Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Márton válasza MuzX (#700) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem olcsó

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#702) MuzX válasza Márton (#701) üzenetére


MuzX
tag

Köszi.
Ott nem láttam árat, de máshol rákerestem, és 10500 Bruttó, az nem vészes.
Egy jó szimpla ház belekerül a felébe, és így legalább nem kell két házzal, két táppal meg két USB-vel vacakolnom.

Közben találtam egy másikat, Sharkoon Twin, de csak egy helyen láttam egy árlistában, így még az se biztos, hogy tényleg van nekik. Az egy kicsit olcsóbb, 10e alatt van.

''Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes.'' © Shakespeare

(#703) Márton válasza MuzX (#702) üzenetére


Márton
nagyúr

biztos? ac ryan-ből a szimpla 10e!
tényleg, a csak usb-s, 10 körül van. :C

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#704) canniball válasza canniball (#686) üzenetére


canniball
nagyúr

Na, megtaláltam a választ egy tesztben: "A hűtés terén ez a ház sem jeleskedik, a hővezetés itt sem megoldott, hiába az 1.8mm vastag külső alumínium burkolat...a merevlemez szinte csak a vékony belső kerettel érintkezik." :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#705) canniball válasza Márton (#703) üzenetére


canniball
nagyúr

Az a "szimpla" amire gondolsz azért kerül annyiba, mert az meg IDE+SATA+eSATA. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#706) MuzX


MuzX
tag

Őszintén szólva én teljesen átlagjúzer vagyok, se az A.C.Ryan, se a Sharkoon nevek nem mondanak semmit, esetleg valami ajánlás, melyiket érdemes inkább?

''Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes.'' © Shakespeare

(#707) Márton válasza canniball (#705) üzenetére


Márton
nagyúr

Jaja, az kell nekem! :)
Úgy tudom, elég jó a passzív hűtésük és csendesek benne a vinyók!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#708) canniball válasza Márton (#707) üzenetére


canniball
nagyúr

"...elég jó a passzív hűtésük..."
Olvass vissza három postot... A hűtés akkor lenne jó, ha valahogy ki lenne vezetve a HDD hője a külső burkolatra. Ha már egyszer az minőségi és alkalmas lenne a feladatra nem tudom erre miért nem gondoltak... :W

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#709) Márton válasza canniball (#708) üzenetére


Márton
nagyúr

upsz :(
azért nem semmi, hogy a marketing meg ezt mondja:
Erős, 1.8mm-es alumínium ház
hatékonyan vezeti el a keletkezett hőt

egyébként az esata kábelen mennek végre smart infók, ugye?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#710) canniball válasza Márton (#709) üzenetére


canniball
nagyúr

"...a marketing meg ezt mondja:"
Egyrészt annyiban igaz, hogy jobban elvezeti, mint egy műanyag doboz (mert az ugye semennyire), de mégsem ugyanaz az eredményt, mint a fémek közvetlen érintkezésekor. Másrészt a marketing egyetlen dolga manapság az eladás növelése, így többnyire azt duruzsolja a füledbe amit hallani szeretnél/amivel a terméket el lehet passzolni.

egyébként az esata kábelen mennek végre smart infók, ugye?
Az eSATA-ról annyit tudok, hogy létezik ilyen. :B

Mod.: mielőtt megveszed érdeklődj a boltban az eSATA-adapter miatt, mert a fent említett tesztben pl. nem járt hozzá!

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#711) vipisti válasza Márton (#709) üzenetére


vipisti
tag

egyébként az esata kábelen mennek végre smart infók, ugye?

Persze. Az "e" előtag az externalra utal, lényegileg a SATA kábel meghosszabbításáról van szó, mint már írtam.

[ Szerkesztve ]

Gnothi seauton.

(#712) Márton válasza vipisti (#711) üzenetére


Márton
nagyúr

ok, remek.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#713) Márton


Márton
nagyúr

Lehetséges hogy hiába veszek átalakítót, meg esata rack-et, nem fog menni a hot swap?

