Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Lajkó válasza ANT (#800) üzenetére


Lajkó
őstag

Értem, köszi!
A dizájn nállam sem nyom a lattba túl sokat. Persze azért nagyon gusztustalan ne legyen, mert ha sokáig ülök előtte elkezdek szédülni! :B
Bár lehet hogy 2,5"os lesz belőle, a tápfesz miatt! :F

(#802) szilvapeti


szilvapeti
csendes tag

Heló mindenkinek!

Szeretném a segítségeteket kérni.
Az a helyzet, hogy tönkrement az asztali pc monitorja, de van egy laptopom.
Az pc HDD-jén fontos dolgok vannak, amiket így nem tudok használni csak hogyha megy rajta a windows(xp). A HDD-t betettem egy usb-s mobilrackbe.

Azt kéne megoldani, hogy a laptop a mobilrackről bootolja a windowst nem a saját hdd-jéről.
Sajnos a biosban nem találtam ijen opciót.

A válaszokat előre is köszönöm.
üdv.:Péter

(#803) rii


rii
nagyúr

visszafogottt design-ú, szolíd külsôs, szálcsiszolt alus (fogjam be ...?) rack-et 3.5-es tudtok lécci mondani?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#804) rii válasza rii (#803) üzenetére


rii
nagyúr

up

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#805) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Létezik olyan E-SATA-s 3,5" külső ház, ami tudná a következőket:

Egy barátomnál úgy lenne használva a keret, hogy laptoppal (régi Celeron 1,7) tölt le rá - USB-vel, másrészt meg az asztali géppel E-SATA-val használja.
Olyan megoldás kellene, aminél ha az USB-t rádugja a laptopra, akkor a laptoppal megy a vinyó, viszont ha lehúzza, az asztali gép E-SATA-n felismeri mindenféle átdugás / kapcsolás nélkül, max. a windows-ban valamilyen szoftveres műveletre.
Két géppel egyszerre úgytudom nem tud menni (egyik USB, másik E-SATA) ; de ha lenne ilyen, az lenne a legjobb !

Egy másik lehetőség a két gépet hálózatba kötve a laptopra dugott vinyót hálózaton elérni; de ez viszont lassú lenne.

(#806) veze válasza atesss (#805) üzenetére


veze
őstag

lehet hogy neked akkor inkább ilyen kéne
[Freecom Classic SL Network Drive]
és minden gép használhatja átkapcsolgatás nélkül.
ha meg el akarod vinni máshová, akkor csak lehuzod a hálózatról és ott meg rádugod USB -s külsö drive-ként
nekem van egy ilyen, használtan vettem, winchester nélkül, beletettem egy 500 GB-os lemezt és egy kis hálozatban teszi a dolgát. ki sem kell kapcsolni sosem, ha egy gép sem müködik, akkor szépen lemegy alfába :)
és majd feléled ha valamelyik gép igénybeveszi a hálózatról.

szerk: természetesen lehet sima külsö drive-ként is használni, de akkor csak egy gép éri el. usb-n is hálózaton is egyszerre nem lehet bedugva, átkapcsolgatni viszont nem kell, mindig felismeri mikor épp mire van dugva
tiszta fém és a höelvezetés elég trükkösen megvan oldva hogy a lemez átadja a külsö fémháznak, ventillator sincs benne, tök csendes..

[ Szerkesztve ]

(#807) atesss válasza veze (#806) üzenetére


atesss
addikt

Persze, tudom hogy ez lenne a jó megoldás, de a gond az, hogy drágák ezek a LAN-osok.

Meg a sebesség még kérdés, te mekkora sebességgel tudsz írni / olvasni erre a vinyóra ?
Mert a 10/100-as LAN sem lenne elég.
De van egy olyan sejtésem, hogy még azt sem bírja el. Ugyanis itt adatfeldolgozás is van, ezért lassú pl. a routeremen (Asus WL-500gP is az USB-s fájlelérés) - 3-4Mbájt/s.

