Hirdetés

2019. december 14., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-11-16 18:32:21

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1051) anonymus89 válasza Viperator (#1048) üzenetére

anonymus89
(addikt)

Szerintem ha nem szándékozol többet rá költeni akkor simán jó.
Azt viszont nem tudom, hogy bírja-e 1,5TB-ig.

Sziszifeca: ennyit tudni róla ha több info kell próbáld megkérdezni a tulajt.
Továbbá igen van, ahogy azt láthatod.

[ Szerkesztve ]

AJAX vezetéknélküli biztonsági rendszer http://alfaalarm.hu/

(#1052) fernando84

fernando84
(csendes tag)

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!
Vettem egy Samsung külső merevlemezt. Volt rajt pár beépített program a Samsung által. Letöröltem őket mert ahogy bedugtam a gépbe az Usb keresztül megtámadta egy vírus. leirtottam róla és le is töröltem mindent. Most teljesen üres. Mért van az mégis, hogy 320 Gb-os merevlemeznek csak 297Gb a kapacitása és abból így üres állapotban csak 275 Gb a szabad???

Van rajt valamilyen program, ami a működésében segíti? mert ha ráklikkelek akkor sem jelenít meg semmit!

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#1053) szonti válasza fernando84 (#1052) üzenetére

szonti
(aktív tag)

Szia!

A gyártók általában más váltószámot használnak a tárhely meghatározásánál, ezért lesz kevesebb használható terület a vinyón, a másik , esetleg rejtett fájlok lehetnek rajta talán.

(#1054) veze

veze
(őstag)

nekem sharkoon Rapid-Case 3.5" eSATA
van és a WD 7200rpm vinyo 36 fokos benne..
elismerem nem a legolcsobb, de E-sata és az egész ugy ahogy össze van rakva, nagyon profi. egy bajom volt vele, E-sata kábel nincs a dobozban mellékelve.. egyéb kábelek, táp stb igen.
aztan egy sharkoon e-sata kabelt vettem hozzá külön, igazan beletehették volna :Y
amire még érdemes figyelni, hogy a táp csatlakozoja milyen egy külsö háznak.. olvastam, többen panaszkodtak az olyan tápcsatlakozora ami spec.12V/5V -os, hogy meghibásodott (ez kicsit hasonlatos kinézetre a billentyüzet csatlakozóra) Ezért jobb az ami "szabvány" 12V -os csak.
Igy ha megadná magát a táp, simán lehet más 12V/2A-os táppal helyettesiteni (igaz a másikat is lehet, de ahhoz olyan táp kell ami eleve már 12V és 5V -ot is szolgáltat)

[ Szerkesztve ]

!!! ....édesnemes és csípős őrölt szegedi paprika termelőtől ..

(#1055) infectedmann

infectedmann
(őstag)

Üdv!

Olvastam sok helyen ezt a hibát, hogy a külső HDD házak tápegység sokszor elszáll.
Ez kivétel nélkül így van vagy használ valaki olyan külső rack-et amivel még nem volt ilyen gondja?

dragonballhungary.hu

(#1056) ANT válasza infectedmann (#1055) üzenetére

ANT
(őstag)

Nekem pl. öt darab külső házam van, eddig egyiknél sem volt gond a tápegységgel.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1057) rihi1

rihi1
(tag)

Sziasztok!
aki használ e-sata csatlakozós 3,5`` külső rack-et,segithetne hogy milyet vegyek,vagy esetleg hogy milyet ne!
köszi Szépen
egyátalán érdemes ragaszkodnom a e-sata csatlakozóhoz?
filmeket tárolnák rajt!

[ Szerkesztve ]

(#1058) ANT válasza rihi1 (#1057) üzenetére

ANT
(őstag)

Ott van 3 hsz-el előtted egy Sharkoon, azt pl. veheted.
Ha alkalmanként nem 100GB nagyságrendben másolsz adatot a vinyóra, és/vagy türelmes ember vagy, akkor nem szükséges az esata, elég az USB is. Amúgy ízlés szerint.

