Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) fgordon válasza veze (#1087) üzenetére


fgordon
senior tag

Nekem az a bajom az ilyen olcsó rack-ekkel, hogy sajnos több ismerősöm HDD-je ment tönkre már ilyen rack-ben, állítólag a feszültségingadozás, vagy túlfeszültség miatt.

Logikusan egy ilyen olcsó cuccban nem olyan stabil az áram, mint egy komolyabb tápból, túlfeszültségvédelemmel. Nem használnék külső rack-ben HDD-t huzamosabb ideig, örülök, ha azt a pár órát kibírja... ;]

Az én áramkivezetésemben a gépből az a jó, hogy az ENERMAX tápomat használom, ami előtt egy túlfeszültségvédelem is van, és ez így megnyugtatóbb...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#1102) veze válasza fgordon (#1101) üzenetére


veze
őstag

valaki irta itt nem is oylan rég asszem..
hogy a ház lehet ilyen , olyan mind mellé joszerével ugyanazt a kinai tápot adjak, ami külsö és névleges fesz/amper teljesítménynel bír..nem ez fogja megvédeni a racket túlfeszültségtöl (arrol nem is beszélve hogy a feszstab IC család ma már standard kidolgozott technologia és kb 50 -150 FT ba kerülnek, ha nem kartonszámra veszem, hanem egyesével)
már eleve a számteches dolgokat olyan elosztoba kell csatlakoztatni aminek a vége egy tulfeszvédelemmel bíró eszközben van. Ma már nem tizezrekbe kerül ez sem. Persze egy "villamcsapas az ablak alatti karón" eseménytöl ez sem véd meg, ahogy az ENERGOMAX táp sem..

(#1103) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Sziasztok!
Van nekem egy Samsung Story Station Plus külső merevlemezem, de elég gyakran (ha nincs vele dolgozva) kikapcsol. Nem is ezzel van a baj, hanem azzal, hogy sokszor vissza is kapcsol, pedig nem nyitottam meg rajta semmit. Gondolom a Windows vagy a HDD Sentinel program csinál valamit rajta és ezért kapcsol vissza. A kérdésem az lenne, hogy nem lehet valahogy rábírni a merevlemezt, hogy ne kapcsoljon ki. A Windows energia takarékos beállításánál kikapcsoltam ezt a lehetőséget, de ez a merevlemez függetlenül működik ettől a beállítástól. Az is igaz, hogy a merevlemez leírásában benne volt, hogy tétlen állapotban kifog kapcsolni, de szerintem nem tesz jót neki, hogy állandóan ki- és bekapcsol.

(#1104) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Megoldódott a problémám. A Hard Disk Sentinel programban meglehet adni, hogy melyik merevlemezeken akarom a leállást megakadályozni.

(#1105) veze válasza FLATRONW (#1104) üzenetére


veze
őstag

szerintem se jo ha naponta 10x lekapcsol aztan ha kérsz valamit töle meg be.. de olvasni is lehet erröl merevlemezes forumokban hogy a leállás indulás rosszabb mint a folyamatos uzem
nalunk a cégnél egyszerü mezei vinyok, amiket itthon is használunk évekig ( 4-5 évröl tudok) birjak 24/7 üzemmodban
aztan se azé lett leállitva mert elromlott hanem egyszerüen ki lett a gép cserélve:)
Nekem is elsö az hogy mindenféle ilyesmi leálligatosdit letiltok :)

(#1106) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Ezt a dobozt néztem ki:
[link]

Valakinek tapasztalata ezzel a típussal vagy gyártóval?

