Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) betyarr


betyarr
veterán

sziasztok!

kinéztem egy külső rekket,mi a véleményetek róla? http://www.depo.hu/?pn=product&c_main=68&c_parentid=91&c_id=164&p_id=24546&page=2

egyébként többnyire kb 5 órás használatbavételre kellene egy 80gb samsung vincseszterhez.
megérné megvenni,vagy tudtok jobbat hasonló árban?

köszi előre is a segítséget!

(#252) ANT válasza betyarr (#251) üzenetére


ANT
őstag

Jól látom, ez a rack passzív hűtésű? Szvsz ez nem a legszerencsésebb. Vagy passzív alumíniumházat, vagy aktív - ventis - akármilyet vegyél. Abban jobban érzi magát a vinyó is! :)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#253) betyarr válasza ANT (#252) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!arról esetleg tudnál te (vagy bárki más!) tapasztalatot mondani,hogy egy ilyen külső rack mennyire lassítja le a számítógépet?

(#254) ANT válasza betyarr (#253) üzenetére


ANT
őstag

Szvsz semennyire (legalábbis nálam!)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#255) macilaci78 válasza betyarr (#253) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Attól függ, USB-re kötöd, azt használja adatforgalomra. Te tudod, mit bír a géped USB-ről. Én USB-s vinyóról minden további nélkül filmezek, játszom, stb, szóval a másolás, áthelyezés, törlés, tömörítés mellett futó progik is vannak rajta, semmi gondom nincs vele.

Macilaci457: Erre is gondoltam, de nem tudom, mennyire helyigényes és nem tudom, lehet-e kalibrálni. Nem tudom, meg tudnék-e bízni benne, nem tartom elképzelhetetlennek ugyanis azt az egyszerű esetet, hogy megfőzöm a vinyót, amit a hőkapcsoló végignéz... Valami kontrol-leg jól jönne, vagy inkább egy digitális kijelzős hőkapcsoló, melynek szenzorát pl ragasztószalaggal rögzítem a vinyó testére pl a motor fölé... Mmm, utánajárok, hol lehet ilyesmiket kapni Szegeden....

[Szerkesztve]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#256) LGLuke


LGLuke
őstag

Sziasztok!

Látom a topic sokakat megfogott.
Nekem mégis egy érdekes kérdésem lenne:
Találkoztatok már olyan külső mobil rack-kel (a méret most lényegtelen, de inkább 3,5-ös), ami PATA+SATA is kezel, és géphez köthető USB2.0, vagy Fire Wire, vagy akár SATA kábelen is kívülről???
Szerintem ezt hívnák teljes kompatibilitásnak!!!

Ha valakinek van tudomása róla, akkor legyen olyan kedves és jelezze, mert szívesen beruháznék 1 ilyen darabra.

Előre is köszi!
Üdv mindenkinek!

(#257) betyarr


betyarr
veterán

köszi a válaszokat!én úgy használnám hogy közben dolgoznék,és arra gondoltam,hogy más futó alkalmazásokat vajon mennyire lassítana.

(#258) freddirty


freddirty
senior tag

Van valaki itt akinek van tapasztalata SATA külső rack-el?

Szeretném ma lecserélni a régi külső USB 2.0 CP vinyóházam egy újra. Aqua-ban kinéztem egy Samsung 300Gigás SATAII vinyót és ehhez keresek házat. Az eddigi ház 12-13mbyte/sec-el írt/olvasott, az újtól minimum 20mbyte/sec-et várok el és stabil működést. (a régi nem igazán volt nevezhető stabilnak)
Van itt valakinek ilyesmi?

fred

(#259) ISZOLE válasza LGLuke (#256) üzenetére


ISZOLE
senior tag

PL.:[link]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#260) freddirty válasza ISZOLE (#259) üzenetére


freddirty
senior tag

Nem rossz, de nem találtam guglin egy jó review-t (sebességteszt főleg ami kell) és itthon sem kapni a cuccost. Azért köszi! A thermaltake esata termékét lehet viszont kapni de ahhoz meg sata-esata átalakítót nem találok boltban.
Ez egy ilyen nehéz dolog? Mert akkor még várok egy évet addigra csak megy előre picit az ipar...

fred

(#261) ANT válasza betyarr (#257) üzenetére


ANT
őstag

Nekem még külső vinyón lévő játékok is ugyanúgy mennek, mintha belső vinyóra telepítettem volna őket. Munka + más alkalmazások: ez konkrétabban mi lenne? Munka közben, gondolom, no játék. Vagy igen? :DDD Ha USB 2.0-d van, akkor szvsz nem az lenne a szűk keresztmetszet. (ha egyáltalán lenne!)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#262) betyarr válasza ANT (#261) üzenetére


betyarr
veterán

nos,igazából letöltés lenne ha sikerülne megoldani.

