Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Cpt. Zsöci


Cpt. Zsöci
tag

Hello, tudnátok nekem olyan külső racket ajánlani, amibe lehet, patás és satás vinyót is tenni.
Ja, és lehetőleg ne legyen túl drága.

köszi

cptzsoci

''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

(#402) Balázs_a_laz


Balázs_a_laz
aktív tag

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot,de olyan racket nem találtam ajánlásban amire nekem lenne szükségem.

Szóval egy olyan külső rackre lenne szükségem,ami firewire porton csatlakozik és sata 1es vinyót fogad.

Jó lenne, ha írnátok olyan boltokat is amiben be lehet őket szerezni.
Inkább a minőségibb dolgok érdekelnének,de jöhet minden.

Előre is köszönök mindent.

Üdv

(#403) Kruppmityu


Kruppmityu
csendes tag

Szegasztok!
Itt nézzetek körül:
[link]
[link]
Forgalmazó:[link]

Az én kérdésem ez lenne:Vannak olyan külső HDD házak amiknek kétféle kimenet is van: USB és SATA. pl:ICY BOX IB-360AStUS
Lehet ezt egyszerre két géppel összekötni (az egyikkel USB a másikkal SATA kábelen)? Ha igen akkor úgy működik, hogy amelyik előbb felismeri az látja először, és a biztonságos eltávolítással leállítva a másik ismeri fel?

The Future Is Faster Than You Think

(#404) Macilaci457 válasza Kruppmityu (#403) üzenetére


Macilaci457
őstag

Szerintem ezek nem használhatók egyszerre.
Az már hálózati winyó lenne, azokon UTP van.
?ég csak be se dugnám egyszerre a két kábelt, ha felismeri, hanem. Azokon amiken több USB csatlakozó van, azokban is csak egy HUB van, ami nem azt jelenti, hogy annyi (2-3) számítógépre köthető, ahány USB van rajta, hanem az egyetlen sz.gépre rákötve még a többi USB portra is köthetők perifériák: Sorbakötve (USB tulajdonság)

(#405) macilaci78 válasza Balázs_a_laz (#402) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Olvasgass még akkor, mert ilyen pedig van, teszt is volt róla a Ph!-n. A beszerezhetőség más kérdés.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#406) Sytex


Sytex
tag

Nah akkor kérdés: Van-e mód Sata-s fiókházba (Sata kábellel rajta) PATA-s fiókot tolni (PATA vinyóval benne)???

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#407) S.Feri válasza Secretive (#371) üzenetére


S.Feri
őstag

Hol lehet ilyen motyit beszerezni?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#408) S.Feri válasza Kruppmityu (#403) üzenetére


S.Feri
őstag

Ja usbs van lc power nevű hatalmas cég ezrével ontja, nekem van egy darab, semmi gondom nem volt eddig vele, kb fél éve használom pár terra adat már átszaladt rajta.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#409) Gogolak


Gogolak
tag

SZiasztok!

Nemreg vettem egy kulso USB 2.0 as rackket a Notimhoz.
Az erdekelne, hogy hogy lehet valahogy ''leparkolni'' az USB winchestert, mintha gep shutdownolna, hogy ne csak ugy kikapcsoljam.

Vagy nincs kulombseg? :F
A Windows nem csinal semmit mikor kikapcsolom a gepet? :F

A rack nem egy brand rack :)

Elore is koszi!

Udv

(#410) twerp


twerp
csendes tag

Sziasztok. Furcsa problémám akadt, eddig még ötlete se volt senkinek.
Egyszer idő előtt húztam ki a pendriveot, épp állt le az xp, és onnantól kezdve meghülyült, bár 2x újrainstalláltam az egész rendszert, formázással. A pendrive-ot USB security device-nak látja, és mindenáron drivert akar installálni hozzá, persze nem tud. A nagyobb baj, hogy ettől kezdve az USB rackeket se hajlandó felismerni. Két különböző winyóról van szó 2 házban, cserélgettem is őket. Megjelenik ez a hülye kis ikon a system trayben, hogy ismeretlen hardver van, de nem látja meg a meghajtót.
Más USB eszközök, tablet, scanner stb mennek gond nélkül. De a külső meghajtók lennének a legfontosabbak.Megnéztem a device managerben is, elvileg minden usb eszköz rendesen megy. (xp pro sp2) Aki tud, segítsen, köszi előre is.