(#1107) hafa00


hafa00
csendes tag

Hali.
Segítséget szeretnék kérni a következő dologban.
Adott egy 3,5-ös, USB-s, SATÁS, külső mobil rack.
Captiva a márkája.
Elromlott az adaptere. (tápegysége).
Itt egy kép róla:
[link]
Szétszedtem az adaptert (sajna csak szétbarmolni lehetett, mert nem volt csavar rajta)
Belül nem látok semmi égés nyomot, a kondik sincsenek felpúposodva.
Megpróbáltam a következőt:
Van egy normál adapterem, itt egy kép róla:
[link]
12 volt-ra állítottam. Beállítottam abba az állásba a polarítást, ahogy a másik adapteren láttam.
Rádugtam a mobil rack-re és a kis lámpa világít a mobil rack-en, de a vinyó furcsa hangot ad benne, nem pörgeti fel ez a táp.
Levágtam az elromlott adapterről a dugót és ráraktam erre az általános, állítható adapterre.
Ugyan az a tünet, világít a mobil rack-en a kis lámpa, de nem pörög fel a vinyó, furtcsa hangot ad.
Ha esetleg tudja valaki a megoldást, vagy honnan lehet ilyen adaptert szerezni azt megköszönném.
Amit kizárnék: A merevlemez tuti jó, mert kipróbáltam másik mobil rack-ben és abban működött.
A mobil rack-em (Captiva) is jó,mert van egy ugyan ilyenem és annak a tápegységével működik.

(#1108) veze válasza hafa00 (#1107) üzenetére


veze
őstag

A táp amivel probáltad nem ad le elég kraftot,az az oka.. legalabb 12V/2A-os legyen és akkor menni fog!
pl valami ilyesmi jo lehet
Lényeg hogy 12V 2A minimum tudjon..
vagy kivezetsz a gépedböl hátul egyik molex csatibol a sárgat-feketét, (az a 12V) egy számodra elegendö hosszuságu vezetékkel, ráteszed a 12V os csatlakozot ami bemegy a külsö házba és müködni fog:)
amit linkeltél adaptert (amivel probaltad) 11W-os.. ami jo esetben se ad le 12 Volton 1 Ampert se...ez kevés

[ Szerkesztve ]

(#1109) hafa00 válasza veze (#1108) üzenetére


hafa00
csendes tag

köszi, veszek egyet

(#1110) hafa00 válasza veze (#1108) üzenetére


hafa00
csendes tag

találtam 2A-ost az általad javasolt weboldalon, első körben inkább azzal próbálkozom.

(#1111) veze válasza hafa00 (#1110) üzenetére


veze
őstag

az is jo ( és biztos olcsobb valamivel mint a 2,5 A -os)
az általad linkelt tönkrement eredeti tápon is az van: OUTPUT 12V- 2A
bármilyen hasonlo paramétererrel bíró tápppal mennie kell

(#1112) fazr válasza fazr (#1094) üzenetére


fazr
senior tag

Mára változott a helyzet, USB 3-mas külső rack-re van szükségem. (3,5 SATA)

Ezt a kettőt néztem ki:
CHIEFTEC CEB-35S-U3
IcyBox IB-318Stu3-B

Valakinek vélemény melyik lehet a jobb? Vagy szinte teljesen mindegy?

Persze ha van valakinek jobb ajánlata ipon-ból arra is kíváncsi vagyok :)

(#1113) veze válasza fazr (#1112) üzenetére


veze
őstag

LC Power LC-35USB3 3. 5" USB 3. 0 SATA
Revoltec EX303 aluminium 3,5" SATA/USB3.0 mobil rack

sztem ha nem müanyag, hanem fém, akkor majdnem mindegy, max a dizajn vagy a pénztárad befolyasol. és azse baj ha NINCS benne ventillator, azt elöbb utobb ugyis kikötöd :DD
ami benne van az meg ugyis mind kinai, max a nyák más alaku szinű.. :D

[ Szerkesztve ]

(#1114) fazr válasza veze (#1113) üzenetére


fazr
senior tag

Akkor az aktuálisan legjobbnak tűnő alu racket fogom megvenni iponból, mert nem esik jól máshova is elmászkálni :D

Kár, hogy ott nem túl nagy a választék.

