Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Speeedfire válasza Alex91 (#850) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

a router resizik (restart), azért lopná mert onnan is el tudja érni
ha csak a hdd akadnak ki akkor nem restartolna a router
a log fájl pedig nem jelez semmi olyan hibát ami miatt újraindulna
egyszer csak villan egyet a router ledje és újraindul
de a kis hdd-vel nem volt ilyen gondom

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#852) Alex91 válasza Speeedfire (#851) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk az olcso kulso hazaknak sokszor eleg ratyi a tapja. Ugyanabba a hazba pakolod a masik HDD-t is?

Amugy nem hiszem, hogy USB-n is tapolna, bar minden lehet... :). (Esetleg kerj kolcsonbe egy masik hazat, hogy azzal csinalja-e?)

Nem lehet, hogy a fajlrendszere serult a lemeznek?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#853) Speeedfire válasza Alex91 (#852) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

én is a tápra gyanakszom, ugyan az a ház csak másik hdd (egy kisebb és régibb 4 GB seagate)

másik rack kölcsönzése folyamatban, multiméter kölcsönkérés is folyamatban h tudjam tesztelni a jelenlegi adaptert

az fs ép, win 7 szerint is és a paragon szerint is
amúgy csak azt nem értem h ugyanolyan terhelés mellett randomra indul újra a router
1,5 óra, 20 perc, 40 perc
nem látom az összefüggést, és a log sem ad magyarázatot semmire
nem értem tényleg h mi a baja a nagy hdd-vel

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#854) maidenities


maidenities
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek!

Lehet nem feltétlen idevaló, de külső 3.5 Racknek megfelel az a Maxtor OneTouch4 elnevezésű külső winchesteres megoldásom amiről beszélnék.
A cél az adatmentés volt általában rendszeromlásnál, és egy idő után vettem a bátorságot egy winchester mentő progival álltam adatmenteni, ami még nem támogatta az usb-s dolgokat az alaplappal ellentétben. Kioperáltam belőle, és fizikailag tettem a C meghajtó mellé, lementettem a lemezt rá, és ha újra kellett települni nem kellett előről kezdeni. A kérdés a következő: Lehet e azt a "Raid" Elektronikát használni más SATAII-es HDD-khez, aminek ugyan kapásból Maxtor OneTouch 4 a neve, de mögötte Seagate volt, bár egy és ugyanarról van szó, van e esély arra, hogy működik más gyártó HDDjével, vagy inkább ne próbálkozzak vele tönkretenni egy másikat?
Illetve hogyan deríthetném ki, hogy a panel mennyire gyártóspecifikusan Maxtort vagy Seagatet fogad el csak?

(#855) Alex91 válasza maidenities (#854) üzenetére


Alex91
félisten

Nagy valoszinuseggel mas gyartok HDD-jet is fogadja. (Persze esetleg lehet meret korlat, vagy megse megy valamivel, de elviekben mennie kellene.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#856) maidenities válasza Alex91 (#855) üzenetére


maidenities
csendes tag

Köszönöm a választ!
Igazából, ha egy próbát ejthetnék úgy hogy tudom, hogy baj nem származik belőle, mindenképp kipróbálnám, és meglesném a funkciók ugyanúgy működnek e. Hasznos lenne, mert meg szeretnék szabadulni a jelenlegitől.

(#857) Sonja


Sonja
veterán

Szeretnék venni egy LC Power 35BE3 külső rack-et. Amit viszont nem találtam, hogy mekkora méretig támogatja a vinyókat? :F

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#858) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Sharkoon Rapid Case eSATA-val van valakinek tapasztalata? Olyat olvastam, hogy a hőt egész jól elvezeti, de pl. nem rezonál? (Elég stabilnak néz ki.) Négyszögjeles szünetmentesről képes működni? Mi a legnagyobb merevlemezméret, amit még kezel?

Köszi!