(#411) OddMan


OddMan
őstag

A Coolink 3.5'' SATA USB 2.0 alu külső ház jó választás [link]?
Egy Samsung HD501LJ SATA2-es HDD-t szeretnék beleszerelni.
Adatmentésre kellene és örülnék, ha legalább olyan 25-30MB/s-el menne a másolás. :U
Az alaplapom (ABIT KN8 SLI) ismeri a SATA2-es szabványt.


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#412) PPeter válasza OddMan (#411) üzenetére


PPeter
addikt

Hát hogy az alaplapod ismeri-e a ''SATA2'' szabványt, annak vajmi kevés köze van ahhoz, hogy egy USB fordítóval rákötött merevelmez milyen sebességgel fog pörögni vele. Jó esetben szerintem a 15-18 MB/sec összejöhet nagy átlagban.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#413) OddMan válasza PPeter (#412) üzenetére


OddMan
őstag

Igen azt tudom, hogy az USB2-es szabvány csak maximum 480Mb/s sebességre képes elméletben, ami jóval a SATA1 sebessége alatt van.
Viszont a 15-18MB/sec az csak 120-144Mb/s, ami jóval 480Mb/s alatt van.
Ez nekem nagyon kevésnek tűnik az elméleti 60 MB/sec sebességhez képest.


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#414) PPeter válasza OddMan (#413) üzenetére


PPeter
addikt

Nemcsak azért írtam, mert az USB eleve alacsonyabb átviteli sebességű, hanem mert az alaplap S-ATA vezérlőjének SEMMI köze nincs hozzá, hogy te milyen ATA/S-ATA meghajtót/HDD-t kötsz a gépre az USB-n keresztül :) . A leírt adatátviteli értéket a saját tapasztalataim alapján írtam be, egész egyszerűen ennyi szokott lenni az adatátvitel átlagosan az USB-s külső kuckókkal.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#415) OddMan válasza PPeter (#414) üzenetére


OddMan
őstag

Tudom én, hogy az alaplapi sata vagy ide vezérlőnek ehhez semmi köze, egy picit talán rosszul fogalmaztam.
Arra akartam csak kilyukadni, hogy miért írják azt, hogy az USB 2.0 átviteli sebessége 480 Mb/s, amikor még a felére sem képes? :U
Amúgy a Coolink jó márka érdemes megvenni? :F


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#416) erdoke válasza OddMan (#411) üzenetére


erdoke
titán

Nekem van Coolink 5,25-ös keretem, és vinyóval hozza a gépem USB-s korlátját (max. 30-32 MB/s, átlag 28-30 MB/s).Igaz, ez IDE felületű, de ha a SATA2USB híd nem gagyibb benne, akkor az nem különösebben számít.
Az nF4 lapok elég jó USB sebességet tudnak, szerintem nem lesz gond a 25-30 MB/s-os másolással, ha mindkét merevlemez képes ennyire (töredezettség, más használat nem akadályozza).

A legjobb aláírás a héten

(#417) erdoke válasza OddMan (#415) üzenetére


erdoke
titán

Az elméleti maximum nem garantál neked semmilyen fix gyakorlati sebességet. A tapasztalatok azt mutatják, hogy külső USB-s háttértárolókkal a gyakorlati (folyamatos) átviteli maximum 30-32 MB/s körül van.
Mindez erősen függ a láncban elhelyezkedő komponensektől.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#418) OddMan válasza erdoke (#416) üzenetére


OddMan
őstag

Akkor asszem megveszem a Coolink-et, a 28-30MB/s elég jól hangzik. :DDD
Köszönöm a válaszokat! :R

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#419) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok!
Tegnap tulajdonosa lettem egy spire gigapod 3,5'' alu mobil rack-nek. Usb 2.0 csatolás, és végre tudom használni a másik ide vinyómat is (a ds4-en csak 2 ide eszközt lehet használni)...
Viszont szellőzés gyakorlatilag nulla, monitorzni a hőmérsékletet még nem tudtam semmivel.
Állandó használat mellett a magasabb hőfok mennyit árthat a vinyónak (egy 120-as samsung van benne)?

