következőben: vettem egy SPIRE GigaPod VIII tipusú 3,5-ös külső házat. Sata- s vinyó való bele, és USB-re köthető. A gondom az, hogy a win7 nem látja... WD320-as vinyó van benn. A cuccos sztem jó, mert Xp, és opensuse op rendszer tudja kezelni. Csak a win7 nem... :(( Mi lehet a gondja???? Előre is kösz!!!

(#1207) ruti válasza lolka111 (#1206) üzenetére


ruti
Közösségépítő

w7 lemezkezelőben beállítottad? inicializálás, betűjelet kapott?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1208) Xarina


Xarina
aktív tag

Vettem egy Wd 1TB Green merevlemezt egy Coolink aluminium külső házban, de kb 2-3 óra használat után már 47 fokos. Nem túl sok ez?

(#1209) ruti válasza Xarina (#1208) üzenetére


ruti
Közösségépítő

folyamatos terhelés alatt egy 7200-es vinyó kúszhat fel eddig, egy green-nek nem nagyon illik...
nézd meg közvetlenül az indításkor a hdd hőmérsékletét, ha az nem ~szobahőmérséklet, akkor kalibráció szükséges, ez okozhat fals mért értéket
tartósan ne használd ilyen magas hőmérsékleten, próbáld 42 alatt tartani
cserélj rack-et

ha megterheled 2-3 óra aktív i/o művelettel, utána a visszahűlés 5x olyan lassú, tehát nem lesz megoldás, hogy majd időnként pihenteted...

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1210) ANT válasza Xarina (#1208) üzenetére


ANT
őstag

Másik topikban válaszoltam.
Kis kiegészítés: a kilyuggatott ház mellé még beállítottam egy 12cm 800RPM-es ventit is, mivel most rendszervinyó van benne.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1211) ruti válasza ANT (#1210) üzenetére


ruti
Közösségépítő

:C
csak nem írtad, hogy a fúrás előtt a vinyót ki kell venni
;]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1212) puhakex


puhakex
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy találtam két olcsóbb mobil merevlemezt a boltokban és tudnátok róla írni pár tapasztalatot ha találkoztatok vele? Nem szeretném hogy több giga adatom odavesszen egy rossz minőségű tároló miatt.

Ezt a kettőt néztem ki:

Trekstor datastation maxi G. U - 1 TB

és

Iomega 1TB Select Desktop Hard Drive

Ha csak a márkákról is valamit írni annak is nagyon örülnék. :K

Üdv!

(#1213) King Unique válasza puhakex (#1212) üzenetére


King Unique
titán

Ez külső 3,5" rack topic,nem,Te meg kompakt gyári hdd-ről regélsz...? :U Külső hdd topicba kérdezz,ha mindenképp gyári külső kell. :K

Trekstor számomra noname,komment :N ,inkább már akkor Aldis Tevion,pont a külső hdd topicba említették,h 1,5 TB 3,5" Tevion usb 3.0 csak 10k :Y (lehet már nem annyi,de occccóó az a lényeg és WD a belseje.
Iomega amerikai gyártó,az elitebb kategóriába tartoznak,belseje Seagate (a jobbik hdd sorozatból,ne aggódj),jó szoftvers felszereltség és inkább az újabb Prestige v Ego sorazatból válassz.
Vagy jó még WD MyBook is és nem olyan drága az se,igaz nem tudom az általad felsoroltak milyen árban vannak,de,ha már mindenképp nagyon olcsó kell,akkor ott az Aldis Tevion... :K

+ ill,különösen 3,5"-be ne érd be az usb2.0-val (lassú,3.0-án v esata-n 3-4x gyorsabb) :N ,inkább esata-s v usb 3.0-ás cuccot vegyél,alig drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#1214) puhakex válasza King Unique (#1213) üzenetére


puhakex
tag

Bocs a rossz topikért és kösz a tippeket! :R

(#1215) Lac99 válasza ANT (#1202) üzenetére


Lac99
tag

Bocs, hogy ide kötöm a kérdésem, de kapcsolódik: attól nem lesz baja hosszabb távon a merevlemeznek, hogy kinn áll az asztalon a dokkolóban és lepi a por? Nekem ez az egy fenntartásom van a dologgal szemben, egyébként erre a megoldásra hajlok a külső merevlemez ellenében.

