Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) poirot


poirot
senior tag

Nos, megérkezett;

http://ipon.hu/webshop/product/sharkoon_sata_quickport_duo_usb3.0_v2/141409

Rendeltem hozzá egy 2 TB-s

SEAGATE 2000GB 5400rpm 32MB SATA2 ST2000DL004 -t is.

Összeraktam, bekapcsoltam, a gép érzékelte a 2 TB-os vinyót.... de semmi. Töbszöri próbálkozás, majd végül (Win 7) Személyre szabás/Rendszer és biztonság/Felügyeleti eszközök/sz
ámítógép kezelés. Ott látja, viszont formázni kellett. Most már látja, a mentés megy rá, ezerrel. Eddig minden okés. Ha gebasz lesz, t*kön szúrom magam. Különben a kikapcs gomb elég gagyi, gondolná az ember, hogy elektromosan megszakítja a kapcsolatot, de nem, hanem fizikailag te emeled kia csatlakozásból. A biztos a power gomb. Majd ha több tapasztalatom lesz, leírom.

(#1652) deathtania válasza poirot (#1651) üzenetére


deathtania
senior tag

hát igen, használat előtt illik formázni a hdd-t. :)

sok boldogságot hozzá. :)

www.brczart.hu

(#1653) gyuribácsi88

Erről van valakinek valami tapasztalata? véleménye? [link]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#1654) Forraszto


Forraszto
tag

Üdvözlet

Azt szeretném megtudni, hogy egy Sharkoon SATA QuickPort egy 2T-ás 5400-es vinyóval szerintetek mehet 24/7-ben, torrentboxban? A melegedés miatt kérdezem. Csak gondolom, hogy mivel több mint fele "kilóg", nem melegszik úgy, mintha zárt helyen lenne.

Más dolog: Ezeket hogy kell ki-bekapcsolni? USB-n menne, nem eSATA-n, (nincs a gépen, csak USB2). Csak menet közben rádugom, beleteszem, és bekapcsolom? Leválasztásnál meg umountolom, aztán, kikapcs? Gondolom ilyen driver, miegymás nem kell neki, csak az ilyen sallangoknak amit windowshoz adnak.

Köszi előre is. :)

(#1655) batagy


batagy
őstag

Csak info, gondoltam megosztom.

Delock 42451 rack-ben, Samsung 2TB-os 5400 RPM-es vinyó (HD204UI), teszteltem, hogy mennyire melegszik a vinyó.

A szobahőmérséklet 27 fok.
A bekapcsolás után több mint 2 órával, a vinyó hőmérséklete 43 fok.
A vinyón nem volt semmi terhelés, csak idle megy.

Összehasonlításképpen, a gépben lévő Samsung HD322HJ, amely házhűtéssel hűtött, az 32 fok.

(#1656) veze válasza Forraszto (#1654) üzenetére


veze
őstag

meget .
nekem is van sharkoon dokkoloban vinyóm és 24/7-ben megy már több mint egy éve
menet közben rádugod a gépre bekapcsolod és fel fogja ismerni mint egy pendrive-ot..

(#1657) Gabor1092


Gabor1092
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani egy olyan külső rack-et, ami USB csatlakozású, megbízható és nem túl drága? Szeretném venni egy winchestert a fimeimnek, rámásolnám a winchesterre, szóval nem lenne folyton használatban.

Előre is köszi a segítséget

(#1658) deathtania válasza Gabor1092 (#1657) üzenetére


deathtania
senior tag

sharkoon rapid casek nagyon megbízhatóak.

www.brczart.hu

(#1659) veze válasza deathtania (#1658) üzenetére


veze
őstag

+1 sharkoonnak
és árban is megfizethető..
szóval egyaltalan nem a legdragabb kategória

(#1660) degec


degec
senior tag

ÜDV !

Segítséget szeretnék kérni szépen ! amit előre is köszönök !