(#859) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Nem tudom jó topikot választottam, de kérnék egy kis segítséget:
Erről a hot-swap bisz-baszról lenne szó. Világosítson fel legyen szíves valaki, hogy ez hogyan működik és mi a feltétele a műkődésének. Ha jól silabizáltam ki, akkor ennek az a lényege, hogy a gép leállítása nélkül lehet HDD cserélni?
Ennek mi a feltétele? A HDD-nek kell tudnia ezt a funkciót, és/vagy az alaplapnak?

Előre is köszönöm!

Bogyóka

(#860) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Üdv!

Olyan 3,5" külső USB-s rack-et keresek, ami lehetőleg olcsó legyen és kezelje a 2TB-os SATA II-es HDD-ket.
Ha valaki tudna ilyet ajánlani, annak nagyon örülnék! :R

(#861) anonymus89 válasza ThaBoss (#860) üzenetére


anonymus89
addikt

Hali!

Ez nagyon ritka ha találsz ilyet akkor tényleg örülhetsz. :U
Keresgéltem én is egy-két darab van de lutri még kép sincs, sőt még gugliban sem találtam semmit róluk.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#862) ThaBoss válasza anonymus89 (#861) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Na igen, én is ott tartottam, amikor gondoltam, hogy ide írok, hátha...
Nézegettem egy-két népszerűbb márkát, töltöttem Manual-okat, de sehol semmi.
Ahol van hivatalos limit, ott is mindenhol 1TB. Tényleg totó az egész, de remélem lesz valaki, akinek van tapasztalata...
Azért köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#864) anonymus89 válasza ThaBoss (#862) üzenetére


anonymus89
addikt

Nincs mit, amúgy én ezt találtam esetleg.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#865) ThaBoss válasza anonymus89 (#864) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ez már valami! Ezer hálám! :R

(#866) anonymus89 válasza ThaBoss (#865) üzenetére


anonymus89
addikt

Esetleg még egy. :D

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#867) ThaBoss válasza anonymus89 (#866) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Köszi!
Egyelőre úgy néz ki, hogy ez a befutó (~4k). :)
Ilyenem meg volt már, csak eladtam pár hónapja... :D Most nézem, hogy ez is tudja! :)

[ Szerkesztve ]

(#868) anonymus89 válasza ThaBoss (#867) üzenetére


anonymus89
addikt

Okés sok sikert hozzá.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#869) Sonja válasza ThaBoss (#860) üzenetére


Sonja
veterán

Egy ilyen Revoltec-ben pedig korlátozás nélkül lehet használni vinyót, így a 2TB-os vinyót is. :K ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#870) ThaBoss válasza Sonja (#869) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Köszi! :R
Sajnos jelenleg csak IDE csatisat tudok szerezni belőle ~6500Ft-ért. Néztem, hogy a többi típusnak sincs nagyon korlátja, és van alu eSATA-s is, de az meg már 10k.
Ugyanonnan lenne még Transcend StoreJet 35U ház, jó anyagminőséggel, aktív hűtéssel és USB / eSATA csatikkal. Mindezt ~6000Ft-ért. Sajnos hivatalos oldalon, Manualban stb... nincs szó limitről, de pü-ban azt írták, hogy 1,5TB-os WD vinyót lazán viszi. Én sem akarok bele nagyobbat, így teszek egy próbát vele! :)

(#871) anonymus89 válasza ThaBoss (#870) üzenetére


anonymus89
addikt

1,5TB-ig bírja én is úgy tudom, esetleg ha meglesz megköszönném ha zaklathatnálak vele kapcsolatban, mert szeretnék a tv-hez beruházni egy ilyenre.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#872) ThaBoss válasza anonymus89 (#871) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Természetesen közlöm a híreket, amint meglesz! Elvileg holnap délután már nálam lesz, akkor tudok majd nyilatkozni róla.
Én majd egy ASUS médialejátszóhoz szeretném kapcsolni, remélem, hogy beválik! :)