(#1216) sMogyi86

Sziasztok!

Nincs valakinek AKÁRMILYEN infója ezzel a külső házzal kapcsolatban. Az oldal elég szegényes és máshol is kerestem de nem találtam használható dolgot. Ilyenek érdekelnének, hogy tudhat-e kezelni linuxos fájlrendszert, milyen a sata (1 vagy 2).... Egy TP-LINK wr1043nd- re akarnám kötni USB vagy LAN még elválik és akitől venném, valami telepítő lemezekről beszélt a használathoz... Na szóval bármi ötlet vagy adat jól jönne, hogy fogom-e tudni konfigolni ezt a külső HDD-t az Open WRT-s routerhez...

A segítséget előre is köszi.

"A félelem az elme gyilkosa."

(#1217) ANT válasza Lac99 (#1215) üzenetére


ANT
őstag

Ha nem használod, akkor ki kell venni belőle a vinyót. (Én is így tettem.)
Üzem közben meg nem tudsz mit tenni a porosodás ellen.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1218) Dolby


Dolby
senior tag

Létezik usb 3.0-s adapter ami kezeli a sata/ide 2,5/3,5-ös vinyókat is, és nem kell külön táp neki? Ilyet keresnék de nem találok sehol :-S Mármint találtam pl ilyet, de valami itthon is beszerezhető termék kéne.

[ Szerkesztve ]

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#1219) ruti válasza Dolby (#1218) üzenetére


ruti
Közösségépítő

beszerezhető ugyanez itthon is
ő is kínából hozatja :))
(vaterán is fent van ugyanezen a néven)

ha találok olcsóbb megoldást, jelzek

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1220) ruti válasza ruti (#1219) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ha elegendő az usb 2, akkor azért van alternatíva,
pl. ez, ami a kívánt csatolófelületeidet mindet tudja

ha IDE nem létszükséglet, de az usb 3 igen, akkor van:
DeLock
Sharkoon
UNITEK is tud ilyet,
mindezekhez szerzel IDE - SATA átalakítót

egyébként kérdezem: miért nem veszel egy univerzális, szintén kínai multifunkciós dokkolót?

2,5" + 3,5"-t egyaránt kezelik:
1.) csak usb2-es (ez ráadásul dual-ban is működik)
2.) usb3-as, de csak sata
stb...

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1221) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Spire külső házam(SP176ISUO.BK-EU)(a cucc SATA/PATA szóval mind kettőt viszi elvileg) amiben most egy régi Samu PATA 200Gb-os wincsi üldögél és szépen dolgozik a korához képest.... akarok venni egy 1Tb-os WD HDD-t. (WD10EALX)
A HDD-t egy ideig használnám hordozhatóként, majd később akár rendszer meghajtó is lehet mert a teljesítménye nem rossz. A rack elvileg 1,5Tb-ig kezeli a meghatókat, ezért próbaképpen egy Samsung HD103UJ-t tettem bele, hogy kezeli-e és NEM!
A HDD Sentinel látja, az Easeus P.M. és az eszközkezelően is látszik, sőt AIDAval sebesség tesztet is tudok csinálni, de a sajátgépben nem tudok "belemászni".
Ezek után nem tudom, hogy ha megveszem a WD akkor az működni fog-e!