(#420) Macilaci457


Macilaci457
őstag

ismeri valaki a rackeket elektronikailag?

Van egy már pár éves USB-s rackem (panelja), jó sokat ment... és a következőt produkálja:

-ha bedugom a tápcsatlakozót, és az USB-t, akkor elkezdi a win felismerni, és kis csippanással félbeszakad. Majd ismétlődik.

-ha viszont bedugom a tápcsatlakozót, és hagyom rajta 1-2 percet, utána nincs ez a jelenség, és működik rendesen.

A tippem, hogy elfáradt egy kondi, vagy valamelyik alkatrász, de ezt ránézésre nem tudom megállapítani. Ha van valakinek valami (tapasztalatra alapuló) ötlete mielőtt elkezdek vele babrálni, azt szívesen fogadom. Köszi.

(#421) Macilaci457 válasza adalbert1 (#419) üzenetére


Macilaci457
őstag

Mérési adatokat nem tudok, de nyilván rövidíti az életét, ha már a szerverekben is hűtik őket.
(itt nem a kis 12cm-es ventillátorra gondolok a jancsika játékgépében, hanem légkondira)

Én úgy használom a panelt, hogy lehámoztam a házat a winyóról, rádugram a panelt, és az egészet kis tartó bakokra (az aljába becsavarsz 4 csavart, hogy kilőgjanak) valami puhára, ami felfogja a zajt. Régi egérpad, stb megteszi. Az enyém is szinte állandóan megy napközben.

Jah, feltehetik sokan a kérdést, hogy akkor miért vettek ilyen szép dizájnos házikót neki. :D
Hát azt mellé lehet tenni dísznek. :P

[Szerkesztve]

(#422) bostongeorge


bostongeorge
tag

Sziasztok
Gondolkoztam egy külső rack vásárlásán, de olvastam hogy usb-s kapcsolattal kb 15MB/s-el menne a dolog. Az alaplapomon van sata kivezetés, ezért arra kötném rá a sata2-es winchem. Tudnátok ajánlani egy olyan boxot amiben jól le tudja adni a hőt, és még sata winchez is jó. Sata csatlakozással ugyanannyival menne az átvitel mintha beszerelve lenne a winch, vagy a rack lerontja majd itt is?
Segítségeteket előre is köszi

[Szerkesztve]

msn: bostongeorge@freemail.hu

(#423) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne :
300 gb-os vagy attol nagyobb vincsit szeretnék külső usb-s aluházba tenni.
Van-e tippetek hogy milyen vincsit vegyek?
''Pici'' melegedés és kevés zaj lenne ami követelmény részemről.

5letek?

...

(#424) macilaci78 válasza bostongeorge (#422) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elvben nincs különbség, ugyanis gyakorlatilag kap a vinyó a külső tápot, meg egy hosszabb adatmadzagot. Azért megéri jó hírű házat venni, mert az a madzag nem direktbe megy a vinyóba, hanem ugye a rack nyákján keresztül, ott is lehet szépen barmolni az alkatrészekkel. :U

Macilaci457: A szegedi totyikban kérdezősködj OldFox fórumtárs után: [link]! Hátha tud megoldást, akár priviben. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#425) ANT válasza Devid_81 (#423) üzenetére


ANT
őstag

Mostanában talán a WD-t tartják a leghalkabbnak. Melegedés szempontjából pedig, ha venti is van az alurack-ben, akkor szinte teljesen mindegy. Környezetemben pl. van egy Coolink alurack-be szerelve egy 120-as Maxtor (vmi régebbi széria), de az is eddig max. langyos volt, még 80-100 GB adat átpakolása után is.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#426) blaces


blaces
tag

Sziasztok!