Meg 10/100-as sebességgel erre a laptop is jó lenne, hálózatban összekötni (az úgyis kb. mindig be lesz kapcsolva, mióta kitisztítottuk a ventillátorát, még halkabb lett; és a fogyasztása is elég kicsi).
CardBus-os Gigabites lankártyával kicsit több lehetne, de amilyen lassú szegény, szerintem az USB sebességét még úgy sem tudná ellátni (terheli a procit az USB is, és a LAN is).

[ Szerkesztve ]

(#808) veze válasza atesss (#807) üzenetére


veze
őstag

35-37 MB/s sebességgel másol hálózatban, egy Pata vinyó van benne,(lehet a vinyo nem tud többet ami benne van, nem mértem, mert annyira nem érdekelt) nem éppen uj már. nekem elég, extra elvárásom nincs vele szemben, illetve a kényelem hogy mindig minden gép eléri, és rendelkezésre áll, nem kell dugdosni kapcsolgatni stb, ebben az esetben fontosabb.( használtan öt k-ért vettem (+ posta) gyári dobozában tartozékaival, vinyó meg akad bele itthon. igy nekem megérte, ujként valóban drága :(( )

[ Szerkesztve ]

(#809) atesss válasza veze (#808) üzenetére


atesss
addikt

Az nagyon jó, az még gyorsabb is, mint az USB !
Szerintem a vinyó tudhat többet is, hány GB-os/mikori ?

Más is olcsón árulta itt aprón, vagy esetleg pont ezt vetted meg [link] - első találat ?
De újonan tényleg drága.
Pedig ha ez egy régi PATA-s keret, a mostaniak akár még gyorsabbak is lehetnek.
De kell is, a mai 7200rpm-es vinyók 500GB/lemezzel már 140MB/s olvasásnál tartanak a lemez elején.
És a Green-ek (5400rpm) is már 110Mb/s körül járnak.
Ha ilyen tempóval terjed csak az USB 3.0, már egy kicsit lassú is lesz, mire befut...

Sajnos szerintem azért adták ilyen olcsón, mert PATA-s, de azért körbenézünk, lehethogy lehetne találni használtan SATA-sat is olcsóbban.
Egy 1,5TB-os 5400rpm-es WD Green (WD15EADS) menne bele.

Egy Atomos gépet is össze lehetne rakni akár, az teljesítményben sokkal jobb is, csak az azért min. 25k megvan ház nélkül is. Fogyasztása nem sok (Intel féle SEJT alaplappal, mert csak abban van mobil chipset), de azért ennél a keretnél meg a laptopnál is több egy kicsivel szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#810) veze válasza atesss (#809) üzenetére


veze
őstag

igen , ezt vettem meg
nagyon korrekt tisztességes eladó!!
ugy kaptam meg mintha polcrol vettem volna le a dobozát, minden szépen csomagolva benne, mint egy ujnak. Tényleg le a kalappal elötte :R
Valószinű az is közrejátszott az árában mert pata, én is tudtam, de amire kell (jellemzöen nem nagy fájlok folyamatos másolgatása) hanem kicsik (1-100MB) állandó elérhetösége minden gép számára, illetve odapakolása stb) pont megfelel nekem. Elégedett vagyok igy vele :)

(#811) Cefoka


Cefoka
csendes tag

Sziasztok.

Él még ez a topic?
Én is szeretnék egy ilyen külső házat venni, ki is néztem párat és a véleményetekre lennék kíváncsi. Ezek azok:

Chieftec BLACK BOX
Enermax Jazz
RaidSonic ICY BOX
Thermaltake Max 4

Szerintetek melyiket válasszam?

Előre is köszi: Cefó

A sör nem alkohol, az asszony nem ember, a medve nem játék! - székely bölcsesség

(#812) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!

Fogok venni egy 1TB-os 3,5" merevlemezt, és hozzá szeretnék egy mobil rack-et.
A csomag legfőképpen egy standard usb-s dvd lejátszóhoz lenne, szóval jó lenne a felismerné (nem kényes a player, eddig minden pendrive-ot megevett), és külön tápja legyen (bár gondolom az összes 3,5"-es külön tápos). Elég ha csak usb-s, más csatlakozóra nincs szükségem. Nem tudom mire kell figyelni az eszköz vásárlásánál, ezért kérek segítséget! Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#813) zseko


zseko
veterán

Sziasztok!