(#1115) fgordon


fgordon
senior tag

Legolcsóbb olyan SATA 3.5" HDD-t kezelő külső keret, amin van USB bemenet, hogy 1 gomb megnyomására mentést csináljon róla, például egy SDHC memóriakártyáról. 2.5"-nál van több ilyen, de nekem 3.5" kellene.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#1116) ANT válasza fgordon (#1115) üzenetére


ANT
őstag

Például egy ilyen.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1117) Sek300i


Sek300i
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Vásároltam egy COOLINK 3.5" SATA külső winchester házat
info:Adatátviteli sebesség 480Mbps, 12Mbps, Kompatibilis az USB 1.1 és az USB 2.0
benne van egy WD 500Gb Sata winchester.

Alaplapom:gigabyte ga-m68m-s2p ismeri az USB 1.1+2.0-át
Biosba is be van állítva,hogy felismerje a usb 2.0-át.
Oprendszer: Win 7 32 Bit
Minden más eszköz pl:pendrive működik csak ez a kombináció nem akar rendesem összeállni.
Amikor csatlakoztatom akkor azt írja ki,hogy az eszköz gyorsabb működésre képes.És vagy felismeri vagy nem.Kipróbáltam már az összes usb csatlakozást.És nem jó!Amikor nem ismeri fel akkor kiírja,hogy formázzam meg a winyót.A winyó formázva van és a adatok is vannak rajta.
Havernál kipróbáltam és ott tökéletesen működik.Tud valaki megoldást rá?Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1118) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

Szeretnék venni egy SATA 3.5" külső HDD házat, amin van eSATA és USB. Két említésre méltó modellt találtam:

LC-POWER EH-35BE3
Sharkoon Rapid-Case 3.5" eSATA

Melyiket ajánljátok? 2 Tb-os vinyó kezelése is fontos lenne! A választ előre is köszi :R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#1119) ruti válasza Goatman (#1118) üzenetére


ruti
Közösségépítő

+1 szavazat a Sharkoon-nak
(a 2 TB kezelésére várj gyakorlati tapasztalatot)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1120) veze válasza Goatman (#1118) üzenetére


veze
őstag

nekem sharkoon van, teljesen korrekt jo
2TB vinyó még nem járt benne, elvileg tudja.

(#1121) ANT válasza Goatman (#1118) üzenetére


ANT
őstag

Nekem mindkettő van, kipróbáltan mindkettő kezeli a 2TB-ot. Jelenleg a Sharkoon házamban van a HD203WI vinyóm. (Bár ezt már leírtam itt korábban.)
Szóval azt vedd, amelyik külsőre jobban bejön.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1122) roberto7


roberto7
csendes tag

akkor ezt most nem értem. ha valamelyik rack-hez nincs odaírva, hogy hány TB-ig kezeli, akkor mi van? Mert nézegetem öket, van egy 2TB-s vinya, ahhoz kellene egy rack. de "majd meglátomra" nem szívesen vennék :DDD
És különben is, mért van limit? Nem a gép kezeli a vinyót?

(#1123) veze válasza roberto7 (#1122) üzenetére


veze
őstag

Ezt limit kérdést én se értem teljesen...
hisz csak "átmegy" rajta a vinyó..közvetíti a gép felé
Ha a gép felismeri akkor mindegy mekkora nem?
ha meg nem ismeri fel benne, akkor meg sz@r.. és ki kell hogy cseréljék
Olvasott már valaki valami erröl konkrétumot?

(#1124) ANT válasza veze (#1123) üzenetére


ANT
őstag

"ha meg nem ismeri fel benne, akkor meg sz@r.. és ki kell hogy cseréljék"
Ezt esetleg vásárlás előtt kell tisztázni az eladóval.
Másrészt nem tudom, hogy a "max. 1TB-ot kezel" kijelentést mennyire kell komolyan venni: a #1116-ban linkeltem egy dokkolót, aminek az adatlapján konkrétan ott van a max. 1TB támogatása. Ma reggel áttettem ebbe a HD203WI-t, és simán felismeri/működik vele.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1125) Veriel


Veriel
csendes tag

Vettem egy Sharkoon e-sata-t, és egy LC-Power USB3-mat. Mindkettő tetszik.

Az elsőbe tettem egy új WD Caviar Blacket, 51 fok volt a rekord, szerintem belefér.