Valami ötletetek nincsen, hogy miért nem látja? :F
A windows 7 partició kezelőjében azt írja, hogy érvénytelen a meghajtó! :(

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#1222) ruti válasza Mr.Peter (#1221) üzenetére


ruti
Közösségépítő

a win Lemezkezelőjére gondolsz?

az új samut inicializáltad ugyanitt?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1223) Dolby válasza ruti (#1220) üzenetére


Dolby
senior tag

Közben meg találtam én is itthon, csak kicsit drága a dokkolókhoz képest. Dokkolókat is néztem, de azért gondoltam adapterre hogy könnyebben hordozható legyen, és ne kelljen külön táp kábelt is cipelni ha vinnem kell valahova.
A kínai usb2-eset én is láttam, csak 3 jobb lenne, ha már veszek. Bár őszintén szólva mivel főleg gép szerelésekhez kéne, nem annyira fontos a sebesség, főleg nem ilyen áron. Sima sata sem rossz mert kikopó félben vannak ide-k csak ha mégis hoznak valami őskövületet jobb lenne ha amiatt nem kéne külön szerelgetni, de mégis ezt érzem a legkevesebb hátránynak ha ide-t nem kezeli.

Köszi az összegzést még kicsit rendszerezem magamban hogy mi mennyire fontos aztán választok a lehetőségek közül :-)

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#1224) Mr.Peter válasza ruti (#1222) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

:DDD Igen, már egy fél éve használom.

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#1225) ruti válasza Mr.Peter (#1224) üzenetére


ruti
Közösségépítő

OK, de akár lehetett volna "új szerzemény" is ;)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1226) Mr.Peter válasza ruti (#1225) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Igen! :K Nem derült ki a szóhasználatból. :R
Szóval próba cseresznye lesz... vagy kezeli majd vagy nem :U Csak az nem értem, hogy akkor miért került ez a cucc 8000HUF-ba ha nem is jó! (Azért választottam mert elvileg sokat tud.)

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#1227) ruti válasza Mr.Peter (#1226) üzenetére


ruti
Közösségépítő

szerintem akkor sem a rack-el van gond

visszatérve a SAMU-ra: nem dinamikus a kötet véletlenül? (Lemezkezelő)

most nézem jobban, hogy ráadásul EALX (SATA III) -et akarsz venni

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1228) Mr.Peter válasza ruti (#1227) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

DE! :K Dinamikus... át lehet alakítani valahogyan?
A EALX (SATA III)-al mi a gond? Elvileg ugye visszafele kompatibilis.

Ui.:Akkor gondolom ez a baj és így meg is lehet oldani.

[ Szerkesztve ]

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#1229) ruti válasza Mr.Peter (#1228) üzenetére


ruti
Közösségépítő

;)
az alaplemezzé alakítás legyalulja az adatokat, tehát mentsél le mindent előtte

elvileg nincs gond, csak a rack hibáján gondolkodva ötlött be, hogy mi van ha a SATA II sem ok valamiért...de hát ugye itt végül is nem ez volt a gond!

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1230) Mr.Peter válasza ruti (#1229) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Igen, le kéne, csak nincs hova..., de akkor valószínűleg a WD-vel se lesz gond, ha nem dinamikusra lesz formázva . Viszont az az érdekes, hogy az 1Tb-os Samu egy MSI G31M3 alaplapos gépben van ami ugye látja a dinamikus meghajtót, és így is vannak rajta a dolgok, és kipróbáltam most már csak kíváncsiságból, hogy a másik gépre amiben egy ASUS P5K/EPU lap van az ha nem a rack-ben van akkor se kezeli, pedig a lehető legfrissebb BIOS van rajta....

Köszönöm az eddigi segítséget ruti! :R

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#1231) sMogyi86

Hali Mindenkinek!

Kizárólag tárolásra (nem nagyon hurcolnám) kinéztem egy ilyen párosítást:

rack ; HDD

A routeren van USB 2.0 arra lenne kötve, időnként közvetlenül gépre (eSATA)
Tudom gyorsabb, meg minden egy gyári NAS GigabitLAN porttal.... na de az ára is több. Illetve szempont volt még a fogyasztás is.

Vélemény a párosításról?

"A félelem az elme gyilkosa."