Lenne egy fura kérdés... használhatnék belső mobil recket mint külső rack ??? :D PS2-hez kéne... és amúgy is folyton a tv-alatt üldögélne... nem bántanám...
Ugyanis a belső olcsóbb, és ha ezen tudnék vásárolni akkor öcsém szülinapjára még tudnék memót is venni :D :C

(#427) bianconeri83


bianconeri83
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy SATA-s Coolink 3.5'' USB 2.0 alu külsõ házat, hozzá egy Samsung 160GB HDD SATA/300 7200 winchestert. Olyan problémám lenne, hogy miután összeraktam, és másolok rá, akkor egy pl. 700 mb-os file-nál kb. 5-10% között megáll, és onnan tovább nem megy. A géppel egészen addig nem lehet semmit sem csinálni, amíg manuálisan ki nem kapcsolom a mobil házat. Ki lett próbálva 2 asztali PC-n és a egy notebookon is, mindnél ugyan ez a hiba. A winchestert ki tudtam külön próbálni, az működött. Így visszavittem a házat, bevizsgálták, és nem találtak semmi hibát. Bevittem a winchestert is, azzal is kipróbálták, úgy is jó volt. (bár nem láttam a tesztet, de alapból nem kételkedem/kételkedtem bennük) Azt mondta a szervízes, hogy szerinte memória gond lehet.
Nos hazahoztam, kipróbáltam megint, nem működött. Azóta 3 új teszt alanyt is csatasorba tudtam állítani (mind Windows XP, SP2), egynél volt csak eredmény, amikor még USB 1.1 volt felrakva rá, akkor nagyon lassan eljutott kb. 20%-ig is (majd' 10 perc alatt, szóval leállítottam). Windows reinstall várt arra a gépre, és miután a szűz Windowsra ráraktam az alaplapi USB 2.0-t, ugyan úgy viselkedett, mint előtte a többin. Azt kötve hiszem, hogy az összes gépnek rossz lenne a memóriája... :(((
Egy ugyan ilyen ATA-s külső házam van jó ideje, gond nélkül használom, szóval tényleg nem értem... :F

Ha valaki tudna megoldást a problémámra, azt nagyon megköszönném.

(#428) Mr. Tuty


Mr. Tuty
csendes tag

Sziasztok!

Most tervezek beruházni egy ilyen kis okosságba, mert megvettem az új gépet és nincs benne elég hely a régi PATAs vinyóimnak.... Szóval egy Samsung SP1604N (160gb, 7200) keresek vmi nem túl drága külő racket. (Jah az se rossz ha tud kezelni egy régi Maxtort is (5400, 40gb))

Valakinek vmi jó ajánlat? (Ha lehet olcsó legyen emrt az új gép elvitte a pénzt....) :R
Előre is köszi! :R :R

[Szerkesztve]

(#429) dexter7891 válasza bianconeri83 (#427) üzenetére


dexter7891
csendes tag

Nem akarlak elszomorítani, de én is vettem egy ilyen külső házat és nekem egy 200GB-s sata2-es Samsunggal ugyanezt produkálta. Visszavittem, a boltban is ugyanezt csinálta.
A srác azt mondta hogy valszeg nem bírja a nagy (>133GB asszem) vinyókat. Következő héten kaptam egy kis ráfizetéssel (kb 2000 Ft) egy Sharkoon alu házat. Ezzel tökéletesen működik azóta is, igaz melegszik rendesen!

(#430) bianconeri83 válasza dexter7891 (#429) üzenetére


bianconeri83
csendes tag

Köszi a választ, ma viszem vissza ismét, remélem lesznek annyira korrektek (e-bolt), hogy akkor kicserélik a Tiedhez hasonlóra, mely végre működne is...

(#431) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Mivel nem találtam megfelelő topicot ezért itt teszem fel a kérdést:

Tudtok olyan 5.25-ös belső mobil rack-et ami fémes alumínium színű és nem csak a keret hanem a fiók is? Silverstone TJ06-os silver házba lesz és abban elég hülyén néz ki a fehér rack, de a fekete sem az igazi.

(#432) macilaci78 válasza Levin01 (#431) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tudomásom szerint ilyen belső rackből csak fehér és fekete van, ezüst nincs. :(

Viszont itt a Ph!-n volt egy cikk egy 2,5''-os rackről, ami házon kívül USB2.0-ás, de van hozzá beépítőkeret 3,5''-ra, amit egy 5,25''-os helyre is be lehet építeni és ha jól rémlik, az is ilyen fémszínű volt, de az árnyalatában nem vagyok biztos. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#433) Levin01 válasza macilaci78 (#432) üzenetére


Levin01
őstag

De, létezik csak az a típus amit ajánlottak 6-8K és annyit azért nem akarnék rákölteni.