(#873) anonymus89 válasza ThaBoss (#872) üzenetére


anonymus89
addikt

Rendben várom!
Sok szerencsét hozzá!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#874) ThaBoss válasza anonymus89 (#873) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Na kérem, megvan a cuccos!
Samsung F3 1,5TB-os HDD került bele.
USB-n és eSATA-n egyaránt kezeli a vinyót! :C
Pici hangja van a ventinek is, de semmiség. Az anyaga is rendben van, összehasonlításképpen a Thermaltake Max4 3,5" Combo rack is ugyanilyen anyagokból épül fel, mégis ez masszívabb, kompaktabb és erősebb a műanyagrésze. Nem utolsósorban a TT 10k, ez a Transcend pedig 6k! Nálam nyert, abszolút befutó! (Eddig miért nem ezt vettem meg??? :((( )
Tehát én ezt ajánlom mindenkinek, kiváló termék - nagyon jó áron!

Bármi kérdés lenne még a rack-el kapcsolatban, azokra szívesen válaszolok! :K

(#875) anonymus89 válasza ThaBoss (#874) üzenetére


anonymus89
addikt

Akkor első kérdésem: e-sata port nem volt mellékelve? (csak erősíts meg)
2. kérdésem: a winyó mennyire melegszik?
3. hogy másolgat usb-n és e-satan egyaránt?
4. írtad, hogy medialejátszóhoz kellene hogy műxik vele?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#876) ThaBoss válasza anonymus89 (#875) üzenetére


ThaBoss
senior tag

eSATA mellékelve, kb 1m-es kábel. Szintúgy az USB is. PCI-slotba tehető port sajnos nincs. (TT-nél volt)

500GB állomány folyamatos másolás után a hőmérséklet 33°C, ennél többet még nem mértem.

USB-n 1-4mp -ig Felgyorsul 120MB/s-re, de aztán beáll min. 28 átlag 40MB/s-re.
eSATA pedig stabil 110MB/s-et produkál, néha leesik 90-re, de az alá már nem nagyon.

Sajnos még nincs meg a lejátszó, még vadászok és el kell döntenem... :)

(#877) anonymus89 válasza ThaBoss (#876) üzenetére


anonymus89
addikt

Először is köszi szépen a válaszokat.
Igen jó lett volna egy e-sata port is na mindegy, amúgy ezért is néztem a chieftec ceb-35s-t.
A hőmérséklet az nagyon jó és még a másolások is kiválóak szerintem.
Majd ha meglesz a lejátszó akkor még érdeklődöm.

Úgyhogy thx!!!! :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#878) ThaBoss válasza anonymus89 (#877) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nincsmit!
Tényleg jól esett volna hozzá, de a házak többségében már van előlapon, az alaplapoknál már szinte alap az eSATA, viszont akinek mégsincs egy olyan eSATA kivezetést már 300Ft-ért is kapni az aprón.
Mellékesen még a hűtésről: az energiagazdálkodás tényleg nem elérhető, viszont mikor "idle" állapotú a vinyó, akkor stabil 26°C. Viszonyításképpen a házban +2-3°C-al több volt, pedig ott is van hűtés, igaz nem ilyen közvetlen.
Amint meglesz a média-box, írni fogok még! :R

(#879) anonymus89 válasza ThaBoss (#878) üzenetére


anonymus89
addikt

Oksa még annyit esetleg írtad, hogy kisebb hangja azért van a ventinek de kb. milyen?
Valamihez tudod hasonlítani???(viszonyításképpen)

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#880) ThaBoss válasza anonymus89 (#879) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Durván 20dB, vagy alatta. Csak akkor hallani, ha közelhajolsz. Amúgy nem hangos, és nem is zavaró, főleg nem film közben!!

(#881) megalover


megalover
tag

Sziasztok! Szeretném felfrissíteni egy kicsit ezt a témát... A kérdésem az lenne, hogy ismer-e valaki ehhez a külső masinához árban és teljesítményben (esetleg minőségben is) hasonló tudású külső "racket" olyat ami szintén tudja az eSata csatlakoztatást, valamint belefér a kettő darab merevlemez??? Ha még zárt is lenne a doboza - tehát hagyományos mobil rack formátumra gondolok - az talán még jobb!