Alaplap leirás ezt mondja:
2 x Serial ATA 1.5 Gb/s connectors (No Support for "RAID" and "Hot Plug" functions )

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#714) nova001


nova001
senior tag

hali
szeretnék venni egy külsö vinyot mit ajánlotok árba és minöségbe
30ezret szánok teljesen rá, és ebböl 22-23 a winyo (wd 500) a maradék rackre menne
kérdés milyen vegyek, e-satam nincs, usb meg nekem lasu :S mit tudnék tenni

köszi

(#715) Márton válasza nova001 (#714) üzenetére


Márton
nagyúr

ha van sata az alaplapon ami ráadásul hotplug, akkor még jól állsz!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#716) MuzX


MuzX
tag

Megvettem azt a Sharkoon Twin házat a két vinyónak.
Könnyen összerakható, bár azt nem értem, hogy miért csak a két végén perforált a háza, oldalt/alul/felül miért nem?
Működik frankón, de van némi aggodalom bennem a melegedés miatt, hosszabb használat után kézzel "mérve" elég melegnek tűnt, nem forró, de hidegben jól melegítené a kezem.

''Több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes.'' © Shakespeare

(#717) vipisti válasza Márton (#713) üzenetére


vipisti
tag

hát ha az alaplap nem támogatja, akkor sajnos bukó...

Gnothi seauton.

(#718) vipisti válasza nova001 (#714) üzenetére


vipisti
tag

WD 500 20e-ért
rack 9500-ért

SATAII-t támogatja a lapod? akkor semmi problema nem lehet

Gnothi seauton.

(#719) Hejja1234


Hejja1234
tag

Üdv!

Hogy tudok külső usb-s mobil rackben lévő vinyót FAT32-es fájlrendszerrel megformázni?
Lemezkezelésnél, (meg máshol is) csak NTFS-be engedi.

(#720) Ja no


Ja no
aktív tag

Hi,
Tudnátok segíteni, hogy 2...4 bayes 3,5"-os külső HDD házikót milyet érdemes venni? 750GB-os SATA-s vinyókat szeretnék beletenni. A PC-re csak USB-vel tudom kötni, nincs e-SATA. (esetleg firewire, de az nem preferált)

(#721) BAM007


BAM007
tag

Sziasztok.

Nemrég vettem egy 400Gb-os Samsung HDD-t (ATA), és vettem mellé 2 db noname fémházas USB-s mobilrack-et. Eddig volt a egy 160Gb-os Samsung vinyón egy műanyag rack-ben, de gondoltam lecserélem azt is. Ez a noname cucc, 3500 Ft / db áron volt, (a műanyagot is ilyen áron vettem). Beraktam a vinyókat, csatlakoztattam, eleinte felismerte a Vista csak a 160Gb-at, de mostmár egyátalán nem. Vagyis felismeri, de se a Sajátgépben, sem pedig TotalCommanderben nem jelzi ki. Hallani lehet a hangot amikor csatlakoztatom, az eszközkezelő is kijelzi, de semmi más. Gondoltam, hogy oprendszer/driver hiba lehet. Drivert újraraktam, semmi. Xp feltelepít, ott is eleinte feilsmerte, majd semmi. Vista visszarak, ugyan ezt eljátszotta, aztán most megint semmi. A mellékelt mini CD-n nincs driver se XP-hez, se Vistához... Mi a teendő? Ha visszaviszem, ott biztos felismeri a gép, mert egy idő után kezdi nem látni. Visszaraktam a műanyag házba a vinyót, azzal működött.
Valaki tud nekem segíteni? (400Gb-at le kell még formázni, mivel alapból nem is látja a gép, azt még ki sem tudtam próbálni)

Előre is köszi!

üdv, BAM

(#722) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Van egy 1TB-os Samsung vinyóm, meg egy Cooler Master X Craft 360 külső rack-em.
E-sata-n keresztül használom (ideiglenesen) egy ASUS P5B alaplappal.
Ha a gépindítás előtt bekapcsolom a rack-et, akkor bootolásnál a J-Micron vezérlő felismeri a vinyót, és betöltéskor a Win XP is látja, és tökéletesen működik.

Olyan problémám van, hogy elvileg az e-sata -val működni kéne a hotswap-nak, de ha kikapcsolom a rack-et, akkor már csak egy teljes restart után tudom újra használni. Hiába kapcsolom be újra menet közben, ilyenkor már nem ismeri fel az XP.