(#434) ANT válasza Levin01 (#433) üzenetére


ANT
őstag

Szvsz arra a műanyag, fiókos keretre tíz forintot sem érdemes költeni, nem hogy 6-8K-t! Igazi tortúra a vinyó számára. Ha vmi mobilis HDD-t akarsz, sztem ennyi pénzből már kapsz USB-s külső alukeretet aktív hűtéssel (pl. az enyém 7600-ba került). De ha mégis belső fiókosra vágysz, esetleg ezüst spray alkalmazása egy sima fehér példánynál?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#435) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

volt már valakinek tapasztalata a digitus márkával?

[link]

én még nem is hallottam róla, és itthon sem nagyon forgalmazzák. most 5 ezerért meg tudnám szerezni,szóval csábító:)



(#436) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv!

nekem naon megtetszett az a külső usb-s WD hdd. ez: [link]

egy amcsi webshopban azt mondta 1-2 ember, hogy egy idő után bad sectoros vagy hangos lesz. lehet hogy csak pont selejteset fogtak ki? vagy mind ilyen? :F

(#437) macilaci78 válasza Levin01 (#433) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ja, amit én mondtam, az sem 6-8k, inkább 6+8k. :DDD
Marad a home-modding...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#438) Blackdeath válasza Blackdeath (#436) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

UP!

(#439) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Vettem egy mobil racket, es beletettem egy 250 gigas vinyot. Irtam-irtam ra az adatot, mignem egyszercsak azt mondta, hogy tele van. Pedig messze nem volt tele. Nagyon a 128 gigas alomhataron volt ekkor a vinyo telitettsege, ebbol gondoltam, hogy biztos a szokasos lba problema. Viszont ennek ellent mond, hogy a gepemben van egy 160 gigas vinyo es tokeletesen mukodik (nincs szetparticionalva egyik se). Ezenfelul a 250 gigasat is 250 gigasnak latja a windows, csak egyszeruen nem akar irni ra 128 utan.
Gondoltam egyet radugtam a kulso racket a notimra, es az vigan irta a 128 gigan tul is.
Ezutan betettem a 250gigasat az asztali gepbe (nem usbvel), es igy az is vigan irta.
Tehat most ott vagyok, hogy a vinyo egyedul az asztali gepem usb-jevel nem megy, minden massal igen. Lehetseges az hogy van olyan alaplap/win verzio, ami nem tudja a 128 giganal nagyobb vinyot kezelni usb-n keresztul, de belso vinyokent tudja? abit nf7-em van.

Elore is koszi a segitseget,
Fisha

(#440) Fisha válasza Fisha (#439) üzenetére


Fisha
őstag

Nincs otletetek?

(#441) Fisha válasza Fisha (#440) üzenetére


Fisha
őstag

Ezt talaltam a dologgal kapcsolatban:
[link]

Hat nem sok, de kiprobalok egy chipset driver frissitest, hatha...

(#442) karesz501


karesz501
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék a notimhoz egy külső adattárolót illeszteni és ehhez kellene egy kis útbaigazítás. Van már egy 2.5'' -ös mobil rack-em egy 40Gb-os Toshibával, ennél egy lényegesen nagyobb megoldás kellene, ami nem mozogna (szinte soha) hanem az otthoni munka-asztalomon vagy alatta dolgozna. Egy szép nagy winchestert tennék bele, hogy egy darabig ez ne legyen probléma... Mondjuk olyan max. 10e-ig szánnék rá, ebben a kategóriában ha tudnátok mondani vmi használható, lehetőleg halk ventis megoldást azt megköszönném nagyon. USB csatlakozással, SATA vinyók fogadásával kellene megbírkóznia és lehetőleg alu legyen. Szerintem.

Gondolom egy firewire csatlakozás már nem ez az árkategória...

Előre is köszönöm,
Karesz

Life is no picnic!