A másodikba tettem egy régi, 250-es WD-t. Na most ez épp azt mondja, hogy 82C fok.

Nem akarom elhinni, hogy annyi. Kézzel fogva körülbelül azonos hőmérsékletűnek érzem a kettőt. Emlékeim szerint a 80C fok már égetné a kezem.

Létezik, hogy odabent ennyi?

(#1126) ANT válasza Veriel (#1125) üzenetére


ANT
őstag

Sz@r a szenzor. Ha kívül kézzel tapintva kb. egyforma, akkor belül nem lehet ~30 fok eltérés.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1127) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Vettem egy fantasztikus Coolink Made In China külsö tápos rack-et. Az a gondom ,hogy a winchester idöközönként újra mountol. A táp kábel nem bírja a kiképzést, vagy más lehet a gond. Mondtak olyat is,hogy lehet a noti usb energiaellátása kapcsol le idönként. Szerintetek mi lehet a baj. Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#1128) mancsii


mancsii
csendes tag

sziasztok!
tervben vagy, hogy beruházok egy ilyenre
viszont az oprendszer kompatibilitásnál nem szerepel a windows 7...vajon működik vele rendesen, vagy inkább keressek mást?

[ Szerkesztve ]

(#1129) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Van nekem egy Digitus 3,5" IDE-s hdd házam. DE nincs hozzá tápegységem. Most rádugtam egy 12V 1000mA-at, de a lámpák kigyulladnak, a zöld villog, de a gép nem ismeri fel. Esetleg tudnátok hozzá ajánlani tápegységet, hogy milyen is kellene hozzá ami elviszi a winyókat. A winyó az jó benne.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1130) veze válasza cellpeti (#1129) üzenetére


veze
őstag

csak olyan táp viszi ami 12V/2A -t tud.
pl ilyen
a külsö házakhoz is 12V/2A pos hálozati adaptereket adnak. ezzel menni fog

(#1131) cellpeti válasza veze (#1130) üzenetére


cellpeti
veterán

köszönöm szépen :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1132) scream


scream
veterán

Hali!

Szeretnék asztalimból megmaradt adat HDDmnek (Samsung F2 1.5TB) külső rack-et amivel össze tudom kötni a notimmal.

Eddig ezt találtam ami tetszik ,csak nem tudom,hogy támogatja-e a 1.5TBos vinyókat is ? :

Sharkoon

Hasonló árkategóriában keresnék és az eSATA is fontos volna :K

(#1133) ruti válasza scream (#1132) üzenetére


ruti
Közösségépítő

a "megmaradt" egy db vinyónak miért nem házat veszel? sokkal biztonságosabb, mint egy dokkoló, és csak + pár eFt egy eSATA-s

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1134) jkutya


jkutya
tag

Sziasztok,
Talán tud valaki konkrét típust ajánlani:
Olyan 3,5 satás külső házat keresek, amiben a wincseszter forgása megáll ha leáll a gép alatta.Van ilyenen (az összes WD ilyen) de most amit vettem két db egyik sem így működött.
Tud valaki tutit?

(#1135) ruti válasza jkutya (#1134) üzenetére


ruti
Közösségépítő

:U
van WD külső házad?
nem inkább külső WD HDD-d van??
melyik az a kettő, amit vettél, és nem állítja le a vinyót???
:U

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1136) maláj


maláj
őstag

üdv
vennék 1 külső dobozt az 500-as SATA2-es WD ketyerémnek

amit jó lenne ha tudna:

belül IDE/SATA
kívűl eSata & USB3
max 2 TB-ot kezeljen
2 év gar.
nagyon max. 10k.
stb. :)

ha ezeknek a kritériumoknak nincs megfelelő akkor mi manapság a bestbuy :F

(#1137) ruti válasza maláj (#1136) üzenetére


ruti
Közösségépítő

"kívűl eSata & USB3"

nem nagyon szerelik ezeket együtt, mert a két i.face ugyanazt tudja sebességben,
ráadásul átalakítóval átjárható

külső HDD-knél ugyanígy nincs ilyen kombó, egyre inkább szüntetik meg az egyszerre többfajta csatikat, régen még volt LAN+firewire+usb2+eSATA variációkból legalább hárommal szerelt

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1138) aleister válasza ruti (#1137) üzenetére


aleister
veterán

Sziasztok!