Vettem egy külső mobilrack-et (sunplus SPIF215A) meg egy 1 terrás vinyót. Elvileg a win-nek fel kellene ismerni, de eddig 3 különböző gépen és rendszeren próbáltam, de egyik sem ismeri fel. Linux alatt megy, viszont csak 1MB/s sebességgel :( Mi a bánat lehet a baja win alatt? A lemez amit adtak, csak 98-hoz tartalmaz drivert. Igaz már csak linux van a gépemen azon meg megy, de hordozni szántam, és ha win alatt nem megy akkor nem sok értelme van így... Valószínű viszaviszem a boltba, először is próbálják ki megy-e nekik, aztán cseréljék ki olyanra ami működik is. És ha lehet legyen rajta eSATA port, mert azért 1 megabájttal másolni nem az igazi.
Mire lenne érdemes kicseréltetni?

HR24.hu

(#814) OddMan


OddMan
őstag

Sziasztok!

Régebben vettem kb. 4db a képen látható coolink 3.5"-os SATA mobilrack-et.
Most szeretnék venni még egy ilyen rack-et, de ez a típus már nem igazán kapható.
A márka nekem annyira nem is fontos a lényeg inkább, hogy a tápcsatija megegyezzen a régivel, hogy ne kelljen most megint egy újabb kábelt az asztalomra pakolni.
Szóval olyan sata 3.5”-os mobil rack-et keresek, aminek a tápcsatlakozója olyan, mint egy PS/2-es csatlakozó csak 6 tűs. :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#815) Tomate


Tomate
veterán

Haver vett egy Samu 1TB-os vinyót és kellene neki hozzá egy Esatás külső rack. Mit tudok ajánlani neki? Köszi! :R

(#816) OddMan válasza OddMan (#814) üzenetére


OddMan
őstag

Raidsonic ICY BOX IB-390StUS-B 3.5" SATA, USB 2.0/eSATA mobil rack-et használ itt valaki? :U
Ennek a táp bemenete olyan, mint az enyémnek. Szóval, ha valaki ilyen rack-et használ, az legyen szíves nézze meg nekem, hogy az adapterre mi van ráírva. Az én adapterem adatai: output 12V=2A és 5V=2A.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#817) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Sziasztok! Már a második Chieftec Black Box CEB 35S cserélem. Az első már akkor használhatatlan volt, amikor először kapcsoltam be, a második most pont a garancia (1év) lejárta után ment tönkre. Ezen elsőnek az eSATA használata szűnt meg, majd rá rövid idővel az USB csatlakozó is. Most csak a power led világít és annyi, a HDD tapintásra nem is működik benne. Próbaképpen rádugtam az alaplapra, szerencsémre a merevlemeznek semmi baja. Nem tudom mi lehet a gond, talán a meleg, de én biztos nem veszek többet chieftec-et, ennyit a híres minőségéről :((( Tényleg ennyire rosszak, vagy általános használat mellett ennyit tudnak, esetleg rosszakat fogtam ki?

Most rendeltem a páromnak egy [ilyet] remélem nem lesz vele semmi gond.

(#818) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Ma megérkezett a RaidSonic Icy Box IB-351StUES2-B, hát kinézetre elég átlagos, belülre már nem maradt a gyártónak festéke, kicsavarozva kézzel csiszolt fémfelület fogadott. Belül feleslegesen tágas (kb.+3cm) az elektronika és a nyák rendezett. Az oldalán a rács tényleg hasznos mert a WD5000AACS GP HDD idle 35°C terhelve 38°C-fok, a Chieftec black box-ban terhelve néha 45°C is volt. Egy Enermax Jazz EB307ES-B akartam az talán jobb minőségű lett volna, de itthon szinte beszerezhetetlen meg utánvéttel 19k.

(#819) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!!!

Maradt egy 80 gb-os sata 2-es vinyóm,és szeretném külső vinyóként használni!!!