(#443) mAtech


mAtech
aktív tag

Sziasztok!

Ilyen van vkinek?
[link]
Vélemény?

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#444) Secretive válasza mAtech (#443) üzenetére


Secretive
aktív tag

csak nem?????
látott benne végre 1 kereskedő is fantáziát a forgalmazásra és beszállításra? végre elért magyarországra is ez a koncepció vagy 2 évvel a megjelenése után? tiszta eu!:)
ennek örülök!
371.hsz-ben már írtam az eredetijéről valamit, igaz nekem nem conceptronic van, hanem ennek a ''nagytestvére'' az első gyártótól (sata vinyót is kezel) régóta, de az nagyon király, csak tudtommal azt még mindig nem lehet itthon kapni!

ez a conceptronic ígéretes félkoppintás (liszenszelés), és ha jól működik és legalább 28-32MBPS-t is tudja folyamatosan, akkor ebben az árban ingyen van!



[Szerkesztve]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#445) mAtech válasza Secretive (#444) üzenetére


mAtech
aktív tag

A 371 hsz-ben beszúrt cucc is remek. 3 in 1:)
Ez tényleg csak 2 fajta vinyót kezel, de ez is valami! Én valszeg bevállalok egyet a 7végén, ha kapható az adott helyen. Majd írok, hogy mi történt...
Az átviteli sebességről többek között. Úgy is van egy kis 2,5-es vinyó, amit ki kellene próbálnom (ideadták nézzem meg, mert állítólag rossz, de az adatokat meg átmásolták róla... :( ), ergo letesztelem.

Remélem nem lesz semmi komplikáció...

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#446) Secretive válasza mAtech (#445) üzenetére


Secretive
aktív tag

várjuk a fejleményket és tapasztalatokat!

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#447) mAtech válasza Secretive (#446) üzenetére


mAtech
aktív tag

443 hsz-ben található linken egy termék.

Van hozzá: ATA-USB kábel (ez elég a 2,5''-os vinyónak); plusz adatper a 3,5'' vinyónak, CD-lemez (install).
5 év garancia.

XP szó nélkül felismerte. Nekem egy Toshiba MK4025GAS 40 GB-os kis vinyó van most rákötve [link]
Linken a vinyó paraméterei.

Szóval. A másolás a vinyóra 19-20 MB/s. Ami nem rossz.
Nade a vinyóról való másolás az elég gyehenna. 3,5 MB/s. TC alatt másoltam és a kompatibilitási módot bekapcsoltam a meghajtóra. Szal ez egy olyan gyorsteszt volt...

3 partíciója van a Toshibának egyébként, de az nem oszt nem szoroz sztem.

A USB-ről való másolás alacsony sebességét a PC-re nem értem. Majd bizt rájövök és lesz gyorsabb is:)

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#448) vinakos


vinakos
csendes tag

Na én ma tulajdonosa lettem egy Western Digital 3.5'' Mybook Premium 250gb-os racknek. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Csendes nem melegszik és elég gyors is. 30Mb-os olvasás és 12Mb-os írás. (Mondjuk ezt nem értem miért nem tud többet de számomra mindegy is mert routerre lesz kötve :DDD )

És véleményem szerint az a 3-5e forint többlet amibe ez kerül megéri az árát a minősségnek.

[Szerkesztve]

(#449) _calogero


_calogero
tag

Ilyet hol lehetne venni: [link]?
Korábban elhangzott, hogy a Mistral a Vantec oldalán megadott hazai forgalmazó, de ők 10 perce azt mondták, hogy nagyon régen nem kaptak pakkot tőlük, viszont van valami noname ide/sata to USB cuccuk 4ezer pár100 forintért.
Azt sajnos nem tudták megmondani, hogy mégis melyik noname adaptert árulják. :(

Valaki esetleg tudja hol lehet a Vantechez hasonló paraméterekkel (ide, 2,5 ide, sata, nagy méretű hddk támogatása) ilyen kütyüt kapni vagy rendelni és persze mennyiért?

(#450) mAtech válasza _calogero (#449) üzenetére


mAtech
aktív tag

Szia!

443 hsz linkjére kattintva kapsz infót:)

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.