(#1059) rihi1 válasza ANT (#1058) üzenetére

rihi1
(tag)

köszi!
akkor maradok szerintem az USB portnál,abbol még is csak több a választék!

abbol is tudnál ajánlani valamit?

köszi

(#1060) ANT válasza rihi1 (#1059) üzenetére

ANT
(őstag)

A Rapid Case-nek van sima USB-s változata is. Azzal sem nyúlhatsz mellé nagyon.
Vagy itt van még ez.
Nekem ebből is van egy esatás példány. Túl sokat nem néztem ki belőle a megvétele előtt, oszt' mégis hibátlanul működik! Ezeket ajánlom, mert ezeket (is) használom. Aztán esetleg majd jön valaki, aki mást használ, ergo mást fog ajánlani. Igazából itt erősen szubjektív véleményeket fogsz olvasni.

(#1061) Core2duo6600 válasza rihi1 (#1059) üzenetére

Core2duo6600
(veterán)

Ha nem akarod hordozni a hdd ét, akkor szerintem jobban jársz egy belső dokkolóval.
Amiben akár menetközben is cserélgetheted a sata hdd ket, és ettől gyorsabb nem is kell, nem kell külön táp, egy csomó drót, és az usb től nagyságrendekkel gyorsabb.
Ha a hordozás fontos, és a sebesség is, akkor még az usb 3 as 2,5 colosok jöhetnek szóba, márha van usb 3 as csatid.

Asus Z97 Deluxe , Core i7 4790, Asus ATI Radeon 5870, 32 GB Kingstone DDR3 1600, Samsung SSD, Dell Latitude 6430

(#1062) Juditkowwy

Juditkowwy
(csendes tag)

Sziasztok!
Tud nekem valaki abban tanácsot adni, hogy egy 1,5 TBos külső winyón miért érdemes partíciókat létrehozni? Meg tudom oldani, gépen már csináltam (meg ott látom is értelmét :) ), csak hogy miért jó ha egy külsőn is több partíció van? pédául azért hogy a nagy tárhelyet jobban átlássa a felhasználó?
előre is bocsánat ha túl amatőr volt a kérdés :)

[ Szerkesztve ]

(#1063) Alex91 válasza Juditkowwy (#1062) üzenetére

Alex91
(nagyúr)

Felhasznalastol fugg, hogy esetleg erdemes-e. En mostanaban egyben hagyom...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1064) veze válasza Juditkowwy (#1062) üzenetére

veze
(őstag)

én is egyben hagyom mer má így is eltévedek a sok meghajtó között :Y

(#1065) netseft válasza Juditkowwy (#1062) üzenetére

netseft
(aktív tag)

Rendszervinyónál van szükség ilyesmire ahogyan írtad is (a rendszerpartíción ne legyenek adatok, stb.), amúgy tényleg user- és igényfüggő, különösebb jelentősége nincsen.

Eladó termékeim: http://tinyurl.com/netseft-cuccai

(#1066) HaKo

HaKo
(aktív tag)

Sziasztok!
Kellene nekem egy SATA-s vinyóhoz egy külső ház. Ezt néztem ki. Ugye ez megy bármilyen oprendszerrel? Mert az adatlapon nincs a Vista és a Win7...

(#1067) ANT válasza HaKo (#1066) üzenetére

ANT
(őstag)

Az esatás változata megy Win7/Vista alatt, tehát szvsz az USB-s is.

(#1068) HaKo válasza ANT (#1067) üzenetére

HaKo
(aktív tag)

Köszi a gyors választ, most nézem hogy annál sincs feltüntetve, a Vista/Win7... Akkor valószínüleg menni fog. Akkor meg is rendelem. :D
Köszi!

(#1069) hl225

hl225
(tag)

Sziasztok!