A kérdésem az lenne,hogy elég lenne-e a táp nélküli rack vagy kell a táp???

Usb-s DVD lejátszóval szeretnék róla lejátszani!!!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#820) mlacás válasza Hulot (#2) üzenetére


mlacás
csendes tag

WD 1TB SATA 2 merevlemezt vettem 25 ezerért, külső 3,5 colos SATA kerettel 3800-ért,
összeraktam , lemezkezelőben formáztam, NTFS-re, parcionáltam.A Sajátgép-ben megjelent.
Használatba vettem azonnal .Dokumentumok, képek tárolására

(#821) Veronique


Veronique
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek valami vélemény, tapasztalat erről: Delock 42444 külső HDD ház?
Mindenképp pozitívum, hogy egyaránt IDE és Sata kompatibilis. Viszont nincs tapasztalatom mobil rackek tájékán és ezt a márkát sem ismerem.

(#822) rootkiller válasza rob83 (#819) üzenetére


rootkiller
őstag

Ha 3.5", akkor mindenképp táp kell neki, 2.5"nál nem fontos, viszont a 2,5"-ös külső HDD-knek spéci kábelje szokott lenni, mert jobb neki, ha 2 usb-ről szed áramot.

Artengo TR 990 Pro

(#823) rootkiller válasza Veronique (#821) üzenetére


rootkiller
őstag

Annyit tudok a témához hozzászólni, hogy jó ha van ventilátor a házban, havernak asszem már főtt meg így HDD, hogy nem volt ventilátor. Bár ez függ attól, hogy mekkora hőtermelésű lemezt raknál bele. Szerintem egyébként a házak között nem sok különbség van, hasonló vezérlők lehetnek beépítve.

Artengo TR 990 Pro

(#824) anonymus89 válasza S*Tom* (#818) üzenetére


anonymus89
addikt

Üdv!

Akkor azt mondod, hogy a blackboxok nem szellőznek eléggé?
Azért kérdezem mert van egy 3,5"-os samu winchesterem és azt szeretném egy házba tenni, hogy rátudjam kötni a tv-re. Annyi a probléma még, hogy nem kaptam választ az lcd tv-s topikban felismeri-e egyáltalán az 1TB-os winyót a tv. De ha igen akkor szeretnék egyre beruházni és az egyik kiszemelt a chieftec e-satas lenne, mivel ahhoz még adnak külön e-sata portot. Probléma viszont az, hogy csak satas. Amiket nézegettem még esetleg az egy Transcend, Deelock nagyjából ennyi. Azt nem tudom, hogy a transcendben a kis venti mennyire hangos.
Még azért is lenne jó az e-satas mert akkor az otthoni gépben bekötném és nem usb-n keresztül kellene másolni, meg azért csak gyorsabb.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#825) anonymus89 válasza anonymus89 (#824) üzenetére


anonymus89
addikt

Más hozzáértő emberek válaszait is szívesen fogadom.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#826) anonymus89 válasza anonymus89 (#824) üzenetére


anonymus89
addikt

Valaki tudna esetleg ajánlani mást?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#827) PB


PB
tag

Sziasztok!

Külső racket keresek, Sata vinyót szeretnék bele tenni, USB, Firewire legyen rajta és LANban is szeretném használni.

Milyen típust ajánlotok?

20e alatt szeretném megúszni.

köszönöm!

(#828) anonymus89 válasza PB (#827) üzenetére


anonymus89
addikt

Én szerintem ilyen nem létezik, ami neked megfelelne kisebb keresés után. (szerintem)

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#829) Alex91 válasza PB (#827) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs, ne is keresd!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#830) anonymus89 válasza anonymus89 (#826) üzenetére


anonymus89
addikt

Senki sem tud segíteni???

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#831) PB válasza Alex91 (#829) üzenetére


PB
tag

Köszi a gyors választ.

Ha a firewire-ről lemondok akkor én találtam néhányat:

pl.
Coolink NS348S

LC Power LC-Pro-35BN
Coolink NSB3AS

(#832) PB válasza PB (#831) üzenetére


PB
tag

ezekkel valakinek tapasztalat?