HDD-dokkolót 3,5ˇˇ (esetleg 2,5 is belemehet) et szerertnék venni de ez nekem tökéletesen homály terület !
Mindenképpen olyat szeretnék ami usb3 as esetleg gigabit lanos, és kezeli a 2TB feletti vinyókat is.. ára most az egyszer le merem írni mindegy...csak jó legyen... 1db hdd elég ha belefér egyszerre nem ilyen HÁZ alakút szerertnék de ha csak olyanban létezik azsem gond.....raid meg ilyesmi nem kell... Köszönöm szépen !!!!!! :R

(#1661) Forraszto válasza degec (#1660) üzenetére


Forraszto
tag

Szerintem a gigabit lan-t ne keverd ide, ahhoz valami nas-szerű, gyakorlatilag számítógéppel egybeépített apróság kell, mert az usb "csak" egy csatolófelület, de a hálózaton keresztüli átvitel már egy komplett topológia, rétegekkel, szerverrel, klienssel, jogosultságokkal, stb., tök más tészta. Meg aztán, még a gigabit lan sem olyan gyors, mint az usb3, hátmég ha csak 100-as jön össze. Nem hiszem hogy megérné a felárat.

Itt sokan ajánlanak sharkoon cuccokat, szerintem azok között nézz szét. :DD Én is most akarok venni, szerintem olyasmi lesz nekem is.

(#1662) degec válasza Forraszto (#1661) üzenetére


degec
senior tag

Oké így már értem maradok sata3 nál kösznöm Szépen ! Sharkoont néztem én is..

(#1663) Forraszto válasza degec (#1662) üzenetére


Forraszto
tag

:) De az megvan, hogy az usb3 meg a sata3 is tök más?

(#1664) degec válasza Forraszto (#1663) üzenetére


degec
senior tag

jajj perszehogy.... úgy értem hogy sima sata3 as csatlakozású sharkoon cuccot fogok nézni ami támogatja a 3TB os vinyokat is.. találtam is ilyet..

(#1665) Forraszto válasza degec (#1664) üzenetére


Forraszto
tag

:) Ok.

(#1666) degec válasza degec (#1664) üzenetére


degec
senior tag

sííííííík h*je vagyok usb3 ra gondolok és sata3 at írok ELNÉZÉST !

(#1667) Forraszto válasza degec (#1666) üzenetére


Forraszto
tag

:D Abból nincs baj amiket ideírsz, csak a boltban ne kérjél sata3-as pendrive-ot.. :DD

(#1668) veze válasza Forraszto (#1661) üzenetére


veze
őstag

ajánlanék én mást is nem csak sharkoont.. ha lenne jó tapasztalatom
de volt olyan külsö házam hogy egy nap utan halott lett. a gari cseredarab meg fél nap utan...ezek utan már nem kértem harmadikat is gariban.. hanem az árát vissza..
szándékosan ne irom le a nevét.. mert biztos csak én voltam ilyen peches ezzel, vagy az a tipus volt szeriahibas.. de valahoyg sharkoonnal nem jartam így sosem.
mások is vannak persze de azok meg nekem drágák voltak.(amikor én vásároltam)

(#1669) micuatti


micuatti
csendes tag

Samsung led tv felismeri a külső házat?
Olyan írjon aki már kipróbálta.

(#1670) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok!

Média lejátszóhoz szeretnék green HDD-t kötni. Nem 24 órában menne, csak filmezés (BD ISO), zenélés idején. Dokkoló és a Rapid Case közül melyiket érdemesebb? Gondolom a dokkolóban jobban melegedne.

(#1671) #21719808 válasza szuszinho (#1670) üzenetére


#21719808
törölt tag

Hát nemtudom. Nekem Sharkoon dokkolóban van egy 2T-ás greenes vinyó, torrentkliens, olyan 2 hete egyfolytában megy, még nem ment 40 fok fölé. Olyan 30-38 között ingadozik. Szerintem ez nem vészes, túlhűtés is növeli a meghibásodás esélyét.

Meg egyéni vérmérséklettől is függ, van aki agyérgörcsöt kap ha 40 fok fölé megy és folyékony nitrogénről álmodozik, van aki még életében nem nézte meg mennyi, és ugyanúgy 4 év alatt megy tönkre neki is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1672) veze válasza #21719808 (#1671) üzenetére


veze
őstag

én inkabb az utóbbiakhoz tartozom..
baromira nem nagyon szoktam nézegetni hány fokos ..sharkoonok vannak nekem is, dokkolo is ház is és évek óta mennek 24/7-ben és semmi bajuk :K
egyszer kétszer néztem még az elején, láttam hogy 40-43 fok oszt jóvan

(#1673) angol


angol
tag

Hello,

tud valaki olyanról hogy cd (dvd) író külső ház létezik még, mert nem nagyon találok, esetleg ha van valakinek infója, előre is köszönöm (mondjuk sharkoon vagy spire, csak aluház, lehetőleg hűtés nélkül, használt is jöhet). Plextor Premium 2 menne bele.