SHARKOON Rapid-Case e-Sata rack-kel kapcsolatban lenne két kérdésem

- láttom más is írta, hogy nem mellékelnek hozzá e-sata-s kábelt
- A ház biztosítja-e azt a lehetőséget, hogy lekapcsolja a merevlemezt ha pl. 10 percig nincs használva? (pl a egybe megvásárolható samsung story station-re azt írják a fórumon, hogy lekapcsol, gondolom ez is tudje ezt a funkciót)
- A merevlemez típusára van-e valamilyen megkötés? (SATA, SATA-2, SATA-3)

(#1070) veze válasza hl225 (#1069) üzenetére

veze
(őstag)

nem adtak e-sata kábelt vele. és nincs is feltüntetve tartozékként a csomag tartalmként
Ettöl eltekintve korrekt.
SATA1 -2 biztos támogatott, én SATA2-vel használom USB3-at nem támogat az általam korábbi hozzászólásban linkelt tipus..
lekapcsolás: nem tudom sajnos erre a választ, én nem folyamatosan feldugva használom, és nem figyeltem ezt.

(#1071) rihi1

rihi1
(tag)

sziasztok!
megvettem a lc-pro 35BE3
nagyon tetszetős kis darab!
remélem sokáig jól fog müködni!

köszi mindenkinek aki segitett!

(#1072) Zsianett

Zsianett
(tag)

Sziasztok!

Vásároltam egy Transcend Storejet 35 Ultra külső 3,5"-os merevlemezházat. Egy Samsung 1,5 TB-os merevlemez van benne. A kérdésem az lenne, hogy van-e valami lehetőség arra, hogy a merevlemezt leállítsam anélkül, hogy a Transcend kikapcsológombjával egyszerűen áramtalanítom. Nem tudom, hogy a számítógép kikapcsolásakor is csak egyszerűen elveszi-e az áramot a merevlemeztől, vagy egy ideig még ad neki? A haszn. útmutatóban semmi sem volt erről.

Köszönöm!

(#1073) ruti válasza Zsianett (#1072) üzenetére

ruti
(Közösségépítő)

szia!

a benne lévő hdd-t az oprdsz (feltételezem: windows) energiagazdálkodása is le tudja állítani (a Vezérlőpultból elérhető) a kívánt idő után, ha nincs adatelérés
gondolom USB-n használod, áramtalanítás előtt mindig szabályosan le kell választani az USB-s eszközt!!!
ha esetleg eSATA-n használod, létezik egy segédprogram: hotswap a neve, ami a szabályos leválasztást megoldja, szintén a lekapcsolás előtt meg kell tenni!!!
a rack külső tápos, a gép kikapcsolásával tehát még áram alatt marad, áramtalanítás a kapcsolóval, ha akarod

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1074) fazr

fazr
(senior tag)

Hello,

ma vettem egy THERMALTAKE ST0010ZD VI-ON 3.5"-ös racket, van benne egy 400 GB-os samsung hdd ami alaojáraton 43 fokos benne, 5 giga másolás után 1 fokot melegedett, de ez a 43 fok elég magas alapból, ez a rack ennyire rossz lenne vagy a hdd melegedhet túlzottan?

Esetleg azt nem tudjátok, hogy ha visszaviszem 3 napon belül akkor kötelesek visszaadni az árát bármilyen okból kifolyólag? bár szerintem az elég jó ok, hogy nem hűt semmit...

[ Szerkesztve ]

Dropbox regisztráció ( 2GB tárhely ): http://db.tt/Fcg29u0k +500 MB neked is, nekem is :)

(#1075) ruti válasza fazr (#1074) üzenetére

ruti
(Közösségépítő)

nagyon jól néz ki ez TT ház! :K
aktív hűtését ellenőrizted? forog a venti?
a 45 fok alapjáraton sok! (gondolom 7200-es a vinyó)

ilyen szép háznál egy próbát megér, hogy másik vinyóval is teszteled, akár 5400-essel és 7200-essel is
a jövő úgyis az, hogy sokkal nagyobb vinyót teszel bele, mint a 400-as...
egy green vagy eco-val meg kell bírkózzon!!! szvsz tartsd meg

amúgy műszaki cikk esetében internetes vásárlásnál 8 napon belül állhatsz el, személyes vásárlásnál 3 napon belül, pénzvisszafizetéssel