(#1232) Fera_27


Fera_27
tag

Sziasztok, a külső HDD-s topikból néztem át, és elég tanácstalan vagyok hogy gyári vagy saját megoldást válasszak tárhelyként.

Tudnátok ajánlani valamilyen házat, ami lehetőleg nem zajos (nuku ventillátor), 3,5"-os, eSATA-s, jó minőségű, ja és a beleszánt vinyó 500-1000GB-os? Mert nézelődök én, de el vagyok veszve, nem tudom melyikkel kinek milyen tapasztalata van, de ha nem megbízhatóak általánosságban az ilyesmik, akkor megéri azt a pár ezret egy szép gyári megoldás szerintem.

Köszönöm! :)

(#1233) fgordon válasza Fera_27 (#1232) üzenetére


fgordon
senior tag

Szia!

Nekem ilyen van fél éve kb:

Chieftec CEB35S USB + eSATA
Nagyon elégedett vagyok vele, masszív alu háza van.
Ha jól emlékszem a 2 TB-os HDD-vel is megy.
Néztem "noname" esata házakat, de az a baj azokkal, hogy ha nem jó minőségű a tápegysége, akkor kinyírja a HDD-t. :U Nekem nem éri meg a kockázatot ez... :N

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#1234) ruti válasza fgordon (#1233) üzenetére


ruti
Közösségépítő

+1 szavazat neki :K

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1235) sMogyi86 válasza sMogyi86 (#1231) üzenetére

Nagyon pörög a topik. :(

"A félelem az elme gyilkosa."

(#1236) ruti válasza sMogyi86 (#1231) üzenetére


ruti
Közösségépítő

hali!

jó ez a transcend, amit linkeltél árgépen, ott szinte sehol nem írja a spec., hogy eSATA,
de elviekben a 35ultra az valóban tudja

az ára teljesen rendben van, mondjuk úgy tudom az eSATA hátlapi kivezetést nem adják a csomagban, csak kábelt

DE én személy szerint ventilátorost nem vennék:
sem adattárolásra (mert felesleges)
sem filmnézésre (mert hangos)

a hdd ok, ha a rack tud 2 terát (miért ne tudna)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1237) sMogyi86 válasza ruti (#1236) üzenetére

Kösz a reakciót, ma már ez is számít :D
Azért gondoltam a ventisre, mert egy másik topikban, nagyon oda-vissza voltak, hogy így melegszik túl.Meg úgy gondoltam ebben ami van az 8cm-es, csak nincs oly írtózatos hangja mint azoknak a kis 4cm-es vackoknak.Amúgy elég sokat menne, torrent, stb...
A vinyónak külön örülök, mert úgy vettem észre, hogymostanában nem sokan pártolják a Seagate-et.

"A félelem az elme gyilkosa."

(#1238) rarobika


rarobika
csendes tag

Sziasztok!
Csak egy gyors kérdésem lenne, tényleg nem létezik olyan 3,5" mobil külső ház, amihez nem kell külön adapter csak (rengeteg) usb.
(Laptophoz szeretném kötni utazás közben, szivargyújtó nem áll rendelkezésre)
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1239) shteer válasza rarobika (#1238) üzenetére


shteer
titán

:N

12V kell az asztali hdd-nek

ha csak usb, akkor 2,5" a megoldás

..szerintem jónak tűnik

(#1240) rarobika válasza shteer (#1239) üzenetére


rarobika
csendes tag

Köszi

(#1241) ruti válasza shteer (#1239) üzenetére


ruti
Közösségépítő

:K
ahogy a mester rázza fejét

meg a 0,5A is kevéske, amit az usb tud

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1242) shteer válasza ruti (#1241) üzenetére


shteer
titán

hacsak nincs újabb msi lapod ami 1,5-öt is tud :) persze ide az is kevés lenne

..szerintem jónak tűnik

(#1243) sMogyi86

Érdekelne, mi a véleményetek arról, hogy egyes külső házak KI-BE kapcsolják a HDD-t...
Igaz, hogy ezzel az üresjáratban energiát spórol, de hosszútávon nem "kopik" jobban a HDD a viszonylag gyakori elindulás-leállás miatt?
Vélemény? :F

"A félelem az elme gyilkosa."