(#1674) deathtania válasza angol (#1673) üzenetére


deathtania
senior tag

pont most nézegettem, mert nekem is kell egy. nálunk bődületes ára van (10k+), inkább ebay-t ajánlom, ott már láttam egyszerűbb házakat 10 dollár körül free shipiing-el. ott talán érdemesebb volna körülnézni.

www.brczart.hu

(#1675) angol válasza deathtania (#1674) üzenetére


angol
tag

pont most néztem az ebay-t, de azért köszi :)

(#1676) gereke válasza veze (#1672) üzenetére


gereke
tag

Sziasztok,

Mivel a SHARKOON Rapid-Case 3.5" SATA USB3.0 beszerzése eléggé korlátozott, ezért alternatív megoldást keresek arra az esetre, ha ez nem jönne össze.

Légyszíves ajánljatok olyan fémházas jól hűtő passzív 3.5"-os USB 3.0 tokot, ami képes szolgáltatni smart információt és széles körben beszerezhető.

Köszönöm :R

LYA-L29

(#1677) jagdtigger


jagdtigger
tag

Üdv mindenkienk :) .

Nah akadt egy problémám, az mitől lehet hogy egyenfesz mérésbe 0,05V-ot, váltakozóba meg 0,9V-ot lehet mérni az usb csati külső fém részén? :F Minimum fél napot lógott húgom régi notiján de sem a ház, sem a gép nem mutatta jelét annak hogy valami nem jó....
(A szóban forgó darab egy Eminent EM7055-ös.)

Előre is köszönöm a segítséget :) .

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#1678) Epimenides


Epimenides
csendes tag

Sziasztok!

Külső házat szeretnék , ide/sata hddkhez milyet érdemes venni?
Olyat szeretnék ,ami ideseket és satásokat is kezel.

Ezt és ezt találtam, tapasztalatotok , véleményetek szerint érdemes megvennem?

Nekem hdd-k tesztelésére kellene főleg, de vhol azt olvastam arra megbízhatóbb az alaplapi közvetlen csatlakoztatás.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"Amit most mondok hazugság." Ha Epimenidész hazudott, akkor állítása hamis, és nem hazudott. Ha Epimenidész nem hazudott, akkor állítása igaz, és hazudott. A matematika örök, az emberek meghalnak

(#1679) veze válasza Epimenides (#1678) üzenetére


veze
őstag

mit szolnál egy ilyenhez?
sokan dicsérik ittt, nem ok nélkül..
ha tesztelgetni kell akkor miért nem inkabb dokkoló?
abban könnyebb cserélgetni a vinyokat nem kell szerelni, csak egy mozdulat..dokkolo nekem van ilyenem és kifogastalanul működik..
de ha a belső csatlakozás neked fontos.. akkor belső dokkoló..
árban is jobbak az általad linkelteknél

sorry, most látom hogy olyan kell ami IDE/SATA képes egyszerre..

[ Szerkesztve ]

(#1680) Epimenides válasza veze (#1679) üzenetére


Epimenides
csendes tag

Az elsőt néztem már, meg is örültem mert az adatlapon ott van az IDE,de mikor odaértem a konkrét eladókhoz, kiderült nem ide-s. :N

"Amit most mondok hazugság." Ha Epimenidész hazudott, akkor állítása hamis, és nem hazudott. Ha Epimenidész nem hazudott, akkor állítása igaz, és hazudott. A matematika örök, az emberek meghalnak

(#1681) Epimenides


Epimenides
csendes tag

A végén nem marad más mint ez, de az ára nekem nem tetszik.
Egy háznak azért több hasznát venném, azért ragaszkodom inkább ahhoz.

[ Szerkesztve ]

"Amit most mondok hazugság." Ha Epimenidész hazudott, akkor állítása hamis, és nem hazudott. Ha Epimenidész nem hazudott, akkor állítása igaz, és hazudott. A matematika örök, az emberek meghalnak

(#1682) veze válasza Epimenides (#1681) üzenetére


veze
őstag

ilyet én is tudok neked adni
hirdetés
még kettő van belőle

(#1683) Epimenides válasza veze (#1682) üzenetére


Epimenides
csendes tag

Ez tök jó, de kösz nem.