(#263) ANT válasza betyarr (#262) üzenetére


ANT
őstag

Szvsz ott meg az internetkapcsolatod sávszélessége lesz a mérvadó!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#264) betyarr válasza ANT (#263) üzenetére


betyarr
veterán

köszi a segítségeket!

(#265) somitomi


somitomi
tag

Errol mi a velemenyetek?
[link]
NAS szerver, tehat mukodnie kellene 0-24-ben, de nincs benne venti...
itt van kep a belsejerol is:
[link]

velemeny? esetleg tapasztalatok?

Project AvP -= http://www.users.broadband.hu/somitomi =-

(#266) somitomi


somitomi
tag

Egy elonye van (ami a hatranya is lehet), hogy nem draga...kifejezetten olcso (netto 11 penz)
Amiben mar van egy picike venti, az 20 penz:
[link]

Project AvP -= http://www.users.broadband.hu/somitomi =-

(#267) ISZOLE válasza somitomi (#266) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Én egy ilyet találtam:
[link]
9 brutto alatt és venti is van benne.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#268) freddirty válasza ISZOLE (#267) üzenetére


freddirty
senior tag

Ez kísértetiesen hasonlít a néhánnyal ezelőtti hozzászólásomban említett régi külső rack-re. Meg ne vedd!

fred

(#269) hzcs válasza freddirty (#260) üzenetére


hzcs
senior tag

És van olyan, ami sata+ata, firewire+usb2.0? Esata nekem annyira nem kell (az mi is? :) ), és Magyarországon kapni nem horribilis áron?

(#270) macilaci78 válasza hzcs (#269) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyesmit már linkelt valaki, asszem, vagy DEN, vagy Erdőke, és igen, horribilis áron, legalábbis nekem, olvasgass vissza, nekem letelt a munkaidőm. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#271) hzcs válasza macilaci78 (#270) üzenetére


hzcs
senior tag

Köszi!

Visszaolvastam, de az ata+sata, usb+SATA, és sajna nem firewire. Keresgélek tovább, hátha lesz valami.
Ja a sebesség az rackfüggő, vagy a benne lévő chip minden rackben ugynazokat a teljesítményeket nyújtja?

(#272) somitomi válasza ISZOLE (#267) üzenetére


somitomi
tag

Azt hiszem, egy kicsit felreertettel.
Azt irtam, hogy NAS szerver is...tehat nem csak USB-n, hanem Etherneten keresztul is el lehet erni.
Radugod a routeredre es kapsz egy minden geprol elerhető adattarat, mely FTP es webszerverkent is funkcional.....na ilyet talaltam 11ert, de nincs benne venti.
Ezek tukreben meg mindig az a kerdesem, hogy venti nelkul mukodhet-e a dolog huzamosabb ideig?

Project AvP -= http://www.users.broadband.hu/somitomi =-

(#273) zsulboy


zsulboy
senior tag

Sziasztok!
Tudna valaki olyan külső ''3,5'' mobil racket ajánlani amibe DVD-RW-t és sima mobil rack-et
tudnék rakni?!
Elöre is köszi! :R

[Szerkesztve]

(#274) tothbe válasza somitomi (#272) üzenetére


tothbe
addikt

szerintem müködhet, különben nem lenne már piacon a cucc.
Csak ne maxtort tegyél bele, hanem pl. egy hüsi wd-t. ;)

By(e) Tothbe

(#275) tothbe válasza zsulboy (#273) üzenetére


tothbe
addikt

3,5''-be dvd-rw-t és másik mobilracket beletenni? Ezt hogyan gondoltad? Neked inkább egy 5,25'' külsö ház kell, nem?