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1076) ruti válasza ruti (#1075) üzenetére

ruti
(Közösségépítő)

...és az elállást nem is kell indokolni (elég ennyi: téves vásárlás)
de legyen sértetlen a csomagolás is

(#1077) fazr válasza ruti (#1076) üzenetére

fazr
(senior tag)

rendben, köszi, bár úgy tűnik mégsem megyek Bp-re, ezért rajtam marad :D

később nagyobb hdd-t veszek bele, csak most adogatom el gépemet alkatrészenként és jelenleg egy régi pc-t használok, amin nincs sata, ezért kellett a rack

Dropbox regisztráció ( 2GB tárhely ): http://db.tt/Fcg29u0k +500 MB neked is, nekem is :)

(#1078) veze válasza fazr (#1074) üzenetére

veze
(őstag)

háát.. nekem a Sharkoon Rapid-Case 3.5" eSATA külső házban ventillator nélkül (ugy nézem ebben még van ventillator is..) egy WD 7200-as fordulatú vinyó max 36 fokos volt eddig.
Nem lehet hogy a vinyo alapbol ilyen melegedös tipus?

(#1079) fazr válasza veze (#1078) üzenetére

fazr
(senior tag)

A Sharkoon-od gondolom alu-ból van, ez meg többnyire műanyagból, csak a rácsos rész fém, de az közelében sincs a hdd széleinek.

Képek a hűtésről: 1 2

Ventilátor megy rajta, csak abban reménykedem, hogy ez a hdd melegszik ennyire.

Ez 7200-as, de egy 5400-as samsung eco green vagy wd caviar green vételét tervezem később. Ezek közül melyik a jobb? Esetleg más, kevésbé melegedő 5400-es hdd-re tipp?

[ Szerkesztve ]

(#1080) veze válasza fazr (#1079) üzenetére

veze
(őstag)

Igen. a Sharkoon tiszta fém, és jol érintkezik a HDD széleivel is.
nekem a wd kkel jo tapasztalatom van, több is van,. (lásd a 7200-es is 36 fokos a külső házban, igaz fém a ház, viszont nincs venti benne) és van egy Samsung is ecogreen másfélterrás, igaz az nem külsö házban. de 25 fokosnak mutatja magat...ami már szerintem túlzás :) de tény hogy nem lehet érezni kézzel sem hogy meleg lenne..

(#1081) fazr válasza veze (#1080) üzenetére

fazr
(senior tag)

Hát meglátjuk, ha új hdd is meleg lesz benne, akkor megoldom én maszek hűtéssel :D

(#1082) fazr válasza fazr (#1081) üzenetére

fazr
(senior tag)

Mondjuk ma nézegettem és első bekapcsolás után kb 1 óra kell, hogy 40 fok fölé menjen. 30 gb másolás közben sem melegedett észrevehetően intenzívebben.

Szerintem ha lekapcsoltatom hdd-t windows-al 10 perc inaktivitás után, akkor nem nagyon fog melegedni, legalább is remélem :)

[ Szerkesztve ]

(#1083) ruti válasza fazr (#1082) üzenetére

ruti
(Közösségépítő)

igen a 7200-esek, cca. 1 óra után elérik a 40-42 fok környékét, még akkor is, ha művelet nélkül pörögnek
viszont innentől lefelé, hiába állítgatod le energiagazdálkodással, nem hűl vissza csak 1-2 fokot!
ezért az lenne a cél, hogy 35-36 körül maradjon tartósan, ehhez jó ház is kell, meg 5400-es vinyó is

(#1084) veze válasza ruti (#1083) üzenetére

veze
(őstag)

én nem vennék müanyag házasat.. még akkor se ha venti van benne, mert legjobb ha nincs is benne.. elöbb utobb mind zajosabb lesz a néma csöndnél :)

(#1085) ruti válasza veze (#1084) üzenetére

ruti
(Közösségépítő)

hááát igen :K
nekem is fém házas passzív van, és mindenkinek merem ajánlani: Chifi Black Box :K

(#1086) kurtuzov

kurtuzov
(senior tag)

Sziasztok!