(#833) Alex91 válasza PB (#831) üzenetére


Alex91
félisten

Igy van, de azt tudod, hogy altalaban egyszerre nem megy az USB es LAN? Es azert jo tisztazni azt is, hogy az adott hazon az USB mi celt szolgal...

(Amugy mire kellene?)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#834) PB válasza Alex91 (#833) üzenetére


PB
tag

Nem, nem tudtam hogy egyszerre nem megy a kettő, de talán együtt lehet élni vele.
Ami nagyobb gond lehet, hogy néhány racknél a specifikációban maximalizálva volt a beletehető vinyón. (320 gb pl.)

A cél nagyjából annyi, hogy egy asztali gép kiváltásával annak korábbi 750gb-os vinyóját szeretném tovább használni a laptopok mellett egy külső rackben.
Aztán felfigyeltem ezekra a LAN-ba köthető megoldásokra amely lehetővé tenné hogy mindegyik gép számára elérhető lenne a helyi hálón, anélkül hogy be lenne kapcsolva egy bizonyos kliens ami össze van kötve a RACK-kel, sima windows ill. samba megosztással.
Egy 12V-al működő file szerver képe lebeg a szemem előtt:)

Az már csak hab a tortán hogy előbb utóbb lesz egy gyors netem amivel távolról is elérhetem majd mint file szervert.

Röviden ennyi.

Hogy értetted hogy az USB mi célt szolgál? Nem igazán ismerem ezt a témát, de olyat nem igazán találtam ami USB nélkül csak LAN csatlakozóval ellátott.

Egy másik alternatíva egy "sima" USB rack, max5e Ft-ig LAN nélkül. Ennél többet már csak LAN-os verzió áldoznék. Ha sokkal gyorsabb lenne az itthoni netem feltöltési sebessége már biztos nem gondolkodnék rajta.

[ Szerkesztve ]

(#835) Alex91 válasza PB (#834) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk ezen olcsok nem ernek semmit :). Egy normalis NAS kicsit tobbe van...

Meg eleg viragnyelven beszelsz, de most torrentezni is akarsz rola?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#836) PB válasza Alex91 (#835) üzenetére


PB
tag

:)

Torrentezni amúgy is szoktam arra van gépem.
Bár ha egy ilyen NAS azt is tudja nyilván plussz pont, de nem elsődleges.
Továbbá az sem szempont , hogy önálló eszközként tudjam használni router nélkül. Láttam olyan eszközöket ,hogy pl. simán az ADSL modem után dugva is rendesen el lehet érni PPoPE-n keresztül. Erre sincs szükség.

A net sebességet arra értettem, hogy ha jobb lenne a feltöltési sebességem otthon akkor gyakran fordulnék kívülről az otthoni NAS-hoz, hogy otthonról tudnám a cuccokat letöltögetni, megosztani stb.

Mi számít ebben a kategóriában (NAS) olcsónak?
20e?

Szerinted hol kezdődik egy megbízható eszköz árban?
Kb. ennyi lenne amit tudnia kell.
- 1 db 3.5 sata hdd (bármekkora méretű)
- USB
- LAN
- kelló védelem a hdd-nek

Az általam fentebb linkeltek szarok?
Ha ennyiért tényleg nincs akkor átmenetileg használok USB 2.0 -ás eszközt, néhány ezer Ft-ért.

Mondjuk néhány hsz-el fentebb (#789) ajánlottatok media playerekhez 100k körül is , 4 vinyós NAS-t. Ilyenre azért ne lyukadjunk ki, hogy csak ez semmi más :D

(#837) Alex91 válasza PB (#836) üzenetére


Alex91
félisten

USB minek kell? Mert altalaban arra jok, hogy radugjon az ember megegy HDD-t, vagy nyomtatot. Nehany tudja azt, hogy ezzel kotni a gepre.

Ha csak kivulrol akarod elerni, akkor olyat keress, ami tud FTP elerest, es nem NDAS! Ha belso halorol is hasznalnad, akkor meg a sebessege is lenyeges lehet.