By(e) Tothbe

(#276) zsulboy válasza tothbe (#275) üzenetére


zsulboy
senior tag

Akkor ezek szerint igen! :B :R

(#277) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Na, vettem egy DTK USB/firewire racket és első blikkre meg vagyok vele elégedve. Kívül-belül fém, a hozzá kapott talpakon már nem is rezonál annyira, de azért egy szivacs még kerülni fog alá. (az asztalon lesz, mellettem) Most másolok rá pár giga cuccot, a total comm 26 megát ír ki firewire-ön. A proci használat meg olyan 4-11% között mozog, héha felugrik 15-re. Lehet hogy nem is nagyon fog melegedni, bár a vinyó nem ér hozzá sztem sehol a kerethez, de azon gondolkodtam, ha mégis felkúszik a hőfoka tapintásra, akkor berakom a vízhűtés radija mögé oszt jóvan. Csak ott kényelmetlen lesz kapcsolgatni, de hát istenem... Kemény az élet! :DDD :B :B

(#278) nemdavid válasza G.I.JOE (#277) üzenetére


nemdavid
tag

És pontosan melyik típust is vetted?
Esetleg érdekelne milyen árkategóriában.
:F

@ Mi hasznosra fordította az emberiség azt az időt, amit a számítógépekkel megspórolt? @

(#279) G.I.JOE válasza nemdavid (#278) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

[link]
Ő az egyetlen feltüntetett USB/firewire rackjük. 10800HUF, Vándor Computer.

(#280) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Hy! A napokban tervezem egy külső merevlemez keret megvételét. A haver filmeket hozott át egy Icy box IB-351U keretben lévő 80GB Maxtor winchesteren. Meglepően gyorsan áthúzta a filmeket a notebookomra. (USB 2.0). Valakinek van vmi rossz tapasztalata vele? Passzív hűtésű, lehet kapni ''-BL-B''kód alatt feketében, nagyon cool kék ledekkel. Kb bruttó 11e.
Esetleg vmi más alternatíva?

[link]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#281) ugosalines


ugosalines
csendes tag

Sziasztok!
lenne egy problemam! a minap vettem egy külső mobil rack-et. kicsomagoltam belevagtam egy 80-as winyot tap bedug usb csatlakoztatva a laptophoz. bekapcsoltam a rack-et. elkezdi az xp a telepiteset azonban egyszer csak bevillan a kék halál. na szep mondom. biztos vmivel osszeakadt a windows. ujratettem a rendszert de ugy hogy be volt dugva es be volt kapcsolva a tap. fel is ment frankon, mukodott is a rack faszan. amikor nem kellett mar kikapcsoltam a rack-et. eddig sem volt semmi gaz. de! amikor be akartam kapcsolni akkor ismet kek halal. es kikiserletezgettem hogy ha egyszer kikapcsolom a rack-et, akkor utana csak ugy tudja ujra aktivalni ezt a sz.rt ha teljesen ujrainditom a gepet. kerdem en: helyes ez?
nem ugy kene ennek mukodnie mint egy usb kulcsnak?

(#282) Neurotoxin válasza ugosalines (#281) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Milyen márkát\típust vettél?Winchester?PATA\SATA?Nem a jumper beállításnál van vmi gond?(Ez csak 1 kérdés, mert itt elvileg mindegy, hogy primer vagy slave-e a vinyó)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#283) Macilaci457 válasza ugosalines (#281) üzenetére


Macilaci457
őstag

Nem, és igen. :)
Nem normális, és igen, úgy kéne működnie.

Ki kellene próbálni másik számítógépen (illetve másik portba dugva) is.
Lehet hogy a rack a rossz!

(#284) macilaci78 válasza ugosalines (#281) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hogy csinálod? Először bedug USB, aztán ad kraft racknek, vagy fordítva: áram alatt a vinyó, pörög, aztán bedug USB?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#285) tomi4506


tomi4506
csendes tag

Tapasztaltak, segítség! Külső mobil rack vásárlása előtt állok. Mi a mai tuti márka?
Szertném, ha a következő dolgokat tudná:
- fém ház
- IDE, SATA winyók kezelése
- USB és SATA csatlakoztathatóság
- kis fájlszerver, ftp... stb.
- bootolási lehetőség

Eddíg ezeket találtam, bár nem mind kapható magyarországon.
Thermaltake A2334 - nem tud Satát kezelni
Coolink NUB3AR - nem tud IDE-t kezelni
Coolgear HD35-KSDFT
Icebox IB-351U-BL

Ha valaki tud bevált tuti eszközt kérem írja meg!
Köszönettel :U

(#286) tomi4506


tomi4506
csendes tag

Tapasztaltak, segítség!
Senki nem jár erre?
:))