2TB háttértárat szeretnék, USB 3.0 külső házzal.
A Samsung HD204UI választanám, ehhez keresek USB 3.0 csatolós házat.
Ezeket találtam:

[link]

[link]

Az LC-power eddig a nyerő, mert úgy látom elöl van a bekapcsológombja.

Kérdéseim:
- mit javasoltok?
- semelyiknél nem láttam, hogy elbírna-e egy 2TB HDD-vel, erről infó?

[ Szerkesztve ]

(#1087) veze válasza kurtuzov (#1086) üzenetére

veze
(őstag)

sharkoon
nézd meg ezt is
igaz az adatlapján nem tünteti fel külön a 2 TB-t (ennél sem, ahogy az aSatas válzozatnál sem) de az eSatas változat kezeli a 2TB-t erröl visszaolvashatsz itt a fórumban is.
mellesleg nagyon jol összerakott cucc, aktív hűtés nélkül 35-36 fokos a vinyo benne
igaz a bekapcs gombja ennek hátul van :Y
szóval bocs..

[ Szerkesztve ]

(#1088) kurtuzov válasza veze (#1087) üzenetére

kurtuzov
(senior tag)

Köszönöm a tippet.
A Sharkoon termékeit ismerem, meg vagyok velük elégedve, sokkal informatívabb a honlapjuk is - ez nekem fontos.
Ha jól látom az általad linkelt terméknek még firmware frissítése is van JMicron chipset esetében - ami érdembeli odafigyelést jelent, ez pozitívum.
Az már kevésbé, hogy lehet ilyen és olyan chipsettel is venni ugyanazt, jó lenne tudni milyenek vannak. Valószínű itt a chipsetek nem akkora jelentőségűek, mint az SSD-knél, de egy akár vázlatos áttekintést szívesen olvasnék itt a PH! hasábjain az USB 3.0 chipsetekről.

Az elöl levő bekapcsológomb azért tetszene, mert már van egy ilyenem
Raidsonic Icy Box IB-390StUS-B
[link]
egy ilyennel SAMSUNG HD154UI
[link]
és zárható szekrény polcán tartom. Ahhoz, hogy könnyen be tudjam kapcsolni a hátulja néz felém, mert ott van a tápkapcsoló és a zavaró kábelek is. Elegánsabb lenne ilyen esetben az elöl levő bekapcsológomb.
Amúgy a Raidsonic Icy Box IB-390StUS-B termékkel nem vagyok megelégedve. Működés szempontjából nincs vele ugyan gond, a HDD sem melegszik, azonban a kábel csatlakozások gyatrák. Mind a buci tápcsatlakozó, mind az USB csatlakozóban lötyögnek a kábelek, ha többet lenne mozgatva a HDD akkor rendszeresen igazgatni kellene ezeket.
Emiatt a választásnál az is fontos szempontom, hogy milyen a tápkábel. Legyen az a fajta, ahol a dugóval van egyben a táp, nem pedig az, amelyik ált. két kábeldarabból áll és a tápegység a kábel közepén van. Mert ez utóbbi kábele vaskosabb, a táp nagyobb, jóval kevésbé rendezhető/kötegelhető/hordozható.

[ Szerkesztve ]

(#1089) veze válasza kurtuzov (#1088) üzenetére

veze
(őstag)

a Sharkoon -ban nincs kábeles csatlakoztatás a vinyoknak. (legalabbis az eSatás USB2.0 -nál, de a 3.0-ás is ugyanaz a kivitel (temékcsalád) ugy nézem, szoval minden bizonnyal az is igy csatlakozik belöl.
Másképp van megoldva. az egész egy fémkeret aminek a végén ott a panel a nyákba forrasztott csatlakozókkal és ugymond " beletolod" a vinyot mikor a fémkeretre teszed.. Aztan lehet csavarral rögzíteni. Ez szerintem praktikus nagyon. van egy Freecom hálózati adattárolom, az is így van megoldva. Van korábbról valami no name külsö házam, na az ilyen kábeldugdosós.. :Y