Van erre valami megoldás? (Vagy ez ilyen, és nincs mit tenni?) :F

Azért lenne fontos, mert ha épp nem használom ezt a vinyót, akkor ne pörögjön meg ne melegedjen fölöslegesen szerencsétlen. Gondolom USB-n keresztül simán működne, de az sokkla lassabb, és ha már van e-sata, akkor szívesebben használnám így.

Köszi :R

ImI

(#723) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Egy újabb kérdés a Cooler Master X Craft 360 külső rack-kel kapcsolatban:

E-Sata-n keresztül használom, és az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne azt megoldani, hogy a gép kikapcsolása után a rack is kikapcsoljon, illetve leállítsa a benne lévő vinyót? :F
Mert ezt magától nem teszi, és miután kikapcsolom a gépet, a vinyó továbbra is pörög a rack-ben. :(

Akinek ilyen rack-je van, légyszi válaszoljon, és az előző hsz-ben feltett kérdésre is kéne egy működő megoldás.

Köszi :R

ImI

[ Szerkesztve ]

(#724) canniball válasza ImI87 (#723) üzenetére


canniball
nagyúr

Nagyon halott ez a topik, én azt javaslom próbálj meg máshol is utánanézni...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#725) Márton válasza ImI87 (#723) üzenetére


Márton
nagyúr

szerintem kikapcsolni nem fogja az oprencer.
arra ott a kapcsoló az oldalán, nem?
és ha az xp állítaná le, akkor te legközelebb hogy kapcsolnád be?
OFF-ra állítod? :)
Másik kérdést passzolom, mennie kéne.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#726) ImI87 válasza Márton (#725) üzenetére


ImI87
őstag

Canniball és Márton

köszi a segítséget, úgy néz ki megoldódik a dolog.
ACHI-ba kell használni a vinyót, úgy jó lesz a hot-swap

a magától leállítósdi pedig nem megy, ez sajna csak egy naív álom volt :B :(

ImI

(#727) djadji


djadji
senior tag

Hello!
Lenne egy kérdésem: Külső HDDm, ami USBn csatlakozik a géphez. Igyaz hoyg 2,5-es, de ilyen topikot nem találtam.
SZval mikor csatlakoztatom azt írjaki hoyg nem tudja felismeri, nem használható. De minden másik gépen teljesen jól működik. Mi lehet a baj a géppel?

http://djadji.fw.hu

(#728) djadji válasza djadji (#727) üzenetére


djadji
senior tag

de van 2,5es is.. és meg is találtam. bocsi..
Azért ha valaki tudja a választ....

http://djadji.fw.hu

(#729) Lackó86


Lackó86
tag

Sziasztok !
Külső USB racket szeretnék vásárolni:
Pozitívumok:
Támogatott szabványok száma (3,5" PATA, SATA/SATAII)
Gyors üzembehelyezés
USB és eSATA adatátviteli felületek
Könnyen hordozható
szolíd, letisztult külalak

Negatívumok: tól mentes. .:)
a tükörfényes felület könnyen karcolódik, ujjlenyomat, por nagyon meglátszik rajta
nagyobb terhelésnél a hűtés kevés lehet
hiányos kezelési utasítás

valami jó kb 10 ezerért Alu jó hűtés és minnél több gari minőségi cucc:) megbízható...ilyesmi kösziii

jambi

(#730) pete_21


pete_21
addikt

Hello!
A következő a helyzet: új gépem lett az utóbbi időben, és szeretném régebbi, IDE-s winyóimról átmenteni az adatot. Beépített mobile-rack-ről azt hallottam, hogy nem a legmegbízhatóbb, lehet, hogy akkor is bezavar, ha nincs bekapcsolva.
Ezért ajánlották a külső keretet, ami tetszene is, csak 8-10 ezreket nem akarok kiadni érte.
Tud valaki olcsóbb IDE-s külső HDD keretet?
Köszi a választ :)

(#731) sittes79


sittes79
addikt

sziasztok!

Szeretnék egy ilyen kombót építeni a laptopomhoz
pio ide vagy sata író és ehhez kéne valami külső minőségi ház
olyan 5-6k körül?

Tudtok ajánlani valamit?

Köszönöm

(#732) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok!