És a másik kérdésem: szerintetek ennél a dokkolónál az egyszerre csatlakoztatott vinyók közvetlenül (vagyis a készüléken belül is) összeköttetésben vannak valamilyen kábellel, vagy ilyen nagy elvárásokat ne támasszak vele szemben? :DD

Üdv:
megalover

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#882) megalover válasza megalover (#881) üzenetére


megalover
tag

Úgy látszik ez a felpezsdítés sikertelen volt.... :O

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#883) anonymus89 válasza megalover (#881) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia!

Az első kérdésedre egy megoldás lehet íme.
A másik kérdésedre, per pillanat járj utána gugliban (nem mintha azt gondolnám, hogy nem kerested már) vagy más fórumon. :U

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#884) Mandarinn válasza anonymus89 (#883) üzenetére


Mandarinn
senior tag

[link]

És ehhez mit szóltok? Mennyire megbízható egy ilyen? Adattárolásra kellene 2db 1 vagy 1,5 terrás vinyóhoz E-SATÁval.
Hivatalos

Vagy van ennél megbízhatóbb olcsóbb és jobb megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#885) anonymus89 válasza Mandarinn (#884) üzenetére


anonymus89
addikt

Hali!

Nem tudok véleményt mondani, hogy konkrétan melyik lenne jobb neked mert egyikről sincs tapasztalatom.
Szerintem olcsóbbat biztos nem kapsz az általad belinkelttől, megbízhatóság meg lutri bármelyik elromolhat ha akar.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#886) megalover válasza anonymus89 (#883) üzenetére


megalover
tag

Nos végülis megvettem az előzményben említett Sharkoon esatás dokkolót. De van vele egy kis problémám sajnos... Az szerintetek mitől lehet, hogy a dokkoló (pontosabban az abba csatlakoztatott hdd) irányából tökéletes gyors sebességeket produkál, viszont ha ellentétes irányba próbálom akkor lassabb az átviteli sebesség (legalábbis a legtöbb esetben) mint hogyha USB-re dugva másolnék vele valamit??? Pedig elég erős masinám van hozzá szerintem - egy Fuji Amilo PI3560 - s nem igazán értem ezt a helyzetet. :Y Most akkor cseréljem vissza a boltba ahol vettem, vagy csak valamiért az én laptopomban lévő esata-porttal nem "kompatibilis" teljesen ez a készülék???? Hálásan megköszönném egy szakértőnek ha kinyilvánítaná a véleményét az esetről! :R

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#887) anonymus89 válasza megalover (#886) üzenetére


anonymus89
addikt

Nos nem vagyok szakértő de esetleg régi a bios vagy driverütközés fordulhat elő. (az én szerény véleményem szerint) :U

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#888) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Sziasztok!

Még régebben vettem egy WD MyBook Home Premium vinyókeretet. Az előző tulajnak tönkrement benne a vinyója, így a keretet eladta. 320gb-os volt az eredeti kapacitása a vinyónak, eddig én is egy 320gb-os vinyót tettem bele, most viszont egy 400gb-osat szerettem volna, és nem hajlandó működni vele. Próbáltam egy 200gb-osat is, és az sem ment, noha azon van kiterjesztett logikai meghajtó etc. szóval az talán bekavarhat, viszont a 400-ason semmi nincs.

Mi lehet a probléma? Lehet hogy csak a 320gb-os vinyókat fogadja el a vezérlője?

Lehet ezt valahogy upgradelni?

(#889) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Senki nem olvassa ezt a topikot, vagy ennyire jót kérdeztem? :D:D

(#890) Alex91 válasza TonTomika (#888) üzenetére


Alex91
félisten

Felmesz WD honlapjara, letoltod a firmware-t, es frissited, esetleg... Nem hiszem, hogy korlatozva lenne, de ezen se lepodnek meg :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#891) TonTomika válasza Alex91 (#890) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Frissítettem az FW-t de a hibajelenség még most is fennáll. :( Még jó, hogy nem vettem bele egy új 1TB-os merevlemezt...