(#1244) andben


andben
csendes tag

Sziasztok!
Dokkolót szeretnék venni!
Két tipus néztem ki!

http://www.aqua.hu/sharkoon-quickport-combo-esata---kulso-hdd-dokkolo-a0073-146337.html

http://www.aqua.hu/sharkoon-quickport-duo-usb30-v2---kulso-hdd-dokkolo-a0066-146351.html

A kérdés az h ezek tudják-e a 2TB-s wincsit!

A másik kérdés biztos amatőr, de nem vagyok ismerős az eSata-val és a gépem már régebbi! Milyen kimenet van a gépből? Venni kell hozzá kártyát?

(#1245) veze válasza andben (#1244) üzenetére


veze
őstag

az e Sata csatlakozó ugy néz ki mint ahogy a dokkolón is látod hátul. ha olyan nincs a gépeden akkor nincs eSata csatlakozoja. De ettöl még nincs minden veszve,,
Lehet venni kártyát a gépbe, a pci foglalatos estata kártyák sata-1-et támogatnak de ha sata 2-es eszköz van rácsatlakoztatva azt is kezeli természetesen. Támogatja a hot swap modot is vagyis röptében menet közben rádughatod és felismeri( nekem is van ilyen)
A sata2-es kártyák pce slotba mennek, támogatja a hot swap modot ez is
De ha ez sincs, még mindig nincs minden veszve, bár ez már nem annyira elegans megoldás (de hasznos lehet) Ha van a gépedben bent szabad sata csatlakozo és szerzel egy eSata-sata kábelt ( létezik ilyen, mert nekem is van ) akkor a sata végét a lapra dugod és az eSata végével meg kivezeted a gép hátulján.. Aztán ezt dugod a dokkoló eSata csatlakozójába. Arra ügyelni kell hogy ha a lapod sata modban nem támogatja a hot swap -et ( nálam a sata1-es régebbi lap nem támogatja) akkor nem rádughatod rá menet közben, mert nem fogja felismerni, csak ujraindulás után.

(#1246) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Hol tudnék találni a külső házamhoz új adaptert? Coolink akármilyen, egyik végén 2 tűs aljzat (230 V), másik végén 6 tűs kábel.

(#1247) veze válasza Peter Kiss (#1246) üzenetére


veze
őstag

pl ez ?

(#1248) Onnen válasza fgordon (#1233) üzenetére


Onnen
csendes tag

Helló!

2 TB-os WD20EARS vinyót szeretnék egy ilyen rack-be tenni.
Egyelőre csak az USB-re lenne szükségem.
Viszont Chieftec CEB35S-ből már csak az USB 3.0 verziót lehet kapni.
Fog működni akkor is, ha USB 2.0 csatlakozóval szeretném használni?

1337

(#1249) Onnen válasza Onnen (#1248) üzenetére


Onnen
csendes tag

Megvettem, kiválóan működik a fent említett HDD-vel.
Win7, XP is lát mindent, és az USB 2.0 sem akadály.

[ Szerkesztve ]

1337

(#1250) fgordon válasza Onnen (#1249) üzenetére


fgordon
senior tag

Oh, akkor nem tudtam megválaszolni, de ezt írtam volna. Az USB3 visszafelé is kompatibilis az USB2-vel. Én örülök, hogy enyém eSATA-s nem USB3-as, mert eSATA-n használom.

Érdekes, hogy az eSATA el sem terjedt igazán, de a gyártók az helyett USB3-at nyomják.
Nincs USB3-at támogató eszközöm, csak eSATA, így én ezeket használom...
Remélem, elő fog még törni az eSATA, már egyre több alaplapon van...

Itthon a firewire sem terjedt el, maximum szűk körben használják (fotósok, speciális eszközökkel...)

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.