(#1090) kurtuzov válasza veze (#1089) üzenetére

kurtuzov
(senior tag)

Lehet, hogy nem fogalmaztam pontosan :B

Nem a HDD házon belüli winchester sata csatlakozásáról írtam (az remélem is hogy nem még a régi időkből ittmaradt szalagos/belső kábeles megoldás) hanem a HDD ház USB- és tápcsatlakozásáról. Azok a problémásak, mivel a ki/be kapcsolásoknál látom és hozzá-hozzá érek a kábelekhez és mozognak.

Ha már a HDD ház belseje: ez csavarmentesen rögzíti a HDD-t, de nem túl stabilan - lötyög egy kicsit a winchester benne. Mivel ritkán mozgatom ez nem annyira zavar, de aki sokat hordozza, azt biztosan.

(#1091) veze válasza kurtuzov (#1090) üzenetére

veze
(őstag)

Sharkoon - nál dugóval egybe van a táp..és egy 12V os csatlakozása van a rack -nek
( nem 5 és 12 V külön, ami hasonlatos egy PS2-es csatihoz)

[ Szerkesztve ]

(#1092) fazr

fazr
(senior tag)

sziasztok,

milyet mobil racket ajánlotok sata-s hdd-hez?

szempontok:
- alumínium
- ventilátor nélküli
- minél jobban hűtsön
- esata és usb2 csatlakozások
- az sem árt, ha stabil, nem esik szét hamar :P
- max 10k körül, de kicsit lehet több, ha megéri

esetleg ha valaki ezeknek megfelelőt használ, az megoszthatná velem, hogy több órás folyamatos használat után mennyire melegszik max a merevlemez (hdd típussal együtt), valamint megfelelően gyors-e (persze az adott határokon belül)

köszi

(#1093) veze válasza fazr (#1092) üzenetére

veze
(őstag)

pl ez sharkoon

-ventilátor nélküli
-aluminium
- jol hűt
- esata és usb2 csatlakozások
-stabil, nem esik szét hamar
-kb 6-7 ezer , ha nem baj, hogy nem több tizesnél:) [ pl itt]

használok ilyet, WD7200rpm vinyo 36 fokos benne..
ha USB 2.0 nél gyorsabbat akarsz, ott van rajta az eSata..

(#1094) fazr válasza veze (#1093) üzenetére

fazr
(senior tag)

ez jónak tűnik köszi :R

várok még tippeket, hátha van még jobb :)

(#1095) urban racer

urban racer
(aktív tag)

Sziasztok! Szeretnék venni egy [TP-LINK TL-WR1043ND] routert, és szeretnék hozzá csatlakoztatni egy külső 3,5"-os racket, 1 Terás SATA vinyóval. Olyan racket szeretnék vásárolni, ami elsősorban élettartam-hosszabbítás-miatt leállítja a vinyót, ha nincs I/O művelet. Gyárilag a WD mybook úgy tudom tudja... :F Tudnátok esetleg ilyen racket javasolni illetve elárulni, hogy honnan tudom, hogy támogatja-e? :F
Előre is köszi :R

szerk.: A vinyó megvan már, úgyhogy csak keret kéne hozzá :U

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#1096) Devil Smile

Devil Smile
(senior tag)

Udv all

az lenne a kerdesem h akarok venni egy WD elements desktop USB s 1Tb os kulso vinyot es erdekelne h hasznal e vki ilyen vinyot 0-24be??
birjak a strapat v hamar megfozik magukat tekintve h zart hazban vannak..

:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#1097) NoOne1976

NoOne1976
(senior tag)

A segítségeteket/javaslatotokat kérném:

Az utóbbi időben megszaporodtak a vinyóim, így valami megoldást kell találni. Korábban vettem egy dokkolót, abba pakolgattam a gépbe be nem rakott vinyókat, de sajnos mára eljutottam odáig, hogy a nem beszereltek között is kellene rendszeresen másolgatni. N

Ezért olyan külső házat keresnék, amibe több 3,5"-es vinyó is belefér. (NAS nem szükséges!)