Manapság van valami lényeges különbség a külső SATA to USB 3,5"-ös olcsó rackek között?
Van valami ajánlott vétel, vagy mindegyik ugyanazzal a chippel van szerelve? :U

(#733) northbr!ght


northbr!ght
csendes tag

Sziasztok!

Tudnatok olyan 3,5"-es PATA-s rack tipust mondani, ami _csak_ USB-vel/rol megy?
A 2 USB csati is jobb volna nekem, mint ha kulso tappal kene mukodtetnem a kicsiket.
Elore is koszonom!

Udv

"Ne csak hidd, hanem tudd is!"

(#734) Csabee. válasza northbr!ght (#733) üzenetére


Csabee.
nagyúr

engem is érdekelne egy ilyen rack ami tápkábel nélkül megy! :)

Üdv: Csabee.

(#735) shteer válasza northbr!ght (#733) üzenetére


shteer
titán

olyan nincs, a 3,5" hdd-nek kell 12V amit az usb nem tartalmaz - előállítani meg veszteséges anélkül is, amekkora áramerősség kell az asztali hdd-nek

..szerintem jónak tűnik

(#736) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Hali!
nemtudom jo helyre irok-e, de hatha!
A kerdesem a kovetkezo lenne!
Van egy ilyen HDD-m:

Modell azonosító SAMSUNG HD753LJ

És egy ilyen 3,5"-os külső HDD keretem:

Sharkoon Swift-Case 3.5"

Merevlemez ház
- 3,5 colos formátum
- USB 2.0 csatlakozó
- IDE (P-ATA) interfész
- alumínium ház
- elérési idő: 14,7 ms

Minden tokeletes vele, de egy olyan problemam van, hogy leallitom a gepet, de a keretbe megy tovabb a HDD, lehet hallani es erezni a gyenge rezonanciat!

Ezt hol lehet esetleg be/ki kapcsolni h automatikusan alljon le a kulso HDD is?!

Valaszokat elore is koszi!

üdv :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#737) N-vidi-A válasza N-vidi-A (#736) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Help nekem!!! :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#738) Csabee. válasza N-vidi-A (#737) üzenetére


Csabee.
nagyúr

szia! látom neked is Gigabyte alaplapod van, mindenképpen a biosban kell navigálnod :) nekem lightboardom van, és azis világít ha kivan kapcsolva a gép.. :) biosba van egy menü.. megnem mondom így fejből hogy mi, ott kell a power off-on álítani :) és akkor lekapcsol majd a külső winyód is!:)

Üdv: Csabee.

(#739) N-vidi-A válasza Csabee. (#738) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Hali!
Gondolom a Power Management-be, de en ott szinte akarmit nyomathatok offra, nem all le... :O

Nem tudnad esetleg megnezni?!:D :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#740) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata CANYON CNR-HDD35SA2 nevezetű rack el?

Eléggé kis pofás darab, és az ára se húzós.

(#741) dutsh


dutsh
aktív tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni a következő probémában:

Adott:
-CoolerMaster X Craft 360
-WinXP 32bit SP3, Gigabyte P45 alaplap (az USB kezelés szempontjából lehet érdekes) -AHCI mód nincs engedélyezve

Probléma:
Megvettem egy X Craft-ot, eSata kábellel tökéletesen működik (I/O gomb bekapcsolásásval nem indul el a vinyó benne míg nem indiítom magát a gépet, particiókat felismeri, formázható, sajátgépben lát mindent, gép leállításakor a rack-ben is leáll a vinyó, csak a power led-je marad ébren)
Ugyanezt kipróbálva USB-vel: a I/O kapcsoló benyomásakor a vinyó egyből indul, nem érdekli mit csinál a gép, alapból abszolút semmiféle kontaktust nem mutat a gép felé, a HDD terhelést jelző led fel sem villan, seek hang nuku, csak pörög, ha deszka BIOS-ában bekapcsolom a "Legacy USB storage detect" módot, akkor az indulás úgy zajlik, hogy gép áll, rackben bakapcsolom az I/O gombot, benne vinyó elindul, gépet beinditom, majd ahogy a deszka post képernyője jönne 1mp gondolkodás után resetel a gép, mindezt addig játsza, míg közbe nem avatkozok... :U ; ha úgy indítom a gépet, hogy gép bekapcs, utána pár mp-el később rack bekapcs, túlmegy a post képernyőn, de a winXP egy percig gondolkodik mire betölti az üdvözlőképernyőt (gondolom hozzáférést kérne a vinyóhoz), majd a következőt látom az eszközkezelőben: [link]