És nem miattad, hanem azért mert van pofájuk egy adaptert dokkolóvá felkenni 7ex forintos áron árulni, miközben egy sz.jbalökött műanyag sz.r.

Egyébként ha felidegesítem magam a végén még bejön a napi ajánlatod menü és azt fogom megvenni :DDD

És most jöhet az eladói mondat:de nálam sokkal olcsóbb :))

[ Szerkesztve ]

"Amit most mondok hazugság." Ha Epimenidész hazudott, akkor állítása hamis, és nem hazudott. Ha Epimenidész nem hazudott, akkor állítása igaz, és hazudott. A matematika örök, az emberek meghalnak

(#1684) veze válasza Epimenides (#1683) üzenetére


veze
őstag

nem reklamnak szántam nem azért mondtam, csak mert szükség van rá és ha nincs már semmi más megoldas.
amikor nekem kellett én is sokaltam érte a 7ex árat

(#1685) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sharkoon Rapid Case usb3 esetén egy eladói oldalon azt olvastam, hogy SATA2-es
Ez most igaz? Az ellenkezőjét nem látom a gyártói oldalon...
Poén lenne

(#1686) veze válasza szabi__memo (#1685) üzenetére


veze
őstag

én nem tudom, de ha sata II.-es, még azt is jócskan visszafogta az USB2.0 korlátai.
ezt tudom abbol hogy nekem usb2.0/e-Satas van és bizony esata nagyon veri az usb2-es sebességet
legalabb usb3.0 án már nem..és nem kell kétféle madzag..csak egy usb meg egy usb3-at kezelő lap/ eszköz

(#1687) szabi__memo válasza veze (#1686) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez oke, de akkor is szanalmasnak erzem amennyiben igy csinaltak meg (ennyiert meg meg inkabb)

[ Szerkesztve ]

(#1688) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Segítenétek egy megbízható és olcsó IDE (PATA) külső 3,5 rack kiválasztásában? Egy Amiko sat STB-re lenne kötve, USB2-n keresztül, elsődlegesen SD adások felvételére, esetleg TimeShiftingre is.
Van egy régebbi, de hibátlan 320GB-os WD IDE HDD-m, azt fogom majd erre a célra használni.

Az stb támogatja a külső HDD ideiglenes lekapcsolását, ha nincs használatban, ennek a működése függ attól, hogy milyen külső racket választok?

Köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#1689) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Ezek a normál 3.5" vagy 2.5" mobil rack-ek lekezelik, ha a vinyó belül MBR partíciós rendszer helyett GPT partíciós rendszerrel rendelkezik?

Vagy nem számít?

(#1690) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan 3,5"-os külső mobil rack (SATA), amihez nem kell külső táp? Hanem mondjuk lefoglal két USB portot és a másodikról csak a plusz feszültséget kapja.

Előre is köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#1691) batagy válasza Dark Archon (#1690) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

A 3.5"-es rackekhez, pontosabban a bennük lévő vinyóhoz mindig kell 12V fesz, 5V nem elég, ezért USB portokról nem lehet ellátni a tápot.

De van megoldás a kérésedre. Egyik megoldás az eSATApd interfész, ami 12V-ot is kiad magából, lásd a szó végén a "p" és "d" betűt, amelyek a "power" és "dual" szóra utalnak, ami azt jelenti, hogy 5V és 12V tápot is kiad magán.

Megoldás 1)
- Szóval veszel pl. egy Delock 61797 eSATApd kivezetést.

- Mivel speciel olyan 3.5"-es SATA-s racket nem látok , amin eSATApd bemenet lenne, veszel mondjuk egy sima eSATA-s racket, pl. Delock 42451 . Ezen sima eSATA , USB és külön DC power van.

- Viszont tudsz venni egy Delock 82466 átalakító kábelt, ami eSATApd-ről szétágazik eSATA-ra, USB-re és 12V DC powerre, így nem kell külső táp.

Megoldás 2)
Nem muszáj eSATApd csatit használni, másmilyen táp kivezetéssel is meg lehet oldani.
Pl. Delock 61651 kivezetés másfajta tápkivezetést tartzalmaz, és sima eSATA-t. Ahogy nézem ehhez adják a szükséges tápkábeleket is!