(#287) Neurotoxin válasza tomi4506 (#285) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Én az Icybox IB 351U-BL-t ajánlanám, már használtam ilyet, eddig csak jó tapasztalataim vannak, igaz USB 2.0-án használtam, így 30MB/ses sebességet ér el(a kategóriában az egyik legjobb és megfizethető) , a SATA változatait nem próbáltam. Én is most rendeltem ,csak az IB 351U-B-BL kék LEDes típust. ;)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#288) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Én több külső eszközt szeretnék használni (lehetőleg hálózaton át is (HDD + DVD-RW))

1. lehetőség: NAS (több helyes)
2. lehetőség: 2db Lan-os külső ház, + Router

Ezek voltak a drágább megoldások, van még egy, de itt elveszítem a hálózati hozzáférést:
3. lehetőség: 2db USB-s ház + HUB

Kérdés lenne, hogy HUB-ra kötött USB-s Winchesterről lehet-e ugyan arra kötött USB-s DVD íróval biztonságosan írni?

Minden helpet szívesen fogadok.
Üdv.

(#289) macilaci78 válasza Macilaci457 (#288) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, DVD-íráshoz elég az 1.1-es USB sávszélje is, igaz, ez már a 4×-eshez is oda van mérve.. Picit fogni fogja a gépet, de megírja a DVD-d. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#290) tomi4506


tomi4506
csendes tag

Szóval a thermaltake-ot és a coolgear-t nem ismeri senki?
- Thermaltake A2334 - A2357
- Coolgear HD35-KSDFT - Nagyon tutinak néz ki!
- Coolink NUB3AR -
Ha valakinek van ilyen, kérem jelezze hogy mi a tapasztalata vele, és hol vette!
Köszi :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#291) Macilaci457


Macilaci457
őstag

van egy USB házam IDE-s winyóval.

Másolni kezdek róla, kb 5-6Gb-ot.

Az első fájl jön kb 25Mb/s-al, a közepe kb 18-at visz, de az utolsó fájlok környékén már képes 2-3Mb/sec re visszaesni.

Miért van ez?

Talán megtelik valami puffer, és rosszul kezeli a windows?
Mi a megoldás? Total Commanderrel másolok, compatibility módban.

Valaki?

(#292) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Hy megjött az IB-351U rackem, vettem bele egy WD winchestert, belevágtam. Viszont az a problémám ,hogy ugye se partícionálva, se formázva nincs a lemez, a win így csak a racket ismeri fel, de meghajtóként nem látja az XP.

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de lehet vmi trükkel partícionálni/formázni a rackben lévő HDD-t?(még nem volt, teljesen szűz)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#293) Macilaci457 válasza Neurotoxin (#292) üzenetére


Macilaci457
őstag

Persze, úgy mint bármely másik lemezt!

Az asztalon a sajátgépre jobb klikk, -> kezelés -> Lemezkezelés

Onnan már mennie kell.

(#294) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Valóban!A teljesség kedvéért: Control panel/Rendszer és karbantartás/Felügyeleti eszközök/Számítógép kezelés/Tárolás/Lemez kezelés (hátha vkinek a közeljövőben szüksége lesz rá) ;)

[Szerkesztve]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#295) Márton


Márton
nagyúr

Van egy Bestek külső USB2 rack-em, benne egy 120-as Samsung.
Az én gépemen 15-16mb/sec-nél nem megy feljebb az olvasás-írás,
míg haver gépén ugyanez a rack ugyanezzel a kábellel vígan muzsikál 25mb/sec-cel is.
Ez alaplapfüggő? Driver? Azt hittem a rack elektronikája 15-öt tud, erre havernál visz az többet is.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#296) Macilaci457 válasza Márton (#295) üzenetére


Macilaci457
őstag

És miben különbözik a haver gépe?
Pl. A processzorteljesítmény nagyban meghatározó lehet ám!

(#297) Márton válasza Macilaci457 (#296) üzenetére


Márton
nagyúr

Ja igen, az lemaradt.
Övé egy gyengébb Sempron 2400+, viszont az alaplap nem vias hanem nforce2 chipes.
És ott XP, nálam 2000.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#298) Macilaci457 válasza Márton (#297) üzenetére


Macilaci457
őstag

passz. ugyan azzal a programmal másoltatok ugye?

(#299) Macilaci457


Macilaci457
őstag

#291 -re valaki?

(#300) Márton válasza Macilaci457 (#298) üzenetére


Márton
nagyúr

Természetesen, Total Commander.
Több gigás fájlt mozgattunk, és egyikünk beépített vinyója sem túl töredezett, ezt is leellenőriztem. Vagy az XP jobban kezeli az usb2 cuccokat, vagy ennyit tud a via.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.