-másik USB kábelllel próbáltam, ugyanez
-a vinyó benne rendben, eSata módban tökéletesen müxik

Mi lehet a probléma? Vagy én vagyok ennyire impotens és vmi marhaságot csinálok rossz? :O Nem akarom hot-swap-elni egyenlőre, csak simán USB-ről használni, mert attól lesz mobil a kütyü, asszem ehhez nem kell AHCI... :U

[ Szerkesztve ]

(#742) dutsh válasza dutsh (#741) üzenetére


dutsh
aktív tag

Lényeg, ha nem derülne ki az előző írásból: USB-vel se kép se hang kb...
(sajátgépben semmit nem mutat)

[ Szerkesztve ]

(#743) dutsh válasza dutsh (#742) üzenetére


dutsh
aktív tag

Azóta tárgytalanná vált a kérdés... Ment gariba a cucc

(#744) megyocon


megyocon
csendes tag

Sziasztok!

Mondjatok egy olyan 3,5"-os külső USB-s mobilracket, amelyiknek a tápcsatlakozója nem lesz fél év után kontakthibás!!!

Már 2 ilyen külső vinyókereten vagyok túl és mindkét esetben olyan tápcsatlakozója volt a háznak, ami leginkább egy S-Video kábelre hasonlít. Kicsi, kör alakú, 6-7 tűs csatlakozó. De mindkettő kontakthibás lett fél év múlva.

Melyik gyártó gyárt más megoldású rack-et?

Spire, ViPower, SpeedDragon?

Segítsetek!

(#745) DarkDeer válasza megyocon (#744) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Ennek pl. nem olyan S-Video-s a csatlakozója: [link]

(#746) dutsh válasza megyocon (#744) üzenetére


dutsh
aktív tag

Vagy, amit végül az Xcraft helyett vettem: Chieftec CEB-35S

-nekem ezzel működött minden funkció, ami azXcraft-al nem
-elég minőségi anyagokból és kábelőből készült

(#747) Vasgar


Vasgar
csendes tag

Hellosztok. Nekem Canyon külső 3,5 -s rackem van...nos tegnap este asszem megadta magát...egy kattanást hallottam s azt láttam már nem vílágít kéken..nem kap áramot vagy mi. Próbáltam újracsatlakoztatni de semmi...nem villognak a fények s a gép se mozdul rá.Benne egy 500 as WD vinyó van..mi lehet a bibi? Ma próbáltam betenni a gépbe az 500 ast csak nem volt hozzá kábelem sata..s esatával szerencsétlenkedtem azzal felpörgöt de persze nem tudtam megnyitni mert elsődleges vinyó egy másik vinyó..vagy mi.
Remélem a rack a hibás..a vinyón naon sok cuccom van:(......mi a bibi? Van mindkettőn garancia...csak nem találom a papírokat....se..csak a csomagolást..hmm :Y :)) :)) :DD :O :W

http://vasslajosblogja.blogspot.com/

(#748) jodován


jodován
tag

Egy 1 TB WD SATA2 Green P WD10EADS 7200 32 MB lemezhez keresek frankó FireWire800, eSata, USB csatlakozós házat. Létezik ilyen, vagy csak a gyári My Book Studio tudja?

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#749) TuTa86


TuTa86
tag

Sziasztok!
Elég hosszú ideje szemezek a [Sharkoon SATA QuickPort PRO] dokkolóval. Van valakinek gyakorlati tapasztalata a cuccal? Főleg az érdekelne, hogy ha az előlapján lévő USB csatlakozóba beledugok egy 3G modemet akkor az működne-e a gépemmel tehát lehetne-e netezni, illetve közben másolnék a vinyóra ami benne van akkor mennyire csökenne az adatátviteli sebesség? (a gép egy macbook) Előre is köszi a válaszokat.

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#750) Alex91 válasza jodován (#748) üzenetére


Alex91
félisten

MacPower Pleiades Super S-Combo

De kivancsi vagyok, hogy igy mennyivel lesz olcsobb, mintha egy Studio-t vettel volna? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.