Ami a legalapabb az a Raidsonic IB-3221StU-B [link]. Az ára is jó, mert 15ezer körül mozog, viszont csak 2 vinyót tud kezelni, és csak usb2.0-át tud, e-satát nem.

A Raidsonic hivatalos oldalán találtam többet is, ami megfelelne:

1. GT5630-4S-SB2 [link]
2. ST6600-5S-S2 [link]
3. ST5650-4S-S2 [link]

Sajnos egy webáruházban sem találtam meg ezeket, csak egy 5 db 2,5"-es vinyókat kezelő házat árulnak. Kaphatóak ezek valahol?

Vagy esetleg tudtok ajánlani más gyártótól hasonló terméket megfizethető áron?

Köszi!

(#1098) kurtuzov válasza NoOne1976 (#1097) üzenetére

kurtuzov
(senior tag)

Én is hasonló problémával küzdök, kiegészülve azzal, hogy támogassa a 2TB-os méretet is a ház. Igaz nálam egy 500GB egy 1,5TB és egy 2TB HDD van csak.
Jelenleg abban maradtam magammal, hogy a legjobban akkor járok, ha külön-külön háza lesz mindnek,kettőnek már van (eSatát is támogatnak) a harmadik 2TB-os meg kap egy újat USB 3.0 támogtással.

(#1099) NoOne1976 válasza kurtuzov (#1098) üzenetére

NoOne1976
(senior tag)

Csak az a baj, hogy nekem nincs ennyi esata csatlakozóm :( Ahhoz, hogy ennyi külső vinyíót rá tudjak kötni, kellene venni egy sata raid kártyát, majd egy külön kábelcsomagot, amellyel a gép hátánál mint egy kártyát, ki lehet vezetni az esata csatikat. Vagy rosszul gondolom? Milyen más megoldás van? (Mert az, hogy mindig egy-egy vinyót dugok ró, az pont nem oldja meg a problémát, mert akkor arra ott a dokkoló.)

(#1100) fgordon

fgordon
(senior tag)

Sziasztok! :)

Nekem speciálisabb, de egyszerűbb igényeim vannak rack ügyben:

- 2 db 3.5" HDD
- RAID 1, MIRROR üzemmód
- eSATA

Ha tudtok ilyet emberi árban, szóljatok. Én NEM találtam.

Rájöttem a legolcsóbb megoldásra, megosztom veletek is. Ha hasznos volt, akkor örülök:

A gépem kezel 6 SATA-t (többféle RAID üzemmóddal, de van MIRROR is) és még külön 2 SATA portot, amit tükrözni tud, és eSATA is van még.

A gépen hosszabbító kábelekkel kivezettem 2 SATA portot, és 2 táp kábelt.
Tehát rá tudok dugni a gép szétszedése nélkül 2 SATA HDD-t...

Rádugtam a 2 azonos méretű HDD-t, és RAID 1 tömbbe összeraktam, hogy tükrözzék egymást. Kész is, mivel üres volt. Gép kikapcs, egyik HDD-t elrakom. A másikra másolom, amit akarok, majd ha mentést akarok, bedugom újra a másikat, és az alaplap alapból szinkronizálja bit szinten, tehát ha op rendszer lenne, az is működne mindkettőn.
Ha kész, újra kiveszem az egyiket, hiszen mindkettőn pont ugyanaz van.

Másik, gyorsabb megoldás lenne, ha nem lennék lusta, hogy adatszinkronizáló programmal, például RSYNC linuxon, vagy bármi mással egyikről a másikra átmásolnám a frissítést...

Nincs RACK költség, pár hosszabb kábelt kell venni. Hátránya, hogy nem mobilis, de adatmentésre tökéletes, és egyik HDD-t mondjuk rack-ben tudod vinni, és ha hazatértél, szinkronizálod a másikhoz, ennyi... :K

Az RSYNC-es megoldáshoz RAID-et támogató alaplap sem kell...

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.