(#1692) Dark Archon válasza batagy (#1691) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szia,

Köszi szépen a részletes megoldást, de úgy látom, hogy ezek áraiból lassan tudnék is venni egy külső USB-s vinyót. Marad az, hogy veszek egy mezei SATA rack-et, aztán pakolgatom. Mert az eredeti elképzelés az lett volna, hogy egy 5m-es USB kábellel kötöm a gépre, maga a vinyó meg máshol lenne és így bármikor tudok biztonsági menteni.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#1693) veze válasza Dark Archon (#1692) üzenetére


veze
őstag

még olyat tudsz csinalni hogy kivezetsz a gépből egy hosszabitóval 12 v-ot és akkor nem kell külön táp
kell egy olyan hoszabitó aminek egyik vége molex a másik meg a külső ház 5,5-ös, 12voltos dugasza.
ezzel aztan menni fog de csak akkor ha a gép is( táp) üzemel
hosszabitó kivezetés dolgában tudok esetleg segiteni, már csinaltam ilyet( én is így használtam)

(#1694) batagy válasza veze (#1693) üzenetére


batagy
őstag

Hát nem tudom, de 12V DC-t 5m-re elvezetni, nem problematikus?
Annyi távolságon eshet a feszültség, nem?

Bár én meg USB1-es RJ45 extendert használok, 15m-es Ethernet kábellel, és a géptől 15-re van egy USB-s hangkártya, de csak USB1-es. Teljesen jól működik. Szóval 5V ezen átmegy 15m-nyit, de ez speciális átalakító ugye, nemcsak sima kéteres DC vezeték.

(#1695) batagy válasza Dark Archon (#1692) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Igazából nem teljesen értem, hogy mi a cél most itt?

Vinyó csendesítés miatt akarod a vinyót 5m-re vinni a géptől vagy van ott valami más?
USB nagyon érzékeny a távolságra, így direktben nem javasolt 5m-re vinni.

Esetleg inkább egy NAS kellene neked (?), amit bekapcsolsz ha kell, és hálózaton keresztül mentesz rá? Akkor nem kellene mindig hurcolászni a racket.

(#1696) Dark Archon válasza batagy (#1695) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szia,

A cél az volna, hogy a vinyó benne lenne egy széfben. Emiatt az USB kábelt is majd ketté kell vágnom és rászerelnem egy csatlakozót, mivel csak egy 10mm-es lyukam van az acélon. Mondjuk az adapter csatlakozója csont nélkül átférne, csak nincs a közelben 220. A cél, hogy minél olcsóbban kijöjjek, van is egy mentési célokra rendszeresített 200GB-s vinyóm. Néztem online mentési szolgáltatást, de most van ~50 gigányi adatom, ennyi helyet meg már csak havidíjért adnak. Nem államtitkokról van szó, de szarul esne, ha a több évi fényképeim vagy a főiskolai cuccaim elvesznének. De amíg nem találok épkézláb megoldást, marad a rack, elvégre 1 héten, ha egyszer mentek, azt kész.

Én azt olvastam, hogy 5m-re még biztonságos, afelett kell jelismétlő.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#1697) batagy válasza Dark Archon (#1696) üzenetére


batagy
őstag

Értem. Hát igen a backup mindig fontos!
Ha még biztosabbra akarsz menni, 2 vinyóra is ments, persze a vinyó nem olcsó manapság, de ha fontos az adat, akkor érdemes. Meg persze optikai lemezre is lehet írni pluszban, de ez nem témája most ennek a topiknak.

USB 5m: igen, szabvány szerint 5m hosszig használható az USB, de azért lehetnek gondok már ennyin is, főleg ha zajos környezetben fut a kábel.

(#1698) pami5


pami5
aktív tag

Egy Sata csatlakozós Plextor PX-880SA DVD írót szeretnék külső házba tenni,
ami USB2.0-val csatlakozna a géphez, amin Win7 Pro van.
Amit vettem volna, az elfogyott, újabbról nem kaptam értesítést.
Segítséget kérek, milyet érdemes venni, ami jól szolgál, hol, mennyiért?
Főleg tesztre használnám, de írásra is. Jó lenne, ha az ár sem lenne "csillagászati"! :F

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#1699) veze válasza batagy (#1694) üzenetére


veze
őstag

12V DC -t 5 méterre vezetni egyaltalan nem problematikus, simán müködik

(#1700) Dark Archon válasza batagy (#1697) üzenetére


Dark Archon
addikt

Úgy nézem jelismétlővel a 10m sem akadály, de van 20m verzió is. Létezik, hogy ez nem okoz semmi bajt egy vinyó esetén?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.