Lehet ,hogy hülye kérdés, az eSata csatolós külső vinyók honnét kapják a delejt? Mert tudtommal az esata ua mint a sata, az pedig tápot nem szállít ugyebár.

Az usb ugye egyértelmű. Esatánál a külső házhoz van egy adapter hálózati tápcsatival?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1139) ruti válasza aleister (#1138) üzenetére


ruti
Közösségépítő

igen, külső táposak :K

DE létezik olyan eSATA interface, ami tud tápot is szállítani, eSATAp (powered) az elnevezése (laptopnál terjed, de van rack is, pl. a DeLock -nak)
beszéltünk itt vagy a külső HDD topicban nemrég róla, nézz visszább

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1140) aleister válasza ruti (#1139) üzenetére


aleister
veterán

Basszics! Most nézem, hogy ez nem a külső hdd, hanem külső mobil rack topic. Sry!

A választ meg köszi! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1141) maláj válasza ruti (#1137) üzenetére


maláj
őstag

akkor módosítok pár helyen :)

belül IDE/SATA (ha ilyen nincs akkor csak SATA2)
kívül USB3
max 2 TB-ot kezeljen
2 év gar.
nagyon max. 10k.

illetve jöhet 1-2 bestbuy motyó

(#1142) ruti válasza maláj (#1141) üzenetére


ruti
Közösségépítő

lásd #1112 és 1113. hsz-ekben szereplőket - az LC power kivételével

jó cuccokat gyárt még a Sharkoon, a DeLock, a Thermaltake (mondjuk ez erősen aktív ház), az Enermax, és a Raidsonic

szerintem a TT nem fér bele 10ezerbe, a többi igen

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1143) maláj válasza ruti (#1142) üzenetére


maláj
őstag

a legjobban a Sharkoon Rapid Case tetszene csak kár az USB2 miatt :U

a Thermaltake Max 5G is tetszik - más kérdés, hogy hol lehet beszerezni :)

(#1144) ruti válasza maláj (#1143) üzenetére


ruti
Közösségépítő

mi a sz@rt likeltem én neked a Sharkoon-hoz? :B bocs

és ha az eSATA-s Sharkoon-t átalakítod U3-ra?
mondjuk az már 10 fölé esik :(

jó az a Chieftec BlackBox, saját tapasztalat, U3-as, és jó az ára

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1145) ruti válasza maláj (#1143) üzenetére


ruti
Közösségépítő

a Thermaltake 5G-t eBay-en néztem $50-ért :)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1146) maláj válasza ruti (#1145) üzenetére


maláj
őstag

ahogy elnézem a Sharkoon létezik USB3-as motyóval is :U
Chieftec BlackBox nem tetszik külsőre (jó persze tudom - de nálam akkor is szempont :DDD)
az átalakító viszont ölég drága :((

Sharkoon vagy TT lesz már érzem :)

(#1147) ruti válasza maláj (#1146) üzenetére


ruti
Közösségépítő

van, és szép kék ledes :K

és 10 alatt van az ára

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1148) maláj válasza ruti (#1147) üzenetére


maláj
őstag

hát nehéz választás lesz
a TT várható érkezési ideje ha nem a közeljövőben lesz akkor a Sharkoon Rapid Case 3.5" USB3 lészen a nyertes :)

(#1149) atti1848


atti1848
senior tag

Hali

Van egy Freecom FHD-3 USB-2 160 Gb-os külső merevlemezem.Most próbálok bele tenni egy másik vincsesztert de nem akar menni vele.Létezik,hogy csak a benne lévő vinycsesztert bírja el és mást nem is lehet bele teni?Segítsetek. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#1150) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

COOLINK 3.5" SATA Fekete eSATA

Erről van valakinek valami infója? Tényleg így néz ki, és valóban ezeket adják hozzá? Minősége? Hot swap (eSATA)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.