Ha tutira mesz, akkor egy Synology DS110j Disk Station. Ezzel eleg jol elleszel. Ha nem szansz ra ennyit, akkor lehet olcsobbat nezni (20k korul mar kapsz valamit), bar nyugodt szivvel en egyiket sem ajanlom igazan. En egy MyBook World-ot hasznalok otthon, de csak AFP-n keresztul, es torrent megy rajta. Nem tudom, hogy FTP-t mennyire birja. Amugy relative olcso, halk, keveset fogyaszt, es meg a sebessege is elmegy.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#838) PB válasza Alex91 (#837) üzenetére


PB
tag

Kösz az eddigieket.
Ez még talán beleférhet 1-2 hónapon belül.

USB -t azért írom mindig, mert gondoltam USB - PC közötti összekötésre is nem csak LAN+ROUTER+PC-k.
Írtad, hogy csak néhány tudja... akkor ezt a feature-t a NAS drive-oknál inkább ne erőltessem?

üdv,

(#839) Alex91 válasza PB (#838) üzenetére


Alex91
félisten

Az USB-s PC-re kotest ne :). Inkabb gigabites halo, es valoban egy jobb, gyorsabb NAS.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#840) debby


debby
csendes tag

Sziasztok!
Sürgős segítség kellene. Újratelepítettem a Windows-omat, és azóta nem látja a gép a rack-et. Azon lenne minden cuccom, úgyhogy nagyon fáj.... Help! :O

(#841) PB válasza debby (#840) üzenetére


PB
tag

Mivel kapcsolódik a gépedhez?

(#842) tjb007


tjb007
nagyúr

Üdv.!

A két rack közül melyiket érdemesebb megvenni ?

RAIDSONIC IB-319STUS2-B
THERMALTAKE ST0010ZD VI-ON 3.5"

Egy 1,5TB -os vinyónak lenne.

(#843) tjb007 válasza tjb007 (#842) üzenetére


tjb007
nagyúr

Már tárgytalan :)

(#844) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok! Volna egy problémám. Van egy Revoltec sata külső rackem. Beletettem egy 1tb-os wd green hdd-t, és az a gond, hogy ha pl több nagyobb fájlt másolok, kb 12mb-90mb a sebessége másodpercenként, nagyon ingadozó, és két fájl közt behal 10-20 másodpercekre, olyankor nem csinál semmit. Más vinyókkal is ezt szokta csinálni, akár előre, akár hátra dugom be az usb-be. A vinyó bekötve satába a gépben teljesen normálisan viselkedik. win7 64bit a rendszer.

(#845) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

üdv

olyan külső rack érdekelne ami ténylegesen megtudja hajtani a hdd-t
egy samsung f3-hoz lenne, aminek 1 A kell h működjön és 2 A h felpörögjön
van egy rackem, de azzal csak akkor jó ha pc-re van kötve
ha a routerre akkor bizonyos idő után resizik a router
ha kisebb hdd van a rackben akkor gond nélkül üzemel vele a router

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#846) Alex91 válasza Speeedfire (#845) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg xar a routered? :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#847) Speeedfire válasza Alex91 (#846) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

esetleg biztos h nem :D

amúgy mást nem is vártam tőled :U

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#848) Alex91 válasza Speeedfire (#847) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, PC-nel semmi gond, csak a routernel, akkor? Az USB-nek mi koze a taphoz?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#849) Speeedfire válasza Alex91 (#848) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

jó és akkor a kis hdd-vel miért megy? miért nem resizik vele?
vagy akkor is xar a router? mondjuk ha nem tud elég áramot felvenni a hdd a táptól akkor megpróbálja a maradékot a routertől ellopni? imádom azokat a PH! kedvenceket akik csak oda löknek valamit mintha ŐK lennének a világ közepe ...

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#850) Alex91 válasza Speeedfire (#849) üzenetére


Alex91
félisten

De miert lopna el a maradekot? Most a router resetel vagy a HDD akad ki?

Bar mondjuk mi az a "resizik" :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.