(#892) stonefd


stonefd
csendes tag

haliho!

akarok ujitani egy 1 terras samsung f3 at, de mivel notim van ugye a rack jatszik...
nezegettem 3-4 ezerert, igazabol csak usb-s kene mert a notin csak az van (meg xboxon is)
kozben raleltem egy olyan tipusra, 12 ezerért amin van 100 as lan... es bit torrentelni is tud amire azert kivancsi lenne hogy mit is jelent: a) a bittorrent kepes egybol ra tolteni a cuccot ha notirol kezeled/ b) magaban is elvan a vinyo a halon es sajat szoftverevel tolja
amugy ha valaki tud ilyesmit olcsobban az kuldjon legyszi egy pm et! koszi
es bocs az ekezetekert

(#893) Alex91 válasza stonefd (#892) üzenetére


Alex91
félisten

Sajat szoftverrel tolja, mondjuk 12k-ert nem hiszem, hogy valami nagy elmeny lenne...

En vennek egy gyari kulsot inkabb... (Sajnos az Apple ilyet nem gyart....)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#894) stonefd


stonefd
csendes tag

koszi, igazabol most azon gondolkoztam hogy egy ilyen tud e torrentet es megeri e?: http://www.lc-power.de/index.php?id=135

vegulis a gyari kulsovinyoknak sem vagyok ellenere, de jolenne olyan amit halozatra tudok kotni, mert itthon a laptopom kb hozzamvan nove es az egesz lakasban ezzel rohangaszok.
meg igazabol a gyariaknak, mamint ami igy keretestul hddstul van a szoftverétol felek, hogy mennyire passzol az xboxhoz meg mindenfelehez stb stb... nembeszelve arrol, hogy sztem particionalni sem tudom :P, ami nemlenne rossz dolog

(#895) Alex91 válasza stonefd (#894) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, mondjuk egy Apple TimeCapsule-at nem ajanlok :D. De esetleg egy My Book World, vagy egy normalis (Synology, Qnap) NAS mindenkeppen jo valasztas lehet. Bar nem olcso!

Amit linkeltel egy NDAS-t ismero cucc. Ha csak file tarolasra kell, akkor jo lesz, bar valoszinuleg lassu mint a tetu :). Es XBox sem tudom mennyire szeretne. Sajnos, ha normalis cuccot szeretne az ember kicsit ki kell nyitni a bukszajat...

(A gyari USB-s cumot is lehet particionalni siman...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#896) m3ss


m3ss
veterán

milyen olcso 3.5-es dokkolot ajanlotok?
esata-s hazam van, esata kabel kell belulre is es a dokkolo meg a haz koze is?
koszi!

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#897) m3ss


m3ss
veterán

ujrainditas nelkul nyugodtan ki-be kotogethetem a vinyokat?
mennyire tesz nekik jot, hogy fuggolegesen vannak es nincsenek is tulzottan rogzitve ahogy latom ezekben a dokkolokban?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#898) TonTomika válasza m3ss (#897) üzenetére


TonTomika
aktív tag

A legtöbb gyári külső vinyóban, NAS-ban állítva vannak a vinyók...ez nem fog bajt okozni.

Az eSata lényege ha jól tudom, pont az, hogy nem kell ki-be kapcsolgatni a gépet. Szép is lenne, ha le kéne állítanom azért, mert egy külső vinyót rádugok. :)

(#899) nemethati


nemethati
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám: van egy 1Tb-os Lacie Biggerdisk-em, ami felpörög ugyan, de az op. rendszer nem csinál vele semmit, nem is látja. Mi lehet a baja szerintetek? Előre is thx.

(#900) kappel76 válasza ThaBoss (#867) üzenetére


kappel76
csendes tag

Szia ThaBoss!
Külső rack vásárlása előtt állok.
Kérlek, ha meg vagy elégedve a vásárlásoddal, írd le nekem légyszíves, hogy milyen típust és hol vetted (elég csak linken :) )!

Köszönettel:
J.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.